Μεταγραφικό αλαλούμ.. ΙΙ

Ανοικτή συζήτηση για τις μετακινήσεις αθλητών - προπονητών και άλλα μεταγραφικά θέματα στον ελληνικό και διεθνές χώρο της υδατοσφαίρισης

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Τρί Σεπ 04, 2007 6:02 pm

Μια παροιμία λέει : "Όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα μικρό καλάθι.." . Δεν ξέρω αν βρήκε το Καλαμάκι επενδυτή τύπου Δρόσου (μπάσκετ ΑΕΚ) για να αποκτήσει τέτοιους παίκτες αλλά το σενάριο σας αγγίζει τα όρια της επιστημονικής φαντασίας. Οι τρεις παίκτες που αναφέρεται θέλουν τουλάχιστον 15.000 € στην καλύτερη και οικονομικότερη των περιπτώσεων. Αν βρήκε το Καλαμάκι τόσα λεφτά για να δώσει σε 3 παίκτες, τι θα απαντήσουν οι υπόλοιποι παίκτες της ομάδας? Αυτοί οι παίκτες υποτίθεται πως ανέβασαν την ομάδα κατηγορία χωρίς να βάλουν ούτε 1 € στη τσέπη τους. Αν θελήσει να τους ανταμείψει φέτος θα δημιούργησει παίκτες τριών ταχυτήτων στον οικονομικό τομέα. Τους ακριβοπληρωμένους (5.000 και άνω), τους μικρομεσαίους (1.000-1.500) και τους αιώνιους τζαμπατζήδες. Περιμένετε λοιπόν μέχρι οι πληροφορίες σας να μην είναι αέρας κοπανιστός.
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Τρί Σεπ 04, 2007 6:39 pm

re nick h2o ti na sou pw????nomizw oti adika milas toso asxima gia pragmata ta opoia de ksereis kala.katarxin lefta piran kai tis 2 xronies oi paixtes tou kalamakiou oloi.istera to kalamaki exei vrei to tropo kai mporei na parei autous tous paixtes...oso gia to an tha plirwnei fetos tha se pliroforisw oti to kalamaki tha dwsei arketa parapanw stous pio 'xamilomisthous' apo oti dinoun alles omades tis a2 sto 60% tis omadas....telospantwn neotera gia to kalamaki apo tin alli evdomada ektos kai an exoume kati neotero sintoma...
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Σεπ 05, 2007 12:01 am

Ειναι υπεροχα αυτη την εποχη, ολοι ειναι αισιοδοξοι, ολοι εχουν λεφτα, ολοι εχουν στοχους. Και μετα ερχεται ο χειμωνας :lol:

ΥΓ Με δεδομενο οτι ο ΝΟΒΑ μαλλον θα διαλυθει και το οτι στον Ιωνικο οι μυγες ειναι παχες αν το Καλαμακι χωσει τοσο χρημα, μαλλον τον Ιουνιο θα κλαιει τα λεφτα που εδωσε.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Σεπ 05, 2007 11:16 am

TooTall έγραψε:Ειναι υπεροχα αυτη την εποχη, ολοι ειναι αισιοδοξοι, ολοι εχουν λεφτα, ολοι εχουν στοχους. Και μετα ερχεται ο χειμωνας :lol:

ΥΓ Με δεδομενο οτι ο ΝΟΒΑ μαλλον θα διαλυθει και το οτι στον Ιωνικο οι μυγες ειναι παχες αν το Καλαμακι χωσει τοσο χρημα, μαλλον τον Ιουνιο θα κλαιει τα λεφτα που εδωσε.


Ρε κομπλεξ με τον ΝΟΒΑ!!!!!
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Σεπ 05, 2007 11:48 am

sharkface έγραψε:Ρε κομπλεξ με τον ΝΟΒΑ!!!!!

Βρισκεις? Αντε πες οτι εγω εχω κομπλεξ, εσυ ξερεις να μας πεις τι εχει γινει εκει την τελευταια εβδομαδα? Τι διαολο κατι θα ξερεις, ναι?
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Σεπ 05, 2007 11:54 am

TooTall έγραψε:
sharkface έγραψε:Ρε κομπλεξ με τον ΝΟΒΑ!!!!!

Βρισκεις? Αντε πες οτι εγω εχω κομπλεξ, εσυ ξερεις να μας πεις τι εχει γινει εκει την τελευταια εβδομαδα? Τι διαολο κατι θα ξερεις, ναι?


Κατι ξερουμε κι εμεις πολυξερε. Μηπως ο ΟΥΚ ειναι αυτος που ψιλοδιαλυεται? Η δεν σε ενημερωνουν?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Σεπ 05, 2007 12:10 pm

Επειδη εφυγαν οι κολλητοι σου? :lol: Μπααα, εμεις εχουμε κανει τις μεταγραφες μας, αλλη μια θελουμε μεσα στη βδομαδα και τελος.

Αφου κλεισαμε τα του ΟΥΚ για πες μας αφου ξερεις με τον ΝΟΒΑ τι γινεται? Και οταν τελειωσεις εξηγησε γιατι ειμαι κομπλεξικος. Μπορει και να το δεχτω αν εισαι πειστικος.

Ααααα και επειδη δεν εμαθα κατι τελευταια, κανα μαγικο εχει κανει ο μπεμπης ή ακομη?
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Σεπ 05, 2007 12:28 pm

TooTall έγραψε:Επειδη εφυγαν οι κολλητοι σου? :lol: Μπααα, εμεις εχουμε κανει τις μεταγραφες μας, αλλη μια θελουμε μεσα στη βδομαδα και τελος.

Αφου κλεισαμε τα του ΟΥΚ για πες μας αφου ξερεις με τον ΝΟΒΑ τι γινεται? Και οταν τελειωσεις εξηγησε γιατι ειμαι κομπλεξικος. Μπορει και να το δεχτω αν εισαι πειστικος.

Ααααα και επειδη δεν εμαθα κατι τελευταια, κανα μαγικο εχει κανει ο μπεμπης ή ακομη?


Κολλητοι μου ειναι καποιοι που εσυ δεν φανταζεσαι καν. Οι αλλοι ολοι ειναι απλως φιλοι μου. Μεσα σε αυτους ειναι και καποιοι που εφυγαν απο τον ΟΥΚ.
Φυσικα δεν εχω να σου αποδειξω τιποτα γιατι δεν γνωριζεις τα τεκταινομενα του ΝΟΒΑ καλα. Κομπλεξικος με την συγκεκριμενη ομαδα παντως εισαι, και αυτο φαινεται απο ολα τα ποστ που εχεις δημοσιευσει τον τελευταιο χρονο, και αναφερονται σε αυτους.
Για τον μπεμπη καλο θα ηταν να μας ενημερωσει ο coachfk, εγω κατι ψιλα ξερω αλλα δεν τα εχω ακομα διασταυρωσει. Παντως, απο οτι φαινεται, μαλλον σε προβληματιζει η παρουσια του εκει......
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Σεπ 05, 2007 12:40 pm

sharkface έγραψε:Μεσα σε αυτους ειναι και καποιοι που εφυγαν απο τον ΟΥΚ.

Ωραιοτατα. Τωρα πες μας λοιπον πως ειναι δυνατο να λες οτι διαλυεται ο ΟΥΚ επειδη εφυγαν οι συγκεκριμενοι φιλοι σου. Ειμαι οοοοολος αυτια :)

sharkface έγραψε:Φυσικα δεν εχω να σου αποδειξω τιποτα γιατι δεν γνωριζεις τα τεκταινομενα του ΝΟΒΑ καλα.

Εντυπωσιασε με λοιπον, πες μου κατι που εγινε αυτη τη βδομαδα. Ειμαι σιγουρος οτι δεν εχεις ιδεα αλλα σου δινω μια ευκαιρια για να μη λες οτι ειμαι παλιοπαιδο :lol:

sharkface έγραψε:Κομπλεξικος με την συγκεκριμενη ομαδα παντως εισαι, και αυτο φαινεται απο ολα τα ποστ που εχεις δημοσιευσει τον τελευταιο χρονο, και αναφερονται σε αυτους.

Αυτα που λεω για τον ΝΟΒΑ (και ειναι φυσικα γεγονοτα) ειναι οτι ειναι βουτηγμενος στα χρεη, εχει ενα δικαστηριο για οφειλες 130 χιλιαδων ευρω και στο καπακι εκλογες. Τελευταια φορα που τσεκαρα οταν αναφερεσε σε γεγονοτα δεν εισαι κομπλεξικος. Βεβαια αν θες μπορεις να μας δωσεις εναν νεο ορισμο.

sharkface έγραψε:Παντως, απο οτι φαινεται, μαλλον σε προβληματιζει η παρουσια του εκει......

Αν μη τι αλλο, ολη η κατηγορια κραταει την ανασα της :lol:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Σεπ 05, 2007 4:55 pm

TooTall έγραψε:
sharkface έγραψε:Μεσα σε αυτους ειναι και καποιοι που εφυγαν απο τον ΟΥΚ.

Ωραιοτατα. Τωρα πες μας λοιπον πως ειναι δυνατο να λες οτι διαλυεται ο ΟΥΚ επειδη εφυγαν οι συγκεκριμενοι φιλοι σου. Ειμαι οοοοολος αυτια :)

sharkface έγραψε:Φυσικα δεν εχω να σου αποδειξω τιποτα γιατι δεν γνωριζεις τα τεκταινομενα του ΝΟΒΑ καλα.

Εντυπωσιασε με λοιπον, πες μου κατι που εγινε αυτη τη βδομαδα. Ειμαι σιγουρος οτι δεν εχεις ιδεα αλλα σου δινω μια ευκαιρια για να μη λες οτι ειμαι παλιοπαιδο :lol:

sharkface έγραψε:Κομπλεξικος με την συγκεκριμενη ομαδα παντως εισαι, και αυτο φαινεται απο ολα τα ποστ που εχεις δημοσιευσει τον τελευταιο χρονο, και αναφερονται σε αυτους.

Αυτα που λεω για τον ΝΟΒΑ (και ειναι φυσικα γεγονοτα) ειναι οτι ειναι βουτηγμενος στα χρεη, εχει ενα δικαστηριο για οφειλες 130 χιλιαδων ευρω και στο καπακι εκλογες. Τελευταια φορα που τσεκαρα οταν αναφερεσε σε γεγονοτα δεν εισαι κομπλεξικος. Βεβαια αν θες μπορεις να μας δωσεις εναν νεο ορισμο.

sharkface έγραψε:Παντως, απο οτι φαινεται, μαλλον σε προβληματιζει η παρουσια του εκει......

Αν μη τι αλλο, ολη η κατηγορια κραταει την ανασα της :lol:


Ειρωνιες, μιση, παθη και κυριως ζηλια. Μηπως εισαι σεναριογραφος? Μηπως διαβαζεις αρλεκιν? Μηπως σε πειραξανε να τους κανουμε νταντα? Μηπως σε δερνει ο Ζανο?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Σεπ 05, 2007 6:20 pm

Μηπως δεν ξερεις τιποτα και την κανεις συνεχεια πλαγιως; :lol:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Τετ Σεπ 05, 2007 7:26 pm

Για το ΟΥΚ δεν μορω να εκφερω αποψη γιατι δεν ξερω τα παιδια ουτε τη διοικηση.Για το ΝΟΒΑ παντως εχω να πω μονο τα χειροτερα..Το τι βρισιδι εχω ακουσει ως φιλοξενουμενος χωρις να προκαλεσω το παραμικρο απο την κερκιδα ουτε να παιζα με το βαζελο κοντρα στον ολυμπιακο...
Οι εποπτες γραμμων ηταν παντα φυσικα ντοπιοι η με εξοχικη κατοικια στο βολο και μονιμως μεροληπτουσαν υπερ του νοβα.Το ιδιο φυσικα εκαναν και οι διαιτητες οι οποιοι ως δια μαγειας ηταν παντα ο σκαλοχωριτης και αλλος ενας!!Φυσικα περιττο να σας πω οτι δεν εχω παιξει ουτε ενα(!!) παιχνιδι στο Βολο με το ΝΟΒΑ χωρις να δημιουργηθουν επεισοδια...Θυμαμαι μια φορα μαλιστα που εχει αποβληθει ο πρπονητης του Νοβα(αλλο αστερι...) και ανεβηκε στην κερκιδα και εδινε οδηγιες αποκει περπατωντας φυσικα σε ολο!! το μηκος της πισινας μεχρι και πανω απο τον παγκο μας...Περιττο να πω πως ποτε δεν βρηκαμε στημενο τερεν ενω οι ανθρωποι του Βολου παντα εξαφανιζοντουσαν πριν τον αγωνα...
Ειναι πολλα ακομα αλλα πραγματικα βαριεμαι να συνεχισω..Οποιος δεν με πιστευει μπαι δε γουεει εχο 2,3 παιχνιδα σε βιντεο αν θελετε μπορω να τα μοιραστω μαζι σας!!
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Σεπ 05, 2007 8:30 pm

Στον Νηρεα επαιζες/παιζεις?
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Πέμ Σεπ 06, 2007 9:27 am

TooTall έγραψε:Μηπως δεν ξερεις τιποτα και την κανεις συνεχεια πλαγιως; :lol:


Μηπως σε πληροφορουν λαθος? Μηπως αντιλαμβανεσαι τα πραγματα οπως σε βολευουν? Μηπως εχεις διαλεξει λαθος αθλημα? Οι καταδυσεις θα σου ταιριαζαν καλυτερα!
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό St » Πέμ Σεπ 06, 2007 3:37 pm

TooTall έγραψε: Ειναι υπεροχα αυτη την εποχη, ολοι ειναι αισιοδοξοι, ολοι εχουν λεφτα, ολοι εχουν στοχους. Και μετα ερχεται ο χειμωνας :lol:

ΥΓ Με δεδομενο οτι ο ΝΟΒΑ μαλλον θα διαλυθει και το οτι στον Ιωνικο οι μυγες ειναι παχες αν το Καλαμακι χωσει τοσο χρημα, μαλλον τον Ιουνιο θα κλαιει τα λεφτα που εδωσε.


Αν μπορείς πες μου για αυτά τα συμπεράσματα που έχεις
για τoν ΙΩΝΙΚΟ. ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ???
Άβαταρ μέλους
St
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 26, 2007 2:22 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Πέμ Σεπ 06, 2007 4:05 pm

St έγραψε:
TooTall έγραψε: Ειναι υπεροχα αυτη την εποχη, ολοι ειναι αισιοδοξοι, ολοι εχουν λεφτα, ολοι εχουν στοχους. Και μετα ερχεται ο χειμωνας :lol:

ΥΓ Με δεδομενο οτι ο ΝΟΒΑ μαλλον θα διαλυθει και το οτι στον Ιωνικο οι μυγες ειναι παχες αν το Καλαμακι χωσει τοσο χρημα, μαλλον τον Ιουνιο θα κλαιει τα λεφτα που εδωσε.


Αν μπορείς πες μου για αυτά τα συμπεράσματα που έχεις
για τoν ΙΩΝΙΚΟ. ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ???


Μην τρελλαινεσαι φιλε μου. Ο tootall τα ξερει ολα και για ολες τις ομαδες!!!!! Μεχρι που η ομαδαρα του ανεβαινει Α1 (αφου ολοι οι αλλοι οπου ναναι διαλυονται)
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό friendpolo » Πέμ Σεπ 06, 2007 8:57 pm

re nick_h2o se poia omada paizeis twra??kai kathesai kai asxoleisai me to kalamaki...koita na kaneis th douleia sou esy kai ase to pws tha moirasei ta lefta to kalamaki..kai gia na ksereis den tha dwsei 15.000 euro.. 30.000 tha dwsei.oi metagrafes einai oi ekshs: dandolos,koutsougiannis,diaremes,marasoglou,vamvakaris,tourioglou ktl.. kalo xeimwna paixtara kai na erxesai na vlepeis kamia fora to kalamaki pou tha paizei kathe kyriakh...kalh epityxia sthn omada sou..!
friendpolo
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2007 8:24 pm

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Παρ Σεπ 07, 2007 12:24 am

1ον : Τι σημασία έχει το που παίζω εγώ με το τι μεταγραφές κάνει κάθε ομάδα. Το forum αυτό μας δίνει την ευκαιρία να παραθέσουμε τις απόψεις μας σε γενικά πλαίσια, εκτός αν θες να προτείνεις κάτι διαφορετικό και πρωτοπόρο π.χ. ένα forum για κάθε ομάδα ξεχωριστά.

2ον : Έχω επαναλάβει και στο παρελθόν ότι αποτελώ (εγώ και η οικογένεια μου) κομμάτι της ιστορίας του Ν.Ο.Καλαμακίου, επομένως δεν μπορεί κανένας να φιμώνει τις απόψεις μου όταν έχω καλύτερη οπτική της ομάδας (ενεργή συμμετοχή στα διοικητικά).

3ον : Τα 30.000 ευρώ είναι όνειρο καλοκαιρινής νυκτός για σένα και για όποιον άλλο ευελπιστεί σε "βαζάκι με μέλι". Κάποτε όταν το Καλαμάκι ήταν στην κορυφή των εύρωστων (οικονομικά δυνατών) και υγιών σωματείων αποτελούσε έρμαιο κάθε λογής "μισθοφόρου". Με τη νέα τάξη πραγμάτων και τη χρήση της Μαρίνας Αλίμου απ'τα Τουριστικά Ακίνητα, τα έσοδα της ομάδας μειώθηκαν κατά 80 %. Έχεις εσύ την ίδια ενημέρωση με μένα ή μήπως θες να σου φέρω τον ετήσιο απολογισμό και προυπολογισμό για το τμήμα υδατοσφαίρισης της χρονιάς 2006/07?

4ον : Στα ειρωνικά σου σχόλια θα έδινα βάση μόνο αν είχες το θάρρος να μιλήσεις επώνυμα κι όχι πίσω απ'το προσωπείο του "friendpolo". Εσύ θα παίζεις κάθε Κυριακή για να έρχομαι να σε βλέπω..? Ξέρεις είναι η ζωή μου το πόλο και δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό..! Με συντηρεί απ'όλες τις απόψεις.

5ον : Μπορεί να πάρει και Alexander Sapic η ομάδα μόνο με 100.000 ευρώ το χρόνο..? Για να μην καταλήξετε σε λύσεις Μπούα Μπούα..!
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Παρ Σεπ 07, 2007 12:38 am

εγω ακομα ξερεις τι δεν εχω καταλαβει απο τα λεγομενα σου nickh2o; οτι τελικα δε θα γινουν αυτες οι μεταγραφες επειδη δε προκειται να δωθουν χρηματα η αυτοι οι παιχτες θα ερθουν αλλα με πολυ λιγοτερα χρηματα σε σχεση με αυτα που επαιρναν!!!;;;ο friendpolo ειπε καποια ονοματα που μερικα απο αυτα και εγω πρωτη φορα τα ακουσα.ειμαι περιεργος να δω τελικα ποιες θα ειναι οι μεταγραφες τελικα και τοτε τι θα λεμε!!!!τελοςπαντων ειμαστε ολοι εν αναμονη... :D
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό friendpolo » Παρ Σεπ 07, 2007 12:46 am

ti etisious upologismous mou les k vlakeies..to mono pou kserw einai oti istoria enos sullogou einai oi paixtes pou pane to sullogo mprosta...oso gia to oti "i zwi mou einai to polo" tote giati paizeis 3 ethniki k den paizeis a1???ektos k an i zwi sou einai to polo vlepontas to omws mono..oso gia ta lefta tha to doume suntoma...ti paixtes tha parei to kalamaki k ti poreia tha kanei..kai stamata epitelous na krineis..esu vgazeis kakia pros tin omada k den kserw ton logo...sou exei kanei kati o sullogos??
friendpolo
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2007 8:24 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφικά Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες