Ν.Ο. ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό nemesis » Πέμ Ιούλ 24, 2008 6:22 pm

Καιρός ήταν να κάνει κάτι παραπάνω τώρα και το καλαμάκι με τον Αλέκο θα νοικοκυρευτεί το σωματείο ,να χαρώ και εγώ λιγάκι που έχω βάλει και εγώ το πετραδάκι μου για να κτιστή αυτή η ομάδα :lol: :lol:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Πέμ Ιούλ 24, 2008 8:53 pm

Lambros10 έγραψε:Ο Σόλης έκανε εξαιρετικό πρωτάθλημα πέρυσι και δίκαια κλήθηκε και στο εθνικό αντιπροσωπευτικό συγκρότημα.

Αν μεταγραφεί στο ΚΑΛΑΜΑΚΙ θα είναι κέρδος για την ομάδα
καθότι έχει και προτάσεις από ομάδες της Α1

:shock: αποψεις ειναι αυτες βεβαια.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Ιούλ 24, 2008 9:37 pm

moxito έγραψε:ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΡΕ VS. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΕΧΩ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΙΜΙΣΗ.

Αυτό είναι σπόντα ή μου φαίνεται ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό moxito » Πέμ Ιούλ 24, 2008 9:39 pm

EINAI H ΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΄ΣΕΝΑ. ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΙΨΕΙΣ ΣΟΥ
Άβαταρ μέλους
moxito
 
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Ιούλ 24, 2008 9:55 pm

Ευχαριστώ, αλλά εννοώ, η σπόντα είναι για άλλους ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Πέμ Ιούλ 24, 2008 11:40 pm

Έρχονται αλλαγές..!
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό statler » Παρ Ιούλ 25, 2008 11:19 am

Ο Αλέκος θα παλέψει να κάνει το Καλαμάκι 2ο Πανιώνιο. Το θέμα είναι αν θα βρεθεί κάποιος να σπρώξει και τα ανάλογα χρήματα.
Το κόλλημα του Αλέκου δεν ήταν μόνο το μπάτζετ αλλά και η προθυμία της διοίκησης του Καλαμακίου στο να ανέβει κατηγορία. Ο πρωταρχικός στόχος του Βάσου ήταν και είναι να ανεβάσει ομάδα στην Α1, έτσι ωστε να φανεί και εκεί.

Είμαι περίεργος τα χρήματα που είναι διατεθημένοι να δώσουν σε παίχτες. Θα τον ακολουθήσουν οι παίχτες-παιδιά του?
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Ιούλ 29, 2008 3:42 pm

statler έγραψε:Ο Αλέκος θα παλέψει να κάνει το Καλαμάκι 2ο Πανιώνιο. Το θέμα είναι αν θα βρεθεί κάποιος να σπρώξει και τα ανάλογα χρήματα.
Το κόλλημα του Αλέκου δεν ήταν μόνο το μπάτζετ αλλά και η προθυμία της διοίκησης του Καλαμακίου στο να ανέβει κατηγορία. Ο πρωταρχικός στόχος του Βάσου ήταν και είναι να ανεβάσει ομάδα στην Α1, έτσι ωστε να φανεί και εκεί.

Είμαι περίεργος τα χρήματα που είναι διατεθημένοι να δώσουν σε παίχτες. Θα τον ακολουθήσουν οι παίχτες-παιδιά του?


Ο αλεκος δεν ειναι αναγκη να αποδειξει τιποτα και σε κανεναν. Τον Πανιωνιο τον ανεβασε 2 κατηγοριες με συνοπτικες διαδικασιες και τον εβγαλε Ευρωπη.
Τον Ιωνικο περυσι απο ομαδα που την ειχαν για φουντο, την πηγε 6αδα και ευκολα.
Για να παει στο Καλαμακι ο στοχος ειναι η διακριση και φυσικα αν ερθει η ανοδος, καλως θε να' ρθει.

Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι πως υπαρχει χρηματοδοτης που ο γιος του επαιξε περυσι στην Χαλκιδα, αν δεν απατωμαι και οι πρωτες επαφες με παικτες εχουν ηδη ξεκινησει.

Βεβαια απ' οτι μαθαινω στον φουνταριστο που ηταν πρωτευων στοχος, μαλλον "ηττηθηκε" απο φιλο προπονητη του που ειναι και αυτος φρεσκος σε αντιπαλη ομαδα της Α2.

Τα νεωτερα, προσεχως...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τρί Ιούλ 29, 2008 4:11 pm

COACHFK έγραψε:Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι πως υπαρχει χρηματοδοτης που ο γιος του επαιξε περυσι στην Χαλκιδα...

Κοιτα που εγινε μοδα αυτο :lol: Και μη χειροτερα.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό radioarvila » Τρί Ιούλ 29, 2008 4:20 pm

Το θέμα είναι πως ο συγκεκριμένος που λές είναι χρηματοδότης στα λόγια όπως θα χρήματοδοτούσε και το κοπί πρόπερσι,απλά παπάδες να παίζει ο γιός του πόλο.
Άβαταρ μέλους
radioarvila
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό aprosarmostos » Τρί Ιούλ 29, 2008 5:05 pm

radioarvila έγραψε:Το θέμα είναι πως ο συγκεκριμένος που λές είναι χρηματοδότης στα λόγια όπως θα χρήματοδοτούσε και το κοπί πρόπερσι,απλά παπάδες να παίζει ο γιός του πόλο.
Σωστος!!!
Και περσι κατι εταξε στη Χαλκιδα και ακομα τον ψαχνουν!!!!
aprosarmostos
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 04, 2008 1:22 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Ιούλ 29, 2008 9:26 pm

Ε, άμα κλείσει στο Καλαμάκι, θα ξέρουν πού να τον βρουν.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Ιούλ 29, 2008 9:54 pm

aprosarmostos έγραψε:
radioarvila έγραψε:Το θέμα είναι πως ο συγκεκριμένος που λές είναι χρηματοδότης στα λόγια όπως θα χρήματοδοτούσε και το κοπί πρόπερσι,απλά παπάδες να παίζει ο γιός του πόλο.
Σωστος!!!
Και περσι κατι εταξε στη Χαλκιδα και ακομα τον ψαχνουν!!!!


Περυσι στην Χαλκιδα ταξανε πολλοι και πολλα...

Ε, ο συγκεκριμενος ειδε και αποειδε και την εκανε με ελαφρα πηδηματακια...

Φετος ομως, αφου εθεσε προϋποθεση να μην συνεχισει προπονητης ο Μιραλης, δεσμευτηκε.

Τωρα απο το δεσμευομαι μεχρι τα "ακουμπαω" να δεχτω οτι υπαρχει διαφορα...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Ιούλ 30, 2008 12:26 am

Με αλλα λογια: εχουμε πλεον τρεις μπαμπαδες που διαλεγουν προπονητες, κανουν μεταγραφες και γενικοτερα χωνουν χρημα. Ολα αυτα για να δουν τα βλασταρια τους να παιζουν στο τεραστιας σημασιας πρωταθλημα της Α2. :lol:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Ιούλ 30, 2008 12:43 am

Ε αφού πληρώνουν...
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό five » Τετ Ιούλ 30, 2008 4:44 pm

TooTall έγραψε:Με αλλα λογια: εχουμε πλεον τρεις μπαμπαδες που διαλεγουν προπονητες, κανουν μεταγραφες και γενικοτερα χωνουν χρημα. Ολα αυτα για να δουν τα βλασταρια τους να παιζουν στο τεραστιας σημασιας πρωταθλημα της Α2. :lol:


Εγω θελω πανω σ αυτο να πω,οτι αντι να λεμε δοξα τω θεο που υπαρχουν ανθρωποι που ασχολουνται και ενιοτε συνδραμουν οικονομικα στο μεγαλης εμβελειας και προβολης πρωταθλημα της Α2 (αλλα και γενικοτερα σε ολα τα επιπεδα και κατηγοριες του ρομαντικου αθληματος μας), καθομαστε και το κατακρινουμε απο πανω.

Ακομα και για τα παιδια τους να το κανουν, για τι αλλο θα μπορουσε καποιος να το κανει δηλαδη ? Για τα τηλεοπτικα δικαιωματα απο το EUROSPORT, για τα χιλιαδες διαρκειας που θα πουλουσε η για την τεραστια προβολη που θα κερδιζε απο τα MEDIA?

Δοξα τω θεο να λετε να υπαρχουν κι αλλοι τετοιοι οποιοι κι αν ειναι και δεν τους ξερω καν ουτε ονομαστικα,δεν τους υπερασπιζομαι απλα λεω την πραγματικοτητα. Γιατι το αθλημα δεν προσφερει ευκαιρειες σε κανεναν επενδυτη να επενδυσει. Αμα ηταν στην δικια σου ομαδα οποια κι αν ειναι αυτη,μαλλον θα εκανες το παγωνι και δεν θα σε πειραζε και τοσο φανταζομαι.

Οσον αφορα το Καλαμακι,ελπιζω να ενισχυθει και να ειναι πιο ανταγωνιστικο,ειναι ενα υγιες σωματειο που ειναι παραδειγμα προς μιμηση ακομα και απο τα περισσοτερα σωματεια της Α1.
Ο Μοιραλης εκανε εργο στο Καλαμακι, κανενας δεν το αμφισβητει αυτο, και απο τη στιγμη που η διοικηση θελησε καποια αλλαγη, νομιζω πως εκανε την καλυτερη επιλογη με Αλεκο.
five
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 5:07 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Ιούλ 30, 2008 5:00 pm

five έγραψε:
TooTall έγραψε:Με αλλα λογια: εχουμε πλεον τρεις μπαμπαδες που διαλεγουν προπονητες, κανουν μεταγραφες και γενικοτερα χωνουν χρημα. Ολα αυτα για να δουν τα βλασταρια τους να παιζουν στο τεραστιας σημασιας πρωταθλημα της Α2. :lol:


Εγω θελω πανω σ αυτο να πω,οτι αντι να λεμε δοξα τω θεο που υπαρχουν ανθρωποι που ασχολουνται και ενιοτε συνδραμουν οικονομικα στο μεγαλης εμβελειας και προβολης πρωταθλημα της Α2 (αλλα και γενικοτερα σε ολα τα επιπεδα και κατηγοριες του ρομαντικου αθληματος μας), καθομαστε και το κατακρινουμε απο πανω.

Ακομα και για τα παιδια τους να το κανουν, για τι αλλο θα μπορουσε καποιος να το κανει δηλαδη ? Για τα τηλεοπτικα δικαιωματα απο το EUROSPORT, για τα χιλιαδες διαρκειας που θα πουλουσε η για την τεραστια προβολη που θα κερδιζε απο τα MEDIA?

Δοξα τω θεο να λετε να υπαρχουν κι αλλοι τετοιοι οποιοι κι αν ειναι και δεν τους ξερω καν ουτε ονομαστικα,δεν τους υπερασπιζομαι απλα λεω την πραγματικοτητα. Γιατι το αθλημα δεν προσφερει ευκαιρειες σε κανεναν επενδυτη να επενδυσει. Αμα ηταν στην δικια σου ομαδα οποια κι αν ειναι αυτη,μαλλον θα εκανες το παγωνι και δεν θα σε πειραζε και τοσο φανταζομαι.

Οσον αφορα το Καλαμακι,ελπιζω να ενισχυθει και να ειναι πιο ανταγωνιστικο,ειναι ενα υγιες σωματειο που ειναι παραδειγμα προς μιμηση ακομα και απο τα περισσοτερα σωματεια της Α1.
Ο Μοιραλης εκανε εργο στο Καλαμακι, κανενας δεν το αμφισβητει αυτο, και απο τη στιγμη που η διοικηση θελησε καποια αλλαγη, νομιζω πως εκανε την καλυτερη επιλογη με Αλεκο.


Κωνσταντινος strikes back and strike HARD!!!

Keep on...rock in!!!! Stop, walking!!! :lol: 8) :lol: :shock:
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Τετ Ιούλ 30, 2008 5:18 pm

Κωνσταντινε, εμαθα οτι φετος θα πλενεσαι 3 τουλαχιστον φορες την εβδομαδα
Με τον ψηλο τι θα γινει?
Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα μαζι σου
Οποιος τα χωνει στο πολο και ειδικα στην α2 πρεπει να εχει καποιο λογο για να το κανει, κι αυτος συνηθως ειναι ο γιος του.
Ασε που το βλεπω απολυτα θεμιτο, ειδικα αν δεν ανακατευεται με τον προπονητη και τα αγωνιστικα θεματα.
Σιγουρα ολοι θελουμε να παιρνουμε τα συμφωνηθεντα, και λιγη αξια εχει αν αυτος που τα δινει τα δινει για τον γιο του η για αλλους λογους.
Να πω βεβαια απο προσωπικες εμπειριες, οτι αυτοι που τα δινουν δεν βγαινουν και τοσο χαμενοι. Παραδειγμα φετος στο ΚΟΠΙ, οπου βρεθηκαν επιπλεον 15 χιλ απο ανθρωπο επιχειρηματια ο οποιος δεν ειχε και καμμια τετοια επαφη με την ομαδα, αλλα τα εδωσε ως χορηγος, θελοντας να αξιοποιησει την χορηγεια για δικους του λογους (πολυ γνωστους σε ολους που εχουν κατα καιρους κανει τετοιες χορηγειες).
Αν τελος παρουμε μια μια τις ομαδες της α2 με τα μπατζετ που διαθετουν, ειναι δεδομενο οτι για να καλυφθουν αυτα (τα μπατζετ), παντα θα υπαρχει καποιος που τα χωνει, ειτε αυτος ειναι ο προεδρος, ειτε ο εφορος, ειτε ο γονιος, ειτε οποιοσδηποτε αλλος.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Ιούλ 30, 2008 5:19 pm

Καταλαβαινω οτι θεωρεις (ή μαλλον θεωρειτε απο οτι βλεπω) θετικο να γινεται τζιρος στην κατηγορια.

Ομως αυτη ειναι η μια αποψη. Η αλλη λεει οτι το παιδι του μπαμπα που πληρωνει και εχει δικιο θα παρει τη θεση πιθανοτατα καποιου πιο αξιου ειτε στην ομαδα του, ειτε στην εθνικη. Η λογικη επισης λεει οτι ο διπλανος μπαμπας που δεν μπορει οικονομικα να μπει στην ιδια διαδικασια θα παρει το παιδι του (οσο ταλεντο και αν εχει) και θα το παει καπου αλλου. Και καπως ετσι το σωματειο θα χασει τα παιδια του και τελικα θα καταστραφει. Μη μου πεις οτι δε γινεται γιατι εχω μερικα προχειρα παραδειγματακια.

Οποιος θελει να βρει λεφτα απλα βρισκει απο εκει που εννοει ο doom.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Τετ Ιούλ 30, 2008 5:35 pm

TooTall έγραψε:Καταλαβαινω οτι θεωρεις (ή μαλλον θεωρειτε απο οτι βλεπω) θετικο να γινεται τζιρος στην κατηγορια.

Ομως αυτη ειναι η μια αποψη. Η αλλη λεει οτι το παιδι του μπαμπα που πληρωνει και εχει δικιο θα παρει τη θεση πιθανοτατα καποιου πιο αξιου ειτε στην ομαδα του, ειτε στην εθνικη. Η λογικη επισης λεει οτι ο διπλανος μπαμπας που δεν μπορει οικονομικα να μπει στην ιδια διαδικασια θα παρει το παιδι του (οσο ταλεντο και αν εχει) και θα το παει καπου αλλου. Και καπως ετσι το σωματειο θα χασει τα παιδια του και τελικα θα καταστραφει. Μη μου πεις οτι δε γινεται γιατι εχω μερικα προχειρα παραδειγματακια.

Οποιος θελει να βρει λεφτα απλα βρισκει απο εκει που εννοει ο doom.


Φυσικα και γινεται, αυτο δεν μπορει κανεις να το αμφισβητησει.
Το αν θα γινει ομως, εξαρταται καθαρα απο τον ανθρωπο που σε τελικη αναλυση διαχειριζεται ολη αυτην την κατασταση, και αυτος ειναι ο προπονητης. Αν ο υπευθυνος του πολο του πει με οποιονδηποτε τροπο να χρησιμοποιει οπωσδηποτε τον γιο χορηγο σε βαρος καποιου αλλου, τοτε ειναι καθαρα θεμα προσωπικοτητας του προπονητη.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες