Εκτιμήσεις - Προγνωστικά για την Α2 κατηγορία 2007-08

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό giorgaras » Τρί Οκτ 23, 2007 6:37 pm

defender έγραψε:για το φιλικό του Τρίτωνα με το Καλαμάκι ισχύει 100%
ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΤΡΙΤΩΝΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΚΑΛΑΛΑΜΑΚΙΟΥ!!! ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΡΙΤΙΚΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΦΙΛΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ, ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ??? ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...ΑΦΤΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ,ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ. ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΣΟΒΑΡΑ ΚΡΙΤΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΔΕΙ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙ ΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΙΞΕ ΜΟΝΟ ΜΕ 10 ΠΑΙΚΤΕΣ(2 ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ)!!! ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΩΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ, ΑΦΤΗ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ.
giorgaras
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 03, 2007 10:45 am

Δημοσίευσηαπό No 7 » Τρί Οκτ 23, 2007 8:16 pm

Μπορείτε να γράψετε και τους βοηθούς τους ?
Άβαταρ μέλους
No 7
 
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 29, 2007 10:38 pm

Δημοσίευσηαπό alex11 » Τετ Οκτ 24, 2007 2:01 am

Για να αλλαξω λιγο το κλιμα, tootall τι εχεις να σχολιασεις για τα δυο τελευταια μου posts (πριν απο αυτο) στο συγκεκριμενο topic?? Για να βοηθησω λιγάκι, αφορουσαν τον ΟΦΗ και βρισκονται καπου προς το μεσο της προηγουμενης σελιδας...
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Οκτ 24, 2007 10:12 am

Να σου πω την αληθεια απο τα λινκ που εβαλες μπηκα στο site του ΟΦΗ και θυμηθηκα ολες τις χαρουμενες στιγμες που περασαν οι ομαδες της Α2 στο Ηρακλειο
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό alex11 » Τετ Οκτ 24, 2007 4:24 pm

TooTall έγραψε:Να σου πω την αληθεια απο τα λινκ που εβαλες μπηκα στο site του ΟΦΗ και θυμηθηκα ολες τις χαρουμενες στιγμες που περασαν οι ομαδες της Α2 στο Ηρακλειο

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Τετ Οκτ 24, 2007 5:20 pm

nick_h2o έγραψε:Ο Τρίτων είναι από τώρα..στην Α2 της επόμενης περιόδου! Πολύ νωρίς για πρόβλεψη αλλά την έχω δει την ομάδα και απέξω και από μέσα..(με κάποιες προπονήσεις μαζί τους).


μακάρι να ανεβεί αλλα έχει πολύ δρόμο ακόμα για το πρωτάθλημα τις b...και μην ξεχνάς ότι και πέρυσι και πρόπερσι είχε ομάδα που μπορούσε να ανεβεί αλλα και τις 2 φορες δεν το έκανε...οποτε δε μπορείς να πεις ότι στάνταρ θα ανεβεί.ότι είναι μια πολύ καλή ομάδα και θα πρωταγωνιστήσει και φέτος μου ακούγεται κάπως καλύτερα...
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Τετ Οκτ 24, 2007 6:32 pm

Αν δεν έκανε την πατατιά με τον Άρη Κάμπου τώρα θα ήταν στην Α2...!
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Πέμ Οκτ 25, 2007 12:05 am

καλο είναι να μην μιλάμε υποθετικά αλλα με βάση τα γεγονότα γιατί σίγουρα υπάρχουν πολλές ομάδες που μπορούν να βασιστούν σε υποθετικές σκέψεις.ύστερα μην ξεχνάς ότιο τριτωνας κερδισε το καλαμάκι το σχετικά ευκολα επειδή το παιχνίδι ήταν αδιάφορο γιατί το καλαμάκι είχε ανεβεί είδη...αν δεν είχαν έρθει έτσι τα πράγματα δε ξέρεις ποιο θα ήταν το αποτέλεσμα στο μεταξύ τους παιχνίδι...(άλλο τι αποτέλεσμα θα ήθελες να έρθει εσύ nick η2ο...) οποτε και πάλι δεν ήταν σίγουρο ότι θα ανέβαινε .τέλος πάντων ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει...εγώ απλά επειδή διάβασα αρκετά για το σαββατιατικο φιλικο με το τρίτωνα τα οποια απέχουν πολύ από τh πραγματικότητα θεώρησα ότι έπρεπε να πω τουλάχιστον τη γνώμη μου σε συγκεκριμένο θέμα...αυτά :twisted:
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό TooTall » Πέμ Οκτ 25, 2007 12:20 pm

nick_h2o έγραψε:Ο Τρίτων είναι από τώρα..στην Α2 της επόμενης περιόδου! Πολύ νωρίς για πρόβλεψη αλλά την έχω δει την ομάδα και απέξω και από μέσα..

Το θεμα ειναι οτι οποιος πιεζει μια ομαδα απο τωρα ενω εχει πρωταθλημα το αλλο καλοκαιρι (μακαρι δηλαδη να ειναι νωριτερα αλλα κοε ειναι αυτη) ρισκαρει να φαει ακυρο απο τους παιχτες. Για παραδειγμα περσι το Καλαμακι ηταν πολυ προπονημενο και καλο τον χειμωνα αλλα γινοταν χειροτερο οσο πλησιαζε το πρωταθλημα. Νομιζω εφταιγε το γεγονος οτι τα παιδια διαβαζαν ολο τον χειμωνα Καμα Σουτρα ενω η εποχη του ζευγαρωματος ηταν το καλοκαιρι :lol:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Οκτ 26, 2007 10:04 am

TooTall έγραψε:
nick_h2o έγραψε:Ο Τρίτων είναι από τώρα..στην Α2 της επόμενης περιόδου! Πολύ νωρίς για πρόβλεψη αλλά την έχω δει την ομάδα και απέξω και από μέσα..

Το θεμα ειναι οτι οποιος πιεζει μια ομαδα απο τωρα ενω εχει πρωταθλημα το αλλο καλοκαιρι (μακαρι δηλαδη να ειναι νωριτερα αλλα κοε ειναι αυτη) ρισκαρει να φαει ακυρο απο τους παιχτες. Για παραδειγμα περσι το Καλαμακι ηταν πολυ προπονημενο και καλο τον χειμωνα αλλα γινοταν χειροτερο οσο πλησιαζε το πρωταθλημα. Νομιζω εφταιγε το γεγονος οτι τα παιδια διαβαζαν ολο τον χειμωνα Καμα Σουτρα ενω η εποχη του ζευγαρωματος ηταν το καλοκαιρι :lol:



Οποτε κι αν ειναι το πρωταθλημα, μια ομαδα με στοχους και με νεα παιδια στην ηλικια, μπορει να εκμεταλλευτει το γεγονος οτι το πρωταθλημα μπορει να αρχισει αργοτερα απο το προγραμματισμενο. Ειδικα οταν διαθετει δικη της πισινα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Παρ Οκτ 26, 2007 7:05 pm

sharkface έγραψε:
TooTall έγραψε:
nick_h2o έγραψε:Ο Τρίτων είναι από τώρα..στην Α2 της επόμενης περιόδου! Πολύ νωρίς για πρόβλεψη αλλά την έχω δει την ομάδα και απέξω και από μέσα..

Το θεμα ειναι οτι οποιος πιεζει μια ομαδα απο τωρα ενω εχει πρωταθλημα το αλλο καλοκαιρι (μακαρι δηλαδη να ειναι νωριτερα αλλα κοε ειναι αυτη) ρισκαρει να φαει ακυρο απο τους παιχτες. Για παραδειγμα περσι το Καλαμακι ηταν πολυ προπονημενο και καλο τον χειμωνα αλλα γινοταν χειροτερο οσο πλησιαζε το πρωταθλημα. Νομιζω εφταιγε το γεγονος οτι τα παιδια διαβαζαν ολο τον χειμωνα Καμα Σουτρα ενω η εποχη του ζευγαρωματος ηταν το καλοκαιρι :lol:



Οποτε κι αν ειναι το πρωταθλημα, μια ομαδα με στοχους και με νεα παιδια στην ηλικια, μπορει να εκμεταλλευτει το γεγονος οτι το πρωταθλημα μπορει να αρχισει αργοτερα απο το προγραμματισμενο. Ειδικα οταν διαθετει δικη της πισινα.


δε παει ετσι...γιατι οταν ξερεις οτι το πρωταθλημα θα ειναι μια συγκεκριμενη ημερομηνια και εχεις κανονισει τις οποιες δουλειες σου για μετα και στο αναβαλουν ξαφνικα και στο πανε οχι μια εβδομαδα αλλα 2 μηνες μετα τοτε νομιζω οτι αποσυντονιζεσαι, στραβωνεις κιολας καμια φορα γιατι το κανουν μεσα στο κατακαλοκαιρο(προπερσυ ειδικα) και πεφτει η ψυχολογια και η διαθεση...
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό stamos » Κυρ Νοέμ 25, 2007 10:41 pm

εγώ πιστεύω ότι ο ΝΟΒΑ θα πέσει
stamos
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 1:30 am

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Νοέμ 26, 2007 1:30 pm

stamos έγραψε:εγώ πιστεύω ότι ο ΝΟΒΑ θα πέσει


Στο τουρνουα της Βουλιαγμενης δεν ηταν και τοσο πολυ χαλια.
Για να πεσει ομως μια ομαδα θα πρεπει να κατεβει πρωτα στο πρωταθλημα. Θα τα καταφερει να κατεβει?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Νοέμ 26, 2007 1:43 pm

Κουτσά ή στραβά ο ΝΟΒΑ θα κατέβει στο πρωτάθλημα και προσωπικά πιστεύω
πως εφόσον για κάποιους παίκτες υπάρχουν ήδη προσωπικές επιταγές
στα χέρια τους (και όχι από την ομάδα) δεν είναι ήδη καταδικασμένοι να υποβιβαστούν.

Μια πρώτη γεύση απο το τι μέλει γεννέσθαι θα το δούμε στο κύπελλο σε 2 βδομάδες περίπου
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Νοέμ 26, 2007 1:47 pm

Lambros10 έγραψε:Κουτσά ή στραβά ο ΝΟΒΑ θα κατέβει στο πρωτάθλημα και προσωπικά πιστεύω
πως εφόσον για κάποιους παίκτες υπάρχουν ήδη προσωπικές επιταγές
στα χέρια τους (και όχι από την ομάδα) δεν είναι ήδη καταδικασμένοι να υποβιβαστούν.

Μια πρώτη γεύση απο το τι μέλει γεννέσθαι θα το δούμε στο κύπελλο σε 2 βδομάδες περίπου



Υπαρχουν ομως αυτες οι επιταγες? Η υπαρχουν μονο υποσχεσεις?
Το κυπελλο μπορει παντως να χρησιμοποιηθει και για διαμαρτυρια ενοψει πρωταθληματος, και οχι μονο απο τα παιδια του ΝΟΒΑ. Οποτε δεν νομιζω οτι θα δουμε κατι, ειδικα οσον αφορα τις ομαδες που θα κυνηγησουν την παραμονη.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Νοέμ 26, 2007 1:50 pm

Συγκεκριμένα για 1-2 παικτες-πρωταγωνιστές της ομάδας
έχω πληροφορηθεί ότι τις έχουν στα χέρια τους από νωρίς....

Οψόμεθα για τα υπόλοιπα....

Οσο αφορά το κύπελλο εξακολουθώ να θεωρώ ότι τουλάχιστον για το ρόστερ
και την ύπαρξη ή όχι της ομάδας στο πρωτάθλημα της Α2, θα είναι ημερομηνία σταθμός της ιστορίας του ΝΟΒΑ
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό scoReR » Δευτ Νοέμ 26, 2007 2:49 pm

να ρωτήσω αν τελικά θα τιμωρηθεί ή τιμωρήθηκε ο Κατσιγιαννης?
scoReR
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 29, 2007 12:34 pm

Δημοσίευσηαπό kostis » Δευτ Νοέμ 26, 2007 3:43 pm

scoReR έγραψε:να ρωτήσω αν τελικά θα τιμωρηθεί ή τιμωρήθηκε ο Κατσιγιαννης?


Τιμωρηθηκε η Ξανθη μονο, απο οσο γνωριζω..
kostis
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 24, 2006 12:30 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Ιαν 09, 2008 5:04 pm

Μετα τα τουρνουα προετοιμασιας μεταξυ των ομαδων της Α2, και τις πρωτες 2 φασεις του κυπελλου, και με ολοκληρωμενα τα ροστερ, ενοψει και της εναρξης του πρωταθληματος, προκαλω τον γνωστο παραγοντα, πρωην προπονητη, μελλοντικο προπονητη, νυν μανατζερ και μελλοντικο προεδρο του ΣΕΠΥ της ΚΟΕ και ισως και της Κυβερνησης, coachfk (αρχηγο της διαπλοκης) να μας πει τα προγνωστικα του.
Τα δικα μου βεβαια σιγουρα θα διαφερουν απο τα δικα του, και θα τα ανακοινωσω πολυ συντομα, κι αφου παρω μερικες πληροφοριες ακομα για καποιες ομαδες
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες

cron