ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ

Ανοικτή συζήτηση για την ελληνική Υδατοσφαίριση στις μικρές ηλικίες. Παιδικά, Εφηβικά πρωταθλήματα και Ακαδημίες

Συντονιστής: Lambros10

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ

Δημοσίευσηαπό dima » Τετ Δεκ 12, 2007 12:22 am

Σταλθηκε στα σωματεια της Α1,Α2 και Β με κοινοποιηση προς ΚΟΕ.ΣΕΠΥ ΣΕΔΥ διαμαρτυρια του ΦΑΛΗΡΟΥ για περιστατικο που εγινε στο τουρνουα της ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ με ξυλο μεταξυ παικτων αλλα και μεταξυ γονιων!!!!.
Αν καποιος εμαθε κατι καλο ειναι να το μοιραστει για να μαθουμε τι εγινε. :( :( :( :(
dima
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 28, 2007 5:47 pm

Δημοσίευσηαπό kostis » Τετ Δεκ 12, 2007 1:19 am

Ενα παιδι του πανιωνιου χτυπησε πολυ ασχημα ενα παιδι του φαληρου..Εκτος φασης και πραγματικα πολυ ασχημα,απ' οτι λενε στο φαληρο...
Και αν ειναι ετσι οπως τα λενε του κοβει το πολο..
Δεν ημουν ομως παρων και μπορει να κανω λαθος....Παντως, ουτε για τον τελικο του τσαμπιονς λιγκ να παιζανε.....
kostis
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 24, 2006 12:30 pm

Δημοσίευσηαπό NO FOUL » Τετ Δεκ 12, 2007 12:13 pm

"Αθλητής" γεννημένος το '94 και ενώ το σκόρ είναι 9-2, ρίχνει διπλή γονατιά στο στόμα του αντιπάλου με αποτέλεσμα να του σπάσει τρια δόντια (ακόμα τα ψάχνουνε στην Βουλιαγμένη).
Ο δε προπονητής αντί να "στείλει" με συνοπτικές διαδικασίες τον παίκτη του λέγεται ότι είπε "...καλύτερα τελείωσε νωρίς η τσόντα."
Σε συνέχεια ακολούθησαν ευτράπελα με τους γονείς στην κερκίδα και κανείς δεν ξέρει αν δεν ληφθούν μέτρα, που θα καταλήξει αυτή η κατάσταση με την διαφαινόμενη κόντρα των δύο σωματείων να έχει ξεφύγει προ πολλού από τα αθλητικά πλαίσια. Ολα αυτά μάλιστα στις μικρές κατηγορίες και αναρωτιέται κανείς τι θα γίνει όταν αυτά τα παιδιά φτάσουν εφήβων και νέων θα θρηνήσουμε νεκρούς? :cry: :cry:
NO BALL, NO FOUL?
NO FOUL
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2007 11:51 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό gipas7 » Τετ Δεκ 12, 2007 12:27 pm

βασικά τα πράγματα έχουν ως εξής: ενώ το σκορ ήταν 9-2 φεύγει ο πανιώνιος κόντρα 3-2 και ενώ κατέβαινε η μπάλα ένας παίχτης του πανιωνιου(91 γεννηθείς) ο k... ρίχνει 2 γονατιές σε έναν του φαλήρου (92 η 93) τον 3...του σπάσε 3 δόντια και μπορεί να έχει πάθει χειρότερη ζημια...φυσικά δεν είναι η πρώτη φορα που συμβαίνει αυτό..πέρσι τέτοιο καιρό είχα ακούσει για κάτι παρόμοιο μεταξύ παίχτη του πανιωνιου και τις βουλιαγμένης (90)...κάτι για σπασμένο σαγόνι άκουσα...όσο λοιπόν οι αθλητές που παίζουν αντιαθλητικά παραμένουν ατιμώρητα τόσο πρέπει να περιμένουμε την έξαρση τέτοιων γεγονότων βίας...
gipas7
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 3:08 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Δεκ 12, 2007 5:38 pm

Εγώ πάντως όταν πήγα πόλο, πριν μια 20ετία, ήρθαν κάποιοι παλιότεροι και μου είπαν ότι από την πρώτη κιόλας φάση με το που πλησιάζει ο αντίπαλος πρέπει να τον χτυπήσω για να του σπάσω τον τσαμπουκά και να τον έχω του χεριού μου στο υπόλοιπο παιχνίδι.

Μετά από λίγο καιρό και αφού γνωρίστηκα με κάποιους αντιπάλους, αντελήφθην το αυτονόητο : ότι δηλαδή σε όλους αυτό είχαν πει ... :lol:
Μη μου πει κανείς ότι δεν τό'χει πάρει τ'αυτί του κάπου ...
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό dima » Τετ Δεκ 12, 2007 6:16 pm

vs έγραψε: Εγώ πάντως όταν πήγα πόλο, πριν μια 20ετία, ήρθαν κάποιοι παλιότεροι και μου είπαν ότι από την πρώτη κιόλας φάση με το που πλησιάζει ο αντίπαλος πρέπει να τον χτυπήσω για να του σπάσω τον τσαμπουκά και να τον έχω του χεριού μου στο υπόλοιπο παιχνίδι.

Μετά από λίγο καιρό και αφού γνωρίστηκα με κάποιους αντιπάλους, αντελήφθην το αυτονόητο : ότι δηλαδή σε όλους αυτό είχαν πει ... :lol:
Μη μου πει κανείς ότι δεν τό'χει πάρει τ'αυτί του κάπου ...


Απο αυτο μεχρι διπλες γονατιες εχει διαφορα. :cry:
dima
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 28, 2007 5:47 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Δεκ 12, 2007 9:30 pm

Διαφορά έχει και μάλιστα μεγάλη. Και δεν κατηγορώ ούτε τους προπονητές του, διότι δε γνωρίζω αν αυτοί του μετέδωσαν τη συγκεκριμένη νοοτροπία. Ίσως μάλιστα να είχε χτυπηθεί και ο ίδιος νωρίτερα, όσο γελοίο και αν ακούγεται κάτι τέτοιο αυτή τη στιγμή.

Αυτό που εννοώ όμως είναι ότι στους μικρούς αθλητές πρέπει να ξεκαθαρίζεται τι σημαίνει "παίζω αντρίκεια", "παίζω με τσαμπουκά" και τα συναφή παράγωγα. Είναι μικρά παιδιά και συχνά μπερδεύουν τα πράγματα.

Οι μεγαλύτεροι (όπως ο μάγκας της περίπτωσής μας) μπορούν και να διώχνονται κλωτσηδόν βέβαια ...
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Δεκ 12, 2007 9:41 pm

Και επίσης θεωρώ ότι με ανάλογο τρόπο πρέπει να αντιμετωπίζονται τα βεντετιλίκια, οι Χριστοπαναγίες και οι κακές συμπεριφορές προς τους διαιτητές. Τα βλέπουμε (ακόμα) και στις μικρές ηλικίες.

Αυτό όμως ξεκινάει από τον πάγκο. Κάποτε οι προπονητές ακολουθούσαν τη σχολή Ιωαννίδη. Νόμιζαν ότι ο καλός προπονητής κατεβάζει καντήλια, δείχνει ζοχάδας και μπινελικώνει τους διαιτητές.

Τώρα πια άλλαξαν τα πράγματα, ακόμα και στην Α1 οι περισσότεροι προπονητές διαμαρτύρονται από κόσμια έως καθόλου. Καιρός να περάσει αυτή η σωστή συμπεριφορά και στους νέους αθλητές. Το άθλημα είναι δυναμικό αλλά δε χρειάζεται να γίνεται βάρβαρο και αποκρουστικό.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό giorgaras » Πέμ Δεκ 13, 2007 2:17 am

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ. ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΗΘΕΥΕΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΘΑ ΧΙΡΙΣΤΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΤΙΛΕΙ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ
giorgaras
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 03, 2007 10:45 am

Δημοσίευσηαπό sharkface » Πέμ Δεκ 13, 2007 10:33 am

Απαραδεκτος ο Λαζαριδης, αν οντως εχει κανει τετοιο πραγμα. Καλο παντως θα ηταν να ακουσουμε και την αποψη του προτου βγαλουμε συμπερασματα. Ας απομονωθουν εν τω μεταξυ ολοι αυτοι οι μικροι ταραξιες, κυριως μεσα στην ιδια την ομαδα του.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό BIGMAN » Πέμ Δεκ 13, 2007 11:41 am

Ολα αυτα ειναι θλιβερά ,σκεφτείτε ομως οτι υπάρχουν παράγοντες που στέλνουν τους μικρούς αθλητές και αθλήτριες να μάθουν πολεμικές τέχνες για να αντιμετοπίζουν τους αντιπάλους τους .
Νομίζω οτι δεν θα έπρεπε να περιμένουμε τον σοβαρο αυτό τραυματισμό για να προβάλουμε το πρόβλημα.
BIGMAN
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Δεκ 13, 2007 12:01 pm

BIGMAN έγραψε:Ολα αυτα ειναι θλιβερά ,σκεφτείτε ομως οτι υπάρχουν παράγοντες που στέλνουν τους μικρούς αθλητές και αθλήτριες να μάθουν πολεμικές τέχνες για να αντιμετοπίζουν τους αντιπάλους τους .
Νομίζω οτι δεν θα έπρεπε να περιμένουμε τον σοβαρο αυτό τραυματισμό για να προβάλουμε το πρόβλημα.



Οι πολεμικες τεχνες , σε πληροφορω φιλε μου, ειναι μερος της προπονησης των μικρων Ουγγρων. Σε διδασκουν λαβες οι οποιες αν χρησιμοποιηθουν μεσα στο νερο, πραγματικα σε σκοτωνουν. Ομως ολες οι πολεμικες τεχνες διδασκονται για αμυντικους σκοπους. Αυτη ειναι η εννοια τους. Αν ο μικρος του Φαληρου ηταν Ουγγρος, τοτε θα ειχαμε ακομα πιο θλιβερα γεγονοτα μεσα στο νερο.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό HouKo » Πέμ Δεκ 13, 2007 1:17 pm

Φαίνεται ότι αποπροσανατολίζεται η συζήτηση με τις πολεμικές τέχνες, τον τσαμπουκά και τη δύναμη. Γιατί η γονατιά με αποτέλεσμα το σπάσιμο 3 δοντιών λέγεται αλητεία, δεν έχει να κάνει με το άθλημα του πόλο!
Κάποιες ερωτήσεις που με απασχολούν:
1. Μπορούμε να δούμε την ανακοίνωση του Φαλήρου κάπου?
2. Γιατί "κολάμε" στο να αναφέρουμε ονόματα παιδιών που δυσφυμούν με γεγονότα που εμπλέκονται το άθλημα? Ήταν δράστης ο Λ. Κουκής?
3. Τι προβλέπουν οι κανονισμοί για βιαιοπραγία σε τουρνουά?
4. Ποιά είναι η αντίδραση του Πανιώνιου?
5. Ποιά είναι η αντίδραση όλων μας που τριγυρίζουμε στο χώρο? Αν σκεφτόμαστε "Έλα μωρέ!", τότε χάσαμε όλοι. Αν σκεφτόμαστε κάτι να κάνουμε τουλάχιστον ας στιγματίζουμε στο περιβάλλον μας και σε αυτούς που επηρεάζουμε αυτές τις συμπεριφορές.
HouKo
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Φεβ 16, 2007 2:56 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Πέμ Δεκ 13, 2007 1:42 pm

doom έγραψε:
BIGMAN έγραψε:Ολα αυτα ειναι θλιβερά ,σκεφτείτε ομως οτι υπάρχουν παράγοντες που στέλνουν τους μικρούς αθλητές και αθλήτριες να μάθουν πολεμικές τέχνες για να αντιμετοπίζουν τους αντιπάλους τους .
Νομίζω οτι δεν θα έπρεπε να περιμένουμε τον σοβαρο αυτό τραυματισμό για να προβάλουμε το πρόβλημα.



Οι πολεμικες τεχνες , σε πληροφορω φιλε μου, ειναι μερος της προπονησης των μικρων Ουγγρων. Σε διδασκουν λαβες οι οποιες αν χρησιμοποιηθουν μεσα στο νερο, πραγματικα σε σκοτωνουν. Ομως ολες οι πολεμικες τεχνες διδασκονται για αμυντικους σκοπους. Αυτη ειναι η εννοια τους. Αν ο μικρος του Φαληρου ηταν Ουγγρος, τοτε θα ειχαμε ακομα πιο θλιβερα γεγονοτα μεσα στο νερο.


τρανό παράδειγμα ο Stamenic που δίδασκε λαβές AIKIDO για την αντιμετώπιση παισίματων και λαβών αντιπάλλων. Καθαρά με αμυντικούς σκοπούς βέβαια... και εξουδετέρωσης "πιασίματος" του αντίπαλλου !

Αν το συμβάν έγινε όπως ακριβώς περιγράφεται απο τους προλαλλήσαντες
τότε ο αθλητής θα πρέπει να τιμωρηθεί και να πάει σπίτι του για παραδειγματισμό!!!!

Αλλίως μόνο κακό κάνουν στο χώρο μας τέτοια γεγονότα και τέτοιοι αθλητές....

Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ είναι ο υπεύθυνος να το κόψει μια και καλή το όλο σκήνικο..
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό fitilakias » Πέμ Δεκ 13, 2007 1:51 pm

Παντως ο Πανιωνιος εχει βγαλει φοβερους προπονητες!!

Ο μεν Λαζαριδης να λεει τετοια πραγματα (αν ειναι αληθεια) και να μην προστατευει τα παιδια!!!

και ο δε Κρητικος , να χει μαζεψει με στον Εθνικο ολο την elite του πολο για το το παιζει προπονηταρα με καθε πλαγιο τροπο .Δεν ειναι λιγοι εκεινοι που τον εχεουν στην μπουκα.

Κρμα και για τους δυο γιατι ολη την καλη και σοβαρη δουτλεια που εκαναν στον Πανιωνιο την χαλασαν σε μια στιγμη!!!

Κατι ηξερε ο Γιαννουρης και ο Σακελης που φυγαν !!!!!!!!!!!

Κατι τους κανει το μερος δεν ξερω

Α!οσο για τισ πολεμικες τεχνες ρωτηστε τον μικρο τον Γιακουματο που κανει κανονικα μαθημα αικιντο στης γυναικες και στα μικρα κοριτσακια !!!Απαραδεκτο

Η στον Μακη...(επιθετο δεν ξερω)του Ηλυσιακου(ενα παιδακι που κανει τον προπονητη) που σε φιλικο με τον Τριτωνα ελεγε ...κλωτσα τη , την μαλακισμενη!!!!

Ελλαδαραααααααα!!!

Επισης περιμενω καρτερικα καποιος ν απαντησει στον Houko που μπηκε δυναμικα και καλα εκανε!!!Γιατι αμα το κανω εγω θα με κραξετε παλι
fitilakias
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2007 6:02 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Δεκ 13, 2007 2:58 pm

Για το Στάμενιτς ισχύει ότι τους έδειχνε λαβές Aikido. Όπως επίσης ισχύει απολύτως και το ότι (στις κοινωνίες της μακρινής Ανατολής) οι πολεμικές τέχνες είναι μόνο για άμυνα.

Το Aikido (μια και το αναφέραμε) είναι η κατεξοχήν αμυντική τέχνη. Ό,τι κάνεις είναι αντίδραση, δεν μπορείς να κάνεις εσύ τη δράση. Και μανουριάρης να είσαι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να επιτεθείς.

Άρα το να κάνουν τα παιδιά πολεμικές τέχνες ίσως αποσκοπεί στην εκγύμναση του πνεύματός τους ως αθλητές (και την αυτοάμυνα) και όχι να αποτελεί μέσο για βάρβαρη επίθεση.

Εγώ απ'ό,τι έμαθα, ναι, ο Κουκής είναι ο εν λόγω "αθλητής". Επαναλαμβάνω όμως δε γνωρίζω αν ο Λαζαρίδης είπε κάτι τέτοιο ή αν ο Κουκής είχε προκληθεί άσχημα (ή χτυπηθεί) νωρίτερα. Πάντως τα 3 δόντια είναι το μικρότερο από τα προβλήματα του θύματος ...

Τέλος είναι αξιοπρεπής ο τρόπος που το Φάληρο διαχειρίζεται την κατάσταση. Μένει να δούμε τι θα κάνει και ο Πανιώνιος.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό gipas7 » Πέμ Δεκ 13, 2007 4:13 pm

1on τι να έχει προκληθεί ρε παιδιά πλακα κάνουμε???το παιδάκι του φαλήρου ούτε μίγα δεν πείραζε...και 2on το παιδί είναι πολύ άσχημα...δεν είναι μονο τα 3 δόντια...
gipas7
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 3:08 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Δεκ 13, 2007 4:25 pm

HouKo έγραψε:Φαίνεται ότι αποπροσανατολίζεται η συζήτηση με τις πολεμικές τέχνες, τον τσαμπουκά και τη δύναμη. Γιατί η γονατιά με αποτέλεσμα το σπάσιμο 3 δοντιών λέγεται αλητεία, δεν έχει να κάνει με το άθλημα του πόλο!
Κάποιες ερωτήσεις που με απασχολούν:
1. Μπορούμε να δούμε την ανακοίνωση του Φαλήρου κάπου?
2. Γιατί "κολάμε" στο να αναφέρουμε ονόματα παιδιών που δυσφυμούν με γεγονότα που εμπλέκονται το άθλημα? Ήταν δράστης ο Λ. Κουκής?
3. Τι προβλέπουν οι κανονισμοί για βιαιοπραγία σε τουρνουά?
4. Ποιά είναι η αντίδραση του Πανιώνιου?
5. Ποιά είναι η αντίδραση όλων μας που τριγυρίζουμε στο χώρο? Αν σκεφτόμαστε "Έλα μωρέ!", τότε χάσαμε όλοι. Αν σκεφτόμαστε κάτι να κάνουμε τουλάχιστον ας στιγματίζουμε στο περιβάλλον μας και σε αυτούς που επηρεάζουμε αυτές τις συμπεριφορές.


Δεν ημουν παρων και δεν εχω αποψη για το συμβαν. Ομως, οπως με ενημερωσε ο προπονητης της Βουλιαγμενης εντρομος, ηταν πραγματικα αλητικη ενεργεια. Ο Παναγιωτης μαλιστα μου ειπε να προσεξω ενοψει του νεου τουρνουα στα Ιλισσια. Μαθαινω επισης οτι και οι του Εθνικου παιζουν ετσι. Σε ενα προηγουμενο τουρνουα , πριν απο 1 μηνα, παιξαμε με τον Εθνικο και τα πραγματα ηταν πολυ χαλαρα. Καλο ειναι να μην δημιουργουμε εντυπωσεις απο το πουθενα.
Αυτος ο Κουκης που προκαλεσε ολη αυτη την συγχυση, εχει βαθια μεσα στο μυαλο του οτι καποια στιγμη καποιος καπου καποτε θα τον στειλει με τον ιδιο τροπο στο νοσοκομειο? Και δεν χρειαζεται απαραιτητα να ειναι του Φαληρου, ουτε να ειναι της ιδιας ηλικιας.
Βιαιοπραγια σε τουρνουα επισημο με φυλλα αγωνα υπο την αιγιδα της ομοσπονδιας, σιγουρα οδηγει σε τιμωρια. οι διαιτητες ομως και ο συνδεσμος τους εχουν καταφερει να δημιουργησουν εναν νεο ορο στον χωρο μας, το προπονητικο τουρνουα, προκειμενου να αποφυγει ο διοργανωτης τα υπερογκα ποσα που ζητουνται απο τον ΣΕΔΥ. Και αυτος ειναι ενας ακομα λογος για τον οποιο οι διαιτητες γενικα ειναι αντιπαθεις.
Αν ο Λουδης το εμαθε και πως το εμαθε, παιζει σημαντικο ρολο στην τιμωρια η μη του αθλητη.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Δεκ 13, 2007 4:30 pm

fitilakias έγραψε:Η στον Μακη...(επιθετο δεν ξερω)του Ηλυσιακου(ενα παιδακι που κανει τον προπονητη) που σε φιλικο με τον Τριτωνα ελεγε ...κλωτσα τη , την μαλακισμενη!!!!

Ελλαδαραααααααα!!!




Πρεπει να ξερεις φιλε μου οτι πολλες φορες ο προπονητης γινεται υπερβολικος θελοντας να δωσει μια οδηγια. Μην παιρνεις τοις μετρητοις ολα τα λογια σε ενα φιλικο παιχνιδι.
Μου φαινεται φυτιλακια οτι με το που σε αναζητησε ο σαρκ, εσυ παρουσιαστηκες αμεσα. Τοσο κολλητιλικι ρε παιδι μου?
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Πέμ Δεκ 13, 2007 4:37 pm

doom έγραψε:
fitilakias έγραψε:Η στον Μακη...(επιθετο δεν ξερω)του Ηλυσιακου(ενα παιδακι που κανει τον προπονητη) που σε φιλικο με τον Τριτωνα ελεγε ...κλωτσα τη , την μαλακισμενη!!!!

Ελλαδαραααααααα!!!




Πρεπει να ξερεις φιλε μου οτι πολλες φορες ο προπονητης γινεται υπερβολικος θελοντας να δωσει μια οδηγια. Μην παιρνεις τοις μετρητοις ολα τα λογια σε ενα φιλικο παιχνιδι.
Μου φαινεται φυτιλακια οτι με το που σε αναζητησε ο σαρκ, εσυ παρουσιαστηκες αμεσα. Τοσο κολλητιλικι ρε παιδι μου?



Ζηλευουμε ζηλευουμε? Οπως γραφει και ο Λαμπρος καπου αλλου, φαινεται οτι ακομα και ο Πουτιν με το 63% του θα αρχισει σε λιγο να με ζηλευει.
Αληθεια, εσυ ρε φιλε εισαι ετοιμος να δεχτεις τις κριτικες σου η εισαι κι εσυ στο απυροβλητο και θα την κανεις με μικρα πηδηματακια οπως ο αλλος ο φιλος σου ο Ιλισσιωτης πρωην δημοσιογραφος και νυν μανατζεροπαραγοντας?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Μικρές Ηλικίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες