ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ-ΕΝ(Σ)ΤΑΣΕΙΣ-ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό roupi » Δευτ Ιαν 19, 2009 6:05 pm

Κατά τη γνώμη μου ο ιωνικός έκανε πολύ καλά που έφυγε απο το παιχνίδι.Ημουν και εγώ στις κερκίδες και έβλεπα το παιχνίδι και δε με σταμάτησε κανείς ενώ ήταν κεκλεισμένων των θυρών. Είχε αυτό το δικαίωμα και το έκανε.Σε περίπτωση που δε τιμωρηθεί ο ηλυσιακός θα είναι πολύ κρίμα.Έκανε παρανομία και πρέπει να του αφαιρεθούν βαθμοί.Και από ότι κατάλαβα από τις πιο πάνω συζητήσεις πάει να παραμείνει στη κατηγορία με άνανδρες πράξεις.Πολύ κρίμα.
Άβαταρ μέλους
roupi
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 04, 2008 3:34 pm
Τοποθεσία: vouliagmeni

Δημοσίευσηαπό kiro » Δευτ Ιαν 19, 2009 8:53 pm

COACHFK έγραψε:Η ενσταση αφορουσε τους: Καζουλη και Εντμοντς και ας μου επιτραπει να μην προχωρησω πιο πολυ, καθως πρεπει να διατηρησουμε και τα οποια αποδεικτικα εχουμε, κρυφα :wink:

Νομιζω πως ο Ιωνικος δεν ειχε ιδιαιτερο λογο να φυγει. Δεν υπηρχε καθολου ενταση, ουτε στις κερκιδες, ουτε στον αγωνιστικο χωρο και μαλιστα παρα την κρισιμοτητα του αγωνα και την απουσια Αστυνομικης δυναμης, ολα κυλουσαν πολυ ομαλα.
Η ατμοσφαιρα ηταν μαλιστα πολυ ενθουσιωδεις.
Ειναι αποριας αξιο, γιατι εφυγαν. :( :o
Και ολοι οσους μιλησα, ουδετεροι, μετα την ληξη μου ειπαν πως καλυτερα να περιμεναν να τελειωσει το παιχνιδι, να εκαναν ενσταση και εκει να τοποθετουσαν τις ελπιδες τους για επαναληψη του παιχνιδιου.
Συμφωνα με το οτι δεν υπηρχε καθολου ενταση θα διαφωνησω. Υπηρχαν οργανωμενοι οπαδοι της γηπεδουχο ομαδας μεσα στο αθλητικο κεντρο. Εφυγαν απο την πισινα αλλα ηταν μεσα στο αθλητικο κεντρο κατι που απαγορευτεται. Ασε που υπηρχε χρηση καπνογονου. Δεν εχω κατι ουτε με τη μια ομαδα ουτε με την αλλη απλως να τα αναφερουμε ολα. Επισης αστυνομικη παρουσια δεν ειδα ποτε. Τωρα εσυ που την ειδες δεν ξερω. Πιστευω οτι οσοι ειμαστε μελη σε αυτο το φορουμ αγαπαμε το πολο, οποτε δεν μπορω να καταλαβω προς τι τετοια υποκειμενικοτητα..
kiro
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 10, 2008 3:11 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Δευτ Ιαν 19, 2009 9:27 pm

Όσοι υποστηρίζουν οτι σωστά έφυγε η ομάδα του Ιωνικού και ότι έγιναν παρανομίες κτλ κτλ... δε καταλαβαίνω για δεν έφυγε όταν ήταν μπροστά στο σκορ και το έκανε με το που άρχισε να χάνει...

Τέλοσπάντων, αυτό που μετράει περισσότερο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το φύλλο αγώνος (ή αγώνα?), το οποίο έγραψε οτι προσκλήθηκε η ομάδα του Ιωνικού να επιστρέψει στη πισίνα και δε το έκανε. Φυσικά θα μετρήσουν και οι πολύ καλές σχέσεις κάποιον παραγόντων του Ιωνικου με τη διοίκηση της ΚΟΕ.
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό alex11 » Τρί Ιαν 20, 2009 6:27 am

statler έγραψε:Όσοι υποστηρίζουν οτι σωστά έφυγε η ομάδα του Ιωνικού και ότι έγιναν παρανομίες κτλ κτλ... δε καταλαβαίνω για δεν έφυγε όταν ήταν μπροστά στο σκορ και το έκανε με το που άρχισε να χάνει...

Τέλοσπάντων, αυτό που μετράει περισσότερο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το φύλλο αγώνος (ή αγώνα?), το οποίο έγραψε οτι προσκλήθηκε η ομάδα του Ιωνικού να επιστρέψει στη πισίνα και δε το έκανε. Φυσικά θα μετρήσουν και οι πολύ καλές σχέσεις κάποιον παραγόντων του Ιωνικου με τη διοίκηση της ΚΟΕ.


λογικό είναι... ο καθένας κάνει ό,τι τον συμφέρει.. τον ιωνικό τον βόλευε να φύγει οταν κι έφυγε, παρ' όλο που, υποθέτω, μπορούσε να το κάνει και νωρίτερα...
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Ιαν 20, 2009 10:58 am

gtaktt έγραψε:
COACHFK έγραψε:Η ενσταση αφορουσε τους: Καζουλη και Εντμοντς και ας μου επιτραπει να μην προχωρησω πιο πολυ, καθως πρεπει να διατηρησουμε και τα οποια αποδεικτικα εχουμε, κρυφα :wink:


δε θεωρω εκ μερους σας καθολου σωστο το να κανετε ενσταση για τους δυο συγκεκριμενους παιχτες απο τη στιγμη που πριν κλεισουν στον ιωνικο ειχαν κανει συζητησεις με υπευθυνους του Ηλυσιακου για να ενισχυαν την ομαδα σας!!!!! ειδικα ο κουζελης ειχε κανει συζητησεις ο ιδιος!!!! οποτε απο τη στιγμη που δεν ειστε ουτε εσεις 100% σωστοι βαση νομου δεν ειναι καθολου ωραιο.και επιτρπεψτε μου να βλεπω τη συγκεκριμενη κινηση ως ΄΄εκδικητικη΄΄ επειδη δεν ηρθαν στην ομαδα σας πρωτον και δευτερον επειδη εχετε σιγουρα παραπανω ανησυχια για την ΄΄κοντρα΄΄με τον ιωνικο για τη παραμονη στη κατηγορια.


Φιλε gtaktt
Το αν ειναι σωστο ή οχι να κανουμε ενσταση για οποιοδηποτε γεγονος πεσει στην αντιληψη μας, αυτο ειναι κατι που αφορα εμας και μονο.
Συζητησεις με τους υπευθυνους του Ηλυσιακου, δλδ εμενα, δεν ειχαν γινει ΠΟΤΕ. Αν τωρα εννοεις οτι μιλησαν με καποιους απο τους παικτες μας και τους εξεφρασαν την επιθυμια να αποχωρησουν απο την ομαδα που ανηκαν μεχρι και 15/12 :wink: επειδη δεν ειχαν χρονο συμμετοχης και να ερθουν στην δικια μας, ναι εγινε. Μου το μετεφεραν οι παικτες της ομαδας και το απερριψα, για πολλους και διαφορους λογους. Και ο πρωτος και κυριοτερος ειναι πως ειχα, και εχω απολυτη εμπιστοσυνη στο υλικο της ομαδος. Γιατι περα του γεγονοτος πως ειναι παρανομο να κανεις μεταγραφη τον...Δεκεμβρη, ειναι και τουλαχιστον αντιπαιδαγωγικο να δειχνεις οτι δεν εμπιστευεσαι αυτο που εχτισες!!!

Καλυτερα λοιπον να το σταματησουμε εδω, καθως δεν υπαρχει νοημα να το συνεχισουμε. Αυτο που θα ηθελα ομως, επειδη αναφερεσαι σε προσωπα (υπευθυνοι του Ηλυσιακου) και πραγματα(ενστασεις, συζητησεις) αλλα κανεις και χαρακτηρισμους (εκδικητικο) καλο ειναι οτι λες να το λες επωνυμα.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Ιαν 20, 2009 11:15 am

kiro έγραψε:
COACHFK έγραψε:Η ενσταση αφορουσε τους: Καζουλη και Εντμοντς και ας μου επιτραπει να μην προχωρησω πιο πολυ, καθως πρεπει να διατηρησουμε και τα οποια αποδεικτικα εχουμε, κρυφα :wink:

Νομιζω πως ο Ιωνικος δεν ειχε ιδιαιτερο λογο να φυγει. Δεν υπηρχε καθολου ενταση, ουτε στις κερκιδες, ουτε στον αγωνιστικο χωρο και μαλιστα παρα την κρισιμοτητα του αγωνα και την απουσια Αστυνομικης δυναμης, ολα κυλουσαν πολυ ομαλα.
Η ατμοσφαιρα ηταν μαλιστα πολυ ενθουσιωδεις.
Ειναι αποριας αξιο, γιατι εφυγαν. :( :o
Και ολοι οσους μιλησα, ουδετεροι, μετα την ληξη μου ειπαν πως καλυτερα να περιμεναν να τελειωσει το παιχνιδι, να εκαναν ενσταση και εκει να τοποθετουσαν τις ελπιδες τους για επαναληψη του παιχνιδιου.
Συμφωνα με το οτι δεν υπηρχε καθολου ενταση θα διαφωνησω. Υπηρχαν οργανωμενοι οπαδοι της γηπεδουχο ομαδας μεσα στο αθλητικο κεντρο. Εφυγαν απο την πισινα αλλα ηταν μεσα στο αθλητικο κεντρο κατι που απαγορευτεται. Ασε που υπηρχε χρηση καπνογονου. Δεν εχω κατι ουτε με τη μια ομαδα ουτε με την αλλη απλως να τα αναφερουμε ολα. Επισης αστυνομικη παρουσια δεν ειδα ποτε. Τωρα εσυ που την ειδες δεν ξερω. Πιστευω οτι οσοι ειμαστε μελη σε αυτο το φορουμ αγαπαμε το πολο, οποτε δεν μπορω να καταλαβω προς τι τετοια υποκειμενικοτητα..


Μαλισταααα Η ενταση λοιπον που υπηρχε??? Στο οτι τραγουδουσαν και επευφημουσαν για την ομαδα τους??? Και οταν βγηκαν απο την πισινα, οπως πολυ σωστα λες, που πηγαν στο Αθλητικο κεντρο?? Να σου πω εγω.
Πηγαν απο παρακειμενη εισοδο του κλειστου γηπεδου μπασκετ, στα σκαλια που οδηγουν στις κερκιδες του κλειστου κα απο εκει φωναζαν και τραγουδουσαν. Υπαρχει μεταξυ των δυο αθλητικων χωρων, σιδερενια πορτα που τα διαχωριζει και ηταν κλειστη.
Δεν νομιζω να περιμενεις να υπηρχε και "περιφρουρηση" ή και απαιτηση να φυγουν και απο εκει, ετσι???
Οσο για τη χρηση καπνογονου, αυτο αναψε πολυ μετα την αποχωρηση της ομαδας του Ιωνικου(απο τα σκαλια του κλειστου) και αφου ο αγωνας ειχε διακοπει τελεσιδικα.
Η αστυνομια ηρθε και γι' αυτο ξεκινησε και ο αγωνας εκ νεου μετα την διακοπη. Αυτο ειναι γεγονος και εχει καταγραφει.
Εδω να σας ενημερωσω πως ο Ηλυσιακος πηρε εγγραφη βεβαιωση απο την Αστυνομια πως, ειχε ειδοποιηθει για την διεξαγωγη του αγωνα(ωρα, ημερα, τοπος καθως και για ολο το προγραμμα της Α2) και πως δεν κατεστη δυνατον να καλυψει τον αγωνα με αστυνομικη δυναμη, καθως υπηρχαν εκτακτες αναγκες στο κεντρο της Αθηνας για καλυψη με επι πλεον δυναμη.

Θεωρω πως δεν υπαρχει λογος να αναμοχλευουμε αλλο τα γεγονοτα αφου το θεμα εχει παρει ηδη τον δρομο προς τον αθλητικο δικαστη.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τρί Ιαν 20, 2009 11:22 am

five έγραψε:
TooTall έγραψε:
N.13 έγραψε:... που δεν φταίνε σε τίποτα ...
Σε αυτο να συμφωνησω 100%.

Αφηστε τα παιδια να κανουν τον αθλητισμο τους και τη γυμναστικουλα τους. Τουλαχιστον το αθλημα μας προσφερει καλη ασκηση,και τιποτα παραπανω. Μην τους το κοψετε.

Κωστα αυτο που λες ειναι σωστο αλλα πιστευω οτι πρεπει να το πεις σε αλλους ανθρωπους. Οπως ειπα, για αυτη την κατασταση ηθικοι αυτουργοι (με τις επιλογες και την συμπεριφορα τους) ειναι αλλοι.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Ιαν 20, 2009 11:23 am

roupi έγραψε:Σε περίπτωση που δε τιμωρηθεί ο ηλυσιακός θα είναι πολύ κρίμα.Έκανε παρανομία και πρέπει να του αφαιρεθούν βαθμοί.Και από ότι κατάλαβα από τις πιο πάνω συζητήσεις πάει να παραμείνει στη κατηγορία με άνανδρες πράξεις.Πολύ κρίμα.


Δεν ειναι η πρωτη φορα που κανεις σχολια για τον Ηλυσιακο και μαλιστα με καθολου καλο τροπο. Θα σε παρακαλουσα για τελευταια φορα να παψεις τους χαρακτηρισμους, γιατι απεχεις πολυ απο την πραγματικοτητα και το νεαρο της ηλικιας σου και η αντιπαλοτητα/εχθροτητα που εχεις για την ομαδα μου, δεν ειναι αλλοθι.
Ελπιζω να ειναι η τελευταια φορα που κανεις τετοιου ειδους σχολια, ανωνυμα.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Ιαν 20, 2009 11:31 am

TooTall έγραψε:
five έγραψε:
TooTall έγραψε:
N.13 έγραψε:... που δεν φταίνε σε τίποτα ...
Σε αυτο να συμφωνησω 100%.

Αφηστε τα παιδια να κανουν τον αθλητισμο τους και τη γυμναστικουλα τους. Τουλαχιστον το αθλημα μας προσφερει καλη ασκηση,και τιποτα παραπανω. Μην τους το κοψετε.

Κωστα αυτο που λες ειναι σωστο αλλα πιστευω οτι πρεπει να το πεις σε αλλους ανθρωπους. Οπως ειπα, για αυτη την κατασταση ηθικοι αυτουργοι (με τις επιλογες και την συμπεριφορα τους) ειναι αλλοι.


Κωστα??? ΠολυΨηλε, εισαι, φαουλ!! Και μαλιστα αποβολη(αντε με αντικατασταση). Αφου να φανταστεις εψαχνα να βρω σε ποιον...Κωστα απευθυνεσαι!!!

Μπορω να πω πως η συγκεκριμενη αποφαση δεν ηταν ευκολη(ενσταση). Ηταν ενεργεια που εγινε μετα απο πολυ σκεψη. Το βασικο που επικρατησε ειναι πως καποια στιγμη, εστω και αν δεν εχει και πολυ τυχη η συγκεκριμενη ενσταση, πρεπει να κανουμε τα πραγματα οπως πρεπει να ειναι. Με τον νομο. Η ενσταση σε καμια περιπτωση δεν στρεφεται κατα των αθλητων. Ελπιζω σε αυτο τουλαχιστον να ειμαι σαφης.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τρί Ιαν 20, 2009 11:54 am

πολλές εξηγήσεις ρε παιδιά! (αντε σε ανέβασα πάλι Coach)... :D

ο καθένας έχει μυαλό να κρίνει πώς έχουν τα πράγματα και να καταλάβει το σωστό.

Πάω να πάρω καμιά τυρόπιτα... Καλημέρα!
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τρί Ιαν 20, 2009 11:56 am

Στον five απευθυνθηκα. Παντως δεν ειπα κατι για την ενσταση, ισα ισα καλα κανατε και αυτο ειναι ασχετο απο το ποσο συμπαθω τα δυο παιδια.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τρί Ιαν 20, 2009 12:21 pm

Συνοπτικα:
1)Ευθυνη ο Ηλυσιακος δεν μπορει να εχει εφοσον ξεκινησε ο αγωνας και φυσικα προεβη στις απαραιτητες ενεργειες
2)Ο Αλυταρχης επρεπε να ελεγξει εαν τηρουνται οι προυποθεσεις να ξεκινησει ο αγωνας .Το εκανε και αποφασισε να ξεκινησει.
3)Ο Ιωνικος θα επρεπε να υποβαλει την ενσταση του πριν των αγωνα
4)Τα παρακειμενα μπαλκονια ή χωροι γυρω απο το κολυμβητητριο δεν ειναι αγωνιστικος χωρος επομενως εαν υπηρχαν ατομα εκει αυτο δεν ειναι παρανομο.Εαν ηταν μεσα στο κολυμβητηριο τοτε δεν επρεπε να ξεκινησει.
5)Καλως εκμεταλευτηκε ο Ιωνικος την ολη κατασταση και αποχωρησε αλλα αφου αποχωρησε ο κοσμος θα επρεπε να ξεκινησει παλι ο αγωνας
Το εαν ειχε δικιο ή οχι θα το κρινουν αλλοι(δεν θα τους ελεγα παντως αντικειμενικους εαν με πιανεις?)
6)Για να καταλαβουμε τι σημαινει αναδρη πραξη(π..στια στην καθομιλουμενη) ασ δουμε καποια παραδειγματα που μπορει ο roupi να μας βοηθησει.Αναδρη πραξη ειναι να θελεις να υποστηριξεις την ομαδα σου ισως παραβιαζοντας τους κανονισμους με το να βρισκεσαι σε χωρο που δεν θα επρεπε ή αναδρη πραξη(π...στια) ειναι να χρωστας χρηματα που εχεις συμφωνησει να πληρωσεις και να μην τα δινεις σε πρωην αθλητες σου?[quote][/quote]
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Τρί Ιαν 20, 2009 12:40 pm

COACHFK έγραψε:
gtaktt έγραψε:
COACHFK έγραψε:Η ενσταση αφορουσε τους: Καζουλη και Εντμοντς και ας μου επιτραπει να μην προχωρησω πιο πολυ, καθως πρεπει να διατηρησουμε και τα οποια αποδεικτικα εχουμε, κρυφα :wink:


δε θεωρω εκ μερους σας καθολου σωστο το να κανετε ενσταση για τους δυο συγκεκριμενους παιχτες απο τη στιγμη που πριν κλεισουν στον ιωνικο ειχαν κανει συζητησεις με υπευθυνους του Ηλυσιακου για να ενισχυαν την ομαδα σας!!!!! ειδικα ο κουζελης ειχε κανει συζητησεις ο ιδιος!!!! οποτε απο τη στιγμη που δεν ειστε ουτε εσεις 100% σωστοι βαση νομου δεν ειναι καθολου ωραιο.και επιτρπεψτε μου να βλεπω τη συγκεκριμενη κινηση ως ΄΄εκδικητικη΄΄ επειδη δεν ηρθαν στην ομαδα σας πρωτον και δευτερον επειδη εχετε σιγουρα παραπανω ανησυχια για την ΄΄κοντρα΄΄με τον ιωνικο για τη παραμονη στη κατηγορια.


Φιλε gtaktt
Το αν ειναι σωστο ή οχι να κανουμε ενσταση για οποιοδηποτε γεγονος πεσει στην αντιληψη μας, αυτο ειναι κατι που αφορα εμας και μονο.
Συζητησεις με τους υπευθυνους του Ηλυσιακου, δλδ εμενα, δεν ειχαν γινει ΠΟΤΕ. Αν τωρα εννοεις οτι μιλησαν με καποιους απο τους παικτες μας και τους εξεφρασαν την επιθυμια να αποχωρησουν απο την ομαδα που ανηκαν μεχρι και 15/12 :wink: επειδη δεν ειχαν χρονο συμμετοχης και να ερθουν στην δικια μας, ναι εγινε. Μου το μετεφεραν οι παικτες της ομαδας και το απερριψα, για πολλους και διαφορους λογους. Και ο πρωτος και κυριοτερος ειναι πως ειχα, και εχω απολυτη εμπιστοσυνη στο υλικο της ομαδος. Γιατι περα του γεγονοτος πως ειναι παρανομο να κανεις μεταγραφη τον...Δεκεμβρη, ειναι και τουλαχιστον αντιπαιδαγωγικο να δειχνεις οτι δεν εμπιστευεσαι αυτο που εχτισες!!!

Καλυτερα λοιπον να το σταματησουμε εδω, καθως δεν υπαρχει νοημα να το συνεχισουμε. Αυτο που θα ηθελα ομως, επειδη αναφερεσαι σε προσωπα (υπευθυνοι του Ηλυσιακου) και πραγματα(ενστασεις, συζητησεις) αλλα κανεις και χαρακτηρισμους (εκδικητικο) καλο ειναι οτι λες να το λες επωνυμα.


απο οσο ξερω στα forums δεν ειναι υποχρεωτικο το να μιλας επωνυμα οποτε ειναι στην επιλογη μου το αν θα αναφερω ονομα η οχι. οσο για τους υπευθυνους που μιλισαν τα παιδια, νομιζω οτι ο τουμπουρος εκτος απο παιχτης ειναι και παραγοντας.και εγω απο οσο ξερω απο τα ιδια τα παιδια ειχαν μιλισει μαζι του και το προβλημα ηταν στο οτι δεν υπαρχουν τα λεφτα!!!και οχι στο οτι δε θελει ο εφορος της ομαδας. τελοςπαντων ο καθενας εδω μπορει να υποστηριξει αυτο που πιστευει.!!!!και για αλλη μια φορα θα πω πως πιστευω οτι ειναι στη δικαιοδοσια του καθενως το αν θα χρησιμοποιησει την επωνυμια του η οχι.αν υπαρχει τοσο σοβαρο προβλημα με αυτο ας μου το πει ο δημιουργος του site και πιστεψε με δε θα ξαναγραψω
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Ιαν 20, 2009 12:55 pm

TooTall έγραψε:Στον five απευθυνθηκα. Παντως δεν ειπα κατι για την ενσταση, ισα ισα καλα κανατε και αυτο ειναι ασχετο απο το ποσο συμπαθω τα δυο παιδια.


Το ξερω πως απευθυνθηκες στον Κωνσταντινο!!! Μην τον λες Κωστα, ομως. Μπερδευομαστε :lol: :lol:
Και για την ενσταση, το καταλαβα οτι δεν ειπες τιποτα. Ολα ΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Ιαν 20, 2009 1:15 pm

gtaktt έγραψε:
COACHFK έγραψε:
gtaktt έγραψε:
COACHFK έγραψε:Η ενσταση αφορουσε τους: Καζουλη και Εντμοντς και ας μου επιτραπει να μην προχωρησω πιο πολυ, καθως πρεπει να διατηρησουμε και τα οποια αποδεικτικα εχουμε, κρυφα :wink:


δε θεωρω εκ μερους σας καθολου σωστο το να κανετε ενσταση για τους δυο συγκεκριμενους παιχτες απο τη στιγμη που πριν κλεισουν στον ιωνικο ειχαν κανει συζητησεις με υπευθυνους του Ηλυσιακου για να ενισχυαν την ομαδα σας!!!!! ειδικα ο κουζελης ειχε κανει συζητησεις ο ιδιος!!!! οποτε απο τη στιγμη που δεν ειστε ουτε εσεις 100% σωστοι βαση νομου δεν ειναι καθολου ωραιο.και επιτρπεψτε μου να βλεπω τη συγκεκριμενη κινηση ως ΄΄εκδικητικη΄΄ επειδη δεν ηρθαν στην ομαδα σας πρωτον και δευτερον επειδη εχετε σιγουρα παραπανω ανησυχια για την ΄΄κοντρα΄΄με τον ιωνικο για τη παραμονη στη κατηγορια.


Φιλε gtaktt
Το αν ειναι σωστο ή οχι να κανουμε ενσταση για οποιοδηποτε γεγονος πεσει στην αντιληψη μας, αυτο ειναι κατι που αφορα εμας και μονο.
Συζητησεις με τους υπευθυνους του Ηλυσιακου, δλδ εμενα, δεν ειχαν γινει ΠΟΤΕ. Αν τωρα εννοεις οτι μιλησαν με καποιους απο τους παικτες μας και τους εξεφρασαν την επιθυμια να αποχωρησουν απο την ομαδα που ανηκαν μεχρι και 15/12 :wink: επειδη δεν ειχαν χρονο συμμετοχης και να ερθουν στην δικια μας, ναι εγινε. Μου το μετεφεραν οι παικτες της ομαδας και το απερριψα, για πολλους και διαφορους λογους. Και ο πρωτος και κυριοτερος ειναι πως ειχα, και εχω απολυτη εμπιστοσυνη στο υλικο της ομαδος. Γιατι περα του γεγονοτος πως ειναι παρανομο να κανεις μεταγραφη τον...Δεκεμβρη, ειναι και τουλαχιστον αντιπαιδαγωγικο να δειχνεις οτι δεν εμπιστευεσαι αυτο που εχτισες!!!

Καλυτερα λοιπον να το σταματησουμε εδω, καθως δεν υπαρχει νοημα να το συνεχισουμε. Αυτο που θα ηθελα ομως, επειδη αναφερεσαι σε προσωπα (υπευθυνοι του Ηλυσιακου) και πραγματα(ενστασεις, συζητησεις) αλλα κανεις και χαρακτηρισμους (εκδικητικο) καλο ειναι οτι λες να το λες επωνυμα.


απο οσο ξερω στα forums δεν ειναι υποχρεωτικο το να μιλας επωνυμα οποτε ειναι στην επιλογη μου το αν θα αναφερω ονομα η οχι. οσο για τους υπευθυνους που μιλισαν τα παιδια, νομιζω οτι ο τουμπουρος εκτος απο παιχτης ειναι και παραγοντας.και εγω απο οσο ξερω απο τα ιδια τα παιδια ειχαν μιλισει μαζι του και το προβλημα ηταν στο οτι δεν υπαρχουν τα λεφτα!!!και οχι στο οτι δε θελει ο εφορος της ομαδας. τελοςπαντων ο καθενας εδω μπορει να υποστηριξει αυτο που πιστευει.!!!!και για αλλη μια φορα θα πω πως πιστευω οτι ειναι στη δικαιοδοσια του καθενως το αν θα χρησιμοποιησει την επωνυμια του η οχι.αν υπαρχει τοσο σοβαρο προβλημα με αυτο ας μου το πει ο δημιουργος του site και πιστεψε με δε θα ξαναγραψω


Σιγουρα δεν ειναι υποχρεωτικο να πεις το ονομα σου, αρκει να μην αναφερεις προσβλητικα σχολια(ετσι νομιζω τουλαχιστον). Το προβλημα δεν ειναι τοσο σοβαρο, τουλαχιστον στην περιπτωση σου, αλλα να ξερουμε μεχρι που απλωνουμε τα...ποδια μας!!! 8) :roll: :wink:

Ο Ν.Τουμπουρος ειναι ο αρχηγος της ομαδας και δεν ειναι παραγοντας. Αν εννοεις οτι επειδη ειναι αρχηγος(αφου ειναι στην ομαδα 14 συνεχη χρονια και πραγματικα και σαν ανθρωπος ειναι μοναδικος) μιλησαν μαζι του και μου τα μετεφερε, δεν τον κανει ταυτοχρονα και παραγοντα!!! :wink:
Μαλιστα αν θελεις να σου πω και 2-3 αλλους παικτες της ομαδας που με πληροφορησαν για το γεγονος και μαλιστα καποιος απο αυτους μου ειπε πως αν δεν ερθουν σε εμας μαλλον θα πανε στον Ιωνικο...

Οσο για το χρηματικο που αναφερεις η ακριβης διατυπωση ειναι: "και να καναμε την μεταγραφη δεν υπαρχουν αλλα χρηματα στο μπατζετ και δεν σκοπευω να αφησω απληρωτους καποιους για να ερθουν καποιοι καινουριοι"

Οταν εδωσα την υποσχεση μου στους παικτες που θα παρουν καποια χρηματα, αυτα τα λιγα που εχουμε συμφωνησει, δεν ειχα στο μυαλο μου να τους κοψω κατι για να τα παρουν αλλοι. Αυτα ειχαμε, με αυτους συμφωνησαμε, ΤΕΛΟΣ.

Τα υπολοιπα ειναι για καταναλωση.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Τρί Ιαν 20, 2009 1:21 pm

Παλι μου ερχετε στο μυαλο το "ηθικο vs παρανομο" και εξηγουμε.Στο ποδσοσφαιρο οι μεταγραφες ληγουν 1-2 μερες πριν την πρωτη αγωνιστικη.Στο πολο γιατι δεν γινετε το ιδιο?Γιατι πρεπει να γινουν οι μεταγραφες της Α2,Β!,Γ!,Δ! μεχρι 31 σεπτεμβρη?Ποιος ο λογος? Αν οι μεταγραφες τους εγιναν στις 15/12,αυτο σημαινει οτι εγιναν λιγο πανω απο εναν μηνα πριν την 1η αγωνιστικη...Εγω αυτο το βρισκω ηθικο...Δεν μιλαω καν για τις υπολοιπες κατηγοριες...

Τελος,οι αθλητες που παιρνουν το 10%,αυτο προσμετρατε τελη Νοεμβρη(τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα), αυτοι δεν μπορουν να παρουν μεταγραφη σε ομαδα της πολης που περασαν?

Μηπως κατι θα επρεπε να αλλαξει στον νομο των μεταγραφων??? :roll:
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τρί Ιαν 20, 2009 2:13 pm

Συνηθως οταν η πλειοψηφια ζει χωρις προβλημα με τους κανονισμους, αν κανα δυο δεν εννοουν να συμορφωθουν αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να αλλαξει ο κανονισμος.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Τρί Ιαν 20, 2009 2:27 pm

Ζουν χωρις προβλημα οταν γινονται μεταγραφες κατω απο το τραπεζι κλπ κλπ...Κανονικα ομως, ειναι απαραδεκτο να μην μπορεις να κανεις ΝΟΜΙΜΗ μεταγραφη αθλητη του πολο απο 1/10 απο την στιγμη που το πρωταθλημα ξεκιναει γεναρη...Σε ομαδες που αλλαζει ο προπονητης, πως θα καταφερει να βγαλει συμπερασματα μεσα στον Σεπτεμβρη για το υπαρχον υλικο?

Το οτι το ακολουθουμε εδω και καιρο,δεν σημαινει οτι ειναι και το σωστο...
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό underwater » Τρί Ιαν 20, 2009 2:31 pm

TooTall έγραψε:Στον five απευθυνθηκα. Παντως δεν ειπα κατι για την ενσταση, ισα ισα καλα κανατε και αυτο ειναι ασχετο απο το ποσο συμπαθω τα δυο παιδια.


ναι καθε μερα τους παιρνεις τηλεφωνο να δεις τι κανουν.....
underwater
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 23, 2008 9:24 pm

Δημοσίευσηαπό kiro » Τρί Ιαν 20, 2009 2:33 pm

COACHFK έγραψε:
kiro έγραψε:
COACHFK έγραψε:Η ενσταση αφορουσε τους: Καζουλη και Εντμοντς και ας μου επιτραπει να μην προχωρησω πιο πολυ, καθως πρεπει να διατηρησουμε και τα οποια αποδεικτικα εχουμε, κρυφα :wink:

Νομιζω πως ο Ιωνικος δεν ειχε ιδιαιτερο λογο να φυγει. Δεν υπηρχε καθολου ενταση, ουτε στις κερκιδες, ουτε στον αγωνιστικο χωρο και μαλιστα παρα την κρισιμοτητα του αγωνα και την απουσια Αστυνομικης δυναμης, ολα κυλουσαν πολυ ομαλα.
Η ατμοσφαιρα ηταν μαλιστα πολυ ενθουσιωδεις.
Ειναι αποριας αξιο, γιατι εφυγαν. :( :o
Και ολοι οσους μιλησα, ουδετεροι, μετα την ληξη μου ειπαν πως καλυτερα να περιμεναν να τελειωσει το παιχνιδι, να εκαναν ενσταση και εκει να τοποθετουσαν τις ελπιδες τους για επαναληψη του παιχνιδιου.
Συμφωνα με το οτι δεν υπηρχε καθολου ενταση θα διαφωνησω. Υπηρχαν οργανωμενοι οπαδοι της γηπεδουχο ομαδας μεσα στο αθλητικο κεντρο. Εφυγαν απο την πισινα αλλα ηταν μεσα στο αθλητικο κεντρο κατι που απαγορευτεται. Ασε που υπηρχε χρηση καπνογονου. Δεν εχω κατι ουτε με τη μια ομαδα ουτε με την αλλη απλως να τα αναφερουμε ολα. Επισης αστυνομικη παρουσια δεν ειδα ποτε. Τωρα εσυ που την ειδες δεν ξερω. Πιστευω οτι οσοι ειμαστε μελη σε αυτο το φορουμ αγαπαμε το πολο, οποτε δεν μπορω να καταλαβω προς τι τετοια υποκειμενικοτητα..


Μαλισταααα Η ενταση λοιπον που υπηρχε??? Στο οτι τραγουδουσαν και επευφημουσαν για την ομαδα τους??? Και οταν βγηκαν απο την πισινα, οπως πολυ σωστα λες, που πηγαν στο Αθλητικο κεντρο?? Να σου πω εγω.
Πηγαν απο παρακειμενη εισοδο του κλειστου γηπεδου μπασκετ, στα σκαλια που οδηγουν στις κερκιδες του κλειστου κα απο εκει φωναζαν και τραγουδουσαν. Υπαρχει μεταξυ των δυο αθλητικων χωρων, σιδερενια πορτα που τα διαχωριζει και ηταν κλειστη.
Δεν νομιζω να περιμενεις να υπηρχε και "περιφρουρηση" ή και απαιτηση να φυγουν και απο εκει, ετσι???
Οσο για τη χρηση καπνογονου, αυτο αναψε πολυ μετα την αποχωρηση της ομαδας του Ιωνικου(απο τα σκαλια του κλειστου) και αφου ο αγωνας ειχε διακοπει τελεσιδικα.
Η αστυνομια ηρθε και γι' αυτο ξεκινησε και ο αγωνας εκ νεου μετα την διακοπη. Αυτο ειναι γεγονος και εχει καταγραφει.
Εδω να σας ενημερωσω πως ο Ηλυσιακος πηρε εγγραφη βεβαιωση απο την Αστυνομια πως, ειχε ειδοποιηθει για την διεξαγωγη του αγωνα(ωρα, ημερα, τοπος καθως και για ολο το προγραμμα της Α2) και πως δεν κατεστη δυνατον να καλυψει τον αγωνα με αστυνομικη δυναμη, καθως υπηρχαν εκτακτες αναγκες στο κεντρο της Αθηνας για καλυψη με επι πλεον δυναμη.

Θεωρω πως δεν υπαρχει λογος να αναμοχλευουμε αλλο τα γεγονοτα αφου το θεμα εχει παρει ηδη τον δρομο προς τον αθλητικο δικαστη.


Συμφωνω οτι δεν υπαρχει λογος για να αναμοχλευουμε αλλο τα γεγονοτα αφου δεν εξαρταται απο εμας το θεμα. Αλλα θεωρω οτι θα ηταν καλο αν μπορει καποιος να βρει τι ΑΚΡΙΒΩΣ γραφτηκε στο φιλο του αγωνα. Ευχαριστω
kiro
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 10, 2008 3:11 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron