Τελική φάση Μινι Παίδων (γεν'96) 2008

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα μικρών ηλικιών παλαιότερων ετών

Φαβορί για την κατακτιση τοΥ Πρωταθλήματος 2008 μινι παιδων('96)

Ολυμπιακος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γλυφάδα
2
8%
Νηρέας Γέρακα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βουλιαγμένη
9
38%
Χανιά
3
13%
ΠΑΟΚ
2
8%
ΗΡΑΚΛΉΣ
1
4%
ΦΑΛΗΡΟ
7
29%
 
Σύνολο ψήφων : 24

Δημοσίευσηαπό wateridol » Δευτ Δεκ 08, 2008 3:35 pm

Αγαπητέ Fitilakias,
θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το Φάληρο είναι πανάξια πρωταθλητής. Επίσης συγχαρητήρια στον κ. Κοντομίχαλο που ουσιαστικά έστησε την ομάδα. Παρακολούθησε όλα τα παιχνίδια των πιθανών αντιπάλων του και έστησε ανάλογα τα παιδιά του. Λίγη στρατηγική και εξυπνάδα και έχεις το πρωτάθλημα στο τσεπάκι. Το υλικό το είχε έτσι κι αλλιώς. Μπράβο του!!
Οσο για Βουλιαγμένη, τι να πω? Πολύ κουρασμένα και από δύσκολα παιχνίδια συν το άγχος των παιδιών δεν είναι δύσκολο να χάσεις και δεν νομίζω ότι φταίει ο προπονητής γι'αυτό. Μάλλον φταίει η νοοτροπία που έχουν οι γονείς του ΝΟΒ.
Οσο για Ολυμπιακό, βλέποντας τα παιχνίδια ημιτελικού και μικρού τελικού, νομίζω ότι αυτά τα παιδιά δεν πήραν την τρίτη θέση γιατί τους την χάρισαν αντίθετα είδα και κάτι κουφά σφυρίγματα εναντίον.
Και τέλος για τον Νηρέα Γέρακα έχω να πω ότι, δεν μπορείς να στηρίζεσαι σε δύο-τρεις παίκτες για να βγάλουν το φίδι από την τρύπα...
AMAN O KAZAΜΠΟΥΜΠΟΥ!
wateridol
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Δεκ 02, 2008 8:14 pm

Δημοσίευσηαπό fitilakias » Δευτ Δεκ 08, 2008 3:44 pm

Watridol μαλλον δεν παρακολουθεις καλα την κατηγορια. Σε τετοιες ηλικιες ολες οι ομαδες εχουν 2-3 παικτες και οι υπολοιποι συμπλρωνουν.

Θες να μας πεις λιγο για τα Χανια( το παιδακι το ψηλο)? Για τον Ολυμπακο ( το 5 και το 7 ) Την Βουλιαγμνη ( το 7 και το 4 ) Το Φαληρο ( το 7 το 5 ) κτλ κτλ , το θεμα σ αυτην τη κατηγορια ειναι οι αλλοι σε τι επιπεδο ειναι !! Αυτοι παιρνουν τα παιχιδια οχι οι 1-2 καλοι , που ολες οι ομαδες εχουν ( μιλαω για την 8αδα)
fitilakias
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2007 6:02 pm

Δημοσίευσηαπό fitilakias » Δευτ Δεκ 08, 2008 3:59 pm

Και γενικα φιλε wateridol διαβαζοντας προσεχτκα παλιοτερα post ( π.χ αυτο με τον Πατερο) εισαι ολυμπιακακιας οποτε σε δικαιολογω διοτι -οπως λεει απ εξω απ εξω ενας φιλος...παραπανω - οι Ολυμπιακοι δυσκολα βλεπουν τα πραγματα πιο πλατια! :D
fitilakias
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2007 6:02 pm

Δημοσίευσηαπό red » Δευτ Δεκ 08, 2008 4:09 pm

Αγαπητοί μου φίλοι δεν παίζει το παιδί μου στον Ολυμπιακό απλά είμαι Γαύρος εγώ .
Ναι είμαι καινούργιος στην οικογένεια του POLO αυτά μου είπαν αυτά μετέφερα εκτιμώ ο γονιός στο ΝΟΒ είναι χάλια που έχασαν το πρωτάθλημα και βγαίνουν κακίες .
να σας πώ και μια προσωπική εμπειρία πήγα στον ΝΟΒ να πιω καφέ με τον φίλο μου και καθίσαμε στην καφετέρια που έχει , ήρθε κάποιος κύριος και μας έδιωξε απο τον χώρο λέγοντας ότι ο χώρος είναι μόνο για τα μέλη του ομίλου , προσωπικά ντράπηκα για το φιλαράκι μου που τον έκανε ξεφτίλα του είπα να καλέσουμε την αστυνομία αλλά δεν δέχτηκε να δώσει συνέχεια φοβήθηκε για το παιδί του ότι δεν θα ξαναπαίξει , έχω πάει σε άλλα κολυμβητήρια και δεν υπάρχουν αυτά το έγραψα έτσι για την ιστορία γιατί στηρίζω αυτό τον γονέα που δεν είναι μέλος , παράγοντας , η κάτι άλλο και παλεύει μόνος του με το παιδί του ....
red
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 08, 2008 2:34 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Δευτ Δεκ 08, 2008 4:12 pm

Ενω εσυ τι ομαδα εισαι για να δουμε οι υπολοιποι εαν εχεις ''ευρεια σκεψη''?και τινος οπαδοι ομαδας την εχουνε.
Πρωτη φορα βλεπω ψυχαναλυση με βαση τι ομαδα ειναι καποιος.
Καλα τα γραφεις αυτα για το πρωταθλημα αλλα τα αλλα τι τα θες
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό parapano » Δευτ Δεκ 08, 2008 4:17 pm

solid έγραψε:Ενω εσυ τι ομαδα εισαι για να δουμε οι υπολοιποι εαν εχεις ''ευρεια σκεψη''?και τινος οπαδοι ομαδας την εχουνε.
Πρωτη φορα βλεπω ψυχαναλυση με βαση τι ομαδα ειναι καποιος.
Καλα τα γραφεις αυτα για το πρωταθλημα αλλα τα αλλα τι τα θες


:?:
Άβαταρ μέλους
parapano
 
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό fitilakias » Δευτ Δεκ 08, 2008 4:19 pm

Μαλλον φιλε solid για μενα μιλας......

εγω δεν ειμαι ουτε γονιος , ουτε αθλητης (πλεον) ουτε προπονητης, ουτε παραγοντας ,ουτε φυσικα ψυχαναλτης. Ειμαι φιλος του πολο λογοτης θητειας μου ωντας παλιοτερος παικτης. Ξερω οτι μ αυτο που εγραψα θα βγουνε ολοι οι φιλοι Ολυμπιακοι και θα αρχισουν..αλλα δεν πειραζει. Αλλωστε απλα λες οτι οι Ολυμπιακο οπως και οι Παναθηναικοι δεν ειναι και οι πλεον αντικειμενκοι, οχι μονο για το πολο αλλα για ολα τ αθληματα γενικοτερα.(οχι δεν ειμαι ΑΕΚτζης :D :D )
fitilakias
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2007 6:02 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Δευτ Δεκ 08, 2008 4:27 pm

Οπως ειπα οσον αφορα το κομματι που γραφεις γia polo καλα τα λες.
Εαν ομως δεν θελεις να βγουνε και να σου γραφουνε τοτε μην το γραφεις οτι σου κατεβαινει απο το κεφαλι.
Πιστευω οτι επιτηδες το εγραψες για να εχεις δουλεια να κανεις.
Το συμπερασμα αυτο βγαινει επειδη ''διαβασα'' προηγουμενα post σου.
Εξαλου εξ ου και το ονομα σου.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό fitilakias » Δευτ Δεκ 08, 2008 4:31 pm

Απο το υφος και μονο με επιβεβαιωνεις και σ ευχαριστω(Εξαλου εξ ου και το ονομα σου.),ομως δυστυχως δεν θα σ ακολουθησω εκει που το πας :!:
fitilakias
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2007 6:02 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Δευτ Δεκ 08, 2008 5:16 pm

Φυσικα και σε επιβεβαιωνω.Να προσεχει τους χαρακτηρισμους και τις γενικευσεις.
Οταν καποιος χαρακτηριζει μια ολοκληρη κατηγορια ανθρωπων οι οποιοι εχουν κατι κοινο (πεποιθησεις,θρησκευμα,φυλη) ή οτιδηποτε αλλο) τοτε αυτος ο ανθρωπος ειναι το λιγοτερο ρατσιστης.Για να μην πω τιποτα βαρυτερο.
Και καλυτερα να μην με ακολουθησεις.Πιστεψε με
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό fitilakias » Δευτ Δεκ 08, 2008 6:29 pm

:D Αυτο ειπα δεν πεφτω στο επιπεδο σου ( οχι ολων , μην μου χρεωσεις κι αυτο :) )

Θα προσεχω!! μπορει να ειμαικι εγω ενασ γνωστος αγνωστος....στο χωρο του πολο :D :D :D
fitilakias
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2007 6:02 pm

Δημοσίευσηαπό wateridol » Δευτ Δεκ 08, 2008 6:36 pm

Αγαπητέ Fitilakias,
από που ξεκίνησε ο Πάτερος? Δηλαδή θα πρέπει να συμφωνήσουμε όλοι μαζί σου για να μην χαρακτηριστούμε γαύροι? Και νομίζω ότι το καλύτερο για όλους είναι να προσπαθούν να είναι αντικειμενικοί όσο μπορούν.
Επίσης νομίζω ότι Φάληρο έχει 5 παίκτες πολύ καλούς (με τον τερματοφύλακα), ο ΝΟΒ έχει 4 και τολμώ να σου πω και για τον ΟΣΦΠ ότι έχει 4. Διότι παίκτες δεν είναι μόνο αυτοί που σκοράρουν :twisted:
AMAN O KAZAΜΠΟΥΜΠΟΥ!
wateridol
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Δεκ 02, 2008 8:14 pm

Δημοσίευσηαπό fitilakias » Δευτ Δεκ 08, 2008 7:04 pm

Φιλε wateridol μιην μου τσαντιζεσαι :D . Εγω ειπα οτι ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΟ οκ??

Ειπα ακομα οτι ΔΕΝ φταινε οι "γαυροι" !! Αν διαβασεις καλα τα χωσα και στους "βαζελους".

Ο τερματορος του Φαληρου ειναι πολυ καλος!! Μαζι μ εκεινον της Βουλιαγμενης και της Γλυφαδας ειναι οι καλτεροι στην κατηγορια!

Οντως , δεν ειναι αναγκη να σκοραρει ενας παικτης για να ειναι καλος,αν δεν κρατησεις πισω την εκατσες :D
fitilakias
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2007 6:02 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Δευτ Δεκ 08, 2008 7:58 pm

Ε οχι και να εισαι αυτος που οριζει το επιπεδο.
Εσυ το εριξες χαμηλα και τωρα μας την λες κιολας.Οταν χαρακτηριζεις καποιους να εισαι ετοιμος να δεχτεις και εσυ χαρακτηρισμους.
Τωρα που το καταλαβες την επομενη φορα να εισαι πιο προσεχτικος στο τι λες
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Δευτ Δεκ 08, 2008 8:24 pm

fitilakias έγραψε: Ειπα ακομα οτι ΔΕΝ φταινε οι "γαυροι" !! Αν διαβασεις καλα τα χωσα και στους "βαζελους"....


Χαλαρά ... αυριο μεθαυριο ... σε λίγα ΧΡΟΝΙΑ θα γίνεται και ΕΣΕΙΣ όπως ΤΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ !!! Red or Green ή λέτε να ανεβείταο προς τα πάνω και να γίνεται Black and White !!! :P
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό eva5 » Δευτ Δεκ 08, 2008 11:28 pm

red έγραψε:...αλλά δεν δέχτηκε να δώσει συνέχεια φοβήθηκε για το παιδί του ότι δεν θα ξαναπαίξει , έχω πάει σε άλλα κολυμβητήρια και δεν υπάρχουν αυτά το έγραψα έτσι για την ιστορία γιατί στηρίζω αυτό τον γονέα που δεν είναι μέλος , παράγοντας , η κάτι άλλο και παλεύει μόνος του με το παιδί του ....


Φίλε red, αν κατάλαβα καλά υπάρχουν παιδιά του ΝΟΒ που οι γονείς τους δεν είναι μέλη ή παράγοντες και οι προπονητές παίρνουν γραμμή να τα σαμποτάρουν για να παίξουν τα παιδιά των μελών; Αν όντως συμβαίνει αυτό, πάει χάλασε κι ο ΝΟΒ...
The Magnificent Seven
eva5
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 4:12 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό red » Τρί Δεκ 09, 2008 10:58 am

Φίλε red, αν κατάλαβα καλά υπάρχουν παιδιά του ΝΟΒ που οι γονείς τους δεν είναι μέλη ή παράγοντες και οι προπονητές παίρνουν γραμμή να τα σαμποτάρουν για να παίξουν τα παιδιά των μελών; Αν όντως συμβαίνει αυτό, πάει χάλασε κι ο ΝΟΒ...[/quote]

Καλημέρα .... Φυσικά και συμβαίνει αυτό , ακούστε δηλώσεις παραγόντων προς γονείς μη μέλη εάν δεν σας αρέσει να φύγετε τώρα εδώ τι του απαντάς . ακόμα και στις κερκίδες τα σχόλια των γονέων τώρα στο πρωτάθλημα ήταν φοβερά άκουγα ότι τον τελευταίο μήνα δούλευε ο προπονητής μόνο έξι (6) παιδιά και όταν πηγενες να κάνεις κανένα παράπονο γιατί μόνο αυτοί σου έδειχναν την έξοδο από τον όμιλο , οικογενειακό το θέμα βλέπετε εκεί. τώρα θα μου πείτε γιατί τα γράφω εγω αυτά , γιατί το φιλαράκι μου φοβάται και ίσκιο του μην τυχόν και τον διώξουν .πας το παιδί σου να κάνει αθλητισμό και σε βάζουν σε ένα τριπάκι να μην πω τι . καλός ο αθλητισμός αλλά οχι έτσι να σκάζει η ψυχή σου
red
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 08, 2008 2:34 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Δεκ 09, 2008 2:16 pm

Κατ' αρχην να "ευλογησω τα...γενια μου" και να πω πως επεσα μεσα 100% στα προγνωστικα μου για την 4αδα και επισης απεφυγα να δωσω τελικο πρωταθλητη, για τους λογους που αναφερατε σε προηγουμενα ποστ.

Η τακτικη του Π.Φαληρου τα τελευταια 2-3 χρονια ειναι πολυ προσφιλης και το ξεκινησε αυτο οταν στα περισσοτερα τουρνουα ηταν νικητης και οταν τον ειχαν σιγουρο πρωταθλητη, την παταγε.
Καπως ετσι εχει κατακτησει τα τελευταια πρωταθληματα σε διαφορες κατηγοριες.

Για τον Ολυμπιακο, το ειχα επισης προβλεψει εδω και περιπου 2 χρονια και μαλιστα απο τοτε που ημουν στον Εθνικο και εβλεπα την καθημερινη προσπαθεια του Δ.Κραβαριτη και του Γ.Κανελλοπουλου. Επισης 2-3 φορες την εβδομαδα ο Α.Λογοθετης ηταν στις προπονησεις και παρακολουθουσε απο κοντα την ολη προσπαθεια.
Τελος να μην ξεχασουμε να πουμε οτι ο Ν.Βενετοπουλος(περισσοτερο) και ο Β.Πατερος(λιγοτερο και οχι λογω ελλειψης ενδιαφεροντος), ασχολουνταν 1-2 φορες την εβδομαδα με την βελτιωση των μικρων αθλητων.
Αυτα και μονο δειχνουν το ποσο σοβαρα εχουν παρει την υποθεση υποδομες στον ΟΣΦΠ. Το μονο που θελω να ελπιζω ειναι να συνεχιστει και να ενταθει ακομα περισσοτερο αυτη η προσπαθεια και να μην μεινει ατελης οπως καποιων προηγουμενων ετων...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό eva5 » Τρί Δεκ 09, 2008 11:29 pm

...πείτε γιατί τα γράφω εγω αυτά , γιατί το φιλαράκι μου φοβάται και ίσκιο του μην τυχόν και τον διώξουν .πας το παιδί σου να κάνει αθλητισμό και σε βάζουν σε ένα τριπάκι να μην πω τι . καλός ο αθλητισμός αλλά οχι έτσι να σκάζει η ψυχή σου


Αφού είναι τόσο άσχημα τα πράγματα γιατί κάθεται και φθείρεται και δεν το παίρνει το παιδί να πάει π.χ. στον Ολυμπιακό που φαίνεται με τον Κραβαρίτη ότι αρχίζει να δουλεύει (επιτέλους...) σοβαρά στις μικρές ηλικίες ή στο Φάληρο ή στον Πανιώνιο; Μέλι έχουν στο Λαιμό;
The Magnificent Seven
eva5
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 4:12 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό parapano » Τετ Δεκ 10, 2008 2:14 am

Πάντως έχει ωραία θέα!!!
Άβαταρ μέλους
parapano
 
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 8:28 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα μικρών ηλικιών παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron