ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ 2011-12

Ανοικτή συζήτηση για τις μετακινήσεις αθλητών - προπονητών και άλλα μεταγραφικά θέματα στον ελληνικό και διεθνές χώρο της υδατοσφαίρισης

Συντονιστής: Lambros10

ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ 2011-12

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τρί Ιουν 28, 2011 5:24 pm

Μετά την οριστικοποίηση της μεταγραφής του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου έκλεισε και ο Σέρβος αμυντικός της Παρτιζάν στην ομάδα της ΧΙΟΥ:

Ο «χάλκινος» ολυμπιονίκης του Πεκίνου και παγκόσμιος πρωταθλητής Νίκολα Ράτζεν είχε αρχικά συμφωνήσει με τη Χίο και, αφού ενημέρωσε την ομάδα του ότι δεν θα παραμείνει στο Βελιγράδι, είπε το οριστικό «ναι» στον κ. Παππή και έπειτα τόνισε από τη Φλωρεντία, όπου βρισκόταν τις τελευταίες ημέρες για το World League: «Είμαι χαρούμενος. Πάντα μου άρεσε η Ελλάδα. Εχω ακούσει τα καλύτερα για τη Χίο και ελπίζω να πετύχουμε τους στόχους μας!».

Ο 26χρονος πολίστας (γεννήθηκε στις 26/1/1985) θα καλύψει τη θέση του αμυντικού, ενδυναμώνοντας σημαντικά το ρόστερ της Χίου, που έχει ήδη αποκτήσει τον Χατζηθεοδώρου και απομένουν τα τυπικά για να ολοκληρωθεί η συμφωνία της και με τον φουνταριστό Αντώνη Βλοντάκη. Αυτό που φαίνεται από τον μέχρι τώρα σχεδιασμό είναι ότι ο προπονητής του ΝΟΧ θέλει έναν πολύ καλό παίκτη σε κάθε θέση Η Χίος περιμένει την απάντηση των «ερυθρόλευκων» Γιώργου Ντόσκα και του Γιάννη Φουντούλη, ενώ έκανε πρόταση και σε ακόμα έναν περιφερειακό του Ολυμπιακού, τον Μανώλη Μυλωνάκη. Οι Χιώτες σκέπτονται να στραφούν προς τον Ανδρέα Μιράλη, αν η περίπτωση του Χανιώτη μετρ στα κλεψίματα δεν προχωρήσει

Κι αυτό είναι πιθανό να συμβεί, καθώς η κρίσιμη εβδομάδα που μόλις αρχίζει θα σημάνει εξελίξεις και στον Ερασιτέχνη Ολυμπιακό, ο οποίος δεν αποκλείεται να κάνει βελτιωμένη πρόταση στους παίκτες του σχετικά με την αποπληρωμή των χρημάτων που τους οφείλει.

Σε κάθε περίπτωση στόχος της Χίου είναι να έχει ολοκληρώσει το ρόστερ της έως τις 30 Ιουνίου. «Νομίζω ότι θα τα καταφέρουμε και θα έχουμε κλείσει το ρόστερ έως τότε» τόνισε ο κ. Παππής και σχετικά με την απόκτηση του Ράτζεν είπε: «Το παλμαρέ του μιλάει από μόνο του. Τον θέλαμε και τον αποκτήσαμε».

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΜΑΡΙΑ ΚΑΟΥΚΗ (sentra goal)
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Έκλεισε ο Καραμπέτσος

Δημοσίευσηαπό lolos » Τρί Ιουν 28, 2011 11:59 pm

Εκλεισε Ο Καραμπέτσος στην ΧΙΟ

Ο πρώην τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού και βασικό στέλεχος της εθνικής μας ομάδας Φίλιππος Καραμπέτσος συμφώνησε πριν από λίγο με την ομάδα του Ν.Ο.Χ. Ο Καραμπέτσος αποτελεί την τρίτη μεταγραφή για την ομάδα του νησιού μας μετά τους πρωταθλητές Ευρώπης Χατζηθεοδώρου και Ράντζεν.
Μετά την συμφωνία με τον Παναγιώτη Παππή δήλωσε σε αθηναϊκό site: «Για εμένα ήταν η καλύτερη επιλογή, ανοίγω μια νέα σελίδα στην καριέρα μου. Η Χίος προσδίδει μια σιγουριά και προοπτική για κάθε παίκτη. Η ομάδα χάρις στις κινήσεις του προέδρου κυρίου Παναγιώτη Παππή ενισχύεται και αποκτά πρωταγωνιστικό ρόλο. Ο στόχος είναι ξεκάθαρος, η κατάκτηση του πρωταθλήματος και μιας πολύ καλής παρουσίας στην Ευρώπη. Ελπίχω να φανώ αντάξιος των προσδοκιών που έχουν οι άνθρωποι της Χίου και ο πρόεδρός της».

πηγή: sportschios.gr
lolos
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 22, 2009 12:08 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Ιούλ 20, 2011 2:26 pm

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΧΕΙΛΑΣ ΣΤΟΝ ΠΑΟ

Ο διεθνής περιφερειακός αποτελεί τα νέο μεταγραφικό απόκτημα των «πρασίνων», αφού υπέγραψε σήμερα (19/7) το νέο του συμβόλαιο, παρουσίας του Αχιλλέα Μακρόπουλου και του προπονητή Φάνη Κουντουδιού.

Ο Γιάννης Κόχειλας αποτελεί το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ανδρικής ομάδας πόλο του Παναθηναϊκού, αφού υπέγραψε σήμερα το συμβόλαιό του στα γραφεία του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού παρουσία του Αχιλλέα Μακρόπουλου και του προπονητή Φάνη Κουντουδιού.Ο Γιάννης Κόχειλας την περσινή περίοδο αγωνιζόταν στην Χίο, είναι 28 ετών, έχει ύψος 1.85 μ. και είναι περιφερειακός.
Ξεκίνησε στα 15 του από τον Εθνικό Πειραιά, όπου αγωνίστηκε για 6 χρόνια. Τις επόμενες χρονιές αγωνίστηκε στον Ολυμπιακό και το Παλαιό Φάληρο. Έχει κατακτήσει το νταμπλ με τον Ολυμπιακό (2006-2007) και 2 κύπελλα Ελλάδας (2005-2006 και 2000-2001). Έχει συμμετοχές στην εθνική ομάδα με την οποία έχει κατακτήσει το παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων Ανδρών στην Κων/πουλη (2001). Επίσης έχει πάρει 2 ασημένια μετάλλια σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, με την Εθνική ομάδα Νέων Ανδρών (2000) και Εθνική Ομάδα Εφήβων (2001).

Συντάκτης: Έφη Χρυσανθοπούλου (onsports)
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Ιούλ 20, 2011 2:28 pm

Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΒΛΑΧΟΣ ΝΕΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

Ο Ολυμπιακός εξέδωσε ανακοίνωση στην οποία αναφέρεται:
«Ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του, για δύο συν ένα χρόνια, με τον κ. Θοδωρή Βλάχο ο οποίος αναλαμβάνει χρέη προπονητή της ομάδας πόλο ανδρών».
Ο νέος προπονητής της ομάδας, μιλώντας στο επίσημο σάιτ της ομάδας είπε: «Είναι τιμή για εμένα που στην πιο δύσκολη περίοδο της τελευταίας εικοσαετίας για την ομάδα πόλο ανδρών, ο πρόεδρος κ. Μιχάλης Κουντούρης μου εμπιστεύεται τα ηνία της ομάδας, η οποία θα είναι ανανεωμένη σε μεγάλο ποσοστό. Όταν δέχτηκα την πρόταση δεν το σκέφτηκα καθόλου και απάντησα αμέσως θετικά. Με μεγάλη χαρά επιστρέφω σε ένα γνώριμο περιβάλλον στο οποίο έχω ζήσει μεγάλες στιγμές τόσο ως παίκτης όσο και ως βοηθός προπονητής».
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ 2011-12

Δημοσίευσηαπό pepito » Τετ Ιούλ 20, 2011 5:56 pm

Μετα την απωλεια του μυλωνακη και του Κοχειλα κατι μου λεει οτι η χιος θα καταληξει σε ενα δικο της παιδι για την θεση δεξια που εχει μεινει ορφανη μεχρι τωρα.Με μικρο κασε , και πολυ καλος παικτης για αυτην την θεση αρκει να περνει τις αποφασεις μονος του.
pepito
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 03, 2011 12:28 pm

Δημοσίευσηαπό agg6los » Παρ Αύγ 19, 2011 7:04 pm

Ο πρώην αμυντικός του ΠΑΟΚ υπέγραψε σήμερα (19/ 8) το νέο του συμβόλαιο και, σε δηλώσεις του στον ραδιοφωνικό σταθμό «Αλήθεια» Χίου, τόνισε: «Είχα συζητήσει αρχικά με τα Χανιά, όμως στη συνέχεια δέχτηκα την επίσημη πρόταση της Χίου, που είναι μια ομάδα με μεγάλες φιλοδοξίες και σίγουρα έχει δημιουργήσει ένα ρόστερ υψηλών προδιαγραφών, για να διακριθεί σε Ελλάδα και Ευρώπη», είπε ο 27χρονος Χανιώτης και πρόσθεσε για τη νέα πρόκληση στην καριέρα του:
«Ήταν μια πρόκληση για εμένα το γεγονός ότι θα είμαι σε μια ομάδα με τόσους σημαντικούς παίκτες, όπως οι Βλοντάκης, Χατζηθεοδώρου, Ντόσκας, αλλά και ο Σέρβος Νίκολα Ράτζεν, ο οποίος είναι από τους καλύτερους αμυντικούς του κόσμου. Νομίζω ότι κάθε παίκτης στη θέση μου θα δεχόταν την πρόταση της Χίου. Θα προσπαθήσω από την μεριά μου για το καλύτερο. Εύχομαι να είμαι υγιής για να μπορέσουμε να φέρουμε επιτυχίες για το πόλο και το νησί της Χίου, που αγαπάει τόσο πολύ το άθλημα».
Άβαταρ μέλους
agg6los
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 18, 2011 4:57 pm
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Τρί Αύγ 30, 2011 8:00 am

Καλα εχουν γινει οι ανακαταταξεις στις ομαδες, για να βγαλουμε ακρη στα ροστερ, θελει σεντονια. Παντως φετος φαινεται να ειναι πολυ πολυ ενδιαφερον το πρωταθλημα, ευκαιρια να γεμιζουν τα γηπεδα και ευχη μου οι ποδοσφαιροκαφροι να μην εμφανιστουν!!
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Πέμ Σεπ 01, 2011 6:50 pm

Από δημοσιεύματα, που τα περισσότερα τα γνωρίζετε, όσες μεταγραφές έχουν γραφεί στα blogs,

Ολυμπιακός: Μάζης Κατρουζανάκης Κόλιανιν Χατζηκυριακάκης Μουρίκης
Παναθηναϊκός: Αφοι Κόχειλα Κοκκινάκης Κομάντινα Ρέππας Αληχανίδης
ΝΟΒ: Χ Αφρουδάκης Μυλωνάκης
Χίος: Χατζηθεοδώρου Βλοντάκης Θοεδωρόπουλος Ντόσκας Ρατζεν Καραμπέτσος Μιράλης Κανδιόγλου Κατσουλάκης Πολεογιωργης
Πανιώνιος: Μιτελούδης Κότεριλ Μιμίδης Κουτσιαλής Τζωρτζάτος
Αργοστόλι: Αφοι Δουδέση Χαραλαμποπουλος Σαλαχας Πλατιδης Μπουρναζος Ζ Αναστασιαδης Ραστουνιτσα Θωμακος Θ Ανδρεακος
Εθνικός: Λέντζος Κ Λυκαρης Σιωνης Γκιαλης
Χανιά: Ντούλος Μπατάκης Δ. Δερμιτζάκης Βαμβουνάκης Γαλανϊδης Τζαμπο
ΠΑΟΚ: Ποντικέας Μερφυ
ΝΟΠ: Τοράκης Φιλλιποβιτς Μακης Γεωργαρας
Π ΦΑΛΗΡΟ: Μπεριστιάνος
ΚΑΛΑΜΑΚΙ: Αγγελιδης? Σαντα? Κωνσταντουδακης

νέοι προπονητές

ΧΑΝΙΑ Βολτυράκης
ΝΟΠ Γιαννουρής
Π Φαληρο Λούδης
ΠΑΟΚ Παπαγιαννακης
ΟΣΦΠ Βλάχος
ΠΓΣΣ Σελετόπουλος
ΚΑΛΑΜΑΚΙ Σταικοπουλος

Αν έχω κάνει λάθη παραλήψεις διορθώστε προσθέστε.
Τελευταία επεξεργασία από PEREZ και Σάβ Σεπ 17, 2011 11:00 am, έχει επεξεργασθεί 15 φορά/ες συνολικά
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό vargas » Πέμ Σεπ 01, 2011 8:35 pm

Ο Στέφανος Καλλέργης γράφει σήμερα στο Aquaticsnews.com ότι ο Ποντικέας πάει ΠΑΟΚ. Κάποιος από τους δύο σας έχει λάθος πληροφόρηση!
vargas
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 6:35 pm

Δημοσίευσηαπό eforos » Παρ Σεπ 02, 2011 8:18 am

Αν μεινουνε τα πραγματα ετσι και πληρωνοντε ιο ομαδεσ κανονικα νομιζω οτι θα δουμε εννα παρα πολυ καλο πρωταθλημα :?: Τουλαχιστον απο 1/4 θα ηθελα τι γνωμη σας :?:
eforos
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2010 8:41 am

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Παρ Σεπ 02, 2011 10:14 am

Έφορε οι μεταγραφές τελειώνουν στις 10 Σεπτέμβρη, άρα έχουμε καιρό ακόμα, ο ΝΟΒ έχει τη θέση του ξένου κενή, στο Π Φάληρο δεν ξέρω αν θα είναι Ελλάδα ο Γεννηδουνιάς, άκουσα ότι πάει έξω για σπουδές, ο Εθνικός πληρώνει την πάγια πολιτική να χρωστά τα περσινά οπότε, λογικά δεν θα βρεί παίκτες για φέτος, στο Καλαμάκι άκρα σιωπή.

Σίγουρα ΧΙΟΣ ΠΑΟ ΝΟΒ και ΟΣΦΠ θα πάνε για τον τίτλο, το θέμα είναι το ανακάτωμα των ροστερ τι θα βγάλει

Ο ΠΑΟ ενισχύθηκε ορθολογικά και πρέπει να είναι πλήρης σε όλες τις θέσεις, τα αρνητικά είναι η γήρανση! των παικτών και το αν η ροή χρημάτων δεν θα ανακοπή!

Η ΧΙΟΣ δεν θυμάμαι να είχε ποτέ τέτοιο υλικό! το θέμα είναι το δέσιμο των νέων παικτών.

Ο ΝΟΒ μπορεί να ενισχύθηκε με 2 παίκτες αλλά είναι παίκτες πρώτης γραμμής (ο Χρήστος για μένα είναι ο best παίκτης αλλά η άποψή μου δεν είναι αντικειμενική !!!!!!!!), με το ότι έχει και τη θέση του ξένου κενή και ο κορμός ήδη υπάρχει πρέπει να δει τι θα βγει από τις 3 νέες ομάδες που φτιάχτηκαν φέτος και αν δεν είναι η χημεία τους καλή τότε είναι φαβορί.

Ο ΟΣΦΠ είναι πάντα ΟΣΦΠ αλλά νομίζω πλέον τα παιχνίδια με τους τρείς παραπάνω δεν θα είναι καθόλου εύκολα, με την προϋπόθεση ότι θα περάσει το δελτίο του Μουρίκη γιατί αν όχι τότε είναι σίγουρα τέταρτος.

Στους άλλους, ο Πανιώνιος άγνωστο με πολλά αν, ο ΠΑΟΚ περίπου στα ίδια αν φέρει φουνταριστό και το Π Φαληρο περίπου στα ίδια (αρνητικό αν φύγει ο Γεννηδουνιάς) ο ΝΟΠ με Γιαννουρή θα τα παλεύει τα παιχνίδια, τα ΧΑΝΙΑ με ροστερ για σίγουρη σωτηρία, το ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ με ροστερ για σωτηρία, τώρα το Καλαμακι δεν θα βρεί φέτος ΝΟΛ ΝΕΠ για να σωθεί, ο Εθνικός αν και κράτησε το Μήτσο, με αποχωρήσεις πολλές και χωρίς μεταγραφές πάει για φούντο.
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS


Επιστροφή στο Μεταγραφικά Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron