Γνωστό έγινε το πρόγραμμα της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων που θα διεξαχθεί το τριήμερο 19-21 Οκτωβρίου.
Οι 14 συνολικά ομάδες, που μετέχουν, είναι χωρισμένες σε τρεις ομίλους, με τους αγώνες να διεξάγονται στα κολυμβητήρια της Νέας Σμύρνης, του Χαλανδρίου και το Ποσειδώνιο.
Στην τελική φάση της διοργάνωσης, που είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 2-4 Νοεμβρίου, θα προκριθούν οι τρεις πρώτες ομάδες των Ομίλων 1 και 2, αλλά και οι δύο πρώτες ομάδες του Ομίλου 3.
Η κλήρωση της τελικής φάσης θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα (22/10) το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Κορασίδων είναι το εξής:
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 19/10/12
ΩΡΑ: 20:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 20/10/12
ΩΡΑ: 12:30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 13:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 20/10/12
ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
4η αγωνιστική Κυριακή 21/10/12
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 21/10/12
ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 19/10/12
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ.
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.
2η αγωνιστική Σάββατο 20/10/12
ΩΡΑ: 13:00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 14:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
3η αγωνιστική Σάββατο 20/10/12
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 21/10/12
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ.
ΩΡΑ: 11:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 21/10/12
ΩΡΑ: 17:00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
3. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
1η αγωνιστική Σάββατο 20/10/12
ΩΡΑ: 13:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 14:00 ΟΕΑ / ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 20/10/12
ΩΡΑ: 19:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΟΕΑ / ΝΑΒ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 21/10/12
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ / ΝΑΒ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ