Ν.Ο. ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό TooTall » Πέμ Ιούλ 31, 2008 1:06 am

Θεωρητικα θα μπορουσε να ειναι ετσι, πρακτικα ομως ισχυει αυτο που μας μετεφερε ο FK:

COACHFK έγραψε:Φετος ομως, αφου εθεσε προϋποθεση να μην συνεχισει προπονητης ο Μιραλης, δεσμευτηκε.


Και χωρις να θελω να γινω συγκεκριμενος απο οσα εχω ακουσει δεν ειναι ο μοναδικος μπαμπας-χορηγος που εχωσε χοντρα τη μυτη του εκει που δεν πρεπει. Προφανως συμφωνεις οτι προπονητης που ειναι επιλογη του μπαμπα δε θα λειτουργησει οπως περιγραφεις.

five ευτυχως δεν εχω τυχει να βρεθω σε τετοια κατασταση για να σου πω αν θα εκανα το παγωνι ή οχι. Ισως ειναι που στην επαρχεια τα λεφτα βρισκονται με πιο ορθοδοξους τροπους, ισως ειναι που αποφευγω ομαδες που ψαχνονται για τετοια "ευκολα" σχηματα. Παντως το να ειμαι με την αγωνια μην πω καμια κουβεντα στον κανακαρη και ο μπαμπας του δεν με πληρωσει μου ακουγεται καπως αγχωτικο.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό radioarvila » Πέμ Ιούλ 31, 2008 2:12 am

Εγώ πάλι λέω αφού το κόλπο με τους μπαμπάδες είναι καλό να το κάνουμε και στην εθνική (οχι πως εκεί δεν έχουν ράψει κουστούμια, έχουν αδειάσει φούρνους, ψαράδικα και έχουν χορηγήσει ολόκληρες αποστολές στας αυστραλίας για να παίξουν οι παιχταράδες τους).
Σόρυ κιόλας εσείς ξέρετε πολλούς μπαμπάδες που τρέχουν για την ομάδα ή ακόμη καλύτερα την χορηγούν και δεν έχουν απαιτήσεις???
Άβαταρ μέλους
radioarvila
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό michael jordan » Πέμ Ιούλ 31, 2008 3:52 am

1)O five λέει δοξα τω θεω που υπαρχουν πατεραδες που βαζουν λεφτα στις ομαδες που παιζουν οι γιοι τους..

2)Ο doom λέει ότι είναι απόλυτα θεμιτό να γίνεται κάτι τετοιο...


ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: πλέον δε κρατάμε ούτε τα προσχήματα.. συγχαρητηρια κύριοι

ΑΣ ΔΙΩΞΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΥΠΟΒΑΘΡΟ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ... ΚΑΙ ΑΣ ΟΡΙΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΟΤΕΙΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΜΙΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΑΡΙΦΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Η ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥΣ..


καμία συμμετοχη των γονιών στα οικονομικά του συλλογου... αν είναι δυνατον.. θα τρελαθούμε τελειως... ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ
michael jordan
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 19, 2008 2:00 am

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Ιούλ 31, 2008 10:33 am

Κυριε μπασκετοφιλε και μαλλον αιωνιε αδικημενε, διαβαζε καλυτερα αυτα που γραφουμε, και μην παιρνεις μονο τα πολυ μικρα κομματια που σε βολευουν προκειμενου να βγαλεις την πικρα σου.
Οι καλοι θα προχωρησουν ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ, ακομα κι αν υπαρχουν 50 μπαμπαδες χορηγοι σε μια ομαδα
Και σε τελικη αναλυση, υπαρχει η λυση της μετακινησης αν αισθανεσαι αδικημενος.
Βρες μια ομαδα που κατα την αποψη σου δεν υπαρχει χορηγος η εφορος μπαμπας, και συνεχισε εκει την προσπαθεια σου...
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Πέμ Ιούλ 31, 2008 10:47 am

TooTall έγραψε:five ευτυχως δεν εχω τυχει να βρεθω σε τετοια κατασταση για να σου πω αν θα εκανα το παγωνι ή οχι. Ισως ειναι που στην επαρχεια τα λεφτα βρισκονται με πιο ορθοδοξους τροπους, ισως ειναι που αποφευγω ομαδες που ψαχνονται για τετοια "ευκολα" σχηματα. Παντως το να ειμαι με την αγωνια μην πω καμια κουβεντα στον κανακαρη και ο μπαμπας του δεν με πληρωσει μου ακουγεται καπως αγχωτικο.


Πετυχημένο!!!
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό five » Πέμ Ιούλ 31, 2008 5:44 pm

doom έγραψε:Κυριε μπασκετοφιλε και μαλλον αιωνιε αδικημενε, διαβαζε καλυτερα αυτα που γραφουμε, και μην παιρνεις μονο τα πολυ μικρα κομματια που σε βολευουν προκειμενου να βγαλεις την πικρα σου.
Οι καλοι θα προχωρησουν ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ, ακομα κι αν υπαρχουν 50 μπαμπαδες χορηγοι σε μια ομαδα
Και σε τελικη αναλυση, υπαρχει η λυση της μετακινησης αν αισθανεσαι αδικημενος.
Βρες μια ομαδα που κατα την αποψη σου δεν υπαρχει χορηγος η εφορος μπαμπας, και συνεχισε εκει την προσπαθεια σου...


Συμφωνω απολυτα!!! Οι καλοι ποτε δεν χανονται!! Απλα πολυ συχνα καποιοι μετριοι η κακοι, επικαλουνται αυτα τα θεματα ως δικαιολογια-πιπιλα στους υπολοιπους και στους εαυτους τους, προκειμενου να δικαιολογησουν την αποτυχημενη πορεια τους.
Το εχω συναντησει εκατοντακις περισσοτερο απ το να εχει αδικηθει καποιος που αξιζε πραγματικα για καποιον αλλον λογω οικονομικης αιτιας!

Φιλε doom δεν νομιζω πως μπορω να ακολουθησω το προγραμμα που ειπες, οι επαγγελματικες μου υποχρεωσεις ειναι πολυ αυξημενες (και απο τα καφε δεν μ εχεις χασει?)

Θα το παλεψω και ο,τι γινει!!

Κατανοηση!
five
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 5:07 pm

Δημοσίευσηαπό michael jordan » Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:20 pm

μιλάτε λες και δε ξερετε τι συμβαινει.. αν καποιος είναι καλος τότε προφανώς ποτέ δε χανεται όποιος και αν βάζει λεφτα, και πολλέσ φορέσ αυτα όντως είναι δικαιολογίες των μέτριων αθλητών... συμφωνω απολυτα

τι συμβαινει όμως όταν 2 αθλητέσ βρίσκονται πάνω κάτω στο ίδιο επίπεδο, και ο ένασ εκ των 2 έχει μπαμπα χρηματοδότη?
τότε μήπωσ προωθείται ο ένασ και ο αλλόσ μένει λίγο πιο πίσω? μήπως στον εναν δίνονται περισσότερες ευκαιρίεσ? γιατι να μην υπάρχουν δηλαδή τα ίδια κριτήρια?
michael jordan
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 19, 2008 2:00 am

Δημοσίευσηαπό radioarvila » Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:24 pm

Ναι συμφωνώ απόλυτα five όπως πχ. ένας φουνταριστός της χίου(δεν θέλω να λέω ονόματα) που είχε όπως έλεγε ο μπέμπης προδιαγραφές μιλάνοβιτς αλλά τον φάγαν για να στείλουν το γίοκα τους άλλοι στην έθνική.
Και στην τελική αυτούς που τρώνε δεν γίνονται ποτέ καλοί γιατί το κόβουν το άθλημα.....ή το παίρνουν στη πλάκα απλά γιατί δεν έχουμε όλοι το μπαμπά με τα φράγκα απο πίσω να ασχολούμαστε μόνο με το πόλο και έχει ο θεός.
Άβαταρ μέλους
radioarvila
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό michael jordan » Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:34 pm

radioarvila έγραψε:Ναι συμφωνώ απόλυτα five όπως πχ. ένας φουνταριστός της χίου(δεν θέλω να λέω ονόματα) που είχε όπως έλεγε ο μπέμπης προδιαγραφές μιλάνοβιτς αλλά τον φάγαν για να στείλουν το γίοκα τους άλλοι στην έθνική.
Και στην τελική αυτούς που τρώνε δεν γίνονται ποτέ καλοί γιατί το κόβουν το άθλημα.....ή το παίρνουν στη πλάκα απλά γιατί δεν έχουμε όλοι το μπαμπά με τα φράγκα απο πίσω να ασχολούμαστε μόνο με το πόλο και έχει ο θεός.



++++
michael jordan
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 19, 2008 2:00 am

Δημοσίευσηαπό five » Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:41 pm

michael jordan έγραψε:μιλάτε λες και δε ξερετε τι συμβαινει.. αν καποιος είναι καλος τότε προφανώς ποτέ δε χανεται όποιος και αν βάζει λεφτα, και πολλέσ φορέσ αυτα όντως είναι δικαιολογίες των μέτριων αθλητών... συμφωνω απολυτα

τι συμβαινει όμως όταν 2 αθλητέσ βρίσκονται πάνω κάτω στο ίδιο επίπεδο, και ο ένασ εκ των 2 έχει μπαμπα χρηματοδότη?
τότε μήπωσ προωθείται ο ένασ και ο αλλόσ μένει λίγο πιο πίσω? μήπως στον εναν δίνονται περισσότερες ευκαιρίεσ? γιατι να μην υπάρχουν δηλαδή τα ίδια κριτήρια?


Σ αυτο φιλε μου συμφωνω απολυτα και γω με τη σειρα μου.
Σιγουρα θα ευνοηθει ο πιο ευπορος.
Αλλα αυτο φιλε μου δεν γινεται στο πολο μονο, γινεται σε ολο το φασμα της κοινωνιας μας, αθλητικη και εξωαθλητικη.
Ειναι γεγονος οτι οποιος εχει τα οικονομικα μεσα εχει ισχυ, και οποιος εχει ισχυ εχει περισσοτερες ευκαιρειες.

Απο το σχολειο,το πανεπιστημιο,τον εργασιακο τομεα,ολο το φασμα του αθλητισμου,οπου δεν θα μπορουσε ενα κουτσοπρωταθλημα Α2 πολο να αποτλει την εξαιρεση...

Απλα ισως στο πολο επειδη ειναι λιγο πιο κλειστος ο κυκλος καθοτι ειναι λιγοι οι ρομαντικοι,ειναι καποιες φορες περισσοτερο ορατο,τιποτα παραπανω.
five
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 5:07 pm

Δημοσίευσηαπό five » Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:43 pm

radioarvila έγραψε:Ναι συμφωνώ απόλυτα five όπως πχ. ένας φουνταριστός της χίου(δεν θέλω να λέω ονόματα) που είχε όπως έλεγε ο μπέμπης προδιαγραφές μιλάνοβιτς αλλά τον φάγαν για να στείλουν το γίοκα τους άλλοι στην έθνική.
Και στην τελική αυτούς που τρώνε δεν γίνονται ποτέ καλοί γιατί το κόβουν το άθλημα.....ή το παίρνουν στη πλάκα απλά γιατί δεν έχουμε όλοι το μπαμπά με τα φράγκα απο πίσω να ασχολούμαστε μόνο με το πόλο και έχει ο θεός.


Παιζω πολο απο το 1985, και ειλικρινα δεν ξερω κανενα φουνταριστο της εθνικης ελλαδος να εχει μπαμπα χορηγο πιστεψε με.

Πολλοι ειχαν προδιαγραφες και ταλεντο γενικα, η επιμονη και η προπονηση ειναι αυτη που κανει τη διαφορα στην πορεια...
five
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 5:07 pm

Δημοσίευσηαπό radioarvila » Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:52 pm

καλά ρώτα το μπέμπη για το χιώτη......εθνική εφήβων λέω φυσικά.
και μπορώ να πω και άλλους, αλλά είμαι σίγουρος όλοι μας έχουμε μια ιστορία κατα νου.
Σίγουρα η προπόνηση τα κάνει όλα και η επιμονή,αλλά είναι μια ηλικία εκει στα 17-20 που προσδιορίζουμε την ποιότητα του πόλο που θα παίξουμε, εκεί μερικοί τρώνε το ανάλογο σπρώξιμο και άλλοι το κατάλληλο βύθισμα.
Άβαταρ μέλους
radioarvila
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό BIGMAN » Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm

Εχω την αισθηση οτι ολοι θελετε να μιλησετε γενικοτερα για μπαμπαδες που προωθουν τα παιδια τους και ανακατευονται στα δρωμαινα της ελληνικης υδατοσφαιρισης βλεπε Γουνας . Προτεινω να ανοιχτει ενα topic και να πειτε τη γνωμη σας.
Τελευταία επεξεργασία από BIGMAN και Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:58 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
BIGMAN
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό radioarvila » Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:58 pm

Και όσο για παίκτη της εθνικής για θυμίσου ποιός μικρός έφηβος έπιανε τη μπάλα με τα 2 χέρια ??? αλλά ο μπαμπάς του ήταν υπεύθηνος ενός μεγάλου κολυμβητηρίου?
Άβαταρ μέλους
radioarvila
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Ιούλ 31, 2008 8:16 pm

Φανταζομαι οτι μιλας για τον Μαμουνη, ο οποιος οταν εγω ημουν στην Χιο, ειχε παρει μονος του ενα πρωταθλημα εφηβων. Φυσικα ειχε προδιαγραφες τεραστιες, αλλα....
Κανεις μπαμπας δεν του εφταιγε, δυστυχως τοτε ο Μακης εκανε μεγαλο κακο στα νεωτερα παιδια της Χιου με το να μην πηγαινει να παιξει στην Εθνικη Ομαδα, και αποτελεσε, χωρις να το θελει κακο παραδειγμα.
Ο συγκεκριμενος (αν ειναι αυτος) δυστυχως δεν αγαπησε ποτε το αθλημα, για αυτο και τα παρατησε μικρος.
Ψαχνω τοση ωρα παντως να βρω τον αλλο που ανεφερες με τον μπαμπα του σε μεγαλο κολυμβητηριο και δεν τα καταφερνω.
Επειδη ειμαι πολυ περιεργος, στειλε pm να μου πεις σε ποιον αναφερεσαι.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Πέμ Ιούλ 31, 2008 8:52 pm

radioarvila έγραψε:Εγώ πάλι λέω αφού το κόλπο με τους μπαμπάδες είναι καλό να το κάνουμε και στην εθνική (οχι πως εκεί δεν έχουν ράψει κουστούμια, έχουν αδειάσει φούρνους, ψαράδικα και έχουν χορηγήσει ολόκληρες αποστολές στας αυστραλίας για να παίξουν οι παιχταράδες τους).
Σόρυ κιόλας εσείς ξέρετε πολλούς μπαμπάδες που τρέχουν για την ομάδα ή ακόμη καλύτερα την χορηγούν και δεν έχουν απαιτήσεις???

Και μην ξεχνάμε και τις πληρωμένες διακοπές!
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Πέμ Ιούλ 31, 2008 11:40 pm

Νομίζω ότι όλα τα παραπάνω ανήκουν στο topic "Αμαρτίες γονέων.."

Λάμπρο ανέλαβε δράση!
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό TooTall » Παρ Αύγ 01, 2008 10:48 am

doom έγραψε:Ο συγκεκριμενος (αν ειναι αυτος) δυστυχως δεν αγαπησε ποτε το αθλημα, για αυτο και τα παρατησε μικρος.

Δεν τα παρατησε απο τοτε, τον Γιωργο τον ειχα συμπαιχτη στον Θριαμβο την χρονια που ειχαμε βγει 4οι στην Α2, το 2000 αν θυμαμαι καλα. Πολυ καλο παιδι και οντως εξαιρετικος φουνταριστος, με τον Αντιοχο ειχαμε κανει τρελο διδυμο στα δυο μετρα. Μετα δεν ξερω τι εγινε και δε συνεχισε, ισως τον κερδισε η φοιτητικη ζωη 8) :wink:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Αύγ 01, 2008 4:49 pm

COACHFK έγραψε:
aprosarmostos έγραψε:
radioarvila έγραψε:Το θέμα είναι πως ο συγκεκριμένος που λές είναι χρηματοδότης στα λόγια όπως θα χρήματοδοτούσε και το κοπί πρόπερσι,απλά παπάδες να παίζει ο γιός του πόλο.
Σωστος!!!
Και περσι κατι εταξε στη Χαλκιδα και ακομα τον ψαχνουν!!!!


Περυσι στην Χαλκιδα ταξανε πολλοι και πολλα...

Ε, ο συγκεκριμενος ειδε και αποειδε και την εκανε με ελαφρα πηδηματακια...

Φετος ομως, αφου εθεσε προϋποθεση να μην συνεχισει προπονητης ο Μιραλης, δεσμευτηκε.

Τωρα απο το δεσμευομαι μεχρι τα "ακουμπαω" να δεχτω οτι υπαρχει διαφορα...


Με το παρον θα ηθελα να επανορθωσω και να ζητησω την κατανοηση για την παραπληροφορηση, σχετικα με τα παραπανω. Οπως με διαβεβαιωσε ο Κος στον οποιο αναφερομαι(σε τηλ. συνομιλια μας), δεν υπηρχε καμια αναμειξη του στα οικονομικα της Χαλκιδας(και δεν του ζητηθηκε) καθως και δεν υπαρχει καμια αναμειξη του στα του Καλαμακιου και στην αποφαση της απομακρυνσης του Κου Μιραλη.

Θα ηθελα να διαβεβαιωσω πως δεν ειχα καμια προθεση να θιξω καποιον και να ειστε σιγουροι πως απο εδω και περα θα διασταυρωνω τις πληροφοριες με τον πιο ασφαλη τροπο και με τις περισσοτερες δυνατες μορφες.

Ευχαριστω πολυ για την κατανοηση.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Αύγ 01, 2008 5:47 pm

Coach προς τιμήν σου που ζητάς συγγνώμη αλλά πολύ επίσημα τα θέτεις. Έγινε μεγάλη μανούρα ή μου φαίνεται ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα Α2 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες