Τελική φάση Μινι Παίδων (γεν'96) 2008

Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα μικρών ηλικιών παλαιότερων ετών

Φαβορί για την κατακτιση τοΥ Πρωταθλήματος 2008 μινι παιδων('96)

Ολυμπιακος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γλυφάδα
2
8%
Νηρέας Γέρακα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βουλιαγμένη
9
38%
Χανιά
3
13%
ΠΑΟΚ
2
8%
ΗΡΑΚΛΉΣ
1
4%
ΦΑΛΗΡΟ
7
29%
 
Σύνολο ψήφων : 24

Δημοσίευσηαπό red » Τετ Δεκ 10, 2008 2:07 pm

Όντως το καλοκαίρι είναι πολύ ωραία . είμαι περίεργος δεν γράφει κανένας απο το ΝΟΒ στο forum να μας πεί την άποψή του όσο για το φιλαράκι μου μένει εκεί στην περιοχή και δεν έχει περιθώρια να πάει αλλού ,,πάρτε κι άλλο κουτσομπολιό << στην τελική φάση του πρωταθλήματος έφερε μαζί του ένα παίχτη ο προπονητής ο οποίος είχε να παίξει ένα χρόνο και τον έβαλε μέσα κανονικά πήρε την θέση άλλου παιδιού ο οποίος ίδρωσε όλο αυτό το διάστημα αλλά βλέπετε ήταν γιος παράγοντα
red
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 08, 2008 2:34 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Δεκ 10, 2008 3:26 pm

Και τελικά ποιος βγήκε κερδισμένος που έπαιξε ο γιος του παράγοντα και όχι το άλλο παιδάκι ; :wink: Όλα στη ζωή έχουν συν και πλην. Όλα.

Αλλά εγώ ξέρω ότι όταν δε μας θέλουν κάπου, πρέπει να είμαστε μαζοχιστές να παραμένουμε και να παραπονιόμαστε. Το θεωρώ πιο ωφέλιμο να φεύγουμε και να αναζητούμε κάτι καλύτερο από αυτό που βιώνουμε εκεί. Στην τελική, κοντά είναι και η Γλυφάδα αν ο αθλητής είναι τόσο ταλαντούχος.

Εμένα, πάντως, ποτέ δε με έδιωξαν από την καφετέρια της Βουλιαγμένης επειδή δεν είμαι μέλος. Ούτε χειμώνα αλλά ούτε και καλοκαίρι. Μόνο στο πάρκινγκ είχα πρόβλημα, αλλά τα κλειστά κλαμπ τα έχουν αυτά. Χωρίς να αμφισβητώ την ακεραιότητά σου, μήπως τρέχει και κάτι άλλο με τη φιλική σου οικογένεια και την ομάδα ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό red » Τετ Δεκ 10, 2008 3:38 pm

Τι να πω προσωπικά δεν ακούω και καλά πράγματα , η άποψή σου να σηκωθείς να φύγεις είναι σχετική δηλαδή τους κάνεις το χατήρι εάν αυτό ήθελα ή δεν μπορείς να επιβιώσεις στα δύσκολα , εγώ θα έμενα και θα το πάλευα μέχρι να φανεί η αξία του παιδιού
red
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 08, 2008 2:34 pm

Δημοσίευσηαπό akis » Τετ Δεκ 10, 2008 3:55 pm

Επειδη και εγω οταν καποιος προπονητης με κοντραρε συφιλιαζομουνα και ειχα πολυ χειροτερη αποδοση αποτι μπορουσα κανονικα. Φαντασου σε ενα παιδι που ακομα βλεπει το αθλημα σα παιχνιδι. Του γαμας την ψυχολογια αν μεινεις κι αλλο. Την κανεις και βρισκεις καπου αλλου στεγη οπως ειπε και καποιος πιο πριν. Υπαρχουν πολλες ομαδες στην ευρητερη περιοχη της Αθηνας για να σχοληθει ενα παιδι. Και μην ξεχναμε οτι δεν υπαρχει μονο ο πρωταθλητισμος.
Νομιζω δεν πρεπει να κουραζεις το παιδι επειδη δεν θες να το πας μακρυτερα η δεν υποστηριζεις τη Χ ομαδα, γιατι θα το καψεις.
Άβαταρ μέλους
akis
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Μαρ 10, 2006 6:45 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό red » Τετ Δεκ 10, 2008 4:11 pm

αδερφέ μου καλά τα λες είμαι και εγώ πατέρας και δεν μπορώ να καταλάβω τελικά τι παίζεται
red
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 08, 2008 2:34 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Τετ Δεκ 10, 2008 4:27 pm

ΤΙ NA γινεται ρε φιλε το αθλημα που διαλεξες για το παιδι σου μονο τετοια εχει και θελει μεγαλη υπομονη :!:
ΑΣ ΡΩΤΑΓΕΣ :!: :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό akis » Τετ Δεκ 10, 2008 4:35 pm

Πολυ καλα τα λες. Δυστυχως ειναι η απολυτη αληθεια σε μια προταση :cry:
Άβαταρ μέλους
akis
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Μαρ 10, 2006 6:45 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό SAPIC » Τετ Δεκ 10, 2008 4:52 pm

Εδώ που τα λέμε, σε όλα τα αθλήματα και σε όλες τις ομάδες συναντά κανείς τέτοια φαινόμενα!
Απλά ο δικός μας χώρος είναι λιγο πιο κλειστός και γίνονται αμέσως αντιληπτά και διαδίδονται με ταχύτητα φωτός!!!
Το παιδί σου καλά έκανες και το έγραψες στο πόλο, αλλά όπως είπε και κάποιος φίλος, υπάρχουν και άλλες ομάδες να το πας!
Άβαταρ μέλους
SAPIC
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 11:15 am

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Τετ Δεκ 10, 2008 5:31 pm

SAPIC έγραψε:Εδώ που τα λέμε, σε όλα τα αθλήματα και σε όλες τις ομάδες συναντά κανείς τέτοια φαινόμενα!
Απλά ο δικός μας χώρος είναι λιγο πιο κλειστός και γίνονται αμέσως αντιληπτά και διαδίδονται με ταχύτητα φωτός!!!
Το παιδί σου καλά έκανες και το έγραψες στο πόλο, αλλά όπως είπε και κάποιος φίλος, υπάρχουν και άλλες ομάδες να το πας!


με συγχωρεις δεν συμφωνω μαζι σου ο χωρος μας ειναι ορθανοιχτος
γεματος τρυπες γιαυτο και δεν μενει τιποτα κρυφο. :lol:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό SAPIC » Τετ Δεκ 10, 2008 5:37 pm

oforas100 έγραψε:
SAPIC έγραψε:Εδώ που τα λέμε, σε όλα τα αθλήματα και σε όλες τις ομάδες συναντά κανείς τέτοια φαινόμενα!
Απλά ο δικός μας χώρος είναι λιγο πιο κλειστός και γίνονται αμέσως αντιληπτά και διαδίδονται με ταχύτητα φωτός!!!
Το παιδί σου καλά έκανες και το έγραψες στο πόλο, αλλά όπως είπε και κάποιος φίλος, υπάρχουν και άλλες ομάδες να το πας!


με συγχωρεις δεν συμφωνω μαζι σου ο χωρος μας ειναι ορθανοιχτος
γεματος τρυπες γιαυτο και δεν μενει τιποτα κρυφο. :lol:


Είσαι κακός τελικά!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Το είπα λίγο πιο κομψά εγώ... :lol:
Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο!!! :twisted:
Άβαταρ μέλους
SAPIC
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 11:15 am

Δημοσίευσηαπό red » Τετ Δεκ 10, 2008 5:53 pm

oforas100 έγραψε:ΤΙ NA γινεται ρε φιλε το αθλημα που διαλεξες για το παιδι σου μονο τετοια εχει και θελει μεγαλη υπομονη :!:
ΑΣ ΡΩΤΑΓΕΣ :!: :!: :!: :!:



εάν η απάντησή σου είναι αυτή ΑΣ ΡΩΤΑΓΑ σε ευχαριστώ πολύ μάλλον είσαι απο τους προνομιούχους
red
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 08, 2008 2:34 pm

Δημοσίευσηαπό red » Τετ Δεκ 10, 2008 5:58 pm

Για να καταλάβω και εγώ΄ο χαζός σε μια ομάδα παιδιών 15 ατόμων επειδή τα 7 παιδιά είναι του κυκλώματος πρέπει να προπονούνται σε ξεχωριστό τερέν στην πισίνα και τα υπόλοιπα στην τύχη τους αυτό είναι αθλητισμός και ομαδικό άθλημα , πείτε μου εάν αυτό είναι το σωστό εε τότε μάλλον πάω σε άλλη πισίνα σε άλλη χώρα ...
red
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 08, 2008 2:34 pm

Δημοσίευσηαπό eva5 » Τετ Δεκ 10, 2008 6:38 pm

red έγραψε:Για να καταλάβω και εγώ΄ο χαζός σε μια ομάδα παιδιών 15 ατόμων επειδή τα 7 παιδιά είναι του κυκλώματος πρέπει να προπονούνται σε ξεχωριστό τερέν στην πισίνα και τα υπόλοιπα στην τύχη τους αυτό είναι αθλητισμός και ομαδικό άθλημα , πείτε μου εάν αυτό είναι το σωστό εε τότε μάλλον πάω σε άλλη πισίνα σε άλλη χώρα ...


red επειδή μου έκαναν εντύπωση αυτά που είπες και ρώτησα κι έμαθα: ο γιος του παράγοντα που εννοείς ήταν παράγοντας στην προηγούμενη διοίκηση και όχι τώρα και σίγουρα δεν θεωρείται της "τρέχουσας κατάστασης". Οπότε δεν έπαιξε επειδή είναι γιος παράγοντα αλλά ψάξτο λίγο ακόμα και θα δεις... Γενικά πιστεύω ότι (1) στις επιλογές των παικτών όσα ξέρει ο προπονητής δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος και (2) ότι κανένας προπονητής δεν θέλει το κακό της ομάδας του βάζοντας να παίζουν χειρότεροι από αυτούς που έχει.
The Magnificent Seven
eva5
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 4:12 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Δεκ 10, 2008 7:15 pm

Ευα μου,σε κόβω για πολυ ρομαντική και μου αρέσουν αυτα που λεσ.
Αλλα ειδικά στο δεύτερο θα διαφωνήσω, δεν ειναι ετσι, σε παρα πολλεσ ομαδεσ ,μην σου πω και σε ολεσ.
Και δυστυχώς, περνάει απο γενιά σε γενιά αυτό, και έχουμε χάσει το μετρο πλέον ,και όσοι δεν το παραδέχονται, ειναι πολυ απλα επειδή δεν το εχουν βιώσει.
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό wp67 » Τετ Δεκ 10, 2008 8:31 pm

vre pedia then ginete mono stis omades. ginete ke malista stis mikres ethnikes omades. stin ellada zoume........
wp67
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2007 11:28 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Δεκ 10, 2008 11:50 pm

red έγραψε:Τι να πω προσωπικά δεν ακούω και καλά πράγματα , η άποψή σου να σηκωθείς να φύγεις είναι σχετική δηλαδή τους κάνεις το χατήρι εάν αυτό ήθελα ή δεν μπορείς να επιβιώσεις στα δύσκολα , εγώ θα έμενα και θα το πάλευα μέχρι να φανεί η αξία του παιδιού

Προσωπική μου άποψη, καλό είναι να μαθαίνει ενα παιδί να παλεύει και να υπερνικά τις δυσκολίες αλλά όταν πέσει σε μια τέτοια κατάσταση πρέπει να μαθαίνει να φεύγει μακριά. Δεν είναι πια ωφέλιμο και από ένα σημείο και μετά έχουμε να διαλέξουμε ανάμεσα στον ψυχικό κόσμο του παιδιού και στον εγωισμό του γονέα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό red » Πέμ Δεκ 11, 2008 12:26 pm

eva5 έγραψε:
red έγραψε:Για να καταλάβω και εγώ΄ο χαζός σε μια ομάδα παιδιών 15 ατόμων επειδή τα 7 παιδιά είναι του κυκλώματος πρέπει να προπονούνται σε ξεχωριστό τερέν στην πισίνα και τα υπόλοιπα στην τύχη τους αυτό είναι αθλητισμός και ομαδικό άθλημα , πείτε μου εάν αυτό είναι το σωστό εε τότε μάλλον πάω σε άλλη πισίνα σε άλλη χώρα ...


red επειδή μου έκαναν εντύπωση αυτά που είπες και ρώτησα κι έμαθα: ο γιος του παράγοντα που εννοείς ήταν παράγοντας στην προηγούμενη διοίκηση και όχι τώρα και σίγουρα δεν θεωρείται της "τρέχουσας κατάστασης". Οπότε δεν έπαιξε επειδή είναι γιος παράγοντα αλλά ψάξτο λίγο ακόμα και θα δεις... Γενικά πιστεύω ότι (1) στις επιλογές των παικτών όσα ξέρει ο προπονητής δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος και (2) ότι κανένας προπονητής δεν θέλει το κακό της ομάδας του βάζοντας να παίζουν χειρότεροι από αυτούς που έχει.


Ρώτησα και εγώ να μάθω και το περιστατικό δεν είναι μόνο αυτό κι άλλα πολλά <<για>> όλα γράφονται για τους υπευθύνους .
red
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 08, 2008 2:34 pm

Δημοσίευσηαπό red » Πέμ Δεκ 11, 2008 12:33 pm

να διορθώσω στο παραπάνω μήνυμα εννοώ ότι όλα γράφονται για τους υπεύθυνους και δεν έχει να κάνει με κανένα παιδί σε προσωπικό επίπεδο
red
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 08, 2008 2:34 pm

Δημοσίευσηαπό red » Δευτ Δεκ 15, 2008 4:56 pm

Απευθύνομαι στον υπεύθυνο του forum να μου πει με πια κριτήρια λογοκρίνει θέματα που αφορούν τα παιδιά μας , με πια κριτήρια λογοκρίνει θέματα της κοινωνίας μας όπου θύματα είμαστε κι όλοι εμείς , προφανώς κύριε που διαχειρίζεσαι αυτό το forum έχεις ξεχωρίσει δύο κατηγοριών παιδιά . Το πιο πιθανόν να με δια γράψεις τελείως διότι δεν σου αρέσουν ο αλήθειες . άκουσα στην τηλεόραση και διάβασα σε site θέματα που μας αφορούν και επέλεξες να τα δια γράψεις κατά τα άλλα έχουμε ελευθερία λόγου μάλλον είσαι πολύ δημοκρατικός όλα δικά σου !!! εάν όμως ήταν το παιδί σου θύμα κακόβουλων πράξεων θ άθελα να ήξερα τι θα έλεγες .
red
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 08, 2008 2:34 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Δευτ Δεκ 15, 2008 5:45 pm

ΣΥΓΓΝΩΜΗ red τι εννοεις λεγοντας κακοβουλες πραξεις :?:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθλήματα μικρών ηλικιών παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron