Νηρέας Λαμίας 2012-2013

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Νηρέας Λαμίας 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Waterpolistas » Δευτ Αύγ 20, 2012 12:26 pm

Τα νέα της ομάδας για τη νέα χρονιά!!
Άβαταρ μέλους
Waterpolistas
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 15, 2011 11:35 am

Re: Νηρέας Λαμίας 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Σεπ 05, 2012 11:57 am

ΜΠΑΜ με ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ στην ΛΑΜΙΑ

Την μεγαλύτερη μεταγραφή της ιστορίας της πραγματοποίησε η ομάδα του Νηρέα Λαμίας που συμφώνησε σε όλα με τον Θοδωρή Χατζηθεοδώρου.

Οι πρωταθλητές της Β’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών έδωσαν τα χέρια με τον κάτοχο 31 τίτλων Θοδωρή Χατζηθεοδώρου και πλέον φαντάζουν ήδη το πρώτο φαβορί για τον τίτλο στο νέο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας.

Στην Λαμία επικρατεί ιδιαίτερος ενθουσιασμός, ενώ τα τοπικά Μέσα έχουν αρχίσει ήδη τα αφιερώματα για τον αστέρα της ελληνικής υδατοσφαίρισης.

Βέβαια, εκτός από τον πολύπειρο αθλητή, ο Νηρέας Λαμίας έχει έρθει σε συμφωνία και με άλλους εξαιρετικούς πολίστες, δημιουργώντας ένα πολύ δυνατό ρόστερ.

Το Aquaticsnews επικοινώνησε με τον πρώην παίκτη του ΝΟ Χίου και εκείνος αναφέρθηκε τόσο στην συμφωνία με την ομάδα της Λαμίας, όσο και στις προσδοκίες του από την παρουσία του ενόψει της νέας περιόδου.

«Μετά το τέλος της συνεργασίας μου με τον ΝΟ Χίου δεν μίλησα με κάποια άλλη ομάδα της Α1, επομένως μετά τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου ανακοίνωσα την απόσυρσή μου από την ενεργό δράση. Ωστόσο, τις τελευταίες μέρες επικοινώνησα με τους ανθρώπους του Νηρέα Λαμίας, οι οποίοι μου εξέφρασαν την επιθυμία να αγωνιστώ στην ομάδα, πρόταση την οποία αποδέχθηκα», δήλωσε αρχικά ο Θοδωρής Χατζηθεοδώρου.

Και συνέχισε λέγοντας ότι «συμφωνήσαμε να αγωνιστώ αφιλοκερδώς, αφού πλέον οι επιδιώξεις μου είναι διαφορετικές. Διατηρώ πολύ καλή σχέση με τον πρόεδρο του Νηρέα και αυτός ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που δέχθηκα την πρόταση».

Ενώ, σχετικά με τις προσδοκίες του ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου, ο 35χρονος αθλητής τόνισε ότι «θέλω να βοηθήσω με την παρουσία μου στην προβολή της υδατοσφαίρισης στην Λαμία και την ενασχόληση όσο το δυνατόν περισσότερων παιδιών με τα αθλήματα του υγρού στίβου. Πληροφορούμαι ήδη ότι αρκετοί γονείς έχουν εκφράσει το ενδιαφέρον να γράψουν τα παιδιά τους στις ακαδημίες του συλλόγου και αυτό είναι κάτι που με χαροποιεί ιδιαίτερα. Αν καταφέρω να προσελκύσω αρκετά παιδιά κοντά στην πισίνα, αυτή θα είναι η πιο μεγάλη ανταμοιβή για μένα».

Βέβαια, υπάρχουν και αγωνιστικοί στόχοι, με τον Νηρέα Λαμίας να μοιάζει κιόλας ως το ακλόνητο φαβορί για την άνοδο στην Α1 κατηγορία.

«Σίγουρα, δεν μπορούμε να κρυβόμαστε, ο στόχος τη νέα περίοδο θα είναι η άνοδος στην μεγάλη κατηγορία. Εκτός από μένα, έχουν γίνει επίσης πολλές αξιόλογες κινήσεις, που δυναμώνουν σε μεγάλο βαθμό το ρόστερ της ομάδας. Όλοι μαζί θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο δυνατό. Εξάλλου, μπορεί να έχω συνηθίσει να αγωνίζομαι στο κορυφαίο επίπεδο, αλλά και τώρα θα έχω την ίδια αγωνία για κάθε νίκη και την επίτευξη του στόχου της ανόδου και της κατάκτησης του πρωταθλήματος», δήλωσε.

Τέλος, ο σπουδαίος «Τεό» αναφέρθηκε στους προσωπικούς του στόχους, σημειώνοντας ότι «θα προσπαθήσω να διασκεδάσω κάθε στιγμή κάθε παιχνιδιού. Μου θυμίζει το ξεκίνημά μου στον Ηλυσιακό και θέλω να ζήσω τη φετινή σεζόν έντονα. Γνωρίζω καλά ότι η ομάδα είναι μία παρέα και πιστεύω ότι όλοι μαζί θα ζήσουμε πολύ όμορφες στιγμές φέτος».

source: aquaticsnews.com
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: Νηρέας Λαμίας 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Πέμ Σεπ 06, 2012 12:29 am

Η επιστολή παραίτησης του προέδρου του προέδρου του Νηρέα:

<<Με αφορμή την έλευση αυτού του μεγάλου άνδρα στον σύλλογο μας (ΘΟΔΩΡΉ ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΏΡΟΥ)θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να τον ευχαριστήσω θερμά για αυτή του την επιλογή καθώς και για τα τιμητικά λόγια που αφορούσαν το πρόσωπο μου.
Καθόλου τυχαία δεν ήταν η προσφώνησή του ως «μεγάλου άνδρα» , γιατί πρώτον είναι περιττό να πω για την αθλητική του δραστηριότητα και κατά δεύτερον και σπουδαιότερο μόνο ένας μεγάλος άνδρας θα έπαιρνε τέτοια απόφαση να έρθει και να βοηθήσει μια πόλη και ένα άθλημα και κυρίως χωρίς να πάρει ένα ευρώ , μάλιστα σε αυτές τις δύσκολες εποχές.

Κλείνοντας θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να κρατήσω το λόγο μου και να δηλώσω την παραίτηση μου από πρόεδρος του Νηρέα Λαμίας τηρώντας τα όσα είχα δηλώσει ότι αν δεν βρεθεί λύση στο θέμα τη πισίνας εγώ θα προβώ στην παραίτηση μου πράγμα και το οποίο κάνω .

Όπως αθόρυβα τόσα χρόνια βοήθησα το άθλημα του water polo χωρίς καμία ιδιοτέλεια το ίδιο θα συνεχίσω να κάνω από άλλο πλέον μετερίζι .

Ευχαριστώ θερμά όλους όσους είχαν τις ίδιες αγωνίες με εμένα και παλέψαμε μαζί για αυτές , ας με συγχωρέσουν που δεν αναφέρομαι ονομαστικά στον καθένα τους αλλά φοβούμαι ότι θα ξεχάσω κάποιον και δεν θα το ήθελα καθόλου .

Κλείνω με μία κραυγή ….. πισίνα στα παιδιά και όχι ναρκωτικά>>

Ευχαριστώ πολύ
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΝΗΡΕΑ ΛΑΜΙΑΣ
ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: Νηρέας Λαμίας 2012-2013

Δημοσίευσηαπό keyzer_soze » Παρ Σεπ 14, 2012 9:56 pm

χωρίς να πάρει ένα ευρώ , σε αυτές τις δύσκολες εποχές ( που η εφορια κάνει πάρτυ με τα μεσαια εισοδήματα)
πως να δηλώσει κάποιος οτι θα πάρει 20-30 χιλιαρικάκια!!!!
δηλαδή
αν πάρει 30 συν τον μισθο του απο το δημόσιο, περι τα 15 χιλιάρικα!θα του πάρουν τα μισα λεφτά που δεν θα του δώσει η ομάδα αν φάει κ πακέτο........γιατι απο τις περισσότερες ομάδες αυτό γίνεται ....κ ο τεο το ξέρει..
ίσως επειδή είναι εξαρτημένη η ομάδα από αυτόν μπορεί να πιστεύει ότι θα τα πάρει όλα τα λεφτά του.

εδώ δηλώνουν ποδοσφαιριστές που παίζουν τσαμπιονσ λιγκ ότι παίρνουν το βασικό....

αλλά να πουν οτι δεν θα πάρει ούτε ευρώ!!! καλό! βλάχοπονηράδα.

ας αρχίσουμε όλοι να λέμε μπούρδες για παίχτες που ανακαλύψανε ότι είχαν καταγωγή από το χωριό μας κ θα έρθουν τζαμπα κ μαζί με τον πιου..

ο λουδης τώρα με το ασυμβύβαστο τον προπονητων παιχτων τι θα κάνει?
οι υπόλοιποι να μην λέω τα ονόματα , θα είναι πλεον παίχτες ή προπονητές?
keyzer_soze
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2011 5:41 pm

Re: Νηρέας Λαμίας 2012-2013

Δημοσίευσηαπό zgea » Σάβ Σεπ 15, 2012 7:32 pm

Το Δ.Σ. του συλλόγου βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τις μεταγραφές αθλητών της νέας αγωνιστικής περιόδου 2012-2013, και όπως είναι λογικό θα ξεκινήσει με τον μεγαλύτερο εν ενεργεία αθλητή της Ελληνικής Υδατοσφαίρισης τον Θεόδωρο Χατζηθεοδώρου, και συνεχίζουμε:

Φλέγκας Κωνσταντίνος (τερματοφύλακας του Πανιωνίου Α1),

Σαλπαδήμας Γεράσιμος (περιφερειακός του Ν.Ο.Καλαμακίου Α1)

Εμμανουηλίδης Βασίλειος (περιφερειακός Ηλιούπολη Α2)

Εμμανουηλίδης Ιωάννης (περιφερειακός Ηλιούπολη Α2)

Κωνσταντουδάκης Χρήστος (αμυντικός Καλαμάκι-Χανιά Α1)

από την περσινή ομάδα παραμένουν οι:

Χατζής Θέμης (περιφερειακός), Μαρούλης Αρσένιος (περιφερειακός), Πουλής Δημήτριος (τερματοφύλακας), Δραγώνας Ευάγγελος (περιφερειακος), Αραμπατζίδης Σάββας (φουνταριστός) και όλοι οι Λαμιώτες: Παπαγρηγορίου Μαρίνος, Ράγκας Αθανάσιος, Αντωνίου Θωμάς, Πασλής Παναγιώτης, Καρανάσος Ευθύμιος, Γρηγορόπουλος
Στέφανος, Μουτζουρούφης Νικόλαος, Μπούργος Δημήτριος, Ζήκας Αριστείδης.
zgea
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2012 7:28 pm

Re: Νηρέας Λαμίας 2012-2013

Δημοσίευσηαπό zgea » Κυρ Σεπ 16, 2012 7:27 pm

Και οι ελπιδοφόροι βολιώτες αθλητές αδελφοι Μαγκιώροι στον Νηρέα Λαμίας.
zgea
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2012 7:28 pm

Re: Νηρέας Λαμίας 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τρί Οκτ 16, 2012 9:50 pm

Ο Κώστας Κοκκινάκης στον ΝΗΡΕΑ ΛΑΜΙΑΣ

Ο Νηρέας Λαμίας, με την απόκτηση του Κώστα Κοκκινάκη, έκανε για μια ακόμη φορά αίσθηση στην ελληνική υδατοσφαίριση καθώς, μετά τον Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, έφερε στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας έναν ακόμη υψηλού επιπέδου πολίστα.

Ο εξαιρετικός Έλληνας αμυντικός, με την πλούσια εμπειρία, μίλησε στο Aquaticsnews.com, λίγες ώρες μετά την οριστική του συμφωνία με τον πρόεδρο του Νηρέα Λαμίας Χρήστο Μπετχαβά:

«Για επαγγελματικούς λόγους αποφάσισα φέτος να μην αγωνιστώ στο πρωτάθλημα της Α1» είπε ο Κώστας και συνέχισε:

«Κάποιες ομάδες της μεγάλης κατηγορίας ενδιαφέρθηκαν για μένα και μου έκαναν προτάσεις συνεργασίας αλλά δεν μπορούσα να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις ενός σωματείου της Α1. Δεν είχα χρόνο για διπλές προπονήσεις και ένα παιχνίδι κάθε Σάββατο λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, όπως σου είπα και πριν, οπότε η πολύ καλή πρόταση του Νηρέα Λαμίας ήταν ιδανική για μένα».

Στη συνέχεια τον ρωτήσαμε για την σοβαρή προσπάθεια που κάνει η νέα, πλέον, ομάδα του:

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος που θα αγωνιστώ στο Νηρέα Λαμίας! Πήγα σε μια ομάδα όπου θα έχω συμπαίκτες πολύ καλούς πολίστες, όπως τον Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, τον Κώστα Φλέγκα αλλά και τα υπόλοιπα παιδιά που έχουν μεγάλη εμπειρία και φαίνεται ότι η ομάδα είναι σε δυναμικότητα πολύ κοντά σε σωματεία της Α1. Τον Κώστα Λούδη, ο οποίος θα είναι ο προπονητής, τον γνωρίζω πολύ καλά ενώ και η διοίκηση έχει όνειρα και φιλοδοξίες για σημαντικές διακρίσεις στο μέλλον».

Όπως μας είπε ο Κώστας Κοκκινάκης οι συζητήσεις με τους ανθρώπους του Νηρέα Λαμίας είχαν ξεκινήσει εδώ και αρκετό καιρό:

«Κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού με πλησίασε η διοίκηση του Νηρέα και μου πρότεινε να παίξω στην ομάδα τη νέα σεζόν. Εκείνη τη χρονική στιγμή δεν ήξερα τι θα κάνω και δεν είχα δώσει οριστική απάντηση. Από τη στιγμή που πήρα την απόφαση να μην παίξω σε ομάδα της Α1 για τους λόγους που προανέφερα, ήταν για μένα πολύ εύκολο να πω το ναι στην πολύ καλή πρόταση του Νηρέα Λαμίας. Την Κυριακή συζητήσαμε από κοντά και συμφωνήσαμε σε όλα!».

Τέλος, τον ρωτήσαμε τη γνώμη του για τη σοβαρή προσπάθεια του Νηρέα Λαμίας που πλέον έχει ξεκάθαρο στόχο την άνοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία:

«Θεωρώ ότι μεγάλο ατού του Νηρέα Λαμίας είναι ότι η πόλη είναι σχετικά κοντά στην Αθήνα και μπορεί να προσελκύσει πιο εύκολα, σε σχέση με μια άλλη επαρχιακή ομάδα, κάποιους καλούς παίκτες. Η προσπάθεια της νέας διοίκησης είναι πολύ σοβαρή, δείχνει να υπάρχει οργάνωση και όραμα και είμαι πολύ χαρούμενος που θα είμαι μέλος αυτής της προσπάθειας. Ευτυχώς που τα τελευταία χρόνια υπάρχουν κάποιες ομάδες από την επαρχία που προσπαθούν να κρατήσουν ψηλά τη σημαία του ελληνικού πόλο και να το βοηθήσουν να αναπτυχθεί σε όλα τα επίπεδα».

source: aquaticsnews
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm


Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron