ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2008-2010

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Πέμ Αύγ 27, 2009 11:13 pm

vs έγραψε:Πολύ καλή κίνηση από τον Πανιώνιο.



ποια ειναι η καλη κινηση vs :?:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Αύγ 28, 2009 1:11 am

Ο Σολανάκης ... για το μέλλον, όμως. Αλήθεια, με τον Κουκή τι γίνεται ;

Πάντως εγώ τα έχω πει : κάποιες εφημερίδες γράφουν ως πληροφόρηση οτιδήποτε θα μπορούσε να παίξει ως σενάριο.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό waterboys » Σάβ Αύγ 29, 2009 11:26 am

Παράθεση από sport 24

Ανακοίνωση κατά της διοίκηση του Πανιωνίου εξέδωσε την Παρασκευή ο Γιώργος Ρέππας που εμφανίστηκε απογοητευμένος από τη συμπεριφορά των "κυανέρυθρων" παραγόντων προς το πρόσωπό του.


Ο διεθνής τερματοφύλακας τόνισε ότι άνθρωποι της διοίκησης διαπραγματεύονταν μαζί του εικονικά για να του ανακοινώσουν μετά από δύο μήνες ότι δεν θα του έκαναν πρόταση ανανέωσης.

Δεν περέλειψε ωστόσο να ευχαριστήσει όλους τους συμπαίκτες και προπονητές του κατά τα πέντε χρόνια παραμονής του στην Πλατεία, μέλη της "κυανέρυθρης" οικογένειας και τους φιλάθλους της ομάδας.

Όσον αφορά στον επόμενο σταθμό της καριέρας του, αυτός θα είναι όπως όλα δείχνουν ο Παναθηναϊκός που ήδη του έχει καταθέσει πρόταση συνεργασίας.

Η ανακοίνωση του Γιώργου Ρέππα: "Μετά από μία παραμονή πέντε χρόνων στην ομάδα πόλο του Πανιωνίου βρίσκομαι σήμερα στη δυσάρεστη θέση να ανακοινώσω την αποχώρησή μου από τις τάξεις του συλλόγου. Αιτία για αυτήν την εξέλιξη αποτελεί η στάση των υπευθύνων της διοίκησης του τμήματος οι οποίοι παρόλο που με διαβεβαίωσαν τον Ιούνιο πως τόσο ο σύλλογος όσο και η νέα τεχνική ηγεσία επιθυμούσαν την παραμονή μου, μετά από ανούσιες διαπραγματεύσεις που διήρκησαν πάνω από δύο μήνες, διάστημα κατά το οποίο εγώ για λόγους ευσυνειδησίας και σεβασμού προς τον Πανιώνιο απέρριπτα σοβαρές προτάσεις άλλων ομάδων, έφτασαν να μου ανακοινώσουν τελικά ότι δεν θα μου γινόταν καμία πρόταση ανανέωσης.

Η παραπάνω επιλογή τους να διαπραγματεύονται μαζί μου εικονικά, αλλά και η γενικότερη ανακολουθία των λόγων τους, με λυπούν ιδιαίτερα καθώς έδειξαν να μην υπολογίζουν καθόλου ούτε την αξία μου ως παίκτη, ούτε την προσφορά μου στην ομάδα, αλλά ούτε και την συνέπειά μου απέναντι στις δεσμεύσεις και τις υποχεώσεις μου όλα αυτά τα χρόνια.

Επειδή ξέρω ότι στον ερασιτέχνη μετέχουν άνθρωποι οι οποίοι στο παρελθόν έχουν δείξει έμπρακτα την αγάπη τους προς το σύλλογο, εύχομαι το παραπάνω γεγονός να είναι απόρροια άστοχων χειρισμών και όχι αποτέλεσμα επιδίωξης προσωπικών συμφερόντων κάποιων "αλεξιπτωτιστών" μη Πανιώνιων παραγόντων που μετέχουν τον τελευταίο χρόνο στη λήψη αποφάσεων στο τμήμα πόλο. Σε κάθε περίπτωση πάντως φεύγω κρατώντας μόνο τις ευχάριστες αναμνήσεις και αφήνω πίσω μου τα δυσάρεστα.

Θα ήθελα επί τη ευκαιρία να εκφράσω τις ευχαριστίες μου προς όλους τους συμπαίκτες και προπονητές μου αυτά τα πέντε χρόνια, τον δήμαρχο Νέας Σμύρνης κύριο Γιώργο Κουτελάκη, ο ενθουσιασμός του οποίου με έκανε να αφήσω τη Βουλιαγμένη για τον Πανιώνιο, τον πρόεδρο κύριο Κωνσταντίνο Τσακίρη που στήριξε και στηρίζει ανιδιοτελώς όλο αυτό τον καιρό το τμήμα πόλο, καθώς και την κυρία Ελένη Παπγή απ' τη διοίκηση αλλά και τον κύριο Βαγγέλη Αναλυτή στο κολυμβητήριο, για όλες τις προσπάθειές που κάνουν για την ομάδα όλα αυτά τα χρόνια.

Τέλος θέλω να απευθύνω ένα ιδιαίτερο ευχαριστώ στους οπαδούς του Πανιωνίου που αγκάλιασαν, ειδικότερα την τελευταία σεζόν, τις προσπάθειές μας. Η ειλικρινής τους αγάπη και υποστήριξη καθ’όλη την περσινή μεγάλη πορεία του τμήματος αποτελεί για μένα τη μεγαλύτερη αναγνώριση, μια αναγνώριση που δε μπορεί πιστεύω να σβήσει κανείς και αποτελεί το λόγο για τον οποίο θα τους είμαι πάντα ευγνώμων.


Περίπτωση που καταδεικνύει πιστεύω αφενώς τη δύσκολη εποχή που βρισκόμαστε στο πόλο, αλλά κι αφετέρου το ποιόν αλλά και τη βλακεία που βαράει τους περισσότερους παράγοντες της πλάκας που ασχολούνται με το άθλημα.
Άβαταρ μέλους
waterboys
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 3:30 am

Δημοσίευσηαπό pestaola » Σάβ Αύγ 29, 2009 3:43 pm

waterboys έγραψε:εύχομαι το παραπάνω γεγονός να είναι απόρροια άστοχων χειρισμών και όχι αποτέλεσμα επιδίωξης προσωπικών συμφερόντων κάποιων "αλεξιπτωτιστών" μη Πανιώνιων παραγόντων που μετέχουν τον τελευταίο χρόνο στη λήψη αποφάσεων στο τμήμα πόλο.


Αυτοί οι αλεξιπτωτιστές προσγειώθηκαν και σε άλλες πισίνες προς παραλιακή μεριά μιλώ, και καθαρίζουν τους γνώστες του πόλο, έτσι ώστε να μην υπάρχει κάποιος που να ξέρει να τους πει πως να χειριστούν τα λεφτά του προέδρου ,και με αυτόν τον τρόπο να μπορούν να τα φάνε με την ησυχία τους.
pestaola
 

Δημοσίευσηαπό parapano » Κυρ Αύγ 30, 2009 4:39 pm

Για κάποιον Καρακάση ακούστηκε ότι πηγαίνει στον Πανιώνιο.
Άβαταρ μέλους
parapano
 
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Δευτ Αύγ 31, 2009 11:21 am

ποιον τον 95 η τον 96 :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό DIOGO » Δευτ Αύγ 31, 2009 11:38 am

ρε παιδια, σε 1μιση μηνα αρχιζει η Α1, αφηστε τα 94-95-96αρια και πειτε καμια πιο ΗΟΤ ειδηση για κανονικους παικτες... το forum διψαει για νεα!
DIOGO
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 11:33 am
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό parapano » Δευτ Αύγ 31, 2009 8:51 pm

oforas100 έγραψε:ποιον τον 95 η τον 96 :?: :?: :?:

Tον μπαμπά τους
Άβαταρ μέλους
parapano
 
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό pestaola » Δευτ Αύγ 31, 2009 9:11 pm

Τον παππού τους που είναι 95-96......χρονών.
pestaola
 

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Τετ Σεπ 02, 2009 6:20 pm

pestaola έγραψε:Τον παππού τους που είναι 95-96......χρονών.



μονο εσυ με νοιωθεις :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό boom » Δευτ Σεπ 14, 2009 4:06 pm

κουκης φευγει; για παραλια μερια;
οφορα100; παραπανω; ποιος μας σωνει; καποιος; :wink: 8)
Άλλος;
boom
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 3:12 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Δευτ Σεπ 14, 2009 4:23 pm

δεν το ξερω αυτο :!: δεν νομιζω :!:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό parapano » Τετ Σεπ 16, 2009 5:15 pm

Κατσαούνη, Χατς, Γαλανίδη και Σπύρου ανακοίνωσε ο Πανιώνιος

Τις κινήσεις της στη διάρκεια της καλοκαιρινής μεταγραφικής περιόδου για την ενίσχυση της ομάδας υδατοσφαίρισης ανακοίνωσε σήμερα η διοίκηση του Πανιωνίου. Οι Νεοσμυρνιώτες ενέταξαν στο δυναμικό τους τους Γιώργο Κατσαούνη, Τζέσε Χατς, Κώστας Γαλανίδης, ενώ επέστρεψε ο Γιάννης Σπύρου, ο οποίος αγωνίστηκε πέρυσι στον Εθνικό.

Η ανακοίνωση των «κυανέρυθρων» αναφέρει μεταξύ άλλων τα εξής:

«Είμαστε στην ευχάριστη θέση να δημοσιοποιήσουμε στους φιλάθλους της ομάδας μας ότι μέχρι την λήξη της φετινής μεταγραφικής περιόδου η ομάδα ενισχύθηκε με τους εξής νέους υδατοσφαιριστές:

Γιώργος Κατσαούνης
Ο Γιώργος, γεννήθηκε 23/12/1982 και με ύψος 1.94, ξεκίνησε την αθλητική του καριέρα το 1997 στην Βουλιαγμένη, όπου και παρέμεινε έως το 2008, με εξαίρεση μία αγωνιστική περίοδο (2001-2002), όπου και αγωνίστηκε στο Παλαιό Φάληρο. Το 2008-2009 αγωνίστηκε με την ομάδα της Χίου. Με την ομάδα της Βουλιαγμένης αγωνίστηκε σε 4 τελικούς Πρωταθλήματος, 3 Κυπέλλου Ελλάδας και 1 τελικό Len-Trophy. Επίσης έχει αγωνιστεί στις Εθνικές Ομάδες: Εφήβων, Νέων και Ανδρών.

Jesse Hatch
Ο Jesse, γεννήθηκε στις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής στις 16/10/1986 και έχει ύψος 2.01. Αγωνίστηκε από το 2004 μέχρι και την περίοδο 2008-9 στο Πανεπιστήμιο της Καλιφόρνια, Irvine. To 2007-8 η ομάδα του κατετάγη 2η στο MPSF LEAGUE και 3η συνολικά σε εθνικό επίπεδο, με τον Jesse να πετυχαίνει 22 γκολ. Η πιο παραγωγική χρονιά του ήταν η περσινή, όπoυ σημείωσε 38 γκολ, παρά το γεγονός ότι η ομάδα του κατέκτησε την 6η θέση στο MPSF LEAGUE.

Επίσης αποκτήθηκε με υποσχετική από τα Χανιά ο πολλά υποσχόμενος νεαρός (γεν. 1990) τερματοφύλακας της Εθνικής Νέων Κων/νος Γαλανίδης.

Τέλος, επέστρεψε στην ομάδα ο ταλαντούχος Ιωάννης Σπύρου ο οποίος αγωνίστηκε για έναν χρόνο στον Εθνικό.»

Πηγή: in.gr
Άβαταρ μέλους
parapano
 
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Πέμ Σεπ 17, 2009 10:15 am

ταλαντούχος?

αλήθεια, ο δημοσιογράφος που έχει γράψει αυτό το άρθρο, τους γνωρίζει αυτους τους παίχτες ή γράφει ότι του είπαν από τον Πανιώνιο?
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό boom » Πέμ Σεπ 17, 2009 10:56 am

τελικα ο κουκης εκλεισε στην παραλια; :wink: 8)
Άλλος;
boom
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 3:12 pm

Δημοσίευσηαπό parapano » Παρ Σεπ 18, 2009 2:30 am

boom έγραψε:τελικα ο κουκης εκλεισε στην παραλια; :wink: 8)

Εκλεισε ξαπλώστρα και ομπρέλα :D
Άβαταρ μέλους
parapano
 
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Παρ Σεπ 18, 2009 8:22 pm

μας μπερδεψατε τωρα σε ποια ομαδα παραλιας εννοειτε
διοτι τωρα ολες οι ομαδες παραλια κανουν προπονηση στον
ΑΓΙΟ ΚΟΣΜΑ ασ πουμε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό parapano » Παρ Σεπ 25, 2009 6:36 pm

Πολλές και μεγάλες αλλαγές φαίνονται στον ορίζοντα!!!
Άβαταρ μέλους
parapano
 
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό FIREMAN » Σάβ Σεπ 26, 2009 11:04 am

για τον θωμακο η καμπανα? προσοχη της κλικας γιατι αυτος εχει τατουαζ του ΠΑΝΘΗΡΑ
FIREMAN
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2009 10:49 pm

Δημοσίευσηαπό parapano » Τετ Σεπ 30, 2009 9:13 pm

Διοικητικές αλλαγές
Άβαταρ μέλους
parapano
 
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 8:28 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron