Η Συναισθηματική κακοποίηση του παιδιού

Ανοικτή συζήτηση για την ελληνική Υδατοσφαίριση στις μικρές ηλικίες. Παιδικά, Εφηβικά πρωταθλήματα και Ακαδημίες

Συντονιστής: Lambros10

Η Συναισθηματική κακοποίηση του παιδιού

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τρί Φεβ 24, 2009 11:33 am

για να δουμε τι γραφουν .... στο ''Βορρά''


http://waterpolopaokjouniors.wordpress.com
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό harrisakis » Τρί Φεβ 24, 2009 4:12 pm

Για τη συναισθηματική κακοποίηση του προπονητή, που έχει πάνω από το κεφάλι του την ώρα που προσπαθεί να κάνει προπόνηση, γονείς που θέλουν να παίζουν τα παιδιά τους ακόμα και αν δεν αξίζουν, διοικήσεις που τρώγονται μεταξύ τους και βάζουν στη μέση τους προπονητές, παιδιά που δεν έρχονται προπονήσεις ή όταν έρχονται βαριούνται και παίζουν μεταξύ τους ή κωλοβαράνε, θα μας γράψεις για αυτά????
Άσε μας ρε Φώτη με τα θέματα που βάζεις!
Άβαταρ μέλους
harrisakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ Απρ 14, 2008 12:36 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τρί Φεβ 24, 2009 4:30 pm

harrisakis έγραψε:Για τη συναισθηματική κακοποίηση του προπονητή, .....
Άσε μας ρε Φώτη με τα θέματα που βάζεις!

... φανταζομαι ''φιλος'' harrisakis οτι ασκεις το λειτούργημα του παιδαγωγου - εκπαιδευτού - προπονητη υδατοσφαίρισης !!! αν βλέπω απο καλά απο το profil σου ... και δει στην Σαλλονικη μας ... δια της ατόπου απαγωγής συμπαιρένω οτι εισαι σε μια ΟΜΑΔΑ που εχει ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΤΙΣ ΥΠΟΔΟΜΕς τοσο των Αγοριών αλλα και στων Κοριτσιών ...
πάλι δια της ατόπου απαγωγής οι Φίλοι μας ... μπορούν να ΔΟΥΝ σε ποια ομάδα εισαι :wink: :wink: :wink:
στο διαταυτα now :!: :!: :!:
επιλογή σας ειναι ... για αυτό που κάνεται ... και γι αυτό φανταζομαι αμοιβεσται :wink: :wink: :wink:
... φίλος harrisakis ... σας βλέπω να μετατοπίζεσται απο τις περυσινές σας ΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ !!!
ΤΕΛΟς ΣΤΟ ΧΩΡΙΌ ΜΟΥ -φανταζομαι - και στο δικο ΣΑΣ !!!

"... εξω απο τον χωρό ... πολλα τραγουδια λέγονται
:!: :!: :!:
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Κυρ Μαρ 01, 2009 7:10 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό harrisakis » Τρί Φεβ 24, 2009 4:52 pm

Οι διαπιστώσεις μου ήταν γενικές και δεν αφορούσαν καμία ομάδα και καμία πόλη...
Ασφαλώς και είναι σημαντική η ...συναισθηματική υγεία των νεαρών..διαβολάκων που ασχολούνται με όλα τα αθλήματα, αλλά αυτό που λέω είναι ότι στο βωμό της λεγόμενης συναισθηματικής υγείας - σύγχρονης παιδαγωγικής και όλα όσα είναι της μόδας τώρα, δεν θα πρέπει να γίνονται εκπτώσεις στην ποιότητα της προπόνησης (εις βάρος εν τέλει των ίδιων των αθλητών), αλλά και να "καβαλήσουν" τους προπονητές τα μικρά - γλυκά - χαριτωμένα και αθώα τερατάκια μας..

Όσο για το πισωγύρισμα που λες, που αναφέρεσε?
Μπορείς να γίνεις περισσότερο συγκεκριμένος?[/b]
Άβαταρ μέλους
harrisakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ Απρ 14, 2008 12:36 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τρί Φεβ 24, 2009 7:15 pm

harrisakis έγραψε:Οι διαπιστώσεις μου ήταν γενικές και δεν αφορούσαν καμία ομάδα και καμία πόλη...
.....όλα όσα είναι της μόδας τώρα, δεν θα πρέπει να γίνονται εκπτώσεις στην ποιότητα της προπόνησης (εις βάρος εν τέλει των ίδιων των αθλητών), αλλά και να "καβαλήσουν" τους [b]προπονητές !!! τα μικρά - γλυκά[/b] - χαριτωμένα και αθώα τερατάκια μας.. [/b]


''ΦΙΛΟΣ'' harrisakis ...

συ ειπας >>> όλα όσα είναι της μόδας τώρα,...
1.ι)μηπως πρεπει να γυρισουμε στην εποχή των σπηλαίων ??? ....που και τοτε ομως ...αυτα ισχύαν !!! ισως ΕΣΥ να τα βλέπεις ΤΩΡΑ !!!
ιι)... μαλλον δεν πρέπει να έχεις παιδιά ???
2.έχεται εστω υπόψην σας ??? ή έχεται διδαχθεί ΚΑΠΟΥ σαν γνωστικό αντικείμενο το θεμα : συναισθηματική κακοποίηση :?: :?: :?:
3.αλήθεια το πτυχιο προπονητικής που ''φαντάζομαι'' εχεται :?: :?: :?: ποσες ώρες μαθήματος εμπεριέχει το παραπάνω θεμα :?: :?: :?:
4. αλήθεια εκτος απο το ρολοϊ την βεντα΄λια η το παικτης παραπάνω , αμυνα φουνταριστού , 4+1 , 5-1 , συστημα Σερβικο συστημα Ουγγαρέζικο ..... e.t.c. αυτο το θεμα τι διδάσκεσται ... ή ακολουθητε την πεπετημένη ... κανεται αυτα που σαν έκαναν :?: :?: :?:
5.τελικα συ ειπας !!!! .... τι ειναι ποιότητα ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ...με μεγάλη μου χαρα θα ήθελα να μου κοινοποιήσεται .... το πρόγραμμα της Εβδομαδιαίας ΣΑΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΌΤΗΤΑΣ !!!...

ή λεω ή ... μηπως και ΕΣΕΙΣ ... ανήκεται στην κατηγορία ... Αγαπητέ ΓΟΝΕΑ !!! δεν δικαιούσται να ομιλήτε :?: :?: :?:

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΒΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕς ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ ... ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΕΜΑ

η αρχική μου προθεση παραμένει ...ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΕΝΙΚΑ !!! .... και οχι μονο στο Αθλημα που αγαπάμε η ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ ... με αφορμή την ενασχόλιση των ΠΑΙΔΙΩΝ μας :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό takis » Τρί Φεβ 24, 2009 8:22 pm

off topic αλλα...φωτη επειδη το γραφεις συνεχεια,οταν αναφερεσαι σε δευτερο πλυθηντικο, η καταληξη του ρηματος ειναι παντα σε .."ε" και οχι "αι"..
για να μαθαινουμε τα παιδια μας και ορθογραφια... :P

τωρα για το θεμα που ποσταρισες..ειχες καποια αφορμη,εγινε κατι;ή ετσι ..εγκυκλοπαιδικα;
παντως ειναι και ευθυνη του γονιου,αν δει τετοιες συμπεριφορες στο περιβαλλον που στελνει το παιδι του να το ..σταματησει αμεσως και να κοιταξει να το στειλει σε αλλα πιο ..υγιη περιβαλλοντα...
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τετ Φεβ 25, 2009 12:54 am

takis έγραψε:off topic αλλα...φωτη .....
τωρα για το θεμα που ποσταρισες..ειχες καποια αφορμη,εγινε κατι;ή ετσι ..εγκυκλοπαιδικα;
... ειναι και ευθυνη του γονιου,αν δει τετοιες συμπεριφορες στο περιβαλλον ...... να κοιταξει να το στειλει σε αλλα πιο ..υγιη περιβαλλοντα...


1>>. φιλε takis το post λέγεται >>>Η Συναισθηματική κακοποίηση του παιδιού
αρα τι παπαριες μου λες για off topic !!!
2>>.ειχες καποια αφορμη,εγινε κατι; Φίλος takis το θεμα ήταν σε link αρα ηταν ενα καθαρά εγκυκλοπαιδικό προς το παρον Θ Ε Μ Α !!!
τωρα ο άλλος ''φιλος'' γιατι το πηρε ετσι ρώρα τον ???
3.... ειναι και ευθυνη του γονιου... .... θελω να σας δω και τους ΔΥΟ σας πως θα χειριστήτε το θεμα με το ΚΑΛΟ ... ΟΤAΝ ΚΑΝΕΤΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ !!! και το δειτε και σαν ΓΟΝΕΙΣ ... και οχι μονο σαν εκ του ασφαλους ΑΘΛΗΤΕΣ !!! ...
... εδω αναφερόμασται σε θεμα που ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ !!!! ΡΕΕΕΕΕ και οχι τον μα***α τον ΓΟΝΕΑ !!!
4. υγιη περιάλλοντα ... ... δηλαδή συμφωνεις οτι ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΜΑΣ !!! ειναι καταδικαστέα ... αφου δεν ειναι ΥΓΙΗ ...αν καταλαβα καλα κατα τα λεγόμενά σου ...
5. ως προς την ορθογραφία ... οι κώδικες για την επικοινωνία που εχει πλεον η ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ lol ... omg (εσυ δεν ανήκεις πλεον σάυτήν !!!
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: ... εχει 3επεράσει προ καιρού τα παραπανω ΛΑΘΑΚΙΑ !!!
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό naruto » Τετ Φεβ 25, 2009 12:54 am

takis έγραψε:off topic αλλα...φωτη επειδη το γραφεις συνεχεια,οταν αναφερεσαι σε δευτερο πλυθηντικο, η καταληξη του ρηματος ειναι παντα σε .."ε" και οχι "αι"..
για να μαθαινουμε τα παιδια μας και ορθογραφια... :P


εγραψε..
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό harrisakis » Τετ Φεβ 25, 2009 1:02 am

fotis2310 έγραψε:
harrisakis έγραψε:Οι διαπιστώσεις μου ήταν γενικές και δεν αφορούσαν καμία ομάδα και καμία πόλη...
.....όλα όσα είναι της μόδας τώρα, δεν θα πρέπει να γίνονται εκπτώσεις στην ποιότητα της προπόνησης (εις βάρος εν τέλει των ίδιων των αθλητών), αλλά και να "καβαλήσουν" τους [b]προπονητές !!! τα μικρά - γλυκά[/b] - χαριτωμένα και αθώα τερατάκια μας.. [/b]


''ΦΙΛΟΣ'' harrisakis ...

συ ειπας >>> όλα όσα είναι της μόδας τώρα,...
1.ι)μηπως πρεπει να γυρισουμε στην εποχή των σπηλαίων ??? ....που και τοτε ομως ...αυτα ισχύαν !!! ισως ΕΣΥ να τα βλέπεις ΤΩΡΑ !!!
ιι)... μαλλον δεν πρέπει να έχεις παιδιά ???
2.έχεται εστω υπόψην σας ??? ή έχεται διδαχθεί ΚΑΠΟΥ σαν γνωστικό αντικείμενο το θεμα : συναισθηματική κακοποίηση :?: :?: :?:
3.αλήθεια το πτυχιο προπονητικής που ''φαντάζομαι'' εχεται :?: :?: :?: ποσες ώρες μαθήματος εμπεριέχει το παραπάνω θεμα :?: :?: :?:
4. αλήθεια εκτος απο το ρολοϊ την βεντα΄λια η το παικτης παραπάνω , αμυνα φουνταριστού , 4+1 , 5-1 , συστημα Σερβικο συστημα Ουγγαρέζικο ..... e.t.c. αυτο το θεμα τι διδάσκεσται ... ή ακολουθητε την πεπετημένη ... κανεται αυτα που σαν έκαναν :?: :?: :?:
5.τελικα συ ειπας !!!! .... τι ειναι ποιότητα ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ...με μεγάλη μου χαρα θα ήθελα να μου κοινοποιήσεται .... το πρόγραμμα της Εβδομαδιαίας ΣΑΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΌΤΗΤΑΣ !!!...

ή λεω ή ... μηπως και ΕΣΕΙΣ ... ανήκεται στην κατηγορία ... Αγαπητέ ΓΟΝΕΑ !!! δεν δικαιούσται να ομιλήτε :?: :?: :?:

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΒΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕς ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ ... ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΕΜΑ

η αρχική μου προθεση παραμένει ...ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΕΝΙΚΑ !!! .... και οχι μονο στο Αθλημα που αγαπάμε η ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ ... με αφορμή την ενασχόλιση των ΠΑΙΔΙΩΝ μας :!: :!: :!:


Είσαι απίθανος fotis2310.
Λοιπόν, θα σου πληροφορήσω τα εξής:
Σωστά "μαντεύεις", δεν έχω παιδιά, είμαι άτεκνος, δε με έχει αξιώσει ο θεός να έχω έναν παίδαρο και μία κουκλίτσα σαν τα δικά σου τα παιδιά.
Λάθος φαντάζεσαι, (που δεν φαντάζεσαι, αλλά πολύ καλά ξέρεις, δεν έχω πτυχίο προπονητικής, οπότε δεν γνωρίζω πόσες ώρες μαθήματος συναισθηματικής κακοποίησης (άκου γνωστικό αντικείμενο τώρα) περιλαμβάνει το πτυχίο του προπονητή.
Δεν είμαι όμως προπονητής υδατοσφαίρισης, ούτε και φιλοδοξώ να αυτοαποκαλούμαι έτσι.
Τώρα γιατί εσύ ξεκίνησες και γράφεις αυτά, τα οποία με ειρωνεύονται και με μειώνουν ως άτομο, δε μπορώ να καταλάβω, γιατί θεωρούσα πως είχαμε μία καλή και ξεκάθαρη, αντρίκια σχέση.
Σε συμβουλεύω όμως πως αν μου ξαναμιλήσεις εκεί που συνήθως συναντιόμαστε, δεν θα είναι και τόσο καλή ιδέα, θα έχουμε και οι δύο κακά ξεμπερδέματα.
Με ειλικρινή αισθήματα απορίας και αγανάκτησης για τη συμπεριφορά σου,
Χαρίσης Δ. Τζαναβάρας,
Χημικός, ΜΒΑ
Υποψήφιος Διδάκτορας του Πα. Μακεδονίας
(όχι προπονητής Υδατοσφαίρισης)
Άβαταρ μέλους
harrisakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ Απρ 14, 2008 12:36 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό takis » Τετ Φεβ 25, 2009 1:04 am

fotis2310 έγραψε:
αρα τι παπαριες μου λες για off topic !!!


ωραιο επιπεδο φιλος...φαινεται αλλωστε και απο τα ανορθογραφα αρθρα σου...
off topic ηταν το δικο μου ποστ για τα ορθογραφικα σου λαθη...
α!και οταν μιλας και τα ..χωνεις σε προπονητες για συναισθηματικη κακοποιηση,σκεψου τι κακοποιηση ειναι να βριζεις παιχτριες αλλων ομαδων μπροστα στον γιο σου..(γενικα μιλαω)
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό No 7 » Τετ Φεβ 25, 2009 1:11 am

Ηρεμήστε βρε παιδιά...
Ο Φώτης είναι ΄΄φίλος΄΄,πιστεύω ότι δεν ήθελε να πεί αυτά τα οποία εσείς εννοήσατε...Αλλωστε είναι το στύλ του αυτό,να γράφει λίγο μπερδεμένα και διφορούμενα...
Έτσι δεν είναι ''φίλος'' ?
Άβαταρ μέλους
No 7
 
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 29, 2007 10:38 pm

Δημοσίευσηαπό harrisakis » Τετ Φεβ 25, 2009 1:31 am

No 7 έγραψε:Ηρεμήστε βρε παιδιά...
Ο Φώτης είναι ΄΄φίλος΄΄,πιστεύω ότι δεν ήθελε να πεί αυτά τα οποία εσείς εννοήσατε...Αλλωστε είναι το στύλ του αυτό,να γράφει λίγο μπερδεμένα και διφορούμενα...
Έτσι δεν είναι ''φίλος'' ?


Αν οι φίλοι μιλούν έτσι, φαντάσου οι εχθροί... :cry:
Άβαταρ μέλους
harrisakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ Απρ 14, 2008 12:36 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό kentavros » Τετ Φεβ 25, 2009 1:58 am

fotis2310 έγραψε:
takis έγραψε:off topic αλλα...φωτη .....
τωρα για το θεμα που ποσταρισες..ειχες καποια αφορμη,εγινε κατι;ή ετσι ..εγκυκλοπαιδικα;
... ειναι και ευθυνη του γονιου,αν δει τετοιες συμπεριφορες στο περιβαλλον ...... να κοιταξει να το στειλει σε αλλα πιο ..υγιη περιβαλλοντα...


1>>. φιλε takis το post λέγεται >>>Η Συναισθηματική κακοποίηση του παιδιού
αρα τι παπαριες μου λες για off topic !!!
2>>.ειχες καποια αφορμη,εγινε κατι; Φίλος takis το θεμα ήταν σε link αρα ηταν ενα καθαρά εγκυκλοπαιδικό προς το παρον Θ Ε Μ Α !!!
τωρα ο άλλος ''φιλος'' γιατι το πηρε ετσι ρώρα τον ???
3.... ειναι και ευθυνη του γονιου... .... θελω να σας δω και τους ΔΥΟ σας πως θα χειριστήτε το θεμα με το ΚΑΛΟ ... ΟΤAΝ ΚΑΝΕΤΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ !!! και το δειτε και σαν ΓΟΝΕΙΣ ... και οχι μονο σαν εκ του ασφαλους ΑΘΛΗΤΕΣ !!! ...
... εδω αναφερόμασται σε θεμα που ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ !!!! ΡΕΕΕΕΕ και οχι τον μα***α τον ΓΟΝΕΑ !!!
4. υγιη περιάλλοντα ... ... δηλαδή συμφωνεις οτι ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΜΑΣ !!! ειναι καταδικαστέα ... αφου δεν ειναι ΥΓΙΗ ...αν καταλαβα καλα κατα τα λεγόμενά σου ...
5. ως προς την ορθογραφία ... οι κώδικες για την επικοινωνία που εχει πλεον η ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ lol ... omg (εσυ δεν ανήκεις πλεον σάυτήν !!!
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: ... εχει 3επεράσει προ καιρού τα παραπανω ΛΑΘΑΚΙΑ !!![/quote1.Καλό το καλαμπούρι , αλλά μέχρι ένα σημείο :shock: 2. :!: :!: :!: 3.Μακάρι να ήταν πρακτικά δυνατό όλοι όσοι "κάνουν" τον προπονητή σε μικρά παιδιά ,ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΘΛΗΜΑ, να είχαν το αντίστοιχο δίπλωμα-πτυχίο. Αλήθεια όμως ο ΓΟΝΕΑΣ απο που παίρνει το αντίστοιχο; 4.ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ 5.Γράφουμε το δυνατόν πιό σωστά τα ελληνικά μας για να katalavenomaste :lol: :lol: :lol:
kentavros
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 8:56 pm

Δημοσίευσηαπό No 7 » Τετ Φεβ 25, 2009 2:37 am

Φίλος...
Άβαταρ μέλους
No 7
 
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 29, 2007 10:38 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Φεβ 25, 2009 2:42 am

takis έγραψε:... παντως ειναι και ευθυνη του γονιου,αν δει τετοιες συμπεριφορες στο περιβαλλον που στελνει το παιδι του να το ..σταματησει αμεσως και να κοιταξει να το στειλει σε αλλα πιο ..υγιη περιβαλλοντα...

Σε ομάδες του Νότου δηλαδή ; :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τετ Φεβ 25, 2009 3:00 am

kentavros έγραψε::lol: :lol: :lol:


Views >>>> 198 ... Dear Lampros ... καλα Πάει !!!

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΑΙ …. ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ … ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟΟΟΟΟΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ .…
ΑΛΛΑ ‘’ΦΙΛΟΙ’’ ΜΟΥ ΠΑΡΑΜΕΙΝΑΤΕ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ …..
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕ …. ΘΑ ΕΓΡΑΦΕ ΚΑΤΙ ΕΣΤΩ …. ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ‘’ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ’’ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΟΣ … ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΣΕ ΠΡΩΤΗ ‘’ΦΑΣΗ’’ … ΚΑΠΟΙΟΥΣ Dr. & MBA !!!!
Εεε δεν εκανα κανένα ΛΑΘΟΣ ….

Bingo !!! 4 στα 5 !!!
Αγαπητε ΜΒΑ ... παιζεις στο Αμερικανικο Basket !!!
ααα τωρα το κατάλαβααααα θα εισαι σε λιγο και ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΣ !!!
κριμα !!! για μενα ... αν κάνεις με το καλό στο ""ΑΝΟΙΚ(Χ)ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ για εμας τους 45+ ... να ερθω να μου διδάξεις ....

Φίλε με τα τέσσερα ποδια και το ανθρωπινο κεφάλι ... ''φιλος'' ... :wink: :wink: :wink:
σχετικα με την ορθογραφία μου ... εεε δεν ημουνα καλος στο Σχολειο ...ημουνα στα πισω θρανία ....καλα που βγηκαν οι κειμενογραφοι (Word e.t.c.) και την βολευουμε στα ΕΠΙΣΗΜΑ Κειμενα μας ...
...τα χει αυτα η ΖΩΗ ...απο κει βγήκε και το: ''η ΖΩΗ ειναι ΩΡΑΙΑ αλλα τα έχει .... με άλλοΝΝΝΝ''
προς το παρων ...την ''βολευουμε'' και με τα ΛΑΘΗ μας !!!

Ως προς την εκπαιδευση του επαγγελματος Γ Ο Ν Ε Α Σ ... ασε ειναι μεγαλο κεφαλαιο !!!

στο θεμα μας ομως ...περι κακοποιησης ... Ο ΓΟΝΕΑΣ ... ειναι ΑΥΤΟΣ που θα τρεχει και δεν θα προλαβαινει !!! αλλα πιστέψτε με .... θα ειναι ΑΡΓΑ !!!!
αν προσεχθει !!! ...το κειμενο ειναι ''αναρτημένο'' σε link
και για περισσότερα μπορειτε να κανετε κλικ στο e-blog που συντηρω υπάρχει και η e-υπογραφή στο post ..

φιλος takis ... Ως προς το γεγονος με τις ΠΑΤΡΙΝΕΣ που αναφέρεσαι ... συνεχίζεις (οπως και γω φυσικά) να εχεις ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ αποκλειστικά απο τις Θυγόμενες ΚΥΡΙΕΣ !!! σε παρακαλώ να ρωτήσεις και κα΄ποιον-α που ηταν παρών στα ΓΕΓΟΝΟΤΑ !!!!
Ως προς την συμπεριφορά μου ... ΜΑΚΑΡΙ να καναν και καποιοι ΑΛΛΟΙ αυτο που εκανααααααα lol
και για οσους-ες δεν γνωριζουν go to
http://www.h2opolo.gr/forum/viewtopic.php?p=21115#21115
...καπου στο forum οι γνωρίζοντες θα βρουν τα Προσωπικά μου ΔΕΔΟΜΕΝΑ .... Φωτο - τηλεφωνο μου ... που αφου βρισκόμαστε σε δικτυακό τοπο ... νομιζω οτι αρκουν τα ψηφιακά μας στοιχεία :roll: :roll: :roll:
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Κυρ Μαρ 01, 2009 7:14 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τετ Φεβ 25, 2009 9:58 am

παμε για ΑΛΛΑ !!! στο γενικη >>>>
http://www.h2opolo.gr/forum/viewtopic.php?p=21268#21268
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Κυρ Μαρ 01, 2009 7:14 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό kkphoto » Τετ Φεβ 25, 2009 10:23 am

harrisakis έγραψε:Για τη συναισθηματική κακοποίηση του προπονητή, που έχει πάνω από το κεφάλι του την ώρα που προσπαθεί να κάνει προπόνηση, γονείς που θέλουν να παίζουν τα παιδιά τους ακόμα και αν δεν αξίζουν, διοικήσεις που τρώγονται μεταξύ τους και βάζουν στη μέση τους προπονητές, παιδιά που δεν έρχονται προπονήσεις ή όταν έρχονται βαριούνται και παίζουν μεταξύ τους ή κωλοβαράνε, θα μας γράψεις για αυτά????
Άσε μας ρε Φώτη με τα θέματα που βάζεις!



Είναι προφανώς ένα θέμα, αλλά όπως και σε κάθε δουλειά (φαντάζομαι) θα πρέπει να υπάρχει κάποια πρόβλεψη. Αν η ενημέρωση στους γονείς είναι σωστή από την πρώτη στιγμή (ποιοί είμαστε, τι προσφέρουμε, με ποιό τρόπο, ποιοί κανόνες ισχύουν, τι προσδοκούμε από τα παιδιά, τι θα γίνει στο μέλλον, κλπ κλπ), αυτό δηλαδή που λέμε "οι καλοί λογαριασμοί ....", τα πράγματα θα είναι αντιμετωπίσημα (με τους "ενοχλητικούς" γονείς).

Σε ότι αφορά στα παιδιά, ο προπονητής θα πρέπει να αντιμετωπίσει (δουλειά του είναι) την παιδεία που κουβαλάνε και για την οποία είναι και αυτός/αυτές συνυπεύθυνοι, όπως όλοι εμείς (γονείς, σπίτι, κοινωνία κλπ)

Εγώ νομίζω ότι ο Φώτης αναφέρεται σε απλά πράγματα........ σεβασμός στο παιδί και για να συμβεί αυτό απαιτείται παιδεία και υγειής ψυχισμός, όπως σε κάθε δουλειά.

..............
kkphoto
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 11:14 pm
Τοποθεσία: HELLAS

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τετ Φεβ 25, 2009 11:29 am

kkphoto έγραψε:.... αναφέρεται σε απλά πράγματα........ σεβασμός στο παιδί και για να συμβεί αυτό απαιτείται παιδεία και υγειής ψυχισμός, όπως σε κάθε δουλειά...............

''φιλος'' σ'ευχαριστώ που μπήκες στον ''κοπο'' να ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ το αρθρο ...
... ΕΔΩ ΠΑΝΩ ... μαλλον διαβάζουν τα λαθη -ορθογραφικά και μη του υπογραφοντα !!! - παρα τα γραφόμενα !!!
... ειναι σιγουρα ΘΕΜΑ >>> Δενδρου & Δάσους !!!
Συνεχίζουμε ... αποκριες 2009 ... καλη Καθαρήηηηη Δευτέραααααα
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Κυρ Μαρ 01, 2009 7:15 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό takis » Τετ Φεβ 25, 2009 11:37 am

φωτη.."φιλος" σε παρακαλω ξεκολλα με τους εδω πανω και τους κατω βορειους και νοτιους..πολυ κομπλεξ
εβαλες και εσυ τωρα τον kkphoto να μπει και να κανει το πρωτο του post για να σε υποστηριξει...
οσο για την ορθογραφια ειναι σημαντικο ενας ανθρωπος στα 45 του να ξερει να γραφει σωστα...πως θα εκπροσωπησεις στο μελλον ενα συλλογο(οπως εσυ ηθελες τοσο πολυ στο θεμα μαρκετινγκ) αν εισαι ανορθογραφος;;σκεψου μονο ποσο σημαντικο ειναι αυτο για την εικονα του..
φιλικα τακης... :wink:
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Επόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Μικρές Ηλικίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron