Μεταγραφές 2007-08

Ανοικτή συζήτηση για τις μετακινήσεις αθλητών - προπονητών και άλλα μεταγραφικά θέματα στον ελληνικό και διεθνές χώρο της υδατοσφαίρισης

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό veneto » Δευτ Αύγ 06, 2007 4:23 pm

Κυριοι χαίρεται έχω πολυ καιρο να γράψω στο FORUM λογω υποχρεώσεων και χρόνου.
Συνοψίζω τις μέχρι τώρα μεταγραφές στην Α1:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ- Πάτερος
Ηρθαν:Αφρουδάκης Χ.
Εφυγαν:Πλατανίτης , Κοχειλας Γ.(δανεικός) , Κατσουλάκης(δανεικός) , Σαλπαδήμας
ΕΘΝΙΚΟΣ- Βολτυράκης
Ηρθαν:Βουλγαράκης , Κεχαγιάς.Σ , Τσίκλος
Εφυγαν:Sefik , Nosek , Αφρουδάκης.Χ , Δήμου.Κ
ΧΙΟΣ - Andric?
Ηρθαν:?
Εφυγαν:?
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - Γιαννουρής
Ηρθαν:Franisevic , Samardjic
Εφυγαν:Tincic , Μπουρνάζος,Λέντζος , Τσίκλος
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Λούδης
Ηρθαν:Tincic , Μπουρνάζος
Έφυγαν:Bailey , Λούδης , Τσόγκας , Κωνσταντόπουλοι.Ε και Κ
ΧΑΝΙΑ- Μαχαίρας
Ηρθαν: ?
Έφυγαν:Βουλγαράκης
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - Λυκούδης
Ηρθαν:Δήμου.Κ , Τσόγκας , Βαφειάδης
Έφυγαν:Jancic , Vranjes , Γεωργαράς
ΠΑΟΚ - Μικέδης
Ηρθαν:?
Εφυγαν:?
ΦΑΛΗΡΟ - Βλάχος
Ηρθαν:Vukisevic , Κόχειλας.Γ , Κατσουλάκης
Έφυγαν:Γιάγκος , Μονιούδης , Βαφειάδης
ΓΛΥΦΑΔΑ - Λοράντος
Ηρθαν:Γιάγκος , Μονιούδης ,Κωνσταντόπουλοι Ε.και Κ.
Έφυγαν:Ανδρεάκος , Μαρούλης , Κεχαγιάς , Στεργιόπουλος , Δάνδολος
Ν.Ε.Π - Κακουλίδης
Ηρθαν:Πλατανίτης , Γεωργαράς , Λέντζος
Έφυγαν: Κραβαρίτης ?
ΚΕΡΚΥΡΑ - Baikovic
Ηρθαν:Jancic , Vranjes
Έφυγαν: ?

Αυτά μέχρι τώρα ξέρω κι'άλλες αλλά δεν είναι ακόμα σίγουρες.Τα νεώτερα εν καιρώ.
Τελευταία επεξεργασία από veneto και Τρί Αύγ 07, 2007 1:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Δευτ Αύγ 06, 2007 4:31 pm

Και οι ερωτησεις :
Σαλπαδημας για που??
Απο Βουλιαγμενη εφυγαν και οι Εμμανουηλιδης και Τσικλος.
Απο Γλυφαδα νομιζω την εκανε και ο Δανδολος.
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό veneto » Δευτ Αύγ 06, 2007 4:39 pm

kostaswp έγραψε:Και οι ερωτησεις :
Σαλπαδημας για που??
Απο Βουλιαγμενη εφυγαν και οι Εμμανουηλιδης και Τσικλος.
Απο Γλυφαδα νομιζω την εκανε και ο Δανδολος.


Ο Σαλπαδήμας ακόμα δεν έχει κλείσει πουθενά ξέρω οτι μιλάει με τρείς ομάδες.
Για τις άλλες που γράφεις πες μου αν είναι σίγουρες για να διορθώσω το post
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό scotland » Δευτ Αύγ 06, 2007 6:07 pm

Την απόκτηση του Σέρβου, Μίλαν Σάμαρτζιτς, για 1+1 χρόνια ανακοίνωσε τη Δευτέρα ο Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης. Ο Σάμαρτζιτς, ηλικίας 27 ετών (1980) και ύψους 1.90 αγωνίζεται στη θέση του φουνταριστού. Η ομάδα του Γιάννη Γιαννουρή πρόσθεσε στο ενεργητικό της ένα σημαντικό γρανάζι στην προσπάθεια που κάνει να ανεβάσει τον πήχη εν όψει της νέας σεζόν.

Η καριέρα του

• 2006-2007 στην Σζεγκέντ Μπετόν (Ουγγαρία)
• 2005-2006 στην Μπετσέι 2005 (Σερβία/Μαυροβούνιο)
• 2004-2005 στην Νις (Σερβία/Μαυροβούνιο)
• 2001-2004 στην Σπαρτάκ Σουμπότικα (Σερβία/Μαυροβούνιο)
• 1994-2001 στην Μπετσέι (Σερβία/Μαυροβούνιο)
• 1990-1994 στην Ραντνίτσκι Ομπρένοβατς (Σερβία/Μαυροβούνιο)
scotland
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2006 8:57 am

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Δευτ Αύγ 06, 2007 10:40 pm

Συνοψίζοντας τα post 2 σελίδων έχουμε και λέμε :

Σελετόπουλος στο ΚΟΠΙ με πιθανές μεταγραφές Ζήση Δελακά και Δανίλο Δικαίο.

Προπονητής στην Πετρούπολη ο Κώστας Βαμβακάρης αφού δεν έκατσε η μεταγραφή του σε αθηναική ομάδα Α2 κατηγορίας (ως προπονητής βέβαια).

Το Περιστέρι δεν πρόκειται να χάσει την άνοδο. Έχουν πέσει μεγάλα κεφάλια στην υπόθεση για να καλυφθεί το θέμα.

Τα υπόλοιπα εν καιρώ..!
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Αύγ 07, 2007 8:02 am

nick_h2o έγραψε:Συνοψίζοντας τα post 2 σελίδων έχουμε και λέμε :

Σελετόπουλος στο ΚΟΠΙ με πιθανές μεταγραφές Ζήση Δελακά και Δανίλο Δικαίο.

Προπονητής στην Πετρούπολη ο Κώστας Βαμβακάρης αφού δεν έκατσε η μεταγραφή του σε αθηναική ομάδα Α2 κατηγορίας (ως προπονητής βέβαια).

Το Περιστέρι δεν πρόκειται να χάσει την άνοδο. Έχουν πέσει μεγάλα κεφάλια στην υπόθεση για να καλυφθεί το θέμα.

Τα υπόλοιπα εν καιρώ..!


Στην Α2 μην ξεχναμε οτι υπαρχουν ομαδες που θα διεκδικησουν την ανοδο και οι οποιες εχουν μεγαλη εμπειρια απο την κατηγορια. Η Πατρα, Ο Ηρακλης, Ο Βολος, η Λαρισα (αν μεινουν οι παικτες οι περσινοι), ειναι ομαδες που στοχο εχουν την ανοδο. Πως το Περιστερι θα ανεβει στην Α1 ρε παιδια τοσο ευκολα οσο λετε? Και σε τελικη αναλυση, ποιοι ειναι αυτοι οι 4 παικταραδες που θα ενισχυσουν την ομαδα? Και αυτοι που την ανεβασαν τι θα γινουν?
Επιβεβαιωστε μου σας παρακαλω κατι ακομα: Προπονητης θα μεινει ο Μαρουλης? Οι προπονησεις αληθευει οτι γινονται 10-12 το βραδυ?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Αύγ 07, 2007 8:06 am

kostaswp έγραψε:Και οι ερωτησεις :
Σαλπαδημας για που??
Απο Βουλιαγμενη εφυγαν και οι Εμμανουηλιδης και Τσικλος.
Απο Γλυφαδα νομιζω την εκανε και ο Δανδολος.


Απο Γλυφαδα σταματησε ο Δανδολος και ο Στεριοπουλος, εφυγε ο Ανδρεακος και πολυ πιθανον να φυγει ο Κεχαγιας και ο Χρονοπουλος. Εφυγε επισης και ο Κουβανος.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Αύγ 07, 2007 8:21 am

Φιλε μου TooTall, αφου σκοτιστηκες για τον συγκεκριμενο ανθρωπο τοτε για ποιο λογο τον κατηγορεις χωρις στοιχεια? Εγω κατηγορω που και που τον coachfk κανοντας βασικα πλακιτσα για να περναμε ωραια. Φυσικα το ιδιο κανει και αυτος και μερικες φορες με ωραιο τροπο. Δυστυχως ο coachfk δεν μπορει να τοποθετηθει (η δεν θελει?) ονομαστικα για διαφορους προπονητες (το εκανε μονο για τον Ντουλακη, και καλα εκανε).
Η αποψη σου για παικτες οι οποιοι παιζουν στην Α2 μονο για τα χρηματα και οχι για τον προπονητη τους, φυσικα δεν ισχυει. Φτανει να δεις τις μεταγραφες που γινονται καθε χρονο στις μικρες κατηγοριες και θα το καταλαβεις. Οσοι προπονητες φευγουν και πανε σε αλλη ομαδα παιρνουν μαζι τους και καποιους αθλητες τους.
Οι παροχες του Περιστεριου περιλαμβανουν και τιποτα αλλο που φανταζομαστε η μονο χρηματα?
Εχε υποψιν σου οτι οι παικτες που αναφερεις ως σουπερ για την Α2, ειναι καλοι για να διατηρηθει μια ομαδα ανετα στην κατηγορια και οχι να ανεβει.
Ο μπεμπης φυσικα δεν θα παρει στο ΚΟΠΙ σχεδον κανενα απο Χαλκιδα, για πολλους λογους (οπως καταλαβαινεις). Οι παικτες ειπα εγω οτι θελουν να τον ακολουθησουν. Και απο τα λεγομενα σου, μαλλον κατι πρεπει να σου εχει κανει ο ανθρωπος (μηπως εισαι παλιος του παικτης και δεν επαιζες οσο θα ηθελες?).....................
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Τρί Αύγ 07, 2007 2:14 pm

exei akousei kapoios gia metagrafes sto kalamaki??? an kserei kapoios kati as enimerwsei.euxaristw
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τρί Αύγ 07, 2007 2:23 pm

sharkface έγραψε:Επιβεβαιωστε μου σας παρακαλω κατι ακομα: Προπονητης θα μεινει ο Μαρουλης? Οι προπονησεις αληθευει οτι γινονται 10-12 το βραδυ?

Οχι και απο φετος οχι. Για να μην ξερεις αυτα, σημαινει οτι δεν παρακολουθεις και πολυ το θεμα. Επισης αν δε ξερεις ποιοι ειναι οι 4 πως τους χαρακτηριζεις "καλους για να διατηρηθει μια ομαδα ανετα στην κατηγορια και οχι να ανεβει"; Αν μη τι αλλο οι 3 απο τους 4 εχουν ανεβασει ηδη ομαδα στην Α1 και για τον 4ο (Μαρουλης) δε τειθεται θεμα αξιας.

Σχετικα με τον ανθρωπο που λες, δεν τον κατηγορω απλα εγραψα οτι στη Χαλκιδα περσι εγιναν διαφορα χαρωπα. Δεν τα προσδιορισα αρα τι αποδειξεις μου ζητας; Μπορει να εννοουσα οτι περασαν καλα γελωντας, χαρωπο ειναι και αυτο. Σε προσωπικο επιπεδο μου ειναι αδιαφορος, σαν προπονητης δεν ειναι του γουστου μου (για λογους που δεν ειναι της παρουσης) και ακριβως γιαυτο δε θα πηγαινα ποτε σε ομαδα του.

Σχετικα με τα κριτηρια των παιχτων στην επιλογη ομαδας, σαφως υπαρχουν καποιοι που επιλεγουν βαση προπονητη. Απλα δε θυμαμαι κανεναν απο αυτους που θεωρω εστω εγω κορυφαιους να εχουν αποκλειστικα ή εστω σα βασικο αυτο το κριτηριο.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Αύγ 07, 2007 11:55 pm

Φρεσκα νεα coachfk δεν εχεις για μεταγραφες προπονητων και παικτων?

Το πιο φρεσκο που εχω εγω ειναι οτι ο Βουλγαρακης εκλεισε τελικα στον Εθνικο και στα Χανια γυριζει ο Βαμβουνακης (γιογας) λογω ελλειψης φουνταριστου.
Επισης στην Λαρισα πηγε ο Κλοτσικας.

Ρε παιδια ο coachfk που κρυφτηκε παλι? Λετε να ξεσκονιζει τα βιβλια του για να αναλαβει καποια ομαδα? Η μηπως κανει κανενα πραξικοπημα???????
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Αύγ 07, 2007 11:59 pm

TooTall έγραψε:
sharkface έγραψε:Επιβεβαιωστε μου σας παρακαλω κατι ακομα: Προπονητης θα μεινει ο Μαρουλης? Οι προπονησεις αληθευει οτι γινονται 10-12 το βραδυ?

Οχι και απο φετος οχι. Για να μην ξερεις αυτα, σημαινει οτι δεν παρακολουθεις και πολυ το θεμα. Επισης αν δε ξερεις ποιοι ειναι οι 4 πως τους χαρακτηριζεις "καλους για να διατηρηθει μια ομαδα ανετα στην κατηγορια και οχι να ανεβει"; Αν μη τι αλλο οι 3 απο τους 4 εχουν ανεβασει ηδη ομαδα στην Α1 και για τον 4ο (Μαρουλης) δε τειθεται θεμα αξιας.

Σχετικα με τον ανθρωπο που λες, δεν τον κατηγορω απλα εγραψα οτι στη Χαλκιδα περσι εγιναν διαφορα χαρωπα. Δεν τα προσδιορισα αρα τι αποδειξεις μου ζητας; Μπορει να εννοουσα οτι περασαν καλα γελωντας, χαρωπο ειναι και αυτο. Σε προσωπικο επιπεδο μου ειναι αδιαφορος, σαν προπονητης δεν ειναι του γουστου μου (για λογους που δεν ειναι της παρουσης) και ακριβως γιαυτο δε θα πηγαινα ποτε σε ομαδα του.

Σχετικα με τα κριτηρια των παιχτων στην επιλογη ομαδας, σαφως υπαρχουν καποιοι που επιλεγουν βαση προπονητη. Απλα δε θυμαμαι κανεναν απο αυτους που θεωρω εστω εγω κορυφαιους να εχουν αποκλειστικα ή εστω σα βασικο αυτο το κριτηριο.


Οι αλλοι 3 που αναφερεις για το Περιστερι ποιοι ειναι? Και ο Μαρουλης ειναι τοσο καλος ωστε να ανεβασει μονος του (σαν παικτης) μια ομαδα? Μαλλον δεν γνωριζεις πολλα απο το αθλημα.
Οι κορυφαιοι που αναφερεις ειναι διεθνεις η αναφερεσαι στην Α2? Εγω παντως ξερω παρα πολλους οι οποιοι αλλαζουν ομαδα εξαιτιας του προπονητη.....
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Αύγ 08, 2007 5:44 pm

Εχω κι αλλα φρεσκα νεα (που εισαι ρε coachfk?)

Ο Κωστας Δημου εκλεισε τελικα στον ΠΑΟ. Εκανε και δηλωσεις εξαδας κλπ. Να δουμε ποιος θα παιξει τερματοφυλακας, κι αν θα πληρωθουν ποτε ολοι αυτοι που εμειναν εκει.
Ο Χατζηαλεξης θελει να γυρισει Εθνικο λογω στρατιωτικου.
Στον Ηρακλη συζηταει προπονητης ο Μαυρωτας (πολυ κοντα σε συμφωνια).
Ο Μικεδης εκλεισε τελικα στον ΠΑΟΚ (ως προπονητης, μην μπερδευεστε).

Τα υπολοιπα αργοτερα και αφου ο coachfk η ο tootall μας αναφερουν κανενα ονομα και αυτοι (εστω ρε παιδι μου βαλτε κανενα κουιζ).

Με δεδομενη την παρουσια των Μικεδη και Σελετοπουλου στους παγκους ομαδων Α1 και Α2 ειναι η μεγαλη ευκαιρια για τις ομαδες της Β Εθνικης, να πεισουν την ομοσπονδια να διοργανωσει το πρωταθλημα οσο παιζονται και οι μεγαλες κατηγοριες.
Περυσι ειχαν ηδη περασει οι 20 ημερες που απαιτουνται μετα την ληξη του πρωταθληματος της Α2, για αυτο επαιξε ο Σελετοπουλος με τον Αρη Καμπου.
Επισης θα ηθελα εκ των υστερων να πω (για ευνοητους λογους), οτι η Συρος θα μπορουσε να μην ανεβαινε φετος αν οι ομαδες ειχαν κανει ενσταση για τον Κρητικο και τον Σακελη,οι οποιοι ειναι εν ενεργεια προπονητες, αλλα δεν ειχαν καταθεσει τις αδειες τους στην ΚΟΕ. Τωρα ειναι αργα για δακρυα................
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό scotland » Τετ Αύγ 08, 2007 5:58 pm

O ethnikos einai para poly koda sthn apokthsh tou ougrou diethnh aristeroxeira perifereiakou onomati gergely kiss. Oi 2 pleures exoun proselthei se proforikh symfwnia gia 2 xronia, 1+1.
scotland
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2006 8:57 am

Δημοσίευσηαπό scotland » Τετ Αύγ 08, 2007 9:06 pm

Ο Μαυρωτάς στο τιμόνι του Ηρακλή
Στον πάγκο του Ηρακλή θα βρίσκεται από τη νέα σεζόν ο Δημήτρης Μαυρωτάς. Ο πρώην διεθνής πολίστας και παίκτης της Βουλιαγμένης στις πρώτες του δηλώσεις χαρακτήρισε πρόκληση τη νέα σελίδα που ανοίγεται στην καριέρα του, ενώ ξεκαθάρισε ότι στόχος του "γηραιού" είναι η άνοδος στην Α1. Ο Μαυρώτας τόνισε στο ΑΠΕ: "Κύριος στόχος μου είναι να ανεβάσω τον Ηρακλή στην Α1, αλλά ταυτόχρονα να δουλέψω σκληρά και στα τμήματα υποδομής. Για μένα αυτή η συνεργασία αποτελεί μια μεγάλη πρόκληση.

Γνωρίζω τα παιδιά και ξέρω ότι μπορούν να αποδώσουν ακόμη περισσότερο. Σίγουρα έχουμε δύσκολη αποστολή στην Α2, η οποία έχει πολύ καλές ομάδες. Θέλω να πιστεύω ότι πολύ σύντομα ο Ηρακλής θα βρει τον δρόμο του και θα στηρίζεται στις δικές του μονάδες. Με αυτόν τον τρόπο δεν θα χρειάζεται πολλές μεταγραφές. Η Θεσσαλονίκη χρειάζεται να έχει καλές ομάδες, γιατί το τελευταίο διάστημα έμεινε πίσω στο πόλο".

"Τιμή για τον Ηρακλή"

Από την πλευρά του ο έφορος του τμήματος πόλο του Ηρακλή, Χρήστος Παπαχρήστος σημείωσε: "Σίγουρα επιθυμούμε την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία. Είναι τιμή για τον Ηρακλή και την Θεσσαλονίκη να εργαστεί στην πόλη μας ο Δημήτρης Μαυρωτάς. Ακόμη δεν έχουμε θέσει επί τάπητος τα οικονομικά μεγέθη, για να μιλήσουμε για μεταγραφές. Ωστόσο έχουμε κάνει ένα πρώτο πλάνο. Μεγάλη σημασία θα δώσουμε στα τμήματα υποδομής.Θα δουλέψουμε σκληρά για να υλοποιήσουμε τους στόχους μας".
scotland
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2006 8:57 am

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Αύγ 09, 2007 11:55 am

Τα γράφω επι τροχάδην καθώς έχει πέσει δουλειά με φούντες και με κυνηγάει και ένας σκύλος..θαλάσσης!!!

Αφού πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Νίκο για την κάλυψη του ρεπορτάζ της Α1, και αφού πούμε ότι ο ΠΑΟΚ έκλεισε για προπονητή τον Μικέδη, μένει μόνο η Χίος να καλύψει το κενό(;;;) αν και εφ' όσον μετά τις εκλογές στο νησί δεν συμφωνήσει με την πρόταση του νέου(;;;) ΔΣ ο Άντριτς.

Επίσης στο Π.Φάληρο έκλεισε λόω ΑΣΑΕΔ ο Δ.Δικαίος που αρχικά είχε συμφωνήσει να πάει ΚΟΠΙ, όμως λόγω στράτευσης προτίμησε το Φάληρο.

Ο Εθνικός, όντως έχει κάνει πρόταση στο KISS, όμως περιμένει κάτι καλό από Ιταλία και δεν έχει ακόμη κλείσει. Μην παραξενευτήτε αν ακούσετε και 2ο μεγάλο όνομα για τον προπερσινό Πρωταθλητή.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Αύγ 09, 2007 12:12 pm

Συνεχίζω με Α2...

Στην Α2 τώρα μεγάλη επιτυχια του Ηρακλή με την πρόσληψη του Δ.Μαυρωτά για την καθοδήγηση της ομάδας και την προσπάθεια που θα κάνει για την επιστροφή της στην Α1.

Από εκεί και πέρα, μένει όπως όλα δείχνουν στη Λάρισα ο Γαλανόπουλος και ταυτόχρονα ψάχνονται για φουνταριστό, μετά την επιστροφή του...Γιόγια στα Χανιά.

Στον ΝΟΒΑ, σταθερή αξία μένει ο Παπαευαγγέλου(λόγω Κωστόπουλου) αλλά πολύ θολά τα πράγματα με μεταγραφές, ειδικά τώρα που έκλεισαν σε ΠΑΟΚ και Ηρακλή προπονητές με βλέψεις. Βέβαια από την στιγμή που το...ΝΙΤΡΟ πάει κάλα κάτι θα γίνει και εκεί!!!

Στον ΟΥΚ προπονητής θα είναι ο Μαρινάγης αφού και το οικονομικό έπαιξε το ρόλο του, αλλά και γιατι ο προηγούμενος προπονητής Ν.Μαμούρης είχε κάποιες προτάσεις από ομάδες της Αθήνας. Έφυγε ο Ζουμπουλιάς(τερματοφύλακας) δεν ξέρω αν έγινε το ίδιο και με τον αδερφό του. Θα μας πει καλύτερα ο...Ψηλός!!!

Στην Πάτρα ο ΝΟΠ προσπαθεί να κλείσει μεταγραφές μικρούς παίκτες σε ηλικία, και από όσο ξέρω(σόρρυ Λάμπρο...) έκλεισε ο Λαουτάρης για τερματοφύλακας που πέρυσι ήταν στον Εθνικό Π. Επίσης προταθήκανε οι αδελφοί Μερκουριάδη, αλλά δεν φαίνεται να προχωράει το θέμα.

time out..be back shortly!!!
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Αύγ 09, 2007 12:24 pm

Α2 συνέχεια...

Στην Αθήνα τα πράγματα είναι σε φάση...θρίλερ!!!

Όλοι μιλάνε με όλους και όλοι περιμένουν τη προσφορά της άλλης ομάδας για να δούν τι τους συμφέρει περισσότερο. Και μιλάω για παίκτες αφού οι προπονητές είναι κλεισμένοι σε όλες τις ομάδες εκτός Περιστερίου.

ΚΟΠΙ: ΣΕΛΕΤΟΠΟΥΛΟΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ: ΒΑΣΣΟΣ
ΝΗΡΕΑΣ Χ.: ΚΕΧΑΓΙΑΣ
ΚΑΛΑΜΑΚΙ: ΜΙΡΑΛΗΣ

Στο Περιστέρι για προπονητή κοιτάζουν προς Λεμπέση και Μαμούρη, με τον 1ο να έχει περισσότερες πιθανότητες. Όμως στο Περιστέρι θέλουν μεγάλο όνομα για τον πάγκο τους αφού θέλουν να μείνουν οπωσδήποτε κατηγορία και να φτιάξουν τη μαγιά για τα επόμενα 2-3 χρόνια, που η ομάδα θα χτυπήσει Α1. Γι' αυτό στα ονόματα βάλτε και αυτό του Β.Ρούπακα.

Παίκτες: ΚΟΠΙ θέλει πίσω: Χελιώτη, Θεοφίλου, Δελακά και θα κοιτάξει αν όλοι αυτοί συμφωνήσουν και...περισσέψει κάτι να πάρουν και κάτι ακόμη.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Προσπαθεί να κλείσει παίκτες από τον Πανιώνιο που δεν παίζουν πιά στις κατηγορίες (Κουτσιαλής;;; ) και δεν έχει τελειώσει ακόμα με τους αδελφούς Παυλάκη, λόγω της καλής σχέσης τους με τον προπονητή. Ακόμα έχουν κάτι στα υπ' όψιν από επαρχία...

ΑΝάσα και συνεχίζω σε λίγο. Έχω και δουλειά!!!
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Πέμ Αύγ 09, 2007 12:43 pm

Γεια σου ρε coachfk μεγιστε της ενημερωσης!!!

Σε προλαβα ομως για τον Μαυρωτα ετσι?
Ερχεσαι σε κοντρα παντως στην πληροφορηση με τον tootall και θα σε γραψει και εσενα στα συμπλεγματικα καταστιχα του.

Οσον αφορα τις Αθηναικες ομαδες της Α2, βλεπω οτι ενημερωνεσαι συνεχως, ειδικα για το ΚΟΠΙ. Μαθε ομως οτι ο Λεμπεσης δεν παει σε ομαδα η οποια θα κανει μεταγραφες χωρις να τον ρωτησουν (τουλαχιστον ετσι γνωριζω εγω για τον συγκεκριμενο χαρακτηρα), και ο Μαμουρης εφυγε λογω προβληματων με καποιους παικτες και οχι μονο για οικονομικους λογους.
Ο Κεχαγιας χτυπησε τον Κουρτιδη αλλα λογω προηγουμενων με την Διοικηση του Νηρεα δεν εκατσε. Κτυπαει επισης και τον Δημου Μ απο την παλια του ομαδα.
Εμαθα επισης οτι 6-7 παικτες της Χαλκιδας θελουν να φυγουν, και ηδη εχουν προτασεις στα χερια τους οι Μερκουριαδης Ν και Α, ο Αλαφακης, ο Σταυρου, ο Φιρφιλιωνης και ο Ορφανακος.
Ο Ιωνικος θελει τον Μουρικη ο οποιος εχει προταση και απο Πατρα μερια.
Αυτα προς το παρον για Α2 Αθηνας και βλεπουμε.............
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Αύγ 09, 2007 1:29 pm

sharkface έγραψε:Γεια σου ρε coachfk μεγιστε της ενημερωσης!!!

Σε προλαβα ομως για τον Μαυρωτα ετσι?
Ερχεσαι σε κοντρα παντως στην πληροφορηση με τον tootall και θα σε γραψει και εσενα στα συμπλεγματικα καταστιχα του.

Οσον αφορα τις Αθηναικες ομαδες της Α2, βλεπω οτι ενημερωνεσαι συνεχως, ειδικα για το ΚΟΠΙ. Μαθε ομως οτι ο Λεμπεσης δεν παει σε ομαδα η οποια θα κανει μεταγραφες χωρις να τον ρωτησουν (τουλαχιστον ετσι γνωριζω εγω για τον συγκεκριμενο χαρακτηρα), και ο Μαμουρης εφυγε λογω προβληματων με καποιους παικτες και οχι μονο για οικονομικους λογους.
Ο Κεχαγιας χτυπησε τον Κουρτιδη αλλα λογω προηγουμενων με την Διοικηση του Νηρεα δεν εκατσε. Κτυπαει επισης και τον Δημου Μ απο την παλια του ομαδα.
Εμαθα επισης οτι 6-7 παικτες της Χαλκιδας θελουν να φυγουν, και ηδη εχουν προτασεις στα χερια τους οι Μερκουριαδης Ν και Α, ο Αλαφακης, ο Σταυρου, ο Φιρφιλιωνης και ο Ορφανακος.
Ο Ιωνικος θελει τον Μουρικη ο οποιος εχει προταση και απο Πατρα μερια.
Αυτα προς το παρον για Α2 Αθηνας και βλεπουμε.............


Μωρέ...σκυλοψαρομουτσούνα. ο...Ψηλός είναι εντάξει και ας τα χώνει και ας έχει και...εμμονές, όπως λες!!

Να δεις που θα τα βρείτε στο τέλος...

Για τον Νηρέα τα πράγματα είναι γενικά δύσκολα, αφού έχει πολλές πληγές από παλιά και πολλοί είναι αυτοί που δεν θέλουν να πάνε εκεί αφού δεν υπάρχει...επιταγή ούτε λέπι!!! Γι' αυτό και έγραψε για χυλλόπιτες ο Ψηλός.

Ο Μουρίκης, όπως και ο Κουτσιαλής έχουν γνωστό τον Βάσσο από τον Πανιώνιο και γι' αυτό τον λόγο σε παραπέμπω στο προηγούμενο ποστ μου.

Να σου προσθέσω πως και ο Κουτσιαλής έχει μιλήσει με ομάδα από...Πάτρα!!!

Για τον Μ.Δήμου περίμενε γιατί έχει ζουμί η υπόθεση(ΚΟΠΙ, Περιστέρι κα)

Όσο για τον Λεμπέση, έτσι είναι τα πράγματα πάνω κάτω γιατί το φιλετάκι είναι καλό και δεν νομίζω να έχει πρόβλημα να γίνει και καμιά μεταγραφή εκτός δικού του πλάνου. Άλλωστε έχει τον τρόπο του ο Φώντας αν κάποιον δεν...

Για την Χαλκίδα θα έγραφα πολλά αλλά με...πρόλαβες(ούτε να δουλέψει δεν μπορεί κανείς, τσ τσ τσ). Γενικά η Χαλκίδα πνέει τα λίσθια που λέγαν οι πρόγονοί μας.. Αν δεν είναι το μοιραίο φέτος θα είναι του χρόνου ή του παραχρόνου. Οι παράγοντες έχουν βαρεθεί ή λακίσει, παίκτες δεν έχουν βγει άλλοι, πολλά τα λεφτά να συντηρηθεί η ομάδα με υλικό από μεταγραφές...

Οι Μερκουριάδηδες, το έγραψα κιόλας προτάθηκαν στην Πάτρα, ο Αλαφάκης θα ήθελε να ακολουθήσει τον Σελετόπουλο στο ΚΟΠΙ, ο Ορφανάκος έχει πρόταση και από Α2(Αθήνα) και από Α1(Αθήνα και επαρχία). Ο Σταύρου μπορεί να μην είναι σε ομάδα Α1, Α2 φέτος(!!!) και ο Φιρφιλιώνης έχει σχεδόν κλείσει σε Α2(Αθήνα).

Για τον ΟΦΗ, δεν κουνιέται φύλλο αφού περιμένουν να δουν ποιοί παίκτες θα κατηφορήσουν σε σχολές και μετά βλέπουμε...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφικά Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

cron