ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό Savvas h2o » Τρί Δεκ 04, 2007 1:55 am

το κουιζ μου δεν το απάντησε κανένας????
Savvas h2o
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 1:28 am

Δημοσίευσηαπό scotland » Τρί Δεκ 04, 2007 2:02 am

λοιπόν έχουμε και λέμε, ο πανιώνιος έπαιξε με νόβα δωδέκατη αγωνιστική. Το ξαναλέω το παιχνίδι στήθηκε. Ήταν οι καλύτερες συνθήκες για να στηθεί και το σκηνικό είχε ως εξής: Έπαιζε σάββατο εκτος στην ουγγαρία με φερεντσβάρος όπου έχασε το πλεονέκτημα των 2 τερμάτων που είχε πάρει στην πλατεία (νίκη με 10-8) αφού έχασε έξω με 8-4. Με πρόφαση λοιπόν την κακή ψυχολογία της ομάδας, τον εκνευρισμό του γιαννουρή για το παιχνίδι και μια γενική αναστάτωση μέσα στην ομάδα σου λέει τώρα άμα χάσω από νόβα την τεταρτη θα'ναι μεν έκπληξη αλλα με πόρτα απ'τήν ευρώπη την κούραση του ταξιδιού και του παιχνιδιού και το όλο κλίμα θα περάσει η ήττα.

και την δεύτερη θέση δεν τον έκαιγε καθόλου στο σημείο αφού ήτανε ήδη 3 πόντους πίσω από εθνικό και ακόμα και με νίκη στο μεταξύ τους ήθελε νίκη απ'τoν γαύρο που θα έπαιζε εκτος. Και μην μου πεις τώρα ότι περίμενε να πάρει τον γαύρο στο παπαστράτειο? ουσιαστικά έκατσε πάνω στην τρίτη θέση και σου λέει ότι είναι να γίνει θα γίνει στα play off.

Το ποδόσφαιρο μην το αγγίζεις είναι καλοδουλεμένη mafia και δεν βγάζεις άκρη αλλα ναι παίζουν τρισεκατομμύρια
scotland
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2006 8:57 am

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Δεκ 04, 2007 2:12 am

ΝΟΒΑ-Πανιώνιος : 12 ή 17 έδινε για νίκη του ΝΟΒΑ.
Ξέρει κανείς την απόδοση στο διπλό στο τέλος 3ης περιόδου και νίκη ΝΟΒΑ τελικό ; :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Δεκ 04, 2007 10:31 am

zinwn έγραψε:1000 eyro μπορουσες να παιξεις τοτε,δεν ειχε κανενα οριο.και αν δεν κανω λαθος η αποδοση για τη νικη του ΝΟΒΑ ηταν 12.οσος και να ηταν ο μισθος καποιων παικτων δεν θα τους χαλαγαν τα 12 χιλιαρικακια πιστευω.


Παιζω στοιχημα στο ιντερνετ απο τοτε που το πρωτοεβαλαν. Η betabdwin και η betoto ποτε δεν σε αφηνει να παιξεις μεγαλο στοιχημα οταν η αποδοση ειναι πολυ μεγαλη.
Εχετε υποψιν σας επισης οτι απαγορευεται σε ολους τους εν ενεργεια αθλητες να στοιχηματισουν σε αγωνα της ομαδας τους, οπως και σε ολους τους συγγενεις τους. Οταν λοιπον γινει καποια χοντρη εκπληξη, εχουν το δικαιωμα να ερευνησουν την υποθεση για 72 ωρες και φυσικα στο τελος να σου επιστρεψουν τα χρηματα που πονταρες.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Δεκ 04, 2007 10:38 am

scotland έγραψε:γιατί άδικα το πήρε το euro? αν είναι πήγαινε και πες πως δεν το αξίζαμε κιόλας?

Ο αγώνας ήταν καθαρά στημένος και το ξέρω αυτό. Και σιγά τα πιτσιρίκια που έβαλε ο γιαννουρής μέσα, να ξέρουμε τι λέμε sharkface.. τρίχες λοιπόν. ωραία λοιπόν και στο 7-3 υπέρ του αιωνιου τέλος τρίτης περιόδου έστω ότι μπήκαν όλοι οι άσχετοι που ναι μεν κάποιοι μπήκαν. Έβαλε τώρα ο γιαννουρής tάστερια του ποτε???? στο παρα 1? μην λέμε αστεία τώρα. Παιχνίδι 7-3 τέλος τρίτης απτών πανιώνιο του τότε δεν χανότανε οποτε και να παίζαν οι μισοί απτούς παίχτες που λες μέσα σε 2 λεπτά θα το καθαρίζανε. Έχτος κι'άν πιστεύεις ότι ο γιαννουρής ήθελε να γυρίσει το παιχνίδι βάζοντας τους στα τελευταία 20 δευτερόλεπτα, στα 2 τελευταία γύρναγε άνετα και ήτανε στημένο, ναι θα άφηνε ο γιαννουρής να πάει 7-8 και μετά να το γύρναγε.... Μάθε τα γεγονότα καλύτερα και μετά μιλα


Επειδη εισαι μαλλον μικρος και δεν γνωριζεις τον Γιαννουρη οπως εγω, λογικο ειναι να εχεις αυτην την αποψη. Ο Γιαννης κατι τετοια ματσακια τα επιδιωκε σχεδον παντα (οταν ηταν σε ομαδα η οποια πρωταγωνιστουσε), και τα χρησιμοποιουσε για παραδειγμα. Επισης, ειναι τοσο εγωιστης, που θελει συνεχως να αποδεικνυει οτι αυτος ειναι το αφεντικο, και απο αυτον περνουν ολα. Οποτε εκεινο το ματσακι του εκατσε καλα.
Το τελευταιο που εχω να πω, ειναι οτι ο οποιοσδηποτε μεγαλος παικτης, αν βγει απο τον ρυθμο ενος αγωνα, τον οποιο και ο ιδιος θεωρει τελειωμενο, ειναι πολυ δυσκολο να ξαναμπει στο πνευμα του, οταν ξαναπεσει στο νερο. Ειδικα οταν απομενουν 2-3 λεπτα για την ληξη.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Δεκ 04, 2007 10:44 am

Savvas h2o έγραψε:
zinwn έγραψε:Λέγεται οτι σ'εκείνο το ματσάκι έιχαν παιχτεί 50.000


Λεγεται οτι ο ....... ειναι αδελφη
Λεγεται οτι το ταδε ματς στηθηκε
Λεγεται οτι ο......... ειναι με την........... και................
Λεγεται, λεγεται, λεγεται, λεγεται, λεγεται, λεγεται, λεγεται, λεγεται, λεγεται, λεγεται, λεγεται, λεγεται, λεγεται...............................................................................
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τρί Δεκ 04, 2007 11:49 am

Θα διαφωνήσω sharkface μαζί σου....

επειδή μιλάμε και με ονόματα και εταιρείες (αν και το έχω αποφύγει τόσο καιρό...) η betandwin τότε είχε όριο τις 2000Ε σε στοιχηματισμό αγώνα και το διπλό στο συγκεκριμένο αγώνα ήταν συντελεστής 12 !!!!

Μετά τον αγώνα μίλησα με 2 αθλητές του ΝΟΒΑ εφτάδας και μου είπαν
πως δεν πιστεύαν στα μάτια τους για την απάθεια του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ στο τελευταίο 8λεπτο. Είχαν κανέναν λόγο οι αθλητές του ΝΟΒΑ να μειώσουν την επιτυχία τους λέγοντας αυτά τα λόγια ?? Μάλιστα ζήτησα τo video του
αγώνα από τα παιδιά για λόγους άσχετους του στοιχήματος.
Δεν είδα κανένα άγχος απο τους παίκτες του Πανιωνίου, λάθος πάσες και λάθος σουτ απέναντι σε μια ανύπαρκτη ομάδα... κανένανς εκνευρισμός η νευρικότητα...

Είμαι σίγουρος ότι πρόκειται για μια καλοστημένη κομπίνα από 4 συννενοημένους αθλητές του Πανιωνίου. Για τον Γιαννουρή είμαι σίγουρος
ότι δεν ενεπλάκει καθόλου και όλα έγιναν εν αγνοία του.

Θες να στο προχωρήσω περισσότερο ??

1 παίκτης του Πανιωνίου και ένω πανηγύριζε για τα λεφτά που κέρδισε....
μετά από 3 μέρες έκλαιγε με μαύρο δάκρυ καθότι "δεν είχε το μυαλό"
να παίξει τον αγώνα σε στοίχημα μέσω φίλου του, ουτε καν μέσω συγγενή αλλά στοιχημάτισε με τον προσωπικό του λογαριασμό...

Περίμενα να το ξέρεις αυτό καθότι είναι και γνωστός σου ο παίκτης...
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Δεκ 04, 2007 1:02 pm

Lambros10 έγραψε:Θα διαφωνήσω sharkface μαζί σου....

επειδή μιλάμε και με ονόματα και εταιρείες (αν και το έχω αποφύγει τόσο καιρό...) η betandwin τότε είχε όριο τις 2000Ε σε στοιχηματισμό αγώνα και το διπλό στο συγκεκριμένο αγώνα ήταν συντελεστής 12 !!!!




Η συγκεκριμενη εταιρεια ποτε δεν δινει δυνατοτητα για κερδη μεγαλυτερα των 10.000 € (μιλαω για εκεινη την εποχη). Τωρα το εχει κατεβασει παρα πολυ.
Επιμενω παντως οτι ολοι αυτοι που μετα τον αγωνα πανηγυριζαν για τα κερδη τους, το εκαναν για να δικαιολογησουν την ηττα και για να το παιξουν οτι ειναι μαγκες και καταφεραν να ξετιναξουν την εταιρεια.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Grissino » Τρί Δεκ 04, 2007 3:09 pm

Ασφαλείς πληροφορίες αναφέρουν ότι δεν ήταν στημένο, και όπως και το σκυλόψαρο, λυπάμαι πολύ όταν βλέπω ότι οι περισσότεροι ζούνε με φαντάσματα.

Προσθέτω σε αυτά που αναφέρθηκαν και την "ομίχλη" που ξέρετε πόσο ενοχλεί στο παιχνίδι και τον Γιαννουρή για τον οποίο ένα τέτοιο παιχνίδι είναι χειρότερο από μία προπόνηση και που μουλαρώνει εύκολα άμα κάτι δεν του αρέσει ή δεν του πάει καλά.
Grissino
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 05, 2007 4:06 pm

Δημοσίευσηαπό zinwn » Τρί Δεκ 04, 2007 3:26 pm

sharkface έγραψε:
zinwn έγραψε:1000 eyro μπορουσες να παιξεις τοτε,δεν ειχε κανενα οριο.και αν δεν κανω λαθος η αποδοση για τη νικη του ΝΟΒΑ ηταν 12.οσος και να ηταν ο μισθος καποιων παικτων δεν θα τους χαλαγαν τα 12 χιλιαρικακια πιστευω.


Παιζω στοιχημα στο ιντερνετ απο τοτε που το πρωτοεβαλαν. Η betabdwin και η betoto ποτε δεν σε αφηνει να παιξεις μεγαλο στοιχημα οταν η αποδοση ειναι πολυ μεγαλη.
Εχετε υποψιν σας επισης οτι απαγορευεται σε ολους τους εν ενεργεια αθλητες να στοιχηματισουν σε αγωνα της ομαδας τους, οπως και σε ολους τους συγγενεις τους. Οταν λοιπον γινει καποια χοντρη εκπληξη, εχουν το δικαιωμα να ερευνησουν την υποθεση για 72 ωρες και φυσικα στο τελος να σου επιστρεψουν τα χρηματα που πονταρες.


απο τη στιγμη που η εταιρια επιτρεπει στον παικτη να παιξει το ποσο ο παικτης ειναι νομικα καλυμμενος και θα τα παρει τα χρηματα.δεν το εχεις ψαξει και πολυ μου φαινεται shark...αν ειναι καθε φορα που σκαει μια εκπληξη η καθε εταιρια να διενεργει ερευνα για το ποιος και πως στοιχηματισε την εκπληξη δεν εχει νοημα να πονταρει καποιος σε μεγαλες αποδοσεις.και πες εστω οτι η εταιρια ερευνα την υποθεση και ερχεται σε μενα που πονταρα για παραδειγμα 500 ευρω στον ΝΟΒΑ.τι θα μου πει??γιατι κυριε πονταρατε στον τελευταιο της βαθμολογιας 500 ευρω??απαντησεις?πολλες...ειμαι φανατικος φιλαθλος του ΝΟΒΑ,ειδα ονειρο,ειμαι τζογαδορος κ.α λοιπον ας μην λεμε οτι θελουμε και ας δουμε τα πραγματα οπως ειναι και οχι οπως θα θελαμε να ειναι.

p.s οταν λεω παικτη εννοω παικτη στοιχηματος οχι παικτη ομαδας.
zinwn
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ Φεβ 02, 2007 6:48 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Δεκ 04, 2007 3:39 pm

Εγώ παίρνω την πρωτοβουλία να υπενθυμίσω ότι θα πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί από δω και πέρα. Είμαστε πολύ κοντά στο να αναφέρουμε (ή να φωτογραφίσουμε) ονόματα, το forum είναι δημόσιο και χωρίς απτές αποδείξεις μπορεί να υπάρξει πρόβλημα.

Όποιος θέλει ας με παραξηγήσει ελεύθερα για την υπενθύμιση :shock:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Δεκ 04, 2007 4:38 pm

zinwn έγραψε:
sharkface έγραψε:
zinwn έγραψε:1000 eyro μπορουσες να παιξεις τοτε,δεν ειχε κανενα οριο.και αν δεν κανω λαθος η αποδοση για τη νικη του ΝΟΒΑ ηταν 12.οσος και να ηταν ο μισθος καποιων παικτων δεν θα τους χαλαγαν τα 12 χιλιαρικακια πιστευω.


Παιζω στοιχημα στο ιντερνετ απο τοτε που το πρωτοεβαλαν. Η betabdwin και η betoto ποτε δεν σε αφηνει να παιξεις μεγαλο στοιχημα οταν η αποδοση ειναι πολυ μεγαλη.
Εχετε υποψιν σας επισης οτι απαγορευεται σε ολους τους εν ενεργεια αθλητες να στοιχηματισουν σε αγωνα της ομαδας τους, οπως και σε ολους τους συγγενεις τους. Οταν λοιπον γινει καποια χοντρη εκπληξη, εχουν το δικαιωμα να ερευνησουν την υποθεση για 72 ωρες και φυσικα στο τελος να σου επιστρεψουν τα χρηματα που πονταρες.


απο τη στιγμη που η εταιρια επιτρεπει στον παικτη να παιξει το ποσο ο παικτης ειναι νομικα καλυμμενος και θα τα παρει τα χρηματα.δεν το εχεις ψαξει και πολυ μου φαινεται shark...αν ειναι καθε φορα που σκαει μια εκπληξη η καθε εταιρια να διενεργει ερευνα για το ποιος και πως στοιχηματισε την εκπληξη δεν εχει νοημα να πονταρει καποιος σε μεγαλες αποδοσεις.και πες εστω οτι η εταιρια ερευνα την υποθεση και ερχεται σε μενα που πονταρα για παραδειγμα 500 ευρω στον ΝΟΒΑ.τι θα μου πει??γιατι κυριε πονταρατε στον τελευταιο της βαθμολογιας 500 ευρω??απαντησεις?πολλες...ειμαι φανατικος φιλαθλος του ΝΟΒΑ,ειδα ονειρο,ειμαι τζογαδορος κ.α λοιπον ας μην λεμε οτι θελουμε και ας δουμε τα πραγματα οπως ειναι και οχι οπως θα θελαμε να ειναι.

p.s οταν λεω παικτη εννοω παικτη στοιχηματος οχι παικτη ομαδας.


Κανεις μεγαλο λαθος, μου φαινεται οτι εσυ δεν το εχεις ψαξει. Μπορουν να αποσυρουν στοιχημα που θεωρουν οτι ειναι λαθος τους (οχι εκπληξη) ακομα και μετα την διεξαγωγη του αγωνα. Εχουν δε το δικαιωμα, να ψαχτουν για 72 ωρες μηπως και αποδειξουν οτι καποιο ματσακι ειναι στημενο. Φυσικα μην με ρωτας πως αποδεικνυεται ενα στημενο ματς, δεν το ξερω. Αν σε αυτο το 72ωρο ανακαλυψουν οτι παικτης του στοιχηματος ειναι και παικτης της ομαδας που εγινε η εκπληξη, δεν του δινουν τα κερδη, αλλα του επιστρεφουν τα παιγμενα.
Φυσικα οι ελεγχοι γινονται ελαχιστες φορες και μετα απο μεγαλες χασουρες.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό scotland » Τρί Δεκ 04, 2007 5:34 pm

Η υπενθύμιση σου vs έχει βάση αλλα θυμήσου ότι εδώ είναι forum και ο καθένας έχει το δικαίωμα να πει ελευθερα την γνώμη του. Τον γιαννουρή τον γνωρίζω και όσο για το μικρός είναι σχετικό. Shark λες πράγματα που δεν έχουν λογική και βάση, μπορεί ο γιαννουρής να το παίζει ότι ξέρει και ελέγχει τα πάντα αλλα σε μια ομάδα με ρέππα, λούδη,γεωργαρά, αναστασιάδη, καλακώνα, αφρουδάκη, santa, κουτσογιάννη και τον σέρβο τον πέτροβιτς αυτό που λες ότι ο παίχτης έχει βγει απ'τα νερά του και δεν μπορεί να ξαναμπεί στον ρυθμό του αγώνα μου φαίνεται αστείο που δεν έχει περιθώριο συζήτησης. Εδώ μιλάμε για συγκεκριμένους επαγγελματίες παίκτες που παίζαν τον νόβα και το μονο που θα σου ξαναπώ είναι ότι άμα θέλαν το παιχνίδι το'χαν για την πλακα τους ειδικά με 7-3 υπέρ τους τέλος τρίτης, όσο για την διαχείριση του γιαννουρή στην ομάδα, όπως ξέρεις χαζός δεν είναι αλλα με τέτοιο roster δεν χωράει καμια δικαιολογία και είναι προφανές.
scotland
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2006 8:57 am

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Δεκ 04, 2007 5:38 pm

scotland έγραψε:Η υπενθύμιση σου vs έχει βάση αλλα θυμήσου ότι εδώ είναι forum και ο καθένας έχει το δικαίωμα να πει ελευθερα την γνώμη του. Τον γιαννουρή τον γνωρίζω και όσο για το μικρός είναι σχετικό. Shark λες πράγματα που δεν έχουν λογική και βάση, μπορεί ο γιαννουρής να το παίζει ότι ξέρει και ελέγχει τα πάντα αλλα σε μια ομάδα με ρέππα, λούδη,γεωργαρά, αναστασιάδη, καλακώνα, αφρουδάκη, santa, κουτσογιάννη και τον σέρβο τον πέτροβιτς αυτό που λες ότι ο παίχτης έχει βγει απ'τα νερά του και δεν μπορεί να ξαναμπεί στον ρυθμό του αγώνα μου φαίνεται αστείο που δεν έχει περιθώριο συζήτησης. Εδώ μιλάμε για συγκεκριμένους επαγγελματίες παίκτες που παίζαν τον νόβα και το μονο που θα σου ξαναπώ είναι ότι άμα θέλαν το παιχνίδι το'χαν για την πλακα τους ειδικά με 7-3 υπέρ τους τέλος τρίτης, όσο για την διαχείριση του γιαννουρή στην ομάδα, όπως ξέρεις χαζός δεν είναι αλλα με τέτοιο roster δεν χωράει καμια δικαιολογία και είναι προφανές.


Καλα δεν χαιρεσαι που καποιος σε λεει μικρο?
Παντως επιμενω οτι το συγκεκριμενο ματσακι δεν ηταν στημενο αλλα αποτελεσε μια εκπληξη μεγατονων. Και μπραβο σε αυτους που τα κονομησαν (αν υπηρξαν τετοιοι).
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Τρί Δεκ 04, 2007 5:44 pm

Θα συμφωνησω με τον καρχαριοφατσα. Οντως γινεται ελεγχος (γνωριζω προσωπικα) αν εχεις μεγαλο κερδος , και αν εισαι εν ενεργεια παικτης ομαδας δεν σου δινονται τα κερδη..Σου επιστρεφεται το ποσο.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται τοσο μεγαλος ντορος για ενα παιχνιδι που εγινε πριν απο 3 χρονια.Εικασιες θεωριες συνομωσιες κτλ ο καθενας σκεφτεται κ κυκλοφορει πολλες. Οποιος εχει ζησει το Γιαννουρη ξερει οτι κατι τετοια ματσακια περιμενει για να βαλει ολους τους μικρους μεσα. Αν εχουν στραβωσει οι μεγαλοι μετα που θα τους ξαναβαλει μπορει κ να παιξουν κ λιγο "αδιαφορα" απο τον εκνευρισμο τους . Μπηκαν λοιπον οι μικροι γυρισε το ματσακι και μετα ξαναμπηκαν οι μεγαλοι κ σε 2 λεπτα επρεπε να το γυρισουν. 2 λεπτα ειναι 2-3 επιθεσεις. Αν φας και γκολ πισω κλαφτα.Δεν γυριζει ετσι ευκολα ματσακι απο τη στιγμη κιολας που εχεις μπει στη ψυχολογια -ειμαι στο παγκο κ δεν ξαναμπαινω μεσα- .
Κανενας παικτης δεν κανει τοσες ωρες προπονησης για να
κατσει να χασει μετα ενα παιχνιδι μονος του.Κανενας.Γιάυτο ειμαι σιγουρος. Να μου πεις οτι θα παιξει τιποτα οβερ κτλ και θα σκυλιασει να βαλει παραπανω γκολ να το δεχτω. Αλλωστε πλεον το περιθωριο κερδους εχει μικρυνει.Αν βλεπουν οτι παιζεις συνεχεια πολο θα σου μειωσουν κ το ευρος κερδους.Μαλακες ειναι?
Καταλαβετε οτι ολη αυτη η συζητηση μονο κακο κανει στο αθλημα μας. Και αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο ειναι οτι ολα αυτα ειναι εικασιες και θεωριες συνομωσιας..
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό scotland » Τρί Δεκ 04, 2007 5:47 pm

Έτσι όπως πάνε τα πράγματα θάπρεπε να χαίρομαι. Θα κάνω μια αναφορά πάντως πως στο polo που δεν υπάρχει μεγάλος κύκλος το "στημένο" δεν λέγεται και κανεις δεν το φωνάζει και φυσικά κανεις τους δεν θέλει να εμπλέκει τον εαυτό του μέσα οποτε οι αντιδράσεις είναι λογικές.
scotland
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2006 8:57 am

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τρί Δεκ 04, 2007 5:52 pm

Εδώ είμαστε και κάνουμε κουβέντα έτσι ώστε σε ενδεχόμενη περίπτωση
που κάτι το μεπμτό έχει γίνει να το ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ για να μην επαναληφθεί !!!!!!

Και όχι για να βλέπουμε φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν !

Τουλάχιστον πιστεύω ότι όλοι μας εδω μέσα θέλουνμε το καλό του αθλήματος
την ανάδειξη και την προώθηση του σε υγιείς και αθλητικές βάσεις !!!!!

Είτε το θέλουμε ούτε όχι και στο χώρο μας υπήρξαν στημμένα παιχνίδια
ιδιαιτερα στο παρελθόν !!!!! Κάτι "διακομωδήση του αθλήματος" και...και...και...

Ε ας τα κατακρίνουμε γιανα μην επαναληφθούν !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό zinwn » Τρί Δεκ 04, 2007 6:37 pm

sharkface έγραψε:
zinwn έγραψε:
sharkface έγραψε:
zinwn έγραψε:1000 eyro μπορουσες να παιξεις τοτε,δεν ειχε κανενα οριο.και αν δεν κανω λαθος η αποδοση για τη νικη του ΝΟΒΑ ηταν 12.οσος και να ηταν ο μισθος καποιων παικτων δεν θα τους χαλαγαν τα 12 χιλιαρικακια πιστευω.


Παιζω στοιχημα στο ιντερνετ απο τοτε που το πρωτοεβαλαν. Η betabdwin και η betoto ποτε δεν σε αφηνει να παιξεις μεγαλο στοιχημα οταν η αποδοση ειναι πολυ μεγαλη.
Εχετε υποψιν σας επισης οτι απαγορευεται σε ολους τους εν ενεργεια αθλητες να στοιχηματισουν σε αγωνα της ομαδας τους, οπως και σε ολους τους συγγενεις τους. Οταν λοιπον γινει καποια χοντρη εκπληξη, εχουν το δικαιωμα να ερευνησουν την υποθεση για 72 ωρες και φυσικα στο τελος να σου επιστρεψουν τα χρηματα που πονταρες.



απο τη στιγμη που η εταιρια επιτρεπει στον παικτη να παιξει το ποσο ο παικτης ειναι νομικα καλυμμενος και θα τα παρει τα χρηματα.δεν το εχεις ψαξει και πολυ μου φαινεται shark...αν ειναι καθε φορα που σκαει μια εκπληξη η καθε εταιρια να διενεργει ερευνα για το ποιος και πως στοιχηματισε την εκπληξη δεν εχει νοημα να πονταρει καποιος σε μεγαλες αποδοσεις.και πες εστω οτι η εταιρια ερευνα την υποθεση και ερχεται σε μενα που πονταρα για παραδειγμα 500 ευρω στον ΝΟΒΑ.τι θα μου πει??γιατι κυριε πονταρατε στον τελευταιο της βαθμολογιας 500 ευρω??απαντησεις?πολλες...ειμαι φανατικος φιλαθλος του ΝΟΒΑ,ειδα ονειρο,ειμαι τζογαδορος κ.α λοιπον ας μην λεμε οτι θελουμε και ας δουμε τα πραγματα οπως ειναι και οχι οπως θα θελαμε να ειναι.

p.s οταν λεω παικτη εννοω παικτη στοιχηματος οχι παικτη ομαδας.


Κανεις μεγαλο λαθος, μου φαινεται οτι εσυ δεν το εχεις ψαξει. Μπορουν να αποσυρουν στοιχημα που θεωρουν οτι ειναι λαθος τους (οχι εκπληξη) ακομα και μετα την διεξαγωγη του αγωνα. Εχουν δε το δικαιωμα, να ψαχτουν για 72 ωρες μηπως και αποδειξουν οτι καποιο ματσακι ειναι στημενο. Φυσικα μην με ρωτας πως αποδεικνυεται ενα στημενο ματς, δεν το ξερω. Αν σε αυτο το 72ωρο ανακαλυψουν οτι παικτης του στοιχηματος ειναι και παικτης της ομαδας που εγινε η εκπληξη, δεν του δινουν τα κερδη, αλλα του επιστρεφουν τα παιγμενα.
Φυσικα οι ελεγχοι γινονται ελαχιστες φορες και μετα απο μεγαλες χασουρες.


Ακομα και ο αστυνομος Σαϊνης να εισαι σε 72 ωρες αποκλειεται να μπορεσεις να αποδειξεις οτι ενα παιχνιδι ηταν στημενο.Το γεγονος οτι πανω σε μια συγκεκριμενη αποδοση εχουν παιχτει πολλα χρηματα δεν ειναι ικανο απο μονο του να αποδειξει οτι το παιχνιδι ηταν στημενο.Εννοειται βεβαια οτι αν ανακαλυψουν οτι εισαι παικτης της ομαδας δεν σου δινουν τα χρηματα.Οσο για αυτο που λες οτι η εταιρια μπορει να αποσυρει το στοιχημα οταν το θεωρησει λαθος της,ναι μπορει να το κανει αλλα αυτος που το εχει παιξει πριν την αποσυρση στο ξαναλεω ειναι νομικα καλλυμενος και μπορει να διεκδικησει τα χρηματα του με καθε τροπο.
Επισης να αναφερω αλλη μια περιπτωση που πολλοι τα πηραν.Ηταν οταν η Γλυφαδα απεργουσε και κατεβηκε να παιξει με το εφηβικο.Φυσικα οι εν λογω εταιριες στοιχηματων μολις ειχαν βαλει το πολο στο στοιχημα και η ενημερωση που ειχαν ηταν μηδενικη με αποτελεσμα οι αποδοσεις να ηταν τρελες.το αποτελεσμα?ολοι επαιξαν κοντρα τη Γλυφαδα και τα πηραν και ουτε η εταιρια απεσυρε το στοιχημα ως λαθος,που θα μπορουσε να το κανει οπως λες και να μην δωσει σε κανεναν τιποτα,ουτε τιποτα.
Sharky μηπως το ειχες παιξει το ματσακι τοτε και ολα αυτα τα λες για να μας παραπλανησεις??? :lol:
zinwn
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ Φεβ 02, 2007 6:48 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Δεκ 04, 2007 7:30 pm

Το ειχα παιξει και ηταν το ματσακι Γλυφαδα - Νηρεας που τελειωσε με 10 γκολ διαφορα υπερ του Νηρεα.
Το ματσακι το ειχε βαλει μια εταιρεια που βαζει τωρα μονο Κροατικο και Ευρωλιγκα. Πολυ αξιοπιστη εταιρεια, εβαλε για πρωτη φορα Ελληνικο πρωταθλημα τοτε, και δεν το ξαναακουμπησε. Φυσικα το συγκεκριμενο ματσακι δεν ηταν στημενο, απλα οι μεγαλοι της Γλυφαδας εκαναν απεργια.
Οι αλλες εταιρειες το απεσυραν σχετικα γρηγορα, και οταν εμαθαν για την απεργια.
Νομικα δεν εισαι καλυμμενος για οτιδηποτε κι αν εχεις παιξει. Στο Παγκοσμιο πρωταθλημα σε ενα ματς Κροατιας με μια ψοφια, ειχαν κανει λαθος και εδιναν αναποδα τα ποσοστα. Εδιναν νικη της Κροατιας με αποδοση 15. Καταλαβαν το λαθος τους μετα 1 ωρα και αλλαξαν τα ποσοστα κανονικα. Οσοι ειχαν παιξει με τα λαθος ποσοστα πηραν πισω αμεσα τα χρηματα τους. Αυτο βεβαια γινεται πριν την εναρξη του αγωνα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες