A2 κατηγορία- Εκτιμήσεις.... ΙΙΙ

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

A2 κατηγορία- Εκτιμήσεις.... ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Φεβ 05, 2007 1:56 pm

Συνεχίζουμε εδώ....
Τελευταία επεξεργασία από Lambros10 και Δευτ Φεβ 05, 2007 3:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Δευτ Φεβ 05, 2007 2:06 pm

scoReR έγραψε:... μεχρι τωρα εισπρατει αυτο που πρέπει -απο βαθμούς εννοω- στο χθεσινό παιχνιδι επρεπε να χασει -το λεει η λογική ,οταν μια ομαδα χανει 3ο 8αλεπτο με 3 γκολ,δημιουργει επεισοδια,σταματάει το ματς και στο 4 8αλεπτο κερδιζει , κατι σημαίνει...

Οκ σεβαστη η γνωμη σου για τα υπολοιπα αλλα σχετικα με αυτο το κομματι θα ηθελα να μου πεις αν ειδες το παιχνιδι. Υποθετω πως οχι.

Για να σε βοηθησω στις κρισεις σου λοιπον, θα σου πω αυτο που ειδα εγω: Το σκορ ηταν κλειστο μεχρι το ημιχρονο, το ΚΟΠΙ προηγηθηκε 2-0, ισοφαρησαμε, αμεσως το ΚΟΠΙ σκοραρε και το εκανε 3-2 αλλα μεχρι το ημιχρονο ειχαμε περασει μπροστα 4-3. Στο 3ο εκανε σερι το ΚΟΠΙ και μπραβο του αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορει να πει κανεις οτι μπηκε στο 4ο 8λεπτο εχοντας κυριαρχησει σε ολο το παιχνιδι. Νομιζω συμφωνειτε οτι τελικα οι δυο ομαδες μοιραστηκαν το πρωτο μισο του παιχνιδιου και μετα ειχαν απο ενα παρα πολυ καλο 8λεπτο.

Το γιατι και το πως εγινε οτι εγινε στην κερκιδα δεν ειναι κατι που ειναι χρησιμο να αναλυθει εδω, απλα θα πω οτι μονος καυγας δε γινεται. Το σιγουρο ειναι οτι δεν ειχε καμια επιπτωση στο παιχνιδι αφου ουτε παιχτες ανακατευτηκαν/τιμωρηθηκαν, ουτε αλλαξε κατι στα σφυριγματα των διαιτητων. Αν καποιος παιχτης δεν μπορει να ξεχωρισει τι γινεται μεσα στην πισινα απο οτι γινεται εξω απο αυτη, τοτε συγνωμη αλλα δεν ειναι καλος παιχτης.

Στην τελικη το ΚΟΠΙ κερδισε τουλαχιστον 3 αποβολες μετα τη διακοπη, εβαλε μια γκολαρα και εχασε τις αλλες δυο. Με αλλα λογια θα μπορουσε ανετα να ειχε κερδισει το παιχνιδι αρα για ποια αδικια μπορει να μιλαει κανεις; Τελικα το παιχνιδι κριθηκε στο οτι το ΚΟΠΙ επαιζε ζωνη -νομιζω- απο την αρχη του 8λεπτου και συνεχισε μετα τη διακοπη και στο οτι εμεις παιξαμε πρες. Κοντρες ετσι και αλλιως ειχαμε αρχισει να βγαζουμε απο νωριτερα οποτε η διακοπη δε μας βοηθησε ουτε σε αυτο, εξαλλου η ομαδα παρα το οσα γραφτηκαν (δεν καταλαβαινω γιατι) κολυμπαει καλα και εχει βγαλει πολλες κοντρες σε ολα τα μεχρι τωρα παιχνιδια.

Καταλαβαινω την πικρα καποιου που νομιζει οτι κερδιζει ενα ματς και τελικα το χανει γιαυτο δεν παρεξηγω χαρακτηρισμους και απειλες. Εξαλλου και εμεις τον Ιωνικο τον κερδιζαμε τρια γκολ αλλα τελικα χασαμε βαθμο. Πληροφοριακα σε εκεινο το παιχνιδι οι δυο διαιτητες βαθμολογηθηκαν με 6 και εφοσων δεν ειδατε τον Ιωνικο να διαμαρτυρεται μπορειτε να καταλαβετε το γιατι. Αλλα οκ δεν ειπαμε και τιποτα γιατι καταρχην ακομη και ετσι θα μπορουσαμε να κερδισουμε αν ειμασταν πιο καλοι στην τελικη προσπαθεια, επισης γιατι ολοι ξερουν τις συμπαθειες του Μπιρακη, του Δαμιανακη και του Αργυρου (οχι ως προς τον Ιωνικο φυσικα για να μην παρεξηγηθω) και τελος γιατι εχουμε την ομαδα για να μεινουμε κατηγορια ακομη και αν δε συβαδιζει με τις προτιμησεις του οποιοδηποτε.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό pzozef » Δευτ Φεβ 05, 2007 3:38 pm

noseman says:

<< "drakoulinos", Αυτός είμαι!
χε χε. Αυτό είχα χρόνια να το ακούσω. >>

Και για την επιβεβαιωση.....φωτο πριν τον σεληνιασμο.....σωστα?

Εικόνα
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

Δημοσίευσηαπό noseman » Δευτ Φεβ 05, 2007 4:56 pm

ΦΟΒΕΡΟ!!!
αυτή η φωτό είναι 1983-1984.
Εγώ είμαι πίσω (με τα γυαλιά). Τα μαλλιά μου έχουν μετακομίσει όλα στην πλάτη μου πια.

Δεξιά είναι ο Κώστας Βελαώρας (ιατρός παθολόγος τώρα) και η κοιμωμένη είναι (μάλλον) ο Γιάννης Ντίνος!

Δεξιά πάνω μοιάζει με τον Στέργιο Μαυρομμάτη....
Τότε το παρατσούκλι του Ηλυσιακού, ήταν, Ηλυσσιατρείο!! Καταλαβαίνετε γιατί...

Κι'άλλες κι'άλλες... Πες του Τάκη να σου δώσει κι'άλλες!!!
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό pzozef » Δευτ Φεβ 05, 2007 7:06 pm

noseman έγραψε:
η κοιμωμένη είναι (μάλλον) ο Γιάννης Ντίνος!



H κοιμωμενη ειναι ο Τακης :-)....επαιξες κ εχασες....μηπως αυτος εδω --------> http://www.h2opolo.gr/forum/viewtopic.php?t=471 σου λεει κατι?
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

Δημοσίευσηαπό scoReR » Σάβ Φεβ 17, 2007 11:21 pm

Πηγα και ειδα σημερα το παιχνιδι ΟΥΚ-ΛΑΡΙΣΑ γιατι δεν ειχα ξαναδει τον ΟΥΚ και απο αυτα που ακουγα ηθελα να εχω μια δικη μου γνωμη μιας και μου αρεσει το αθλημα , αλλα δεν ειμαι φιλαθλος καμμιας ομαδας.
Βγαζω λοιπον εξω τους παικτες του ΟΥΚ που νομιζω δεν εχουν καμμια σχεση με αυτα τα καραγκ......κια που δημιουργουν οι παραγοντες , φιλαθλοι , διαιτητες και ολοι οι αλλοι και στην κυριολεξια αμαυρωνουν το πολο. Ειδα ενα ωραιο παιχνιδι , με δυο βεβαια ομαδες που νομιζω -και να με συμπαθανε οι παικτες του ΟΥΚ- δεν ειχαν καμμια σχεση αλλα που παιξανε ενα ομορφο παιχνιδι και στο τελος κερδισε ο πιο καλος . ΑΛΛΑ... αυτα ρε παιδια δεν γινονται , πως μπορουν αυτοι οι κυριοι που σφυριζουν να εκτιθενται ετσι δεν το καταλαβαινω και δεν ξερω και για ποσο, και οι κυριοι που αντι να χαιρονται με την συμπαθητικη ομαδα που εχουν και την ηττα απο ανωτερους αντιπαλους δεν μπορω να τους καταλαβω.
Ειναι μονο κρισεις μου και δεν θελω να αντιπαρατεθω με κανεναν ...ΚΑΛΕΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ
scoReR
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 29, 2007 12:34 pm


Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες