ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2011-12

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2011-12

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Πέμ Αύγ 18, 2011 1:32 pm

Τα νέα της ομάδας για την αγωνιστική περίοδο 2011-12.
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό panathas1000 » Πέμ Σεπ 08, 2011 9:51 pm

Χαρκόφ - Παναθηναϊκός 6-7


Πόλο
Ιστορική νίκη

Οι πολίστες του Τριφυλλιού με ένα "ξέσπασμα" στο τέταρτο οκτάλεπτο γύρισαν το εις βάρος τους 6-4 και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο Τσάμπιονς Λιγκ με 7-6 επί της ουκρανικής Χαρκόφ.
SISE
Άβαταρ μέλους
panathas1000
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 09, 2009 9:23 pm
Τοποθεσία: LEOFOROS

Δημοσίευσηαπό panathas1000 » Σάβ Σεπ 10, 2011 10:57 pm

Με το...σπαθί του στην επόμενη φάση του Champions League


Συνέχεια στο Champions League θα έχει ο Παναθηναϊκός, αφού το Σάββατο (10/09) πήρε με το...σπαθί του την πρόκριση για την Β΄ προκριματική φάση.

Η οικοδέσποινα του Β΄ ομίλου, οι αγώνες του οποίου γίνονται στο Κότορ, Πρίμορατς δεν ήταν στην πράξη τόσο σκληρό καρύδι όσο αναμενόταν, με την ομάδα του Φάνη Κουντουδιού να θριαμβεύει με 11-8.

Έτσι εξασφάλισε και μαθηματικά θέση μεσα στην πρώτη τετράδα του γκρουπ, ολοκληρώνοντας την Κυριακή (11/09, 11:00) την παρουσία του στο Μαυροβούνιο κόντρα στην ιταλική Ποζίλιπο Νάπολι.

Στα του ματς, οι "πράσινοι" είχαν τον έλεγχο σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του αγώνα. Προηγήθηκαν με 4-1, με τους γηπεδούχους να περνούν στην αντεπίθεση και να ισοφαρίζουν σε 5-5 στις αρχές του τρίτου οκταλέπτου. Ο Παναθηναϊκός όμως δεν έχασε την ψυχραιμία του και με συνδυασμό καλής άμυνας και εκμετάλλευσης κάθε ευκαιρίας στην επίθεση, ξέφυγε εκ νέου με 9-5 στις αρχές της τελευταίας περιόδου. Η διαφορά έφτασε και τα πέντε γκολ (11-6), με τους "πράσινους" να βγαίνουν τελικά νικητές με 11-8.

Η Βαθμολογία (σε 4αγ.)

1. Ποζίλιπο (46-30) 10

2. Ζέγκεντ (44-29) 10

3. Πρίμορατς (40-36) 7

4. Παναθηναϊκός (34-33) 7

-----------------------------

5. Μονπελιέ (28-46) 1

6. Χάρκοφ (29-42) 0
SISE
Άβαταρ μέλους
panathas1000
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 09, 2009 9:23 pm
Τοποθεσία: LEOFOROS

Δημοσίευσηαπό teo1977 » Δευτ Οκτ 03, 2011 12:35 pm

Προπονητής: Φάνης Κουντουδιός

Ηρθαν: Κομάντινα (Ολυμπιακός), Ν. Κόχειλας (Ολυμπιακός), Γ. Κόχειλας (Χίος), Κοκκινάκης (Πανιώνιος), Ρέππας (Καλαμάκι), Αλιχανίδης (Λάρισα)

Εφυγαν: Καραμπέτσος (Χίος), Καφετζόπουλος (Καλαμάκι), Σάριτς (Ποσκ Σπλιτ), Φλώρος (Π. Φάληρο), Σιώνης (Εθνικός), Β. Δραγώνας

Τερματοφύλακες:
Ανδρέας Παπαδημητρακόπουλος (30),
Νικήτας Παρασκευόπουλος (17),
Γιώργος Ρέππας (37).
Αμυντικοί:
Κώστας Κοκκινάκης (36),
Νικήτας Κόχειλας (28),
Αντρίγια Κομάντινα, Κροατία (34),
Αγησίλαος Φαναριώτογλου (32).
Περιφερειακοί:
Μίμης Αληχανίδης (27),
Γιάννης Κόχειλας (28),
Ζάχος Αφρουδάκης (31),
Νίκος Τούμπουρος (30),
Γιώργος Σιδέρης (17),
Μιχάλης Δραγώνας (16),
Νίκος Στελλάτος (32),
Χριστόφορος Δερμιτζάκης (31),
Γιώργος Τσόκας (33),
Νίκος Γερακούδης (16).
Φουνταριστοί:
Γιώργος Αφρουδάκης (35)
teo1977
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 5:39 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Ιαν 04, 2012 7:57 pm

Είναι γνωστά τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι περισσότερες ομάδες στο πόλο, μία από αυτές είναι και ο Παναθηναϊκός.
Έντονα είναι τα οικονομικά προβλήματα που υπάρχουν στην ομάδα πόλο του Παναθηναϊκού με τον Χριστόφορο Δερμιτζάκη να μην έχει πληρωθεί τους τελευταίους μήνες. Ένας ακόμα παίκτης που έχει πρόβλημα και η επιστροφή του στην Ελλάδα και στην ομάδα των «πρασίνων» είναι αμφίβολη, είναι ο Άντρια Κομάντινα. Ο παίκτης έχει πει σε γνωστούς και φίλους πως σκέφτεται να μην συνεχίσει στις αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας, γεγονός που θα παίξει μεγάλο ρόλο για τη συνέχεια, από τη στιγμή που το «τριφύλλι» θα πρέπει να δώσει «μάχη» για την τετράδα στην επανέναρξη του πρωταθλήματος.

source: onsports.gr
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Σάβ Ιαν 07, 2012 5:43 pm

Λύση για Δερμιτζάκη

Δόθηκε μέρος του συμβολαίου στον Χριστόφορο Δερμιτζάκη μετά τη συνάντηση που είχε με τον πρόεδρο του Ερασιτέχνη Αχιλλέα Μακρόπουλο ενώ το υπόλοιπο ποσό ανέλαβε να δώσει ο Νίκος Πλυτάς.
Σύμφωνα με την εφημερίδα «πράσινη», ο Χριστόφορος Δερμιτζάκης μίλησε με τον Αχιλλέα Μακρόπουλο και πήρε μερίδιο των χρημάτων του, ενώ τα υπόλοιπα χρήματα του συμβολαίου θα πρέπει να τα βρει ο Νίκος Πλυτάς από εισιτήρια και χορηγίες.

Μακρόπουλος: «Χαίρομαι που δόθηκε μια λύση»

Αρχικά ο πρόεδρος της «μάνας του λόχου» υποστήριξε: «Στεναχωρήθηκα αρκετά από τη συζήτηση που είχαμε σήμερα (σ.σ. χθες), γιατί το παιδί δεν ευθύνεται για τίποτα. Ωστόσο χαίρομαι που δόθηκε μια λύση. Θα καλύψω εγώ μέρος του συμβολαίου του και τα υπόλοιπα ανέλαβε να τα βρει ο κύριος Πλυτάς»!

Δερμιτζάκης: «Ευχαριστώ τον πρόεδρο»

Από την πλευρά του ο Χριστόφορος Δερμιτζάκης τόνισε: «Συναντηθήκαμε με τον πρόεδρο και βρέθηκε μία λύση. Ο κύριος Μακρόπουλος ως τώρα έχει αναλάβει τις υποχρεώσεις του τμήματος και τις έχει φέρει εις πέρας. Ας μην ξεχνάμε ότι χωρίς αυτόν φέτος δεν υπήρχε το τμήμα, ενώ στηρίζει και ολόκληρο τον Ερασιτέχνη στην δύσκολη στιγμή που περνάει ο σύλλογος. Παρόλα αυτά δέχτηκε να καλύψει μέρος του συμβολαίου μου, για το οποίο είχε δεσμευτεί και θα το κάνει πράξη τις επόμενες ημέρες. Εγώ προσωπικά θέλω να τον ευχαριστήσω πολύ γι’ αυτό».

Τέλος ο Χριστόφορος Δερμιτζάκης κατέληξε: «Εγώ συνεχίζω κανονικά τις προπονήσεις. Η προσπάθεια είναι ίδια για όλα τα παιδιά. Με σκληρή προετοιμασία ελπίζουμε το 2012 να είναι πολύ καλύτερη χρονιά από το τέλος της προηγούμενης. Η ομάδα έχει όλα τα φόντα για να πετύχει τους στόχους της και με ηρεμία και υγεία πάνω απ’ όλα, εύχομαι μία καλύτερη συνέχεια για όλους. Καλή Χρονιά».
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Παρ Ιαν 13, 2012 12:55 am

Πίσω στην Ελλάδα βρίσκεται από το βράδυ της Παρασκευής ο Κροάτης του Παναθηναϊκού Άντρια Κομάντινα, ο οποίος δήλωσε ότι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα με τους «πράσινους» ούτε καν οι σκέψεις να μην επιστρέψει. «Με πήραν τηλέφωνο όσο ήμουν στην Κροατία και μου είπαν όσα είχαν γραφτεί. Πώς δηλαδή είμαι απλήρωτος και σκέφτομαι να μην γυρίσω.Με ρώτησαν αν θα επιστρέψω. Μου φάνηκε αστείο, εννοείται πως θα συνεχίσω κανονικά. Είμαι ήδη στην Αθήνα», δήλωσε ο Κροάτης του Παναθηναϊκού Άντρια Κομάντινα.

Ο 35χρονος περιφερειακός αναφέρθηκε και στο αγωνιστικό κομμάτι, λέγοντας:

«Ξεκινά μία νέα χρονιά, που ελπίζω ότι θα είναι καλύτερη από πέρσι. Πιστεύω ότι θα κάνουμε καλύτερο ξεκίνημα και θα αλλάξει η εις βάρος μας κατάσταση».

Όσον αφορά στον κακό «δαίμονα» που δεν είναι άλλος από τον Πανιώνιο, ο Κομάντινα τόνισε: «Αυτά μπορεί να αλλάξουν. Δεν φοβόμαστε κανένα, γιατί να φοβηθούμε;».
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm


Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron