Play-Off A1 Aνδρών 2009

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Πέμ Μάιος 28, 2009 12:19 am

Καλα ολοι ποδοσφαιρο ωρατε!!! ουδεν σχολιον δια τα ιδικα! μας

Χε Χε debajo los abitadents que viven en Espana

VIVA Καταλωνια ΟΟΟΟΟΟΟΟλε
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό naruto » Πέμ Μάιος 28, 2009 12:32 am

Τι να πρωτοσχολιασουμε?

Την διεξαγωγη 10μηνου πρωταθληματος με τους τελευταιους 10 αγωνες σε 20 μερες..?

Το οτι το Sportplus θα δειχνει γυναικειο beach handball..?

Το σκορ 11-3 για παιχνιδι τελικου?

Η μηπως να παμε σε αλλο θρεντ και να συζητησουμε για τα σοβαροτατα προβληματα υγειας που αντιμετωπισαν 3,4 ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΑ παιδια φετος..?
Τελευταία επεξεργασία από naruto και Πέμ Μάιος 28, 2009 12:50 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό pistolis » Πέμ Μάιος 28, 2009 12:38 am

Μαλλον εννοουσε για τον μικρο - μεγαλο τελικο. Θες να μας πεις 2 λογια για το παιχνιδι σας; Ηταν αισθητη η απουσια του Πλατανιτη; Ο ΝΟΒ πως ηταν;
pistolis
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 10, 2008 5:08 pm

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Πέμ Μάιος 28, 2009 12:55 am

NARUTO το σχολια Σου ειναι για μενα υπεροχα

Η υδατοσφαιριση θελει και μπορει για μας τους συμμετεχοντες στα δρωμενα της, να ειναι το αθλημα, χωρις σουβλακοΤζεκους κλπ κλπ, που να προωθη οτι αγαμε ΑΠΑΝΤΕΣ και σε αυτο ελπιζω αν και μινουριαζομαι ολιγον!!!!!!!!
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό delfos » Πέμ Μάιος 28, 2009 1:34 am

ΟΛΟΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟΨΕ ΕΙΔΑΜΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΝΕΠ ΜΕ ΤΟ ΝΟΒ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΙΟ ΕΙΔΙΚΟΙ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΠΕΠΑΝΟΣ,ΟΠΩΣ Ο DOOM,ΛΑΜΠΡΟΣ,Νο7. ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΝΟΒ ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΙΚΑΙΑ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ & ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΜΕ 4-1.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΗ Η ΝΕΠ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΝΟΥΡΗ & ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΙΣΘΗΤΗ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΤΑΝΙΤΗ.ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Η ΝΕΠ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΗΤΑΝ ΤΟ 4ο ΟΚΤΑΛΕΠΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ 8-7 ( 53'' πριν το τελος ).ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΟΝΤΩΣ Ο ΝΟΒ ΠΙΟ ΦΡΕΣΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ.
delfos
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 11:40 am

Δημοσίευσηαπό tovarich » Πέμ Μάιος 28, 2009 2:18 am

delfos έγραψε:ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΙΣΘΗΤΗ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΤΑΝΙΤΗ.
OK και ο ΝΟΒ χωρίς φουνταριστό παίζει, συνεπώς ήρθε μία ή άλλη. :P
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Πέμ Μάιος 28, 2009 2:21 am

Σημερα το παιχνιδι μου θυμισε πολυ τον ημιτελικο Τσελσι-Μπαρτσελονα.

Ο ΝΟΒ προηγηθηκε 4-0 στο πρωτο οκταλεπτο με κακκιστο ξεκινημα της ΝΕΠ.Εκμεταλευομενοι την εξαιρετικα κακη μας εμφανιση αλλα και την απιστευτη συμπαρασταση της διατησιας μεχρι το τελος του δευτερου Ο ΝΟΒ ειχε πληρη ελεγχο του αγωνα.Στο δευτερο ημιχρονο το παιχνιδι γυρισε χαρη στο πολυ καλο πρες της ΝΕΠ.Οι διαιτητες συνεχισαν να παιζουν εδρα (τη Βουλιαγμενη) και το παιχνιδι πηγε στην παραταση.

Τελευταιο λεπτο της παρατασης κερδιζουμε αποβολη,την οποια δεν αξιοπουμε,ενω στη συνεχεια σε αμφισβητουμενη φαση (δεν ειμαι σιγουρος) ο ΝΟΒ κερδιζει αποβολη και κανει γκολ.(8-9)Τελικα στην τελευταια επιθεση 11'' ο Τσαλκανης αποκρουει και το ματς τελειωνει.


Γνωμη μου (οι περισσοτεροι συμπαικτες μου διαφωνουν) ειναι οτι χασαμε επειδη παιξαμε ασχημα και οχι επειδη αδικηθηκαμε.Γεγονος ειναι ομως οτι ο Αργυρος για δευτερη φορα βοηθα ξεκαθαρα φετος τη Βουλιαγμενη να μας κερδισει.

Οποιαδηποτε απουσια στοιχιζει ποσο μαλλον ενος φουνταριστου..

Για το ΝΟΒ τι να σας πω,αφου τα ξερουμε.Σταθερη ομαδα,κολυμπημενη,καλη στην αμυνα,κακη στην επιθεση..τα γνωστα! Σαφεστατο προβλημα στο φουνταριστο-περισσοτερο απο εμας.
Τελος να δωσω συγχαρητηρια στα παιδια για τη νικη.
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Πέμ Μάιος 28, 2009 2:57 am

tovarich έγραψε: και ο ΝΟΒ χωρίς φουνταριστό παίζει
naruto έγραψε:ο Τσαλκανης αποκρουει
και χωρίς τερματοφύλακα.
:lol:
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Πέμ Μάιος 28, 2009 11:47 am

Προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο ο Κωστας.
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Μάιος 28, 2009 4:34 pm

Τελευταία επεξεργασία από doom και Τρί Ιουν 08, 2010 7:53 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Πέμ Μάιος 28, 2009 4:48 pm

naruto έγραψε: απιστευτη συμπαρασταση της διατησιας μεχρι το τελος του δευτερου
doom έγραψε:Το πρεσσινγκ απο το λαιμο, τα μαρκαρισματα επισης απο τον λαιμο των φουνταριστων, τα τραβηγματα στο ξεκινημα καθε κοντρας, και τα επιθετικα φαουλ σχεδον σε καθε μπασιμο
Δεν μπορούν να ισχύουν και τα δύο, μπορούν; Kάποιος έχει δίκιο και κάποιος έχει άδικο. Και αυτός που έχει άδικο, υπάρχει λόγος που έχει άδικο. Ποιός έχει άδικο λοιπόν και γιατί; :lol:
Εγώ έχω άποψη, αλλά δεν τη λέω. Ακόμα. Μου αρέσει να βασανίζω τα θύματά μου. :twisted:
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Πέμ Μάιος 28, 2009 5:13 pm

Πρωτο οκταλεπτο..
ο Χατζηδακης χτυπαει καταφανεστατα εξω απο το νερο στο Κωνσταντουδακη ο οποιος απαντα και ο Αργυρος βγαζει και τους δυο με απλη αποβολη.Αν απλα ειχε βγαλει οπως οφειλε το Χατζηδακη χωρις αντικατασταση θα μιλαγαμε για αλλο παιχνιδι.

Ο Χατεν 2 φορες πεταει τη μπαλα μετα απο φαουλ μακρια μπροστα στο Μπυρακη και δεν τιμωρειται (φαση για την οποια κοντρα σε Ολυμπιακο και Χιο πηραμε πανω απο 4,5 ποινες).

Ο Μπλανης κλεβει τη μπαλα απο τη θεση 3 και εχει προβαδισμα για κοντρα 1-0 αλλα ο Χατεν(ισως ειναι και καποιος αλλος) τον πιανει και μπαινουν μαζι στο νερο και ο διαιτητης δινει φαουλ(!) υπερ της ΝΕΠ.

Τελευταιο δευτερολεπτο ο Γουνας κερδιζει φαουλ στα 7,8 μετρα και προσπαθει να σουταρει κανοντας επιθετικο.Δινεται αδικη αποβολη στο Γιαιτς για παρεμποδιση και εν συνεχεια δικαιη αποβολη με αντικατασταση για διαμαρτυρια.

Επισης στο πρωτο ημιχρονο δεν δοθηκαν 2 καθαρες ποινες στο ΝΟΒ σε θεσεις δευτερου φουνταριστου,καθως και δεν αποβληθηκε με αντικατασταση παικτης που διαμαρτυρηθηκε εντονα (για λανθασμενο φαουλ που του δοθηκε).

Φυσικα εγω βλεπω τα πραγματα πολυ υποκειμενικα αλλα αυτες οι φασεις ηταν για μενα καθαρες πανω κατω..Τελος να πω οτι η ισοφαριση και η ευκαιρια για παραταση προηλθε απο ανυπαρκτο φαουλ που χαρισε ο Αργυρος στο Καρουτζο.

Παρολα αυτα ξαναλεω οτι αφου μπηκαμε νωθροτατα σε ενα τοσο σημαντικο παιχνιδι και χασαμε 2 παραπανω στο τελευταιο λεπτο του αγωνα οσο κι αν η διαιτησια μας αδικησε ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Πέμ Μάιος 28, 2009 5:20 pm

Ο Δημητρης λεει για το δευτερο ημιχρονο (εγω κυριως για το πρωτο) στο οποιο αναγκαστηκαμε να παιξουμε πρες.Εκει οντως καποια φαουλ δε δοθηκαν στο ΝΟΒ αλλα ηταν αρκετες αντοιστιχες φασεις που δοθηκαν χαριστικα φαουλ.

Εγω το βλεπω δυνατο παιχνιδι ο Δημητρης το βλεπει αντικανονικο...δε νομιζω οτι καποιος εχει αδικο απλα ειναι οπως το παρει κανεις.
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό pistolis » Πέμ Μάιος 28, 2009 5:20 pm

Ειναι φως φαναρι το ποιος εχει αδικο....
Οταν εχεις συνηθεισει την ευννοια της διαιτησιας και ενα λιγοτερο σφυριγμα να μην παρεις σου κακοφαινεται. Ποσο μαλλον να σε παιζουν στα ισα οπως λεει ο doom.
pistolis
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 10, 2008 5:08 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Πέμ Μάιος 28, 2009 5:24 pm

Aκομα και αν ηταν ετσι που σιγουρα δεν ειναι-γιατι εγω στο Νηρεα που επαιζα ξερω πως ειναι να σε γα..νε οι διαιτητες-πιστευεις οτι στο Λαιμο θα μας παιξουν στα ισα??????
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Πέμ Μάιος 28, 2009 5:34 pm

Συγκλονιστικό. Ο Νηρεύς αδικημένος; Γι'αυτό κουτρουβαλάει τις κατηγορίες; Με τόσο άξιο και ισχυρό πρόεδρο, με τόσο άξιους και πολύπειρους προπονητάς, με τόσο βιρτουόζους και δοξασμένους παίκτας και παικτρίας, με τέτοια λαμπρή παράδοση, ο Νηρεύς, το Καμάρι του Χαλανδρίου, το Καύχημα του Λεκανοπεδίου, η Δόξα του Eλληνiκού Αθλητισμού, ο Φάρος του Παγκοσμίου Πολιτισμικού Γίγνεσθαι, αδικείται; Πού οδηγούμεθα κύριοι; :roll:
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Πέμ Μάιος 28, 2009 5:58 pm

Και εγω την ιδια εντύπωση ειχα!! :roll:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό takis » Πέμ Μάιος 28, 2009 6:18 pm

ενα εχω να πω...ο γιαννουρης ειναι μεγααααλος μαγκας...
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Πέμ Μάιος 28, 2009 6:23 pm

σαν ψιλοασχετο μου ακουγεται αυτο :!:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό takis » Πέμ Μάιος 28, 2009 6:29 pm

οπως το παρει ο καθενας..μιλαω γενικα γι αυτο που καταφερε φετος με την χειροτερη βουλιαγμενη ever....(προσωπικη μου γνωμη..)
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron