ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ

Ανοικτή συζήτηση για την ελληνική Υδατοσφαίριση στις μικρές ηλικίες. Παιδικά, Εφηβικά πρωταθλήματα και Ακαδημίες

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό dima » Πέμ Δεκ 13, 2007 4:59 pm

Για εμενα παιδια το τι εκανε ο πιτσιρικας του Πανιωνιου ειναι σοβαρο,αλλα πολυ σοβαροτερο ειναι το μετα με τον Λαζαριδη.Οι προπονητες πρωτα απο ολα ειναι παιδαγωγοι (δεν ειμαι ουτε ρομαντικος ουτε αλλου) αν ο Λαζαριδης πρωτα και μετα ο Πανιωνιος δεν τιμωρησουν τον πιτσιρικα θα ειναι απαραδεκτοι
dima
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 28, 2007 5:47 pm

Δημοσίευσηαπό dima » Πέμ Δεκ 13, 2007 5:06 pm

Περιμενω την αντιδραση του Πανιωνιου, αν δεν γινει τιποτε,σκεφτομαι μηπως πρεπει να αντιδρασουμε οι υπολοιποι.Ενας τροπος ειναι να ριξουν πορτα στον Πανιωνιο οι προπονητες σε φιλικα,σε τουρνουα.
dima
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 28, 2007 5:47 pm

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Πέμ Δεκ 13, 2007 7:12 pm

Ο ΘΕΑΤΗΣ ΣΤΙΣ 23/04/2007 είχε γραψει οτι λάθος ειχε αποβληθεί ο αθλητής της Ολ Πετρούπολης στο πρωτάθλημα μεταξύ Εθνικού - Πετρούπολης και μάλλον είχε λάθος

Ο παραπάνω αθλητής νυν διεθνής με την εθνική παίδων πρώτος σκόρερ στο τουρνουά στη Σερβία και μόνιμη επιλογή του Κου Περικλή στους νέους παίκτες γεν 1991 και πέρα πάσχει από γνωστική παραμόρφωση έχει μπερδέψει τα αθλήματα, όπως και άλλοι αθλητές του χώρου, εντάξει το πόλο είναι ερωτικό άθλημα γιατί επιτρέπετε η επαφή αλλά μην το παρατραβάμε η υδατοσφαίριση δεν είναι κατς
Λογικά δεν φταίει ο παίκτης όταν ινδάλματα του χώρου σπάνε το τύμπανο συμπαιχτών τους η τα πλευρά άλλου και δεν τρέχει τίποτα (είναι και μάγκες για τα κατορθώματα τους αυτά) ο ανωτέρω αθλητής sic βρήκε και τον αντίπαλο να δείξει τη δύναμή του, εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και να μπορέσει ο πιτσιρικάς να επανέλθει στις πισίνες
Όσο για τη χολή που βγήκε για τον Λαζαρίδη και τον Κρητικό είναι λάθος είναι από τους λίγους προπονητές που δεν πλακώνουν για παιδαγωγικούς λόγους τους παίκτες τους σύνηθες παιδαγωγικό εργαλείο των προπονητών και δεν ακούγονται από αυτούς στους χώρους προπόνησης μπινελίκια που αποτελούν το δεύτερο μέσο διαπαιδαγώγησης για παραπέρα προώθηση των αθλητών τους
Εύχομαι, όσο και αν διαφωνείται κάποιοι με αυτό που θα πω, στα επίσημα παιχνίδια που θα παίξει ο νεαρός να είναι διαιτητής ο Νάκος και τότε θα δούμε, αν παίζει όπως έπαιξε στο φιλικό τουρνουά της Βουλιαγμένης, πόση ώρα θα μείνει μέσα στο παιχνίδι
Υγ αυτό που με φοβίζει είναι τα λόγια και οι απειλές που πάνω στην αγανάκτησή τους εκτόξευσαν οι γονείς που ήταν στον αγώνα
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Δεκ 13, 2007 8:05 pm

PEREZ έγραψε:Λογικά δεν φταίει ο παίκτης όταν ινδάλματα του χώρου σπάνε το τύμπανο συμπαιχτών τους η τα πλευρά άλλου και δεν τρέχει τίποτα (είναι και μάγκες για τα κατορθώματα τους αυτά)


Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Και τα περιστατικά αυτά δεν ήταν και τα μόνα ...
Τελευταία επεξεργασία από vs και Παρ Δεκ 14, 2007 12:04 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό delos » Πέμ Δεκ 13, 2007 9:14 pm

dima έγραψε:Για εμενα παιδια το τι εκανε ο πιτσιρικας του Πανιωνιου ειναι σοβαρο,αλλα πολυ σοβαροτερο ειναι το μετα με τον Λαζαριδη.Οι προπονητες πρωτα απο ολα ειναι παιδαγωγοι (δεν ειμαι ουτε ρομαντικος ουτε αλλου) αν ο Λαζαριδης πρωτα και μετα ο Πανιωνιος δεν τιμωρησουν τον πιτσιρικα θα ειναι απαραδεκτοι


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Ελεος πια κάποιος πρέπει να βάλει μιά σειρά σε αυτό το άθλημα. Φυσικά και πρέπει να τιμωρούνται οι αθλητές που συμπερφέρονται με τέτοιο τρόπο!!
Κάποια στιγμή θα πρέπει να γίνει ή αρχή αλλίως ίσως καποια άλλη στιγμή τα πράγματα να γίνουν χειρότερα.
delos
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2007 10:04 am

Δημοσίευσηαπό wp67 » Πέμ Δεκ 13, 2007 9:36 pm

me to pedi stin bouliagmeni pou tou ebgale ta 3 dontia lene oti tou ebrise ti mana giauto ton varese :? :? :cry: :cry:
wp67
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2007 11:28 pm

Δημοσίευσηαπό gipas7 » Παρ Δεκ 14, 2007 12:35 am

e τότε δικαιολογείται???Μα είμαστε καλά τελικά??τι ανοησίες είναι αυτές???βρισιές για μάνες κτλ ακούγονται στις πισινες συνεχώς...αν αυτό για εσάς αποτελεί δικαιολογία τότε τι να πω...έλεος
gipas7
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 3:08 pm

Δημοσίευσηαπό St » Παρ Δεκ 14, 2007 2:24 am

Απαράδεκτο το συμβάν και πρέπει να τιμωρηθεί το παιδί για να αποφευχθούν παρόμοια περιστατικά
και ο δε Κρητικος , να χει μαζεψει με στον Εθνικο ολο την elite του πολο για το το παιζει προπονηταρα με καθε πλαγιο τροπο .Δεν ειναι λιγοι εκεινοι που τον εχεουν στην μπουκα.
Κατι ηξερε ο Γιαννουρης και ο Σακελης που φυγαν !!!!!!!!!!!

Κατι τους κανει το μερος δεν ξερω
είπε ο fitilakias
Πες μου σε παρακαλω που κολλαει το όνομα του Κρητικού :?: Η δουλειά που είχε κάνει και στον Πανιώνιο ήταν πολύ καλή,την δικαιολογούν 3 Πανελληνια πρωταθλήματα αλλα και οι 4 παίκτες της ανδρικης ομάδας του Πανιώνιου...
Επίσης στον Πανιώνιο δεν είχε δημιουργιθεί ποτέ τέτοιο πρόβλημα όταν ήταν προπονητής

Ο Γιαννουρης εφυγε για άλλους λόγους που δεν ξέρεις άπ'οτι φαίνεται αρα μη μιλάς...
Άβαταρ μέλους
St
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 26, 2007 2:22 pm

Δημοσίευσηαπό fitilakias » Παρ Δεκ 14, 2007 9:32 am

φιλε St.....υοφ...,

Τον κρητικο τον ανεφερα για πολυ συγκεκριμενο λογο κοπως διαβασες.
Δεν αμφισβτησα την δουλεια του,οπως παλι υποτθεται οτι διαβασες.
Για τον Γιαννουρη εγραψα οτι καλα εκανε κι εφυγε,δεν ειπα κατι για τους λογους,οπως διαβασες.

ΑΡΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ???

Και τσιμπας μονο σου??
Μαθε να διαβαζεις πρωτα κι ασε τις διαταγες για το ποιος θα μιλαει.
Πανθηρακι......αντε την ουρα σου κατω τωρα και βουρ ξανα στο πιο πανω ποστ.
fitilakias
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2007 6:02 pm

Δημοσίευσηαπό scoReR » Παρ Δεκ 14, 2007 12:03 pm

fitilakias έγραψε:φιλε St.....υοφ...,

Τον κρητικο τον ανεφερα για πολυ συγκεκριμενο λογο κοπως διαβασες.
Δεν αμφισβτησα την δουλεια του,οπως παλι υποτθεται οτι διαβασες.
Για τον Γιαννουρη εγραψα οτι καλα εκανε κι εφυγε,δεν ειπα κατι για τους λογους,οπως διαβασες.

ΑΡΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ???

Και τσιμπας μονο σου??
Μαθε να διαβαζεις πρωτα κι ασε τις διαταγες για το ποιος θα μιλαει.
Πανθηρακι......αντε την ουρα σου κατω τωρα και βουρ ξανα στο πιο πανω ποστ.


Εχω την εντύπωση -ειδικα σ' αυτες τις ηλικίες- οτι αυτα ειναι καθαρά θέμα προπονητή , αν ο προπονητής διδάσκει τους παικτες πως να παίζουν ξύλο -που τελικά ειναι το εύκολο για τα σκεπάρνια- για να πάρουν ένα παιχνίδι αυτο θα κάνουν τα παιδάκια.
Τώρα για το πιο πάνω πόστ απο τον φιτιλάκια, απο το 'ονομα που χρησιμοποιεις αγόρι μου φαίνεσαι ότι εδω δεν μπαίνεις για ξεχαρμάνιασμα ή για να πείς υγιώς την άποψη σου αλλά μπαίνεις για να αντιπαρατεθείς και να βγάλεις τις κακιούλες που δεν σε αφήνουν να βγάλεις στο σπίτι σου. Σαφώς και αν ο Λαζαρίδης και ο Κρητικός χρησιμοποιούν τέτοιες μέθοδοι ειναι ΚΑΤΑΠΤΙΣΤΟΙ αλλα επειδή τυχαία γνωριζω και την δουλειά και τον χαρακτήρα Κρητικού ηταν άτοπο το παραδειγμά σου .
Οσο για το τσογλάνι Κουκή και κάθε Κουκή πρέπει να μην Ξαναδεί την πισίνα, και να δεχθώ οτι ήταν μια στιγμή βρασμού ψυχής 1ον δεν τον χτυπ'ας με τέτοια βιαιότητα και 2ον τουλάχιστον οταν κρυώσει το μυαλό σου λες - βεβαια τι να την κάνει- τουλάχιστον μια συγνώμη.

Υ.Γ. φιτιλάκια μην αντιπαρατεθείς μαζι μου γιατί δεν έχω καμμιά διάθεση, απλα ορμώμενος απο τα γραφομενά σου πήρα την αφορμή να σε χρησιμοποιήσω γενικά.
scoReR
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 29, 2007 12:34 pm

Δημοσίευσηαπό Grissino » Παρ Δεκ 14, 2007 12:47 pm

Έμαθα ότι η διοίκηση του Πανιωνίου έχει στείλει έγγραφη συγγνώμη στο Π.Φάληρο, και ότι ο Κουκής τιμωρήθηκε και δεν θα παίξει στο τουρνουά του Ποσειδώνα.

Επίσης έμαθα ότι τα δύο παιδιά είναι φίλοι και μεταξύ τους τα έχουν κιόλας βρει.

Κρίμα είναι να διογκώνεται κάτι τέτοιο τόσο πολύ. Φυσικά είναι πολύ άσχημο αλλά με τέτοια αντιμετώπιση μπορεί να φέρει ακόμα χειρότερα προβλήματα.
Grissino
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 05, 2007 4:06 pm

Δημοσίευσηαπό noseman » Παρ Δεκ 14, 2007 2:16 pm

Α!οσο για τισ πολεμικες τεχνες ρωτηστε τον μικρο τον Γιακουματο που κανει κανονικα μαθημα αικιντο στης γυναικες και στα μικρα κοριτσακια !!!Απαραδεκτο


Μάλλον η γνώση σου επάνω στις πολεμικές τέχνες είναι μηδενική. Το πρώτο πράγμα που μαθαίνει ένας αθλητής, παραδοσιακών πολεμικών τεχνών, είναι οτι δεν χρησιμοποιεί τις γνώσεις του για επιθετικούς σκοπούς. Με την ίδια λογική που δεν χρησιμοποιούμε τις γνώσεις του πόλο για να κάνουμε πατητές στους φίλους μας και δεν αγοράζουμε κυνηγετική καραμπίνα για να πυροβολούμε τους γείτονες.

Πάντως, ενώ το παραπάνω γεγονός με τον αθλητή είναι λυπηρό και δεν πρέπει να ξαναγίνει, μην ξεχνάτε οτι πολλές φορές η πρόθεση δεν είναι να "σακατέψουμε" τον αντίπαλο, αλλά να του "ανταποδώσουμε" κάποιο προηγούμενο χτύπημα, να τον τρομάξουμε ή ακόμα να ξεφύγουμε από κάποιο δυνατό μαρκάρισμα. Δεν θέλει πολύ να φύγουν μύτες, δόντια ακόμα και σαγόνια.

Το πόλο είναι δυνατό άθλημα, και έτσι πρέπει να παραμείνει. Για να μην παρεξηγηθώ, ΔΕΝ εννοώ αντιαθλητικό. Πράξεις εν ψυχρώ (μπουνιές κ.τ.λ.) πρέπει να τιμωρούνται ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ. Αλλά, ατυχήματα ΠΑΝΤΑ θα υπάρχουν (και ας μην είναι 100% ατυχήματα).

Εύχομαι περαστικά στο παλικαράκι που τραυματίστηκε και ελπίζω να μην σημαδέψει την πορεία του σαν αθλητής. Για τον "δράστη", πιστεύω οτι πρέπει να τιμωρηθεί και, μόνο αφού καταλάβει, να ξαναενταχθεί στην ομάδα, σοφότερος και καλύτερος.

Αυτό που με φοβίζει σε τέτοια περιστατικά (δεν υποννοώ τον συγκεκριμένο αθλητή και την οικογένειά του) είναι οτι κάποιοι γονείς, μετά από τέτοια γεγονότα λένε στο παιδί τους: "στα αρχ***α σου, καλά του έκανες"

Έχω δεί βεντέτες και ξύλο μεταξύ γονέων, που κάνουν τα "κακά" παιδιά να μοιάζουν με περιστεράκια. Ας μήν τα φορτώνουμε όλα στους προπονητές. Έχουν και αυτοί μερίδιο ευθύνης αλλά η συμπεριφορά των παιδιών, καθορίζεται ΚΥΡΙΩΣ από το σπίτι τους και την ανατροφή τους.

Και αφού δεν μπορούμε να απαγορέψουμε στους γονείς να είναι στην κερκίδα, θα έπρεπε, τουλάχιστον, να τους απαγορεύουμε να φωνάζουν ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ. Όπως στο τέννις. Σιλάνς σιλβουπλέ!!!
Πιστέψτε με, αν μπορούσε να γίνει αυτό στα τουρνουά των πιτσιρικάδων, δεν θα βλέπαμε τέτοιες πράξεις βίας, ή θα ήταν σπανιότατες.
Έχει πλάκα πως το "ισχυρό γονεϊκό ένστικτο" κάνει τους ήσυχους μεσήλικες χούλιγκαν, μερικές φορές.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aikido
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό fitilakias » Παρ Δεκ 14, 2007 3:31 pm

Πω πω πλακωσε πελατια!!!

Ενας ενας,λοιπον,

Ειπε ο αγαπητος scorer,

Τώρα για το πιο πάνω πόστ απο τον φιτιλάκια, απο το 'ονομα που χρησιμοποιεις αγόρι μου φαίνεσαι ότι εδω δεν μπαίνεις για ξεχαρμάνιασμα ή για να πείς υγιώς την άποψη σου αλλά μπαίνεις για να αντιπαρατεθείς και να βγάλεις τις κακιούλες που δεν σε αφήνουν να βγάλεις στο σπίτι σου.

Λυπαμαι scorer(ωραιο nick,απ αυτο καταλαβνεις ποσο χασογκολης ειναι καποιος που του χει γινει εμονη να βαλει καπου γκολ γιατι παντου τα χανει....sorry ,αλλα παλι εξω πηγε :D ) Οσο για το τι κανω σπιτι μου δεν το σχολιαζω γιατι οπως λες και συ.....(Υ.Γ. φιτιλάκια μην αντιπαρατεθείς μαζι μου γιατί δεν έχω καμμιά διάθεση) και καλα κανεις....αστο.γιατι ποτε δεν ξερεις τι θα βγει στη φορα :wink:

Και τελειωνοντας μαζι σου (και με ολους δηλ. για το θεμα Κρητικος,
ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΩΜΑΖΩΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ELITE ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΜΕ ΠΛΑΓΙΑ ΜΕΣΑ.ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ .ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ ????ΑΜΑΝ ΠΙΑ.
Δεν ειχω και κανα φιλο οφθαλματρο να σας προτεινω!!

Φιλε Αγγλε που λεει και ο Προεδρος (αγαπητος Shark),

εχω γνωσεις πολεμικων τεχνων ,οσο εσυ εχεις γνωση της προπονησης και της χρησης που κανει ο εν λογο coach.( δηλ και οι 2 θελουμε πολυ ενημερωση ,ο καθενας στο τομεα που του λειπει.)Πραγματι το αικιdο ειναι καθαρα αμυντικη "τεχνικη" και φυσικα οι πολεμικες τεχνες διδασκουν πρωτα την αυτοαμυνα, το σεβασμο κτλ .
fitilakias
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2007 6:02 pm

Δημοσίευσηαπό noseman » Παρ Δεκ 14, 2007 3:47 pm

fitilakias έγραψε:Πω πω πλακωσε πελατια!!!
οσο εσυ εχεις γνωση της προπονησης και της χρησης που κανει ο εν λογο coach.


να υποθέσω οτι είσαι παίκτρια του Νηρέα ή παίκτρια αντίπαλης ομάδας, γιατί αλλιώς δεν καταλαβαίνω πως το ξέρεις αυτό.

Εγώ πάντως που προπονούσα τα πιτσιρίκια του Νηρέα δίπλα στην γυναικεία ομάδα, δεν είδα ποτέ τίποτα το μεμπτό.

Τέλος πάντων, αν κάποιος "φταίει" για την εισαγωγή του αϊκίντο στο ελληνικό πόλο αυτός είναι ο Στάμενιτς. Αυτός "ανακάλυψε" πως αν έχει τα δάχτυλά του στο μαγιώ σου ο αντίπαλος, αρκεί να κάνεις περιστορφή και να του τα σπάσεις.
Ρε τον άσχετο τον Στάμενιτς. Κάτι τέτοιοι "άσχετοι" φταίνε για την κατάντια του ελληνικού πόλο...
Τελικά είπες κοτσάνα φίλε (ή φίλη) φυτιλάκια...
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό fitilakias » Παρ Δεκ 14, 2007 3:59 pm

Ειπα να το χοντρινω, αλλα ας κρατηθω.......

κοτσανα δεν ειπα διοτι δεν ειπα οτι ειναι κακο να μαθεις ν απαπλεκεσε απο τις λαβες. Φυσικα ο Κ. Σταμενιτσς ( δεν ειναι κακο να μην τα εισοπεδωνεις ολα αγγλε) εβαλε κινισεις απεπλοκης και οχι τραυματισμου και σπασιματα δκτυλων και αλλα τετοια ωραια.Αν μερικοι (π.χ κοιτα στον καθρεπτη σου) θελουν να ειναι το ελληνικο πολο χιλιετιες πισω με τραυματισμους αθλητων (ακομη και παιδιων ,οπως ειναι το εν λογο ποστ) πολυ κακως.Που να φανταστει ο Κ.Δασκαλος οτι στο ελλαδισταν υπαρχουν τοσο "βαρβαρα"μυαλα που θα μετατρεψουν το πολο σε Κ1(μιας και δεν ξερω απο πολεμικες τεχνες οπως ειπες)

Φυσικα δεν ειμαι πολιστρια του Νηρεα το πως και ποσα ξερω για το χωρο λυπαμαι αλλα δεν θα τσιμπισω να στο πω.Αλλωστε ενημερωνεσαι εσυ απο τοσο μακρια,σκεψου εγω που ολη μερα γυρναω απο πισινα σε ομοσπονδια,και απο συλλογο σε σωματειο (αλλο το ενα κι αλλο το αλλο , μια και δεν ξερω προφανως ουτε απο αθλητισμο)

Τελικα ....αλλλος πεταξε κοτσανα και μαλιστα εισαγωμενη.Αγγλικη,ανοστη και κρυο...κ..λ.η :? κι εχει κι εδω ενα κρυο....πωπω ...Αγγλια γιναμαι :D
fitilakias
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2007 6:02 pm

Δημοσίευσηαπό butcher#9 » Παρ Δεκ 14, 2007 7:40 pm

1. παιδια δυο γονατιες στο προσωπο με δυναμη φυγαν.... τι αυτοαμυνα συζηταμε...
2. Οι ουγγροι κανουν ελληνορωμαϊκή για να φευγουν με λαβες κοντρα και να κερδιζουν θέση στον φουνταριστό απόσο ξέρω
3. Ο προπονητής παίζει πάντα ρόλο για τη συμπεριφορά των αθλητών του ιδίως στο πόλο.

Η χρήση των πολεμικών τεχνών ενδείκνυται για κόντρα και τον φουνταριστό. Και όχι γονατιές κτλ γιατί αυτά ή δε θα φανούν και δεν θα πτοήσουν ιδιαίτερα τον αντίπαλο ή θα φανούν και θα αποβληθεί ο παίκτης. Και τέλος πάντων υπάρχει και το fair play. Έλεος
Το ξύλο μερικοί προπονητές το διδάσκουν. Όπως πχ το τραβηγμα του μαγιο, οι γονατιές, οι αγκωνιές πάνω στο κολύμπι. Αυτά μαθαίνονται, δε βγαίνουν εύκολα αυθόρμητα και στο πόλο δύσκολο να τα μαθει ο παίκτης απο άλλον εκτός απο τον προπονητή του.
Τέλος πάντων το θλιβερό είναι ότι το συμβάν έγινε απο παιδιά 13-14 ετών.
butcher#9
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 10, 2007 4:20 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Δεκ 14, 2007 7:58 pm

1)Δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να είναι οι δύο παίκτες φίλοι και να βρίζει ο ένας τη μάνα του άλλου και ο άλλος να του προκαλέι τέτοια ζημιά. Δεν αμφιβάλλω για το φίλο Grissino, αλλά μου φαίνεται περίεργο το σημείο αυτό. Πάντως, αν πράγματι είναι φίλοι, τώρα θα μπορεί να του κρατάει το καλαμάκι για τους επόμενους μήνες.

2)Η ανακοίνωση του Φαλήρου αναφέρει πολύ χειρότερα πράγματα από τον τραυματισμό του αθλητή. Δε γνωρίζω αν αληθεύουν αλλά για να κοινοποιούνται έτσι μάλλον πρέπει να είναι επιβεβαιωμένα περιστατικά.

3)Το να τιμωρηθεί ο παίκτης απλά με το να μην παίξει στο τουρνουά του Ποσειδώνα είναι τουλάχιστον αστείο.

4)Θα ήθελα να έβλεπα τον παίκτη αυτό να κάνει αντίστοιχη "μαγκιά" στον πατέρα του παίκτη του Φαλήρου.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό ikaros » Παρ Δεκ 14, 2007 8:16 pm

τελικα πολυ μου αρεσει το διαδικτυο!!!!

ετσι ειναι το σωστο βρε παιδι μου!!κρυμμενος πισω απο την ΑΝΩΝΥΜΙΑ μου να βγαινω και να καταδικαζω16 χρονα παιδια ,
να καταδικαζω ολοκληρες περιοχες που εχουν την εδρα τους ιστορικοι συλλογοι,
και βεβαια να ριχνω λασπη σε προπονητες με τα επωνυμα τους ενω εγω θα παραμενω ανωνυμος.
και ολα αυτα μαλιστα χωρις να φοραω και τα παντελονια μου.

τελικα φοβερο μεσον αυτο το διαδικτυο!!!!!!
ikaros
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2007 8:01 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Δεκ 14, 2007 8:36 pm

Αυτό ελπίζω να μην το είπες (και) για μένα. Νομίζω ότι η στάση μου από την αρχή ήταν συγκρατημένη και ακόμα και τώρα που γνωρίζω την ανακοίνωση του Φαλήρου δεν ανέφερα ονόματα, αν και εκεί περιγράφονται όλα επωνύμως.

Το αν ο σύλλογος είναι ιστορικός δεν έχει να κάνει. Άλλωστε ο σύλλογος είναι μια ιδέα. Τα πρόσωπα που εκπροσωπούν τον κάθε σύλλογο κρίνονται και οι ενέργειές τους.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό kostis » Παρ Δεκ 14, 2007 9:12 pm

ikaros έγραψε:τελικα πολυ μου αρεσει το διαδικτυο!!!!

ετσι ειναι το σωστο βρε παιδι μου!!κρυμμενος πισω απο την ΑΝΩΝΥΜΙΑ μου να βγαινω και να καταδικαζω16 χρονα παιδια ,
να καταδικαζω ολοκληρες περιοχες που εχουν την εδρα τους ιστορικοι συλλογοι,
και βεβαια να ριχνω λασπη σε προπονητες με τα επωνυμα τους ενω εγω θα παραμενω ανωνυμος.
και ολα αυτα μαλιστα χωρις να φοραω και τα παντελονια μου.

τελικα φοβερο μεσον αυτο το διαδικτυο!!!!!!


Τοση καταδικη,τοση λασπη,
Γιατι δε κανεις και εσυ καμια μυνηση????ειναι της μοδας τωρα τελευταια στο forum.......
kostis
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 24, 2006 12:30 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Μικρές Ηλικίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες