Aποτελέσματα Α2 ΑΝΔΡΩΝ '10

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό nosce te ipsum » Δευτ Ιαν 25, 2010 12:40 am

Ο Εθνικός και ο Ηρακλής συνέχισαν με νίκες, επικρατώντας ο πρώτος του ΝΟΒΑ στο «Π. Καπαγέρωφ» με 13-2 και ο δεύτερος της Σύρου στον Άλιμο με 11-7. Να σημειωθεί ότι το ματς ήταν προγραμματισμένο να γίνει στην Ερμούπολη αλλά λόγω τεχνικών προβλημάτων στο κολυμβητήριο του νησιού μεταφέρθηκε στην Αττική.

Ο Τρίτων Αμαρουσίου, που ήταν «συγκάτοικος» των προαναφερόμενων στο «ρετιρέ», υπέστη την πρώτη του ήττα, με 14-8 στον Άλιμο από το Καλαμάκι, το οποίο παρέμεινε αήττητο.

Την επαφή του με τις πρώτες θέσεις διατήρησε ο ΟΥΚ Βόλου μετά το εντός έδρας 12-9 επί του Περιστερίου. Από εκεί και πέρα, το παρθενικό τους δίποντο στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισαν ο Ηλυσιακός, που επιβλήθηκε με 10-9 της Κέρκυρας στα Ιλίσια και ο ΟΦΗ, ο οποίος έκαμψε την αντίσταση της Γλυφάδας στην Κρήτη με 9-8.
nosce te ipsum
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό free-willy » Δευτ Ιαν 25, 2010 12:58 pm

Eipa ki egw na paw na dw ton agwna ton xtesino OFI-GLYFADA , pou OK phre th nikh o OFI alla pragmatika o proponhths tous mallon 8a prepei na anarwth8ei an exei tous swstous vasikous..

Eleos! polloi htan autoi pou sernontousan extes ,, alla auto to 5 ti na pw ,, as ton steiloun ston pagko re paidia !! Alh8eia poios einai kai ti akrivws kanei stous vasikous?

Den eida olo ton agwna , sto teleutaio 8lepto efuga , alla de nomizw na allakse h katastash tote!

Opws kai na exei , o OFI ean den allaksei muala den ton vlepw gia polu sthn A2.. As doume kai ligo Polo epitelous!!


*** from admin: σε παρακαλούμε χρησιμοποίησε ελληνικά fonts και όχι greeklish ;) ***
free-willy
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 25, 2010 10:58 am

Δημοσίευσηαπό devil » Δευτ Ιαν 25, 2010 2:26 pm

koita den xero an isoun sto idio paixnidi file alla osoi ton xeroun isos ixeran oti k to oti einai oi omada ekei p einai isos ftainei kapoioi palioi paixtes einai ekei xronia oso gia ton an sernotan kapoioi isos einai polloi kalyterh efoson oi den yparxei allos kalyteros tha deixei i poria k oxi i arxh ayta filoi oloi krinonte apo to apotelesma

*** from admin: σε παρακαλούμε χρησιμοποίησε ελληνικά fonts και όχι greeklish ;) ***
devil
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 25, 2010 2:14 pm

Δημοσίευσηαπό free-willy » Δευτ Ιαν 25, 2010 2:55 pm

Hmoun sto idio paixnidi profanws , mia kai sto Hrakleio ena kai mono paixnidi eixame extes.

Sumfwnw me kapoia apo auta pou eipes file mou (oti kapoioi palioi sthrizoun thn omada , opws o termatofulakas as poume pou eswse olo to paixnidi) , alla diafwnw me thn filosofia ths omadas kai twn paixtwn ths.

Pisteuw oti kapoioi aksizoun na einai ston OFI kai stous vasikous alla epishs pisteuw pws kapoioi alloi den aksizoun ton kopo kai anarwtiemai pws vriskontai akomh sthn omada!!!

Kai telos pantwn auto fainetai kai sthn kerkida ka8ws kai stous ekastote antipalous, na eisai sigouros. Oti kapoioi einai mesa sthn pisina mono diakosmhtikoi! Nomizw oti kai oi idioi to kseroun , alla e8elotufloun file mou...

Kai to 8ema einai oti ola auta ta anaferw paroti uposthrizw ton OFI kai den exw kanena ma kanena ofelos!! Kai auto einai tragiko!
free-willy
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 25, 2010 10:58 am

Δημοσίευσηαπό free-willy » Δευτ Ιαν 25, 2010 2:57 pm

Παιδια με συγχωρείτε! Καινούριος στο forum βλέπετε.. Ελληνικα fonts στο εξής..
free-willy
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 25, 2010 10:58 am

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Ιαν 25, 2010 3:14 pm

Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής:

Σύρος-Ηρακλής: 7-11
Ηλυσιακός-Κέρκυρα: 10-9
Εθνικός-ΝΟΒΑ: 13-2
ΟΥΚ Βόλου-Περιστέρι: 12-9
ΟΦΗ-Γλυφάδα: 9-8
Καλαμάκι-Τρίτων Αμαρουσίου: 14-8

Η βαθμολογία (σε τρεις αγώνες)
1. Εθνικός 6 (37-13)
2. Ηρακλής 6 (37-27)
3. Καλαμάκι 5 (38-22)
4. Τρίτων Αμαρουσίου 4 (25-24)
5. ΟΥΚ Βόλου 4 (26-25)
6. Ηλυσιακός 3 (23-27)
7. Κέρκυρα 2 (22-22)
8. Γλυφάδα 2 (22-23)
9. ΝΟΒΑ 2 (19-37)
10. ΟΦΗ 2 (19-30)
11. Περιστέρι 0 (28-35)
12. Σύρος 0 (18-26)
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό devil » Δευτ Ιαν 25, 2010 5:51 pm

τι να κανουμε φιλε αν θελουν τσαμπα ομαδα δεν γινετε αλλιος ωλεπεις ακαδιμιες 0 κ οσο για το τερμα ειναι οντος μεγαλη διαφορα γτ ενας πιτσιρικα π δοκιμασανε αστα να πανε ..καμαι σχεση με τ αθηλημα τ προβλημα στην επαρχια αυτο ειναι δεν εχει πεχτες κ καποιοι παιζουν γτ δεν υπαρχει αλλος κ οχι γτ τ αξιζουν οποτε θα δειξει ...οσο για τ αλλο θεμα ακομα αρχη ειναι ισοσ καποιοι δεν ειναι ετοιμοι οπως επισης ισχυει αυτο στην επαρχια π να κανει προετημασια μια οπαδα οταν ειναι μονη κ χωρις αλλαγες με ποιο να παιξει αν δεν κανο λαθος το 5 ειναι χρονια κ απο τους πρωτους σκορερ στον οφη κ εχει στηριξει την ομαδα εκτος αν κανω λαθος ας μιλισει κανεις απο τον οφη γιατι καποιος εχει πρωσοπικα με τ 5 ρε παιδια
devil
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 25, 2010 2:14 pm

Δημοσίευσηαπό gvardal » Δευτ Ιαν 25, 2010 8:30 pm

free-willy έγραψε:Eipa ki egw na paw na dw ton agwna ton xtesino OFI-GLYFADA , pou OK phre th nikh o OFI alla pragmatika o proponhths tous mallon 8a prepei na anarwth8ei an exei tous swstous vasikous..

Eleos! polloi htan autoi pou sernontousan extes ,, alla auto to 5 ti na pw ,, as ton steiloun ston pagko re paidia !! Alh8eia poios einai kai ti akrivws kanei stous vasikous?

Den eida olo ton agwna , sto teleutaio 8lepto efuga , alla de nomizw na allakse h katastash tote!

Opws kai na exei , o OFI ean den allaksei muala den ton vlepw gia polu sthn A2.. As doume kai ligo Polo epitelous!!


Φίλε μου, από τα γραφόμενά σου φαίνεται πως δεν έχεις και μεγάλη σχέση με το άθλημα, ούτε τα βασικά!

Βγαίνεις απ' το πουθενά και κατηγορείς τον προπονητή, "το 5" και την ομάδα στο σύνολό της. Αν υποστηρίζεις τον ΟΦΗ, όπως λες, θα 'πρεπε να ξέρεις ποιος είναι "το 5" και πόσο προσφέρει στην ομάδα και πόσο καιρό είναι στην ομάδα ο νέος προπονητής.

Μάθε λοιπόν τα βασικά για το άθλημα και για το τμήμα πόλο του ΟΦΗ και μετά τα ξαναλέμε...
gvardal
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Απρ 29, 2007 9:44 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Ιαν 25, 2010 9:34 pm

Ο 5 είναι ο Γκιάτας ή δε θυμάμαι καλά ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό gvardal » Δευτ Ιαν 25, 2010 9:47 pm

vs έγραψε:Ο 5 είναι ο Γκιάτας ή δε θυμάμαι καλά ;


Δεν είναι ο Γκιάτας φίλε vs, να μας πει ποιος είναι ο 5 ο free-willy, που λέει πως υποστηρίζει τον ΟΦΗ ενώ δεν ξέρει τα ονόματα των παικτών.

ΥΓ. Καλό θα ήταν να μεταφερθεί η συνομιλία στο topic του ΟΦΗ, εδώ γράφονται τα αποτελέσματα μόνο. Άλλωστε, οι υπόλοιποι δεν χρωστάνε τίποτα να ακούνε παπ..ιές.
gvardal
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Απρ 29, 2007 9:44 pm

Η λογοκρισία στο μεγαλείο της ??

Δημοσίευσηαπό free-willy » Δευτ Ιαν 25, 2010 10:49 pm

Για να κλείσει το θέμα παιδια , γιατι βλέπω οτι παίζει πολυ λογοκρισία από τα έσω του ΟΦΗ, έχω να πω τα εξής και να αφήσω τα υπόλοιπα στην κρίση σας.

Τόσα χρόνια παρακολουθώ πόλο στην Αθήνα και φυσικά δεν γνωρίζω τι πεπραγμένα των ομάδων της Κρήτης και δη του ΟΦΗ. Επίσης σε καμία περίπτωση δεν το παίζω "ειδικός" παρά μόνο θεατής και θεατής θα παραμείνω να είσαι σίγουρος.

Είπα λοιπόν κι εγω σαν "κρητικός" και επιστρέφοντας πλέον στα πάτρια εδάφη να παρακολουθήσω έναν αγώνα σας , μια και φωνάζετε τόσο καιρο να έρχεται κόσμος στα γήπεδα και τα σχετικά! Ε συγνώμη κι όλας ρε παιδιά που απλά εξέφρασα την γνώμη μου.. Δεν περίμενα και τέτοια λογοκρισία από τα έσω της ομάδας αν κατάλαβα καλά.. Αυτό γυρνάει εναντίον σας παιδια!! Και αυτά τα βλέπουν όλοι, κρατήστε χαμηλούς τους τόνους! Και φυσικά δεν ξέρω ποιος είναι το "5" και δεν θα ήθελα και να μαθω, δεδομένου ότι δεν έχω κάτι προσωπικό με κανέναν σας, όπως αναφέρθηκε στα πρώτα κι όλας σχόλια (βλ. Devil --> μήπως τελικά είσαι εσύ το 5 και το πήρες προσωπικά?)

Αλλα και ένας άσχετος όπως αναφέρθηκε παραπάνω μπορεί να ξεχωρίσει ποιος "κάνει παιχνίδι" (βλ. το 12 και το 1 και κάποιους άλλους που δεν συγκρατώ και τα συγχαρητήρια μου στα παιδιά) και ποιος είναι μέσα στην πισίνα , μονο για τους τύπους!

Και κλείνοντας επιφυλάσσομαι να παρακολουθήσω και τους υπόλοιπους αγώνες για να έχω μια πλήρη εικόνα για την ομάδα "μας" λοιπόν ώστε να κρίνω εάν οι παίχτες που σε όλα τους τα σουτ δεν πέτυχαν ούτε δοκάρι (όσοι ήταν εκεί θυμούνται), τελικά είχαν απλά μια "κακή μέρα" . Θα τα πούμε στο topic του ΟΦΗ λοιπόν.
Καλοδεχούμενη και η αρνητική κριτική γιατί μας κάνει καλύτερους.. να έχετε υπόψιν σας!

Καλή συνέχεια παιδιά!! Και με νίκες πολλές για να κλείσετε στόματα.

F.W.
free-willy
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 25, 2010 10:58 am

Δημοσίευσηαπό pepe » Δευτ Ιαν 25, 2010 11:36 pm

Για να μην τσακώνεστε εκεί κάτω στην Λεβεντογέννα :

5 Bασιλάκης
12 Γκιάτας
pepe
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 7:35 pm

Δημοσίευσηαπό wp_insider » Τρί Ιαν 26, 2010 12:46 am

Εγω δεν ξερω για το 5 και τον προπονητη αλλα......
για να κερδισουν με ενα γκολ την Γλυφαδα που ειναι φετος στα χειροτερα της με 10 πιτσιρικαδες στην συνθεση της, και με μια διαιτησια υπερ του ΟΦΗ - "ο φοβος φυλαει τα ερμα" απο το προηγουμενο παιχνιδι με τον Εθνικο - σιγουρα κατι δεν παει καλα στο Ηρακλειο....... 8)
Άβαταρ μέλους
wp_insider
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Voula

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Ιαν 26, 2010 1:33 am

pepe, ο Βασιλάκης είναι ο αμυντικός ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό gvardal » Τρί Ιαν 26, 2010 3:44 am

free-willy έγραψε:Για να κλείσει το θέμα παιδια , γιατι βλέπω οτι παίζει πολυ λογοκρισία από τα έσω του ΟΦΗ, έχω να πω τα εξής και να αφήσω τα υπόλοιπα στην κρίση σας.

Τόσα χρόνια παρακολουθώ πόλο στην Αθήνα και φυσικά δεν γνωρίζω τι πεπραγμένα των ομάδων της Κρήτης και δη του ΟΦΗ. Επίσης σε καμία περίπτωση δεν το παίζω "ειδικός" παρά μόνο θεατής και θεατής θα παραμείνω να είσαι σίγουρος.

Είπα λοιπόν κι εγω σαν "κρητικός" και επιστρέφοντας πλέον στα πάτρια εδάφη να παρακολουθήσω έναν αγώνα σας , μια και φωνάζετε τόσο καιρο να έρχεται κόσμος στα γήπεδα και τα σχετικά! Ε συγνώμη κι όλας ρε παιδιά που απλά εξέφρασα την γνώμη μου.. Δεν περίμενα και τέτοια λογοκρισία από τα έσω της ομάδας αν κατάλαβα καλά.. Αυτό γυρνάει εναντίον σας παιδια!! Και αυτά τα βλέπουν όλοι, κρατήστε χαμηλούς τους τόνους! Και φυσικά δεν ξέρω ποιος είναι το "5" και δεν θα ήθελα και να μαθω, δεδομένου ότι δεν έχω κάτι προσωπικό με κανέναν σας, όπως αναφέρθηκε στα πρώτα κι όλας σχόλια (βλ. Devil --> μήπως τελικά είσαι εσύ το 5 και το πήρες προσωπικά?)

Αλλα και ένας άσχετος όπως αναφέρθηκε παραπάνω μπορεί να ξεχωρίσει ποιος "κάνει παιχνίδι" (βλ. το 12 και το 1 και κάποιους άλλους που δεν συγκρατώ και τα συγχαρητήρια μου στα παιδιά) και ποιος είναι μέσα στην πισίνα , μονο για τους τύπους!

Και κλείνοντας επιφυλάσσομαι να παρακολουθήσω και τους υπόλοιπους αγώνες για να έχω μια πλήρη εικόνα για την ομάδα "μας" λοιπόν ώστε να κρίνω εάν οι παίχτες που σε όλα τους τα σουτ δεν πέτυχαν ούτε δοκάρι (όσοι ήταν εκεί θυμούνται), τελικά είχαν απλά μια "κακή μέρα" . Θα τα πούμε στο topic του ΟΦΗ λοιπόν.
Καλοδεχούμενη και η αρνητική κριτική γιατί μας κάνει καλύτερους.. να έχετε υπόψιν σας!

Καλή συνέχεια παιδιά!! Και με νίκες πολλές για να κλείσετε στόματα.

F.W.


Η κριτική μας κάνει καλύτερους όταν προέρχεται από σχετικούς με το αντικείμενο. Στην Ελλάδα πρέπει να τη δεχόμαστε κι από άσχετους.-

Λογοκρισία δεν είναι όταν δεν σου λένε μπράβο σ' αυτό που υποστηρίζεις.-

Τι συμπεράσματα θα βγάλει ένας ανώνυμος - άσχετος, όπως παραδέχεσαι, δεν ενδιαφέρει κανέναν.-

Δεν έχει κανένα νόημα να έρχεσαι στην πισίνα και να "υποστηρίζεις" μια ομάδα όταν μετά "τα χώνεις" στους παίκτες και στον προπονητή δημοσίως.-

Τον συγκεκριμένο παίκτη όντως δεν θα θέλεις να τον γνωρίσεις.-



ΥΓ1. Δεν εκπροσωπώ κανέναν άλλον πέραν του εαυτού μου ούτε έχω κάποιο προσωπικό όφελος από τον ΟΦΗ.

ΥΓ2. Όσο κι αν προσπαθούν κάποιοι "εξωτερικοί" να το χαλάσουν, το κλίμα στην ομάδα φέτος είναι το καλύτερο των τελευταίων ετών. Σε άλλους τομείς χωλαίνει η ομάδα.

ΥΓ3. Όσοι μπορείτε, γράφετε τους σκόρερ κι ένα σχόλιο για κάθε αναμέτρηση. Πιστεύω πως πολλοί θα θέλουν να τα διαβάσουν.
gvardal
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Απρ 29, 2007 9:44 pm

Δημοσίευσηαπό kostantinos » Τρί Ιαν 26, 2010 4:15 pm

wp_insider έγραψε:Εγω δεν ξερω για το 5 και τον προπονητη αλλα......
για να κερδισουν με ενα γκολ την Γλυφαδα που ειναι φετος στα χειροτερα της με 10 πιτσιρικαδες στην συνθεση της, και με μια διαιτησια υπερ του ΟΦΗ - "ο φοβος φυλαει τα ερμα" απο το προηγουμενο παιχνιδι με τον Εθνικο - σιγουρα κατι δεν παει καλα στο Ηρακλειο....... 8)



Η Γλυφαδα οτι πιτσιρικαδες και να εχει, ηταν αηττητη μεχρι τωρα. Τωρα για τη διαιτησια καλυτερα να κοψετε αυτο το χαπι. Ειδες να αναφερεται καπου κανενα παραπονο για το συγκεκριμενο ματς?
kostantinos
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 2:09 pm

Δημοσίευσηαπό pepe » Τρί Ιαν 26, 2010 4:43 pm

vs έγραψε:pepe, ο Βασιλάκης είναι ο αμυντικός ;


Σωστόν.
pepe
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 7:35 pm

Δημοσίευσηαπό devil » Τρί Ιαν 26, 2010 5:58 pm

koita paidia an ennoeite pitsirikades t lappa p exei k eyropaiko i ton konstantopoulo p epaize a1 e tote nai exeis dikio alla pistsirikades einai to posos genitheis gt k o ofh den nomizo na xepernaei to 23 meso oro k dyskola
devil
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 25, 2010 2:14 pm

Δημοσίευσηαπό defender » Τρί Ιαν 26, 2010 5:59 pm

οι πιτσιρικάδες είναι οι υπόλοιποι, εκτός από Λαππα και Κωσταντόπουλο
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό devil » Τρί Ιαν 26, 2010 6:05 pm

α μαλιστα αν ειναι ετσι κ ο οφη αν εξερεσεις το τερμα κ αλλους 2 ολοι ειναι κατω τ 21 μεχρι 15 ..δεν τους λεσ μεγαλους ασε π στην αθηνα τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα για πιτσιρικαδε λογο εμπειριας σε παιδικα τεσπα ο καθε ενας με οτι εχει ρε παιδια χομπυ ειναι οχι επαγγελμα οσο για περι τσακωμων κ διετητες παντα υπαρχουν καλα κ (κακα) παιδια σε ολες τις ομαδες οπω επισης κ διετητες π ξερουν κ δεν ξερουν η κανουν πως δεν ξερουν δεν ειναι κατι νεο ουτε ισχυει για ενα οι 2 ομαδες
devil
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 25, 2010 2:14 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες

cron