ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ-ΕΝ(Σ)ΤΑΣΕΙΣ-ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό doom » Τετ Ιαν 21, 2009 4:37 pm

TooTall έγραψε:
doom έγραψε:... που σε τελικη αναλυση δεν φαινεται να δημιουργουν και τοσο μεγαλη διαφορα...

Σορι αλλα αυτο δεν το ξερει κανεις. Η δικια μου εντυπωση ειναι οτι τα δυο παιδια ειναι αρκετα καλοι παιχτες και μειωνουν αρκετα την αποσταση του Ιωνικου απο τον ανταγωνισμο.

Τελοσπαντων, συζητησεις για τους κανονισμους μπορουν να γινουν σε αλλο χρονο. Αν οι σοφοι το θεωρουν τοσο μεγαλο προβλημα, ας το συζητησουν το καλοκαιρι και ας κανουν μια προταση. Αφου δεν εχουν λυθει τα υπολοιπα προβληματα, τουλαχιστον ας λυθει αυτο που τοσο δε σας αρεσει. Προς το παρον υπαρχει μια προκυρηξη και ολοι οφειλουν να την υπηρετουν, με πρωτη την ΚΟΕ φυσικα. Το σιγουρο ειναι οτι δεν μπορει να ανοιγει η κουβεντα μονο και μονο επειδη ενας προπονητης ηθελε ντε και καλα να εχει μεχρι τον Νοεμβρη 18 παιχτες στην ομαδα. Ας σκεφτοταν αυτος πρωτος οτι η Α2 ειναι (οπως λετε) για να κανουμε την τρελιτσα μας, οχι οι παραγοντες της καθε ομαδας που προσπαθει με νυχια και με δοντια να μεινει κατηγορια.


Θα ηθελα να ρωτησω κατι: Οι 2 παικτες αγωνιστηκαν τελικα η ο αλυταρχης εκρινε σωστη την ενσταση του Ηλυσιακου?
Και ποιος ειναι ο προπονητης που στην Α2 ηθελε 18 παικτες προκειμενου να καταληξει στους 13-14 τελικα? Φανταζομαι οτι λες τον Αλεκο τον Βασσο (απο οτι καταλαβα, τα 2 παιδια ειχαν δελτιο στο Καλαμακι).
Ο Αλεκος λοιπον ειναι βασικος αρμοδιος να μας απαντησει αν οντως τους ανακοινωσε την αποφαση του μετα τις μεταγραφες, η τα παιδια αυτα θελησαν παροτι εβλεπαν οτι ειναι δυσκολο, να παλεψουν για την θεση τους, και οταν ειδαν οτι δεν γινεται τιποτα, πηραν την αδεια απο την ομαδα τους να ψαξουν για κατι καινουργιο. Τελικα τι απο ολα ισχυει? Και το ηθικο της υποθεσης ποιο ειναι? Να απαγορευτει σε 2 αθλητες να αγωνιστουν καπου, η να παραμενουν παραγκωνισμενοι και να χασουν 1 ολοκληρο αθλητικο χρονο?
Γενικα ειναι παρα πολλα τα ερωτηματα που μπορουν να τεθουν σε μια τετοια περιπτωση.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Τετ Ιαν 21, 2009 4:41 pm

COACHFK έγραψε:Σε διαβαβαιωνω πως δεν εγινε τιποτα απολυτως. Ουτε στον αγωνιστικο χωρο, ουτε στις κερκιδες. Ουτε κατα την διαρκεια του παιχνιδιου, ουτε πριν ουτε μετα.

Και απο οσο ειμαι σε θεση να ξερω ο Ντουλακης και ο Τουρος εχουν καλη σχεση μεταξυ τους και πολλα κοινα ενδιαφεροντα, ειδικα επαγγελματικα.

Τα υπολοιπα ειναι υποκειμενικα και ο καθε ενας μπορει να εχει οποια αποψη θελει.


Επομενως καταληγουμε στο οτι ενας περιεργος (στην κυριολεξια) εκανε εναν αγωνα και σε τελικη αναλυση και ενα πρωταθλημα σκατα, πριν προλαβει αυτο να ξεκινησει. Και δεν μας λετε ρε γαμωτο και ποιος ειναι για να ξερουμε ποιον θα δειχνουμε, αν οπως ολα δειχνουν, ο Ιωνικος πεσει στην Β πριν καν αγωνιστει στην Α2......
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Ιαν 21, 2009 4:45 pm

doom έγραψε:
COACHFK έγραψε:Συμφωνω πως οι μεταγραφες θα πρεπει να γινονται και μεχρι καποιες λιγες μερες πριν την εναρξη του εκαστοτε Πρωταθληματος και να ειναι και ανοιχτες για αλλαγες εν μεσω περιοδου, αλλα γενικα να δουμε ενα αλλο πλαισιο με τις απαραιτητες ασφαλιστικες δικλιδες(ΠΧ να μην εχει τελειωσει το ενα Πρωταθλημα και να μπορει να παιξει με αλλη ομαδα σε αλλο Πρωταθλημα)

Και προσωπικα, η ενσταση μου ειχε να κανει βασικα με αυτο τον στοχο. Να καταδειξουμε την διασταση του προβληματος και να διορθωθει. Καθως οι περισσοτεροι στις ομαδες εχουν κανει μεταγραφη της τελευταιας στιγμης, εκμεταλλευομενοι το "παραθυρο" της ανοιχτης θυριδας.
Ας νομιμοποιησουμε, λοιπον και ας αλλαξει ο κανονισμος για να μην...κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας!!!



Αφου συμφωνεις οτι το συγκεκριμενο μεταγραφικο πλαισιο ειναι απαρχαιωμενο και πρεπει να αλλαξει, γιατι εκανες ενσταση?
Πραγματικα, τι σε κανει να πιστευεις οτι ο αθλητικος δικαστης η η ΚΟΕ θα ασχοληθουν με το μεταγραφικο πλαισιο γενικα και οχι με την συγκεκριμενη υποθεση μονο?
Πιστευω οτι η ενσταση του Ηλυσιακου εχει να κανει με την μη συμμετοχη των συγκεκριμενων παικτων στον συγκεκριμενο αγωνα και οχι με μεταγραφικα πλαισια και αλλες παπαριες.
Επισης πιστευω οτι ο Ιωνικος αντεδρασε σπασμωδικα, χωρις σκεψη, και ο ανθρωπος που πηρε την αποφαση της αποχωρησης, θα ηταν καλο να μας πει το σκεπτικο του. Αν και ολοι εδω μεσα τον εχουν ηδη κρινει.
Αληθεια, ποιος ειναι ρε παιδια αυτος ο εφορος?


Γιατι αυτη την δυνατοτητα μου δεινει και αυτο κανω!!! Γιατι καποια στιγμη πρεπει να παρουμε, πραγματικα θεση για τα κακως κειμενα στο χωρο μας, αλλιως αυτα που λεμε ειναι παπαριες. Φαντασου και αυτα που κανουμε τι ειναι!!!
Αν ειχε να κανει με την μη συμμετοχη των αθλητων, τοτε γιατι να κανω την ενσταση??? Αφου τους ειδα οτι θα παιξουν κανονικα, τοτε εκανα την ενσταση.
Οσο για τον λογο που πιστευεις εσυ οτι ειχαμε για την ενσταση και οτι εμεις(δλδ εγω σαν εκπροσωπος του Ηλυσιακου) λεμε-λεω παπαριες, σου τις...επιστρεφω(τις παπαριες).
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Ιαν 21, 2009 4:49 pm

doom έγραψε:
TooTall έγραψε:
doom έγραψε:... που σε τελικη αναλυση δεν φαινεται να δημιουργουν και τοσο μεγαλη διαφορα...

Σορι αλλα αυτο δεν το ξερει κανεις. Η δικια μου εντυπωση ειναι οτι τα δυο παιδια ειναι αρκετα καλοι παιχτες και μειωνουν αρκετα την αποσταση του Ιωνικου απο τον ανταγωνισμο.

Τελοσπαντων, συζητησεις για τους κανονισμους μπορουν να γινουν σε αλλο χρονο. Αν οι σοφοι το θεωρουν τοσο μεγαλο προβλημα, ας το συζητησουν το καλοκαιρι και ας κανουν μια προταση. Αφου δεν εχουν λυθει τα υπολοιπα προβληματα, τουλαχιστον ας λυθει αυτο που τοσο δε σας αρεσει. Προς το παρον υπαρχει μια προκυρηξη και ολοι οφειλουν να την υπηρετουν, με πρωτη την ΚΟΕ φυσικα. Το σιγουρο ειναι οτι δεν μπορει να ανοιγει η κουβεντα μονο και μονο επειδη ενας προπονητης ηθελε ντε και καλα να εχει μεχρι τον Νοεμβρη 18 παιχτες στην ομαδα. Ας σκεφτοταν αυτος πρωτος οτι η Α2 ειναι (οπως λετε) για να κανουμε την τρελιτσα μας, οχι οι παραγοντες της καθε ομαδας που προσπαθει με νυχια και με δοντια να μεινει κατηγορια.


Θα ηθελα να ρωτησω κατι: Οι 2 παικτες αγωνιστηκαν τελικα η ο αλυταρχης εκρινε σωστη την ενσταση του Ηλυσιακου?
Και ποιος ειναι ο προπονητης που στην Α2 ηθελε 18 παικτες προκειμενου να καταληξει στους 13-14 τελικα? Φανταζομαι οτι λες τον Αλεκο τον Βασσο (απο οτι καταλαβα, τα 2 παιδια ειχαν δελτιο στο Καλαμακι).
Ο Αλεκος λοιπον ειναι βασικος αρμοδιος να μας απαντησει αν οντως τους ανακοινωσε την αποφαση του μετα τις μεταγραφες, η τα παιδια αυτα θελησαν παροτι εβλεπαν οτι ειναι δυσκολο, να παλεψουν για την θεση τους, και οταν ειδαν οτι δεν γινεται τιποτα, πηραν την αδεια απο την ομαδα τους να ψαξουν για κατι καινουργιο. Τελικα τι απο ολα ισχυει? Και το ηθικο της υποθεσης ποιο ειναι? Να απαγορευτει σε 2 αθλητες να αγωνιστουν καπου, η να παραμενουν παραγκωνισμενοι και να χασουν 1 ολοκληρο αθλητικο χρονο?
Γενικα ειναι παρα πολλα τα ερωτηματα που μπορουν να τεθουν σε μια τετοια περιπτωση.


Οι παικτες αγωνιστηκαν κανονικοτατα και μαλιστα ενας απο αυτους σκοραρε. Οι αθλητες, επαναλαμβανω πως δεν κινδυνευουν με τιμωρια, ουτε με αποχη 1 χρονου(μονο αν συμβει το...μοιραιο για την ομαδα τους). Δεν ειναι δικια τους ευθυνη.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Τετ Ιαν 21, 2009 5:04 pm

Εγω ξαναρωταω:
Αν η ενσταση του Ηλυσιακου γινει δεκτη, ποιος παθαινει τι?

Αν η ενσταση του Ιωνικου δεν γινει δεκτη, τι παθαινει ο Ιωνικος που εφυγε?
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Ιαν 21, 2009 5:14 pm

... και τι συνέβη στο Καλαμάκι, μεταξύ του συλλόγου, του προπονητή και των δύο παικτών ;

Αναπάντητα ερωτήματα που θα απαντηθούν αργότερα :cry:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Τετ Ιαν 21, 2009 5:25 pm

Καλα ρε συ Φιλιππε μην εξαπτεσαι.
Το οτι καποιος εχει διαφορετικη αποψη απο εσενα και δεν πιστευει αυτα που λες για να δικαιολογησεις καποιες πραξεις σου, δεν σημαινει οτι διαφωνει παντου μαζι σου, ουτε οτι θελει να σε πικαρει.
Εδω ολοι λεμε τις αποψεις μας, αλλοι ανωνυμα αλλοι επωνυμα (και το ανωνυμο γενικα εσυ δεν το δεχεσαι, λες και εισαι δικαστης η αστυνομος), αλλου συμφωνουμε, αλλου διαφωνουμε, αλλου κανουμε πλακα, αλλου μιλαμε σοβαρα, και δεν νομιζω οτι χρειαζεται ιδιαιτερο ταλεντο να ανακαλυψεις ποιος κανει πλακα και ποιος οχι, η ποιος συμφωνει μαζι σου και ποιος οχι και για ποιο λογο. Στο συγκεκριμενο φορουμ, ο Λαμπρος μας εχει δωσει την δυνατοτητα να εκφραζομαστε οπως θελουμε και να κριτικαρουμε οπως και οποιον θελουμε ολοι μας. Αν σε ενοχλουν καποιες τοποθετησεις διαφορων εδω μεσα, που ερχονται σε αντιθεση μαζι σου για οποιοδηποτε λογο, μην τρελλαινεσαι. Οι αποψεις ολες πρεπει να ακουγονται οσο κι αν ειναι διαφορετικες απο τις δικες μας.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Ιαν 22, 2009 1:09 pm

Δημητρη, δεν εξαπτωμαι.
Νομιζω πως εχω καθε δικαιωμα να υπερασπιζομαι τις καταγεγραμμενες σκεψεις μου, οταν νομιζω οτι θιγομαι. Πες, αν θες, οτι θιγομαι ευκολα. Αυτος ειμαι ομως.

Οταν κανεις κρισεις(ειναι γενικο αυτο, οχι προσωπικα απευθυνομενο σε σενα) ομως, και βαζεις και χαρακτηρισμους, θα πρεπει να δεχεσαι και τις συνεπειες τους(παλι δεν ειναι προσωπικο). Ειτε το θελουμε ειτε οχι, εμεις διαλεξαμε την επωνυμια και πανω σε αυτην βαδιζουμε στο φορουμ.

Με τους ανωνυμους δεν εχω κανενα προβλημα, αρκει να ειναι κοσμιοι οταν απευθυνονται προσωπικα σε καποιον που γραφει επωνυμα. Αν γραφουν με χαρακτηρισμους, θα πρεπει να δεχτουν οτι η ανωνυμια τους δεν τους καλυπτει. Ή θα βγουν και θα τα πουν επωνυμα, ή ας κανουν οσες κρισεις θελουν, χωρις χαρακτηρισμους "επι προσωπικου". Εχω δειξει στο παρελθον πως με πολλους που απευθυνθηκαν με οχι κοσμιους χαρακτηρισμους, μετα απο αμοιβαιες εξηγησεις, συνεχισαμε την επικοινωνια.

Δεν ειμαι ουτε αστυνομος, ουτε δικαστης, ουτε τιποτα απ' ολα αυτα. Δεν διεκδικησα ποτε το αλαθητο, ισα ισα που πολλες φορες εχω παραδεχτει οτι κανω λαθος. Και προσπαθω να μαθω απο αυτα.
Ουτε ποτε ειπα οτι θελω ολοι ή καποιοι να συμφωνουν μαζι μου ή με τις αποψεις μου. Κανουμε διαλογο και ειναι απολυτως θεμιτο να υπαρχουν διαφωνιες. Ομως αλλο η διαφωνια με επιχειρηματα και αλλο με χαρακτηρισμους. Την κουβεντα και τον διαλογο την ανεβαζεις με αυτα που λες και υποστηριζεις, οχι επιτιθεμενος ή μειωνοντας τον συνομιλητη σου.

Αυτα για επιλυση οποιων παρεξηγησεων και ειμαι παντα ανοικτος σε διαλογο, επωνυμα ή ανωνυμα, με επιχειρηματα ή απλες αναφορες, με οποιο τροπο θελει ο καθενας.
Δεν θα δεχτω ομως, προσωπικη επιθεση και χαρακτηρισμους, απο καποιους που κρυβονται πισω απο ενα ψευδονυμο.

Φιλιππος Κουκιος
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Ιαν 22, 2009 1:52 pm

COACHFK έγραψε:Οι αθλητες, επαναλαμβανω πως δεν κινδυνευουν με τιμωρια, ουτε με αποχη 1 χρονου(μονο αν συμβει το...μοιραιο για την ομαδα τους). Δεν ειναι δικια τους ευθυνη.

Φίλιππε, αποκλειστικά και μόνο πάνω σε αυτό που έγραψες νωρίτερα : αν κερδίσετε την ένσταση τότε οι αθλητές δε θα μείνουν 1 χρόνο έξω ;

Θέλω να πω ότι τιμωρία μεν μπορεί να μη φάνε, αλλά όποτε τυχόν ξαναδηλωθούν σε αγώνα όλοι πλέον θα γνωρίζουν ότι θα πάρουν το παιχνίδι στα χαρτιά. Άρα αναγκαστικά θα μείνουν εκτός.

Ρωτάω χωρίς να ρίχνω ευθύνη σε σας και χωρίς να κρίνω την ένστασή σας.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό silkmoth » Πέμ Ιαν 22, 2009 5:25 pm

COACHFK έγραψε:Δημητρη, δεν εξαπτωμαι.
Νομιζω πως εχω καθε δικαιωμα να υπερασπιζομαι τις καταγεγραμμενες σκεψεις μου, οταν νομιζω οτι θιγομαι. Πες, αν θες, οτι θιγομαι ευκολα. Αυτος ειμαι ομως.

Οταν κανεις κρισεις(ειναι γενικο αυτο, οχι προσωπικα απευθυνομενο σε σενα) ομως, και βαζεις και χαρακτηρισμους, θα πρεπει να δεχεσαι και τις συνεπειες τους(παλι δεν ειναι προσωπικο). Ειτε το θελουμε ειτε οχι, εμεις διαλεξαμε την επωνυμια και πανω σε αυτην βαδιζουμε στο φορουμ.

Με τους ανωνυμους δεν εχω κανενα προβλημα, αρκει να ειναι κοσμιοι οταν απευθυνονται προσωπικα σε καποιον που γραφει επωνυμα. Αν γραφουν με χαρακτηρισμους, θα πρεπει να δεχτουν οτι η ανωνυμια τους δεν τους καλυπτει. Ή θα βγουν και θα τα πουν επωνυμα, ή ας κανουν οσες κρισεις θελουν, χωρις χαρακτηρισμους "επι προσωπικου". Εχω δειξει στο παρελθον πως με πολλους που απευθυνθηκαν με οχι κοσμιους χαρακτηρισμους, μετα απο αμοιβαιες εξηγησεις, συνεχισαμε την επικοινωνια.

Δεν ειμαι ουτε αστυνομος, ουτε δικαστης, ουτε τιποτα απ' ολα αυτα. Δεν διεκδικησα ποτε το αλαθητο, ισα ισα που πολλες φορες εχω παραδεχτει οτι κανω λαθος. Και προσπαθω να μαθω απο αυτα.
Ουτε ποτε ειπα οτι θελω ολοι ή καποιοι να συμφωνουν μαζι μου ή με τις αποψεις μου. Κανουμε διαλογο και ειναι απολυτως θεμιτο να υπαρχουν διαφωνιες. Ομως αλλο η διαφωνια με επιχειρηματα και αλλο με χαρακτηρισμους. Την κουβεντα και τον διαλογο την ανεβαζεις με αυτα που λες και υποστηριζεις, οχι επιτιθεμενος ή μειωνοντας τον συνομιλητη σου.

Αυτα για επιλυση οποιων παρεξηγησεων και ειμαι παντα ανοικτος σε διαλογο, επωνυμα ή ανωνυμα, με επιχειρηματα ή απλες αναφορες, με οποιο τροπο θελει ο καθενας.
Δεν θα δεχτω ομως, προσωπικη επιθεση και χαρακτηρισμους, απο καποιους που κρυβονται πισω απο ενα ψευδονυμο.

Φιλιππος Κουκιος

Αυτή η συζήτηση θυμίζει ανθρώπους που δρούν ως κουκουλοφόροι. Χειροκροτώ την ενυπόγραφη δήλωση του κ. Κούκιου και καλό θα είναι όσοι κρύβονται πίσω απο την ανωνυμία σε προσωπικά θέματα να ακολουθήσουν την τακτική του κ.Κούκιου.
silkmoth
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ Ιουν 27, 2008 11:34 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Πέμ Ιαν 22, 2009 7:15 pm

.... θυμίζει ανθρώπους που δρούν ως κουκουλοφόροι. .
Χειροκροτώ την ενυπόγραφη δήλωση του κ. Κούκιου και καλό θα είναι όσοι κρύβονται πίσω απο την ανωνυμία σε προσωπικά θέματα να ακολουθήσουν την τακτική του κ.Κούκιου
.


... Αν και γω ειμαι με τα ΠΑΙΔΙΑ που λόγω του κρυου !!! φοράνε και καμία κάλτσα στο κεφάλι !!! και λόγω της κρισης ... με το πετρέλαιο ντε ... εχουν και καμιά τσαντούλα με δυο τρια μπουκαλάκια με λιγη Βενζι... μεσα

ειμαι με την ενυπόγραφη ΑΠΟΨΗ - ΘΕΣΗ ... ΤΟΥ Φίλλιπα ... ... το θέμα είναι οτι ο Doom λόγω του ''δυνατού'' του χιουμορ που διαθέτει ... δεν ήταν se κατάλληλο timing ... ti eipa o pous...S ....
παρ όλα αυτά δημιουργήσαμε το >>>> για βήμα ελευθερης εκφρασης ... με ποιάσανε τα che Guevaristika !!!!

http://www.facebook.com/group.php?gid=50837806011

Εμεις ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ τον COACHFK (Φιλιππο K*****)

στον παραπάνω δικτυακό χώρο - FaceBook- μπορείτε να δηλώσετε ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ σας !!!
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Παρ Ιαν 23, 2009 2:20 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό nemesis » Πέμ Ιαν 22, 2009 10:47 pm

ΦΙΛΙΠΠΑΣ :wink: ΦΙΛΙΠΠΑΣ :lol: ΦΙΛΙΠΠΑΣ 8) 8) 8) 8)
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό Neronas » Τετ Ιαν 28, 2009 9:53 pm

μια χαρά!

ακούτε πολλοί από εδώ μέσα Radio Αρβυλα στους 666 μεγάκυκλους....

πολλοί από σας ούτε καν πέρασαν έχω από το κάραβελ εκείνο το βραδυ και ποσο μάλλον έχω από το κολυμβητήριο...

καλά πλέον στην λέξη εμπάθεια στα λεξικά σας μονο το Η βλέπετε οι περισσότεροι αλλα αυτό το παραβλέπουμε δεν λέει τίποτα.

μιας λοιπόν και εκείνο το βραδυ τις τρομοκρατίας ήμουν το κολυμβητήριο και δεν άκουσα ούτε μου είπαν τίποτα τα πράγματα έχουν ως εξής...

η αστυνομία είχε ειδοποιηθεί κάτι το οποιο το έμαθα προσωπικά και είπε ότι θα έρθει. με την έναρξη του παιχνιδιού κανένας δεν είχε έρθει και όπως είναι ΦΥΣΙΚΟ και ΛΟΓΙΚΟ μπήκε ο κόσμος μέσα στο κολυμβητήριο (όπου κόσμος max 60 άτομα όλοι ΚΑΙ ΤΩΝ 2 ΟΜΑΔΩΝ) κάτι το οποιο θα κάνατε και εσείς όσοι λέτε τις ιστορίες σας περί κόσμου κλπ κλπ, και ξεκίνησε μια χαρά το παιχνίδι χωρίς ΚΑΝΕΝΑ παρατράγουδο και με τον κόσμο του ιωνικού και του ηλυσιακού να είναι ΜΑΖΙ και μάλιστα γινόταν και πλακίτσα.

τα αγωνιστικά έχουν χιλιό ειπωθεί πιο πάνω δεν χρειάζεται να τα πω. τα ξέρετε. όταν λοιπόν το score έγινε 5-4 ο έφορος τις ομάδας (κόκκινο μπουφάν , μπλε καπέλο και καφέ παντελόνι - έτσι γιά να μην πει κανένας ότι γράφω μαλακίες) πήγε στο διαιτητή και παραπονέθηκε ότι το παιχνίδι είναι κανονικά χωρίς κόσμο και ότι του φταίει αυτό και όχι η ομάδα του που μετά το ημίχρονο ήταν αλλου για αλλου.

οι διαιτητές πήγαν στην γραμματεία μίλησαν με την γραμματεία και ενημέρωσαν τον κύριο Φίλιππο ως "ιπαφθινος" τις ΟΜΑΔΑΣ και όχι του κόσμου και του κολυμβητηρίου να πει στον κόσμο να αποχωρήσει. ΑΜΕΣΟΣ μόλις το είπε ο κόσμος του ηλυσιακού έφυγε από το κολυμβητήριο και έμειναν μονο του ιωνικού. φυσικά είπαμε ότι αν είναι να γίνει έτσι θα γίνει σωστά και θα διαβαστεί η λίστα και πραγματικά ΕΓΙΝΕ από τον κύριο Φίλιππα κάτι που ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ αλλα τις αστυνομίας.

εκείνη τι στιγμή έφτασε ένα περιπολικό citroen xsara station και 2 astra. από εκεί και πέρα μέσα στο κολυμβητήριο δεν ξέρω τι έγινε γιατί έφυγα και εγώ επειδή δεν ήμουν στη λίστα.

ο κόσμος του ηλυσιακού λοιπόν πήγε απέναντι στα σκαλάκια του basket (δείτε σχετική φωτό) και έβλεπε από εκεί το παιχνίδι το οποιο και ξεκίνησε κανονικά και για 1 μιση λεπτό αν θυμάμαι καλά παιζόταν κανονικά μέχρι που μπήκε το 6 goal. εκεί ο καραγκιοζάκος πήρε την ομάδα και έφυγε.

διεκρινίσει για την φωτό.
στο κίτρινο "X" καθόταν ο κόσμος
στο κόκκινο "X" άναψε το καπνογόνο που για κάποιους ήταν και διπλα στους παίχτες...

Εικόνα


όλα όσα διαβάζω εδώ μέσα με θλίβουν αφάνταστα γιατί από ότι βλέπω και εγώ αλλα και όλοι όσοι διαβάζουν ο κόσμος που συνομιλεί εδώ μέσα είναι παράγοντες και παίχτες και όχι ένα απλό οπαδικό forum που εκεί λέγονται και πολλά πράγματα με βάση την καψούρα τις ομάδας.

1) την προηγουμενη κυριακή είδατε έναν παίχτη του ΠΑΟΚ όλοι στο ποδόσφαιρο καταξιωμένο να πετάει πετρα στην κερκίδα και να κάνει "κωλ..χτυλα". όλοι όπως είναι το ΣΩΣΤΟ τον κατέκριναν για αυτή την ενέργεια του και είμαι σίγουρος ότι και εσείς το κάνατε αυτό. όταν όμως ένας παίχτης φεύγει από το πάγκο του και επιτίθεται στην κερκίδα σας φταίει ο κόσμος και όχι ο παίχτης...

2) δεν σας φταίει ο έφορος ο οποιος έδειξε στην κερκίδα τα @ρχίδι@ του και άναψε τα αίματα γιά να συμβεί το 1) ο οποιος την κυριακή όταν του ζήτησαν κάποιοι θερμόαιμοι να το ξανακάνει φυσικά έκανε ότι δεν άκουγε και βγήκε τελευταίος από το κλειστό του χαλανδρίου...

3) φέτος? πάλι τα ίδια. αντί να ρωτήσετε, "ρε παιδιά άκουσα αυτό τι έγινε?" βγαίνετε και το υποστηρίζεται λες και ήσασταν εκεί και όχι μονο λέτε τι σας είπαν αλλα βάζετε και σάλτσες λες και δεν ήταν εκεί κανένας γιάννα σας κάνει ρόμπα μετά και να σας πει τι μ@λ@κίες λέτε...

κλείνοντας γιατί αρκετά ασχολήθηκα θέλω να εκφράσω την λύπη μου για το άθλημα επειδή είναι πραγματικά πολύ ωραίο το οποιο ΜΠΗΖΕΤΑΙ στην κυριολεξία από πολλά λαμόγια.

ίσως οι άδειες κερκίδες να είναι αυτές που αξίζουν όχι στο άθλημα αλλα σε αυτούς που ασχολούνται με αυτό επειδή πολύ απλά δεν καταλαβαίνουν ότι ο αθλητισμός (μιας και λίγοι είναι οι επαγγελματίες) είναι ήθος.

αυτά
καληνύχτα σας
Neronas
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Ιαν 28, 2009 9:21 pm

Δημοσίευσηαπό Skase kai kolumpa » Πέμ Ιαν 29, 2009 4:53 am

θεός
skase k kolumpa ~!
Άβαταρ μέλους
Skase kai kolumpa
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 12, 2008 4:57 am
Τοποθεσία: Peiraias

Δημοσίευσηαπό Neronas » Πέμ Ιαν 29, 2009 2:39 pm

φιλε μου δεν είναι θέμα αν είμαι θεός η όχι η αυτά που λέω είναι σωστά η όχι

το θέμα είναι ότι όσοι ασχολείστε με το άθλημα να του συμπεριφέρεστε όπως του αξίζει και να μην το καταστρέφεται
Neronas
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Ιαν 28, 2009 9:21 pm

Δημοσίευσηαπό BIGMAN » Πέμ Ιαν 29, 2009 6:39 pm

Νερωνα ουτε Θεος εισε ουτε σωστα ειναι αυτα που λες και αν καταλαβα καλα απο τα γραφομενα σου ουτε με το αθλημα ασχολεισε ασε λοιπον αυτους που ασχολουντε να ξερουν κατι παραπανω.
BIGMAN
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό Neronas » Πέμ Ιαν 29, 2009 7:50 pm

και τι πάει να πει ρε bigman ότι επειδή δεν ασχολούμαι με το άθλημα δεν πρέπει και να μιλάω!?

μπράβο ρε γάτε ωραία νοοτροπία και λογική έχεις!

μπράβο σου! πλέον είμαι πεπεισμένος ότι υπάρχουν πολλοί .... σαν και εσένα και έχουν φτάσει το πόλο σε αυτό το χάλι!

γιαυτό λοιπόν εσύ και οι όμοιοι σου όταν θα κάνετε τις λαμογιες σας σε παιχνίδια με κόσμο να μην απορείς γιατί θα τρώτε τις φάπες σας όπως τις έφαγε και ο χοντρός φίλος σου που σίγουρα παίρνεις το μέρος του.


@ Λάμπρος forum admin.
Λάμπρο αν ο στόχος του φόρουμ αυτού είναι μόνο η συζήτηση παραγόντων και "σχετικών" θέλω να το ξέρω για να μην συμμετέχω σε αυτό το καλαμπούρι.
Αν ο στόχος είναι η ελευθερία άποψης τότε θα σε παρακαλούσα να το διευκρινήσεις εδώ μέσα για να μην έχουμε cyber νταβατζήδες απόψεων...

σε ευχαριστώ πολύ
Neronas
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Ιαν 28, 2009 9:21 pm

Δημοσίευσηαπό monahous-monahous » Παρ Ιαν 30, 2009 1:09 am

αυτα που εγραψε ο νερωνας ισως να αξιζουν καλυτερης μεταχειρησης. διοτι δεν ειπε κατι παραλογο αλλα εδειξε σε ποια σημεια το εμψυχο δυναμικο του αθληματος κανει λαθος. τωρα αν καθομαστε και κοιταμε αν αυτος που μιλαει ξερει πολο η οχι τοτε εμεις οι ιδιοι καταδικαζουμε το αθλημα που τοσο αγαπαμε. και τελικα τι αγαπη ειναι αυτη που του δειχνουμε? γιατι αν ειμαστε κολλημενοι σε παγιες αποψεις τις οποιες δεν δεχομαστε να αλλαξουμε η εστω να ακουσουμε τοτε αυτη η αγαπη ειναι αρρωστημενη κ το μονο που κανει ειναι να καταστρεφει οποιεσδηποτε προοπτικες εξελιξης.


γιατι τοσο καιρο σε αυτο το forum το μονο που εχω καταλαβει ειναι οτι ολοι φασκουμε και αντιφασκουμε. απο την μια θελουμε να ανεβει το επιπεδο, απο την αλλη οποια αποψη ακουγετε ειναι "too much". απο την μια θελουμε να αλλαξουν καποια πραγματα, απο την αλλη μας πιανει ο ωχαδερφησμος και μενουμε στασιμοι.

το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μπορουμε να εχουμε απαιτησεις απο το αθλημα απο την στιγμη που εμεις, το εμψυχο δυναμικο, καταβαθος δεν ξερουμε τι θελουμε απο το αθλημα. για να παει μπροστα το πραγμα πρεπει να το πιστεψουμε πρωτα και μετα να το παλεψουμε. αλλιως πρεπει να παραδεχτουμε οτι γουσταρουμε το πολο να ειναι ετσι οπως ειναι και να μην κανουμε τιποτα. αυτο που δεν πρεπει να κανουμε ειναι να ψευτομοντερνιζουμε και να προσπαθουμε την μια στιγμη να ειμαστε προοδευτικοι για τα ματια του κοσμου και την αλλη να ξυπναει το ενστικτο της συντηρησης μεσα μας και να καταπινουμε οτιδηποτε φρεσκο ακουγεται, ακομα και αν μας ακουγεται παραλογο...
Άβαταρ μέλους
monahous-monahous
 
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 20, 2007 11:54 am

Δημοσίευσηαπό BIGMAN » Παρ Ιαν 30, 2009 2:53 am

Νερωνα κανεις δεν σου ειπε οτι δεν μπορεις να μιλας και δε νομιζω οτι πηρα το μερος κανενος. Οπως επισης δε νομιζω οτι ειμουν υβριστικος. Ομως καλα θα κανεις συμμετεχοντας στο forum αυτο να μην εισαι τοσο προκλητικος και θυμωμενος και νομιζεις οτι καποιοι εχουν κατι με τον Η ο οποιος εχει και μια ιστορια στο χωρο.
BIGMAN
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Παρ Ιαν 30, 2009 11:38 am

Καλωσήρθες ΝΕΡΩΝ στην παρέα μας,

το παρόν φόρουμ δημιουργήθηκε πριν από 4 και πλέον χρόνια για να μπορούν να ανταλάσσουν τις απόψεις, γνώσεις, προτάσεις τους και οτιδήποτε άλλο αφορά το άθλημα που όλοι λατρεύουμε, άθρωποι που ενασχολούνται με αυτό είτε ενεργά (αθλητές, προπονητές, διαιτητές, παράγοντες) είτε απλοί φίλοι του αθλήματος.

Ό καθένας είναι υπόλογος των λεγομένων του.

Αν ο στόχος μας είναι να βάλουμε ένα λιθαράκι στο να βοηθήσουμε αυτό το άθλημα να πάει ένα βήμα μπροστά με την ευκαιρία που μας δίνεται να συζητήσουμε και να ανταλάξουμε τις απόψεις μας και αυτές να γίνουν ορατές (γιατί πιστέψτε με, παρακολουθούμαστε..) τότε θα έχουμε και ένα επίπεδο....

Αν στοχεύουμε στο να γκρινιάξουμε, να μιζεριάσουμε, και να μετατρέψουμε σε οπαδική και ποδοσφαιρίκού τύπου αρρένα , τότε πάλι είμαστε υπόλογοι των λεγόμενων μας και των πράξεων μας
και δεν έχουμε τύχη και μέλλον ως άθλημα....


Λογικό να υπάρχουν κάποιοι κανονισμοί στο φόρουμ και μια γενικότερη φιλοσοφία οι οποιοι κατα καιρούς έχουν γίνει σαφείς από την μεριά μου.

Ο καθένας μπορεί να πει επώνυμα ή ανώνυμα την άποψη του με την προυπόθεση να μην προσβάλλει κάνοντας σε άλλο μέλος του φόρουμ, χρησιμοποιώντας υβριστικούς και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς.
Όποιος θέλει να επιτεθεί σε κάποιον προσωπικά και να του πει κάποια πράγματα υπάρχει η δυνατότητα των ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ !

Το επίπεδο του φόρουμ το κτίζουμε όλοι μας με το προσωπικό μας επίπεδο και τις διαθέσεις μας.

Εγώ από την πλευρά μου έχω την δυνατότητα να σβήνω μηνύματα, αλλά δεν το κάνω παρα μόνο όταν κάποιος είναι υβριστικός και αφου τον έχω ενημερώσει πρώτα με προσωπικό μήνυμα.....

Καλημέρα πάντα ανοικτός στις παρατηρήσεις σας....
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες