ΠΑΟΚ 2010 -2011

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Πέμ Ιουν 23, 2011 5:50 pm

... μια και ο λόγος παραπάνΩ ... περι ''στατιστικών'' ... να και μια θέση :wink:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό makedonia » Παρ Αύγ 05, 2011 10:56 pm

o ε κ λ ε κ τ ο ς ... για την νεα αγωνιστικη χρονιά

… μετά τον Ποσειδώνα Ιλισίων την .... Gezira του Καϊρου , αλλα και συνεργάτης του Γιώργου Μορφέση , στην Παγκόσμια πρωταθλήτρια Εθνική ομάδα πόλο των Γυναικών … θα ρίξει την Άγκυρά του .... στον ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
makedonia
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Απρ 17, 2008 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Κυρ Αύγ 07, 2011 9:38 am

Ο 34χρονος προπονητής, μίλησε από την Αίγινα που βρίσκεται για διακοπές για την πρόκληση της τεχνικής ηγεσίας του ΠΑΟΚ.
«Είμαι πολύ ικανοποιημένος που αποτελώ κομμάτι μιας τόσο ιστορικής και μεγάλης ομάδας όπως ο ΠΑΟΚ. Είναι ένα μεγάλο όνομα ως σύλλογος γενικά, σε όλα τα αθλήματα και για όποιον δουλεύει στον ΠΑΟΚ είναι τιμή και πρόκληση. Εδώ και λίγες μέρες κάναμε αρκετές συζητήσεις με τους διοικούντες του τμήματος πόλο αλλά η επιθυμία για συνεργασία ήταν κοινή».
Ο Σάκης Κεχαγιάς ανέλυσε τους λόγους που τον έκαναν να αποδεχθεί την πρόταση του ΠΑΟΚ και τη φιλοσοφία του.
«Πέραν του ΠΑΟΚ είχα προτάσεις από τον Ν.Ο. Πάτρας και την αιγυπτιακή Γκεζίρα, όπου βρέθηκα την προηγούμενη σεζόν.

Προτίμησα την πρόκληση του ΠΑΟΚ και για την συμφωνία μου με τον σύλλογο μέτρησαν δύο παράγοντες. Πρώτον, ο τρόπος που με προσέγγισαν οι άνθρωποι της διοίκησης
. Μου έδειξαν ότι με θέλουν στην ομάδα και αυτό ήταν το σημαντικότερο. Ένιωσα ότι μου έχουν εμπιστοσύνη και αυτό αποτέλεσε καταλυτικό παράγοντα. Κατά δεύτερον, μέτρησε η κοινή μας φιλοσοφία.

Θα χτίσουμε την ομάδα πάνω σε τρεις άξονες. Στον πρώτο άξονα βρίσκονται οι έμπειροι παίκτες, που σηκώνουν το κύριο βάρος της ομάδας και εάν αποχωρήσει κάποιος εξ’αυτών, τότε θα υπάρξει και κάποια ανάλογη προσθήκη. Στον δεύτερο άξονα ανήκουν οι νέοι παίκτες που αγωνίζονται στα κλιμάκια των εθνικών μας ομάδων και έχουν ενσωματωθεί στην πρώτη ομάδα, ενώ στον τρίτο άξονα βρίσκονται οι ακαδημίες. Σκοπός είναι η ακαδημία να “ακουμπάει” την πρώτη ομάδα και σε λίγα χρόνια η ανδρική να αποτελείται από παίκτες που βγήκαν από τα σπλάχνα του συλλόγου». ....
more : http://paokwp.wordpress.com/2011/08/07/new-coach-mr-sakis-kechagias/
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron