ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2008 (γεν. 1990)

Ανοικτή συζήτηση για την ελληνική Υδατοσφαίριση στις μικρές ηλικίες. Παιδικά, Εφηβικά πρωταθλήματα και Ακαδημίες

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Σάβ Μαρ 22, 2008 10:51 am

peponoflouda έγραψε:OFORA δεν ξερω για σενα αλλα εγω ποτε δεν πηρα αερολιν αλλα να σου πω και κατι αμα ειχα καποιο τετοιο προβλημα και αναγκαζομουν να παιρνω καποιο τετοιο φαρμακο θα ειχα κινησει τις διαδικασιες ωστε να εχω την αδεια του εσκαν και θα ειχα μαζι μου σε καθε παιχνιδι ολα τα απαραιτητα χαρτια ωστε να μην προκαλεσω αντιδρασεις σε οποιοδηποτε...αλλα να σου πω κατι δεν ειναι περιεργο που κανεις δεν βγηκε να πει κατι για τι θεμα μηπως μας κρυβουν κατι?


AYTO που ειπες ειναι μια σωστη αποψη και την δεχομαι αλλα που το ειδες ?υπαρχει πουθενα γραμμενο σαν διαδικασια και ειναι ενημεροι οι παντες ωστε να την ακολουθησουν?το οτι δεν βγηκε κανενας να πει τιποτα ειναι γιατι απο οτι φαινεται δεν υπαρχει θεμα..
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Σάβ Μαρ 22, 2008 11:03 am

peponoflouda έγραψε:OFORA δεν ξερω για σενα αλλα εγω ποτε δεν πηρα αερολιν ?


φιλε πεπονοφλουδα ισως δεν το γνωριζεις το θεμα καλα ,το ασθμα
ειναι η αρρωστια η οποια χτυπαει τις μεγαλες αστικες πολεις και πιθανολογειτε απο μερικες ερευνες που εχουν γινει οτι ειναι συνεπεια της
μολυνσης του περιβαλοντος και ταλαιπωρει παρα πολλα παιδια και μεγαλους .
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Σάβ Μαρ 22, 2008 11:10 pm

ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΜΑΓΚΑ ΕΧΩ ΣΕΒΑΣΤΕΙ ΩΣ ΚΑΡΑΑΑΣΧΕΣΤΟΣ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ
ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟΝ ΤΟΥΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΑ ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΑΦΟΥ ΟΙ ΝΕΟΓΝΟΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΔΗΛΩΣΑΝ ΟΣΑ ΕΔΗΛΩΣΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΣΑ ΕΔΗΛΩΣΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟΙ ΥΠΟΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΑΓΜΑΤΑΣΦΑΛΙΣΤΕΣ ΑΝΕΡΑΣΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΤΗΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗΣ ΑΠΟΨΗ ΚΑΠΟΙΩΝ (ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΣΤΑ ΔΥΟ ΣΤΑ ΔΥΟ) ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΝΑ ΛΕΓΟΥΝ ΟΣΑ ΚΑΚΑ ΛΕΓΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΘΕΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΑΙΚΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΧΟΛΗ ΤΩΝ ΧΑΝΙΩΝ (ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ) ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΜΑΚΑΚΑΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΑΥΤΟΥ ΟΜΩΣ ΟΜΩΣ ΟΜΩΣ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΠΡΟΒΑΛΕΙΣ ΑΔΕΡΦΕ ΚΑΡΑΜΑΚΑΚΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΟΤΙ ΑΠΟ ΤΑΣ ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ Η ΟΥΡΟΛΗΨΙΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΖΕΤΑΙ Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΙΣ ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑΙ ΟΥΣΙΑΙ Ο ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΛΑΒΕΙ ΟΙ ΑΝΗΛΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ ΕΔΗΛΩΣΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ (ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΝΙΚΟΛΑ!!!!ΑΦΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΝΕΥ!!!!!!!) ΚΑΙ ΕΛΑΒΟΝ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗΝ (ΥΠΟΘΕΤΩ) ΟΙ ΜΠΑΤΑΚΗΣ ΚΟΥΒΑΡΙΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΠΟΥ ΩΣ ΕΝΗΜΕΡΟΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΤΟ ΕΓΝΩΡΙΖΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΤΑ ΕΝΗΜΕΡΑ ΑΤΟΜΑ (ΕΡΩΤΗΣΗ Ο ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΚΑΙ Η ΚΕΡΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ)
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Κυρ Μαρ 23, 2008 12:37 am

ΘΑ ηθελα να σε ρωτησω και εσενα γνωριζεις εαν τα εν λογω φαρμακα ανηκουν στις απαγορευμενες ουσιες για να ενημερωθουμε και εμεις οι ασχετοι και κ..............ες?
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Κυρ Μαρ 23, 2008 3:32 pm

oforas100 έγραψε:ΘΑ ηθελα να σε ρωτησω και εσενα γνωριζεις εαν τα εν λογω φαρμακα ανηκουν στις απαγορευμενες ουσιες για να ενημερωθουμε και εμεις οι ασχετοι και κ..............ες?

Τα εν λογω φαρμακα δεν ανηκουν στις απαγορευμενες ουσιες.
Ομως καποια απο τα συστατικα τους ειναι καραμπινατα ντοπαρισματα. Πιστευω οτι ολοι εχουν βρει την ευκολη λυση και μολις πιαστουν λενε οτι περνουν φαρμακα για το ασθμα και τον θυροειδη.... Βεβαια τις ποιο πολλες φορες η ποσοτητα των ουσιων που βρισκονται να εχουν καταναλωθει, προυποθετουν οι χρηστες να εχουν παρει 4-5 κουτια μονομιας(πραγμα δυσκολο, δεν συμφωνεις?)
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Κυρ Μαρ 23, 2008 7:24 pm

w.p.4 έγραψε:
oforas100 έγραψε:ΘΑ ηθελα να σε ρωτησω και εσενα γνωριζεις εαν τα εν λογω φαρμακα ανηκουν στις απαγορευμενες ουσιες για να ενημερωθουμε και εμεις οι ασχετοι και κ..............ες?

Τα εν λογω φαρμακα δεν ανηκουν στις απαγορευμενες ουσιες.
Ομως καποια απο τα συστατικα τους ειναι καραμπινατα ντοπαρισματα. Πιστευω οτι ολοι εχουν βρει την ευκολη λυση και μολις πιαστουν λενε οτι περνουν φαρμακα για το ασθμα και τον θυροειδη.... Βεβαια τις ποιο πολλες φορες η ποσοτητα των ουσιων που βρισκονται να εχουν καταναλωθει, προυποθετουν οι χρηστες να εχουν παρει 4-5 κουτια μονομιας(πραγμα δυσκολο, δεν συμφωνεις?)


συμφωνω απολυτα, αλλα γι αυτο ρωταω αφου δεν ειναι στα απαγορευμενα
γιατι ασχολουμαστε τοσο πολυ? :?:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Μαρ 23, 2008 8:11 pm

Μια και με τρώει, να σου απαντήσω με ερώτηση : αφού ΔΕΝ είναι στα απαγορευμένα, τότε με τι ακριβώς βγήκαν θετικοί ; Είχαν πάρει και κάτι άλλο ή απλώς ΔΕ βγήκαν θετικοί ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Κυρ Μαρ 23, 2008 9:06 pm

ofora100, η εγω ειμαι βλακας και δεν μπορω να σου δωσω να καταλαβεις τι εννοω, η εσυ το παιζεις βλακας για λογους που δεν ξερω. Το κανω λιανο λοιπον.
Η ποσοτητα της απαγορευμενης ουσιας που βρεθηκε στο αιμα τους δεν δικαιολογηται απο την ληψη φαρμακου για το ασθμα η τον θυροειδη.
Ειναι πολυ μεγαλυτερη ποσοτητα...
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό peponoflouda » Κυρ Μαρ 23, 2008 10:03 pm

w.p.4 έγραψε:ofora100, η εγω ειμαι βλακας και δεν μπορω να σου δωσω να καταλαβεις τι εννοω, η εσυ το παιζεις βλακας για λογους που δεν ξερω. Το κανω λιανο λοιπον.
Η ποσοτητα της απαγορευμενης ουσιας που βρεθηκε στο αιμα τους δεν δικαιολογηται απο την ληψη φαρμακου για το ασθμα η τον θυροειδη.
Ειναι πολυ μεγαλυτερη ποσοτητα...

Εχουν γινει αποτελεσματα γνωστα?
peponoflouda
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 6:44 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Δευτ Μαρ 24, 2008 9:15 am

w.p.4 έγραψε:ofora100, η εγω ειμαι βλακας και δεν μπορω να σου δωσω να καταλαβεις τι εννοω, η εσυ το παιζεις βλακας για λογους που δεν ξερω. Το κανω λιανο λοιπον.
Η ποσοτητα της απαγορευμενης ουσιας που βρεθηκε στο αιμα τους δεν δικαιολογηται απο την ληψη φαρμακου για το ασθμα η τον θυροειδη.
Ειναι πολυ μεγαλυτερη ποσοτητα...


ΙΣΑ ΙΣΑ καταλαβαινω πολυ καλα απλως αυτο που επιμενω απο την αρχη που γραφω ειναι οποιος εχει πραγματικη και επισιμη πληροφορηση να το λεει και να μην λεμε ο καθενας οτι του κατευει η εμαθε απο το χαλασμενο τηλεφωνο και προπαντος οταν προκειται να θιξουμε την υποληψη ανθρωπων.ΚΑΙ οταν ειναι σωστη η ενημερωση εγω θα ειμαι πιο σκληρος απο εσας ειδικα σε αυτα τα θεματα .
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΕΣ μας να ενημερωθουμε εχεις τα αποτελεσματα? :?:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Δευτ Μαρ 24, 2008 3:44 pm

Τα αποτελεσματα υπαρχουν και μεσες ακρες τα ξερω. Αμα θελεις στειλε ενα P.M. για να σου πω, πως και γιατι τα ξερω. Οπως ισως θα ξερεις η επιτροπη τα στελνει στην ΓΓΑ, αυτη στην ομοσπονδια και παει λεγοντας. στην Ελλαδα αυτη η διαδικασια κραταει καποιε4ς εβδομαδες... και πρεπει να ελεγχτει και το δευτερο δειγμα.
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό giannis kontogiorgos ΝΟΒ » Δευτ Μαρ 24, 2008 6:47 pm

reggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
Τελευταία επεξεργασία από giannis kontogiorgos ΝΟΒ και Τετ Μαρ 26, 2008 6:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
giannis kontogiorgos ΝΟΒ
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 24, 2008 5:29 pm
Τοποθεσία: vouliagmeni

Δημοσίευσηαπό defender » Δευτ Μαρ 24, 2008 6:55 pm

ελπίζω να έχεις το χαρτί που πιστοποιεί αυτό που λες στα χέρια σου, γιατί διαφορετικά μπορεί να έχεις τρεξίματα με αυτά που γράφεις...

ΥΓ και μην γράφεις με λατινικούς χαρακτήρες, αλλά με ελληνικούς :wink:
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Δευτ Μαρ 24, 2008 6:58 pm

Θελω να πιστευω οτι η επιτροπη (γιατι ξερω καποια ατομα απο αυτους), προκειται για ατομα αδιαβλητα, που δεν κανουν αλητειες. Αλλωστε δεν κανανε προσπαθεια να κρυψουν αλλες περιπτωσεις αθλητων πολυ πιο σημαντικων για τον ελληνικο αθλητισμο. (π.χ. προσφατα βγηκε ντοπαρισμενος ο παγκοσμιος μας πρωταθλητης ποδηλασιας Ταμουριδης)
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Δευτ Μαρ 24, 2008 8:16 pm

w.p.4 έγραψε:Θελω να πιστευω οτι η επιτροπη (γιατι ξερω καποια ατομα απο αυτους), προκειται για ατομα αδιαβλητα, που δεν κανουν αλητειες. Αλλωστε δεν κανανε προσπαθεια να κρυψουν αλλες περιπτωσεις αθλητων πολυ πιο σημαντικων για τον ελληνικο αθλητισμο. (π.χ. προσφατα βγηκε ντοπαρισμενος ο παγκοσμιος μας πρωταθλητης ποδηλασιας Ταμουριδης)


ΣΥΜΦΩΝΩ απολυτα μαζι σου .... Ο φιλος απο ΝΟΒ επεσε σε μεγα λαθος ""
νομιζω οτι με αυτη την θεση εκτιθεται ο ΝΟΒ και νομιζω οτι πρεπει να παρει θεση για να σταματησουν αυτες οι χαζομαρες .
ΓΙ αυτο επεμενα απο την αρχη, οτι με αυτο το θεμα
εχουμε υποκαθιστησει ολα τα αρμοδια οργανα ολους τους αρμοδιους φορεις και γελοιοποιουμαστε ολοι μαζι........
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό ale3is » Δευτ Μαρ 24, 2008 8:21 pm

Δεν νομιζω οτι εχει σχεση το τι λεει ενας αθλητης του ΝΟΒ με τον επισημο ΝΟΒ...Μην το παρακανουμε... :wink:
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Μαρ 24, 2008 8:56 pm

Συμφωνώ με τον Αλέξη. Ο κάθε σύλλογος εκπροσωπείται από αυτούς που έχουν θεσμική ιδιότητα ή κάποια συναφή αρμοδιότητα να τον εκπροσωπούν. Π.χ. πρόεδρος, προπονητής κλπ.
Όλοι οι υπόλοιποι εκφράζουν την προσωπική τους άποψη και μόνο.

Πολίστας με το όνομα Γιάννης Κοντογιώργος υπάρχει στη Βουλιαγμένη, αλλά στην τελική δεν μπορούμε καν να ξέρουμε αν πρόκειται για το ίδιο το παιδί. Π.χ. θα μπορούσα εγώ να είχα κάνει διπλοεγγραφή και να χρησιμοποιούσα αυτό το nick.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Τρί Μαρ 25, 2008 11:22 am

ΣΥΜΦΩΝΩ μονο τα θεσμικα οργανα των ομαδων εκπροσωπουν τις ομαδες αλλα μην ξεχνατε οτι ολος ο ντορος και οι φημες και η ανακατωσουρες και ψψψψ μας ηρθαν απο το περιβαλον του ΝΟΒ γιαυτο πιστευω οτι εχουν την υποχρεωση να το σταματησουν αυτο.
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Μαρ 25, 2008 12:17 pm

Οι ψίθυροι ξεκίνησαν από την ώρα του ντόπινγκ κοντρόλ. Έγινε αρκετή συζήτηση και πολλά πράγματα φάνηκαν περίεργα εκείνη την ώρα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το "περίεργο" είναι και αντικανονικό.

Προφανώς δεν υπήρχε πολύς κόσμος στο χώρο, αλλά δεν ήταν παρόντες μόνο οι αθλητές του ΝΟΒ που πέρσαν από έλεγχο. Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι ξεκίνησαν όλα από το ΝΟΒ.

Άλλωστε μέχρι τώρα, ό,τι κυκλοφόρησε, μπορεί να ήταν ανεπίσημο, μπορεί να ήταν φήμη, μπορεί να ήταν ράδιο-αρβύλα αλλά επιβεβαιώθηκε. Και τελικά αυτό είναι το σημαντικό, έτσι δεν είναι ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Τρί Μαρ 25, 2008 3:31 pm

vs έγραψε:
Άλλωστε μέχρι τώρα, ό,τι κυκλοφόρησε, μπορεί να ήταν ανεπίσημο, μπορεί να ήταν φήμη, μπορεί να ήταν ράδιο-αρβύλα αλλά επιβεβαιώθηκε. Και τελικά αυτό είναι το σημαντικό, έτσι δεν είναι ;


Kαμμια αντιρηση σε ολα αυτα που λες αλλα τι εννοεις λεγοντας οτι επιβεβαιωθηκε υπαρχει κατι επισημο να το μαθουμε και οι υπολοιποι?
ΓΙΑΤΙ αυτο ειναι που επειμενω περιμενουμε ολοι κατι επισημο και οχι ραδιο αρβυλες :roll:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Μικρές Ηλικίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες