Π.Α.Ο.Κ 2012-13

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Π.Α.Ο.Κ 2012-13

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Παρ Αύγ 31, 2012 1:43 pm

Τα νέα της ομάδας...
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: Π.Α.Ο.Κ 2012-13

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Σάβ Σεπ 01, 2012 6:23 pm

ΚΟΛΙΑΝΙΝ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ

Σε μία ακόμα πολύ σημαντική προσθήκη προχώρησε η ανδρική ομάδα πόλο του ΠΑΟΚ, η οποία έδωσε τα χέρια με τον Χρβόγε Κόλιανιν για τον επόμενο χρόνο.
Μετά από τη θητεία του έτσι στον Ολυμπιακό, ο Κροάτης περιφερειακός ανεβαίνει στη Θεσσαλονίκη, προκειμένου να ενισχύσει τους Θεσσαλονικείς που έφθασαν αισίως τις πέντε μεταγραφές (ανάμεσα στις οποίες ο Μίμης Αληχανίδης και ο Δημήτρης Μιτελούδης).
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: Π.Α.Ο.Κ 2012-13

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Σάβ Σεπ 01, 2012 10:14 pm

"Μανώλης Γούνατης ο εκλεκτός"

Αναλυτικά η ανακοίνωση του ΑΣ ΠΑΟΚ είναι η ακόλουθη:

«Από τον ΠΑΟΚ ανακοινώνεται ότι προπονητής της ανδρικής ομάδας υδατοσφαίρισης για την νέα αγωνιστική περίοδο θα είναι ο Μανώλης Γούναρης, ο οποίος διετέλεσε προπονητής στην ομάδα του Ηρακλή αλλά και στον ΠΑΟΚ για τρεις αγωνιστικές περιόδους. Η ομάδα ενισχύθηκε για την φετινή σεζόν με τους παρακάτω παίκτες: Ηrvoje Koljanin, Αληχανίδης Μίμης, Μιτελούδης Δημήτρης, Σιταρένιος Σπύρος, Φράγκος Μανώλης, ενώ ο Παππάς Κώστας ανανέωσε για μία ακόμη χρονιά.»
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: Π.Α.Ο.Κ 2012-13

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Σεπ 17, 2012 3:08 pm

μετακινήσεις παικτών στην ομάδα

Ήρθαν: Μιτελούδης, Αλιχανίδης, Σιταρένιος, Φράγκος, Κόλιανιν, Πίσίας

Έφυγαν: Παυλίδης, Ζαρκαντζάς, Πολίτης, Βογιαντζόγλου, Ποντικέας
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: Π.Α.Ο.Κ 2012-13

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Νοέμ 07, 2012 5:02 pm

ισιοδοξία επικρατεί στον ΠΑΟΚ για την πορεία της ομάδας στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών που κάνει πρεμιέρα σε τρεις μέρες (Σάββατο, 10/11).

Η ομάδα του ΠΑΟΚ ενισχύθηκε φέτος με την μεταγραφή του Κροάτη περιφερειακού από τον Ολυμπιακό, Χρβόγε Κόλιανιν. Επίσης, οι Μίμης Αληχανίδης, Δημήτρης Μιτελούδης, Γιάννης Αργυρός και Σπύρος Σιταρένιος θα αγωνίζονται με τον Δικέφαλο του Βορρά. Παράλληλα, στο ρόστερ της ομάδας δεν ανήκουν πλέον οι Κώστας Παυλίδης, Τάσος Παπασπυρόπουλος και Θοδωρής Ζαρκαντζάς.

«Φέτος ανεβάσαμε τον πήχη με συγκεκριμένες κινήσεις που έχουμε κάνει και πιστεύω θα πάμε καλύτερα από κάθε άλλη χρονιά», σημείωσε ο Γενικός αρχηγός Υγρού Στίβου του ΠΑΟΚ κ. Γιάννης Ελευθεριάδης.

Ακολουθεί πίνακας με το ρόστερ του ΠΑΟΚ για το 2012-2013:


1 ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ-ΜΑΞΙΜΟΣ ΚΕΧΑΓΙΑΣ 1991

2 ΗΛΙΑΣ ΦΟΡΟΤΖΙΔΗΣ 1996

3 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΑΧΑΡΕΛΗΣ 1983

4 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΣΟΛΑΝΑΚΗΣ 1994

5 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΙΤΕΛΟΥΔΗΣ 1982

6 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΠΑΣ 1977

7 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΡΟΣΙΝΙΚΛΗΣ 1994

8 HRVOJE KOLJANIN 1982

9 ΑΒΡΑΑΜ ΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣ 1984

10 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣ 1993

11 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΧΡΥΣΟΣΠΑΘΗΣ 1994

12 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΑΡΗΣΑΒΒΑΣ 1986

13 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΥΤΙΛΙΝΟΣ 1993

14 ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 1993

15 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ 1996

16 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΙΣΣΑΣ 1996

17 ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΝΤΙΒΑΛΙΔΗΣ 1996

18 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΖΙΑΦΕΤΑΣ 1993

19 ΧΡΗΣΤΟΣ ΖΙΑΚΑΣ 1988

20 ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΡΓΥΡΟΣ 1983

21 ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΕΚΛΙΑΡΙΔΗΣ 1996

22 ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΙΟΡΔΙΛΗΣ 1994

23 ΣΠΥΡΟΣ ΣΙΤΑΡΕΝΙΟΣ 1993


Προπονητής της ομάδας είναι ο Μανώλης Γούναρης και έφορος ο Τάσος Πετρίδης.


source: koe.org.gr
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: Π.Α.Ο.Κ 2012-13

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Παρ Δεκ 14, 2012 12:41 am

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ Ο ΣΟΛΑΝΑΚΗΣ

Ελεύθερος κι επίσημα να συνεχίσει την καριέρα του σε όποια ομάδα επιθυμεί είναι πλέον ο Μανώλης Σολανάκης, ύστερα από την σημερινή (13/12) απόφαση του ΑΣΕΑΔ που τον δικαίωσε.

Πιο συγκεκριμένα, ο νεαρός διεθνής φουνταριστός είχε προσφύγει στα δικαστήρια για να κερδίσει την ελευθερία του, μιας και η πρώην του πλέον ομάδα, ο ΝΟ Χανίων, δεν δεχόταν σε καμία περίπτωση να τον παραχωρήσει με μεταγραφή ή υποσχετική.

Τελικά, μετά από αρκετούς μήνες υπομονής έφτασε η ώρα της δικαίωσης για τον 18χρονο διεθνή παίκτη, νιώθοντας πια απελευθερωμένος και έτοιμος να παίξει ξανά πόλο γεμάτος όρεξη για το παιχνίδι.

Ο Σολανάκης, ο οποίος το τελευταίο δίμηνο έκανε συνεχώς προπονήσεις με την ομάδα του ΠΑΟΚ, αφού είναι κανονικά δηλωμένος στο πρωτάθλημα, τίθεται στην διάθεση του Μανώλη Γούναρη και είναι πολύ πιθανό να πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του στο ματς του Σαββάτου κόντρα στον ΝΑΟ Κέρκυρας.

Για να κλείσει μια και καλή η υπόθεση, απομένει το τυπικό πλέον κομμάτι, με τον Χανιώτη πολίστα να πηγαίνει αύριο Παρασκευή (14/12) στα γραφεία της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας και να παραλαμβάνει το δελτίο του.

«Καταρχήν, όπως καταλαβαίνετε, είμαι πάρα πολύ χαρούμενος με αυτήν την κατάληξη. Για μένα είναι πολύ σημαντικό που δικαιώθηκα μέσα από αυτή την απόφαση και ως αθλητής και ως άνθρωπος. Χαίρομαι διότι πλέον μπορώ να συμμετάσχω στους αγώνες με τον ΠΑΟΚ, όπου έχω εγκλιματιστεί πλήρως και έχω δεθεί με τους συναθλητές μου εκεί», δήλωσε αρχικά στο Aquaticsnews ο Μανώλης Σολανάκης.

Και συνέχισε λέγοντας ότι «ειλικρινά ήταν δύσκολο για μένα να βλέπω την ομάδα μου να αγωνίζεται και εγώ να μην μπορώ να βοηθήσω, ειδικά φέτος, όπου ο ΠΑΟΚ έχει βάλει τον πήχη ψηλά. Θα προσπαθήσω ειλικρινά να συνεισφέρω σε αυτό τα μέγιστα».

Αναφορικά με τον ΝΟ Χανίων σημείωσε ότι «όσον αφορά τα Χανιά τώρα, παρόλο που δεν θέλω να αναφερθώ, οφείλω από την στιγμή που πήγα δικαστικά, να ξεκαθαρίσω πως ήταν μονόδρομος για μένα αυτή μου η απόφαση. Εύχομαι στο σωματείο και στους συναθλητές και φίλους μου τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου».

Και ολοκλήρωσε ευχαριστώντας όλους όσους τον στήριξαν όλο αυτό το διάστημα, τονίζοντας ότι «τέλος, για μένα το πιο σημαντικό σε αυτή την αναφορά μου είναι να ευχαριστήσω ιδιαίτερα την οικογένειά μου, που με στήριξε σε αυτή την απόφασή μου και στις δύσκολες στιγμές που είχα έως ότου έρθει η σημερινή ημέρα. Δεν μπορώ να παραλείψω να ευχαριστήσω τον δικηγόρο μου, Ηλία Λακουμέντα, που με πολύ ζήλο με υπερασπίστηκε για να δικαιωθώ σήμερα! Το μόνο που θέλω αυτή την στιγμή είναι να φορέσω το σκουφάκι του ΠΑΟΚ και να αγωνιστώ ξανά. Βράζει το αίμα μου...».

Είναι προφανές ότι η συγκεκριμένη εξέλιξη χαροποίησε ιδιαίτερα και τον τεχνικό του «Δικεφάλου του Βορρά» Μανώλη Γούναρη, που βλέπει να έχει από εδώ και στο εξής ένα ακόμη πολύτιμο εργαλείο στα χέρια του.

source: aquaticsnews.com
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm


Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron