ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΕΣ ΚΑΙ "ΑΛΛΕΣ" ΦΗΜΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2008

Ανοικτή συζήτηση για τις μετακινήσεις αθλητών - προπονητών και άλλα μεταγραφικά θέματα στον ελληνικό και διεθνές χώρο της υδατοσφαίρισης

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό nosce te ipsum » Δευτ Αύγ 04, 2008 10:41 pm

καλα να δοθμε δουμε Ζαχο και Φραπε μαζι αλλα τον Τσικι... :shock: :shock: :shock:
nosce te ipsum
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό arkouda » Τρί Αύγ 05, 2008 12:20 am

Μήπως να πουν και στο Billy τον Δρακάτο??? Κομματάκι δύσκολο βέβαια, αλλά μόνο τότε θα συμπληρωθεί η 4άδα των 80άρηδων.
arkouda
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 1:58 pm

Δημοσίευσηαπό moxito » Τρί Αύγ 05, 2008 8:54 am

ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ Ο ΣΑΛΠΑΔΗΜΑΣ...ΟΙ ΝΕΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΜΥΡΕΣ..ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ...
Άβαταρ μέλους
moxito
 
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό Roiter » Τρί Αύγ 05, 2008 10:20 am

moxito έγραψε:ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ Ο ΣΑΛΠΑΔΗΜΑΣ...ΟΙ ΝΕΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΜΥΡΕΣ..ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ...


ΧΡΙΣΤΟ ΣΟΥ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ … ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΤΟ ΨΗΣΙΜΟ ! :roll: :D
Roiter
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 8:32 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τρί Αύγ 05, 2008 10:37 am

Τον καρφωσες τωρα :lol:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Αύγ 05, 2008 11:55 am

Το καινούριο avatar πάντως είναι πολύ σένιο. Θα έλεγα ότι "είναι όλα τα λεφτά", αλλά φοβάμαι μην το διαβάσει ο Σαλπαδήμας ...
Βλέπω ξεπέρασες γρήγορα την απογοήτευση και πας για άλλα, ε ; :wink:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό T.Q » Τρί Αύγ 05, 2008 11:59 am

moxito έγραψε:ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ Ο ΣΑΛΠΑΔΗΜΑΣ...ΟΙ ΝΕΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΜΥΡΕΣ..ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ...


για κατσε ρε χρηστο(συμφωνα με τον φιλο roiter) , εδω δινετε απο 30 χιλ σε στελατο και μπλανη , με ποσα θελεις να κλεισει ο σαλπαδημας δηλαδη???και με ποια λογικη βγαινουν στο κατω κατω αυτα τα ποσα που ο σαλπαδημας θα κλεισει με λιγοτερα???
κοιτα να κλεισετε πρωτα τον λαμπατο, τον γεωργαρα και τους πατρινους και μετα αφου μαζεψετε τις χυλοπιτες που εχετε φαει κατα καιρους , κλεινετε και αλλους !!!φιλικα παντα ...
T.Q
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί Ιαν 09, 2007 2:37 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Αύγ 05, 2008 12:23 pm

Ειλικρινά, πιστεύεις ότι ο Σαλπαδήμας έχει το επίπεδο και την προϊστορία που απαιτείται ώστε να ζητάει τα ίδια με τον Μπλάνη (κυρίως) και το Στελλάτο ;

Επίσης, προσωπική μου άποψη ότι ο Μπλάνης αξίζει περισσότερα. Θα έλεγα 40 οπωσδήποτε.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό radioarvila » Τρί Αύγ 05, 2008 1:09 pm

vs έγραψε:Ειλικρινά, πιστεύεις ότι ο Σαλπαδήμας έχει το επίπεδο και την προϊστορία που απαιτείται ώστε να ζητάει τα ίδια με τον Μπλάνη (κυρίως) και το Στελλάτο ;

Επίσης, προσωπική μου άποψη ότι ο Μπλάνης αξίζει περισσότερα. Θα έλεγα 40 οπωσδήποτε.


τώρα θες να μας κάνεις πλάκα??? που έχει αποδείξει ο μπλάνης την αξία του?μέσα απο τον εθνικό που είχε άλλους 4-5 και δεν έπαιζε καν βασικός???
ο σαλπαδήμας τουλάχιστο έχει κρατήσει και τη γλυφάδα πόσες χρονιές κατηγορία +μια που την έφερε 4η,για στελλάτο δεν θέλω να πω το παιδί έχει μεγάλο πρόβλημα με τον ώμο του.
αλλά να σου πώ υπάρχουν και παλιές φιλίες, είναι κάτι αγάπες απο εθνικό.
Άβαταρ μέλους
radioarvila
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Τρί Αύγ 05, 2008 1:23 pm

Ξεχνας οτι ο Μπλανης αγωνιζεται σε full ανταγωνιστικο επιπεδο τα τελευταια χρονια με το Βολτυρακη να του δειχνει εμπιστοσυνη δινοντας του πολυ χρονο συμμετοχης.

Ο Σαλπαδημας αν και προσωπικα μου αρεσε παντα σαν παικτης δεν εξελιχτηκε σε αυτο που περιμεναν πολλοι..Στον Ολυμπιακο δεν πηρε ευκαιριες και τα χρονια της Γλυφαδας εχουν περασει εδω και πολυ καιρο..

Ο Στελλατος οντως ειχε προβλημα με τον ωμο του,εντουτοις ηταν αρκετα καλος φετος.
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό radioarvila » Τρί Αύγ 05, 2008 1:38 pm

ο Μπλάνης είναι αλλαγή σε θέση που παίζει μικρότερός του και καλύτερος παίκτης κατ εμέ .
και σίγουρα ο ολυμπιακός έχει κλάσεις πιο ανταγωνιστικό επίπεδο ομάδας,αν και θεωρώ πως ο σαλπαδήμας δεν έπαιξε για άλλους λόγους εκεί (τους οποίους δεν θέλω να πώ).
και στην τελική αν ήμουν ν.ε.π δεν θα έδινα ποτέ τόσα λεφτά για αυτόν το παίκτη.
φυσικά για το παρελθόν του καθενός δεν θέλω να αναφερθώ γιατί απλά δεν συγκρίνονταί.
απλά στη ν.ε.π έχουν πολιτική τη 2η χρονιά να κάνουν σε όλους μειώσεις για να βγάλουν τα λεφτά των μεταγραφών.
Άβαταρ μέλους
radioarvila
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Αύγ 05, 2008 1:50 pm

Συμφωνώ 100% με το naruto. Άλλωστε αυτό εννοούσα από την αρχή.

Ο Σαλπαδήμας μπορεί να προσφέρει και αξίζει τέτοια ποσά, βάσει πάντα της αγοράς. Όμως εγώ μιλάω αποκλειστικά για τη σύγκριση με τον Μπλάνη.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Τρί Αύγ 05, 2008 1:55 pm

Kαι ο Λαμπατος ειανι μια πολυ καλη μοναδα..

Ξεχνατε ομως κατι πολυ πολυ σημαντικο...Τα παιδια αυτα (Μπλανης Στελλατος ) τα τελευταια χρονια διεκδικουν ]το πρωταθλημα με μεγαλο χρονο συμμετοχης !! Μονο και μονο οι τελικοι με τον Ολυμπιακο,μονο και μονο τα παιχνιδια Ευρωπης ανεβαζουν αυτοματα το κασε τους...
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Αύγ 05, 2008 2:29 pm

TQ και radioarvila : και ο Αρώνης ήταν κάποτε παικταράς αλλά τώρα κανείς δε θα του έδινε 30.000 το χρονο. Αυτά που λέτε ότι έκανε ο Σαλπαδήμας τα έκανε πριν πολλά χρόνια και σίγουρα όχι μόνος του. Και όπως λέτε τώρα και μόνοι σας, έφτασε μέχρι την 4η θέση. Εκεί που ανέβηκε επίπεδο ήταν συχνά και εκτός 13άδας.

Μπλάνης, Στελλάτος ήταν βασικές μονάδες του Εθνικού, μπορεί να μη ξεκινούσαν στην 7άδα αλλά είχαν βασικό ρόλο και μεγάλο χρόνο συμμετοχής. Τα ίδια και στην Ευρωλίγκα και ειδικά ο Μπλάνης πήρε πολλές ευκαιρίες το καλοκαίρι και από τον Καμπάνια, πολύ περισσότερες από τους υπόλοιπους της β' ομάδας.

Τώρα αν θεωρούμε καλύτερη προϊστορία την 4η θέση και πριν από πολλά χρόνια και αγνοούμε τους συνεχόμενους τελικούς και την Ευρωλίγκα και μάλιστα πρόσφατα, εντάξει, πάω πάσο.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Αύγ 05, 2008 2:34 pm

Από και και πέρα, τα ποσά που προτείνονται ή ζητώνται εξαρτώνται σε μεγάλο βαθμό και από την κίνηση της αγοράς, τις ανάγκες του σωματείου, τις προσφορές που έχει ο κάθε παίκτης, το πόσο βιάζεται η κάθε πλευρά κλπ. Εν ολίγοις από την προσφορά και τη ζήτηση και από το ποιος έχει μεγαλύτερη ανάγκη ποιον.

Αν η ΝΕΠ θέλει να χτυπήσει 3άδα (όπως λέει ο moxito) τότε μάλλον θα πρέπει να τα σκάσει στο Σαλπαδήμα, διότι δεν υπάρχουν πολλές εναλλακτικές επιλογές Ελλήνων αυτή τη στιγμή.

Από την άλλη και ο Σαλπαδήμας δεν έχει πολλές επιλογές της προκοπής για να πάρει αυτά τα χρήματα. Οι υπόλοιπες "μεγάλες" ομάδες μάλλον δεν ενδιαφέρονται και ο Παναθηναϊκός, απ'ό,τι βλέπετε, παρ'όλες τις φανφάρες σε ρηχά νερά κινείται.

Θα του δώσουν κάτι παραπάνω, θα ζητήσει κάτι λιγότερα και του χρόνου πάλι στη ΝΕΠ θα παίζει. Έτσι βλέπω εγώ.

Τώρα για τα 18 του Λαμπάτου δεν έχω άποψη, αλλά με όλο το σεβασμό στον παίκτη (που έχει προσφέρει), ε, στον Εστιάρτε σίγουρα θα έδιναν κάτι παραπάνω. Εικάζω ότι στο επόμενο ραντεβού θα συμφωνήσει και θα μείνει και αυτός. Αν μπορεί να βρει περισσότερα από αλλού, ας πάει εκεί. Αν όχι, τότε καλά κάνουν και του προτείνουν τόσα, έτσι δεν είναι ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Τρί Αύγ 05, 2008 4:48 pm

Συμφωνω απολυτα και εγω με vs!Εγραψε πολλα που βαριομουν εγω..

Αν και ο Παναθηναικος μονο σε ρηχα νερα δεν κινειται!Τουλαχιστον σε συγκριση με τον Παναθηναικο των προηγουμενων ετων...
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Αύγ 05, 2008 6:03 pm

Σε σύγκριση με πέρισυ σίγουρα όχι. Αλλά από όλους αυτούς τους παικταράδες που ακούγαμε δεν πήγε κανείς. Τα χρήματα μπήκαν στο ποδόσφαιρο. Αυτό εννοώ. Ίσως μόνο ο Βουλγαράκης να πάει τελικά, αν και ο Όρεμπ μόνο κακός δεν είναι.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό moxito » Τρί Αύγ 05, 2008 7:02 pm

ΝΕΠ (Α):«Δελφίνια» Μπιτσάκος, Γεωργαράς, Λαμπάτος
Ημ/νία έκδοσης: 05 Αυγούστου 2008


Στο γραφείο του προέδρου της ΝΕΠ Αλέκου Γαιτανάρου, αναμένεται να βρεθούν οι αθλητές Δημήτρης Μπιτσάκος, Ντίνος Γεωργαράς και Βασίλης Λαμπάτος, προκειμένου να υπογράψουν τα συμβόλαια συνεργασίας τους, με τον Πατρινό σύλλογο.

Οι έμπειροι αθλητές, θα φορέσουν το σκουφάκι της ΝΕΠ τη νέα αγωνιστική χρονιά και θα βοηθήσουν από τη μεριά τους, προκειμένου η ομάδα να πάει όσον το δυνατόν καλύτερα.
Μάλιστα μέσα στην εβδομάδα, αναμένεται να υπάρξει μια συνάντηση και με τον Μάκη Γεωργαρά, προκειμένου να διευκρινιστεί για το τι μέλλει γενναίσθε.

Στο μεταξύ η περίπτωση του Ούγγρου αθλητή, που εξέταζαν οι άνθρωποι της ΝΕΠ, όπως δείχνουν τα πράγματα απομακρύνεται, οπότε και θα στραφούν στην προς τον Σέρβο, τον οποίο και έχουν σταντ μπάι, καθώς έχει γίνει μια πρώτη συζήτηση και ο αθλητής, εμφανίζεται θετικός στο να αγωνιστεί με την Πατρινή ομάδα.
Γ.Β.

ΥΓ1: ΔΕΝ ΜΕ ΛΕΝΕ ΧΡΗΣΤΟ....
ΥΓ2 : ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΣΟΦΑΚΙ ΜΑΣ...
Άβαταρ μέλους
moxito
 
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Τρί Αύγ 05, 2008 7:14 pm

Kαραμπετσος Σαριτς δεν ειναι αμελητεες ποσοτητες..Μαλλον το αντιθετο..
Βαλε και οτι εχει και καλυτερο προπονητη..

Βtw εφτασα αισιως τα 100 ποστς!!!!
:D :D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Αύγ 05, 2008 7:27 pm

Naruto ο Παναθηναϊκός θα είναι σίγουρα καλύτερος από πέρισυ και σίγουρα από τα φαβορί για πλασάρισμα στο 2-6. Δεν είπα το αντίθετο. Όμως δεν έκανε τις μεταγραφές που κυκλοφορούσε ότι θα κάνει. Ούτε διέθεσε τα χρήματα που κυκλοφορούσε ότι θα διαθέσει.

Σε σχέση με αυτά μίλησα για "ρηχά νερά", άσε που για τον Καραμπέτσο δεν ήξερα ότι είναι οριστική η συμφωνία.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφικά Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες