ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό zinwn » Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:28 pm

ρε δεν παμε καλα!!! ακου εκει απειλητικα τηλεφωνηματα επειδη αποκαλεσε τον Κωσταντοπουλο "παλτο"!!!! ελεος! αυτο λεγεται λογοκρισια φιλοι μου.ας μου ορισει καποιος την εννοιολογικη σημασια της λεξης "παλτο".
λοιπον: παλτο=πανωφορι,εξωτερικο χειμωνιατικο ενδυμα,[italy.palto]
Δεν τον εβρισε τον Κωσταντοπουλο,την αποψη του ειπε.
Και αυτο σηκωνει μηνυση!!!ρε δεν παμε καλα ρεεεεεεεεεεεεεεεεε
zinwn
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ Φεβ 02, 2007 6:48 pm

Δημοσίευσηαπό noseman » Πέμ Νοέμ 29, 2007 6:57 pm

Επιδεί ο κόμπος έφτασε στο χτένι θα πω τα εξής:

Κατ'αρχήν, να ντρέπονται αυτοί που πάνε και σπιουνιάζουν, όχι γιατί μεταφέρουν αυτά που γράφονται (το οποίο είναι θεμιτό) αλλά επειδή τα λένε όπως θέλουν, απλώς για να "γλύψουν".

Ο Νηρέας Χαλανδρίου μου χρωστάει λεφτά εμένα, από την πορεία μου ως προπονητής στα μίνι παίδων. Συγκεκριμένα 1 μήνα δουλειάς αξίας 500 Ευρώ. Άρα αυτό το "δεν χρωστάει λεφτά πουθενά" ας το ξεχάσουν. Για άλλους δεν λέω γιατί δεν είμαι στην τσέπη τους να ξέρω από πρώτο χέρι. Μπορεί τα 500 να είναι ψίχουλα, αλλά μου τα χρωστάνε.

Αυτά περί μυνήσεων, είναι καραγκιοζιλίκια. Ας φερόντουσταν σωστά στον κόσμο για να μην τους κατηγορούνε.
Αλλά η ντροπή είναι οτι όσοι είναι δικτυωμένοι με βουλευτές, κυβερνήσεις, δικηγόρους και έχουν λεφτά, πάντα απειλούνε με μυνήσεις. Λογικό είναι να μη θέλει να μπλέξει κανένας και την κάνουμε γαργάρα.
Μπράβο τους, για τη "μαγκιά" τους. Αλλά φταίω εγώ που δεν έκανα έναν "πρόεδρο" κάποτε "ρόμπα" που μου είπε 2 μέρες πρίν το πρωτάθλημα (και έχω μάρτυρες χε χε):
"Ρε δεν θα παίξει το δικό μου το παιδί, και θα παίξει το παιδί του κάθε καραγκιόζη...!"
όπου το "καραγκιόζης" αφορούσε τους γονείς που πλήρωναν για να παίζουν τα παιδιά τους πόλο, και "παιδί του" εννοούσε ανηψιό και όχι γιό. Και η πλάκα είναι οτι οι γονείς του παιδιού δεν είχαν κανένα παράπονο, και του παιδιού, του είχα αδυναμία και με αγαπούσε πολύ. (Έμαθα από φίλο, οτι με υποστήριξαν κιόλας).
Για να μην υπάρχουνε παρεξηγήσεις, δεν ήταν ο Γιακουμάτος, αλλά κάποιος άλλος.

Για να καταλήξω.
Όσοι είναι παράγοντες, προπονητές, παίκτες, έφοροι κ.τ.λ. είναι λίγο-πολύ δημόσια πρόσωπα. Τους βλέπουμε, τους ακούμε, τους χαιρετούμε, τους επεφυμούμε, τους γιουχάρουμε κ.τ.λ. Το να υπάρχει κριτική είναι καλό. Ας έχουν τα "πεπόνια" να κάνουν διάλογο ή αντίλογο.
Εγώ τους προσκαλώ να πούνε την δική τους άποψη.

Ακούς εκεί... "θα σου κάνω μήνυση"!
Μπράβο ρε... "μάγκες".
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό No 7 » Παρ Νοέμ 30, 2007 10:08 am

Μπράβο ρε Άγγλε...!
Άβαταρ μέλους
No 7
 
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 29, 2007 10:38 pm

Δημοσίευσηαπό Savvas h2o » Κυρ Δεκ 02, 2007 5:33 am

πέρασα εχθές το βράδυ απο Νέα σμύρνη, ξέρετε πως κάνουν τα προβατάκια τώρα εκεί ?? μπεετ μπεεετ μπεεετ :wink: :wink: :wink:
Savvas h2o
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 1:28 am

Δημοσίευσηαπό sharkface » Κυρ Δεκ 02, 2007 11:22 am

Savvas h2o έγραψε:πέρασα εχθές το βράδυ απο Νέα σμύρνη, ξέρετε πως κάνουν τα προβατάκια τώρα εκεί ?? μπεετ μπεεετ μπεεετ :wink: :wink: :wink:


Δηλαδη μια αποτυχια καποιας ομαδας σε ενα παιχνιδι θα δημιουργει υποχρεωτικα συμπερασματα οτι παιχτηκε στο στοιχημα? Για τοσο κυριζια εχετε τους παικτες και τους προπονητες?
Σε τελικη αναλυση ο Πανιωνιος και η Βουλιαγμενη, κατα την αποψη σου φτιαχνουν συνεχεια τα παιχνιδια για να κονομησουν. Μηπως γνωριζεις οτι οι εταιρειες στο ιντερνετ βαζουν οριο παιχνιδιου? Θα ρισκαρει ο παικτης η ο προπονητης την 10η αγωνιστικη μια θεση στο πρωταθλημα για φραγκοδιφραγκα?
Σοβαρευτειτε ρεεεεε.....
Οι μονοι επικινδυνοι στο στοιχημα ειναι οι διαιτητες, γιατι αυτοι μπορουν να διαμορφωσουν οποιοδηποτε αποτελεσμα σε ματσακι που παιζεται μεταξυ ισοδυναμων.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό giorgaras » Κυρ Δεκ 02, 2007 7:50 pm

Savvas h2o έγραψε:πέρασα εχθές το βράδυ απο Νέα σμύρνη, ξέρετε πως κάνουν τα προβατάκια τώρα εκεί ?? μπεετ μπεεετ μπεεετ :wink: :wink: :wink:

ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ...
giorgaras
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 03, 2007 10:45 am

Δημοσίευσηαπό Savvas h2o » Κυρ Δεκ 02, 2007 10:40 pm

sharkface έγραψε:
Savvas h2o έγραψε:πέρασα εχθές το βράδυ απο Νέα σμύρνη, ξέρετε πως κάνουν τα προβατάκια τώρα εκεί ?? μπεετ μπεεετ μπεεετ :wink: :wink: :wink:


Δηλαδη μια αποτυχια καποιας ομαδας σε ενα παιχνιδι θα δημιουργει υποχρεωτικα συμπερασματα οτι παιχτηκε στο στοιχημα? Για τοσο κυριζια εχετε τους παικτες και τους προπονητες?
Σε τελικη αναλυση ο Πανιωνιος και η Βουλιαγμενη, κατα την αποψη σου φτιαχνουν συνεχεια τα παιχνιδια για να κονομησουν. Μηπως γνωριζεις οτι οι εταιρειες στο ιντερνετ βαζουν οριο παιχνιδιου? Θα ρισκαρει ο παικτης η ο προπονητης την 10η αγωνιστικη μια θεση στο πρωταθλημα για φραγκοδιφραγκα?
Σοβαρευτειτε ρεεεεε.....
Οι μονοι επικινδυνοι στο στοιχημα ειναι οι διαιτητες, γιατι αυτοι μπορουν να διαμορφωσουν οποιοδηποτε αποτελεσμα σε ματσακι που παιζεται μεταξυ ισοδυναμων.


α ρε Shark μου φαίνεται κ εσυ απο τους ρομαντικούς είσαι

Κουίζ:Παίκτης που παίζει τώρα στον Πανθηρώνιο πριν απο λίγο καιρό (σε άλλη ομάδα) ζήταγε απο τον προπονητή του να τον βάλει να παίξει γιατι το ματσάκι το είχε σχεδιάσει αλλιώς.Ο προπονητής του όμως το είχε πάρει χαμπάρι και τον άφηνε στον πάγκο.Τελικά το bet το κέρδισε γιατι μάλλον είχε φροντίσει και το είχε δέσει καλά και με άλλους συμπαίκτες του!! :wink:

.......για βουλιαγμένη δεν είπα τίποτα και δεν ξέρω τίποτα.
Savvas h2o
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 1:28 am

Δημοσίευσηαπό nikos.th » Δευτ Δεκ 03, 2007 12:15 am

πραγματικά δεν πιστεύω αυτά που διαβάζω............(για μηνύσεις κλπ)

-μπαμπάααααα??????
-με είπαν παλτό........
-ποιός παιδάκι μου?
-αυτός 8)
-καλά παιδί μου,θα το κανονίσω εγώ γιατί εσύ είσαι μπουχέσας αλλά δεν στο λέω
Άβαταρ μέλους
nikos.th
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2005 9:49 am
Τοποθεσία: Athens,Greece

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Δεκ 03, 2007 2:00 am

Άργησες nikos.th ... παραλίγο να μείνεις από απουσίες
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Δεκ 03, 2007 5:14 pm

Savvas h2o έγραψε:
sharkface έγραψε:
Savvas h2o έγραψε:α ρε Shark μου φαίνεται κ εσυ απο τους ρομαντικούς είσαι

Κουίζ:Παίκτης που παίζει τώρα στον Πανθηρώνιο πριν απο λίγο καιρό (σε άλλη ομάδα) ζήταγε απο τον προπονητή του να τον βάλει να παίξει γιατι το ματσάκι το είχε σχεδιάσει αλλιώς.Ο προπονητής του όμως το είχε πάρει χαμπάρι και τον άφηνε στον πάγκο.Τελικά το bet το κέρδισε γιατι μάλλον είχε φροντίσει και το είχε δέσει καλά και με άλλους συμπαίκτες του!! :wink:

.......για βουλιαγμένη δεν είπα τίποτα και δεν ξέρω τίποτα.


Μαλλον δεν καταλαβες αυτα που εγραψα.
Λεω λοιπον πιο αναλυτικα, οτι μπορει να επηρεαζουν οι παικτες το συνολο των γκολ η ακομα και της διαφορας στην νικη, αλλα ποτε το τελικο αποτελεσμα οσον αφορα τον νικητη. Αν εχεις παιξει σε ψηλο επιπεδο πολο θα το καταλαβεις. Απλα θα σου αναφερω οτι οι μετρ του ειδους (Γιουγκοσλαβοι), φροντιζουν παντα να διαμορφωνουν τα αποτελεσματα παντα βασει αυτων που εχουν στοιχηματισει, αλλα ποτε για νικη η ηττα. Παντα δε, ξεκινουν οπως πρεπει και τελειωνουν επισης οπως πρεπει.
Την Βουλιαγμενη την ανεφερα γιατι και αυτη εχει φερει τον τελευταιο καιρο μερικα περιεργα αποτελεσματα. Κατ'εμε ειναι ολα φυσιολογικα.
Τους μονους που φοβαμαι, ειναι οι διαιτητες, τιποτα αλλο...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Δεκ 03, 2007 6:07 pm

Περίοδος 2005-06

Αγώνας Α1 κατηγορίας 7η ή 8η αγωνιστική:

ΝΟΒΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1

Μονάδική νίκη του ΝΟΒΑ σε εκείνο το πρωτάθλημα.
Συνολικός απολογισμός 4 βαθμούς αν δεν κάνω λάθος.

Στο ρόστερ του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ - Αφρουδάκης - Σάντα - Ρέππας - Λούδης....

Πρώτη χρονιά το πόλο στο στοίχημα.....

Τυχαίο ??? οι διαιτητές ??? τι ???
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Δεκ 03, 2007 6:21 pm

Lambros10 έγραψε:Περίοδος 2005-06

Αγώνας Α1 κατηγορίας 7η ή 8η αγωνιστική:

ΝΟΒΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1

Μονάδική νίκη του ΝΟΒΑ σε εκείνο το πρωτάθλημα.
Συνολικός απολογισμός 4 βαθμούς αν δεν κάνω λάθος.

Στο ρόστερ του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ - Αφρουδάκης - Σάντα - Ρέππας - Λούδης....

Πρώτη χρονιά το πόλο στο στοίχημα.....

Τυχαίο ??? οι διαιτητές ??? τι ???


Στο συγκεκριμενο παιχνιδι η τριτη περιοδος εληξε 7-3 υπερ του Πανιωνιου. Ο Γιαννουρης βγαζει ολους αυτους που ανεφερες και βαζει ολους τους μικρους. Το ματσακι αλλαζει μορφη και ο ΝΟΒΑ πλησιαζει στο γκολ. Εκει ο Γιαννουρης επαναφερει τους βασικους (2 λεπτα πριν την ληξη), και αυτοι εχοντας ουσιαστικα βγει απο τον αγωνα δεν καταφερνουν να ξαναμπουν σε αυτον. Τελικο αποτελεσμα 8-7. Εσυ τι λες? Το εδωσε ο Γιαννουρης? Το εδωσαν οι μικροι? Το καθαρισαν οι διαιτητες? Η μηπως ηταν μια φυσιολογικη εξελιξη την οποια, δυστυχως για τον Πανιωνιο, δεν ειχε σχεδιασει στο μυαλο του ο προπονητης του?
Λυπαμαι πολυ οταν καταλαβαινω οτι ολοι οσοι ασχολουνται με το αθλημα βλεπουν φαντασματα μπροστα τους.
Επισης, ξαναλεω, οτι οι ιντερνετικες εταιρειες δεν σε αφηνουν να παιξεις πολλα χρηματα, και βαζουν οριο στο κερδος. Για μαλακες τους εχετε?
Αν τωρα πιστευεις οτι καποιος πονταροντας 20 Ευρω και παιρνοντας πισω 200 θα σωθει (και μαλιστα οταν μιλαμε για μισθους στις ομαδες τους ανω των 50.000 Ευρω ετησιως), τοτε ναι εχετε δικιο, ηταν και ειναι ολα στημενα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό zinwn » Δευτ Δεκ 03, 2007 9:50 pm

1000 eyro μπορουσες να παιξεις τοτε,δεν ειχε κανενα οριο.και αν δεν κανω λαθος η αποδοση για τη νικη του ΝΟΒΑ ηταν 12.οσος και να ηταν ο μισθος καποιων παικτων δεν θα τους χαλαγαν τα 12 χιλιαρικακια πιστευω.
zinwn
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ Φεβ 02, 2007 6:48 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Δεκ 03, 2007 10:43 pm

Αν ένα ματς που πάει για καραμπινάτη νίκη του ενός από τους δύο, ξεκινάει σύμφωνα με τα αναμενόμενα, ανατρέπεται και είναι Χ στο τέλος του 3ου και μετά ξαναδιαμορφώνεται με συνοπτικές διαδικασίες σύμφωνα με τη δυναμικότητα των ομάδων ... αυτό τι σας λέει ; Εγώ αν έστηνα ματς έτσι θα το έστηνα.

Και για του λόγου το αληθές έχετε διαπιστώσει τέτοια παιχνίδια από τότε που μπήκε το στοίχημα ή θυμάστε και συζητάτε μόνο για τα τελικά αποτελέσματα ; Αν συμβαίνει το δεύτερο τότε δε θα με πιάνατε καν διότι τέτοιο ματς υπήρξε.

Επειδή υπήρξε σημαίνει ότι ήταν όντως στημένο ; Δεν έχω την παραμικρή ιδέα. Αλλά αν ήταν τότε δεν πήρατε πρέφα. Εδώ δεν το θυμάστε καν.

Οι εκπλήξεις απαγορεύονται ; Αν ήταν αναμενόμενες θα τις έλεγαν ακόμα εκπλήξεις ; Εδώ η εθνική ποδοσφαίρου πήρε το Euro ρε παιδιά ...
Τελευταία επεξεργασία από vs και Δευτ Δεκ 03, 2007 11:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό scotland » Δευτ Δεκ 03, 2007 11:27 pm

γιατί άδικα το πήρε το euro? αν είναι πήγαινε και πες πως δεν το αξίζαμε κιόλας?

Ο αγώνας ήταν καθαρά στημένος και το ξέρω αυτό. Και σιγά τα πιτσιρίκια που έβαλε ο γιαννουρής μέσα, να ξέρουμε τι λέμε sharkface.. τρίχες λοιπόν. ωραία λοιπόν και στο 7-3 υπέρ του αιωνιου τέλος τρίτης περιόδου έστω ότι μπήκαν όλοι οι άσχετοι που ναι μεν κάποιοι μπήκαν. Έβαλε τώρα ο γιαννουρής tάστερια του ποτε???? στο παρα 1? μην λέμε αστεία τώρα. Παιχνίδι 7-3 τέλος τρίτης απτών πανιώνιο του τότε δεν χανότανε οποτε και να παίζαν οι μισοί απτούς παίχτες που λες μέσα σε 2 λεπτά θα το καθαρίζανε. Έχτος κι'άν πιστεύεις ότι ο γιαννουρής ήθελε να γυρίσει το παιχνίδι βάζοντας τους στα τελευταία 20 δευτερόλεπτα, στα 2 τελευταία γύρναγε άνετα και ήτανε στημένο, ναι θα άφηνε ο γιαννουρής να πάει 7-8 και μετά να το γύρναγε.... Μάθε τα γεγονότα καλύτερα και μετά μιλα
scotland
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2006 8:57 am

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Δεκ 03, 2007 11:46 pm

Το θέμα είναι ποιος (ή ποιοι) συμμετείχαν στο στήσιμο ; Συμμετείχε και η διοίκηση ή μήπως το έστησαν πίσω από την πλάτη της και δεν πήρε χαμπάρι ;

Κια όσο για το Euro : δίκαια το πήραμε. Αλλά ήταν η μεγαλύτερη έκλπηξη όλων των εποχών, παγκοσμίως, σε όλα τα ομαδικά αθλήματα. Αν η τότε Εθνική μπόρεσε (έστω και για 1 μήνα) να γίνει η καλύτερη στην Ευρώπη τότε γιατί να μην μπορεί και ο Βόλος και τα Χανιά να νικήσουν μία μόνο φορά τον Πανιώνιο ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό scotland » Δευτ Δεκ 03, 2007 11:51 pm

η διοίκηση δεν συμμετείχε. Για ευνόητους λόγους το ποιοι το έστησαν μην το ρωτάς αλλα είναι ολοφάνερο.
scotland
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2006 8:57 am

Δημοσίευσηαπό scotland » Δευτ Δεκ 03, 2007 11:55 pm

vs μην μπερδεύεσαι άλλο polo άλλο μπάλα. Η διαφορα ότι στην μπάλα ο οποιοσδήποτε κερδίζει τον οποιονδήποτε αλλα στο polo με την καμια, εκεί ο καλός δεν χάνει.
scotland
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2006 8:57 am

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Δεκ 04, 2007 1:10 am

Δεδομένου ότι η ήττα εκείνη κόστισε στον Πανιώνιο την 3η θέση της κανονικής περιόδου δε νομίζεις ότι το θέμα (ΑΝ έχει όντως βάση) λογικά θα είναι πιο γενικευμένο ;

Π.χ. φωτογραφίζουμε τον Γιαννουρή, που "πούλησε" τη νίκη με τις αλλαγές του κλπ. Λέτε να είναι τόσο χαζός που να έστησε το ματς μόνος του και να καρφώθηκε με τέτοιο τρόπο ;

Όσο για το ποδόσφαιρο που λες, σου υπενθυμίζω ότι εκεί παίζονται πολύ μεγαλύτερα ποσά και οι εκπλήξεις έχουν ... δισεκατομμύρια λόγους για να "πνιγούν". Δε νομίζω ότι είναι ατυχές το παράδειγμά μου αλλά δε θα τσακωθούμε κιόλας.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό Savvas h2o » Τρί Δεκ 04, 2007 1:54 am

zinwn έγραψε:1000 eyro μπορουσες να παιξεις τοτε,δεν ειχε κανενα οριο.και αν δεν κανω λαθος η αποδοση για τη νικη του ΝΟΒΑ ηταν 12.οσος και να ηταν ο μισθος καποιων παικτων δεν θα τους χαλαγαν τα 12 χιλιαρικακια πιστευω.


17 ήταν η απόδοση.Ο Βόλος ήταν τελευταίος με 1 πόντο και ο Πανιώνιος 3ος.Λέγεται οτι σ'εκείνο το ματσάκι έιχαν παιχτεί 50.000 (όχι απο έναν) και μάλιστα η εταιρία το κλείδωσε το πρωί της ημέρας που θα γινόταν το ματς.
Α και κάτι άλλο για όσους θυμούνται η εταιρία τις έπόμενες δύο αγωνιστικές δεν έβαλε στοιχήματα πολο !!!!!???
Savvas h2o
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 1:28 am

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron