Μεταγραφές 2007-08

Ανοικτή συζήτηση για τις μετακινήσεις αθλητών - προπονητών και άλλα μεταγραφικά θέματα στον ελληνικό και διεθνές χώρο της υδατοσφαίρισης

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό kostis » Παρ Οκτ 05, 2007 12:20 am

thanks!! :)
kostis
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 24, 2006 12:30 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Οκτ 05, 2007 12:22 am

ομως οταν ενα σωματειο σου κοβει το πολο ετσι για το χαβαλε εκει ειναι που πρεπει να υπαρχει-επεμβει ενα σωματειο υδατοσφαιριστων..Πραγματικα το να παιξει καποιος σε 2 ομαδες εινα σαν να υποτιμαει τη νοημοσυνη των υπολοιπων του χωρου...Αλλα μηπως οι υπολοιποι πρεπει να εχουν προνοησει,ή εστω να σπεψουν να αποφευχθουν τετοια γεγονοτα στο μελλον???
sharkface,καθως και εσενα ψηλε,επετρεψτε μου να χαρακτηρισω υπερβολικο τον χαρακτηρισμο "απαραδεκτος"..απαραδεκτοι ειναι αυτοι που κανουν κουμαντο...[/quote]





Εχεις δικιο οσον αφορα το σωματειο υδατοσφαιριστων, αν και εγω προσωπικα δεν θα ασχολιομουν ποτε με εναν ανθρωπο που προσπαθησε να απατησει ολους τους υπολοιπους. Και δεν δεχομαι οτι το εκανε απο αγνοια. Αν ειναι ετσι, τοτε ο χαρακτηρισμος του απαραδεκτου ισως να ειναι και κομπλιμεντο.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό kostis » Παρ Οκτ 05, 2007 12:47 am

συμφωνοι σε ολα εν τελει....απλα οπως γνωριζεις παρομοια περιστατικα ισως οχι τοσο σημαντικα εχουν γινει κ στο παρελθον και σιγουρα θα επαναλαμβανονται στο μελλον..Ο συλλογος υδατοσφαιριστων δεν ειναι σε θεση να κανει κατι..Κ στο προσφατο παρελθον προσπαθησε με ημιμετρα να κινησει την προσοχη,για τα ματια του κοσμου..εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ενα μεγαλο ποσοστο δρα προσβαλοντας ολους τους υπολοιπους..Η διαφορα ειναι οτι αλλοι το κανουν στα φανερα κ αλλοι στα κρυφα(επικαλουμενοι γεγονοτα και καταστασεις)...αγνοια σαφως δεν υπαρχει σε καμια περιπτωση κ απο κανεναν..

αν γινεται, θα μας κανετε γνωστο, σε εμας τους νεωτερους, τα γεγονοτα που ελαβαν χωρα στην τοτε συνεδριαση ??..στο αναλογο νεο ποστ που ετοιμαζεται...
η ερωτηση παει σε ολους που γνωριζουν ετσι...??... :D
kostis
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 24, 2006 12:30 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Οκτ 05, 2007 2:11 am

... Ο Νηρεας ομως τον επεισε οτι ξαναγινε μεταγραφη και τον χρησιμοποιησε στην Α1 για την περιοδο 2006-7 με το παλιο του δελτιο για 6 η 7 αγωνες. Καμμια ομαδα δεν το ηξερε οτι η μεταγραφη δεν εγινε, και για αυτο το λογο δεν εκανε και κανενας ενσταση. Οταν ο Κατσιγιαννης ζητησε τα συμφωνηθεντα απο τον Γιακουματο, αυτος, και με δεδομενη την επικειμενη πτωση της ομαδας στην Α2, τον εδιωξε ...

Καταρχάς ευχαριστώ sharkface. Συμπληρώνω ότι η υπόθεση αποκαλύφθηκε αφού ο Νηρέας είχε κάνει την 1η του (και μοναδική) νίκη επί του ΠΑΟΚ. Τυχαίο ή όχι πραγματικά δε γνωρίζω.

Ωστόσο αφού κακώς έπαιξε στο Νηρέα (άρα ανήκε στην Ξάνθη) τότε για ποιο λόγο να μην παίξει κανονικά στην Ξάνθη ; :shock:

Ρητορικά ερωτήματα προφανώς :twisted:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Οκτ 05, 2007 2:30 am

Και κάτι για τον ΠΑΟΚ : καλός ο Κρίστοβιτς αλλά δεν ήρθε ως συμπλήρωμα στην περσινή ομάδα, ήρθε στη θέση του Κρέτου που πέρισυ ήταν η μισή ομάδα μόνος του.

Θέλω να πω ότι η 6άδα δεν είναι μακρινός στόχος αλλά δεν έγιναν και υπερομάδα μονομιάς. Ξέρει κανείς αν θα μείνει ο Γιάιτς ή αν θα έρθει και τρίτος ξένος ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό BIGMAN » Παρ Οκτ 05, 2007 10:09 am

Απ΄ οτι ξέρω ο Τρίτωνας ειχε κάνει και δύο χρονιά πριν ενσταση κατα του Ο.Υ.Κ. Βόλου για τον Βενετόπουλο που ήταν τοτε προπονητής του Νηρέα αλλά την έχασε. Νομίζω οτι τελικά πρέπει να αρχίση επιτέλους νά λειτουργή το σύστημα με τις ταυτότητεες του Σ.Ε.Π.Υ.
BIGMAN
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Οκτ 05, 2007 11:06 am

vs έγραψε:... Ο Νηρεας ομως τον επεισε οτι ξαναγινε μεταγραφη και τον χρησιμοποιησε στην Α1 για την περιοδο 2006-7 με το παλιο του δελτιο για 6 η 7 αγωνες. Καμμια ομαδα δεν το ηξερε οτι η μεταγραφη δεν εγινε, και για αυτο το λογο δεν εκανε και κανενας ενσταση. Οταν ο Κατσιγιαννης ζητησε τα συμφωνηθεντα απο τον Γιακουματο, αυτος, και με δεδομενη την επικειμενη πτωση της ομαδας στην Α2, τον εδιωξε ...

Καταρχάς ευχαριστώ sharkface. Συμπληρώνω ότι η υπόθεση αποκαλύφθηκε αφού ο Νηρέας είχε κάνει την 1η του (και μοναδική) νίκη επί του ΠΑΟΚ. Τυχαίο ή όχι πραγματικά δε γνωρίζω.

Ωστόσο αφού κακώς έπαιξε στο Νηρέα (άρα ανήκε στην Ξάνθη) τότε για ποιο λόγο να μην παίξει κανονικά στην Ξάνθη ; :shock:

Ρητορικά ερωτήματα προφανώς :twisted:


Η Ξανθη δεν φαινεται να εχει προβλημα, αλλα μη μου πεις οτι δεν ηξερε οτι ο παικτης της αγωνιστηκε στην Α1? Προφανως υπηρξε συνεργασια μεταξυ των 2 ομαδων, εκτος κι αν η Ξανθη δηλωσει κι αυτη οπως ο Κατσιγιαννης αθωα, οποτε επανερχομεθα σε αυτο που ειχα πει για 2 φορες κοροιδο κλπ κλπ (να μην βριζω κιολας...).
Ακομα κι αν η Ξανθη απειχε απο την ολη διαδικασια με την χρησιμοποιηση του Κατσιγιαννη στον Νηρεα, γιατι τον εβαλε να παιξει αφου γνωριζε οτι ο παικτης της θα τιμωρηθει για τα επομενα 2 χρονια, αρα δεν θα μπορεσει να τον εκμεταλλευτει με οποιοδηποτε τροπο (αγωνιστικα η οικονομικα)? Προφανως πηρε διαβεβαιωσεις απο καποιον ψηλα......
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Οκτ 05, 2007 11:12 am

BIGMAN έγραψε:Απ΄ οτι ξέρω ο Τρίτωνας ειχε κάνει και δύο χρονιά πριν ενσταση κατα του Ο.Υ.Κ. Βόλου για τον Βενετόπουλο που ήταν τοτε προπονητής του Νηρέα αλλά την έχασε. Νομίζω οτι τελικά πρέπει να αρχίση επιτέλους νά λειτουργή το σύστημα με τις ταυτότητεες του Σ.Ε.Π.Υ.


Ενας σπουδαιος δικηγορος του χωρου ειπε πριν μερικα χρονια οτι κανενας δεν μπορει να υποχρεωσει τον αλλον να γινει μελος συνδικαλιστικου οργανου. Ο ΣΕΠΥ ειναι συνδικαλιστικο οργανο, ετσι δεν ειναι coachfk? Αρα γιατι να εχει ταυτοτητα του ΣΕΠΥ ο οποιοσδηποτε προπονητης?
Επισης, αν εγω ως παραγοντας του σωματειου μου, αποφασισω να παρω εναν προπονητη που δεν εχει αδεια εξασκησης επαγγελματος, ποιος θα μου επιβαλλει το αντιθετο? Αφου εγω τον πληρωνω και πιστευω οτι αυτος θα μου φερει επιτυχιες. Και αν αρχισουν οι διαμαρτυριες, τον παρουσιαζω σαν μανατζερ της ομαδας, για να καθεται στον παγκο και τελειωνει κατα αυτον τον τροπο το προβλημα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Οκτ 05, 2007 11:14 am

Συνεχιζω...

Για μενα πρεπει πρωτα οι προπονητες να τα βρουν μεταξυ τους και να μην πηγαινει ο ενας στην δουλεια του αλλου πριν εξοφληθει ο προηγουμενος, και μετα να κυτταξουν τα υπολοιπα προβληματα του κλαδου τους.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Οκτ 05, 2007 11:17 am

vs έγραψε:Και κάτι για τον ΠΑΟΚ : καλός ο Κρίστοβιτς αλλά δεν ήρθε ως συμπλήρωμα στην περσινή ομάδα, ήρθε στη θέση του Κρέτου που πέρισυ ήταν η μισή ομάδα μόνος του.

Θέλω να πω ότι η 6άδα δεν είναι μακρινός στόχος αλλά δεν έγιναν και υπερομάδα μονομιάς. Ξέρει κανείς αν θα μείνει ο Γιάιτς ή αν θα έρθει και τρίτος ξένος ;


Εμεινε ο Γιαιτς και 3ος ξενος θα ειναι ο Ολλανδος που ειχαν και περυσι.
Το γεγονος της παρουσιας ενος εντελως απειρου προπονητη (Μικεδης) δεν σας λεει τιποτα (οσον αφορα την εξαδα)? Τα οικονομικα τους προβληματα τα ελυσαν? Τον προηγουμενο προπονητη τον πληρωσαν? Δεν νομιζω. Απο οτι ξερω ο Ομηρος τους τρεχει στα δικαστηρια...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Οκτ 05, 2007 12:15 pm

Έχεις δίκιο σε ό,τι αφορά τους προβληματισμούς σου. Επίσης άλλη ψυχολογία έχει ο αθλητής όταν απλώς πρέπει να σωθεί και άλλη όταν υπάρχουν απαιτήσεις για παραπάνω.

Κάπου αλλού (στο forum) όμως διάβασα ότι ο ΑΣ εξόφλησε όλες τις περσινές οφειλές και μετά ανέλαβαν οι νέοι παράγοντες. Εκτός αν θεωρούν ότι ο προπονητής δε χρειάζεται να εξοφλείται ...

Τι απ'τα δύο ισχύει τελικά, ξέρει κάποιος ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Οκτ 05, 2007 6:41 pm

Διαβασα σε μια εφημεριδα οτι τελικα στον ΠΑΟΚ θα παει ως τριτος ξενος ο Γκαλιτς. Τον ειχα δει στην Μαρσειγ επι Σταμενιτς, πριν 2-3 χρονια και μου αρεσε πολυ. Πολυ δυνατος, με καλες κινησεις και σε καλη ηλικια. Ομως απο τοτε εμεινε στασιμος, για να μην πω οτι οπισθοδρομησε και λιγο.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό veneto » Παρ Οκτ 05, 2007 6:45 pm

sharkface έγραψε:
Ενας σπουδαιος δικηγορος του χωρου ειπε πριν μερικα χρονια οτι κανενας δεν μπορει να υποχρεωσει τον αλλον να γινει μελος συνδικαλιστικου οργανου. Ο ΣΕΠΥ ειναι συνδικαλιστικο οργανο, ετσι δεν ειναι coachfk? Αρα γιατι να εχει ταυτοτητα του ΣΕΠΥ ο οποιοσδηποτε προπονητης?


Η ταυτότητα του Σ.Ε.Π.Υ δεν είναι απαραίτητη.Απαραίτητη είναι η άδεια εξάσκησης επαγγέλματος.Μπορείς να βγάλεις άδεια και να μην γραφτείς στον Σ.Ε.Π.Υ δεν σε υποχρεώνει κανένας.

sharkface έγραψε:Επισης, αν εγω ως παραγοντας του σωματειου μου, αποφασισω να παρω εναν προπονητη που δεν εχει αδεια εξασκησης επαγγελματος, ποιος θα μου επιβαλλει το αντιθετο? Αφου εγω τον πληρωνω και πιστευω οτι αυτος θα μου φερει επιτυχιες. Και αν αρχισουν οι διαμαρτυριες, τον παρουσιαζω σαν μανατζερ της ομαδας, για να καθεται στον παγκο και τελειωνει κατα αυτον τον τροπο το προβλημα.


Σαφώς και μπορεί να το κάνει ο καθένας.Βέβαια σαν μανατζερ δεν μπορεί να σηκώνεται απο τον πάγκο και να δίνει οδηγίες.Επίσης χρειάζεται οπωσδήποτε να δηλωθεί στο φύλλο αγώνος και ένας προπονητής με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό veneto » Παρ Οκτ 05, 2007 7:03 pm

BIGMAN έγραψε:Απ΄ οτι ξέρω ο Τρίτωνας ειχε κάνει και δύο χρονιά πριν ενσταση κατα του Ο.Υ.Κ. Βόλου για τον Βενετόπουλο που ήταν τοτε προπονητής του Νηρέα αλλά την έχασε. Νομίζω οτι τελικά πρέπει να αρχίση επιτέλους νά λειτουργή το σύστημα με τις ταυτότητεες του Σ.Ε.Π.Υ.


Φίλε BIGMAN επειδή την υπόθεση την ξέρω καλά (χαχαχα) είχαν κάνει λάθος και η Καβάλα (και αυτή είχε κάνει ένσταση αν και τους το είχα πεί) και ο Τρίτωνας.Εγώ είχα ταυτότητα Σ.Ε.Π.Υ αλλά δεν είχα άδεια ασκήσεως επαγγέλματος (δεν ήταν απαραίτητη τότε).Ο νόμος λέει μόνο για προπονητές που κατέχουν άδεια εξάσκησης επαγγέλματος οτι απαγορεύεται να παίξουν.Και για να μη σου φανεί περίεργο αν δείς κάποιον προπονητή να παίζει σε κάποιο πρωτάθλημα, ο νόμος προβλέπει οτι μπορείς να καταθέσεις την άδεια σου να παίξεις κανονικά και μέτά να ξαναπάρεις άδεια πληρώνοντας μόνο το παράβολο 160 ευρώ.(Πληροφοριακά για να μην κάνουν τζάμπα ενστάσεις οι ομάδες και κονομάει η Κ.Ο.Ε)
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό veneto » Παρ Οκτ 05, 2007 7:09 pm

sharkface έγραψε:Συνεχιζω...

Για μενα πρεπει πρωτα οι προπονητες να τα βρουν μεταξυ τους και να μην πηγαινει ο ενας στην δουλεια του αλλου πριν εξοφληθει ο προηγουμενος, και μετα να κυτταξουν τα υπολοιπα προβληματα του κλαδου τους.



Ωραίος συμφωνώ απόλυτα .Είναι απο τα μεγάλα θέματα όπως μεγάλο θέμα είναι να επαναπροσδιορισθεί ο ρόλος του Συνδέσμου! :!:
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Παρ Οκτ 05, 2007 10:23 pm

Ksanarotao edo alli mia fora mipos kserei kai o k Benetopoulos.
Yparxei agrafos (tonizo to agrafos) nomos metaksu ton proponiton na min analamvanoun se mia omada an den exei eksoflithei o proigoumenos ?
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Σάβ Οκτ 06, 2007 12:00 am

veneto έγραψε:
sharkface έγραψε:



Σαφώς και μπορεί να το κάνει ο καθένας.Βέβαια σαν μανατζερ δεν μπορεί να σηκώνεται απο τον πάγκο και να δίνει οδηγίες.Επίσης χρειάζεται οπωσδήποτε να δηλωθεί στο φύλλο αγώνος και ένας προπονητής με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.


Μπορει να δινει οδηγιες καθισμενος (εξαλλου αν σηκωθει, θα φτασει μεχρι τα 5μ). Μπορει επισης να δινει τις συμβουλες του στα ταιμ αουτ. Γενικα δεν ειναι προβλημα αυτο. Το να βρεθει ενας της Γυμναστικης Ακαδημιας ειναι πολυ ευκολο και γινεται και ανεξοδα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό veneto » Σάβ Οκτ 06, 2007 1:18 am

naruto έγραψε:Ksanarotao edo alli mia fora mipos kserei kai o k Benetopoulos.
Yparxei agrafos (tonizo to agrafos) nomos metaksu ton proponiton na min analamvanoun se mia omada an den exei eksoflithei o proigoumenos ?


Naruto γιατι λές ο κ βενετόπουλος αφού καθε μέρα που βλεπόμαστε με λες Νίκο.Και βέβαια υπάρχει άγραφος νόμος μεταξύ προπονητών γι αυτό το θέμα.Βέβαια δεν γνωρίζω καμία περίπτωση που να έχει τηρηθεί (αν γνωρίζει κάποιος ας το αναφέρει)!!!!!!!
Αντιθέτως γνωρίζω πολλές περιπτώσεις που ενω ο καινούργιος το ήξερε πως το σωματείο χρωστάει στον προηγούμενο όχι μόνο αναλάμβανε αλλά έκανε και τον κάλο στους παράγοντες λέγοντάς τους πόσο "χάλια βρήκε την ομάδα" και "πόσο απροπόνητοι είναι οι παίκτες" και "καλά κάνατε και δεν τον πληρώσατε" και άλλα διάφορα.
Γνωρίζω βέβαια οτι οι περισσότεροι πληρώθηκαν με το ίδιο νόμισμα :wink:
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό veneto » Σάβ Οκτ 06, 2007 2:03 am

sharkface έγραψε:Μπορει να δινει οδηγιες καθισμενος (εξαλλου αν σηκωθει, θα φτασει μεχρι τα 5μ). Μπορει επισης να δινει τις συμβουλες του στα ταιμ αουτ. Γενικα δεν ειναι προβλημα αυτο. Το να βρεθει ενας της Γυμναστικης Ακαδημιας ειναι πολυ ευκολο και γινεται και ανεξοδα.


Είναι πλέον τόσο απλό να πάρει κάποιος άδεια ασκήσεως επαγγέλματος (παρακολουθείς απλώς μια σχολή της Γ.Γ.Α) που το θεωρώ όλο το παραπάνω που αναφέρεις περιτό και άστοχο.Και επειδή σε προηγούμενα ποστ σου λές (και σωστά κατα τη γνώμη μου) οτι ο χώρος των προπονητών έχει πολλά προβλήματα , δεν θα ήταν καλό για όλους μας να μπει μια τάξη?
Προτιμάς δηλαδή ο κάθε παράγοντας ο οποίος είναι άσχετος με το χώρο (όπως λες εσύ σε άλλα τοπικ) να φέρνει όποιον κύριο θέλει που δηλώνει προπονητής υδατοσφαίρισης? Το σκεπτικό το δικό σου είναι παλιό και έχει ακουστεί σε όλες σχεδόν τις συναντήσεις και τα σεμινάρια των προπονητών.Είχε μια βάση τότε που οι σχολές τις Γ.Γ.Α γινόντουσαν κάθε 15 χρόνια και έτσι δεν μπορούσαν να μπούν νέοι προπονητές στο χώρο .Τα τελευταία όμως χρόνια γίνονται σχολές όλων των κατηγοριών σχεδόν κάθε χρόνο .Μου φαίνεται αδιανόητο λοιπόν οτι κάποιος που θέλει να γίνει προπονητής να μή θέλει να παρακολουθήσει μία σχολή για να μάθει 5 πράγματα η για να εμπλουτίσει τις γνώσεις του και να πάρει και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Σάβ Οκτ 06, 2007 2:59 am

Niko Xrisimopoiisa epitheto gia na dieukriniso oti enoousa esena kai oxi kapoion allon:)))
Oste uparxei loipon aytu i atypi,i agrafi,i opos allios thelete sumfonia.Pera apo kapoio kseno proponiti pou isos den kserei ti ginete theoro aparadekto kapoios na mi sevetai ayton ton kanona.Einai eis varos tou sunolou tou proponiton alla kai tou idiou.
Kai edo thelo na po to eksis.Pos na ta vroun oi proponites metaksu tous?Edo den titritai autos o aplos kanonas.Ki oxi mono ayto.Kserete ti xosimo akousa sto tournoua tis Vouliagmenis apo proponites gia sunadelfous tous..Den ksero mopu fainetai arketa duskolo egxeirima..Makari vevaia na epelthei kapoia sunenoisi kai kapoia "sunenaisi"..Einai tis modas alloste teleutaia... ;)

Alithia poio einai to eidiko varos aytis tis sxolis tis Genikis Grammateias.Prosopika eimai uper tis proponitikis kathierosis meso apo tin prosopiki empeiria kai theoro pos kapoia theoritika seminaria den einai panta epimorfotika.DEn eimai proponitis kai den exo paei se kapoio opote osa pisteuo gia tis sxoles aytes mporei na einai ola lanthasmena.Theoro pantos pos to mono thetiko pou pairnei kapoios einai oti akouei alles gnomes,alles apopseis,emploutizei tis genikes tou gnoseis peri tis "epikairotitas" alla oxi kai peri ousias.Ayto pou thelo na po einai oti ektimo ti mathisi kai ti didaskalia kai enas proponitis pisteyo pos panta prepei na psaxnetai kai na anazita nees idees,alla exo tin entuposi pos liga exei na apokomisei kaneis apo tis sxoles proponitikis.

Na sas po kai kati omos gia na ksefugo apo tin epi merous kritiki.Ena provlima prepei na antimetopizetai apo ti vasi.O xoros exei polla provlimata kai xreiazetai geniki ekatharisi kai eksugiansi.I diafthora,i adiafaneia,i kakodiaxeirisi kai asthenis leitourgia,i ekmetaleusi athliton kai tosa ma tosa alla...Oi tropoi eklogis thimizoun alles epoxes,i omospondiamas eksartatai apo 3 alla athlimata pou spania fernoun analoges epituxies exoun omos analoga dikaiomata..Ego ayta skeftomoun prin 2 xronia sti suneleusi pou kaname prin tin Arta..Edo efuge o proponitis tis ethnikis andron kai pige se aytin ton gunaikon kai emeis pame na diekdikisoume tin oktaetia?? Gnomi mou ama den ginei riziki allagi sto uparxon kathestos polu duskola na allaksei kati eite gia tous athlites eite gia tous proponites.

Sorry gia ta greeklish..parakalo gia tin anoxi tou foroum,ellinika grafo 4 fores pio arga...
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφικά Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron