ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. - OLD

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. - OLD

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Σεπ 10, 2008 12:51 pm

Τα νέα της ομάδας του Νηρέα Χαλανδρίου για την περίοδο 2008-09
Τελευταία επεξεργασία από Lambros10 και Πέμ Αύγ 18, 2011 1:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Σεπ 10, 2008 4:11 pm

Ο Χάρης θα κρατήσει και τις γυναίκες του Νηρέα ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Σεπ 10, 2008 7:46 pm

E ,βεβαια αρκετα βολικο μου φενετε!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Πέμ Σεπ 11, 2008 2:47 am

Σε ποιο τομέα είναι βολικό ??? :?
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό statler » Πέμ Σεπ 11, 2008 2:00 pm

οικονομικό σίγουρα.

τώρα αν εννοούσε και κάποιο άλλο θέμα, πονηρό...
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό teo1977 » Πέμ Σεπ 11, 2008 5:48 pm

Πεφτει ο νηρεας ?
teo1977
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 5:39 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Πέμ Σεπ 11, 2008 6:55 pm

statler έγραψε:οικονομικό σίγουρα.

τώρα αν εννοούσε και κάποιο άλλο θέμα, πονηρό...



οικονομικο 8)
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Πέμ Σεπ 11, 2008 11:47 pm

Φίλε Teo1977 πως ακριβώς βλέπεις ότι οι Γιακουμάτοι διέλυσαν το μαγαζί ?
Γιακουμάτος Χάρης Speaking (που λέει και ο Γιώργος :- ) !!! Μιας και ενδιαφέρεσαι θα σου πω πως θα δουλέψει ο Νηρέας φέτος και από εκεί και πέρα βγάλε τα συμπεράσματα σου !
Ανέλαβα την αντρική (ο θεός να την πει με τέτοιο μέσο όρο ηλικίας ) για να φτιάξουμε μια ομάδα που να στηρίζεται με παιδιά του Νηρέα . Έχω μαζέψει 25 παιδιά γεννημένοι 90 -95 και οι 15 από αυτούς είναι πάνω από 1.84 ύψος ( και τους φτιάχνω με στόχο να παλέψουν φέτος στην Α2 και να πάρουν εμπειρία . Στην χειρότερη και να πέσει η ομάδα αυτά τα παιδιά θα έχουν κερδίσει τόσα πολλά που θα ανέβουν εύκολα μετά από Β σε Α2 ξανά (μαζί με 2-3 καλές μεταγραφές ) .

Οπότε θα έχει ο Νηρέας για τα επόμενα 5 χρόνια μία νεανική ομάδα και καλοδουλεμένη ώστε να κάνει κάτι καλό στην Α2 και παραπέρα . Δεν θα χρειάζεται ο σύλλογος να δίνει τα λεφτά του (φέτος δεν πληρώνεται κανένας παίκτης και προπονητής στην αντρική και οι μπόμπιρες ακόμα πληρώνουν συνδρομή ) σε μεταγραφές κάθε χρόνο και θα τα δίνει αυτά τα λεφτά για την καλύτερή εξέλιξη των μικρόν (προετοιμασίες , καλύτερο εξοπλισμό κτλπ ) .

Δώσαμε πάρα πολύ μεγάλο βάρος στις υποδομές και γιαυτό πλέον οι ακαδημίες μας πόλο έχουν όλο το κολυμβητήριο του Χαλανδρίου δικό τους ! Συν ότι λειτουργούν και στο ΟΑΚΑ . Οι συνδρομές μειώθηκαν αισθητά για να έρθουν ποιο πολλά παιδιά στο άθλημα και πλέον όλη η δομή της ομάδας δουλεύει σωστά για να μεταφέρονται γρήγορα τα παιδιά από τις σχολές κολύμβησης στα ανάλογα τμήματα του συλλόγου . Πάω να φτιάξω κάτι ανάλογο όπως και στο γυναικείο του Νηρέα που παίξαμε πέρσυ Α1 και παίζουμε και φέτος με δύο μεταγραφές (μία ξένη και την Βούλα κοζομπόλη ) και από εκεί και πέρα είναι κορίτσια ηλικίας 89-94 . Έχουμε 40 κορίτσια από πίσω στις υποδομές γεννημένα 94-2000 (και ναι υπάρχουν τέτοιες χρονολογίες χαχαχα ) . Ευελπιστούμε τώρα που θα δουλεύουμε και του Χαλανδρίου για τις υποδομές θα αυξηθούν κι άλλο τα κορίτσια .

Αν θες περισσότερες οικονομικές λεπτομέρειες ευχαρίστως να σου δώσω ή αν θες πέρνα από του Χαλανδρίου να σε κεράσω ένα καφέ και να σου δείξω όλα όσα σου λέω . Εκεί είμαι από τις 3-10 το βράδυ (λέω να βάλω και ένα κρεβατάκι για να μην πηγαινοέρχομαι :D ) .

Το παν είναι να παίζουν και να φτιάχνονται σωστά τα νέα παιδιά . Το έχει ανάγκη το Ελληνικό πόλο !!! Για φέτος θα παλέψουμε στην Α2 οι άντρες και ότι καλύτερο πετύχουμε . Θέληση και παιδιά υπάρχουν πολλά !!! Δεν νομίζω να θεωρείται διάλυση αυτή η κίνηση μας ! Ο στόχος μας είναι να κάνουμε κάτι ανάλογο με την Βουλιαγμένη και τα Χανιά όπως ήταν παλιά ! Που στηριζόντουσαν στις υποδομές τους και σήμερα είναι γεμάτο όλο το Ελληνικό πόλο από αυτά τα παιδιά !
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό statler » Παρ Σεπ 12, 2008 12:26 am

Εντάξει, διάλυση μπορεί να μη θεωρείται αλλά κίνηση προς τα κάτω θεωρείται σίγουρα. Μακάρι αυτό να σου βγει θετικό μετά από 3,4,5 χρόνια και ομάδα να γίνει δυνατή. Αλλα είναι πολύ δύσκολο.
Η ομάδα δεν έχει και το καλύτερο όνομα όσο αφορά την αντιμετώπιση προς τους παίχτες τα τελευταια χρόνια, άρα δε ξέρω τη βοήθεια θα έχεις μελλοντικά.
Καλή αρχή και καλή δουλειά!
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Σεπ 12, 2008 2:27 am

Ο Νηρέας όντως μόνο καλό όνομα δεν είχε τα τελευταία χρόνια στις πληρωμές του, αλλά πέρισυ έμαθα ότι όλοι πληρώθηκαν στο ακέραιο και μάλιστα από νωρίς.

Μακάρι να πιάσει το εγχείρημα αυτό και όχι να εγκαταλειφθεί μετά από 1-2 χρόνια. Εγώ δεν το θεωρώ πισωγύρισμα και ας μην ξεχνάμε ότι κάθε τέτοια πρωτοβουλία (ειδικά "μακροπρόθεσμη") έχει και το κόστος της, βραχυπρόθεσμα. Είναι αναμενόμενο κάτι τέτοιο και πρέπει να το θυμόμαστε, αλλιώς για να αποφύγουμε το προσωρινό κόστος χάνουμε το "παντοτινό" όφελος.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό zinwn » Παρ Σεπ 12, 2008 2:33 pm

το πριμ που υποσχεθηκαν περυσι στα παιδια του Νηρεα ακομα το περιμενουν...
zinwn
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ Φεβ 02, 2007 6:48 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Παρ Σεπ 12, 2008 3:44 pm

Βαζοντας εναν τετοιο μακροπροθεσμο στοχο, εχεις σαν δεδομενο οτι ο υποβιβασμος απο την Α2 ειναι σιγουρος.
Ο Νηρεας ομως εχει ενα μεγαλο πλεονεκτημα. Εχει δικο του κολυμβητηριο, το οποιο χρησιμοποιει πολλες ωρες και παραγει παικτες. Επισης, δεν διαθετει ονομα, αρα και οπαδους, κι επομενως, κανεις δεν προκειται να πει οτιδηποτε, ακομα κι αν η ομαδα ξαναυποβιβαστει και την επομενη χρονια. Αυτα τα 2 χαρακτηριστικα, δινουν την δυνατοτητα στον εκαστοτε διοικουντα, να ορισει τις παραμετρους εκεινες που θεωρει ικανες να δημιουργησουν και κυριως να πραγματοποιησουν οραματα, η για να το εκφρασω καλυτερα, να πραγματοποιηθουν σκεψεις που σε αλλες περιπτωσεις, ειναι εντελως ανεφαρμοστες.
Και σε τελικη αναλυση, αν στερεψει το πουγγι του καθε προεδρου, δεν καταλαβαινω γιατι να μην γινεται ενα νεο ξεκινημα.
Η ενσταση μου εχει να κανει με το γεγονος οτι ο Χαρης δηλωσε οτι του χρονου η ομαδα θα κανει 3 μεταγραφες προκειμενου να επιστρεψει στην Α2. Γιατι ρε παιδια? Και τι εγινε, αν η ομαδα μεινει στην Β 1-2 χρονια, μεχρι να μεγαλωσουν τα πιτσιρικια? Παλι θα μπλεξετε με οικονομικα, με παικτες μεγαλους σε ηλικια (σε σχεση με αυτους που ηδη υπαρχουν), και ολα τα διαφορα προβληματα που δημιουργουνται σε τετοιες καταστασεις?
Επισης, το οραμα να γινει ο Νηρεας σαν την Βουλιαγμενη και τα Χανια, ειναι ωραιο, αλλα απαιτει τεραστιες θυσιες και τρομερη υπομονη, η οποια μπορει να διαρκεσει πανω απο μια δεκαετια.
Καλη τυχη παντως στην προσπαθεια σας, ευχομαι τα καλυτερα, ειδικα απο την στιγμη που θα γεμισει η πισινα με πιτσιρικια.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό teo1977 » Παρ Σεπ 12, 2008 5:39 pm

Φιλε Χαρη. Ο Νηρεας ειχε και αλλοτε καλο φυτωριο αλλα δεν προσεχτηκε με συνεπεια να θελουν ολοι να φυγουν οπως και εγινε. Αν καποια λαθη που εγιναν, εγιναν και μαθηματα , ισως βοηθησουν την ομαδα να παει καλυτερα .Ευχομαι και καλη επιτυχια σε εσενα και την ομαδα με την υποσημειωση πως οι αθλητες πρεπει να παιρνουν τα χρηματα που εχουν συμφωνησει ,και τον σεβασμο που τους αναλογει γιατι χυνουν τον ιδρωτα τους στην πισινα , και εσυ ξερεις καλυτερα ποσο σκληρο αθλημα ειναι και ποσο κοπο χρειαζετα
teo1977
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 5:39 pm

Δημοσίευσηαπό teo1977 » Παρ Σεπ 12, 2008 5:42 pm

Επισης θα ξερεις πως η ομαδα δεν εχει καλο ονομα οσο αφορα πληρωμες και αντιμετωπιση παικτων, ειδικα οταν η ομαδα εχει μεινει εκτος στοχων. Ελπιζω αυτο να εχει αλλαξει.
teo1977
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 5:39 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Παρ Σεπ 12, 2008 7:00 pm

Επίσης σε αυτών χρωστάει λεφτά ο Νηρέας? Και αν ναι ,είναι τα ίδια με τους άλλους?

Τ.Γ. Συνήγορος του διαβόλου! :twisted:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Σάβ Σεπ 13, 2008 2:45 am

Το πριμ από όσο ξέρω θα δοθεί !
Έχει μιλήσει η διοίκηση με τους παίκτες και τα έχουν βρει σχετικά με το πότε !

Doom έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα . Γενικά είμαι διατεθειμένος εγώ και ο Νηρέας να δουλέψουμε όσο χρειαστεί ώστε να φτιαχτούν οι ακαδημίες και η Αντρική ομάδα (με δικά μας παιδιά ) σωστά ! Με τα καλύτερα πρότυπα !

Teo1977 άστα να πάνε τα είχε κάνει ο Νηρέας παλιά ! Τραγικά και αυτοκαταστροφικά πράγματα ! Έδιωξαν πάρα πολλά ταλέντα ! Το πάθημα έγινε μάθημα ! Συμφωνώ απόλυτα ότι οι αθλητές πρέπει να πληρώνονται αυτά που έχουν συμφωνήσει και να τους σέβονται οι διοικήσεις ! Πράγμα που σπάνια το βλέπεις στο χώρο μας γιατί οι ποιο πολλοί διοικούντες δεν ξέρουν καν κολύμπι για να μπορέσουν να καταλάβουν τι κάνουμε όλοι εμείς εκεί μέσα !!! Την προηγούμενη σεζόν κάναμε μια καλή αρχή με τις πληρωμές των παικτών και από φέτος κάνουμε μία καλύτερη οικονομική πολιτική σε όλο το σύλλογο ! Χρόνο με το χρόνο θα καλυτερεύουν τα πράγματα !
Είπα και ποιο πάνω ότι φέτος δεν θα πληρώνεται κανένας παίκτης (είναι όλοι μπόμπιρες ) και προπονητής (Εγώ δηλαδή ) στην αντρική ομάδα !!! Οπότε φέτος δεν θα έχουμε προβλήματα με τις πληρωμές ! :D χαχαχαχα !!!


Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια και τις ευχές σας !!! Μου δίνουν δύναμη για την μεγάλη προσπάθεια που έχω να κάνω !!! Εύχομαι να φανώ αντάξιος των προσδοκιών τις ομάδας και των δικών μου !!! Να είστε πάντα καλά !!!
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Σάβ Σεπ 13, 2008 2:45 am

Nemesis συγνώμη ειλικρινά δεν κατάλαβα τι εννοείς με το «E ,βεβαια αρκετα βολικο μου φενετε!» «οικονομικο»

Αν θες εξήγησε το μου σε παρακαλώ !
Για ποιον ρωτάς ??? «Επίσης σε αυτών χρωστάει λεφτά ο Νηρέας? Και αν ναι ,είναι τα ίδια με τους άλλους?»



Για μένα ή για τον Teo1977 ?
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό teo1977 » Σάβ Σεπ 13, 2008 7:59 am

Χαιρομαι για αυτα που ακουω , γιατι μαλλον μαθατε απο τα παθηματα σας.Απλα οσο ψηλοτερα σε κατηγορια ειναι μια ομαδα,τοσο πιο πολλα ταλεντα μαζευει.Γιατι οι γονεις θελουν το παιδι τους να κανει πρωταθλητισμο οχι αθλητισμο(κακος).Ισως λοιπον η ανανεωση θα επρεπε να γινει ταυτοχρονα με τη ενισχυση για να μην πεσει η ομαδα.

Σε μενα παντως δε χρωσταει γιατι ποτε δεν επαιξα πολο .
teo1977
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 5:39 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Σεπ 13, 2008 5:26 pm

Το βολικό, ειναι γιατί μια ομαδα που πέφτει κατηγορία με οικονομικά προβλήματα τι πιο βολικό απο το να βάλεις ενα δικό σου άνθρωπο σε αυτόν το χώρο ,οπότε και βολικό και οικονομικό μου φαίνεται!

Οσο αφορά τις πληρωμές τον παικτών η ερώτηση ήταν άμα η ομάδα χρωστάει τα ιδια λεφτα σε όλους ανεξαιρέτως, συμπεριλαμβάνοντας και τα δικά σου!

Από περιέργεια και μονο ,και χωρίς παρεξήγηση ,γιατι πολύ απο μας πιστεύω οτι εχουν ζήσει τέτοιες καταστάσεις !Εσύ?

Εγώ προσωπικά είχα δουλέψει σε μεγάλο σύλλογο που με είχε απλήρωτο 5-6 μήνες π.χ.!!!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Σάβ Σεπ 13, 2008 10:38 pm

Το βολικό σε μένα στην όλη υπόθεση είναι ότι δουλεύω πάρα πολύ τα νέα παιδιά και γι αυτό ανέλαβα και την αντρική ώστε να κάνω το ίδιο όπως και στο γυναικείο !
Ακόμα ποιο βολικό είναι ότι φέτος δεν θα πληρωθώ καθόλου .

Όσο για το αν η ομάδα θα πέσει κατηγορία , εγώ δεν θα το είχα τόσο σίγουρο . Αυτό θα απαντηθεί σε 9 μήνες από τώρα ! Είμαι πάντα αισιόδοξος ! Αλλιώς δεν θα ήμουν και αθλητής ποτέ μου !

Όσο για τις πληρωμές γενικά , εγώ πληρώνομαι πάντα τελευταίος και πάντα μου χρωστάνε τα ποιο πολλά γιατί με πληρώνουν όταν έχουν και όταν τους είναι εύκολο .
Το πόλο δεν το κάνω για να βγάλω λεφτά !!! Είναι κάτι που αγαπάω και με ευχαριστεί να το κάνω ! Γι αυτό και δεν έχω πρόβλημα με το πότε θα πληρωθώ ! Δόξα το Θεό :) έχω άλλες δουλειές για να βγάζω τα προς το ζην !!!
Από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησα ως προπονητής ήμουν σε καλή οικονομική κατάσταση ώστε να μην έχω ανάγκη καμία ομάδα ! Ευτυχώς τα καταφέρνω ακόμα !

Ελπίζω να σου απάντησα φίλε Nemesis !
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Επόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες

cron