ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2008-2010

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό Birdy » Πέμ Σεπ 10, 2009 1:31 pm

vs έγραψε:Καλά κάνουν. Να δουν και αυτοί πώς είναι το "περίμενε". Όχι μόνο οι αθλητές τους :evil:
Έεεετσι!!!
Birdy
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό boom » Πέμ Σεπ 10, 2009 1:52 pm

θρι ποϊντς, φορ ιτς παρτισιπαντ!
μεταφραση: 3 ποντους για καθε συμμετεχοντα στην ατακα.
μινινγκ(ειναι οι): βουλης, μπερντυ και μπουμ. μι, μαϊσελφ εντ αϊ :lol: 8)
Άλλος;
boom
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 3:12 pm

Δημοσίευσηαπό boom » Πέμ Σεπ 10, 2009 2:54 pm

η απολυτη επιβεβαιωση του μπουμ. ρε λετε να με διαβαζουν στο γκολντεϋ; :lol: :shock:

Στον Ολυμπιακό ο Γιάννης Φουντούλης
Στο δυναμικό του Ολυμπιακού, ανήκει και επίσημα από σήμερα ο Γιάννης Φουντούλης, αφού οι πρωταθλητές Ελλάδας έφτασαν σε συμφωνία με τη Χίο για την απόκτησή του. Ο νεαρός διεθνής έχει ήδη αρχίσει προετοιμασία με τους «ερυθρόλευκους» και θα τους ενισχύσει από την επόμενη περίοδο, τόσο εντός συνόρων όσο και στην Ευρωλίγκα.

Να σημειωθεί ότι οι διαπραγματεύσεις μεταξύ των δύο πλευρών κράτησαν αρκετό καιρό, τελικά όμως βρέθηκε η «χρυσή τομή» και ο Φουντούλης πήρε κανονική μεταγραφή στους Πειραιώτες (οι οποίοι θα μπορούσαν να τον πάρουν και με μετοίκηση, λόγω σπουδών).

«Είμαι πραγματικά ευτυχισμένος που ήρθα στο μεγαλύτερο σύλλογο της Ελλάδας και σε μία από τις καλύτερες ομάδες πόλο στην Ευρώπη. Γνωρίζω ότι θα πρέπει να προσπαθήσω σκληρά με συμπαίκτες τους μόνιμους πρωταθλητές, που συγκαταλέγονται στους κορυφαίους πολίστες της Ευρώπης. Θα δώσω τον καλύτερο εαυτό μου, ώστε να δικαιώσω όλους όσοι πιστεύουν στις δυνατότητές μου» δήλωσε ο Φουντούλης στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου και συμπλήρωσε: «Ευχαριστώ τη Διοίκηση του ΝΟ Χίου που αποδέχτηκε την προσφορά του Ολυμπιακού και μου έδωσε την ευκαιρία να έρθω στην ομάδα που μπορώ να βελτιωθώ ως αθλητής. Μόνο ευχάριστα συναισθήματα έχω από όλα τα χρόνια που αγωνίστηκα με τη Χίο και μέσα από την καρδιά μου εύχομαι στην πρώην ομάδα μου τα καλύτερα».
Άλλος;
boom
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 3:12 pm

Δημοσίευσηαπό boom » Πέμ Σεπ 10, 2009 2:57 pm

μενει να δουμε τι εννοει ο μικρος με την φραση: Ευχαριστώ τη Διοίκηση του ΝΟ Χίου που αποδέχτηκε την προσφορά του Ολυμπιακού. :wink: :!:
Άλλος;
boom
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 3:12 pm

Δημοσίευσηαπό PEPONOF@10 » Πέμ Σεπ 10, 2009 8:23 pm

Η Χίος αφησε ελεύθερο τον Γιάννη και έτσι δεν θα χρειαστεί η διαδικασία της μετοίκησης.Ως αντάλλαγμα δεν θα πάρει κατι απλά δεν θα χρειαστεί να δώσει τα 40.000 ευρώ που του χρωστάει,τα οποία θα τα πάρει απευθείας απο τον ολυμπιακό σε 2 χρόνια μοιρασμένα με τους μισθούς του
PEPONOF@10
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευτ Αύγ 11, 2008 12:34 am

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Σεπ 10, 2009 8:51 pm

Για να μην κοροϊδευόμαστε, αυτό σημαίνει ότι ο Ολυμπιακός θα πληρώσει στη Χίο 40.000. Απλά για να σιγουρευτεί ότι θα πάνε στον Γιάννη, του τα δίνει απευθείας :lol:

Επίσης, αυτό σημαίνει ότι η Χίος χρωστούσε 40 ολόκληρα χιλιάρικα στον κορυφαίο αθλητή της κι ενώ μπορούσε να τον χάσει τζάμπα, ζητούσε και υψηλά ανταλλάγματα. Και εις ανώτερα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό pestaola » Πέμ Σεπ 10, 2009 9:39 pm

Και η συμφωνία κάτω από το τραπέζι ,τι έλεγε ;
pestaola
 

Δημοσίευσηαπό waterboys » Παρ Σεπ 11, 2009 12:48 pm

Κι έμειναν όλοι ευχαριστημένοι.

Ο παίκτης πρώτος απ'όλους που πάει σε μια ομάδα με στόχους και φιλοδοξίες.
Η Χίος που γλύτωσε κάποια χρωστούμενα και τη λυπήθηκε ο Ολυμπιακός και δεν τον πήρε τσάμπα.
Ο Ολυμπιακός τέλος που έβαλε στις τάξεις του έναν απ'τους πιο πολλά υποσχόμενους νέους παίκτες που αγωνίζεται τα τελευταία χρόνια στο πρωτάθλημα α) χωρίς να καταξοδευτεί β) κόβοντας την όρεξη στις βλέψεις ανταγωνιστών του που θα ήθελαν τον παίκτη.

Η περίπτωση Φουντούλη προσφέρεται για μερικές επισημάνσεις σχετικά με το θαυμαστό κόσμο του Ελληνικού πόλο ή και Ελληνικού ερασιτεχνικού αθλητισμού αν θέλετε γενικότερα.

Από τη μία πλευρά έχουμε τη Χίο, μια ομάδα με απαράδεκτη συμπεριφορά που όσον αφορά τη σχέση της με τους αθλητές της εφαρμόζει τέλεια τη λογική του τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου πάλι δικά μου. Τα παραδείγματα άπειρα με πιο πρόσφατο αυτό του φουκαρά του Τέττερη (βλέπε topic Χίος).

Από την άλλη έχουμε τον ακόμα πιο απαράδεκτο νόμο των μεταγραφών. Οι παίκτες αλυσοδεμένοι στα σωματεία μέχρι τα 28 υποχρεωμένοι να ανέχονται τα τερτίπια και την ανοησία τσάμπα μαγκών παραγόντων όπως εδώ της Χίου, που ενώ δεν είναι σχεδόν ποτέ συνεπείς στις δεσμεύσεις τους, βγαίνουν σχεδόν πάντα κι από πάνω εκτοξεύοντας απειλές τύπου μη μου ζητάς πολλά πολλά γιατί άμα θέλω σου κρεμάω το δελτίο.

Τρίτος ο Ολυμπιακός. Ένας σύλλογος κολοσσός για τα δεδομένα του πόλο (όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και παγκόσμια) με αρκετά χρήματα λόγω της καλής οργάνωσης του ερασιτέχνη στην εποχή Κόκκαλη και με την τεκμηριωμένη πολλάκις ισχύ να ελέγχει ομοσπονδία και παρασκήνιο κάμπτωντας οποιαδήποτε νομικά ή άλλου έιδους εμπόδια μπουν μπροστά στις βλέψεις του.

Τέλος η Ελληνική πραγματικότητα της πολυνομίας και των διάτρητων νόμων με τα δεκάδες παραθυράκια, όπως αυτό της μετοίκησης στην περίπτωσή μας, που έρχεται και μπαίνει σαν κερασσάκι στην τούρτα και συμπληρώνει ένα made in Greece σκηνικό απόλυτου παραλογισμού.

Κι από πάνω έχουμε και την υποκρισία και τα ψέμματα και των δύο εμπλεκόμενων συλλόγων.

Η Χίος που εύχεται μεγαλόψυχα καλή επιτυχία στον αθλητή της από μέσα της βρίζει. Και βρίζει γιατί:
α) χάνει σχεδόν τσάμπα ένα καλό παίκτη και θα έχει αγωνιστικό κόστος.
β) επ'ουδενί δεν θα έκανε συμφωνητικό με το Φουντούλη εάν δεν υπήρχε ο νόμος της μετοίκησης. Θα τους ειπε ενδεχομένως κάποια στιγμή στο παρελθόν ο Γιαννάκης ότι κοιτάξτε αν δεν μου κάνετε συμφωνία που να κατοχυρώνει τα οδειπορικά μου εγώ φεύγω. Αυτοί αναγκάστηκαν να υποκείψουν εξ'ου τώρα και το χρέος των 40 χιλιάδων, το οποίο αν προκείπτει από ιδιωτικό συμφωνητικό τότε αυτός που το είχε υπογράψει δεν θα κοιμόταν όλο το καλοκαίρι τα βράδυα με τη σκέψη ότι θα πρέπει κάποια στιγμή να το πληρώσει.
γ) Αν δεν υπήρχε η μετοίκηση θα ζητάγανε λαγούς με πετραχήλια από τον κάθε Ολυμπιακό με την πώληση του Φουντούλη θα ξεχρεώνανε όλα τους τα χρωστούμενα και θα εξασφαλίζανε τουλάχιστον άλλη μια χρονιά που θα μπορούσαν να το παίζουν μεγαλοπαράγοντες τσάμπα.

Και πάμε στον Ολυμπιακό.
Παραθέτω τις δηλώσεις του γενικού γραμματέα του ερασιτέχνη:
"Σε μία δύσκολη λόγω της οικονομικής συγκυρίας και για τον αθλητισμό περίοδο, ήρθαμε σε πλήρη συμφωνία με τον ΝΟ Χίου για την ελεύθερη μετεγγραφή του Γιάννη Φουντούλη. Αυτό οφείλεται στο άριστο κλίμα που επικράτησε κατά τη διάρκεια των διαπραγματεύσεων ανάμεσα στις δύο Διοικήσεις και για αυτό το λόγο θέλω να ευχαριστήσω θερμά τον πρόεδρο, κύριο Παναγιώτη Παππή και τα μέλη του ΔΣ του ΝΟ Χίου".

"Πρόθεσή μας από την αρχή των διαπραγματεύσεων ήταν αφενός ο Ολυμπιακός να ενισχυθεί με την απόκτηση ενός ταλέντου που, υπό τις οδηγίες του τεχνικού μας επιτελείου και δίπλα στους κορυφαίους αθλητές της ομάδας μας, μπορεί να εξελιχθεί μελλοντικά σε μία πολύτιμη μονάδα για τον Ολυμπιακό και την Εθνική μας ομάδα και αφετέρου να μην υποστεί καμία ζημία ο ΝΟ Χίου που είναι ένας Ομιλος με παράδοση στον Υγρό Στίβο και στην παραγωγή νέων αθλητών.
Πιστεύω ότι μπήκαν οι βάσεις ώστε η συνεργασία του Ολυμπιακού με τον ΝΟ Χίου να συνεχιστεί και να διευρυνθεί ενώ ήδη προγραμματίζουμε να φιλοξενήσουμε την ομάδα πόλο του Ομίλου στον Πειραιά για κοινή προετοιμασία".

Έχουμε και λέμε:
α)"άριστο κλίμα που επικράτησε κατά τη διάρκεια των διαπραγματεύσεων ": ΨΕΜΑ. Το κλίμα που επικράτησε ήταν: Κοιτάξτε να δείτε. Εμείς έχουμε συμφωνήσει με τον παίκτη. Ξέρετε ότι αν θέλουμε τον παίρνουμε τσάμπα λόγω μετοίκησης. Μπορείτε να κινηθείτε δικαστικά μέσω επιτροπής μεταγραφών ΚΟΕ ή ΑΣΕΑΔ αλλά επειδή είμαστε ο Ολυμπιακός θα χάσετε. Ξέρουμε ότι έχετε κάποιες οφειλές προς τον παίκτη, θα πούμε ότι του τις ξεχρεώνουμε εμείς για να είστε κι εσείς εντάξει σαν διοίκηση κι αφήστε μας εμάς μετά να τα βρούμε με τον παίκτη.

β) "θέλω να ευχαριστήσω θερμά τον πρόεδρο, κύριο Παναγιώτη Παππή και τα μέλη του ΔΣ του ΝΟ Χίου". ΨΕΜΑ. Αυτό που θα έπρεπε να λέει είναι: Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο και το ΔΣ για τη βλακεία και την ανικανότητά τους σαν παράγοντες. Παρόμοια βλακεία επέδειξαν και στο παρελθόν με τον Ντόσκα που τώρα είναι από τους καλύτερους παίκτες μου.

γ)"Πρόθεσή μας από την αρχή των διαπραγματεύσεων ήταν... να μην υποστεί καμία ζημία ο ΝΟ Χίου που είναι ένας Ομιλος με παράδοση στον Υγρό Στίβο και στην παραγωγή νέων αθλητών. ΨΕΜΑ. Τον παίκτη θα τον έπαιρνε έτσι κι αλλιώς αν ήταν να μην ήθελαν να υποστεί καμιά ζημιά ο ΝΟ Χίου ας τους έλεγαν ότι ξεκινάμε τις διαπραγματεύσεις από μηδενική βάση χωρίς να υπολογίζουμε τη μετοίκηση.

Δε συνεχίζω άλλο γιατί το post βγήκε πολύ μεγάλο και ζητώ συγνώμη αν κουράζει. Μια τελευταία μόνο προσωπική επισήμανση.

Παρατηρώντας όλο αυτό το ευτράπελο σκηνικό είναι πραγματικά απορίας άξιο πως έχουμε κάνει τις όποιες επιτυχίες έχουμε μέχρι σήμερα. Για μένα το μεράκι και η συνεχής αυταπάρνηση των αθλητών και των προπονητών κινούν το πόλο και μόνο αυτά.
Το ερώτημα που τίθεται εύλογα βέβαια είναι για πόσο καιρό ακόμα;
Τελευταία επεξεργασία από waterboys και Παρ Σεπ 11, 2009 1:10 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
waterboys
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 3:30 am

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Παρ Σεπ 11, 2009 1:08 pm

Δυστυχως μπορει οχι για πολυ ακομα... :cry:
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό boom » Παρ Σεπ 11, 2009 1:10 pm

σσσσσσσσσσσσσσσσσσ
αλαλου. δεν ειπε ουτε πολλα ο φιλος ουτε και λιγα ομως. συνεχα και μαζι σου.
Άλλος;
boom
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 3:12 pm

Δημοσίευσηαπό diamond » Παρ Σεπ 11, 2009 2:01 pm

Ένα είναι σίγουρο, ότι ολυμπιακός είναι για μια ακόμη φορά τσάμπα μάγκας, με την βοήθεια τον άχρηστων που κατάφεραν να διαλύσουν την ομάδα της Χίου.
diamond
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 10:41 am

Δημοσίευσηαπό tovarich » Παρ Σεπ 11, 2009 2:40 pm

waterboys έγραψε:Για μένα το μεράκι και η συνεχής αυταπάρνηση των αθλητών και των προπονητών κινούν το πόλο και μόνο αυτά.
Μερικών αθλητών και ελάχιστων προπονητών.
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Σεπ 11, 2009 4:35 pm

waterboys, μια χαρά τα έγραψες για τη Χίο και το σκηνικό του ελληνικού πόλο, αλλά προς τι όλα αυτά για τον Ολυμπιακό ; Μετά από τόσες δεκαετίες ισχύος του νόμου, τώρα ξαφνικά θα κατηγορήσουμε τον Ολυμπιακό που ο νόμος αυτός τον έφερε σε ευνοϊκή θέση στη συγκεκριμένη διαπραγμάτευση ; Να πω ότι ο νόμος ψηφίστηκε τώρα ώστε ο Ολυμπιακός φωτογραφικά να πάρει τον Γιάννη, οκ. Αλλά δεν έγινε έτσι.

Το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι ότι προκειμένου να μη χαλάσουν τη συμμαχία με τη Χίο δεν της πήραν τον αθλητή με τον τρόπο που θα της άξιζε.

Για τον Ντόσκα δεν υπάρχει κάτι περίεργο από τη μεριά της Χίου ή του Ολυμπιακού. Από αλλού έγιναν τα περίεργα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό waterboys » Παρ Σεπ 11, 2009 4:49 pm

vs έγραψε:waterboys, μια χαρά τα έγραψες για τη Χίο και το σκηνικό του ελληνικού πόλο, αλλά προς τι όλα αυτά για τον Ολυμπιακό ;


Δεν έχω στόχο τον Ολυμπιακό, συμφωνώ μαζί σου ότι κινείται βάση των ισχύοντων δεδομένων και με αποκλειστικό πάντα γνώμονα την προάσπιση των συμφερόντων του. Τα περί προστασίας του ΝΟ Χίου βέβαια της ανακοίνωσης του είναι υποκριτικά κι εξήγησα γιατί.

Για τον Ντόσκα δεν υπάρχει κάτι περίεργο από τη μεριά της Χίου ή του Ολυμπιακού. Από αλλού έγιναν τα περίεργα.


Εξήγησε αν μπορείς παρακαλώ τι εννοείς αυτό που εγώ θυμάμαι είναι ότι είχε εμπλακεί ο Τσάκος και με προσωπική του παρένεση ο Ντόσκας πήγε στον Ολυμπιακό αντί νομίζω της Βουλιαγμένης που τον ήθελε επίσης. Δεν θυμάμαι καθόλου για τα ανταλλάγματα βέβαια.

Πάντως τόσο στην περίπτωση του Φουντούλη τώρα όσο κι ενδεχομένως και στου Ντόσκα παλιότερα αυτό που θα μπορούσαν απλά να κάνουν οι διοικήσεις της Χίου θα ήταν ότι αφού ξέρουν ότι μπορούν να χάσουν τον παίκτη με τη μετοίκηση να τον καλέσουν και να συνάψουν ένα ιδιωτικό συμφωνητικό μαζί του που θα προβλέπει κάποια ικανοποιητικά ανταλλάγματα γι'αυτόν για κάποια χρόνια και θα προστατεύεται κι ο σύλλογος αφού δε θα μπορεί ο παίκτης εύκολα να φύγει.

Ποιος να βάλει την υπογραφή του όμως στη Χίο; Άσε που μπορεί να ξυπνήσουν και οι άλλοι και να ζητήσουν τα ίδια. Πάμε λοιπόν στις δοκιμασμένες μεθόδους εκφοβισμό και παραμύθιασμα σε παίκτη και γονιούς ότι τάχα θα διαλύσουν τη Χίο και θα γνωρίσουν την αποδοκιμασία της τοπικής μικρής κοινωνίας.
Κι αν δε συμβαίνουν αυτά ας βγει κάποιος να με διαψεύσει.
Τελευταία επεξεργασία από waterboys και Παρ Σεπ 11, 2009 5:19 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
waterboys
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 3:30 am

Δημοσίευσηαπό boom » Παρ Σεπ 11, 2009 5:16 pm

ο νομος που αφορα την μετοικηση ειναι διατρητος και τον εχουν εκμεταλευτει ολοι κατα κορον. οι ποιο ευνοημενοι ειναι σαφως αυτοι του λεκανοπεδιου. αυτο που θα επρεπε να αλλαξει σε αυτον τον νομο ειναι, ο νομος :!:
εδω ομως κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας. η υποκρισια ολων εχει φτασει στο εβερεστ :shock: μιλαμε για μεταγραφες των 40-50000 ευρω σε ενα αθλημα χωρις διαφημιση, τηλεοπτικη καλυψη, παραγοντες, χορηγους κλπ. μιλαμε για ενα αθλημα με επαγγελματικες υποχρεωσεις. με ερασιτεχνικες απολαβες. με τσαμπα μαγκες παραγοντες. με καρεκλοκενταυρους "ομοσπονδιαρχες". με αυτοαποκαλουμενους μανατζαρεους. με διαιτητες που η "παραγκα" του ποδοσφαιρου ειναι κυρια μπροστα της. με γονεις που αν το παιδι δεν παιξει οσο και του αλλουνου το παιρνει και φευγει. αλλου θα το προσεξουν το νεο"εστιαρτε". με παικτες ανασφαλιστους. με παικτες απληρωτους σε ποσοστο ισως και πανω απο το 50% των ομαδων. με προπονητες που τα παιρνουν μαυρα. αφου ακομα τοσο καιρο δεν μπορει να βγει αυτος ο κανονισμος απο τη γγα. ανασφαλιστοι και αυτοι. που οι περισσοτεροι βγαζουν τα προς το ζειν σε σχολεια, με ιδιαιτερα. με κολυμβητηρια σκετα μπουρλοτα. ετοιμα να κλεισουν ανα πασα στιγμη για οποιδηποτε λογο και αιτια. σας θυμιζω λιγο. παπαστρατειο, εθνικο, αγιος κοσμας, νικαια, χαλανδρι. :evil: :evil: :cry: :oops: :evil: :evil: :!: :?:

τα πηρα τωρα. φευγω για 3ημερο(εχει αρματα στις σπετσες και σαν γνησιος μπουμ θα κατελθω εις το ενδοξο νησι για τα περαιτερω)
see you all on monday :lol: 8)
Άλλος;
boom
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 3:12 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Παρ Σεπ 11, 2009 5:53 pm

boom έγραψε:ο νομος που αφορα την μετοικηση ειναι διατρητος και τον εχουν εκμεταλευτει ολοι κατα κορον. οι ποιο ευνοημενοι ειναι σαφως αυτοι του λεκανοπεδιου. αυτο που θα επρεπε να αλλαξει σε αυτον τον νομο ειναι, ο νομος :!:
Ο νόμος έχει σωστή βάση στη θεωρία. Δηλαδή κάποιος που παίζει πόλο και θέλει να σπουδάσει δικαιούται να σπουδάσει μόνο στον τόπο καταγωγής του και πουθενά αλλού; Χρειαζόμαστε ανθρώπους σπουδαγμένους και αυτό φαίνεται έντονα στο φόρουμ, όπου οι περισσότεροι είστε του Δημοτικού. :lol: Στην πράξη ο νόμος χρησιμεύει για παραθυράκι. Η λύση είναι απλή και περίπλοκη ταυτόχρονα. Επαγγελματικά συμβόλαια στα 18. Δεν γίνεται αλλιώς. Προβλέπω ότι σε 10-15 χρόνια θα ωριμάσετε, θα το καταλάβετε και θα το επιβάλλετε. Μέχρι τότε θα σκύβετε το κεφάλι στην Ομοσπονδία.
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό harrisakis » Παρ Σεπ 11, 2009 5:59 pm

tovarich έγραψε:Χρειαζόμαστε ανθρώπους σπουδαγμένους και αυτό φαίνεται έντονα στο φόρουμ, όπου οι περισσότεροι είστε του Δημοτικού. :lol:


εσύ σύντροφε φαίνεσαι σπουδαγμένοπαιδί...
σπούδασες μήπως στο Πανεπιστήμιο της Μόσχας?
Όπως ο "σύντροφος" Κόκκαλης?
---------------------------

PAOK - FC BARCELONA

Més que dos clubes
Άβαταρ μέλους
harrisakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ Απρ 14, 2008 12:36 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό tovarich » Παρ Σεπ 11, 2009 6:10 pm

Όχι, είμαι πολύ της Δύσεως. Το tovarich είναι για να τσιμπάτε εσείς οι Ασιάτες.
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό harrisakis » Παρ Σεπ 11, 2009 6:18 pm

tovarich έγραψε:Όχι, είμαι πολύ της Δύσεως. Το tovarich είναι για να τσιμπάτε εσείς οι Ασιάτες.


Φαίνεται σύντροφε, φαίνεται!!
Είσαι του LSE απόφοιτος εσύ, baby boomer, από αυτούς που κατέστρεψαν το καπιταλιστικό σύστημα και μυαλό δεν έβαλαν!!

Τούμπα - Ιράν - Καμπότζη - Βιετνάμ !!!!!
---------------------------

PAOK - FC BARCELONA

Més que dos clubes
Άβαταρ μέλους
harrisakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ Απρ 14, 2008 12:36 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό tovarich » Παρ Σεπ 11, 2009 7:12 pm

Η επιμονή σας να πλάθετε στη φαντασία σας ανύπαρκτους εχθρούς με ανύπαρκτες ιδιότητες και ανύπαρκτες σκοπιμότητες είναι γνωστό φαινόμενο. Δεν έχει λύσει κανένα από τα πολλά σας προβλήματα έως τώρα και όμως δεν αλλάζετε τακτική. Συνήθως έτσι συμπεριφέρονται διάφοροι πρωτόγονοι οργανισμοί όπως πχ οι χρυσόμυγες ή οι σαύρες. Πιο προχωρημένοι οργανισμοί, όπως τα σκυλιά, οι γάτες κλπ, είναι ικανοί να βγάζουν συμπεράσματα από τα γεγονότα και να αλλάζουν τακτική.
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron