ΧΙΟΣ 2008-2010

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

ΧΙΟΣ 2008-2010

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Ιουν 18, 2008 3:33 pm

Τα νέα της ομάδας του Ναυτικού Ομιλου Χίου για την αγωνιστική περίοδο 2008-09.
Τελευταία επεξεργασία από Lambros10 και Παρ Ιούλ 09, 2010 2:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

..

Δημοσίευσηαπό Εθελοντής » Τετ Ιούλ 09, 2008 3:53 am

Ο Άντρο Φρανίτσεβιτς θα συνεχίσει στην ΧΙΟ μετα την αποχώρησή του απο την Βουλιαγμενη
Εθελοντής
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2006 10:40 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Τετ Αύγ 06, 2008 9:05 pm

Και ο Μισεντζης θα παραμεινει στη Χιο αφου οπως λεει το Goal σημερα απερριψε την προταση του Εθνικου.

Επισης γραφει οτι παραιτηθηκε ο προεδρος μεσω email (!) που εστειλε στα μελη του ΔΣ με τις φημες να λενε οτι αφορμη ηταν διαφωνια στη διαχειρηση της υποθεσης της μεταγραφης του Μισεντζη.
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Re: ..

Δημοσίευσηαπό moxito » Τετ Αύγ 06, 2008 9:46 pm

Εθελοντής έγραψε:Ο Άντρο Φρανίτσεβιτς θα συνεχίσει στην ΧΙΟ μετα την αποχώρησή του απο την Βουλιαγμενη
Ο Γιανουρης εδιωξε τον τισιτς με την δικαιολογια οτι δεν θελει δευτεροκλασατους παιχτες στην ομαδα του....τον Αντρο με τι δικαιολογια δεν τον θελει στην ομαδα του???????
Άβαταρ μέλους
moxito
 
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Αύγ 06, 2008 9:56 pm

Απ'όσο έχω ακούσει αυτό που λες για τον Τίτσιτς δεν ευσταθεί.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Τετ Αύγ 06, 2008 10:00 pm

Ε ναι ουτε κι εγω νομιζω οτι ισχυει...Χλωμο το κοβω να θεωρει τον Μιλαν δευτεροκλασατο..

Αν και ο Γιαννουρης μπορει να εννοει δευτεροκλασατο κολυμβητη!!!!
:P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό arkouda » Πέμ Αύγ 07, 2008 12:53 am

vs έγραψε:Απ'όσο έχω ακούσει αυτό που λες για τον Τίτσιτς δεν ευσταθεί.


Ευσταθεί και πολύ μάλιστα. Πιο πολύ δεν γίνεται. Μου το έχει πει και ο ίδιος όπως του του μεταφέρανε όταν περίμενε κίνηση του ΝΟΒ για ανανέωση πέρσυ.
Καταλαβαίνετε για ΤΙ μεγάλο προπονητή μιλάμε........
arkouda
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 1:58 pm

Δημοσίευσηαπό BIGMAN » Πέμ Αύγ 07, 2008 12:58 am

arkouda έγραψε:
vs έγραψε:Απ'όσο έχω ακούσει αυτό που λες για τον Τίτσιτς δεν ευσταθεί.


Ευσταθεί και πολύ μάλιστα. Πιο πολύ δεν γίνεται. Μου το έχει πει και ο ίδιος όπως του του μεταφέρανε όταν περίμενε κίνηση του ΝΟΒ για ανανέωση πέρσυ.
Καταλαβαίνετε για ΤΙ μεγάλο προπονητή μιλάμε........


Λιγος σεβασμος για την Ιστορια καποιων δεν βλαπτει.
BIGMAN
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Αύγ 07, 2008 8:19 am

Δεν επιμένω διότι δε γνωρίζω λεπτομέρειες, οπότε μπορεί και να κάνω λάθος. Σε κάθε αντίστοιχη περίπτωση, πάντως, εγώ θα εστίαζα καταρχήν στο πόσα ζήτησε ο παίκτης. Εν προκειμένω, ξέρει κανείς πόσα ζήτησε ο Τίτσιτς από τη Βουλιαγμένη πέρισυ το καλοκαίρι ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό arkouda » Πέμ Αύγ 07, 2008 9:16 am

BIGMAN έγραψε:
arkouda έγραψε:
vs έγραψε:Απ'όσο έχω ακούσει αυτό που λες για τον Τίτσιτς δεν ευσταθεί.


Ευσταθεί και πολύ μάλιστα. Πιο πολύ δεν γίνεται. Μου το έχει πει και ο ίδιος όπως του του μεταφέρανε όταν περίμενε κίνηση του ΝΟΒ για ανανέωση πέρσυ.
Καταλαβαίνετε για ΤΙ μεγάλο προπονητή μιλάμε........


Λιγος σεβασμος για την Ιστορια καποιων δεν βλαπτει.


Για την Ιστορία που λες, αισίως έχουν περάσει 10 χρόνια. Ότι έχει προσφέρει στο ελληνικό πόλο ο Γιαννουρής δεν το αρνείται κανείς. Αλλά από το 99-00 που σταμάτησε και ασχολήθηκε με την Ολυμπιάδα, τα πράγματα έχουν αλλάξει. Και μάλιστα πάρα πολύ. Αν γνωρίζεις κάποιον αθλητή από τον ΝΟΒ, ρωτησέ τον τι είδους προπόνηση έκαναν πέρσυ. Και δεν αναφέρομαι στο κολύμπι που λιώνει όλους τους παίχτες. Στο άλλο κομμάτι....

Πώς γίνεται να πετάει λευκη πετσέτα σε αγώνες που έπρεπε να κερδίσει και σε άλλες περιπτώσεις του κάτσανε και στην διάρκεια του αγώνα τα γύρισε τούμπα???

Και αν θες μπορώ να σου αναφέρω ακόμα πολλές περιπτώσεις μέγιστων λαθών του μεγάλου προπονητή.
arkouda
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 1:58 pm

Δημοσίευσηαπό BIGMAN » Πέμ Αύγ 07, 2008 9:25 am

arkouda έγραψε:
BIGMAN έγραψε:
arkouda έγραψε:
vs έγραψε:Απ'όσο έχω ακούσει αυτό που λες για τον Τίτσιτς δεν ευσταθεί.


Ευσταθεί και πολύ μάλιστα. Πιο πολύ δεν γίνεται. Μου το έχει πει και ο ίδιος όπως του του μεταφέρανε όταν περίμενε κίνηση του ΝΟΒ για ανανέωση πέρσυ.
Καταλαβαίνετε για ΤΙ μεγάλο προπονητή μιλάμε........


Λιγος σεβασμος για την Ιστορια καποιων δεν βλαπτει.


Για την Ιστορία που λες, αισίως έχουν περάσει 10 χρόνια. Ότι έχει προσφέρει στο ελληνικό πόλο ο Γιαννουρής δεν το αρνείται κανείς. Αλλά από το 99-00 που σταμάτησε και ασχολήθηκε με την Ολυμπιάδα, τα πράγματα έχουν αλλάξει. Και μάλιστα πάρα πολύ. Αν γνωρίζεις κάποιον αθλητή από τον ΝΟΒ, ρωτησέ τον τι είδους προπόνηση έκαναν πέρσυ. Και δεν αναφέρομαι στο κολύμπι που λιώνει όλους τους παίχτες. Στο άλλο κομμάτι....

Πώς γίνεται να πετάει λευκη πετσέτα σε αγώνες που έπρεπε να κερδίσει και σε άλλες περιπτώσεις του κάτσανε και στην διάρκεια του αγώνα τα γύρισε τούμπα???

Και αν θες μπορώ να σου αναφέρω ακόμα πολλές περιπτώσεις μέγιστων λαθών του μεγάλου προπονητή.


Εξακολουθείς να κάνεις λάθος. Αν είσαι αθλητής θα πρέπει να ξέρεις ότι το να λες τη γνώμη σου είναι θεμιτό, το να ειρωνεύεσαι ειναι πρόστυχο.
BIGMAN
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό arkouda » Πέμ Αύγ 07, 2008 9:37 am

vs έγραψε:Δεν επιμένω διότι δε γνωρίζω λεπτομέρειες, οπότε μπορεί και να κάνω λάθος. Σε κάθε αντίστοιχη περίπτωση, πάντως, εγώ θα εστίαζα καταρχήν στο πόσα ζήτησε ο παίκτης. Εν προκειμένω, ξέρει κανείς πόσα ζήτησε ο Τίτσιτς από τη Βουλιαγμένη πέρισυ το καλοκαίρι ;


Το θέμα είναι ότι δεν ζήτησε. Γιατί δεν μίλησαν καν με την Βουλιαγμένη. Περίμενε ο άνθρωπος 1-2 εβδομάδες και αφού είδε ότι δεν ενδιαφέρθηκε καθόλου, δήλωσε και αυτό με το δευτεροκλασάτος παίχτης και πήγε στον Πανιώνιο.
arkouda
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 1:58 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Αύγ 07, 2008 9:38 am

Ξέρει κάποιος να πει πόσα ζήτησε πέρισυ ο Τίτσιτς από τη Βουλιαγμένη ;

Arkouda σχετικά με την προπόνηση (εκτός κολύμβησης) που έκανε πέρισυ η Βουλιαγμένη, τι εννοείς ; Μπορείς να γράψεις κάτι - έστω ενδεικτικά - ή δεσμεύεσαι ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Αύγ 07, 2008 9:40 am

arkouda έγραψε:
vs έγραψε:Δεν επιμένω διότι δε γνωρίζω λεπτομέρειες, οπότε μπορεί και να κάνω λάθος. Σε κάθε αντίστοιχη περίπτωση, πάντως, εγώ θα εστίαζα καταρχήν στο πόσα ζήτησε ο παίκτης. Εν προκειμένω, ξέρει κανείς πόσα ζήτησε ο Τίτσιτς από τη Βουλιαγμένη πέρισυ το καλοκαίρι ;

Το θέμα είναι ότι δεν ζήτησε. Γιατί δεν μίλησαν καν με την Βουλιαγμένη. Περίμενε ο άνθρωπος 1-2 εβδομάδες και αφού είδε ότι δεν ενδιαφέρθηκε καθόλου, δήλωσε και αυτό με το δευτεροκλασάτος παίχτης και πήγε στον Πανιώνιο.

Απ'όσα έχω ακούσει εγώ, αυτό δεν ισχύει. Επαναλαμβάνω, μιλάω βάσει φημών που έχω ακούσει.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Αύγ 07, 2008 9:45 am

Σχετικά με τον Τίτσιτς, η άποψή μου είναι ότι πρόκειται για υπερτιμημένο παίκτη. Εξαιρετικό αμυντικά, καλό στην αντίληψη του παιχνιδιού επιθετικά αλλά μετριότατο ως σουτέρ-εκτελεστή.

Κερδίζει επιπλέον αίγλη επειδή (δίκαια) παίζει στην εθνική του Μαυροβουνίου αλλά εκεί είναι συμπληρωματικός παίκτης και όχι πρωταγωνιστής. Σε καμία περίπτωση δεν είναι της κλάσης του Ζλόκοβιτς ή του Γκοΐκοβιτς ή αντιπάλων του όπως ο Βουγιασίνοβιτς, ο Κις, ο Κάσας, ο Μπόσκοβιτς κλπ. Σε σύγκριση με αυτούς θεωρώ ότι είναι δευτεροκλασάτος, αλλά για τα δεδομένα της αγοράς επ'ουδενί δεν μπορείς να τον χαρακτηρίσεις ως τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Αύγ 07, 2008 9:54 am

Ο Τισιτς πηγε στο Μαυροβουνιο να παιξει με απιστευτο ποσον (πανω απο 100 χιλ) και απ'οτι λεγεται, του δοθηκε και ενα διαμερισμα.
Ειναι παικτης πρωταγωνιστης στην Εθνικη Μαυροβουνιου. Βγαζει σε καθε παιχνιδι πανω απο 16-18 λεπτα συμμετοχης, και εχει ειδικο ρολο. Συνηθως μαρκαρει τον φουνταριστο, αλλα εχει την ικανοτητα να μπλοκαρει τον εκαστοτε καλυτερο αντιπαλο παικτη οποια θεση κι αν παιζει αυτος.
Για τους περισσοτερους προπονητες, ειναι ο αγαπημενος παικτης. Ασε που εχει σουταρα, αλλα ξερει ποτε ακριβως να την χρησιμοποιησει.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό arkouda » Πέμ Αύγ 07, 2008 9:55 am

BIGMAN έγραψε:
arkouda έγραψε:
BIGMAN έγραψε:
arkouda έγραψε:
vs έγραψε:Απ'όσο έχω ακούσει αυτό που λες για τον Τίτσιτς δεν ευσταθεί.


Ευσταθεί και πολύ μάλιστα. Πιο πολύ δεν γίνεται. Μου το έχει πει και ο ίδιος όπως του του μεταφέρανε όταν περίμενε κίνηση του ΝΟΒ για ανανέωση πέρσυ.
Καταλαβαίνετε για ΤΙ μεγάλο προπονητή μιλάμε........


Λιγος σεβασμος για την Ιστορια καποιων δεν βλαπτει.


Για την Ιστορία που λες, αισίως έχουν περάσει 10 χρόνια. Ότι έχει προσφέρει στο ελληνικό πόλο ο Γιαννουρής δεν το αρνείται κανείς. Αλλά από το 99-00 που σταμάτησε και ασχολήθηκε με την Ολυμπιάδα, τα πράγματα έχουν αλλάξει. Και μάλιστα πάρα πολύ. Αν γνωρίζεις κάποιον αθλητή από τον ΝΟΒ, ρωτησέ τον τι είδους προπόνηση έκαναν πέρσυ. Και δεν αναφέρομαι στο κολύμπι που λιώνει όλους τους παίχτες. Στο άλλο κομμάτι....

Πώς γίνεται να πετάει λευκη πετσέτα σε αγώνες που έπρεπε να κερδίσει και σε άλλες περιπτώσεις του κάτσανε και στην διάρκεια του αγώνα τα γύρισε τούμπα???

Και αν θες μπορώ να σου αναφέρω ακόμα πολλές περιπτώσεις μέγιστων λαθών του μεγάλου προπονητή.


Εξακολουθείς να κάνεις λάθος. Αν είσαι αθλητής θα πρέπει να ξέρεις ότι το να λες τη γνώμη σου είναι θεμιτό, το να ειρωνεύεσαι ειναι πρόστυχο.


Επείδη όμως οι αθλητές θέλουν να βελτιώνονται και να μην κάνουν πισωγυρίσματα και να χάνουν χρόνια από την καρίερα τους που δεν είναι και τεράστια, θεωρώ ότι ο Γιαννουρής δεν μπορεί να σταθεί ΠΛΕΟΝ στο ύψος των περιστάσεων. Και τι εννοώ. Το 2004-05, όταν έφυγαν οι πρωτοκλασάτοι ο ΝΟΒ τερμάτισε 8ος. Την επόμενη 6ος. Πρόπερσυ 4ος(και παραλίγο 3ος αφου χάθηκε στα πέναλτυ η 3η θέση). Και πέρσυ ερχόμενος ο Γιαννουρής διώχνει-φεύγουν 4 παίχτες, από τους οποίους οι 3 βασικοί. Πισωγύρισματα και ανανεώσεις. Και βγήκε ο ΝΟΒ 5ος με την ψυχή στο στόμα.
arkouda
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 1:58 pm

Δημοσίευσηαπό arkouda » Πέμ Αύγ 07, 2008 10:02 am

vs έγραψε:Ξέρει κάποιος να πει πόσα ζήτησε πέρισυ ο Τίτσιτς από τη Βουλιαγμένη ;

Arkouda σχετικά με την προπόνηση (εκτός κολύμβησης) που έκανε πέρισυ η Βουλιαγμένη, τι εννοείς ; Μπορείς να γράψεις κάτι - έστω ενδεικτικά - ή δεσμεύεσαι ;


Δεν φτάσανε σε σημείο να ζητήσει γιατί δεν μίλησαν ΠΟΤΕ.

Όσο για την προπόνηση ένα μικρό παράδειγμα. Πάιχτη παραπάνω η Βουλιαγμένη έκανε κατά κύριο λόγο 20 με 30 λεπτά την Παρασκεύη χωρίς υποδείξεις κάνε αυτό, κάνε το άλλο. Γενικά και αόριστα. Α! Αν έπαιζαν Τετάρτη, ούτε λόγος.

Όλα αυτά, τι σχέση έχουν με την ΧΙΟ??? :D :D :D
arkouda
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 1:58 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Αύγ 07, 2008 10:08 am

arkouda έγραψε:
vs έγραψε:Ξέρει κάποιος να πει πόσα ζήτησε πέρισυ ο Τίτσιτς από τη Βουλιαγμένη ;

Arkouda σχετικά με την προπόνηση (εκτός κολύμβησης) που έκανε πέρισυ η Βουλιαγμένη, τι εννοείς ; Μπορείς να γράψεις κάτι - έστω ενδεικτικά - ή δεσμεύεσαι ;


Δεν φτάσανε σε σημείο να ζητήσει γιατί δεν μίλησαν ΠΟΤΕ.

Όσο για την προπόνηση ένα μικρό παράδειγμα. Πάιχτη παραπάνω η Βουλιαγμένη έκανε κατά κύριο λόγο 20 με 30 λεπτά την Παρασκεύη χωρίς υποδείξεις κάνε αυτό, κάνε το άλλο. Γενικά και αόριστα. Α! Αν έπαιζαν Τετάρτη, ούτε λόγος.

Όλα αυτά, τι σχέση έχουν με την ΧΙΟ??? :D :D :D


Πηγε ο Μαυρωτας εκει, για αυτο...
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό arkouda » Πέμ Αύγ 07, 2008 10:11 am

[quote="doom"]Ο Τισιτς πηγε στο Μαυροβουνιο να παιξει με απιστευτο ποσον (πανω απο 100 χιλ) και απ'οτι λεγεται, του δοθηκε και ενα διαμερισμα.
Ειναι παικτης πρωταγωνιστης στην Εθνικη Μαυροβουνιου. Βγαζει σε καθε παιχνιδι πανω απο 16-18 λεπτα συμμετοχης, και εχει ειδικο ρολο. Συνηθως μαρκαρει τον φουνταριστο, αλλα εχει την ικανοτητα να μπλοκαρει τον εκαστοτε καλυτερο αντιπαλο παικτη οποια θεση κι αν παιζει αυτος.
Για τους περισσοτερους προπονητες, ειναι ο αγαπημενος παικτης. Ασε που εχει σουταρα, αλλα ξερει ποτε ακριβως να την χρησιμοποιησει.[/q

Συμφωνώ, επαυξάνω και συμπληρώνω. Για πείτε μου αν θυμάστε, ποιος παίχτης μπορεί να παίζει άμυνα φουνταριστού σχεδόν όλο τον αγώνα??? και ειδκά στα play off??? Το έχει κάνει ο συγκεκριμένος και με τον ΝΟΒ και με τον Πανιώνιο πέρσυ σε όλη την διάρκεια των play off.

Σίγουρα και δεν είναι σαν τα τέρατα του πόλο που αναφέρθηκαν, αλλά ποιος από αυτούς θα έπαιζε στην Ελλάδα πλην του Ολυμπιακού??? Κανείς. Γι’αυτό τέτοιες ευκαιρίες δεν πρέπει να τις χάνει ένας προπονητής.
arkouda
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 1:58 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron