ΠΑΟΚ

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Δεκ 11, 2007 6:28 pm

vs έγραψε:Εγώ να ξανακάνω το σπασικλάκι και να σημειώσω ότι αυτή τη στιγμή (στο τέλος του 1ου γύρου) η είσοδος στα playoffs και η Α2 απέχουν μόνο 3 πόντους. Άρα (βαθμολογικά και μόνο) για 7 ομάδες και οι δύο "στόχοι" είναι το ίδιο εφικτοί ...

Ο δε ΠΑΟΚ βρίσκεται ήδη στο ενδιάμεσο και έχει όλους τους από κάτω του (δηλ. Παναθηναϊκό, Χανιά, Κέρκυρα και ΝΕΠ) εκτός.



Για μενα ο ΠΑΟΚ ευκολα θα επρεπε να ηταν με το υλικο που διαθετει στην εξαδα. Πιστευω οτι αν αγχωθουν οι παικτες του μπορει να καταφερουν να πεσουν αν και το βλεπω πολυ δυσκολο.
Στην εδρα τους μπορουν να νικησουν κατω απο φυσιολογικες συνθηκες την Γλυφαδα το Φαληρο και την Χιο, οποτε αν κανουν και 1 ποντακι εκτος εδρας εμειναν. Θεωρω οτι με 15 βαθμους φετος την σκαπουλαρεις.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Δεκ 12, 2007 1:10 am

Sharkface νομίζω ότι τον έχεις υπερεκτιμήσει τον ΠΑΟΚ. Δυνατότητες στη θεωρία μπορεί να έχει αλλά στην πράξη δεν τις έχουμε δει ακόμα. Δεν έχει πείσει μέχρι στιγμής ότι είναι πραγματικά καλύτερος από τους υπόλοιπους ανταγωνιστές του. Εντάξει, βάσει υλικού δεν πέφτει τουλάχιστον, αλλά το φετινό πρωτάθλημα θέλει σοβαρότητα και σταθερότητα και ο ΠΑΟΚ δε νομίζω ότι έχει πείσει για κάτι από τα δυο. Π.χ. ποιους ξεχωριστούς παίκτες θεωρείς ότι έχει που θα τον βάλουν στην 6άδα ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Δεκ 12, 2007 1:12 pm

vs έγραψε:Sharkface νομίζω ότι τον έχεις υπερεκτιμήσει τον ΠΑΟΚ. Δυνατότητες στη θεωρία μπορεί να έχει αλλά στην πράξη δεν τις έχουμε δει ακόμα. Δεν έχει πείσει μέχρι στιγμής ότι είναι πραγματικά καλύτερος από τους υπόλοιπους ανταγωνιστές του. Εντάξει, βάσει υλικού δεν πέφτει τουλάχιστον, αλλά το φετινό πρωτάθλημα θέλει σοβαρότητα και σταθερότητα και ο ΠΑΟΚ δε νομίζω ότι έχει πείσει για κάτι από τα δυο. Π.χ. ποιους ξεχωριστούς παίκτες θεωρείς ότι έχει που θα τον βάλουν στην 6άδα ;


Εχει καλους ξενους. Ειδικα ο Γκαλιτς ειναι πολυ καλος για το επιπεδο του ΠΑΟΚ. Ο Ψυχος βοηθαει παρα πολυ με την εμπειρια του. Ο Κατρουτζανακης ειναι πλεον πολυ εμπειρος και παιζει σε αμυνα και επιθεση. Ο Παυλιδης το ιδιο. Ο Αλιχανιδης εχει μεινει λιγο στασιμος, ενω παει καλα και ο τερματοφυλακας. Γενικα ο ΠΑΟΚ επιμενω οτι εχει υλικο για εξαδα φετος, ασχετα απο το γεγονος οτι δεν το εχει αξιοποιησει.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Savvas h2o » Σάβ Δεκ 15, 2007 2:46 am

Ο Αλιχανίδης είναι πολύ καλός παίκτης άψογος αθλητής και παιδί μάλαμα.Είχε μια ατυχία με τραυματισμό αλλά σιγά σιγά συνέρχεται.Αν είχε κι'αυτός το σπρώξιμο των γουνοφουντούληδων θα ήταν τώρα στην εθνική ομάδα. :!: :!:
Savvas h2o
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 1:28 am

Δημοσίευσηαπό sharkface » Κυρ Δεκ 16, 2007 2:16 am

Savvas h2o έγραψε:Ο Αλιχανίδης είναι πολύ καλός παίκτης άψογος αθλητής και παιδί μάλαμα.Είχε μια ατυχία με τραυματισμό αλλά σιγά σιγά συνέρχεται.Αν είχε κι'αυτός το σπρώξιμο των γουνοφουντούληδων θα ήταν τώρα στην εθνική ομάδα. :!: :!:



Εθνικη ομαδα θα επαιζε αν κατεβαινε στην Αθηνα και αλλαζε υποχρεωτικα νοοτροπια...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Δεκ 16, 2007 3:14 am

sharkface έγραψε:Εθνικη ομαδα θα επαιζε αν κατεβαινε στην Αθηνα και αλλαζε υποχρεωτικα νοοτροπια...


Τι εννοείς αναφορικά με τη νοοτροπία ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Κυρ Δεκ 16, 2007 3:51 pm

vs έγραψε:
sharkface έγραψε:Εθνικη ομαδα θα επαιζε αν κατεβαινε στην Αθηνα και αλλαζε υποχρεωτικα νοοτροπια...


Τι εννοείς αναφορικά με τη νοοτροπία ;


Εννοω περισσοτερη και πιο ποιοτικη προπονηση με καλυτερους συμπαικτες και μεγαλυτερους στοχους. Η αλλαγη της νοοτροπιας γενικα και οσον αφορα το ομαδικο αθλημα, αλλαζει δυσκολα, αλλα αλλαζει. Ολοι οι μεγαλοι παικτες που επαιξαν η παιζουν στην εθνικη προερχονται απο ομαδες πρωταγωνιστριες. Αυτοι που για διαφορους λογους παραμενουν σε μικρομεσαιες ομαδες, παραμενουν και εκτος εθνικης. Υπαρχουν φυσικα καποιες πολυ λιγες εξαιρεσεις οι οποιες ομως επιβεβαιωνουν τον κανονα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό pzozef » Δευτ Δεκ 17, 2007 1:57 am

Γιώργος Ψύχος παίχτης-προπονητής στην ομάδα τησ Θεσ/νικης.Την βλεπω σαν λυση αναγκης,μακαρι να τα παει καλα στο νεο του ποστο
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

ΠΑΙΚΤΗΣ-ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό samarasd » Πέμ Ιαν 10, 2008 11:41 am

Γεια σας και από μένα…. Ναι είμαι ο παλιός γνωστός τερματοφύλακας…. Και έχω μια παρατήρηση όσον αφορά την ιδέα του νέου προπονητή….
Καλός χρυσός αλλά η συνταγή ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ-ΠΑΙΚΤΗΣ είναι αποτυχημένη σε όλα τα αθλήματα…
Ο προπονητής πρέπει σε όλες τις βαθμίδες να είναι προσωπικότητα να εμπνέει εμπιστοσύνη, σεβασμό στους παίκτες του.
Επειδή ο χρόνος μόνο τα πρόσωπα αλλάζει και οι καταστάσεις παραμένουν περίπου οι ίδιες απαντώ σε κάθε είδους ερωτήσεις και απορίες….. χαιρετισμούς.
Άβαταρ μέλους
samarasd
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 10:46 am

Re: ΠΑΙΚΤΗΣ-ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Ιαν 11, 2008 11:06 am

samarasd έγραψε:Γεια σας και από μένα…. Ναι είμαι ο παλιός γνωστός τερματοφύλακας…. Και έχω μια παρατήρηση όσον αφορά την ιδέα του νέου προπονητή….
Καλός χρυσός αλλά η συνταγή ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ-ΠΑΙΚΤΗΣ είναι αποτυχημένη σε όλα τα αθλήματα…
Ο προπονητής πρέπει σε όλες τις βαθμίδες να είναι προσωπικότητα να εμπνέει εμπιστοσύνη, σεβασμό στους παίκτες του.
Επειδή ο χρόνος μόνο τα πρόσωπα αλλάζει και οι καταστάσεις παραμένουν περίπου οι ίδιες απαντώ σε κάθε είδους ερωτήσεις και απορίες….. χαιρετισμούς.



Θετεις ενα θεμα πολυ σημαντικο, και συμφωνω οτι μαλλον ειναι αποτυχημενο το μοντελο παικτη προπονητη. Ομως στον ΠΑΟΚ, σχεδον ποτε δεν γινεται σοβαρος προγραμματισμος, οποτε αυτο που εχει ηδη γινει δεν με εκπλησει καθολου. Ακομα και η προσληψη Μικεδη, εγινε με συναισθηματικα κριτηρια και δεν ηταν ορθολογικη. Για μενα ηταν απαραδεκτος ο τροπος που διωχτηκε περυσι ο Ομηρος. Δεν θα επρεπε να ξαναπατησει προπονητης εκει, τουλαχιστον μεχρι να εξοφληθει ο προηγουμενος. Ομως ξερω οτι ζηταω πολλα. Απαραδεκτος ομως ηταν και ο τροπος απολυσης του Μπακα πριν λιγο καιρο. Γενικα στον ΠΑΟΚ μαλλον δεν ξερουν τι θελουν.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Πέμ Μαρ 20, 2008 9:18 pm

Κυκλοφορησε εντονη φημη οτι εχει κλεισει απο τωρα για προπονητης του ΠΑΟΚ του χρονου, ο Νικος Βενετοπουλος. Ελπιζω ο veneto να μας διαφωτησει(αν και θα ειναι κοματι δυσκολο να το παραδεχτει απο τωρα αν εχει γινει). Εγω παντως δεν τον εχω για κοροιδο τον Νικο.
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό takis » Δευτ Μαρ 31, 2008 2:28 am

εσεις ..sharkface και w.p.4 ξερετε πολλα... 8)
Τελευταία επεξεργασία από takis και Δευτ Σεπ 20, 2010 9:57 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τρί Μάιος 27, 2008 3:43 pm

Παρελθόν αποτελεί ο Θανάσης Κατσαρής , ο οποίος υπέβαλλε την παραίτησή του, με επιστολή που κοινοποιήθηκε σε όλα τα ΜΜΕ.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η απόφασή μου για την αποχώρηση ύστερα από 11 χρόνια διοικητικής παρουσίας ήταν ειλλημμένη και δεν οφείλεται ούτε σε αρνητικές (επιθέσεις, ύβρεις, συκοφαντίες), ούτε και σε θετικές (λύσεις σε όλα τα προβλήματα ΠΑΕ, ΚΑΕ) καταστάσεις. Ο ΠΑΟΚ ανήκει στους υγιώς σκεπτόμενους και ανιδιοτελείς ΠΑΟΚτσήδες, χωρίς τη λεβέντικη υποστήριξη των οποίων, ο ΑΣ δε θα ήταν ανεξάρτητος και ισχυρός.

Προσωπικά χωρίς αυτή την υποστήριξη κι εγώ δε θα είχα δύναμη και κουράγιο για να κρατήσω και να διατηρήσω ακέραιη ολόκληρη την περιουσία του συλλόγου (Τούμπα, Παλατάκι), την οποία πολλοί επιβουλεύτηκαν, αλλά ουδείς κατάφερε να την αγγίξει. Θα είμαι πάντα στο πλευρό τους»
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό makedonia » Σάβ Μάιος 31, 2008 12:36 pm

Lambros10 έγραψε:....

Προσωπικά χωρίς αυτή την υποστήριξη κι εγώ δε θα είχα δύναμη και κουράγιο για να κρατήσω και να διατηρήσω ακέραιη ολόκληρη την περιουσία του συλλόγου (Τούμπα, Παλατάκι), την οποία πολλοί επιβουλεύτηκαν, [b]αλλά ουδείς κατάφερε να την αγγίξει. [/b]Θα είμαι πάντα στο πλευρό τους»
Άβαταρ μέλους
makedonia
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Απρ 17, 2008 1:59 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες