A2 κατηγορία- Εκτιμήσεις.... II

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

A2 κατηγορία- Εκτιμήσεις.... II

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Παρ Ιαν 12, 2007 4:28 pm

Πρεμιέρα αύριο της Α2 κατηγορίας και εκεί θα δούμε κατα πόσο
οι εκτιμήσεις που κάνουμε όλοι μας θα ανταποκριθούν στην πραγματικότητα.

Βέβαια καλό θα είναι να μην βγάλουμε απ'ευθείας συμπεράσματα γιατί πάντα η πρεμιέρα κρύβει εκπλήξεις 8)

Εγώ αυτό που εύχομαι είναι να έχουμε ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα.
Ευελπιστώ όλες οι ομάδες να δώσον το καλύτερο τους εαυτό και να έχουμε αμφίρροπες μάχες ώστε η δυναμικότητα των ομάδων από μόνη της να αναβαθμίσει το επίπεδο της κατηγορίας.

Απεύχομαι παρατράγουδα και εύνοιες διαιτησίας αλλά και εμπλοκές με κάθε τρόπο επηρεασμού παραγόντων σωματείων αλλά και της ομοσπονδίας.

Πάντοτε το πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας αποτελούσε πυρήνα ανάδειξης νέων ταλέντων και αθλητών ιδιαίτερα από την επαρχεία.

Ενδεικτικά αναφέρω: Χατζηθεοδώρου από Ηλυσιακο, Κοκκινάκη από ΟΦΗ, Λυκούδη -Αντίοχο από Θρίαμβο, Κορύτσας από Ο.Φ.Θ και...και...και...

Καλή αγωνιστική χρονιά σε όλους και πάνοτε υγιείς και μακρυά από τραυματισμούς !!

:wink:
Τελευταία επεξεργασία από Lambros10 και Κυρ Ιαν 14, 2007 7:52 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Tileoptikes Metadoseis

Δημοσίευσηαπό Araxtos » Παρ Ιαν 12, 2007 9:00 pm

Na rotisw kati..Kserete gia tileoptikes metadoseis ??Kati eixe akoustei oti tha iparksoun tileoptikes metadoseis kai gia tin a2.Isxuei??
Araxtos
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece.Athens

Δημοσίευσηαπό noseman » Παρ Ιαν 12, 2007 9:38 pm

Εγώ αυτό που εύχομαι είναι να έχουμε ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα.
Ευελπιστώ όλες οι ομάδες να δώσον το καλύτερο τους εαυτό και να έχουμε αμφίρροπες μάχες ώστε η δυναμικότητα των ομάδων από μόνη της να αναβαθμίσει το επίπεδο της κατηγορίας.

Απεύχομαι παρατράγουδα και εύνοιες διαιτησίας αλλά και εμπλοκές με κάθε τρόπο επηρεασμού παραγόντων σωματείων αλλά και της ομοσπονδίας.

...........

Καλή αγωνιστική χρονιά σε όλους και πάνοτε υγιείς και μακρυά από τραυματισμούς !!


Αμήν Λάμπρο μου... αμήν!
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό T.Q » Δευτ Ιαν 22, 2007 3:17 pm

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 2Ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ????
ΝΟΠ ΚΑΙ ΝΟΒΑ ΞΕΦΥΓΑΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΒΡΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ ...
ΑΝΤΕ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΣΤΗΝ Α1
T.Q
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί Ιαν 09, 2007 2:37 pm

Re: Tileoptikes Metadoseis

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Δευτ Ιαν 22, 2007 7:02 pm

Araxtos έγραψε:Na rotisw kati..Kserete gia tileoptikes metadoseis ??Kati eixe akoustei oti tha iparksoun tileoptikes metadoseis kai gia tin a2.Isxuei??


kai egw to akousa kai mallon apo sport+
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τρί Ιαν 23, 2007 11:06 am

T.Q έγραψε:ΑΝΤΕ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΣΤΗΝ Α1

Κατσε ρε φιλε, αλλιως μας τα ειπες πιο πριν :lol: Ειχες γραψει οτι θα ανεβουν οι ομαδες που θα πληρωνονται (και οι προπονηταδες δε θα τα πρηζουν στους παιχτες). Απο αυτα που εχεις ακουσει, πως το βλεπεις οι παιχτες του ΝΟΠ και του ΝΟΒΑ να πληρωνονται κανονικα; :lol: :wink:

Σοβαρα τωρα, ο ΝΟΒΑ δεν εχει πεισει μεχρι τωρα με την αποδοση του. Μπορει να ανεβασει ρυθμους, μπορει και οχι παντως για να ανεβει, περα απο οτι πρεπει να συνεχισει να πληρωνει, θα πρεπει να μην εχει ουτε μισο τραυματισμο ή τιμωρια. Το βρισκω απιθανο αλλα οχι αδυνατο.

Παντως κατι που ειναι σιγουρο (και εντυπωσιακο) ειναι οτι οι μεχρι τωρα του αντιπαλοι ΔΕΝ εκαναν ενσταση για τον Παπαγιαννακη. Κοινως ο Μανωλακης κανει τον μαγκα με την σιωπηλη ανοχη των αλλων ομαδων :x :x
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό T.Q » Τρί Ιαν 23, 2007 12:49 pm

TooTall έγραψε:
T.Q έγραψε:ΑΝΤΕ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΣΤΗΝ Α1

Κατσε ρε φιλε, αλλιως μας τα ειπες πιο πριν :lol: Ειχες γραψει οτι θα ανεβουν οι ομαδες που θα πληρωνονται (και οι προπονηταδες δε θα τα πρηζουν στους παιχτες). Απο αυτα που εχεις ακουσει, πως το βλεπεις οι παιχτες του ΝΟΠ και του ΝΟΒΑ να πληρωνονται κανονικα; :lol: :wink:

Σοβαρα τωρα, ο ΝΟΒΑ δεν εχει πεισει μεχρι τωρα με την αποδοση του. Μπορει να ανεβασει ρυθμους, μπορει και οχι παντως για να ανεβει, περα απο οτι πρεπει να συνεχισει να πληρωνει, θα πρεπει να μην εχει ουτε μισο τραυματισμο ή τιμωρια. Το βρισκω απιθανο αλλα οχι αδυνατο.

Παντως κατι που ειναι σιγουρο (και εντυπωσιακο) ειναι οτι οι μεχρι τωρα του αντιπαλοι ΔΕΝ εκαναν ενσταση για τον Παπαγιαννακη. Κοινως ο Μανωλακης κανει τον μαγκα με την σιωπηλη ανοχη των αλλων ομαδων :x :x


ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕ ΦΙΛΕ ΨΗΛΕ , ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΠΑΤΖΟΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΟΒΑ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΝΟΒΑ ΣΕ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΝΟΠ-ΝΕΠ-ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΤΛ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΝΩΛΑΚΙ ΝΑ ΚΟΟΥΤΣΑΡΕΙ ΜΕ ΜΑΕΣΤΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥ !!!!!!!!
ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΟΥΚ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΗ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ , ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ !!!!ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΡΟΥΦΑΓΕ ΤΟ ΠΑΛΤΟ Ο ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΤΟΥ ΟΥΚ ...
T.Q
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί Ιαν 09, 2007 2:37 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τρί Ιαν 23, 2007 1:39 pm

T.Q έγραψε: ... ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΝΩΛΑΚΙ ΝΑ ΚΟΟΥΤΣΑΡΕΙ ΜΕ ΜΑΕΣΤΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥ !!!!!!!!

O στρατηγος ΠΟΤΕ δεν καθεται!!!! :lol: :lol: Το πολυ πολυ να γονατισει για να φανει το φρεσκο Πραντα που αγορασε :wink:

T.Q έγραψε: ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΟΥΚ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΗ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ , ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ !!!!ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΡΟΥΦΑΓΕ ΤΟ ΠΑΛΤΟ Ο ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΤΟΥ ΟΥΚ ...

Ναι τον μπαγασα, οτι πεναλτι σφυριξε το διδυμο της συμφορας, το ρουφηξε :lol: Το νου σου οταν πας Ηρακλειο γιατι κουναει το αεροπλανο :P :P :P

Ασε που ακουσα οτι ορισμος του παλτου ειναι ο παιχτης που παιρνεις μεταγραφη και τελικα δεν παιζει γιατι μια ποναει εδω, μια εκει, μια παραπερα :lol: :lol:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό giogias » Τρί Ιαν 23, 2007 2:50 pm

o monos logos pou kapoios tha ekane enstash gia ton papagiannakh pistevw oti tha einai apla oxi gia na mhn paiksei giati ton fovatai kapoia omada apla giati tha prepei na uparxei mia thmoria gia oti ginetai kai den einai swsto
ayth einai h apopsh mou..
www.giogias.com
giogias
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 07, 2006 7:04 am
Τοποθεσία: xania

Δημοσίευσηαπό noseman » Τρί Ιαν 23, 2007 8:00 pm

ρε giogias, έχεις το πιο άσχημο site στον κόσμο :P

και στο βιντεάκι της μικάσα, και οι δύο έχουν την χειρότερη τεχνική που έχω δεί. αυτός που σουτάρει είναι χειρότερος απ'τον Ηλία... :D και ο τερματόρος τρισχειρότερος απ'τον Θοδωρή.
:shock:

μπούχαχα...
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό alex11 » Τρί Ιαν 23, 2007 9:00 pm

noseman έγραψε:ρε giogias, έχεις το πιο άσχημο site στον κόσμο :P

και στο βιντεάκι της μικάσα, και οι δύο έχουν την χειρότερη τεχνική που έχω δεί. αυτός που σουτάρει είναι χειρότερος απ'τον Ηλία... :D και ο τερματόρος τρισχειρότερος απ'τον Θοδωρή.
:shock:

μπούχαχα...



O wolf wigo xeiroteros apo ton Hlia??? Oso gia to Thodori, kathe mera alla kai se kathe agwnistiki apodeiknuei oti einai empisteusimos katw apo ta dokaria...
Τελευταία επεξεργασία από alex11 και Δευτ Φεβ 05, 2007 4:58 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Δημοσίευσηαπό noseman » Παρ Ιαν 26, 2007 8:14 pm

Και ακόμα ο Θ. μαζεύει επειρίες... αν συνεχίσει έτσι στον β' γύρο θα βγάζει μάτια.
:shock:

Ε.. για τον Ηλία τώρα... χμμμ :?

χε χε!
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό alex11 » Σάβ Ιαν 27, 2007 12:33 am

Έλα ρε τώρα...
:)
Άσχετο, ρώτησα τον Ηλία και μου είπε πως σε ξέρει, ισχύει???
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Δημοσίευσηαπό polistas_ » Σάβ Ιαν 27, 2007 5:21 pm

gt asxoloumaste oloi m noseman, einai pia toso diashmos?
e, tote na mas pei o idios poios einai.
ti kathomaste kai psaxnoume?
kai rwtame...kai rwtame...
Άβαταρ μέλους
polistas_
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Ιαν 09, 2007 9:55 pm
Τοποθεσία: n.p.

Δημοσίευσηαπό noseman » Κυρ Ιαν 28, 2007 1:05 pm

Με τον Λιάκο είμαστε πολύ φίλοι.
Γι'αυτό τον πειράζω συνέχεια.. :P

Φιλιααααααααά Ηλία!!! :o

Υ.Γ.
Σου είπε τίποτα ο Φώντας πολίστα? 8)
Και προπάντων χαλάρωσε. Στο πόλο οι παλιοί πάντα πειράζουν τους μικρότερους. Είναι κάτι σαν παράδοση. Στα μάτια μου, όλοι οι μικροί πολίστες είναι κάτι σαν μικρά αδέλφια μου. Είναι δύσκολο και αντίξοο το άθλημα, και θρέφω σεβασμό για όλους όσους ασχολούνται με θέρμη.
Γι'αυτό πολίστα, κάθε σφαλιάρα που θα τρώς, είναι με πολύ αγάπη πλασμένη.
Βάλε κάτω το κεφάλι και δούλεψε σκληρά, και το πόλο θα σου δώσει χαρές και εμπειρίες καταπληκτικές.
Και για να δείς πόσο σε αγαπάω, θα σου στείλω άλλη μια σφαλιάρα από το Λονδίνο που βρίσκομαι! :D
Φιλιά!
:wink:
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό scoReR » Δευτ Ιαν 29, 2007 1:25 pm

noseman έγραψε:Με τον Λιάκο είμαστε πολύ φίλοι.
Γι'αυτό τον πειράζω συνέχεια.. :P

Φιλιααααααααά Ηλία!!
:wink:


Ρε φιλε ωραιο τροπο βρηκες να του εκφρασεις του Ηλια (τον οποιο δεν γνωριζω, οπως και σενα )την εκτιμηση σου.
Απο τα λιγα που διαβασα γιατι μου κανεις για τελειως .σχετο του αθληματος ?
scoReR
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 29, 2007 12:34 pm

Δημοσίευσηαπό T.Q » Δευτ Ιαν 29, 2007 1:46 pm

ΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ???
Ο ΝΟΠ ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΗΚΕ ΑΝΩΜΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΑΥΤΗ Η ΗΤΤΑ ... ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΜΕ ΛΑΡΙΣΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ !!!
Η ΝΕΠ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΝΟΒΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΥΚ-ΚΡΙΜΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ 1 ΒΑΘΜΟ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ...
ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΝΟΡΜΑΛ ΟΠΟΤΕ ΝΟ COMENT !!!!!
T.Q
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί Ιαν 09, 2007 2:37 pm

Δημοσίευσηαπό scoReR » Δευτ Ιαν 29, 2007 2:13 pm

Γεια σε όλους, μπηκα λιγο αποτομα στην παρεα σας, αλλα.......ευχομαι να γίνει ενα δικαιο και θεαματικο πρωτάθλημα και οι καλυτεροι να αλλαξουν κατηγορία. Οσοι απο σας αγωνιζεσθε να ειστε υγιεις ως το τελος του πρωταθληματος που παιρνετε μερος :D
scoReR
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 29, 2007 12:34 pm

Δημοσίευσηαπό noseman » Δευτ Ιαν 29, 2007 2:33 pm

scoReR έγραψε:Απο τα λιγα που διαβασα γιατι μου κανεις για τελειως .σχετο του αθληματος ?


ίσως να είμαι.... ίσως να μην είμαι.
8)

Η προσωπική μου άποψη, είναι οτι είμαι σχετικός με το άθλημα, αλλά είμαι και πολύ πειραχτήρι...

Κρίμα που δεν είμαι πιά στην Ελλάδα. Τα πρωταθλήματα και τα τουρνουά φαίνονται ενδιαφέροντα φέτος.
Ευτυχώς που μπορώ να συμμετέχω έστω και on-line.

Υ.Γ.
Μου φαίνεται οτι γεμίσαμε "παρεξηγιάρηδες" στο χώρο του πόλο.
Μου λείπει η πατρίδα (σε οτι αφορά το πόλο) και οι φίλοι μου (25 χρόνια στις πισίνες, γνώρισα τους καλύτερους φίλους μου εκεί). Το οτι τους πειράζω ηλεκτρονικά δεν σημαίνει οτι δεν του αγαπάω. Γι'αυτό ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ! :P
Αν παρεκτραπώ, να είστε σίγουροι, οτι ο Λάμπρος (administrator) θα μου το πεί.

Υ.Γ.2
scoReR, που παίζεις, αν επιτρέπεται?

φιλιά σε όλους!
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

NOSEMAN

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Ιαν 29, 2007 2:47 pm

Ο πολύ αγαπητός φίλος και παλιός συναθλητής noseman, είναι ένα πειραχτήρι από τα πολύ λίγα, και δεν πρέπει να τον παρεξηγείτε.

Αν και εδώ που τα λέμε, γιατί όλοι οι υπόλοιποι ασχολείστε με αυτά που λέει και αυτούς που πειράζει;

Εδώ δεν ασχολούνται αυτοί που τους τι ¨λέει¨.

ΥΓ Μπορώ να σας πω με βεβαιότητα ότι είναι πολύ σχετικός με το άθλημα.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες

cron