ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ

Ανοικτή συζήτηση για την ελληνική Υδατοσφαίριση στις μικρές ηλικίες. Παιδικά, Εφηβικά πρωταθλήματα και Ακαδημίες

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό sharkface » Σάβ Δεκ 15, 2007 11:22 am

Ο φυτιλακιας μια χαρα τα λεει (γεια σου αντιπροεδρε).
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Σάβ Δεκ 15, 2007 11:26 am

nemesis έγραψε:
NO FOUL έγραψε:"Αθλητής" γεννημένος το '94 και ενώ το σκόρ είναι 9-2, ρίχνει διπλή γονατιά στο στόμα του αντιπάλου με αποτέλεσμα να του σπάσει τρια δόντια (ακόμα τα ψάχνουνε στην Βουλιαγμένη).
Ο δε προπονητής αντί να "στείλει" με συνοπτικές διαδικασίες τον παίκτη του λέγεται ότι είπε "...καλύτερα τελείωσε νωρίς η τσόντα."
Σε συνέχεια ακολούθησαν ευτράπελα με τους γονείς στην κερκίδα και κανείς δεν ξέρει αν δεν ληφθούν μέτρα, που θα καταλήξει αυτή η κατάσταση με την διαφαινόμενη κόντρα των δύο σωματείων να έχει ξεφύγει προ πολλού από τα αθλητικά πλαίσια. Ολα αυτά μάλιστα στις μικρές κατηγορίες και αναρωτιέται κανείς τι θα γίνει όταν αυτά τα παιδιά φτάσουν εφήβων και νέων θα θρηνήσουμε νεκρούς? :cry: :cry:


ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΞΥΛΟ ΣΑΝ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ :!: :wink:



Ο Λαζαριδης ετρωγε ξυλο σαν παικτης? Γιατι? Μηπως ηταν λιγο κομπλεξικος? Ποιοι τον βαραγαν ρε παιδια τον γιγαντα?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Σάβ Δεκ 15, 2007 11:29 am

Savvas h2o έγραψε:ρε το μιχαλάκη τέτοια τους μαθαίνει.Φαίνεται οι φάπες που έχει φάει μικρός του έχουν δημιουργήσει πρόβλημα.
Μου κάνει εντύπωση όμως που ακόμα δεν έχει πάρει θέση ο Λούδης ! :roll:


Τι να κανει ρε παιδια ο Λουδης οταν δεν ηταν παρων και προφανως οι παροντες τον ενημερωνουν διαφορετικα?
Αυτος που πρεπει να ενημερωθει σωστα ειναι ο προπονητης της Εθνικης ομαδας. Εκει θα πονεσει πραγματικα ο αθληταρας μποξερ. Εχει ομως ενημερωθει? Και μαλιστα σωστα?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Δεκ 15, 2007 11:54 am

Ρε σεις, μια φορά είπα να πάω πρωινή και σεις προλάβατε και πλακωθήκατε ! Θα σας ... ζεματίσω !!! :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Δεκ 15, 2007 5:50 pm

ΧΩΝΕΥΕΙ ΤΟΝ ΒΑΣΣΟ ΑΚΟΜΑ ,ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΕΣΗ!!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Σάβ Δεκ 15, 2007 10:01 pm

sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:Το μόνο που έχω να πω για την ώρα είναι πως ως μέλος του ΔΣ του ΣΕΠΥ, θα φέρω το θέμα προς συζήτηση στο συμβούλιο της επόμενης συνεδρίασης.

Πιστεύω ότι ένα τέτοιο θέμα πρέπει να γίνει αντικείμενο συζήτησης και προβληματισμού, προκειμένου να παρθούν μέτρα πρόληψης για χειρότερα.

Οταν έχω νέα θα σας πληροφορήσω σχετικά.


Ενταξει παιδια θα καθαρισει ο μεγαλος μεσα στο ΣΕΠΥ και δεν θα ξαναπαιξουν μπουνιες οι μικροι στα διαφορα τουρνουα. Προβλεπω να τους κανει και νταντα οποτε ολα θα ειναι ωραια.


Άργησες αλλά μου τά 'χωσες, έστω και...απαλά, εεεεεεεεεεε????
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Σάβ Δεκ 15, 2007 10:05 pm

sharkface έγραψε:
Savvas h2o έγραψε:ρε το μιχαλάκη τέτοια τους μαθαίνει.Φαίνεται οι φάπες που έχει φάει μικρός του έχουν δημιουργήσει πρόβλημα.
Μου κάνει εντύπωση όμως που ακόμα δεν έχει πάρει θέση ο Λούδης ! :roll:


Τι να κανει ρε παιδια ο Λουδης οταν δεν ηταν παρων και προφανως οι παροντες τον ενημερωνουν διαφορετικα?
Αυτος που πρεπει να ενημερωθει σωστα ειναι ο προπονητης της Εθνικης ομαδας. Εκει θα πονεσει πραγματικα ο αθληταρας μποξερ. Εχει ομως ενημερωθει? Και μαλιστα σωστα?


Ο προπονητής της Εθνικής, που παραβρέθηκε στο Ιλίσιο Κολυμβητήριο λίγο καθυστερημένα είναι η αλήθεια, έχει γνώση του θέματος, αφούκάτι ηεπιστολή του Π.Φαλήρου κάτι κάποια τηλεφωνήματα, τα έμαθε.

Και είναι στενοχωρημένος γιατί τον υπολογίζει (ή υπολόγιζε) ο καιρός θα δείξει... Παντως μιλώντας με τον μπεμπη για το γεγονος ηταν προβληματισμενος, αν μη τι αλλο...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό BADWOOLF » Σάβ Δεκ 15, 2007 11:40 pm

Κλέινοντας ένα χρόνο στο forum αποφάσισα αντί γενεθλίων να γράψω κάποιες σκέψεις για το θέμα.

Ξεκινώντας, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω ακόμα διαβάσει την ανακοίνωση του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ, όπως επίσης δεν θα σταθώ στο γεγονός μιας και δεν ήμουν αυτόπτης μάρτυς ώστε να μπορέσω να έχω μία αντικειμενική άποψη.

Παρ' όλα αυτά έχω μερικές ενστάσεις-ερωτήματα-παρατηρήσεις σχετικά με την επιστολή του προέδρου του ΦΑΛΗΡΟΥ.

1. (Αναφέρω κατωτέρω μερικές λεπτομέριες που νομίζω θα βοηθήσουν όποιον θελήσει να βγάλει μερικά συμπεράσματα απο αυτό το όχι τυχαίο συμβάν) Δηλαδή προπονητής και παίκτης σηκώθηκαν το πρωί και αφού φόρεσαν φόρμες παραλλαγής και φούμο είπαν: μιας και δεν έχουμε τι άλλο να κάνουμε σήμερα δεν πάμε και απο τη Βουλιαγμένη να σπάσουμε και κανένα δόντι.

2. (Θα ήθελα επίσης να ενημερώσω ότι πριν από περίπου ένα χρόνο ο έφηβος του Πανιωνίου, ΦΩΤΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ, κατάφερε παρόμοιο χτύπημα στον αθλητή της Βουλιαγμένης, ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟ ΧΑΡΗ, με αποτέλεσμα να του προκαλέσει διπλό κάταγμα κάτω γνάθου. Ο αθλητής της Βουλιαγμένης έμεινε για 6 μήνες με ειδικό σιδερένιο νάρθηκα στο πρόσωπο)
Πολύ καλή αναφορά στο παρελθόν, ώστε να ενισχύσει την παρακάτω παράγραφο περί αλητείας. (μήπως να γυρίσουμε και στην εποχή που έπαιζε ο ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ώστε μέσα από ένα ψυχογράφημα του να βρούμε τα βαθύτερα αίτια του σήμερα ???)

3. (Κύριε Πρόεδρε δεν θα σας έγραφα αυτή την επιστολή εάν δεν ήμουν βέβαιος μετά την γνώση που απέκτησα κατα τη διάρκεια της έντονης και μακρόχρονης προσπάθειάς μου για την δημιουργία υποδομών οτι τα παιδιά και οι έφηβοι επηρεάζονται καθοριστικά από τους προπονητές τους είτε θετικά, είτε αρνητικά)
Πολύ καλή αναφορά στο ΕΓΩ. Άρα, η γνώμη μου βαρύνει έναντι όλων των άλλων. (Όλοι οι άλλοι στη μακρόχρονη πορεία τους πήγαιναν στις πισίνες για τάβλι και φραπέ). Αν πραγματικά έχεις κάνει κάτι στην πορεία σου, σίγουρα αυτό σου αναγνωρίζεται και δεν χρειάζεται να το διαφημίζεις.

4. (Ο φανατισμός πρέπει να τιθασεύεται και όχι να γίνεται αλητεία)
Θα συμφωνούσα απόλυτα αν αυτή η συμπεριφορά ήταν ο κανόνας και όχι η εξαίρεση. Ευτυχώς, και κάνοντας απλή χρήση μαθηματικών, ένα γεγονός μέσα στους τόσους αγώνες που διεξάγονται κατά τη διάρκεια του χρόνου δεν μπορεί να προσδόσει τέτοιους χαρακτηρισμούς.

5. (Γνωρίζω ότι επίσημα δεν μπορείτε να κάνετε κάτι για το ανωτέρω γεγονός αλλά λόγω της γνωστής σας αγάπης για το πόλο είμαι βέβαιος ότι θα βρείτε ένα τρόπο να βοηθήσετε στην αλλάγή της κακής νοοτροπίας των υποδομών του Πανιωνίου που εξαιτίας της κινδυνεύει να δυναμιτιστεί το οικοδόμημα των υποδομών της χώρας μας)
α. αφού γνωρίζετε ότι ο Πρόεδρος επίσημα δεν μπορεί να κάνει κάτι, μήπως υπονοείτε να κάνει κάτι ανεπίσημα ???
β. τα περί αγάπης και μπλα..μπλα..μπλα χρησιμοποιούνται μόνο σε επιστολές που θέλουμα να γλύψουμε κάποιον (πότε αλλάζει το Δ.Σ. της ΚΟΕ μήπως και προλάβω να θέσω και εγώ υποψηφιότητα ???)
γ. και φτάσαμε στο juicy κομμάτι της επιστολής. Από που γνωρίζετε για τη νοοτροπία των υποδομών του ΠΓΣΣ η οποία κατά τη γνώμη σας δυναμιτίζει το οικοδόμημα των υποδομών της χώρας ??? Δηλαδή οι υποδομές του ΠΓΣΣ είναι τόσο ψηλά που μπορούν να διαφεντεύουν όλο το ελληνικό πόλο ??? Μπορείτε να μας αναφέρετε πόσα τουρνουά διοργανώσατε τον προηγούμενο χρόνο και πόσα τουρνουά διοργάνωσε με τεράστια επιτυχία ο δυναμιτιστής του ελληνικού πόλο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ??? (στα οποία λάβατε και εσεις μέρος αν δεν κάνω λάθος, χωρίς να φοβάστε τους φανατικούς και τους αλήτες !!!)

6. (Με κάθε τρόπο πρέπει να σταματήσουμε την αντιαθλητική επιθετικότητα και τον επερχόμενο ρεβανσισμό)
α. ίσως η αναφορά αυτή να προσπαθεί να προδικάσει ενδεχόμενο αποτέλεσμα του Ιανουαρίου
β. αν ο κος Πρόεδρος έχει κληρονομικό χάρισμα και βλέπει "επερχόμενο ρεβανσισμό" ας ανοίξει και μία γραμμή 090ΑΟΠΦχχχ, όπου χχχ ο κώδικός του οποίου μας ενδιαφέρει το αποτέλεσμα του αγώνα, ώστε να αυξήσει και τα έσοδα του συλλόγου
γ. επιπλέον μιας και τις "πονάει " τις υποδομές, ας φροντίσει να ζητήσει από τον αγαπημένο πρόεδρο της ΚΟΕ, πλήρη γραμματεία-δύο διαιτητές-επόπτες και ότι άλλο προβλέπεται για τον αγώνα του πρωταθλήματος παίδων του Ιανουαρίου με τον ΠΓΣΣ.
Άβαταρ μέλους
BADWOOLF
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 10:34 pm

Δημοσίευσηαπό NO FOUL » Κυρ Δεκ 16, 2007 1:35 am

Τώρα που πέρασες ένα χρόνο στο φόρουμ μπορείς να αλλάξεις το όνομά σου σε bad panther.
Φιλαράκο αντί να δημιουργείς αντιπερισπασμούς με υποκειμενικές ερμηνείες στο τι εννοεί το Φάληρο και να υποβαθμίζεις το γεγονός της βιαιοπραγίας, καλύτερα θα ήτανε να το καταδίκαζες και σύ και ο Πανιώνιος. Αλλοιώς προβλέπω να μην τους ξαναπροσκαλεί κανείς σε τουρνουά και φιλικά και να αναλώνονται σε οικογενειακά διπλά (που στο κάτω κάτω τα θύματα θα είναι δικά τους).
NO BALL, NO FOUL?
NO FOUL
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2007 11:51 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό doom » Κυρ Δεκ 16, 2007 1:54 am

Θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι η συμπεριφορα του Πανιωνιου στο πρωτο του παιχνιδι στο τουρνουα των Ιλισσιων ηταν πολυ προσεκτικη. Ολα τα βλεμματα ηταν στραμμενα επανω τους και καπου αυτο ηταν φυσιολογικο. Ομως, απ'οτι φανηκε, και τα ιδια τα παιδια του Πανιωνιου πρεπει να ειναι πολυ αγχωμενα με τα γεγονοτα της προηγουμενης εβδομαδας.
Τελικα, ισως αυτα που εγιναν, ηρεμησουν καποιους εκει μεσα και τα πραγματα πλεον εξελιχθουν φυσιολογικα.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Κυρ Δεκ 16, 2007 2:18 am

COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
Savvas h2o έγραψε:ρε το μιχαλάκη τέτοια τους μαθαίνει.Φαίνεται οι φάπες που έχει φάει μικρός του έχουν δημιουργήσει πρόβλημα.
Μου κάνει εντύπωση όμως που ακόμα δεν έχει πάρει θέση ο Λούδης ! :roll:


Τι να κανει ρε παιδια ο Λουδης οταν δεν ηταν παρων και προφανως οι παροντες τον ενημερωνουν διαφορετικα?
Αυτος που πρεπει να ενημερωθει σωστα ειναι ο προπονητης της Εθνικης ομαδας. Εκει θα πονεσει πραγματικα ο αθληταρας μποξερ. Εχει ομως ενημερωθει? Και μαλιστα σωστα?


Ο προπονητής της Εθνικής, που παραβρέθηκε στο Ιλίσιο Κολυμβητήριο λίγο καθυστερημένα είναι η αλήθεια, έχει γνώση του θέματος, αφούκάτι ηεπιστολή του Π.Φαλήρου κάτι κάποια τηλεφωνήματα, τα έμαθε.

Και είναι στενοχωρημένος γιατί τον υπολογίζει (ή υπολόγιζε) ο καιρός θα δείξει... Παντως μιλώντας με τον μπεμπη για το γεγονος ηταν προβληματισμενος, αν μη τι αλλο...


Ρε σεις πηγε ομοσπονδιακος σε τουρνουα? μαλλον καμμια υποχρεωση στον μπεμπη θα ειχε. Τουλαχιστον εκατσε σε ολο τον αγωνα η εφυγε οταν τον ειδαν ολοι οτι μπηκε μεσα στην πισινα?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Κυρ Δεκ 16, 2007 2:22 am

Αληθευουν τα περιστατικα στα οποια αναφερεται το Φαληρο?
Προφανως αληθευουν, γιατι 2 μερες τωρα δεν βλεπω καμμια αντιδραση απο τους Πανιωνιους.
Ενας μεγαλοπαραγοντας του μπασκετ, μου ελεγε καποτε οτι τα κακα νεα κρατουν στην επικειροτητα 2-3 ημερες, και τα πολυ κακα το πολυ 1 εβδομαδα. Μετα ολα ξεθυμαινουν και ξεχνιουνται.
Επειδη ολοι οι παραγοντες ειναι πανω κατω ιδιοι, προφανως στον Πανιωνιο περιμενουν να περασει η δυσκολη εβδομαδα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό BADWOOLF » Κυρ Δεκ 16, 2007 4:04 pm

NO FOUL έγραψε:Τώρα που πέρασες ένα χρόνο στο φόρουμ μπορείς να αλλάξεις το όνομά σου σε bad panther.
Φιλαράκο αντί να δημιουργείς αντιπερισπασμούς με υποκειμενικές ερμηνείες στο τι εννοεί το Φάληρο και να υποβαθμίζεις το γεγονός της βιαιοπραγίας, καλύτερα θα ήτανε να το καταδίκαζες και σύ και ο Πανιώνιος. Αλλοιώς προβλέπω να μην τους ξαναπροσκαλεί κανείς σε τουρνουά και φιλικά και να αναλώνονται σε οικογενειακά διπλά (που στο κάτω κάτω τα θύματα θα είναι δικά τους).


Σε ευχαριστώ πολύ για την υπόδειξη της αλλαγής του ονόματος. Αν στο μέλλον σκεφθώ να το αλλάξω, να είσαι σίγουρος ότι αυτό θα διαλέξω.
Παρά το ότι προσπαθώ να γράφω καλά ελληνικά και όχι greeklish, φαίνεται ότι η προσεκτική ανάγνωση των post δεν είναι στις επιλογές σου.
Όπως ανέφερα, δεν ασχολήθηκα με αυτό καθ' εαυτό το γεγονός διότι απλά δεν ήμουν αυτόπτης μάρτυς ώστε να ξέρω το πως έγινε και τι το προκάλεσε. Εσύ αν θες μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα από επιστολές και από αναφορές που βρίσκεις εδώ και εκεί.
Αν οι υποκειμενικές δικές μου ερμηνείες δεν σε καλύπτουν, ευχαρίστως να ακούσω τις δικές σου αντικειμενικές. Θα σε παρακαλέσω όμως να αναφερθείς ξεχωριστά σε κάθε παράγραφο του δικού μου post ώστε κάθε αναγνώστης να μπορεί να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.
Όσο για "ξαναπρόσκληση" σε τουρνουά, σε παραπέμπω στα τουρνουά της προηγούμενης χρονιάς για να δεις ποιός προσκαλούσε ποιόν.
Τελειώνοντας, όταν θες να αναφέρεσαι σε εμένα καλό θα είναι να αναφέρεσαι στον BADWOOLF και όχι στον "φιλαράκο", διότι ούτε γνωστοί είμαστε και πολύ περισσότερο ούτε φίλοι.
Άβαταρ μέλους
BADWOOLF
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 10:34 pm

Δημοσίευσηαπό NO FOUL » Κυρ Δεκ 16, 2007 5:59 pm

-Εσύ αν θες μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα από επιστολές και από αναφορές που βρίσκεις εδώ και εκεί.
-Αν οι υποκειμενικές δικές μου ερμηνείες δεν σε καλύπτουν, ευχαρίστως να ακούσω τις δικές σου αντικειμενικές. Θα σε παρακαλέσω όμως να αναφερθείς ξεχωριστά σε κάθε παράγραφο του δικού μου post ώστε κάθε αναγνώστης να μπορεί να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.
-Τελειώνοντας, όταν θες να αναφέρεσαι σε εμένα καλό θα είναι να αναφέρεσαι στον BADWOOLF και όχι στον "φιλαράκο", διότι ούτε γνωστοί είμαστε και πολύ περισσότερο ούτε φίλοι.

Σε ένα ανοικτό forum με θέμα το πόλο οι περισσότεροι συμμετέχοντες νομίζω ότι είμαστε τουλάχιστον γνωστοί (ακόμα και διατηρώντας ανωνυμία μέσω ψευδονύμων. Το "φιλαράκο" δεν κατάλαβα γιατί σε έθιξε τόσο πολύ, σε διαβεβαιώ το χρησιμοποίησα με την καλή έννοια.
Τα οπαδικά μας αισθήματα δεν πρέπει να μας καθοδηγούν στο τι να πιστέψουμε σαν αλήθεια και τι όχι. Ημουν παρών στο περιστατικό και δεν το έμαθα από τρίτους, απλώς δεν ήξερα τα ακριβή στοιχεία των συμμετεχόντων.
Εσύ μακρυγορείς με γενικόλογα σχόλια πάνω σε μια επιστολή σωματείου που στάλθηκε με αφορμή συγκεκριμένο, πραγματικό και αδιαψευστο γεγονός (εγκληματική ενέργεια θα ήταν πιο ακριβής όρος), λέγοντας λίγο πολύ ότι αφού δεν ήσουν εκεί ίσως και να αυτοτραυματίστηκε ο Φαληριώτης. Μου θυμίζει λίγο το ότι οι οπαδοί των ναζί δεν αναγνωρίζουν ότι έγινε το ολοκαύτωμα, επειδή δεν το είδανε με τα μάτια τους (εντάξει το παρατράβηξα λίγο).
Με την ποιότητα των σχολίων σου όμως υποβαθμίζεις ο ίδιος αυτό που θέλεις να υποστηρίξεις και στο τέλος με λεκτικούς τραμπουκισμούς έρχεσαι να αποδείξεις το τσαμπουκαλίδικο ύφος το οποίο όλα τα ποστ για το συγκεκριμένο θέμα καταδικάζουν.
Μακάρι όλη αυτή η ανδρεία και ενέργεια να διοχετευότανε μέσα στο νερό για να βλέπουμε μαχητικότερούς και πιό ενδιαφέροντες αγώνες πόλο, παρά σε λίβελους εναντίον δικαίων και αδίκων.
NO BALL, NO FOUL?
NO FOUL
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2007 11:51 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό BADWOOLF » Κυρ Δεκ 16, 2007 11:11 pm

Προς NO FOUL
Μετά τη διευκρίνηση περί "φιλαράκο" ,η οποία χρησιμοποιήθηκε με την καλή έννοια, μπορώ να την δεχθώ ως καλοπροαίρετη.
Κατά πρώτον, αν έχεις παρακολουθήσει τα post μου θα πρόσεξες ότι ποτέ δεν έχω αναφερθεί θετικά για καμμία ομάδα και πολύ περισσότερο δεν έχω καταφύγει σε χαρακτηρισμούς εναντίον άλλων.
Σε καμμία αναφορά μου δεν υπαινίχθηκα ότι ο παίκτης του ΑΟΠΦ αυτοτραυματίστηκε, πολλώ δε ότι η συγκεκριμένη ενέργεια ήταν αθλητική.
Ξέρεις όμως, οι νόμοι της φυσικής λένε ότι όπου υπάρχει δράση υπάρχει και αντίδραση.
Μιας λοιπόν και ήσουν αυτόπτης μάρτυς του γεγονότος, ανεπηρέαστος από οπαδικά αισθήματα και μακρυά από λεκτικούς τραμπουκισμούς, μήπως θα μπορούσες να φωτίσεις και όλους αυτούς που δεν ήσαν εκεί ώστε να βγάλουν τα συμπερασματά τους ???
Είμαι πολύ περίεργος να μάθω αν αυτό το παιδί (ΚΟΥΚΗΣ) τρελλάθηκε ξαφνικά ή κάτι τον έκανε να φερθεί με αυτό τον τρόπο. (και για να σε προλάβω.... δεν δικαιολογώ την πράξη, αλλά προσπαθώ να μάθω πως ξεκίνησε)
Τελειώνοντας, ακόμα δεν έχεις αναφερθεί στις υποκειμενικές μου αναφορές (χωρίς χαρακτηρισμούς, αλλά με επιχειρήματα)
Άβαταρ μέλους
BADWOOLF
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 10:34 pm

Δημοσίευσηαπό pzozef » Δευτ Δεκ 17, 2007 12:32 am

Οταν επρεπε να παρουν τα μετρα τους καποιοι μετα απο το γεγονος που περιγραφεται παρακατω http://www.h2opolo.gr/forum/viewtopic.php?t=525&start=0 και μετα απο την στηριξη που προσπαθησαν να του δωσουν http://www.h2opolo.gr/forum/viewtopic.php?t=525&postdays=0&postorder=asc&start=20 και μη λαμβανοντας καποια μετρα...δεν το περιμενατε να ερθουν κ τα χειροτερα οπως αυτο που περιγραφεται στο φορουμ εδω και μερες;
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Δεκ 17, 2007 2:03 am

Ο Πανιώνιος τελικά έβγαλε ανακοίνωση για το θέμα ;
Είναι σίγουρο ότι έχουν την πρόθεση να τον τιμωρήσουν ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Μικρές Ηλικίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες