Σχόλια περί μεταγραφών..

Ανοικτή συζήτηση για τις μετακινήσεις αθλητών - προπονητών και άλλα μεταγραφικά θέματα στον ελληνικό και διεθνές χώρο της υδατοσφαίρισης

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τρί Οκτ 02, 2007 11:15 am

PEREZ έγραψε:Αρχικα μια ερωτηση ποτε τελειωνουν οι μεταγραφες,
στη συνεχεια ολων οι προβλεψεις ειναι ενδιαφερουσες αλλα πιστευω οτι περιμενουμε τις προβλεψεις του naruto που την προηγουμενη χρονια εκανε την καλλιτερη προβλεψη


Θεωρητικά η μεταγραφική περίοδος ολοκληρώθηκε την Κυριακή 30/09/2007. Βέβαια ακόμα υπάρχει τρόπος μεταγραφής αθλητών (παραθυράκια) αλλά για την Α1 κατηγορία θεωρώ πως έχουν ολοκληρωθεί τα ρόστερ των ομάδων.

Σύντομα θα περάσω την ολοκληρωμένη δομή κάθε ομάδας (αθλητές τεχνικό επιτελείο) στην ενότητα "Πρωτάθλημα Α1' Κατηγορίας - Νέα των ομάδων" και η κουβέντα μας μετά θα μεταφερθεί εκεί για κάθε ομάδα ξεχωριστά !
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Οκτ 05, 2007 11:22 am

TooTall έγραψε:
COACHFK έγραψε:Τελικά ο Βαρδαραμάτος έκλεισε στο ΚΟΠΙ και όπως έγινε γνωστό, θα υπάρχει και...γονική βοήθεια στον σύλλογο και όχι μόνο αγωνιστική.

Και μετα μου λετε για τεχνοκρατες, μανατζερ και τριχες. Ενας μπαμπας-χορηγος στο ΚΟΠΙ, ενας μπαμπας-χορηγος στον Ιωνικο και ενας προπονητης-χορηγος στον Νηρεα. Ετσι γινονται οι δουλειες στο Ελλαντα 8)


Γιατι σε ενοχλει αυτο? Μονο μεγαλες εταιρειες μπορουν να ειναι χορηγοι στα διαφορα τμηματα? Σε ολες τις ομαδες δεν υπαρχει καποιος που τα χωνει (πολλα η λιγα δεν εχει σημασια)? Αλλος απροσωπα (βλεπε δημαρχος, και αλλος επειδη εχει τους λογους του, βλεπε μπαμπας με γιο στην ομαδα, η , προσωπικες φιλοδοξιες μεσω της ομαδας κλπ).
Φυσικα δεν συμφωνω με αυτο το μοντελο διοικησης. Εννοειται οτι καποια στιγμη ολο αυτο το σκηνικο θα γυρισει μπουμεραγκ, και τοτε οι ομαδες θα ψαχνονται.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό TooTall » Παρ Οκτ 05, 2007 12:08 pm

sharkface έγραψε:Φυσικα δεν συμφωνω με αυτο το μοντελο διοικησης. Εννοειται οτι καποια στιγμη ολο αυτο το σκηνικο θα γυρισει μπουμεραγκ, και τοτε οι ομαδες θα ψαχνονται.

Αυτο λεω και εγω, αρπα κολα και βλεπουμε καταστασεις
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Οκτ 10, 2007 12:17 am

TooTall έγραψε:
sharkface έγραψε:Φυσικα δεν συμφωνω με αυτο το μοντελο διοικησης. Εννοειται οτι καποια στιγμη ολο αυτο το σκηνικο θα γυρισει μπουμεραγκ, και τοτε οι ομαδες θα ψαχνονται.

Αυτο λεω και εγω, αρπα κολα και βλεπουμε καταστασεις


Παιδια αυτο με τους μπαμπαδες, ειτε το θελουμε ειτε οχι θα γινεται, απο την στιγμη που πολλοι λιγοι ειναι οι συλλογοι, που εχουν ξεκαθαρισει τα οικονομικα τους ειτε με μελη(ολυμπιακος), ειτε με χορηγιες, με εσοδα απο το κολυμβητηριο κλπ κλπ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ (ΟΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ, ΕΝΝΟΩ). για να ξεφυγει καποια ομαδα απο το μοντελο μπαμπας-χορηγος, η ομαδα πρεπει να εχει δικη της πισινα, εσοδα απο χορηγους και καποιους "φιλους" του μανατζερ ή του προπονητη.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Οκτ 10, 2007 9:57 am

Μπα, ακομη και αυτα να εχει χωρις σοβαρα ατομα στη διοικηση δε θα ξεφυγει ποτε. Δες τον Ιωνικο, μια πισινα μονοι τους εχουν πλεον, παιδια η Νικαια ενα σωρο και ομως αυτοι το βιολι τους. Το ιδιο και ο Γιακουματος.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Οκτ 10, 2007 10:35 am

TooTall έγραψε:Μπα, ακομη και αυτα να εχει χωρις σοβαρα ατομα στη διοικηση δε θα ξεφυγει ποτε. Δες τον Ιωνικο, μια πισινα μονοι τους εχουν πλεον, παιδια η Νικαια ενα σωρο και ομως αυτοι το βιολι τους. Το ιδιο και ο Γιακουματος.


Τι εννοεις το βιολι τους?
Ξερω οτι η οργανωση στην πισινα της Νικαιας για το πολο παει πλεον καλα, μετα την ελευση του Βασσου. Εχουν και μεγαλους στοχους.

Ο Νηρεας ηταν ενας μεγαλος οργανισμος, οσο συνδυαζε τα διαφορα κολυμβητηρια στην περιοχη. Ο Γιακουματος, ανεξαρτητα το τι ανθρωπος ειναι, ειχε καταφερει να εχει εσοδα στις αρχες του 2000 περιπου 150.000.000 δρχ. Ειχε επεκταθει ακομα και στο Ψυχικο. Οι κινησεις του ηταν εντυπωσιακες. Τα αποτελεσματα επισης. Ανδρες και γυναικες στην Α1 και μαλιστα οι γυναικες και με αξιωσεις. Οι μικροι σε τελικες φασεις συνεχως. Ο Νηρεας διεθετε πανω απο 1000 παιδια.
Στην συνεχεια, προφανως κουραστηκε, τον καταλαβαν ισως?, τον πολεμησαν?, ζηλεψαν?, απογοητευτηκε?, δεν ξερω τι απο ολα αυτα συνεβη, εξαλλου δεν εχω και την πιο καλη εικονα για αυτον.
Παντως, πρεπει να ξερετε οτι σε καθε χωρο, υπαρχουν ζηλοφθονοι πολλοι. Πολλα που βγαινουν στην φορα ειναι ραδιο αρβυλα, απο ανθρωπους οι οποιοι δεν εχουν δυνατοτητες και μονο κατηγορουν.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Τετ Οκτ 10, 2007 11:28 am

αν μιλάμε για τον ίδιο ιωνικό τότε δυσκολεύομαι να δω τους μεγάλους στόχους που έχει με τι συγκεκριμένη ομάδα...γιατί αν εξαιρέσεις τους 2 μεγάλους που έχει όλοι οι άλλοι είναι καινούριοι μικροί παίχτες...οποτε έχω κάποιες αντιρρήσεις για τους μεγάλους στόχoυς...εκτος αν εννοείς μεγάλους στόχους το να παραμείνει στη κατηγορία προς τισ τελευταίες θέσεις
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Οκτ 10, 2007 11:33 am

sharkface έγραψε:Ξερω οτι η οργανωση στην πισινα της Νικαιας για το πολο παει πλεον καλα, μετα την ελευση του Βασσου. Εχουν και μεγαλους στοχους.

Καλη τους τυχη, με βαση τις επιλογες προσωπων που ακουω οτι εχει γινει νομιζω οτι η κατασταση σε σχεση με περσι ειναι σαφως χειροτερη. Ανεξαρτητα απο αυτο η διοικηση του Ιωνικου τα τελευταια χρονια εχει φεσωσει αρκετο κοσμο.

sharkface έγραψε:Παντως, πρεπει να ξερετε οτι σε καθε χωρο, υπαρχουν ζηλοφθονοι πολλοι. Πολλα που βγαινουν στην φορα ειναι ραδιο αρβυλα, απο ανθρωπους οι οποιοι δεν εχουν δυνατοτητες και μονο κατηγορουν.

Τα φεσια που εχει ριξει και οι εκβιασμοι που εχει κανει για μερικα χιλιαρικα το δελτιο καθε αλλο παρα ζηλια ή ραδιο-αρβυλα ειναι. Δεν υπαρχει χειροτερο μαγαζι απο τον Νηρεα.-
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Οκτ 10, 2007 11:38 am

gtaktt έγραψε:αν μιλάμε για τον ίδιο ιωνικό τότε δυσκολεύομαι να δω τους μεγάλους στόχους που έχει με τι συγκεκριμένη ομάδα...γιατί αν εξαιρέσεις τους 2 μεγάλους που έχει όλοι οι άλλοι είναι καινούριοι μικροί παίχτες...οποτε έχω κάποιες αντιρρήσεις για τους μεγάλους στόχoυς...εκτος αν εννοείς μεγάλους στόχους το να παραμείνει στη κατηγορία προς τισ τελευταίες θέσεις


Εννοεις τους: Μπουλουγουρα, Κουτσογιαννη;
Γιατι εχει παρει και τους: Παυλακη Γ. και τον Γεωργακοπουλο, που παλια ηταν με τον Αλεκο στον Πανιωνιο και ειναι και οι δυο καλοι παικτες, οχι για να κανουν την διαφορα, αλλα αξιοπιστοι για την κατηγορια.

Αν ο Αλεκος δεν εχει ¨διοικητικους" στα ποδια του και τον αφησουν να κανει δουλεια, θα γινει ομαδα ο Ιωνικος. Δυσκολα βεβαια να ξεχαστουν οι παλιες κακες συνηθειες, αλλα παντα υπαρχει ελπιδα...

ΥΓ Βρε καρχαριοφατσα. ποιους αλλους εχει παρει ο Ιωνικος???
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Οκτ 10, 2007 12:04 pm

COACHFK έγραψε:Δυσκολα βεβαια να ξεχαστουν οι παλιες κακες συνηθειες, αλλα παντα υπαρχει ελπιδα...

Αυτη την ελπιδα πουλανε καθε καλοκαιρι οι συστηματικοι μπαταχτσιδες για να κανουν ομαδα.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Οκτ 10, 2007 2:01 pm

COACHFK έγραψε:
gtaktt έγραψε:αν μιλάμε για τον ίδιο ιωνικό τότε δυσκολεύομαι να δω τους μεγάλους στόχους που έχει με τι συγκεκριμένη ομάδα...γιατί αν εξαιρέσεις τους 2 μεγάλους που έχει όλοι οι άλλοι είναι καινούριοι μικροί παίχτες...οποτε έχω κάποιες αντιρρήσεις για τους μεγάλους στόχoυς...εκτος αν εννοείς μεγάλους στόχους το να παραμείνει στη κατηγορία προς τισ τελευταίες θέσεις


Εννοεις τους: Μπουλουγουρα, Κουτσογιαννη;
Γιατι εχει παρει και τους: Παυλακη Γ. και τον Γεωργακοπουλο, που παλια ηταν με τον Αλεκο στον Πανιωνιο και ειναι και οι δυο καλοι παικτες, οχι για να κανουν την διαφορα, αλλα αξιοπιστοι για την κατηγορια.

Αν ο Αλεκος δεν εχει ¨διοικητικους" στα ποδια του και τον αφησουν να κανει δουλεια, θα γινει ομαδα ο Ιωνικος. Δυσκολα βεβαια να ξεχαστουν οι παλιες κακες συνηθειες, αλλα παντα υπαρχει ελπιδα...

ΥΓ Βρε καρχαριοφατσα. ποιους αλλους εχει παρει ο Ιωνικος???


Πηρε και τον Σολη απο τον Πανιωνιο (τερματοφυλακας της εθνικης νεων στους 89), και εναν αλλο μικρο αριστεροχειρα που δεν ξερω το ονομα του.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Οκτ 10, 2007 2:01 pm

gtaktt έγραψε:αν μιλάμε για τον ίδιο ιωνικό τότε δυσκολεύομαι να δω τους μεγάλους στόχους που έχει με τι συγκεκριμένη ομάδα...γιατί αν εξαιρέσεις τους 2 μεγάλους που έχει όλοι οι άλλοι είναι καινούριοι μικροί παίχτες...οποτε έχω κάποιες αντιρρήσεις για τους μεγάλους στόχoυς...εκτος αν εννοείς μεγάλους στόχους το να παραμείνει στη κατηγορία προς τισ τελευταίες θέσεις



Καποιοι λενε οτι εχει στοχο την ανοδο...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Οκτ 10, 2007 2:47 pm

sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:
gtaktt έγραψε:αν μιλάμε για τον ίδιο ιωνικό τότε δυσκολεύομαι να δω τους μεγάλους στόχους που έχει με τι συγκεκριμένη ομάδα...γιατί αν εξαιρέσεις τους 2 μεγάλους που έχει όλοι οι άλλοι είναι καινούριοι μικροί παίχτες...οποτε έχω κάποιες αντιρρήσεις για τους μεγάλους στόχoυς...εκτος αν εννοείς μεγάλους στόχους το να παραμείνει στη κατηγορία προς τισ τελευταίες θέσεις


Εννοεις τους: Μπουλουγουρα, Κουτσογιαννη;
Γιατι εχει παρει και τους: Παυλακη Γ. και τον Γεωργακοπουλο, που παλια ηταν με τον Αλεκο στον Πανιωνιο και ειναι και οι δυο καλοι παικτες, οχι για να κανουν την διαφορα, αλλα αξιοπιστοι για την κατηγορια.

Αν ο Αλεκος δεν εχει ¨διοικητικους" στα ποδια του και τον αφησουν να κανει δουλεια, θα γινει ομαδα ο Ιωνικος. Δυσκολα βεβαια να ξεχαστουν οι παλιες κακες συνηθειες, αλλα παντα υπαρχει ελπιδα...

ΥΓ Βρε καρχαριοφατσα. ποιους αλλους εχει παρει ο Ιωνικος???


Πηρε και τον Σολη απο τον Πανιωνιο (τερματοφυλακας της εθνικης νεων στους 89), και εναν αλλο μικρο αριστεροχειρα που δεν ξερω το ονομα του.


Καλός τερματοφύλακας, αλλά δεν νομίζω πως είναι και για άνοδο ο Ιωνικός. Επίσης έχει πάρει εναν 90αρη από τον Εθνικό (Κόττης).

Θα παίξει ρόλο στο πρωτάθλημα, αλλά νομίζω πως θα είναι επιτυχία αν μπει 4-6!!
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό kostis » Τετ Οκτ 10, 2007 2:54 pm

Ο Χρηστακης (Σολης) ηταν στον νηρεα,οχι στον πανιωνιο... :o
kostis
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 24, 2006 12:30 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Οκτ 10, 2007 3:40 pm

sharkface έγραψε:
gtaktt έγραψε:αν μιλάμε για τον ίδιο ιωνικό τότε δυσκολεύομαι να δω τους μεγάλους στόχους που έχει με τι συγκεκριμένη ομάδα...γιατί αν εξαιρέσεις τους 2 μεγάλους που έχει όλοι οι άλλοι είναι καινούριοι μικροί παίχτες...οποτε έχω κάποιες αντιρρήσεις για τους μεγάλους στόχoυς...εκτος αν εννοείς μεγάλους στόχους το να παραμείνει στη κατηγορία προς τισ τελευταίες θέσεις



Καποιοι λενε οτι εχει στοχο την ανοδο...

Καποιοι θα κανουν αναγκαστικη προσγειωση
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό zinwn » Τετ Οκτ 10, 2007 3:42 pm

Για ανοδο ο Ιωνικος?? για να σοβαρευτουμε λιγο παρακαλω...
zinwn
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ Φεβ 02, 2007 6:48 pm

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Τετ Οκτ 10, 2007 5:23 pm

sharkface έγραψε:
gtaktt έγραψε:αν μιλάμε για τον ίδιο ιωνικό τότε δυσκολεύομαι να δω τους μεγάλους στόχους που έχει με τι συγκεκριμένη ομάδα...γιατί αν εξαιρέσεις τους 2 μεγάλους που έχει όλοι οι άλλοι είναι καινούριοι μικροί παίχτες...οποτε έχω κάποιες αντιρρήσεις για τους μεγάλους στόχoυς...εκτος αν εννοείς μεγάλους στόχους το να παραμείνει στη κατηγορία προς τισ τελευταίες θέσεις



Καποιοι λενε οτι εχει στοχο την ανοδο...


με τη πρώτη εικόνα που είχα από την ομάδα μου φαίνεται απίθανο το σενάριο ανόδου του ιωνικού...τελοσπάντων ο καιρός θα δείξει...εγώ τι γνώμη μου εξέφρασα :shock:
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Οκτ 10, 2007 5:40 pm

gtaktt έγραψε:
sharkface έγραψε:
gtaktt έγραψε:αν μιλάμε για τον ίδιο ιωνικό τότε δυσκολεύομαι να δω τους μεγάλους στόχους που έχει με τι συγκεκριμένη ομάδα...γιατί αν εξαιρέσεις τους 2 μεγάλους που έχει όλοι οι άλλοι είναι καινούριοι μικροί παίχτες...οποτε έχω κάποιες αντιρρήσεις για τους μεγάλους στόχoυς...εκτος αν εννοείς μεγάλους στόχους το να παραμείνει στη κατηγορία προς τισ τελευταίες θέσεις



Καποιοι λενε οτι εχει στοχο την ανοδο...


με τη πρώτη εικόνα που είχα από την ομάδα μου φαίνεται απίθανο το σενάριο ανόδου του ιωνικού...τελοσπάντων ο καιρός θα δείξει...εγώ τι γνώμη μου εξέφρασα :shock:


Και πολυ καλα εκανες. Εξαλλου δεν ειναι κακο νομιζω να βαζεις μεγαλους στοχους ετσι δεν ειναι?
Οταν ο coachfk μας δωσει ολοκληρωμενα τα ροστερ, τοτε θα πουμε την αποψη μας πολυ πιο ευκολα.

Οπως καταλαβες coachfk αργεις.......
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Οκτ 10, 2007 5:41 pm

TooTall έγραψε:
sharkface έγραψε:
gtaktt έγραψε:αν μιλάμε για τον ίδιο ιωνικό τότε δυσκολεύομαι να δω τους μεγάλους στόχους που έχει με τι συγκεκριμένη ομάδα...γιατί αν εξαιρέσεις τους 2 μεγάλους που έχει όλοι οι άλλοι είναι καινούριοι μικροί παίχτες...οποτε έχω κάποιες αντιρρήσεις για τους μεγάλους στόχoυς...εκτος αν εννοείς μεγάλους στόχους το να παραμείνει στη κατηγορία προς τισ τελευταίες θέσεις



Καποιοι λενε οτι εχει στοχο την ανοδο...

Καποιοι θα κανουν αναγκαστικη προσγειωση


Ποιοι θα ειναι αυτοι αραγε?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό koko » Πέμ Οκτ 11, 2007 2:25 am

Επειδή βλέπω τα πράγματα πλέον από αρκετά κοντά, η δουλειά που γίνεται πλεον στον ιωνικό είναι άψογη... Κ απο θεμα οργανωσης κ απο θεμα προπονησης...ο Αλεκος εχει βαλει τους ορους του κανεις απ το διοικητικο teαm δε λεει τιποτα...Μπορει να εχει αρκετους πιτσιρικαδες αλλά πολύ ελπιδοφόρους... Το καλό είναι οτι χτίζεται μια ομαδα απ την αρχή κ εχει στοχους στο βαθος του χρονου...Μη ξεχνατε το τι εκανε ο Αλεκος στο πανιωνιο...Αυτα για αρχη...
koko
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2007 11:34 am

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφικά Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron