Μεταγραφικό αλαλούμ.. ΙΙ

Ανοικτή συζήτηση για τις μετακινήσεις αθλητών - προπονητών και άλλα μεταγραφικά θέματα στον ελληνικό και διεθνές χώρο της υδατοσφαίρισης

Συντονιστής: Lambros10

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Σεπ 27, 2007 1:49 pm

TooTall,

για πες μας σε ποιά ομάδα του Βόλου έκλεισαν ο Κοντοβάς και ο Παύλου;

Η πηγή μου λέει πως πήγαν για 3 χιλιάρικα έκαστος. Ξέρεις κάτι;
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό TooTall » Πέμ Σεπ 27, 2007 2:16 pm

COACHFK έγραψε:για πες μας σε ποιά ομάδα του Βόλου έκλεισαν ο Κοντοβάς και ο Παύλου; Η πηγή μου λέει πως πήγαν για 3 χιλιάρικα έκαστος. Ξέρεις κάτι;

Οτι ο Παυλου εχει κλεισει αλλου.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Πέμ Σεπ 27, 2007 2:28 pm

COACHFK έγραψε:Λογικό το βλέπω, κάποιος που έχει τελειώσει το συμβόλαιό του, να γυρίζει την "αγορά" και να δίνει το παρόν.

Υπαρχουν τροποι και τροποι.

COACHFK έγραψε:Πάντως για τον Γιάννη υπάρχουν αρκετές ομάδες Α2 και κάποιες από Α1, που θα ήθελαν να τον έχουν στο ρόστερ τους.

Πεδιο δοξης λαμπρο! Ελευθερος ηταν αν τον ηθελαν, οπως λενε, ας τον επερναν.

COACHFK έγραψε:Τέλος να πούμε πως υπήρξε μια πρόταση από άλλη ομάδα Α2 (επαρχίας), με χρήματα και σπίτι, που όμως έγινε αφού είχε συμφωνήσει με τον ΝΟΒΑ.

Αποκλειστικα λοιπον σας αποκαλυπτω οτι μετα την υπογραφη του Αφρουδακη στον Ολυμπιακο υπηρξε προταση και απο τον ΟΥΚ, παρα τριχα δεν προλαβαμε :lol: Ενταξει, ο καθενας λεει οτι θελει, αυτο που ξερω εγω ειναι οτι ολες οι επαρχιακες ομαδες που προσφερουν <σπιτι και χρηματα> (δεν ειναι πολλες) ειχαν ειδοποιηθει για τη διαθεσιμοτητα του συγκεκριμενου παιχτη στην τιμη που ειπα.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Πέμ Σεπ 27, 2007 3:08 pm

TooTall έγραψε:
COACHFK έγραψε:Λογικό το βλέπω, κάποιος που έχει τελειώσει το συμβόλαιό του, να γυρίζει την "αγορά" και να δίνει το παρόν.

Υπαρχουν τροποι και τροποι.

COACHFK έγραψε:Πάντως για τον Γιάννη υπάρχουν αρκετές ομάδες Α2 και κάποιες από Α1, που θα ήθελαν να τον έχουν στο ρόστερ τους.

Πεδιο δοξης λαμπρο! Ελευθερος ηταν αν τον ηθελαν, οπως λενε, ας τον επερναν.

COACHFK έγραψε:Τέλος να πούμε πως υπήρξε μια πρόταση από άλλη ομάδα Α2 (επαρχίας), με χρήματα και σπίτι, που όμως έγινε αφού είχε συμφωνήσει με τον ΝΟΒΑ.

Αποκλειστικα λοιπον σας αποκαλυπτω οτι μετα την υπογραφη του Αφρουδακη στον Ολυμπιακο υπηρξε προταση και απο τον ΟΥΚ, παρα τριχα δεν προλαβαμε :lol: Ενταξει, ο καθενας λεει οτι θελει, αυτο που ξερω εγω ειναι οτι ολες οι επαρχιακες ομαδες που προσφερουν <σπιτι και χρηματα> (δεν ειναι πολλες) ειχαν ειδοποιηθει για τη διαθεσιμοτητα του συγκεκριμενου παιχτη στην τιμη που ειπα.


Ενας καλος Παπαγιαννακης ειναι πολυτελεια για οποιαδηποτε ομαδα Α2. Ομως ο ιδιος δεν το καταλαβαινει. Κριμα...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό alex11 » Πέμ Σεπ 27, 2007 5:12 pm

TooTall έγραψε:
COACHFK έγραψε:για πες μας σε ποιά ομάδα του Βόλου έκλεισαν ο Κοντοβάς και ο Παύλου; Η πηγή μου λέει πως πήγαν για 3 χιλιάρικα έκαστος. Ξέρεις κάτι;

Οτι ο Παυλου εχει κλεισει αλλου.


N.Ο.Λ
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Re: ...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Σεπ 28, 2007 9:01 am

alex11 έγραψε:
TooTall έγραψε:
COACHFK έγραψε:για πες μας σε ποιά ομάδα του Βόλου έκλεισαν ο Κοντοβάς και ο Παύλου; Η πηγή μου λέει πως πήγαν για 3 χιλιάρικα έκαστος. Ξέρεις κάτι;

Οτι ο Παυλου εχει κλεισει αλλου.


N.Ο.Λ


Σωστά, και οι δύο, και συγνώμη για την...παραπληροφόρηση. Θα μαπλώσω την...πηγή μου που με εξέθεσε.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Σεπ 28, 2007 9:12 am

Συμφωνώ με τον σκυλοψαρομουτσούνα, για τον Γιάννη.

Και πέρυσι έκανε ένα καλό πρωτάθλημα. Όταν η ομάδα του τον χρειάστηκε έδωσε λύσεις.

Απλώς, νομίζω ότι και ο ίδιος δεν πίεσε τον εαυτό του αρκετά για να κάνει το βήμα παραπάνω.

Βέβαια οι πληροφορίες από τον ΝΟΒΑ λένε ότι φέτος, θεωρούν ότι η ομάδα τους θα είναι πιο δυνατή από πέρυσι.

Είδωμεν.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Παρ Σεπ 28, 2007 10:14 am

Παντως αν θες να γελασεις ρωτα την πηγη που σου λεει ολα αυτα να σου πει:
α) τι εγινε με τον Κλοτσικα που ειχε συμφωνησει με τον ΝΟΒΑ αλλα την εκανε για τον Αρη χωρις λεφτα και τρεχοντας
β) γιατι παιρνουν τηλεφωνα σε παιχτες απο αλλες ομαδες και τι χαρωπα τους λενε

ΥΓ Χθες εθεαθει Τονι Κ. στην προπονηση του Ιωνικου :wink:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Σεπ 28, 2007 10:38 am

ΥΓ Χθες εθεαθει Τονι Κ. στην προπονηση του Ιωνικου :wink:[/quote]


Πηγε πακετο απο οτι φαινεται με τον Μπουλουγουρα. Και κλαμα ο Τακης....
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Σεπ 28, 2007 10:40 am

Εμαθα οτι η Χαλκιδα πηρε τον πρωην τερματοφυλακα του ΝΟΒΑ Καμπανταη. Ισχυει? Κι αν ισχυει, φουνταριστο θα τον βαλουν? Γιατι τερματοφυλακα εχουν εκει, εκτος κι αν εφυγε κι αυτος...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Σεπ 28, 2007 11:54 am

TooTall έγραψε:Παντως αν θες να γελασεις ρωτα την πηγη που σου λεει ολα αυτα να σου πει:
α) τι εγινε με τον Κλοτσικα που ειχε συμφωνησει με τον ΝΟΒΑ αλλα την εκανε για τον Αρη χωρις λεφτα και τρεχοντας
β) γιατι παιρνουν τηλεφωνα σε παιχτες απο αλλες ομαδες και τι χαρωπα τους λενε

ΥΓ Χθες εθεαθει Τονι Κ. στην προπονηση του Ιωνικου :wink:


Η πηγή, δεν ήταν από Βόλο. Και αυτή ακριβώς είναι και η μ@λ@κι@ μου, αφού από την στιγμή που έχω καλή πηγή από τον Βόλο δεν το διαστάυρωσα πρώτα και απλώς το...ξεφούρνισα.

Όχι τιποτε άλλο, αλλά θα με κράξει ο σκυλοψαρομουτσούνας, τώρα!!!

Όσο για τον Κλότσικα, έγινε ότι και περίπου με τον Καρύκα. Για τα υπόλοιπα, με τα τηλέφωνα κλπ, η πηγή μου από τον Βόλο, μου λέει ότι καλό είναι να περιμένουμε λίγο πριν αποκαλυφθούν οι παίκτες που έχει κλείσει ο ΝΟΒΑ.

Και επαναλαμβάνω, ότι οι του ΝΟΒΑ είναι πολύ αισιόδοξοι για φέτος...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό TooTall » Παρ Σεπ 28, 2007 12:51 pm

COACHFK έγραψε: Όσο για τον Κλότσικα, έγινε ότι και περίπου με τον Καρύκα.

Εννοεις οτι ειπαν και στον Καρυκα πως αποφασισαν ξαφνικα οτι τα λεφτα που ειχαν συμφωνησει ενα μηνα πριν ηταν υπερβολικα για την αξια του; :lol:

COACHFK έγραψε: ... η πηγή μου από τον Βόλο, μου λέει ότι καλό είναι να περιμένουμε λίγο πριν αποκαλυφθούν οι παίκτες που έχει κλείσει ο ΝΟΒΑ.

Δεν ειναι απλα καλο, ειναι αναγκαιο γιατι δεν εχουν κλεισει παρα τις απεγνωσμενες προσπαθειες γνωστου παιχτη-μανατζερ και τα τηλεφωνα σε παιχτες αλλων ομαδων :wink:

COACHFK έγραψε:Και επαναλαμβάνω, ότι οι του ΝΟΒΑ είναι πολύ αισιόδοξοι για φέτος...

Καλο πραγμα η αισιοδοξια :lol:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Σεπ 28, 2007 2:18 pm

TooTall έγραψε:
COACHFK έγραψε: Όσο για τον Κλότσικα, έγινε ότι και περίπου με τον Καρύκα.

Εννοεις οτι ειπαν και στον Καρυκα πως αποφασισαν ξαφνικα οτι τα λεφτα που ειχαν συμφωνησει ενα μηνα πριν ηταν υπερβολικα για την αξια του; :lol:

COACHFK έγραψε: ... η πηγή μου από τον Βόλο, μου λέει ότι καλό είναι να περιμένουμε λίγο πριν αποκαλυφθούν οι παίκτες που έχει κλείσει ο ΝΟΒΑ.

Δεν ειναι απλα καλο, ειναι αναγκαιο γιατι δεν εχουν κλεισει παρα τις απεγνωσμενες προσπαθειες γνωστου παιχτη-μανατζερ και τα τηλεφωνα σε παιχτες αλλων ομαδων :wink:

COACHFK έγραψε:Και επαναλαμβάνω, ότι οι του ΝΟΒΑ είναι πολύ αισιόδοξοι για φέτος...

Καλο πραγμα η αισιοδοξια :lol:


Θα εχουν απο οτι φαινεται μεγαλο ενδιαφερον τα φετινα ματσακια μεταξυ των 2 Βολων. Εκτος κι αν ο καλος Βολος διαλυθει οπως λεει ο tootall...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Σεπ 28, 2007 2:20 pm

COACHFK έγραψε:
TooTall έγραψε:
Όχι τιποτε άλλο, αλλά θα με κράξει ο σκυλοψαρομουτσούνας, τώρα!!!

.


Ε ρε γλεντια, απαραδεκτε δημοσιογραφισκο της κακιας ωρας. Για αυτο δεν σε θελει ο Χελακης!!!!!!!!!!!!!!
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό TooTall » Παρ Σεπ 28, 2007 3:13 pm

sharkface έγραψε:Θα εχουν απο οτι φαινεται μεγαλο ενδιαφερον τα φετινα ματσακια μεταξυ των 2 Βολων.

Οσο και περσι θα εχουν, τιποτα το φοβερο δηλαδη. Υπηρχαν αλλα παιχνιδι με πολυ μεγαλυτερη ενταση και για τις δυο ομαδες.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Σεπ 28, 2007 3:26 pm

sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:
TooTall έγραψε:
Όχι τιποτε άλλο, αλλά θα με κράξει ο σκυλοψαρομουτσούνας, τώρα!!!

.


Ε ρε γλεντια, απαραδεκτε δημοσιογραφισκο της κακιας ωρας. Για αυτο δεν σε θελει ο Χελακης!!!!!!!!!!!!!!


Η αλήθεια είναι ότι του ξέφυγα...ΣΥΡΙΖΑ!!!!

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Σεπ 28, 2007 3:41 pm

TooTall έγραψε:
COACHFK έγραψε: Όσο για τον Κλότσικα, έγινε ότι και περίπου με τον Καρύκα.

Εννοεις οτι ειπαν και στον Καρυκα πως αποφασισαν ξαφνικα οτι τα λεφτα που ειχαν συμφωνησει ενα μηνα πριν ηταν υπερβολικα για την αξια του; :lol:

COACHFK έγραψε: ... η πηγή μου από τον Βόλο, μου λέει ότι καλό είναι να περιμένουμε λίγο πριν αποκαλυφθούν οι παίκτες που έχει κλείσει ο ΝΟΒΑ.

Δεν ειναι απλα καλο, ειναι αναγκαιο γιατι δεν εχουν κλεισει παρα τις απεγνωσμενες προσπαθειες γνωστου παιχτη-μανατζερ και τα τηλεφωνα σε παιχτες αλλων ομαδων :wink:

COACHFK έγραψε:Και επαναλαμβάνω, ότι οι του ΝΟΒΑ είναι πολύ αισιόδοξοι για φέτος...

Καλο πραγμα η αισιοδοξια :lol:


Κοίτα ψηλέ,

επειδή έχω δεσμευτεί να μην μιλήσω για τις μεταγραφές του ΝΟΒΑ, αν και εφ' όσον, γιατί πίσω έχει η αχλάδα την ουρά, επιβεβαιωθούν, ο ΝΟΒΑ θα είναι πολύ υπολογίσιμος αντίπαλος φέτος.

Με οτι στραβά έχει, πάντως θα κάνει καλή πορεία. Όσο για τον Καρύκα δεν είναι και ο πρώτος που του είπαν ότι θα πάρεις κάτι και πήρε λιγότερα ή συμφώνησε να πάρει και του είπαν ότι "δεν απέδωσες τα αναμενόμενα και πάρε αυτά και ευχαριστημένος να είσαι".

Τα κάνουν πολλές ομάδες αυτά. ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Και λέω δυστυχώς γιατί δεν υπάρχει κανένα νομικό πλαίσιο που να κατοχυρώνει τους παίκτες για τις συμφωνίες που έχουν κάνει, και ειδικά σε μικρές κατηγορίες και ακόμα πιο ειδικά μιλητά.

Όσο για επιταγές που έμειναν απλήρωτες και διαμαρτυρήθηκαν ή δεν είχαν αντίκρισμα, οι περισσότεροι θα' πρεπε να ξέρουν ότι αυτό είναι μέρος του ρίσκου που αναλαμβάνουν όταν κάνουν τις προαναφερθείσες συμφωνίες.

Και εδώ καλό είναι να επανενεργοποιήσετε τον σύλλογο σας για να βρείτε κάποια άκρη από τους παραγοντίσκους που λυμαίνονται τον χώρο και παραστήνουν και τους καμπόσους ταυτόχρονα.

ΥΓ Αλήθεια μετά την Άρτα τι έγινε;;; Μήπως ο ΣΕΑΥ επηρεάστηκε από τον μύθο για το...γιοφύρι ή μήπως την...έκανε ο πρωτομάστορας;;;
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Παρ Σεπ 28, 2007 3:50 pm

Νομιζω δεν καταλαβες καλα. Αλλο ο Καρικας που δεν πηρε κατι και αλλο ο Κλοτσικας που συμφωνησε ενα "Α" ποσο, απερριψε τις αλλες του προτασεις και 30 μερες αργοτερα ακουσε καποιον να του λεει οτι πλεον η ομαδα θεωρει οτι δεν αξιζει οσα συμφωνησε αλλα πολυ λιγοτερα. Για τετοιους ανθρωπους μιλαμε.

Και οχι δεν περιμενω απο κανεναν συνδεσμο να με σωσει, αυτοι δεν ειναι ικανοι να σωσουν τους εαυτους τους που ειναι επαγγελματιες. Οπως εγραψα και πιο παλια προτιμω να μην συναλλασομαι καν με ανθρωπους που ολη η πιατσα γνωριζει πως λειτουργουν. Δε χρειαζεται πολυ σοφια και τουλαχιστον εμενα δε με φεσωσε κανεις (για την ακριβεια με φεσωσε ο Εθνικος αλλα τους τα πηρα στο δικαστηριο, τα πιο γλυκα 5000 Ευρω που εχω παρει στη ζωη μου).

ΥΓ Επειδη απο οτι μπορω να φανταστω οτι η πηγη σου ειναι ο Κυριος (με κεφαλαιο) Νικος, θα σου πω οτι καλως ή κακως το θεμα μεταγραφων στον ΝΟΒΑ το χειριζεται το διδυμο της καταστροφης.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Σεπ 28, 2007 4:51 pm

COACHFK έγραψε:
TooTall έγραψε:
COACHFK έγραψε:
ΥΓ Αλήθεια μετά την Άρτα τι έγινε;;; Μήπως ο ΣΕΑΥ επηρεάστηκε από τον μύθο για το...γιοφύρι ή μήπως την...έκανε ο πρωτομάστορας;;;


Απλα, ο Θωμακος πηγε τελικα στον Πανιωνιο και οχι στον Εθνικο.
Δεν λειτουργουν δυστυχως οι συνδεσμοι οποιασδηποτε μορφης στον χωρο μας. Ο Διαθεσοπουλος ειχε προτεινει ουσιαστικα την πληρη επαγγελματικοποιηση του αθληματος, προσφεροντας υποχρεωτικα για ολους, ιδιωτικα συμφωνητικα, τα οποια θα κατετιθοντο στην ομοσπονδια πριν την εναρξη του πρωταθληματος. Φυσικα οι "επαγγελματιες" παικτες φοβηθηκαν την εφορια και οχι μονο. Σκεψου να ειναι υποχρεωμενοι να πληρωσουν τα νομιμα! Εννοειται οτι αυτο το σκεφτηκαν μονο οι υψηλομισθοι, οι οποιοι ομως λιμαινονται τον χωρο και μια ζωη κυτταζουν την παρτι τους. Φταινε βεβαια ολοι οι υπολοιποι που οταν ερχεται η ωρα των εκλογων δεν παρουσιαζονται καν για να εκθεσουν τα προβληματα τους.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Σεπ 28, 2007 4:53 pm

αυτοι δεν ειναι ικανοι να σωσουν τους εαυτους τους που ειναι επαγγελματιες. .[/quote]

Εισαι 100% λαθος. Αυτοι το μονο που κανουν ειναι να σωζουν συνεχως τους εαυτους τους, χρησιμοποιωντας ενιοτε και την Εθνικη Ομαδα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μεταγραφικά Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron