Μεταγραφικό αλαλούμ..

Ανοικτή συζήτηση για τις μετακινήσεις αθλητών - προπονητών και άλλα μεταγραφικά θέματα στον ελληνικό και διεθνές χώρο της υδατοσφαίρισης

Συντονιστής: Lambros10

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Ιούλ 30, 2007 6:31 pm

COACHFK έγραψε:Η οικογένεια μεγαλώνει…

Την απόκτηση του Χρήστου Αφρουδάκη ανακοίνωσε η ομάδα πόλο του Ολυμπιακού για τα επόμενα δυο χρόνια. Έτσι μετά τον Γιώργο Αφρουδάκη που μεταγράφηκε στους «ερυθρολεύκους» το καλοκαίρι του 2006, σειρά πήρε ο αδερφός του, Χρήστος. Ο 23χρονος περιφερειακός απέρριψε πρόταση του Εθνικού για ανανέωση του συμβολαίου του, με αποτέλεσμα να μπει στο στόχαστρο του Βαγγέλη Πάτερου. Ο διεθνής άσος ικανοποιήθηκε από την πρόταση που του κατέθεσαν οι Πρωταθλητές Ελλάδας, αποφασίζοντας να συνεχίσει εκεί την καριέρα του.

Αναλυτικά η ανακοίνωση: «Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ανακοινώνει την απόκτηση του 23χρονου διεθνούς περιφερειακού, Χρήστου Αφρουδάκη, για τα επόμενα δύο χρόνια».

H καριέρα του...

2002-03 Βουλιαγμένη
2003-04 Βουλιαγμένη
2004-05 Ποζίλιπο
2005-06 Ποζίλιπο
2006-07 Εθνικός

ΠΗΓΗ: ΣΠΟΡΦΜ

ΥΓ: Πιο φρέσκο νέο δεν γίνεται αφού πριν από λίγο ανέβηκε η είδηση...


Μου φαινεται οτι τα ΣΚ σταματας να δημοσιογραφεις. Γιατι τωρα σε βλεπω παλι στα οπλα και ανανεωμενο.
Προσφορα στο φορουμ θα ειναι να μας μεταφερεις κατι πιπερατο η κατι που τα ΜΜΕ δεν αναφερουν.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Ιούλ 30, 2007 7:09 pm

Τα ΣΚ κάνω το μπανάκι μου, ξελαμπικάρω και λίγο, σύμφωνα με τις οδηγίες των...γιατρών του φόρουμ, και το ρεπορτάζ το...δημοσιεύω όταν είναι τελειωμένο.

Τα "πιπεράτα" είναι άλλων...συναδέλφων ιδιότητα.

Την επόμενη εβδομάδα, καλώς εχόντων των πραγμάτων θα έχουμε και μια εικόνα από το ποιός προπονητής θα είναι που.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Ιούλ 30, 2007 8:03 pm

ΕΝΣΤΑΣΗ Κε Πρόεδρε!!!

Εγκάθετοι...αλεξιπτωτιστές δημοσιογράφοι μου παίρνουν το...ψωμί μου.

Θα το σκεφτώ πολύ να συμπληρώσω τα ερωτηματικά καθώς νομίζω ότι εμπαίζομαι οριζοντίως και καθέτως.

ΑΙΣΧΟΣ, ΑΙΣΧΟΣ...

ΥΓ Στην Χίο ετοιμάζονται για πρόταση μείωσης αποδοχών στον Άντριτς, όμως τίποτα δεν έχει γίνει λόγω των επικείμενων εκλογών.

Περισσότερα σε...έκτακτο δελτίο.
Μείνετε...συνδεδεμένοι!!!
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Ιούλ 30, 2007 9:13 pm

COACHFK έγραψε:ΕΝΣΤΑΣΗ Κε Πρόεδρε!!!

Εγκάθετοι...αλεξιπτωτιστές δημοσιογράφοι μου παίρνουν το...ψωμί μου.

Θα το σκεφτώ πολύ να συμπληρώσω τα ερωτηματικά καθώς νομίζω ότι εμπαίζομαι οριζοντίως και καθέτως.

ΑΙΣΧΟΣ, ΑΙΣΧΟΣ...

ΥΓ Στην Χίο ετοιμάζονται για πρόταση μείωσης αποδοχών στον Άντριτς, όμως τίποτα δεν έχει γίνει λόγω των επικείμενων εκλογών.

Περισσότερα σε...έκτακτο δελτίο.
Μείνετε...συνδεδεμένοι!!!


Ολοι μας τελικα εχουμε το μικροβιο του δημοσιογραφου μεσα μας. Με παραδεχεσαι?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Αύγ 01, 2007 1:21 pm

Πάει... Δεν υπάρχει ελπίδα!!!

Α, ρε σκυλοψαρομουτσούνα!!!

Ξύπνησες σε όλους το δημοσιογράφο που είχαν κρυμμένο μέσα τους.

Προσεξτε όμως τώρα γιατί θα σας τα χώσει και εσάς που απλώς αναδημοσιεύετε τις ειδήσεις αντί να γραφετε τίποτα πιπεράτα και σχόλια!!!
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Αύγ 03, 2007 7:29 am

COACHFK έγραψε:Στην ομάδα πόλο της Γλυφάδας θα συνεχίσει την καριέρα της η Εύη Μωραϊτίδου. Η έμπειρη αθλήτρια δεν θέλησε να ανανεώσει το συμβόλαιο της με τον Ολυμπιακό, προτιμώντας την επιστροφή στην Γλυφάδα, μετά την "περιπλάνησή" της με ιδιαίτερη επιτυχία στην Βουλιαγμένη και τον Ολυμπιακό, με την οποία συμφώνησε για συμβόλαιο διάρκειας δυο ετών.

Με αυτό τον τρόπο η Γλυφάδα ισοφάρισε, κατά κάποιο τρόπο την μετακόμιση στον Ολυμπιακό της Γιακάεβα και του Χ.Παυλίδη.


Εισαι απαραδεκτος γιατι δεν ανεφερες τις πηγες σου. Τι σοι δημοσιογραφος εισαι εσυ?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Αύγ 03, 2007 9:12 am

sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:Στην ομάδα πόλο της Γλυφάδας θα συνεχίσει την καριέρα της η Εύη Μωραϊτίδου. Η έμπειρη αθλήτρια δεν θέλησε να ανανεώσει το συμβόλαιο της με τον Ολυμπιακό, προτιμώντας την επιστροφή στην Γλυφάδα, μετά την "περιπλάνησή" της με ιδιαίτερη επιτυχία στην Βουλιαγμένη και τον Ολυμπιακό, με την οποία συμφώνησε για συμβόλαιο διάρκειας δυο ετών.

Με αυτό τον τρόπο η Γλυφάδα ισοφάρισε, κατά κάποιο τρόπο την μετακόμιση στον Ολυμπιακό της Γιακάεβα και του Χ.Παυλίδη.


Εισαι απαραδεκτος γιατι δεν ανεφερες τις πηγες σου. Τι σοι δημοσιογραφος εισαι εσυ?


Μπορείς να διαλέξεις μεταξύ: Σάριζα, Λουτράκι και Καραντάνη!!!!

χαχαχαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Αύγ 03, 2007 9:17 am

Η σκυλοψαρομουτσούνα...έγραψε!!!

Με τα αλλα μου ερωτηματικα τι γινεται ρε δημοσιογραφε της κακιας ωρας? Ποσες μερες πρεπει να περασουν για να κανεις ενα σωστο ρεπορταζ? Αστο καλυτερα, δεν σου παει, μονο για copy paste εισαι............

ΥΓ. Λες να παρουν τον Σελετοπουλο και σαν φουνταριστο? (παικτης προπονητης). Φαινεται οτι τον ειδαν στην τελικη φαση της Β και θα τους αρεσε.

Οι πηγές μου(κοίτα πιο πάνω)στέρεψαν!!! Περιμένω καινούρια...ροή πληροφοριών από βδομάδα, όπως έχω δεσμευθεί.

Όσο για τον Σελετόπουλο, μάλλον δεν παίζει να πάρει και μεταγραφή αφού αν ήταν έτσι θα ανέβαινε την κατηγορία με τον Άρη Κάμπου...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Αύγ 03, 2007 10:14 am

sharkface έγραψε:Εχω ρεπορταζ που καιει. Η πηγη μου ειναι ο (ασε καλυτερα να μην τον αποκαλυψω).
Το ρεπορταζ γινεται υπο μορφη κουιζ και αναφερεται στους σχετικα καταρτισμενους με το αθλημα.

Προπονητης ο οποιος δουλευε στην Α2 αναλαμβανει παιδικη ομαδα της Αθηνας.
Επισης παικτες απο επαρχιακη ομαδα της Α2 ψαχνονται να φυγουν.
Αλλαξε προπονητης σε ομαδα της Α2 της Θεσσαλιας και νεος ειναι ο πρωην εφορος (ο λογος ειναι κυρια οικονομικος).
3 παικτες της Α1 απο επαρχια, μετακομιζουν με μετοικηση σε ομαδες της Αθηνας (Α1 και Α2).
Νεος προπονητης στην Πετρουπολη πρωην παικτης μεγαλης ομαδας της παραλιας και την τελευταια χρονια της Α2.

Αυτο ειναι περιπου το 3-4% των ειδησεων που γνωριζω. Δεν αποκαλυπτω ομως τις πηγες μου για να μπορω να σας ενημερωνω συνεχεια. Οχι οπως καποιοι αλλοι που κανουν copy paste...................


Άντε, λοιπόν...

Ζηλέψαμε και βγάλαμε το δημοσιογράφο που όλοι κρύβουμε μέσα μας στη φόρα;;;

Αλλά έτσι είναι! Πρώτα κάτι το κατηγορούμε και όταν βλέπουμε ότι δεν μπορούμε να το φτάσουμε το ασπαζόμαστε μπας και προλάβουμε να μείνουμε στο...τρένο!!!

Ε! όχι λοιπόν η αντιδημοσιογραφία δεν θα περάσει. Αυτό το μετερίζι που το χτίσαμε με χίλια βάσανα...Μα τι γράφω;;;

Αι! Πάει τό 'χασα. Μου κάνουν αντίπραξη όλοι και το χάνω το παιχνίδι. Τωρά αρχίζουν να δίνουν και κουϊζ για να πουλήσουν οι ανταγωνιστές.

Σε λίγο θα αρχίζουν να μοιράζουν cd, dvd με ταινίες, επιτυχίες και κωμικά ευτράπελα απο την πισίνα και όχι μόνο.

Τρέμετε πισίνες. Φοβού την κρυφή κάμερα του...ρεπόρτερ με τις κρυφές πηγές!!!
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Αύγ 03, 2007 1:35 pm

Εχεις τελικα πολυ πλακα. Αναδημοσιευεις ειδησεις και το παιζεις ξυπνιος, ενω εισαι κοιμισμενος γενικως.
Αμφιβαλλω αν καταλαβες πανω απο ενα κουιζ, απο αυτα που εθεσα.
Εννοειται οτι ξεβρακωνεσαι συνεχεια και χανεις τον ελεγχο σου πλεον πολυ συχνα. Το εχεις ριξει στην πλακα αλλα φαινεται καθαρα οτι δεν σου παει αυτο καθολου.......
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Re: imarton

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Αύγ 06, 2007 11:55 am

statler έγραψε:re pou sas vrikame esas? mipws na arxisoume na ekdidoume kai periodiko me themata tou polo?
entometa3i, exw xasei ti mpala me ola auta pou grafete. pios exei paei pou kai pios thelei na figei apo pou...
Alitheia, enas proponitis ti lefta mporei na zitaei? (analoga kai tin katigoreia vevaia)


Καλή ιδέα, αν βρεθεί κάποιος να την χρηματοδοτήσει και να την στηρίξει ο χώρος. Θα βάλουμε και τον σκυλοψαρομουτσούνα να φτιάξει το ρόστερ ξεκινώντας από τον...μάνατζερ και έτοιμοι(χαχαχαχα)!!!!

Για τους προπονητές και τα λεφτά που ζητάνε, πρώτα να ρωτάς αν τα παίρνουν... Τώρα για τις ταρίφες υπάρχουν από όλα. Από την στιγμή που το άθλημα δεν είναι επαγγελματικό και αντίστοιχα οι επαγγελματίες προπονητές δεν είναι πολλοί για να υπάρχει ένα πλαφόν ανά κατηγορία καταλαβαίνεις ότι όποιος θέλει ζητάει ότι θέλει.

Γι αυτό άστο καλύτερα καθώς στην ίδια κατηγορία μπορεί να δεις πολύ μεγάλες διαφορές.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Αύγ 08, 2007 12:29 am

sharkface έγραψε:Οι αλλοι 3 που αναφερεις για το Περιστερι ποιοι ειναι? Και ο Μαρουλης ειναι τοσο καλος ωστε να ανεβασει μονος του (σαν παικτης) μια ομαδα? Μαλλον δεν γνωριζεις πολλα απο το αθλημα.
Οι κορυφαιοι που αναφερεις ειναι διεθνεις η αναφερεσαι στην Α2? Εγω παντως ξερω παρα πολλους οι οποιοι αλλαζουν ομαδα εξαιτιας του προπονητη.....

Δεν ξερω τιποτα για το αθλημα αλλα ξερω τους αλλους τρεις :lol:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Αύγ 08, 2007 8:16 am

TooTall έγραψε:
sharkface έγραψε:Οι αλλοι 3 που αναφερεις για το Περιστερι ποιοι ειναι? Και ο Μαρουλης ειναι τοσο καλος ωστε να ανεβασει μονος του (σαν παικτης) μια ομαδα? Μαλλον δεν γνωριζεις πολλα απο το αθλημα.
Οι κορυφαιοι που αναφερεις ειναι διεθνεις η αναφερεσαι στην Α2? Εγω παντως ξερω παρα πολλους οι οποιοι αλλαζουν ομαδα εξαιτιας του προπονητη.....

Δεν ξερω τιποτα για το αθλημα αλλα ξερω τους αλλους τρεις :lol:


Φιλοι σου ειναι και τους προωθεις? Γιατι δεν μας τους λες να τους μαθουμε?
Αλλα τι να περιμενεις απο καποιον που δηλωνει ασχετος?????
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Αύγ 08, 2007 10:00 am

Εγω tootall σε λυπαμαι που το παιζεις γνωστης του χωρου, αλλα μαλλον εισαι κι εσυ αστα να πανε.
Εννοεις οτι ο Θεοδοσιου θα παιξει και οχι ο Μουρμουρας? Εισαι μεγαλος ασχετος!!!!!!!!!!!!!!!!
Χρησιμοποιεις κι εσυ την ανωνυμια μου, ειναι ωραιο τρυπακι για να αποφευγεις τις απαντησεις. Εξαλλου δεν ειδα πουθενα να αναφερεται το δικο σου ονομα (ουτε φυσικα ενδιαφερομαι να το μαθω).
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Αύγ 08, 2007 10:08 am

sharkface έγραψε:Εγω tootall σε λυπαμαι που το παιζεις γνωστης του χωρου, αλλα μαλλον εισαι κι εσυ αστα να πανε.
Εννοεις οτι ο Θεοδοσιου θα παιξει και οχι ο Μουρμουρας? Εισαι μεγαλος ασχετος!!!!!!!!!!!!!!!!
Χρησιμοποιεις κι εσυ την ανωνυμια μου, ειναι ωραιο τρυπακι για να αποφευγεις τις απαντησεις. Εξαλλου δεν ειδα πουθενα να αναφερεται το δικο σου ονομα (ουτε φυσικα ενδιαφερομαι να το μαθω).

Εισαι φρεσκος εδω γιαυτο δεν το ξερεις, θα μαθεις με τον καιρο οτι ξερουν και οι αλλοι, υπομονη. Οσο για τον Ακη και τον Νικο, εγραψα οτι ο Ακης ειναι 5η μεταγραφη τους, οχι οτι θα παιξει αυτος απαραιτητα. Διαβαζουμε πρωτα και μετα βαζουμε θαυμαστικα ε; :lol:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Αύγ 08, 2007 5:10 pm

Μαλλον δεν ξερεις να εκφραστεις!!!!!
Προς το παρον η 5η τους οπως λες μεταγραφη (οχι πολυ μεγαλη αλλα οπως αφηνεις να εννοηθει πολυ καλη) δεν νομιζω να τρομαζει κανεναν απο τους διεκδικητες.
Αν υποθεσουμε οτι το Περιστερι θα παρει τοσο καλους παικτες οπως λες (παρολα αυτα ουτε καν τους αναφερεις), δεν πρεπει να εχει και εναν προπονητη καλο για να τους καθοδηγησει? Η θα παιξουν μονοι τους?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Αύγ 08, 2007 8:13 pm

sharkface έγραψε:Μαλλον δεν ξερεις να εκφραστεις!!!!!

Βρε λες;

sharkface έγραψε:Προς το παρον η 5η τους οπως λες μεταγραφη (οχι πολυ μεγαλη αλλα οπως αφηνεις να εννοηθει πολυ καλη).

αυτο καταλαβες;

sharkface έγραψε:Αν υποθεσουμε οτι το Περιστερι θα παρει τοσο καλους παικτες οπως λες (παρολα αυτα ουτε καν τους αναφερεις), δεν πρεπει να εχει και εναν προπονητη καλο για να τους καθοδηγησει? Η θα παιξουν μονοι τους?

Εχουν και απο αυτον απο οσο ξερω, παρε μερικα τηλεφωνα να μαθεις ποιος ειναι :wink:
Τελευταία επεξεργασία από TooTall και Τετ Αύγ 08, 2007 10:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό pzozef » Πέμ Αύγ 09, 2007 10:44 am

sharkface έγραψε:Επισης θα ηθελα εκ των υστερων να πω (για ευνοητους λογους), οτι η Συρος θα μπορουσε να μην ανεβαινε φετος αν οι ομαδες ειχαν κανει ενσταση για τον Κρητικο και τον Σακελη,οι οποιοι ειναι εν ενεργεια προπονητες, αλλα δεν ειχαν καταθεσει τις αδειες τους στην ΚΟΕ. Τωρα ειναι αργα για δακρυα................


Λυπαμαι αλλα τα πραγματα δεν τα ξερεις καλα...η μαλλον δεν στα ειπαν καλα. Για ανετρεξε λιγο καλυτερα στην ΚΟΕ. Απο την πλευρα του Ν.Ο.Σύρου ό,τι ήταν απαραίτητο να γινει έγινε!
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

Δημοσίευσηαπό sharkface » Πέμ Αύγ 09, 2007 11:35 am

pzozef έγραψε:
sharkface έγραψε:Επισης θα ηθελα εκ των υστερων να πω (για ευνοητους λογους), οτι η Συρος θα μπορουσε να μην ανεβαινε φετος αν οι ομαδες ειχαν κανει ενσταση για τον Κρητικο και τον Σακελη,οι οποιοι ειναι εν ενεργεια προπονητες, αλλα δεν ειχαν καταθεσει τις αδειες τους στην ΚΟΕ. Τωρα ειναι αργα για δακρυα................


Λυπαμαι αλλα τα πραγματα δεν τα ξερεις καλα...η μαλλον δεν στα ειπαν καλα. Για ανετρεξε λιγο καλυτερα στην ΚΟΕ. Απο την πλευρα του Ν.Ο.Σύρου ό,τι ήταν απαραίτητο να γινει έγινε!


Μου φαινεται οτι εσυ δεν τα ξερεις καλα. Ρωτα καλυτερα τον Κρητικο να σου πει τι κινησεις εκανε αλλα κυριως ποτε τις εκανε. Εξαλλου η ομαδα δεν εχει να κανει τιποτα για αυτο. Ειναι καθαρα θεμα του παικτη-προπονητη.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Πέμ Αύγ 09, 2007 11:45 am

Μολις εμαθα οτι αδερφοι Παυλακη παρα τη σφηνα του Ιωνικου πανε φουλ για Νηρεα, αμοιβη σε ειδος (τυροπιτες). Ηταν παντα ονειρο τους να παιξουν για τον Γιακουματο απο οσο ξερω.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφικά Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron