ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Τρί Ιούλ 14, 2009 7:50 pm

Ο πολίστας του Ολυμπιακού, Αντώνης Βλοντάκης μίλησε στον «Sentra 103,3» και στην εκπομπή «Φουλ Επίθεση» με τον Νίκο Γέμελο για την επιστροφή του στους «ερυθρόλευκους» μετά από επτά χρόνια.
«Ήρθε μια καλή συγκυρία για να γυρίσω στην ομάδα που μου έχει προσφέρει πάρα πολλά και της έχω προσφέρει κι εγώ. Θα ήταν το ιδανικό τελείωμα μιας καλής καριέρας. Δεν υπάρχει ούτε ένας που να μπορεί να αμφισβητήσει την κυριαρχία του Ολυμπιακού. Με την απόκτησή μου έχει πιο ψηλούς στόχους από το ελληνικό πρωτάθλημα. Το έχουμε καταφέρει μια φορά, ελπίζω και δεύτερη. Είναι καλή συγκυρία να είμαι με τον Γιώργο Αφρουδάκη. Έχουμε να προσφέρουμε πολλά ακόμα. Ευτυχώς η φαρέτρα μας είναι ακόμα γεμάτη από όνειρα και φιλοδοξίες και αυτό μας κάνει ανταγωνιστικούς και επικίνδυνους. Κάποτε κάποιος μου είχε πει πως καλός παίκτης δεν είναι αυτός που έχει το ταλέντο, αλλά την όρεξη. Η διοίκηση έχει όρεξη και οι παίκτες το κίνητρο», υποστήριξε.
Για την αποχώρησή του από τον Πανιώνιο σχολίασε: «Δεν έχω κανένα παράπονο από την ομάδα. Δυστυχώς έπρεπε να μειωθεί το μπάτζετ. Ο Ολυμπιακός διέθεσε ένα ποσό για να εκπληρώσει τις δικές του φιλοδοξίες».Και για την αποχώρηση του Νίκιτς υποστήριξε: «Δεν έχω άποψη για το αν θα φύγει ο Νίκιτς. Είναι καθαρά θέμα διοίκησης. Είναι καλός παίκτης αλλά το λογικό είναι πλέον να ενισχυθούμε στην περιφέρεια».

www.goalday.gr
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Τρί Ιούλ 14, 2009 10:15 pm

Και λεγαμε το περσινο πρωταθλημα προδιαγεγραμμενο....
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Ιούλ 15, 2009 1:56 am

Εγώ, πάντως, έχω εκπλαγεί με την ταχύτητα και την αποφασιστικότητα του Ολυμπιακού στις φετινές μεταγραφές. Πέρα από το όποιο δέλεαρ των σίγουρων τίτλων (π.χ. σοβαρά, πιστεύει κανείς ότι ο Πανιώνιος θα ήταν ανταγωνιστικός απέναντί του ; ) και τα χρήματα, διαβλέπω ουσία στις κινήσεις του Ολυμπιακού και είναι η πρώτη φορά μετά από χρόνια.

Το θέμα τώρα είναι τι θα κάνει με τη δεξιά μεριά του και την άμυνα ; Διότι π.χ. έχω ακούσει για έλευση του μικρού Περόνε αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι θα μπορούσε να προσθέσει στο ήδη υπάρχον ρόστερ.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Αύγ 04, 2009 8:32 pm

Ρίξτε μια ματιά στο τι κάνει το βόλεϊ. Οι μεταγραφές τελειώνουν 23/9 και οι ομάδες πρέπει να προσκομίσουν 4 συμβόλαια μέχρι τέλος Ιουνίου ώστε να έχουν δικαίωμα συμμετοχής.

http://www.gazzetta.gr/content/view/42546/189/
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron