Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 2013 - 2014

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 2013 - 2014

Δημοσίευσηαπό Waterpolistas » Τρί Αύγ 20, 2013 3:05 pm

Τα νέα, οι μεταγραφές και το ρόστερ της ομάδας για τη νέα σεζόν!!
Άβαταρ μέλους
Waterpolistas
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 15, 2011 11:35 am

Re: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 2013 - 2014

Δημοσίευσηαπό Waterpolistas » Σάβ Αύγ 24, 2013 5:34 pm

Ήρθαν:

Έφυγαν: Χ. Κουτσιαλής (Εθνικός), Γαβαλάς (Εθνικός), Αλβέρτης (Βουλιαγμένη), Λ. Λύκαρης (Ηλιούπολη)
Άβαταρ μέλους
Waterpolistas
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 15, 2011 11:35 am

Re: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 2013 - 2014

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Σεπ 16, 2013 10:15 am

Την προετοιμασία της ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου έχει ξεκινήσει εδώ και δύο εβδομάδες η ανδρική ομάδα πόλο του Πανιωνίου.

Οι παίκτες του Αλέκου Βάσσου προπονούνται καθημερινά, έτσι ώστε να παρουσιαστούν έτοιμοι στην έναρξη του πρωταθλήματος στις αρχές Νοεμβρίου.

Βασικός στόχος των «κυανερύθρων» φέτος θα είναι η παραμονή στην κατηγορία, αλλά και η παρουσίαση μίας θετικής εικόνας για να ικανοποιήσουν πρώτα από όλα τους εαυτούς τους, αλλά και τους φιλάθλους τους.

Εξάλλου, η ομάδα της Νέας Σμύρνης φέτος έχει ιδιαίτερα χαμηλό μπάτζετ και θα προσπαθήσει να φανεί ανταγωνιστική με το μίγμα από έμπειρους και νεαρούς παίκτες που διαθέτει.

Στο μεταξύ, συνεχίζεται η ενίσχυση για τον Πανιώνιο με την επιστροφή του Δημήτρη Καρακατσάνη έπειτα από πέντε χρόνια.

Ο 23χρονος αθλητής θα φορέσει ξανά το σκουφάκι των «κυανερύθρων» και θα προσπαθήσει να βοηθήσει κι εκείνος με τη σειρά του.

Από εκεί και πέρα, ο Αλέκος Βάσσος αναμένεται να έχει ένα ραντεβού τις επόμενες μέρες με τους διοικούντες τον Πανιώνιο, στο οποίο θα συζητηθεί το ενδεχόμενο απόκτησης ενός ακόμη παίκτη στη θέση του φουνταριστού.

Μία κίνηση, που αν τελικά πραγματοποιηθεί, θα αποτελέσει και το τελευταίο κομμάτι του φετινού παζλ για τον Πανιώνιο ενόψει της νέας σεζόν.

source: aquaticsnews
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 2013 - 2014

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Παρ Σεπ 20, 2013 11:28 am

Παρελθόν από την ανδρική ομάδα πόλο του Πανιωνίου αποτελεί εδώ και λίγες ώρες ο Ζάχος Αναστασιάδης.

Ο πολύπειρος αθλητής των «κυανερύθρων», παρά τη συμφωνία του με την ομάδα της Νέας Σμύρνης να παραμείνει στο ρόστερ και τη νέα σεζόν, αποφάσισε να αποχωρήσει για κάποιους συγκεκριμένους λόγους.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ζάχου Αναστασιάδη στο panionianea.gr είναι οι εξής:

«Κάποιοι δεν σεβάστηκαν την ιστορία μου στην ομάδα και το τι έχω προσφέρει γι’ αυτήν. Ό,τι δήλωσα παλιότερα ισχύει. Εγώ ήμουν ο πρώτος που περίμενα και το ξέρουν όλοι και πίστευα ότι κάτι θα γίνει και θα βρεθεί η λύση για όλα αυτά που ακούγονταν περί διάλυσης της ομάδας κλπ. Ποτέ δεν συζήτησα με άλλη ομάδα, γιατί ήθελα να κλείσω την καριέρα μου στον Πανιώνιο. Τελικά, όμως, κάποιοι δεν βρήκαν λύση για μένα και κάποιοι άλλοι είχαν τον Πανιώνιο σαν τελευταία επιλογή, επειδή δεν βρήκαν κάτι άλλο. Ο Πανιώνιος είναι ιδέα και δεν κάνει να τον αντιμετωπίζει κανένας έτσι.

Ο λόγος, λοιπόν, που φεύγω είναι ότι στις δύσκολες εποχές που ζούμε το άθλημά μας έχει γίνει ερασιτεχνικό πλέον και αναγκαζόμαστε να δουλεύουμε κάθε μέρα. Οι προπονήσεις έχουν κανονιστεί 21:00 με 23:00 το βράδυ. Το μόνο που ζήτησα ήταν να υπάρξει μια λύση να κάνω δύο βραδινές προπονήσεις και να βρούμε λύση να γίνονται οι προπονήσεις τις άλλες μέρες πιο νωρίς, ή μεσημέρι ή νωρίτερα το απόγευμα, ώστε να μπορέσω να βοηθηθώ. Η απάντηση που πήρα εγώ, που έχω φορέσει το σκουφάκι της ομάδας για 10 χρόνια, ήταν αν δεν μπορείς, σήκω φύγε. Αυτό μου αρκεί. Ξαναλέω ο Πανιώνιος είναι ιδέα και όχι πρόσωπα. Εύχομαι καλή επιτυχία στην ομάδα και στους στόχους της. Τα συναισθήματα δεν θα αλλάξουν ποτέ. Τώρα θα κοιτάξω να προλάβω για το πού θα αγωνιστώ και θα δω τις προτάσεις που θα έχω.

Ζάχος Αναστασιάδης»

- See more at: http://www.aquaticsnews.com/telos-apo-t ... TKXuH.dpuf
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 2013 - 2014

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Παρ Νοέμ 01, 2013 4:21 pm

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

ΤΖΩΡΤΖΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (1992)

ΜΙΓΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (1996)

ΣΙΑΧΟΣ ΠΕΤΡΟΣ (1998)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ (1979)

ΦΟΥΤΡΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (1994)

ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1990)

ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1995)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

ΘΩΜΑΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (1977)

ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ (1989)

ΚΟΚΑΛΑΣ ΝΙΚΟΣ (1977)

ΤΖΑΜΑΝΤΑΚΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ (1988)

ΖΩΡΖΟΣ ΣΠΥΡΟΣ (1996)

ΒΕΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (1996)

ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (1995)

ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΝΙΚΟΣ (1995)

ΑΘΗΜΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (1997)

ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1996)

ΚΟΥΦΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1995)

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1998)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

ΜΠΑΚΛΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1991)

CAKIC JOVAN (1987)

Ήρθαν: Δερμιτζάκης (Παναθηναϊκός), Καρακατσάνης (Εθνικός), Σταύρος, Κοκάλας, Ζώρζος, Μπακλατζής (Ιωνικός), Αθημαρίτης (Αργυρούπολη)

Έφυγαν: Γαβαλάς, Κουτσιαλής, Κούκης, Φωτίου, Γαρταγάνης, Αναστασιάδης



ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΛΕΚΟΣ ΒΑΣΣΟΣ

ΒΟΗΘΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ: ΠΕΤΡΟΣ ΔΕΒΕΡΙΚΟΣ

ΕΦΟΡΟΣ: ΘΕΜΗΣ ΚΟΖΟΜΠΟΛΗΣ
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 2013 - 2014

Δημοσίευσηαπό Waterpolistas » Κυρ Νοέμ 03, 2013 1:55 pm

Lambros10 έγραψε:Ήρθαν: Δερμιτζάκης (Παναθηναϊκός), Καρακατσάνης (Εθνικός), Σταύρος, Κοκάλας, Ζώρζος, Μπακλατζής (Ιωνικός), Αθημαρίτης (Αργυρούπολη)

Έφυγαν: Γαβαλάς, Κουτσιαλής, Κούκης, Φωτίου, Γαρταγάνης, Αναστασιάδης


Σε σχέση με το περσινό ρόστερ έχουν αποχωρήσει και άλλοι πολλοί από την ομάδα όπως Γρηγοριάδης, Λύκαρης Λ., Λύκαρης Κ., Ντίλγκερι, Κουτσιαλής Αρ., Αλβέρτης, Αλεξάκης.. Γιατί τόσο κακό ρε παιδιά, και είναι και πιτσιρικάδες όλοι.. Αντί να κρατάνε τα νέα παιδιά τα διώχνουν μου φαίνεται...
Άβαταρ μέλους
Waterpolistas
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 15, 2011 11:35 am

Re: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 2013 - 2014

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Κυρ Νοέμ 03, 2013 6:58 pm

Waterpolistas έγραψε:
Lambros10 έγραψε:Ήρθαν: Δερμιτζάκης (Παναθηναϊκός), Καρακατσάνης (Εθνικός), Σταύρος, Κοκάλας, Ζώρζος, Μπακλατζής (Ιωνικός), Αθημαρίτης (Αργυρούπολη)

Έφυγαν: Γαβαλάς, Κουτσιαλής, Κούκης, Φωτίου, Γαρταγάνης, Αναστασιάδης


Σε σχέση με το περσινό ρόστερ έχουν αποχωρήσει και άλλοι πολλοί από την ομάδα όπως Γρηγοριάδης, Λύκαρης Λ., Λύκαρης Κ., Ντίλγκερι, Κουτσιαλής Αρ., Αλβέρτης, Αλεξάκης.. Γιατί τόσο κακό ρε παιδιά, και είναι και πιτσιρικάδες όλοι.. Αντί να κρατάνε τα νέα παιδιά τα διώχνουν μου φαίνεται...


Σωστα και σε ευχαριστώ για την παράλειψη... Στο ερώτημα σου, πάντως, θα έχουν τους λόγους τους οι αθλητές για να αναζητούν νέους προορισμούς....
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm


Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

cron