ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 2011 (γενν. 97)

Ανοικτή συζήτηση για την ελληνική Υδατοσφαίριση στις μικρές ηλικίες. Παιδικά, Εφηβικά πρωταθλήματα και Ακαδημίες

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό Gerendas » Τρί Ιούλ 19, 2011 12:50 pm

Ανακοινώθηκαν οι κλήσεις για την προεθνική ομάδα παίδων.
Αναλυτικά οι κλήσεις:
Καπετανάκης, Μασμανίδης (Βουλιαγμένη), Σίμος, Τσαγκάρης, Αθανασίου (Π. Φάληρο), Τζώρτζης, Πρέκας, Καλογεράκος, Λιαπάκης, Πουλιόπουλος (Ολυμπιακός), Μαρνελάκης, Σαρτζετάκης, Μαζοκοπάκης (Ν.Ο. Χανίων), Φάρσαρης (Ηρακλής), Θεοδωρακόπουλος (Νηρέας Γέρακα), Κοπελιάδης, Ζερδεβάς (Ηλιούπολη), Καλομενίδης (Περιστέρι), Βορριάς (Χίος), Γκάρτζιος (Παναθηναϊκός), Καρακάσης, Θεοδόσης (Πανιώνιος), Στεργίου, Οικονόμου (Λάρισα), Σουπιώνης (Κέρκυρα), Δημητριάδης, Φορατζίδης (ΠΑΟΚ).

Βλέπω οτι απο τον Ολυμπιακό δεν έχει καλέσει τον Πέττα και έχει καλέσει τον Πουλιόπουλο!!!!!!!!!!!!!! Ας μας πεί κάποιος υπεύθυνος σε ποιό πρωτάθλημα έχει δεί τον συγκεκριμένο αθλητή.Στο Νέων δεν έπαιξε ούτε στο εφήβων και φυσικά ούτε στο Παίδων γιατί είναι γεννημένος το 96.Ελλάς το μεγαλείο σου και μετά μιλάμε στα παιδιά μας για αξιοκρατία :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Gerendas
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 6:23 pm

Δημοσίευσηαπό POIOS MAS SONEI » Τρί Ιούλ 19, 2011 1:27 pm

Ξέρουμε υπεύθυνο προπονητή ?
POIOS MAS SONEI
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 14, 2009 3:27 pm
Τοποθεσία: WHERE ?

Δημοσίευσηαπό asxetpol » Τρί Ιούλ 19, 2011 1:56 pm

POIOS MAS SONEI έγραψε:Ξέρουμε υπεύθυνο προπονητή ?

ΔΑΜΑΣΚΟΣ.....αλλα έχω την εντυπωση :idea: πως ειναι καμπ που οι ομάδες έχουν στείλει κάποια παιδια για να τα δει ο προπονητης και δεν είναι προσωπικές επιλογές του προπονητη. :roll: .
asxetpol
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 3:53 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό Gerendas » Τρί Ιούλ 19, 2011 2:17 pm

asxetpol έγραψε:
POIOS MAS SONEI έγραψε:Ξέρουμε υπεύθυνο προπονητή ?

ΔΑΜΑΣΚΟΣ.....αλλα έχω την εντυπωση :idea: πως ειναι καμπ που οι ομάδες έχουν στείλει κάποια παιδια για να τα δει ο προπονητης και δεν είναι προσωπικές επιλογές του προπονητη. :roll: .


Δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο, είναι κλήσεις από την ομοσπονδία και όχι προτάσεις των ομάδων και των προπονητών. Είμαι σίγουρος γιατί είδα το φαξ.
Gerendas
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 6:23 pm

Δημοσίευσηαπό POIOS MAS SONEI » Τρί Ιούλ 19, 2011 2:24 pm

Θες να πεις πως λειτουργεί και αυτο ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ οπως όλα στην Ελλάδα :?:
Δε νομίζω ή δε θέλω να το πιστέψω , πάντως ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ εχει μεγάλη συμμετοχή , εξάλλου είναι το πρώτο camp για τους παιδες
POIOS MAS SONEI
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 14, 2009 3:27 pm
Τοποθεσία: WHERE ?

Δημοσίευσηαπό crash » Τρί Ιούλ 19, 2011 3:04 pm

POIOS MAS SONEI έγραψε:Θες να πεις πως λειτουργεί και αυτο ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ οπως όλα στην Ελλάδα :?:
Δε νομίζω ή δε θέλω να το πιστέψω , πάντως ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ εχει μεγάλη συμμετοχή , εξάλλου είναι το πρώτο camp για τους παιδες


Παιδιά όπως και να έγινε η επιλογή των παιδιών μην ξεχνάτε οτι είναι η πρώτη φουρνιά. Είναι σίγουρο ότι ο ομοσπονδιακός προπονητής θα καλέσει και άλλους παίκτες μέχρι να καταλήξει στην τελική 15άδα.
Ελπίζουμε μόνο να είναι δίκαιος στην κρίση του και να μην μείνουν απέξω άξιοι αθλητές.
Ένα είναι σίγουρο. Ότι τα παιδιά θα δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους για να δικαιολογήσουν την παρουσία τους στην εθνική μας ομάδα.
crash
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 1:54 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Τρί Ιούλ 19, 2011 3:18 pm

Εχει καμμιά διοργάνωση η εθνική παίδων; Υπεύθυνος προπονητής είναι κι εδώ ο Δαμάσκος;

ΥΓ Δεν θα ήθελα να σχολιάσω κάτι άλλο... (προς το παρόν)
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό waterfun » Τρί Ιούλ 19, 2011 4:34 pm

Γειά σας παιδιά.
Απο ασφαλής πληροφορίες τον ΠΕΤΤΑ τον καλεσε ο Δαμάσκος
αλλά έγινε λάθος στην λίστα των κλήσεων .
το παιδί θα είναι αύριο κανονικά στον Αγ.Κόσμά
WATERFUN
waterfun
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 14, 2011 8:44 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Τρί Ιούλ 19, 2011 5:05 pm

Πέστε με προκατειλημμένο, πέστε με καχύποπτο, αλλά 2 παίκτες από τη Βουλιαγμένη που έχει πάρει τα τελευταία πρωταθλήματα σε 96 και 97 και 6 (τελικά) από τον Ολυμπιακό είναι κάτι που δεν μπορώ να το χωνέψω. Πάω για σόδα στο ψυγείο... :-)
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό Poloboy » Τρί Ιούλ 19, 2011 5:10 pm

GeorgeM έγραψε:Πέστε με προκατειλημμένο, πέστε με καχύποπτο, αλλά 2 παίκτες από τη Βουλιαγμένη που έχει πάρει τα τελευταία πρωταθλήματα σε 96 και 97 και 6 (τελικά) από τον Ολυμπιακό είναι κάτι που δεν μπορώ να το χωνέψω. Πάω για σόδα στο ψυγείο... :-)


Δεν σε πιασαμε,δηλαδη επρεπε να μην τους παρει η να παρει κι αλλους απο τον ΟΣΦΠ?ΕΛΠΙΖΩ να μην ειναι αυτο ,για να μην αρχισουμε να κακοσχολιαζουμε!
Poloboy
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 13, 2011 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό eforos » Τρί Ιούλ 19, 2011 5:13 pm

Γιωργο μου μιν χαλιεσε τα παιδια το ξερουν τι αξιζουν μεσα τους δεν περιμενουν απο μια τυροπιτα να τους πει τι αξιζουν :D
eforos
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2010 8:41 am

Δημοσίευσηαπό waterfun » Τρί Ιούλ 19, 2011 5:18 pm

΄Συμφωνώ έφορε !
Αλλά και μια τυροπιτούλα είναι ότι πρέπει . :lol:
WATERFUN
waterfun
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 14, 2011 8:44 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Τρί Ιούλ 19, 2011 5:41 pm

Poloboy έγραψε:
Δεν σε πιασαμε,δηλαδη επρεπε να μην τους παρει η να παρει κι αλλους απο τον ΟΣΦΠ?ΕΛΠΙΖΩ να μην ειναι αυτο ,για να μην αρχισουμε να κακοσχολιαζουμε!


Για να σε βοηθήσω να καταλάβεις το σχόλιό μου, πώς θα σου φαινόταν ο προπονητής της εθνικής αντρών να έπαιρνε 2 από τον πρωταθλητή Ολυμπιακό και 6 από τη Βουλιαγμένη στην εθνική αντρών; Δεν θα ήταν κάπως;
Σε ότι αφορά το "κακοσχολιάζουμε" δεν το κατάλαβα, αλλά δεν μπορεί να τα καταλαβαίνουμε κι όλα...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό Piperi » Τρί Ιούλ 19, 2011 10:31 pm

Φιλοι μου ηρεμηστε. Σ'αυτον τον κατα τ'αλλα ''αξιοκρατικο'' χωρο υπαρχουν ορισμενα γραμματεια απληρωτα. Αλλοστε ο μπαμπας του συγκεκριμενου αθλητη,που δεν επαιξε πουθενα,ηταν ανθρωπος του χωρου.
Piperi
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2011 9:53 pm

Δημοσίευσηαπό geotria » Τετ Ιούλ 20, 2011 12:02 am

Gerendas έγραψε:Βλέπω οτι απο τον Ολυμπιακό δεν έχει καλέσει τον Πέττα και έχει καλέσει τον Πουλιόπουλο!!!!!!!!!!!!!! Ας μας πεί κάποιος υπεύθυνος σε ποιό πρωτάθλημα έχει δεί τον συγκεκριμένο αθλητή.Στο Νέων δεν έπαιξε ούτε στο εφήβων και φυσικά ούτε στο Παίδων γιατί είναι γεννημένος το 96.Ελλάς το μεγαλείο σου και μετά μιλάμε στα παιδιά μας για αξιοκρατία :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Μπαμπάς μίλησε σε φίλο του μπαμπά (του χώρου),που μιλησε με ''χοντρό'' κύριο φίλο του και ολα μια χαρά!!! 8) 8) 8) αντε koriopolis και στο πόλο!!!!! :D :D :D
geotria
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Ιουν 10, 2005 3:06 pm

Δημοσίευσηαπό makedonia » Τετ Ιούλ 20, 2011 12:47 am

ενα Ω Ρ Α Ι Ο πρΩταθλημα (97+) τελειΩσε ... ένα άλλο ... ξεκινάει :oops:
Άβαταρ μέλους
makedonia
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Απρ 17, 2008 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό tsokmakitze » Τετ Ιούλ 20, 2011 1:24 pm

GeorgeM έγραψε:Πέστε με προκατειλημμένο, πέστε με καχύποπτο, αλλά 2 παίκτες από τη Βουλιαγμένη που έχει πάρει τα τελευταία πρωταθλήματα σε 96 και 97 και 6 (τελικά) από τον Ολυμπιακό είναι κάτι που δεν μπορώ να το χωνέψω. Πάω για σόδα στο ψυγείο... :-)
ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΟΙ ΠΕΙΡΑΙΩΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΧΡΟΝΟ ΡΕΚΟΡ ΥΠΟΔΟΜΕΣ.ΑΛΛΟΙΩΣ ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΕΞΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ.Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ........
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ,ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ; 8) 8) 8)
tsokmakitze
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Δευτ Απρ 26, 2010 3:39 pm

Δημοσίευσηαπό eforos » Τετ Ιούλ 20, 2011 2:45 pm

Ρε γιωργο πες μου εσει που ξερεισ η κερκυρα και ι λαρισα κανουν τοις ιδιες προπωνεισεις με την βουλιαγμενη ι εχουν καλυτερα σοφριτο και μιλφεειγ :shock:
eforos
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2010 8:41 am

Δημοσίευσηαπό pepito » Τετ Ιούλ 20, 2011 5:44 pm

Ηρεμα παιδια , μια πρωτη κληση ειναι και τιποτα αλλο. Απλως θελουν να δουν και καποια παιδια απο την επαρχια.Δεν ειναι κακο αυτο.Σιγουρα θα δοκιμαστουν και αλλα παιδια στο μελλον.
pepito
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 03, 2011 12:28 pm

Δημοσίευσηαπό eforos » Πέμ Ιούλ 21, 2011 7:43 am

Ναι σε πολυ βαθος χρονου που ωρισμενα μπορει και να εχουν σταματησει
η μαρκιζα στο στο καινουργιο μαγαζι γραφει και εθνικη ΜΠΡΑΒΟ :P
eforos
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2010 8:41 am

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Μικρές Ηλικίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες

cron