Η Συναισθηματική κακοποίηση του παιδιού

Ανοικτή συζήτηση για την ελληνική Υδατοσφαίριση στις μικρές ηλικίες. Παιδικά, Εφηβικά πρωταθλήματα και Ακαδημίες

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Μαρ 04, 2009 5:41 pm

delos έγραψε:
nemesis έγραψε:Mαλλον σε κόβω για γονέα πικραμένο που δεν παίζει το παιδι τοσο πολυ?? :roll:


Σωστά γονιός είμαι αλλα ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν ανακατεύτηκα στην δουλεια του ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ!!!! Ποτέ δεν πήγα στον προπονητή να του πω τι να κάνει!!! ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ! Πιστεύω ότι ο προπονητής ξερει περισσότερα απο τον γονέα και ο αθλητής φυσικά πρεπει να τον σέβεται!! Αλλα φίλοι μου πάντα υπάρχουν οι αδικίες μην μου πείτε ότι ειδικά στην υδατοσφαίριση δεν γίνονται αδικίες!!! Οταν ενα παιδί είναι χρόνια στις πισίνες αγαπάει αυτό που κάνει και δεν βλέπει φώς πείτε μου τι πρέπει να κάνει να τα παρατήσει ή απλώς να έχει υπομονή αλλά μέχρι πότε.

Σαν γονέας αυτό που εγώ συμβουλέυω είναι να έχει υπομονή και να συνεχίσει για τι απλώς ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ!!

ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΤΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΑΙ!!!



Φιλοσ delos το παιδι σου δεν μου φαίνεται οτι ασχολείται περισσότερο απο
2-3 ωρεσ την ημερα ,αρα λοιπόν μπορει κάλεσα να ασχοληθεί και
με αλλα πραγματα ,να ψαχτεί παράλληλα με το πολο, και ποτε δεν
ξερεισ σε τι μπορει να εχει ταλεντο ,γιατι πολυ απλα δεν γεννηθήκαμε
ολοι πρωταθλητές.
Σε κόβω πολυ σωστο που δεν ανακατεύεσαι με τον προπονητη και ετσι
δίνεις το καλα παράδειγμα οχι μονο στουσ υπόλοιπους γονείς
αλλα και στο ιδιο σου το παιδι. :wink:

Οσο για τα ειρωνικά σχόλια του fotis ,απάντησαν οι υπόλοιποι για εμένα
:x
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Τετ Μαρ 04, 2009 6:05 pm

nemesis έγραψε:Γιατι το βλεπω χάσιμο χρονου.
Ο γονέας προκειμένου να παίξει το παιδι του θα πει και θα κανει
τα παντα,και θα πατήσει επί πτωμάτων, ο προπονητησ απο την αλλη
πλευρα κοιτάει στο συνολο να παίζουν τα ικανότερα παιδια, γιατι να εχει
προσωπικά με γονέα δεν τον συμφέρει.
Πρεπει να γινει σωστη εκπαίδευση στους γονείς ,γιατι οι περισσοτεροι
επειδή κλότσησαν μια μπαλα σε αλανα νομίζουν οτι τα ξερουν ολα.



ΤΟΤΕ μηπως μπορεις να μας εξηγησεις πως ενας προπονητης χρησιμοποιει επτα παιχτες και αλλος προπονητης χρησιμοποιει διαφορετικους επτα κλπ
γιατι ο καθενας απο την μερια του θεωρει καποιους καλυτερους απο αλλους ?

ΓΙΑΤΙ Η ΚΡΙΣΗ των προπονητων ειναι καθαρα υποκειμενικη ετσι δικαιουνται οι γονεις να θεωρουν τα παιδια τους καλυτερα απο αλλα που παιζουν γιατι και αυτοι προβαλλουν μια αποψη υποκειμενικη :!: :!:

ΟΠΩΣ εξισου υπαρχουν και προπονητες που τα ξερουν ολα και τα κανουν και ολα :!:

(και για να μην αναρωτιεσαι θα ειμαι στα προσεχως πατερας) :lol: :lol:

ΥΓ. δεν ειστε και η καλυτερη οικογενεια οι προπονητες κανετε και εσεις πολλα προκειμενου να φατε την δουλεια αλλου η να φαινεστε καλυτεροι απο αλλους :!: :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Μαρ 04, 2009 6:20 pm

oforas100 έγραψε:
ΥΓ. δεν ειστε και η καλυτερη οικογενεια οι προπονητες κανετε και εσεις πολλα προκειμενου να φατε την δουλεια αλλου η να φαινεστε καλυτεροι απο αλλους :!: :!: :!: :!:


Σωστοσ ο φιλοσ μου ,και σου εύχομαι υγεία στο παιδι σου!
Δεν λεω ειδικά για το τελευταίο εχεισ απόλυτο δίκιο ,αλλα
πρεπει να ξερεισ ενα πραγμα μονο:Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΠΑΝΤΑ
ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΟΛΑ
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ,
ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ Η ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Η ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό delos » Τετ Μαρ 04, 2009 6:26 pm

nemesis έγραψε:
delos έγραψε:
nemesis έγραψε:Mαλλον σε κόβω για γονέα πικραμένο που δεν παίζει το παιδι τοσο πολυ?? :roll:


Σωστά γονιός είμαι αλλα ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν ανακατεύτηκα στην δουλεια του ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ!!!! Ποτέ δεν πήγα στον προπονητή να του πω τι να κάνει!!! ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ! Πιστεύω ότι ο προπονητής ξερει περισσότερα απο τον γονέα και ο αθλητής φυσικά πρεπει να τον σέβεται!! Αλλα φίλοι μου πάντα υπάρχουν οι αδικίες μην μου πείτε ότι ειδικά στην υδατοσφαίριση δεν γίνονται αδικίες!!! Οταν ενα παιδί είναι χρόνια στις πισίνες αγαπάει αυτό που κάνει και δεν βλέπει φώς πείτε μου τι πρέπει να κάνει να τα παρατήσει ή απλώς να έχει υπομονή αλλά μέχρι πότε.

Σαν γονέας αυτό που εγώ συμβουλέυω είναι να έχει υπομονή και να συνεχίσει για τι απλώς ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ!!

ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΤΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΑΙ!!!



Φιλοσ delos το παιδι σου δεν μου φαίνεται οτι ασχολείται περισσότερο απο
2-3 ωρεσ την ημερα ,αρα λοιπόν μπορει κάλεσα να ασχοληθεί και
με αλλα πραγματα ,να ψαχτεί παράλληλα με το πολο, και ποτε δεν
ξερεισ σε τι μπορει να εχει ταλεντο ,γιατι πολυ απλα δεν γεννηθήκαμε
ολοι πρωταθλητές.
Σε κόβω πολυ σωστο που δεν ανακατεύεσαι με τον προπονητη και ετσι
δίνεις το καλα παράδειγμα οχι μονο στουσ υπόλοιπους γονείς
αλλα και στο ιδιο σου το παιδι. :wink:

Οσο για τα ειρωνικά σχόλια του fotis ,απάντησαν οι υπόλοιποι για εμένα
:x


Σας διαβεβαιώνω ότι στο παιδί μου πάντα θα του πω το σωστό πάντα του λέ ότι πρέπει να σέβεται τους μεγαλύτερους του! Ετσι έμαθα εγώ κι ετσι προσπαθώ να κάνουν και τα παιδιά μου!

Σα παιδί θα κάνει κάποια παράπονα αλλά ποτέ δεν θα κρίνω τον προπονητή! Θα του πώ ότι κάπου θα φταις κι εσύ.
Αλλά μην μου πείτε ότι δεν υπάρχουν 'κλύκες'.
Οσο αφορά το πόσες ώρες ασχολείται μπορώ να σας πώ έχει φτάσει να προπονήται και 20 ώρες την εβδομάδα!!!!
Δεν είναι κακό να δίνουν ευκαιρίες στα παιδιά! Μόνο έτσι θα καταλάβουν αν μπορούν να προχωρήσουν ή οχι!! Φυσικά δεν γεννηθήκαμε όλοι πρωταθλητές αλλά μην του κόβεις τα φτερά γιατί απλώς ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ!!!!
delos
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2007 10:04 am

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Μαρ 04, 2009 7:03 pm

Δεν υπάρχουν κλίκες προπονητων ,τουλάχιστον σε ενα σημαντικό ποσοστό.
Υπαρχουν ομωσ my friend κλίκες απο τουσ γονείς και αυτο
κανει κακο οχι μονο στο παιδια τουσ αλλα και στην ομαδα!!
Ο χρονοσ συμμετοχής ειναι σχετικός ,και την καθορίζει παντα
ο προπονητησ ,αμα δεν το εγκρίνεις αυτο μπορει να αλλάξει
περιβάλλων το παιδι και να πάει σε μια αλλη ,υπαρχουν τωρα πια
πισινεσ παντού και ομαδεσ διπλα!
Με ολο το συμπάθιο σου τα λεω αυτα χωρισ παρεξηγήσεις!
:)
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό delos » Τετ Μαρ 04, 2009 7:47 pm

nemesis έγραψε:Δεν υπάρχουν κλίκες προπονητων ,τουλάχιστον σε ενα σημαντικό ποσοστό.
Υπαρχουν ομωσ my friend κλίκες απο τουσ γονείς και αυτο
κανει κακο οχι μονο στο παιδια τουσ αλλα και στην ομαδα!!
Ο χρονοσ συμμετοχής ειναι σχετικός ,και την καθορίζει παντα
ο προπονητησ ,αμα δεν το εγκρίνεις αυτο μπορει να αλλάξει
περιβάλλων το παιδι και να πάει σε μια αλλη ,υπαρχουν τωρα πια
πισινεσ παντού και ομαδεσ διπλα!
Με ολο το συμπάθιο σου τα λεω αυτα χωρισ παρεξηγήσεις!
:)


Your right!!! υπαρχουν my friend κλικες Δεν πρόκειται να γλύψω κανένανε!!! Don't worry δεν παραξηγούμε!! Γιαυτό υπάρχει το FORUM να μπορούμε να συζητάμε κάποια πράγματα!!!
delos
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2007 10:04 am

Δημοσίευσηαπό delos » Τετ Μαρ 04, 2009 8:28 pm

oforas100 έγραψε:
nemesis έγραψε:Γιατι το βλεπω χάσιμο χρονου.
Ο γονέας προκειμένου να παίξει το παιδι του θα πει και θα κανει
τα παντα,και θα πατήσει επί πτωμάτων, ο προπονητησ απο την αλλη
πλευρα κοιτάει στο συνολο να παίζουν τα ικανότερα παιδια, γιατι να εχει
προσωπικά με γονέα δεν τον συμφέρει.
Πρεπει να γινει σωστη εκπαίδευση στους γονείς ,γιατι οι περισσοτεροι
επειδή κλότσησαν μια μπαλα σε αλανα νομίζουν οτι τα ξερουν ολα.



ΤΟΤΕ μηπως μπορεις να μας εξηγησεις πως ενας προπονητης χρησιμοποιει επτα παιχτες και αλλος προπονητης χρησιμοποιει διαφορετικους επτα κλπ
γιατι ο καθενας απο την μερια του θεωρει καποιους καλυτερους απο αλλους ?

ΓΙΑΤΙ Η ΚΡΙΣΗ των προπονητων ειναι καθαρα υποκειμενικη ετσι δικαιουνται οι γονεις να θεωρουν τα παιδια τους καλυτερα απο αλλα που παιζουν γιατι και αυτοι προβαλλουν μια αποψη υποκειμενικη :!: :!:

ΟΠΩΣ εξισου υπαρχουν και προπονητες που τα ξερουν ολα και τα κανουν και ολα :!:

(και για να μην αναρωτιεσαι θα ειμαι στα προσεχως πατερας) :lol: :lol:

ΥΓ. δεν ειστε και η καλυτερη οικογενεια οι προπονητες κανετε και εσεις πολλα προκειμενου να φατε την δουλεια αλλου η να φαινεστε καλυτεροι απο αλλους :!: :!: :!: :!:



Πολύ σωστά τα λές δυστυχώς έτσι είναι ο ένας κοιτάει να φάει τόν άλλον.
Ετσι και τα παιδιά οταν αντιλαμβάνονται όλα αυτά αηδιάζουν!!! ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΝΤΑΙ!!! (Να η συναισθηματική κακοποιήση που λέγαμε)
Κι ένα άλλο πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η ξενοι εκτιμάνε τους αθλητές περισσότερο απο μας. Γιατί πρέπει να διώχνουμε τα παιδιά μας απο την Ελλάδα. Το λέω αυτό γιατι ναι μου έχουν κάνει πρόταση να φύγει το παιδί για ΑΜΕΡΙΚΗ για σπουδές και να μπεί και στήν ομάδα Πόλο του Πανεπιστημίου! Αυτοι δηλαδή τι εχουν παραπάνω!!!
delos
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2007 10:04 am

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Μαρ 04, 2009 8:46 pm

Ουτε να το σκέφτεσαι ,τι περιμένεις my friend!!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό DRACULA » Πέμ Μαρ 05, 2009 1:06 am

:twisted: Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΛΗΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ (ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ) ...
Άβαταρ μέλους
DRACULA
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2009 3:07 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Πέμ Μαρ 05, 2009 1:31 am

Παντα σωστός ο coachFK -Φιλλιπας- και συνοπτικός !!!

Τελικα αυτο που θελω να πω ειναι: αφηστε τα παιδια σας να σας πουν αν αυτο που λαμβανουν απο τον προπονητη τους ειναι αυτο που θελουν, ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΕΣΕΙΣ.
Ετσι θα τα αφησετε να εκφρασουν αποψη και τοτε μπορειτε συζητωντας το μαζι τους να τους ΠΕΙΤΕ την αποψη σας, χωρις να την επιβαλετε.
Δωστε χωρο στα παιδια να βρουν τα πατηματα τους και ας σταματησει η υπερπροστασια.
nemesis έγραψε:Οσο για τα ειρωνικά σχόλια του fotis ,απάντησαν οι υπόλοιποι για εμένα
:x

ΒΡΕ ... ΦΙΛΕ ...ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΤΑ +ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΚΑΙ ΓΩΩΩΩΩ !!!
My name is Fotis Papapostolou
Born to 4/3/63 simera eime 46+
my mobile is *975900 335

μmy mail is paok.wp@gmail.com
οσο για το παιδι μου αν παιζει ή δεν παιζει .... μπες στο site της ΚΟΕ και δες καρτελλα Αθλητή και στατιστικαααααα αγώνων ....α προσεξε ...και την ημερομηνια γεννησης του
ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΧΡΟΝΙΑΡΑΑΑΑΑ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΜΕΕΕΕΕΝΑΑΑΑΑ
:wink: :wink: :wink: :wink:
ΤΣΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΕ ΚΑΙ Ο ΠΑΟΚ ...μαλλον κερδισεεε ο ΠΑΟΚ ...την ΠΑΡΑΓΚΑ ΣΑΣ ...

ΑΛΗΘΕΙΑΑΑΑΑ 3ΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ nemesis ΠΟΥ
ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ????

ας μαθεις ... που ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι δεν ξερεις ... που το ακουσες στην διαφήμιση του περιοδικού της συν. Λιλανας Κανέλη


ααα μην ξεχνας οτι το θεμα ειναι ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ... ΠΑΙΔΙΟΥ
Νέμεσις
Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
Μετάβαση σε: πλοήγηση, αναζήτηση

Ελάχιστα γνωρίζουμε για τη Νέμεσι, αυτή την αρχαιότατη θεότητα, που προσδιορίζεται άλλοτε ως Ιχναίη, άλλοτε ως Αδράστεια ή Ραμνουσία. Η ετυμολογία, η ρίζα του ονόματος «νέμω», δήλωνε αρχικά τη δίκαιη διανομή, τη μοιρασιά που γίνεται βάσει νόμιμης εξουσίας. Με τον καιρό απέκτησε τη σημασία της ανάληψης δικαστικής δράσης εκ μέρους της εξουσίας, ώστε να απονεμηθεί δικαιοσύνη. Ως λέξη η «Νέμεσις» έχει αντικειμενική αξία και όχι υποκειμενική. Αναφέρεται στο φορέα της εξουσίας που την ασκεί. Μεταφορικά λέγοντας «Νέμεσι» εννοούμε τη θεία δίκη.

Ήταν η Νύχτα σύμφωνα με τη θεογονία του Ησίοδου και τον Παυσανία, που δίχως σύντροφο αρσενικό γέννησε την Νέμεσι, για να κρατά σε ισορροπία τις ανθρώπινες υποθέσεις. Στα Διονυσιακά του Νόννου έχουμε μια διαφορετική άποψη, που θέλει την Νέμεσι κόρη του Ωκεανού, ενώ ο Υγίνος την περιγράφει ως δημιούργημα του Ερέβους και της Νύχτας.

Ονομαζόταν, επίσης, Ραμνουσία, εξαιτίας ενός αγάλματος και ενός ναού της στην Ραμνούντα, χωριό της βόρειας Αττικής. Το επίθετο Αδράστεια που της αποδόθηκε, «εκείνη από την οποία κανείς δεν μπορεί να ξεφύγει», ανήκε μάλλον αρχικά στη φρυγική θεότητα Κυβέλη και της αποδόθηκε μεταγενέστερα. Η Νέμεσις ως θεότητα προσωποποιούσε μαζί με άλλες (Θέμιδα, Ειμαρμένη κ.ο.κ.) την έννοια της δικαιοσύνης και αποκαθιστούσε την τάξη (της φύσης, της ανθρώπινης κοινωνίας, του κόσμου), όταν αυτή διασαλευόταν. Τότε τιμωρούσε την υπεροψία και την αλαζονεία των ανθρώπων (την ύβριν). Αν κάποιος αδικεί τους άλλους συνεχώς, και κάποια στιγμή η ίδια η ζωή του θέσει οδυνηρό φρένο στη στρεβλή πορεία του, τότε μιλάμε για «θεία δίκη»
.
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό lupo » Πέμ Μαρ 05, 2009 9:47 am

DRACULA έγραψε::twisted: Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΛΗΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ (ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ) ...
Αστοχη παρατηρηση. Ολοι (παιχτες ,προπονητες , γονεις , διαιτητες) ειναι κομματια ενος παζλ που το ενα βασιζεται στο αλλο να επιβιωσει. Να πεις οι λαθος γονεις να το δεχτω. Οπως οι λαθος παιχτες η οι λαθος διαιτητες η οι λαθος προπονητες. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Δεν ειναι ολα μια ευθεια. :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Πέμ Μαρ 05, 2009 11:06 am

το μπερδεψαμε το ''πραμα'' !!! ή καποιοι ''εντεχνως'' .... μετατοπισαν !!! το αρχικό θεμα :roll: :roll: :roll: .... ΑΛΛΟ ΤΙΤΛΟ ΕΧΕΙ ΤΟ post ????

φιλοι .... ''εκ του Φιλική Εταιρία''

τα τελευταια post ανήκουν στην κατηγορια [[Υδατοσφαίριση και Προπονητική]] που δόξα τω ''κυριω'' υπάρχει στο Forum !!!


:twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό nemesis » Πέμ Μαρ 05, 2009 5:10 pm

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΦΩΤΗ ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΘΕΜΑ.

Και που εισαι ,επειδή είπες πολλά και δεν σου έδωσα αυτο το δικαίωμα
φιλαράκι ,μάλλον αυτο θα πρεπει να ειναι θεμα(ΣΟΥ)!


Υ.Γ. NEMESIS
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Πέμ Μαρ 05, 2009 7:25 pm

nemesis έγραψε:ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΦΩΤΗ ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΘΕΜΑ.
Και που εισαι ,επειδή είπες πολλά και δεν σου έδωσα αυτο το δικαίωμα
φιλαράκι ,μάλλον αυτο θα πρεπει να ειναι θεμα(ΣΟΥ)!
Υ.Γ. NEMESIS


το αφήνωωωω οπως το γραψες ... γιατι θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ να το διαγράψεις το δικό ΣΟΥ :roll: :roll: :roll:

ΔΙΚΑΙΩΜΑ - ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ... τωρα εισαι nemesis
:wink: :wink: :wink:

... και μην 3εχνας ...ειμαι επωνυμος πλεον στο forum
και εισαι ανώνυμος ΑΚΟΜΑΑΑΑΑ στο forum

....και απο ποτε δινεις δικαίωμα ΕΣΥ σε καποιον να λέει την αποψη - θεση ...ποιος εισαι ΜΕΓΑΛΕΕΕΕΕ ???
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Πέμ Μαρ 05, 2009 7:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό nemesis » Πέμ Μαρ 05, 2009 7:42 pm

Kαι εγω είδα το ματσ εχτές και ειμαι και ολυμπιακός, και να σου
πω την πικρη αλήθεια ,αισθάνθηκα άσχημα που αποκλείσθηκε ετσι ο ΠΑΟΚ γιατι ηταν αδικία απο το διαιτητή, και λιγο απο χαζομάρα του ΙΒΙΤΣ ,αλλα δεν τρελάθηκα κιόλας να αρχίζω να τα χώνω σε όποιων πετύχω μπροστά μου.
Τ.Π. χρονια πολλα μου ρίχνεις 6χρονια!

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ NEMESIS? :lol:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Πέμ Μαρ 05, 2009 7:50 pm

nemesis έγραψε: να τα χώνω σε όποιων πετύχω μπροστά μου.
Τ.Π. χρονια πολλα μου ρίχνεις 6χρονια!
ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ NEMESIS? :lol:


...σορρυυυυ ...ειχα ηδη ποσταρει ...δες το παραπανω

οχι σε οποιον πετύχω μπροστά μο
υ..... αλλα αυτον που έχω στην ουρά μου ....
Νομιζωωωωω :roll: :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό DRACULA » Πέμ Μαρ 05, 2009 11:42 pm

lupo έγραψε:
DRACULA έγραψε::twisted: Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΛΗΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ (ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ) ...
Αστοχη παρατηρηση. Ολοι (παιχτες ,προπονητες , γονεις , διαιτητες) ειναι κομματια ενος παζλ που το ενα βασιζεται στο αλλο να επιβιωσει. Να πεις οι λαθος γονεις να το δεχτω. Οπως οι λαθος παιχτες η οι λαθος διαιτητες η οι λαθος προπονητες. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Δεν ειναι ολα μια ευθεια. :wink: :wink: :wink:
:twisted: Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΣΤΟΧΟΤΑΤΗ (ΑΣ ΜΗΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ). ΟΜΩΣ, ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Π Ρ Ο Ο Δ Ο ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΙ' ΑΥΤΗΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΕΡΟΦΩΤΟΙ ...
Άβαταρ μέλους
DRACULA
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2009 3:07 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Παρ Μαρ 06, 2009 12:17 am

Ναι!
Συμφωνώ μαζι σου,ειναι αυτοι που φτύνουν αιμα στην πισινα! :lol:
Τα ξερεισ αυτα σαν δρακουλασ :wink:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Μαρ 06, 2009 12:52 am

Ατάκα 005 ! Καταχωρήθηκε ... :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Παρ Μαρ 06, 2009 9:38 am

DRACULA έγραψε:
lupo έγραψε:
DRACULA έγραψε::twisted: Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΛΗΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ (ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ) ...
Αστοχη παρατηρηση. Ολοι (παιχτες ,προπονητες , γονεις , διαιτητες) ειναι κομματια ενος παζλ που το ενα βασιζεται στο αλλο να επιβιωσει. Να πεις οι λαθος γονεις να το δεχτω. Οπως οι λαθος παιχτες η οι λαθος διαιτητες η οι λαθος προπονητες. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Δεν ειναι ολα μια ευθεια. :wink: :wink: :wink:
:twisted: Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΣΤΟΧΟΤΑΤΗ (ΑΣ ΜΗΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ). ΟΜΩΣ, ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Π Ρ Ο Ο Δ Ο ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΙ' ΑΥΤΗΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΕΡΟΦΩΤΟΙ ...
Θελεις να πεις οτι σαν παιδι δεν σου ετυχε ποτε να βλεπεις και να καταλαβαινεις οτι ο ταδε προπονητης για τους Χ δικους του λογους σε εκανε πισω και προωθουσε καποιον αλλο? Θες να πεις οτι ποτε σαν παιδι δεν ενοιωσες οτι προτιμοτερο να σταματησεις το πολο απο το να καθεσαι να βλεπεις το παιδακι του ταδε εφοπλιστη να το σπρωχνουν και συ να αναρωτιεσαι το γιατι? Γιατι σε μενα και σε πολλους φιλους μου που εχουμε παιξει σε ολες τις κατηγοριες μας ειχε τυχει πολλες φορες. Εκει ομως η συναισθηματικη κακοποιηση του παιδιου προκαλειται αμεσα απο τον εκαστοτε προπονητη και εμμεσα απο τον εφοπλιστη γονιο που σπρωχνει το παιδι του. Εχω ομως γνωρισει προπονητες που φυσικα δεν ειχαν αυτες τις απολυτες ιδεες εναντιον κανενος και εκαναν τη δουλεια τους σωστα χωρις να επιτρεπουν προσβασεις στο εργο τους. Αυτοι γνωρισαν την αποθεωση και το σεβασμο απο εμας που λιωναμε στην προπονηση και βλεπαμε τους κοπους να αμειβονται. Επισης εχω γνωρισει και γονεις που αν και ονοματα στο χωρο ουδεποτε αναμειχτηκαν σε διοικητικα συλλογου αν και τους το ειχανε ζητησει και ουτε ενδιαφερονται αν το παιδι τους παει καλα η οχι. Δε θελω να μιλησω με ονοματα γιατι δεν θελω να φανει οτι κανω διαφημηση στον ενα η στον αλλο. Για αυτο λεω μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Υπαρχουν οι καλοι και οι μαλακες παντου. Σιγουρα αυτοι που φροντιζουν να παει μπροστα το αθλημα ειναι οι παιχτες και οι σωστοι προπονητες. Οι γονεις πρεπει να μην ανακατευονται και να περιμενουν να δουν τα αποτελεσματα. Μονο ετσι θεωρω οτι εμμεσα η αμεσα δεν θα κακοποιουνται ψυχολογικα τα παιδια που δεν εχουν πατερα επιχειρηματια η εφοπλιστη. Πιστευω οτι λεμε τα ιδια πραματα απλα μαλλον εγω τα ψαχνω και τα αναλυω πιο πολυ.
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Μικρές Ηλικίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες