Το τριήμερο 26-28 Απριλίου θα διεξαχθεί η Α’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων, όπως ανακοίνωσε η Κολυμβητική Ομοσπονδία.
Στο πρωτάθλημα θα μετάσχουν 17 συνολικά ομάδες, οι οποίες είναι χωρισμένες σε τέσσερις ομίλους, ενώ στην τελική φάση θα προκριθούν οκτώ ομάδες, οι τρεις πρώτες από τους ομίλους 1 και 2, αλλά και η πρώτη ομάδα των ομίλων 3 και 4.
Η τελική φάση είναι προγραμματισμένη να διεξαχθεί το τριήμερο 5-7 Ιουλίου, ενώ η κλήρωσή της θα πραγματοποιηθεί στις 5 Ιουνίου στα γραφεία της ΚΟΕ.
Να θυμίσουμε ότι η κατηγορία Κορασίδων αφορά αθλήτριες, που είναι γεννημένες το 1999 κι έπειτα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Κορασίδων είναι το εξής:
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 26/4/13
ΩΡΑ: 19:30 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ. ΝΟ ΧΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 27/4/13
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 11:00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ.
3η αγωνιστική Σάββατο 27/4/13
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.
4η αγωνιστική Κυριακή 28/4/13
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 10:00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
5η αγωνιστική Κυριακή 28/4/13
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
5η αγωνιστική Κυριακή Κολ/ριο Αμαρουσίου 28/4/13
ΩΡΑ: 15:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΠΕΙΡΑΙΑ-ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή Κολ/ριο Γλυφάδας 26/4/13
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή Κολ/ριο Πειραιά 26/4/13
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
2η αγωνιστική Σάββατο Κολ/ριο Νίκαιας 27/4/13
ΩΡΑ: 13:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο Κολ/ριο Πειραιά 27/4/13
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
3η αγωνιστική Σάββατο Κολ/ριο Γλυφάδας 27/4/13
ΩΡΑ: 20:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
4η αγωνιστική Κυριακή Κολ/ριο Γλυφάδας 28/4/13
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή Κολ/ριο Πειραιά 28/4/13
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή Κολ/ριο Νίκαιας 28/4/13
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
4η αγωνιστική Κυριακή Κολ/ριο Γλυφάδας 28/4/13
ΩΡΑ: 20:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Σάββατο 27/4/13
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 28/4/13
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Κυριακή 28/4/13
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ
4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Σάββατο 27/4/13
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 28/4/13
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Κυριακή 28/4/13
ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ