ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ 2010

Ανοικτή συζήτηση για την ελληνική Υδατοσφαίριση στις μικρές ηλικίες. Παιδικά, Εφηβικά πρωταθλήματα και Ακαδημίες

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τρί Ιούλ 20, 2010 1:28 pm

oforas100 έγραψε:...ΠΑΙΔΙΑ ας μαζευτουμε ολοι και να κανουμε κρατη γιατι ... :cry:

κρατος Φαληρου - κρατος Βουλιαγμένης - κρατος Ν. Σμυρνης ... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό asxetpol » Τρί Ιούλ 20, 2010 2:44 pm

fotis2310 έγραψε:
oforas100 έγραψε:...ΠΑΙΔΙΑ ας μαζευτουμε ολοι και να κανουμε κρατη γιατι ... :cry:

κρατος Φαληρου - κρατος Βουλιαγμένης - κρατος Ν. Σμυρνης ... :lol: :lol:
:?: Παρακολουθώντας μόνο 2 χρονια πολο αυτο που έχω καταλαβει :idea: είναι πωσ σε καθε αγώνα σε καθε πρωταθλημα παντα υπαρχει αδικία(αποψη των γονέων)
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αφού υπάρχει κατευθυνση για τον νικητη απο τη ΚΟΕ (προφανώς) πως γίνεται στο φαληρο πανιώνιος να ευνοείτε το φάληρο,στο πανιώνιος βουλιαμενη ο πανιώνιος στο φαληρο βουλιαγμένη η βουλιαγένη και παει λέγοντας.
Τελικα ποιος έχει τις άκρες? :?:
Λάθη σίγουρα γίνονται αλλα μήπως υπερβάλλουμε.? :?:
asxetpol
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 3:53 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Τρί Ιούλ 20, 2010 3:15 pm

fotis2310 έγραψε:
oforas100 έγραψε:...ΠΑΙΔΙΑ ας μαζευτουμε ολοι και να κανουμε κρατη γιατι ... :cry:

κρατος Φαληρου - κρατος Βουλιαγμένης - κρατος Ν. Σμυρνης ... :lol: :lol:


οκ σορυ διορθωσα :lol:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό tsokmakitze » Τρί Ιούλ 20, 2010 5:39 pm

μινι παιδων 97-φαληρο πανιωνιος,αν εβλεπες θα τρελλαινοσουν,νοβ πανιωνιος,μια απο τα ιδια.νεων ανδρων-φαληρο πανιωνιος παλι τα ιδια,ενας ασχετος που να περναγε τυχαια εξω απο τη πισινα κι εβλεπε θα παθαινε εγκεφαλικομε αυτα που γινονταν.το θεμα αγαπητοι μου ειναι οτι ορισμενα διαιτητακια νομιζοντας πως θα φτασουν ψηλα γιατι ετσι τους εχουν πει ισοπεδωνουν παιδικες ψυχες.ακομη χειροτεροι οι παρατηρητες διαιτησιας.μιλωντας τυχαια με τον προεδρο διαιτητων τον τσαντα τον λακη και αναφεροντας του ολα αυτα τα αισχη εμεινε εκπληκτος και μου ειπε.μα πως οι παρατηρητες διαιτησιας μου λενε τα καλυτερα,οτι ειναι ενερχομενες δυναμεις στο σφυριγμα.δυστυχως ορισμενα σωματεια δεν εχουν παππου μελος της ΚΟΕ και να παιζει το εγγονακι του σε ομαδα(π.χ.ΦΑΛΗΡΟ) να ειναι ο γιος του εφορος(π.χ.ΦΑΛΗΡΟ)και με αυτο το διατρητο συστημα που υπαρχει μεταξυΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ειδατε ολοι που οδηγητε το αθλημα και πως το καταντησανε.το εχω γραψει κι αλλη φορα,οι παλιοι αθλητες τι κανουν;θα τραβηξουν καποτε μπροστα μηπως αυτη η ρημαδα υδατοσφαιριση δει μια ασπρη μερα;δεν ειναι δυνατον αυτοι οι επαγγελματιες να λειμενονται το χωρο τοσα χροννια.δειτε αθλητες που καλουν στις μικρες εθνικες και θα καταλαβετε.ο γιος του ταδε η κορη του ταδε κολλητοι προεδροι με ανα τηλεφωνημα ξερεις μην αφησεις το δικο μου αθλητη-τρια εξω και να τα τσιμπουσια στην επαρχια ειδικα.ΕΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
tsokmakitze
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Δευτ Απρ 26, 2010 3:39 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Ιούλ 20, 2010 8:29 pm

Χρειάζονται και οι γονείς εκπαίδευση πάνω στο άθλημα, όμως. Εγώ, π.χ. είδα τα 97άρια στο Φάληρο-Πανιώνιος και η διαιτησία μου φάνηκε μια χαρά. Η όλη σας γκρίνια αφορούσε ότι ο αμυντικός σας φορτώθηκε νωρίς με 2 αποβολές. Ε, αφού τις έκανε, να μην του τις δώσει ;

Μετά, στο Φάληρο-Πανιώνιος (98άρια), ημιτελική φάση, προ 2 εβδομάδων. Σε διαβεβαιώ ότι η διαιτησία σας πήρε και σας σήκωσε. Εσένα σου μετέφεραν ότι χάσατε δίκαια ή κάτι τέτοιο, τέλος πάντων.

Εγώ αλάνθαστος δεν είμαι αλλά και στις δύο περιπτώσεις είχα ψυχολογία ουδέτερου.

Πέρισυ, π.χ. τελικός Νέων, Φάληρο-Πανιώνιος. Η διαιτησία πάλι έπαιξε Φάληρο (προκλητικά και επηρεάζοντας το αποτέλεσμα, κατ' εμέ) αλλά οι γονείς του Πανιωνίου έριξαν πολύ βρίσιμο για φάσεις όπου ο φουνταριστός του Πανιωνίου έπρεπε (κατά τη γνώμη τους) να πάρει αποβολές, αλλά αυτός δεν τις έπαιρνε διότι δεν έλεγε να αφήσει την μπάλα !

Μ'αυτά και μ'αυτά κάποιος πέταξε μπουκάλι σε διαιτητή προχθές. Ο τσοκμακίτζε καλά τα λέει, όμως μήπως οι γονείς αντί να φτιάξουν τη διαιτησία καλύτερα θα ήταν να μάθουν πόλο και τρόπους ; Γιατί αν το παιδί σου σε βλέπει να πετάς μπουκάλια τότε τι λες να κάνει μεγαλώνοντας ;

Και για να δείτε ότι κάποια πράγματα δεν είναι τυχαία, στο μικρό τελικό των Νέων φέτος, πιτσιρικάς αθλητής του Πανιωνίου (94άρης μάλιστα) έβρισε το διαιτητή και μάλιστα του τσαμπουκαλεύτηκε και του ζήτησε να τα πουν έξω, όταν αποβλήθηκε. Βλέπετε τα αποτελέσματα ;

Για την ιστορία, τον προχθεσινό τελικό δεν τον είδα, όμως κι εμένα μου μετέφεραν ότι η διαιτησία έσπρωξε το Φάληρο στη νίκη. Και τι έγινε ; Ένας γαμω-τελικός στα 12χρονα είναι ...
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό tsokmakitze » Τρί Ιούλ 20, 2010 11:55 pm

ΕΦΟΣΟΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΕΣ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕ Η ΜΠΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΣΑ ΟΛΑ ΣΦΥΡΙΖΟΝΤΑΝ ΦΑΟΥΛ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑ Η ΜΠΑΛΛΑ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΟ ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟ,ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ ΝΑ ΑΝΑΚΑΜΨΕΙ ΟΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΜΑΡΚΑΡΙΖΕ,ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΕ ΔΥΟ ΠΟΙΝΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΤΣΙ;ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ,ΟΤΑΝ ΚΑΕΙΣ ΣΤΟΝ ΧΥΛΟ ΦΥΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΑΝ Η ΧΟΡΗΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΠΟΥ ΠΕΤΑΞΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΟ,ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Ο ΠΑΤΗΡ ΤΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ.ΚΑΙ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΠΑΛΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΣΚΙΣΕΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΧΡΟΝΝΙΑ ΟΣΟ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΦΤΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΑΚΡΑ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΚΟΛΛΑΣ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΕΛΙΚΟ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣΣΥΓΧΑΡΗΚΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΕΠΙ ΛΕΞΗ ΣΤΟνο6 και νο7 ΚΑΙ ΟΙΔΥΟ ΗΣΑΣΤΑΝ ΣΤΟΧΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΣ Η ΔΕΥΤΕΡΟΣ,ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ;ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΙΑ ΑΠΟ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ ΨΥΧΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΜΗΠΩΣ ΔΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ :roll: :roll: :roll: :roll:
tsokmakitze
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Δευτ Απρ 26, 2010 3:39 pm

toyrnoya sto rethimno

Δημοσίευσηαπό eforos » Τετ Ιούλ 21, 2010 9:55 am

toyrnoya oreo ginete sto rethimno 97-98 kai me galoys mrabo se kathe tetoia prospathia :P
eforos
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2010 8:41 am

Δημοσίευσηαπό BIGMAN » Τετ Ιούλ 21, 2010 10:48 am

Κανε μια προσπαθεια να γραψεις Ελληνικα.
BIGMAN
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό parapano » Πέμ Ιούλ 22, 2010 1:01 am

Δεν έχω ακούσει ούτε μία φορά το Φάληρο να διαμαρτυρηθεί για τη διαιτησία.
Ή έχουν αθλητική παιδεία ή δεν αδικούνται ποτέ.
Άβαταρ μέλους
parapano
 
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό parapano » Πέμ Ιούλ 22, 2010 1:36 am

Ρίξτε μια ματιά στο σάιτ της ΚΟΕ στα Δελτία Τύπου.
Θα παρατηρήσετε ότι για το πρωτάθλημα Μίνι Παίδων που τελείωσε στις 18 Ιουλίου
υπάρχει αναφορά στις 20 Ιουλίου, 2 ημέρες μετά. Το πρωτάθλημα, βεβαίως το πήρε το Φάληρο.
Αντίστοιχα για το πρωτάθλημα Εφήβων που τελείωσε στις 25 Ιουνίου δεν υπάρχει πουθενά Δελτίο Τύπου.
Το πρωτάθλημα, βεβαίως, δεν το πήρε το Φάληρο.
Τυχαίο; Δε νομίζω.
Άβαταρ μέλους
parapano
 
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 8:28 pm

Δημοσίευσηαπό tsokmakitze » Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:44 pm

ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ (ΜΠΑΜΠΑ Η ΠΑΠΠΟΥ) ΣΤΗΝ Κ.Ο.Ε.ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΜΕ,ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΟΥΜΕ.
tsokmakitze
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Δευτ Απρ 26, 2010 3:39 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Παρ Ιούλ 23, 2010 10:17 am

parapano έγραψε:Δεν έχω ακούσει ούτε μία φορά το Φάληρο να διαμαρτυρηθεί για τη διαιτησία.
Ή έχουν αθλητική παιδεία ή δεν αδικούνται ποτέ.


αυτο μονο λες γιατι εχεις ακουσει ποτε να παραπονιεται κανενας η να θετει θεμα ηθικης οταν
παιχτης του ΑΟΠΦ χτυπησει κανενα παικτη μικρο μεγαλο αλλης ομαδας :?:
εκει δεν τρεχει τιποτα .
αμα γινει το αντιθετο εκει να δεις τι γινεται :!:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Μικρές Ηλικίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες