Συζήτηση - εκτιμήσεις για το πρωτάθλημα της Α2 2008-09

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Συζήτηση - εκτιμήσεις για το πρωτάθλημα της Α2 2008-09

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Σεπ 10, 2008 1:04 pm

Ας ξεκινήσουμε με τους προπονητές των ομάδων της Α2 για την φετινή περίοδο

ΓΛΥΦΑΔΑ: Ξανθόπουλος Μιχάλης
ΚΕΡΚΥΡΑ: Μπαίκοβιτς Πήτερ
ΝΗΡΕΑΣ Χ: Γιακουμάτος Χάρης
ΛΑΡΙΣΑ: Πολυχρονόπουλος Όμηρος
ΙΩΝΙΚΟΣ: Χέλμης Σταμάτης
ΚΟΠΙ: Κεχαγιάς Σάκης
ΚΑΛΑΜΑΚΙ: Βάσσος Αλέκος
ΟΥΚ ΒΟΥΛΟΥ: Μαρινάγης Ζαφείρης
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Μαρούλης Αρσένης
ΟΦΗ: Σπαγγουλάκης Γιώργος ????
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Ντουλάκης Αντώνης
ΣΥΡΟΣ: Μοίραλης Τάκης
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό radioarvila » Τετ Σεπ 10, 2008 4:12 pm

Προσωπική μου εκτίμηση είναι οτι νηρέας και ιωνικός με τα απαδυναμωμένα ρόστερ,βλέπω απο νωρίς να παίρνουν την άγουσα για τη Β.
Καλαμάκι γλυφάδα θα κοιτάξουν ψηλά για τα σαλόνια,με τη λάρισα σφήνα.
ουκ,κέρκυρα περιστέρι κοπι θα κόψουν πολλούς βαθμούς μέσα στην έδρα τους, χωρίς όμως να έχουν κάποιο ουσιαστικό στόχο, πέραν της διασκέδασης που προσφέρει το πρωτάθλημα στους μεσαίους οταν κόβουν βαθμούς στους μεγάλους.
οφη ηλισιακός σύρος θα προσπαθήσουν να σωθούν όσο το δυνατό νωρίτερα
για να μην έχουν τρεχάματα στο τέλος.
Άβαταρ μέλους
radioarvila
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Σεπ 10, 2008 4:31 pm

Τη Σύρο βάλτη στην από πάνω κατηγορία... Με τις προσθήκες που κάνει αυτές τις μέρες δε νομίζω να κινδυνέψει.

Τη Γλυφάδα δε την πιστεύω τόσο. Βέβαια όχι για πέσιμο... Θα το παλέψει για 4άδα.

4άδα πιστέψω θα παλέψουν επίσης οι Καλαμάκι, Περιστέρι και Λάρισα

Τέλος για τον ΟΥΚ, έχει μια πολύ καλή 7άδα αλλά απο κει και πέρα... Βέβαια δε πιστεύω οτι δε θα το παλέψει για άνοδο. Κάθε χρόνο το κάνει αλλά με το που βλέπει οτι δε του βγαίνει, το ρίχνουν στο χαβαλέ και καλά κάνουν
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό radioarvila » Τετ Σεπ 10, 2008 5:04 pm

σύρος εκτός απο κοράκη και κοκκάλα τι άλλο πήρε και θα είναι άνετη?
για ουκ το μόνο που μπορώ να πω είναι πως αν έχουν διάθεση θα υποφέρουν πολλοί εκει μέσα,είδωμεν.
για γλυφάδα δνε μπορώ να εκφέρω άποψη μιας και δεν ξέρω τόσο καλά πως κινείται στις μεταγραφές.
Άβαταρ μέλους
radioarvila
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Σεπ 10, 2008 8:47 pm

Εγώ θα έλεγα ότι με τα μέχρι τώρα πεπραγμένα μάλλον η Λάρισα είναι φαβορί για άνοδο μαζί με το Καλαμάκι. Είναι και ο Όμηρος στη μέση.
Το Περιστέρι νομίζω ότι θα χρειαστεί κάτι πολύ περισσότερο από την προσθήκη του Σαλπαδήμα για να μεταμορφωθεί σε διεκδικητή της ανόδου.

Αλλά ακόμα είναι πάρα πολύ νωρίς βέβαια. Αλήθεια, υπάρχει εκτίμηση για το πότε θα ξεκινήσει η Α2 ; Π.χ. θα είναι πριν ή μετά τα Χριστούγεννα ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Πέμ Σεπ 11, 2008 2:15 am

Για Σύρο: δε ξέρω τι λένε οι μικροί που γυρνάνε από Πανιώνιο. Δε ξέρω ακόμα ποιούς δε θα κρατήσει το Καλαμάκι, τους οποίους περιμένει πως και πως ο πρώην προπονητής αλλά εκτός από αυτούς μιλάει με 2 καλά ονόματα για την κατηγορία. Είναι και τα παιδιά από πέρσι... Οι 2 προσθήκες είναι αρκετά καλές

Ε δε νομίζω να κινδυνέψει... Αν φυσικά κάνει τις προσθήκες που ακούγονται.

Α, μέχρι και πριν 2 μέρες ο Κοκκάλας δεν είχε κλείσει. Τον ψήνουν και από άλλη ομάδα Α2 η οποία αν τον ψήσει, έχει ανέβει αέρα
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Σεπ 11, 2008 10:10 am

Καλαμάκι ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Πέμ Σεπ 11, 2008 12:01 pm

Αλλά ακόμα είναι πάρα πολύ νωρίς βέβαια. Αλήθεια, υπάρχει εκτίμηση για το πότε θα ξεκινήσει η Α2 ; Π.χ. θα είναι πριν ή μετά τα Χριστούγεννα;
Μάλλον θα είναι μετά τα Χριστούγεννα...
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Πέμ Σεπ 11, 2008 12:25 pm

Τον ΟΥΚ τον βλεπω στην 5η-6η θεση...εχει πολυ καλη 7αδα οπως ειπε και ο statler.Την Γλυφαδα την βλεπω 1η αλλα με δυσκολια επισης θα ειναι λιγο δυσκολο να καταληξεις για το ποιος θα ειναι μαλλον 2ος(αναμεσα σε Λαρισα,Περιστερι,Κερκυρα και ισως Ουκ)...Παντος αυτο το πρωταθλημα φετος θα ειναι πολυ ενδοιαφερον θα εχει πολλες κοντρες μεταξυ των ομαδων για την ανοδο και την παραμονη...
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Πέμ Σεπ 11, 2008 1:59 pm

vs δε θέλω να χαλάσω καμιά μεταγραφή και δε θέλω να πω ακόμα.
όταν μάθω οτι έκλεισε κάπου ο Νίκος θα στο πω
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Σεπ 11, 2008 3:21 pm

Οκ, σεβαστό.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό radioarvila » Πέμ Σεπ 11, 2008 5:20 pm

Για γλυφάδα μέχρι στιγμής ξέρω μόνο για μπαχά και τον γιάγκο που ήταν ήδη εκεί,πολύ καλοί παίκτες αλλά το τόπι παίζεται με 7 στο νερό..........
καλαμάκι μέχρι στιγμής κινήθηκε καλύτερα απ' όλους στις μεταγραφές και κατέχει το καλύτερο δίδυμο φουνταριστών +οτι πήρε όλο τον ιωνικό.
λάρισα δεν πήρε τους παίκτες που αρχικά έλεγε ,εισέπραξε πολύ χυλόπιτα κυρίως λόγω της απαίτησης της να έχει τους παίκτες στη λάρισα.
ουκ πήρε αρκετά καλούς παίκτες με εμπειρία σε α1 και α2 αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο χαζοί να θέλουν να ανέβουν, εκτός και αν το πάθημα του μανώλα δεν έγινε μάθημα,πάντως απο το βόλο θα περνάνε δύσκολα όλοι,εκτός και αν δεν δέσει η παρέα και το ρίξουν στη παραλία μετα το α'γύρο.
κοπί ενισχύθηκε κυρίως απο νηρέα + 2 ακόμα παίκτες θα παρουσιαστεί πειθαρχημένο αλλά με περιορισμένες δυνατότητες .
Περιστέρι έκανε μια απο της καλύτερες μεταγραφές της κατηγορίας μένει να δούμε αν έχει μείνει όρεξη εκεί μετα τα περσινά.
σύρος ακόμα δεν μου γεμίζει το μάτι με 2 μόνο προσθήκες που έκανε.
οφη είπε φέτος να κάνει μεταγραφή παίκτη με το χάνδανο που είναι μεγάλο + μιας και 3-4 χρόνια τώρα έμενε κατηγορία με τα ψέμματα,πιστεύω θα σωθούν εύκολα.
ηλισιακός ενισχύθηκε σε μια θέση που πονούσε με έμπειρο φουνταριστό ,αλλά έχει δύσκολη χρονια μπροστά του.
κέρκυρα θα είναι το γνωστό σύνολο έμπειρων κυρίως μα κορεσμένων παικτών που θα ξεμπερδέψουν με την παραμονή απο τον α γύρο και στο 2 θα είναι για καφέ στο λιστόν.
τέλος για ιωνικό και νηρέα σκοτεινό το μέλλον.........είναι μάλλον οι ομάδες που θα κατέβουν.
Για μένα η κατάταξη θα είναι. 1 .καλαμάκι 2 .γλυφάδα με λάρισα 4.περιστέρι- ουκ 6.κοπι- κερκυρα -σύρος 9.οφη - ηλισιακός 11-12 ιωνικός- νηρέας.
Άβαταρ μέλους
radioarvila
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό shallow » Πέμ Σεπ 11, 2008 5:43 pm

radioarvila έγραψε:Για γλυφάδα μέχρι στιγμής ξέρω μόνο για μπαχά και τον γιάγκο που ήταν ήδη εκεί,πολύ καλοί παίκτες αλλά το τόπι παίζεται με 7 στο νερό..........
καλαμάκι μέχρι στιγμής κινήθηκε καλύτερα απ' όλους στις μεταγραφές και κατέχει το καλύτερο δίδυμο φουνταριστών +οτι πήρε όλο τον ιωνικό.
λάρισα δεν πήρε τους παίκτες που αρχικά έλεγε ,εισέπραξε πολύ χυλόπιτα κυρίως λόγω της απαίτησης της να έχει τους παίκτες στη λάρισα.
ουκ πήρε αρκετά καλούς παίκτες με εμπειρία σε α1 και α2 αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο χαζοί να θέλουν να ανέβουν, εκτός και αν το πάθημα του μανώλα δεν έγινε μάθημα,πάντως απο το βόλο θα περνάνε δύσκολα όλοι,εκτός και αν δεν δέσει η παρέα και το ρίξουν στη παραλία μετα το α'γύρο.
κοπί ενισχύθηκε κυρίως απο νηρέα + 2 ακόμα παίκτες θα παρουσιαστεί πειθαρχημένο αλλά με περιορισμένες δυνατότητες .
Περιστέρι έκανε μια απο της καλύτερες μεταγραφές της κατηγορίας μένει να δούμε αν έχει μείνει όρεξη εκεί μετα τα περσινά.
σύρος ακόμα δεν μου γεμίζει το μάτι με 2 μόνο προσθήκες που έκανε.
οφη είπε φέτος να κάνει μεταγραφή παίκτη με το χάνδανο που είναι μεγάλο + μιας και 3-4 χρόνια τώρα έμενε κατηγορία με τα ψέμματα,πιστεύω θα σωθούν εύκολα.
ηλισιακός ενισχύθηκε σε μια θέση που πονούσε με έμπειρο φουνταριστό ,αλλά έχει δύσκολη χρονια μπροστά του.
κέρκυρα θα είναι το γνωστό σύνολο έμπειρων κυρίως μα κορεσμένων παικτών που θα ξεμπερδέψουν με την παραμονή απο τον α γύρο και στο 2 θα είναι για καφέ στο λιστόν.
τέλος για ιωνικό και νηρέα σκοτεινό το μέλλον.........είναι μάλλον οι ομάδες που θα κατέβουν.
Για μένα η κατάταξη θα είναι. 1 .καλαμάκι 2 .γλυφάδα με λάρισα 4.περιστέρι- ουκ 6.κοπι- κερκυρα -σύρος 9.οφη - ηλισιακός 11-12 ιωνικός- νηρέας.
1oν ποιο ειναι το διδυμο φουνταριστων στο καλαμακι?ποιες μεταγραφες εκανε?ρωταω γιατι δν ξερω..2ον η λαρισα ποιους παικτες δν καταφερε να κλεισει στις μεταγραφες?3ον ο ηλυσιακος ποιο φουνταριστο πηρε?4ον για το περιστερι εννοεις τον σαλπαδημα?εκανε αλλες κινησεις?ευχαριστω εκ των προτερων
shallow
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Φεβ 27, 2008 1:46 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό teo1977 » Πέμ Σεπ 11, 2008 5:44 pm

Βλεπω πως Γιακουματος και υιος το διαλυσανε ο μαγαζι και δε μιλαει κανεισ
teo1977
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 5:39 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Σεπ 11, 2008 6:01 pm

radioarvila έγραψε:Για γλυφάδα μέχρι στιγμής ξέρω μόνο για μπαχά και τον γιάγκο που ήταν ήδη εκεί,πολύ καλοί παίκτες αλλά το τόπι παίζεται με 7 στο νερό..........
Από τους 9 περσινούς παίκτες έφυγαν οι 5, ίσως και άλλοι. Με ποιους θ'ανέβει ;

radioarvila έγραψε:καλαμάκι μέχρι στιγμής κινήθηκε καλύτερα απ' όλους στις μεταγραφές και κατέχει το καλύτερο δίδυμο φουνταριστών +οτι πήρε όλο τον ιωνικό.
Το Σόλη δεν τον πήρε. Σιώνη, Μπουλουγουρά και Κουτσογιάννη θα τους έχει ;

radioarvila έγραψε:λάρισα δεν πήρε τους παίκτες που αρχικά έλεγε, εισέπραξε πολύ χυλόπιτα κυρίως λόγω της απαίτησης της να έχει τους παίκτες στη λάρισα.
Για μένα αυτό είναι ένα στοιχείο ότι θέλει να κάνει σοβαρή δουλειά.

radioarvila έγραψε:κοπί ενισχύθηκε κυρίως απο νηρέα + 2 ακόμα παίκτες θα παρουσιαστεί πειθαρχημένο αλλά με περιορισμένες δυνατότητες.
Με το Βαρδαραμάτο τι γίνεται ; Θα είναι και φέτος χορηγός ο πατέρας ;

radioarvila έγραψε:ηλισιακός ενισχύθηκε σε μια θέση που πονούσε με έμπειρο φουνταριστό ,αλλά έχει δύσκολη χρονια μπροστά του.
Ποιος φουνταριστός ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Σεπ 11, 2008 6:06 pm

shallow έγραψε:1oν ποιο ειναι το διδυμο φουνταριστων στο καλαμακι?ποιες μεταγραφες εκανε?

Χάμπερτ-Μονιούδης. Μάλλον :shock:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό radioarvila » Πέμ Σεπ 11, 2008 8:59 pm

γλυφάδα όπως έχω γράψει και πιό πάνω πέραν του μπαχα και του γιάγκου είναι ένα ερωτηματικό. Καλαμάκι Μονιούδης - παυλάκης και ο φουνταριστός του Ηλισιακού είναι ο χριστοδούλου που έπαιζε πέρυσι σε νηρέα
για βαρδαραμάτο δεν ξέρω καν γιατί μιλάς ξέρεις κάτι?
Άβαταρ μέλους
radioarvila
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Πέμ Σεπ 11, 2008 11:49 pm

Φίλε Teo1977 σου απάντησα στο topic Α2 και Νηρέας ! για να μην ενοχλώ και βγω εκτός θέματος εδώ . Γιακουμάτος Χάρης
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό nosce te ipsum » Παρ Σεπ 12, 2008 12:05 am

o Hλυσιακος πηρε εκτος απο Χριστοδουλου και Παυλακη απο τον ΟΥΚ!
Η Γλυφαδα πηρε Καραμανη απο ΟΥΚ!
nosce te ipsum
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό statler » Παρ Σεπ 12, 2008 12:20 am

Επίσης σήμερα ενημερώθηκα οτι η Γλυφάδα πήρε και τον Κουτσιαλή απο τον ΠΑνιώνιο... Μου φάνηκε λίγο περίεργο

Αρχίζει και μοιράζει τους μικρούς του ο Πανιώνιος? Μιλάμε για βασικό στέλεχος εθνικής ομάδας στη κατηγορία του
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron