Πρωτάθλημα Παλαιμάχων (MASTERS) στην Ελλάδα ?

Ο παλιός είναι αλλιώς..... πρωταθλήματα MASTERs και διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό doom » Δευτ Απρ 07, 2008 11:49 pm

Σημερα μου δηλωσαν συμμετοχη και τα παιδια του Πορτο Ραφτη, οποτε οι ομαδες μεχρι τωρα ειναι: Παλαιμαχοι Ολυμπιακου, Παλαιμαχοι Εθνικου, Παλαιμαχοι ΠΑΟ, Παλαιμαχοι Βουλιαγμενης, Παλαιμαχοι Γλυφαδας, Παλαιμαχοι Ηλυσιακου, Παλαιμαχοι Πατρας, Παλαιμαχοι Χιου, Παλαιμαχοι Πορτο Ραφτη.
Αναμενω απαντησεις απο Βολο, Χανια και Θεσσαλονικη. Περιμενω επισης τον σκατογαυρο και πολυ φιλο Μπαμπη, να επιβεβαιωσει καποιες συμμετοχες.
Προβλεπω οτι στο τελος θα εχουμε γυρω στις 12 ομαδες, και οι μαχες προβλεπονται εξαιρετικες.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό babis » Τρί Απρ 08, 2008 8:35 am

Λυπαμαι ρε παιδια αλλα περνουσα μεγαλο δραμα αυτο τον καιρο και δεν μπορουσα να ασχοληθω με το τουρνουα.
Βρισκομαι σε βαθεια καταθλιψη επειδη οι φιλοι μου δεν μπορουν να χωνεψουν την 4αρα απο την θυγατρικη τους.
Και η βρωμο4αρα εσκασε στην ευτυχεστερη τους στιγμη. (οχι στιγμη επιτυχιας...τετοιες δεν εχουν). Απλως η χαρα τους ηταν τεραστια επειδη ειχαμε φαει τεσσερα απο την ΑΕΚ.
Ρε δεν προλαβαν να το φχαριστηθουν και τους ηρθε καταμουτρα η σφαλιαρα.

Ενα αρνητικο συναισθημα ειναι πως κανενας μα κανενας δεν ενδιαφερθηκε να μαθει αν εχουμε χωρο για προπονησεις γιατι κανενας δεν θελει να πεσει στο νερο να κουραστει.

Μιλησα δυο φορες με το Μιλε. Εχει αναλαβει την Εθνικη Σλοβακιας.
Οι masters εκει βρισκονται συχνα και δινουν σκληρες μαχες.
Ο Μιλε θα μας βοηθησει να λαβουμε και μεις μερος.
Το ιδιο συμβαινει και με τους Τουρκους. Μιλουσα προ ημερων μαζι τους και μας περιμενουν οποτε το θελησουμε να παιξουμε 2-3 παιχνιδια στην Πολη.
Ενδιαφερεται ομως κανενας?
Ειμαστε τοσο ευκολοι στα λογια και στις κριτικες. Αυτο ειναι ιδιωμα ημων των Ελληνων.
Ποσο ευκολα (αν γυρισετε πισω τις σελιδες αυτου του topic ) θα διαβασετε ειρωνειες, εξυπναδες και ανακριβειες ανευθυνων φιλων επειδη πετυχαμε να συμμετεχουμε σε διεθνη τουρνουα mastres με ατομικη μας πρωτοβουλια.
Τοτε τα καταφεραμε. Τωρα που προσπαθω να κανω το ιδιο και με ολους τους masters, απο ολη την Ελλαδα, βλεπω οτι ειναι σχεδον αδυνατο να συμβει.
Αφου λοιπον εσεις οι δικαστες των γεγονοτων δεν ενδιαφερεστε ουσιαστικα, γιατι δεν χειροκροτειτε και δεν επιδοκιμαζετε αυτους που καταφερνουν να κανουν την θεληση του πραξη?
babis
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 9:18 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό doom » Τρί Απρ 08, 2008 10:07 am

babis έγραψε:Λυπαμαι ρε παιδια αλλα περνουσα μεγαλο δραμα αυτο τον καιρο και δεν μπορουσα να ασχοληθω με το τουρνουα.
Βρισκομαι σε βαθεια καταθλιψη επειδη οι φιλοι μου δεν μπορουν να χωνεψουν την 4αρα απο την θυγατρικη τους.
Και η βρωμο4αρα εσκασε στην ευτυχεστερη τους στιγμη. (οχι στιγμη επιτυχιας...τετοιες δεν εχουν). Απλως η χαρα τους ηταν τεραστια επειδη ειχαμε φαει τεσσερα απο την ΑΕΚ.
Ρε δεν προλαβαν να το φχαριστηθουν και τους ηρθε καταμουτρα η σφαλιαρα.

Ενα αρνητικο συναισθημα ειναι πως κανενας μα κανενας δεν ενδιαφερθηκε να μαθει αν εχουμε χωρο για προπονησεις γιατι κανενας δεν θελει να πεσει στο νερο να κουραστει.

Μιλησα δυο φορες με το Μιλε. Εχει αναλαβει την Εθνικη Σλοβακιας.
Οι masters εκει βρισκονται συχνα και δινουν σκληρες μαχες.
Ο Μιλε θα μας βοηθησει να λαβουμε και μεις μερος.
Το ιδιο συμβαινει και με τους Τουρκους. Μιλουσα προ ημερων μαζι τους και μας περιμενουν οποτε το θελησουμε να παιξουμε 2-3 παιχνιδια στην Πολη.
Ενδιαφερεται ομως κανενας?
Ειμαστε τοσο ευκολοι στα λογια και στις κριτικες. Αυτο ειναι ιδιωμα ημων των Ελληνων.
Ποσο ευκολα (αν γυρισετε πισω τις σελιδες αυτου του topic ) θα διαβασετε ειρωνειες, εξυπναδες και ανακριβειες ανευθυνων φιλων επειδη πετυχαμε να συμμετεχουμε σε διεθνη τουρνουα mastres με ατομικη μας πρωτοβουλια.
Τοτε τα καταφεραμε. Τωρα που προσπαθω να κανω το ιδιο και με ολους τους masters, απο ολη την Ελλαδα, βλεπω οτι ειναι σχεδον αδυνατο να συμβει.
Αφου λοιπον εσεις οι δικαστες των γεγονοτων δεν ενδιαφερεστε ουσιαστικα, γιατι δεν χειροκροτειτε και δεν επιδοκιμαζετε αυτους που καταφερνουν να κανουν την θεληση του πραξη?


Τι εγινε φιλαρακο μου, παλι φτιαγμενος ξυπνησες το πρωι ?
Μου φαινεται οτι ειναι πολλα τα οχι που εχεις εισπραξει, και το καταλαβαινω απολυτα. Οι απαιτησεις σου ειναι πολυ μεγαλες. Το ξεκινημα ξερεις οτι ειναι πολυ δυσκολο. Γνωμη μου ειναι οτι την 2η χρονια διεξαγωγης του πρωταθληματος παλαιμαχων θα εχεις ολους αυτους που ονειρευεσαι στην πισινα. Προς το παρον, μαλλον θα σε φιλοξενησουμε εμεις στον Παναθηναικο για να παιξεις (να σου κανουμε και λιγο καζουρα ρε παιδι μου), αφου απ'οτι καταλαβαινω, μαλλον η ομαδαρα σου δεν ενεργοποιειται. Ελπιζω βεβαια να κανω λαθος. Παντως εγω περιμενω πανω απο 100 συναθλητες-συναγωνιστες το καλοκαιρι στην πισινα.
Με δεδομενο οτι το ενδιαφερον υφισταται, ελπιζω οτι θα καταφερουμε τελικα να ενεργοποιησουμε καμποσους ακομα απο αυτους που ταλαντευονται.
Οσον αφορα το θεμα της προπονησης, πρεπει να καταλαβεις 2 πραγματα. Το πρωτο οτι ειναι ακομα νωρις και ο καιρος αστατος, οποτε το βλεπω λιγο δυσκολο να ξεκινησουν προπονησεις οι περισσοτεροι, και το δευτερο οτι δεν εχουν ολοι την ιδια τρελλα που κουβαλας εσυ και καποιοι αλλοι για τον αθλητισμο.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό babis » Τρί Απρ 08, 2008 10:44 am

Θα ηταν χαρα μου να επειζα παλι μαζι σου ακομα κι αν επαιζα στον παναθηναικο.
Θα τα καταφερουμε. το ξερω
Καλημερα αγορι μου
babis
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 9:18 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό veneto » Τρί Απρ 08, 2008 1:29 pm

doom έγραψε: Προς το παρον, μαλλον θα σε φιλοξενησουμε εμεις στον Παναθηναικο για να παιξεις (να σου κανουμε και λιγο καζουρα ρε παιδι μου), αφου απ'οτι καταλαβαινω, μαλλον η ομαδαρα σου δεν ενεργοποιειται.


Μπέμπη μη ψήνεις τον αρχηγό μας να φορέσει πράσινο σκουφάκι.Αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ. Η ομάδα είναι έτοιμη και περιμένει :!: :!: :!:
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό NO FOUL » Τρί Απρ 08, 2008 1:50 pm

veneto έγραψε:
doom έγραψε: Προς το παρον, μαλλον θα σε φιλοξενησουμε εμεις στον Παναθηναικο για να παιξεις (να σου κανουμε και λιγο καζουρα ρε παιδι μου), αφου απ'οτι καταλαβαινω, μαλλον η ομαδαρα σου δεν ενεργοποιειται.


Μπέμπη μη ψήνεις τον αρχηγό μας να φορέσει πράσινο σκουφάκι.Αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ. Η ομάδα είναι έτοιμη και περιμένει :!: :!: :!:


Μπέμπης μάλλον εσύ είσαι που δεν είσαι ακόμη ούτε σαράντα. Δεν νομίζω ότι δικαιούσαι να παίξεις γι' αυτό το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία.
NO BALL, NO FOUL?
NO FOUL
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2007 11:51 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό doom » Τρί Απρ 08, 2008 4:02 pm

veneto έγραψε:
doom έγραψε: Προς το παρον, μαλλον θα σε φιλοξενησουμε εμεις στον Παναθηναικο για να παιξεις (να σου κανουμε και λιγο καζουρα ρε παιδι μου), αφου απ'οτι καταλαβαινω, μαλλον η ομαδαρα σου δεν ενεργοποιειται.


Μπέμπη μη ψήνεις τον αρχηγό μας να φορέσει πράσινο σκουφάκι.Αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ. Η ομάδα είναι έτοιμη και περιμένει :!: :!: :!:


Αν ειστε ετοιμοι, τοτε θα κανονισουμε διπλο προπονησης. Πραγματικα θελετε? Θα εχει πολυ πλακα.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό veneto » Τετ Απρ 09, 2008 1:27 am

NO FOUL έγραψε:
veneto έγραψε:
doom έγραψε: Προς το παρον, μαλλον θα σε φιλοξενησουμε εμεις στον Παναθηναικο για να παιξεις (να σου κανουμε και λιγο καζουρα ρε παιδι μου), αφου απ'οτι καταλαβαινω, μαλλον η ομαδαρα σου δεν ενεργοποιειται.


Μπέμπη μη ψήνεις τον αρχηγό μας να φορέσει πράσινο σκουφάκι.Αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ. Η ομάδα είναι έτοιμη και περιμένει :!: :!: :!:


Μπέμπης μάλλον εσύ είσαι που δεν είσαι ακόμη ούτε σαράντα. Δεν νομίζω ότι δικαιούσαι να παίξεις γι' αυτό το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία.


δηλαδή εγώ δεν παίζω????Ειμαι μικρός?????Ε τότε να κανουμε και πρωτάθλημα "νέων .... "
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό babis » Τετ Απρ 09, 2008 8:31 am

μα τι λες ρε Νικο. Παιζεις κανονικα στο πρωταθλημα παλαιμαχων.
Εισαι πολυ μικρος για τα διεθνη τουρνουα masters.
Εχουμε σχεδον καταφερει το Σταθη το Σαραντο.
Του Περικλη δεν του κανω προσκληση γιατι φοβΑμαι μ αυτο το παχος που κουβαλαει μηπως του συμβει κανενα κακο. Μαλλον αν δεν βρουμε το Χαρη το Μαλεβιτη να τον προσκαλεσουμε για προπονητη μας.
Τι λες περι αυτου?
babis
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 9:18 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό NO FOUL » Τετ Απρ 09, 2008 3:24 pm

babis έγραψε:μα τι λες ρε Νικο. Παιζεις κανονικα στο πρωταθλημα παλαιμαχων.
Εισαι πολυ μικρος για τα διεθνη τουρνουα masters.
Εχουμε σχεδον καταφερει το Σταθη το Σαραντο.
Του Περικλη δεν του κανω προσκληση γιατι φοβΑμαι μ αυτο το παχος που κουβαλαει μηπως του συμβει κανενα κακο. Μαλλον αν δεν βρουμε το Χαρη το Μαλεβιτη να τον προσκαλεσουμε για προπονητη μας.
Τι λες περι αυτου?

Μπάμπη,
άμα είναι να παίξει ο Βενετό, να καλέσεις και Χατζή, Βλάχο, Λούδη και αν θυμηθώ και άλλους κοντά στα σαράντα θα στους θυμήσω. Θες να στήσεις γαυροαυτοκρατορία και στο παλαιμάχων, ακόμη δεν ξεκίνησε;
NO BALL, NO FOUL?
NO FOUL
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2007 11:51 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Απρ 09, 2008 6:17 pm

Πουλιόπουλος, Χάρης Παυλίδης κλπ.
Θα έχει και παλαίμαχους κοινοτικούς ο Ολυμπιακός ; :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Απρ 10, 2008 10:21 am

Παιδια δεν μετρανε τα ονοματα στο παλαιμαχων. Αν δεν εχεις πεσει στην πισινα δεν γινεται τιποτα. Ακομα και την εθνικη Γιουγκοσλαβιας της δεκαετιας του 80 να φερεις, αν δεν εχουν κανει εστω και μερικα μπανια, δεν προκειται να αντεξουν ουτε 2 λεπτα (και πολλα λεω).
Υπαρχουν βεβαια πολλοι, που λογω της παρουσιας τους σε καποιο πρωταθλημα Β η Γ εθνικης, ψιλοκολυμπανε. Αυτοι θα εχουν και το πλεονεκτημα.
Ο Αρης Καμπου ας πουμε, το τουρνουα του Βορειου ομιλου της Β εθνικης, θα το χρησιμοποιησει ως προπονηση ενοψει του πρωταθληματος παλαιμαχων (μην το πειτε ομως φιλοι συμπαικτες στον Μικεδη, γιατι μπορει και να μην κατεβει, αφου ειναι γνωστο οτι αυτος θελει ανοδο στην Α2. Η καλυτερα να του το πουμε, μηπως και μας αφησει ησυχους και μεινει στο νησι?).
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Απρ 10, 2008 10:24 am

NO FOUL έγραψε:
babis έγραψε:μα τι λες ρε Νικο. Παιζεις κανονικα στο πρωταθλημα παλαιμαχων.
Εισαι πολυ μικρος για τα διεθνη τουρνουα masters.
Εχουμε σχεδον καταφερει το Σταθη το Σαραντο.
Του Περικλη δεν του κανω προσκληση γιατι φοβΑμαι μ αυτο το παχος που κουβαλαει μηπως του συμβει κανενα κακο. Μαλλον αν δεν βρουμε το Χαρη το Μαλεβιτη να τον προσκαλεσουμε για προπονητη μας.
Τι λες περι αυτου?

Μπάμπη,
άμα είναι να παίξει ο Βενετό, να καλέσεις και Χατζή, Βλάχο, Λούδη και αν θυμηθώ και άλλους κοντά στα σαράντα θα στους θυμήσω. Θες να στήσεις γαυροαυτοκρατορία και στο παλαιμάχων, ακόμη δεν ξεκίνησε;


Στο πρωταθλημα θα μπορουν να παρουν μερος οσοι ειναι ανω των 40. Αυτοι που θα ειναι 38-39 θα πρεπει να εχουν σταματησει την ενεργο δραση τα 3 τελευταια χρονια, οποτε ολοι οι προαναφερθεντες εχουν το δικαιωμα να αγωνιστουν (με εξαιρεση τον Λουδη).
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Απρ 10, 2008 10:32 am

Επιβεβαιωθηκε και η συμμετοχη των παλαιμαχων Χαλκιδας. Αυξανομαστε και πληθαινουμε φιλε μου Μπαμπη. Να δω εσυ τι θα καταφερεις :wink:
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό babis » Πέμ Απρ 10, 2008 12:13 pm

αυτους που αναφερετε τους εχω ηδη μιλησει ειτε αμεσα ειτε μεσω κοινων φιλων. Εχω κρατησει επαφη με πολλα παιδια.
Το μονο που δεν θα ηθελα ποτε να συμβει, θα ηταν να καταντησουμε οπως στο ποδοσφαιρο να παιρνουμε τον τιτλο για τα επομενα 10-15 χρονια.
Απεχθανομαι τετοιου ειδους μονοκρατοριες Αν βεβαια συμβει , θα κανω πετρα την καρδια μου και θα το πιω κι αυτο το φαρμακι.
Με το Δημητρη προσπαθουμε να βρουμε τον αντωνη τον Καραβανο.
Αν καποιος απο σας εχει κρατησει καποια επαφη ας μου δωσει τηλεφωνο να του μιλησω.
Αντε ο καιρος φτιαχνει. Πεθαινει ο χειμωνας. Ας ξυπνησουμ εμεις τωρα και ας σηκωθουμε απο τον καναπε.
Αντε καλη περιοδο ναχουμε.
Καλη δυναμη σε ολους
babis
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 9:18 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Απρ 10, 2008 12:49 pm

babis έγραψε:αυτους που αναφερετε τους εχω ηδη μιλησει ειτε αμεσα ειτε μεσω κοινων φιλων. Εχω κρατησει επαφη με πολλα παιδια.
Το μονο που δεν θα ηθελα ποτε να συμβει, θα ηταν να καταντησουμε οπως στο ποδοσφαιρο να παιρνουμε τον τιτλο για τα επομενα 10-15 χρονια.
Απεχθανομαι τετοιου ειδους μονοκρατοριες Αν βεβαια συμβει , θα κανω πετρα την καρδια μου και θα το πιω κι αυτο το φαρμακι.
Με το Δημητρη προσπαθουμε να βρουμε τον αντωνη τον Καραβανο.
Αν καποιος απο σας εχει κρατησει καποια επαφη ας μου δωσει τηλεφωνο να του μιλησω.
Αντε ο καιρος φτιαχνει. Πεθαινει ο χειμωνας. Ας ξυπνησουμ εμεις τωρα και ας σηκωθουμε απο τον καναπε.
Αντε καλη περιοδο ναχουμε.
Καλη δυναμη σε ολους


Φιλε Μπαμπη, θα ενεργοποιησετε και τον Κοκκαλη στους παλαιμαχους?
Παντως αν θυμασαι καλα, εισασταν πελατες τοτε του Εθνικου, οταν επαιζες εσυ. Λες αν κατεβει κι ο Εθνικος, να ξαναγινετε πελατες τους? Αλλα ξεχασα, θα ενεργοποιησετε τον Σωκρατη μαλλον ε?
Παντως εμεις σαν παλαιμαχοι Παναθηναικου (αν τελικα παιξω εκει) θα εχουμε πρασινα σκουφακια με υποδομη για αναπνευστηρα και κουμπι που πατωντας το θα ερχεται ελικοπτερο του 166 αμεσα. Φτανει να προλαβεις να το πατησεις, οποτε οπως στα αυτοκινητα που ενεργοποιειται στην μετωπικη ο αεροσακκος, ετσι και τα σκουφακια μας θα ενεργοποιουν αναπνευστηρα (οπως στα αεροπλανα) και σωσιβιο που θα σε ανεβαζει στο νερο. Ηδη τα παρηγγειλα στην Γερμανια (εκει εχουν πολυ καλη ποιοτητα).
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό babis » Πέμ Απρ 10, 2008 1:25 pm

Παρ οτι ημασταν κανονικοι πελατες του Εθνικου (παντα στον αγωνα μπαραζ), οι παλαιμαχοι του μαλλον μας φοβονται τωρα φαινεται.Εχω δυο προτασεις (δεν ξερω αν ειναι επισημες) να παιξουμε σαν μικτη Πειραια.
Αυτο δεν προκειται να γινει σε καμια περιπτωση. Δεν μ αφηνει ο Σωκρατης.
Επιπλεον για να βοηθησω τις γνωσεις σου, υπευθυνος να παταει το κουμπι στην συσκευη διασωσης που ετοιμαζεις, δεν ειναι ο ιδιος ο παιχτης αλλα καποιος ειδικος απο την γραμματεια.
Χαχα.
Θα περασουμε τελεια.
Ομως γαμωτο οσο εντονα σκεφτομαι τα παιχνιδια, το ιδιο εντονα σκεφτομαι πως θα γινω κουνουπιδι απο τις μπυρες στην τελετη ληξης.
Ειναι κακο αυτο?
babis
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 9:18 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Πέμ Απρ 10, 2008 1:58 pm

Μπάμπη, το ξέρεις ότι θα έχεις διπλό ρόλο στο τουρνουά , έτσι ??

πέρα από αθλητής θα είσαι και γιατρός !

Λόγω της επαγγελματικής σου ιδιότητας θα βοηθήσεις αν χρειαστεί
καμιά φάλαινα ή κροκόδειλος βοήθεια σε έκτακτη ανάγκη :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό takis » Σάβ Απρ 12, 2008 5:25 pm

doom έγραψε:Μακαρι να υπαρξουν τουλαχιστον 4 γυναικειες ομαδε


μακαρι;γιατι;παιζει κατι...; :lol: :wink:
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Πρωτάθλημα Παλαιμάχων (MASTERS) στην Ελλάδα ?

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Παρ Μαρ 14, 2014 5:46 pm

Μήπως έγινε η αρχή για μια συζήτηση που ξεκινήσαμε πριν 6-7 χρόνια ? ?

Η ΚΟΕ αποφάσισε την διοργάνωση αγώνων Masters στα αθλήματα της Κολύμβησης, Κολύμβησης Μεγάλων Αποστάσεων και Υδατοσφαίρισης σε πρώτη φάση και στην συνέχεια θα ακολουθήσουν οι Καταδύσεις και η Συγχρονισμένη Κολύμβηση.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
Στους αγώνες δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι υδατοσφαιριστές-τριες που ανήκουν σε κάποιο σωματείο και φυσικά έχουν δελτίο αθλητικής ιδιότητας από την ΚΟΕ το οποίο θα πρέπει να ανανεώνεται κάθε χρόνο.

Σχετικά με τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την έκδοση δελτίου είναι τα ίδια που αναφέρονται και στη κολύμβηση.

α) Αγωνιστικός προγραμματισμός

Ο σχεδιασμός έχει πυραμιδική μορφή με προκριματική φάση, ή φάσεις ανάλογα με των αριθμό των ομάδων που θα δηλώσουν συμμετοχή και τελική φάση.

Ι. Προκριματική φάση

Οι συμμετέχουσες ομάδες χωρίζονται σε ομίλους με ηλικιακά και γεωγραφικά κριτήρια ο αριθμός των οποίων θα προσδιορισθεί ανάλογα με το πλήθος των ομάδων που θα συμμετάσχουν.

Η προκριματική φάση μπορεί να διεξαχθεί σε δυο αγωνιστικές.

ΙΙ. Τελική φάση

Στη φάση αυτή συμμετέχουν το πολύ 8 ομάδες που θα προκριθούν από τους ομίλους. Η μορφή διεξαγωγής των αγώνων αυτής της φάσης θα εξαρτηθεί από τον τελικό αριθμό των ομάδων που θα προκριθούν.

Πιθανές ημερομηνίες

Προκριματική φάση Ιούνιος-Ιούλιος

Τελική φάση Σεπτέμβριος

Όσο αφορά τα έξοδα διοργάνωσης κλπ. ισχύουν αυτά που αναφέρονται και στη κολύμβηση.

Οι αγώνες θα διεξάγονται σύμφωνα με τους διεθνείς κανονισμούς της FINA (είναι διαθέσιμοι στην ιστοσελίδα της ΚΟΕ). Είναι δυνατή η συμμετοχή σε αγώνες Μasters πρώην υδατοσφαιριστών-τριων αρκεί να έχουν ανανεώσει το δελτίο τους. Υδατοσφαιριστής-τρια που συμμετείχε σε αγώνες Μasters δεν έχει το δικαίωμα να αγωνισθεί πάλι σε άλλο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης.

β) Κατηγορίες- Τρόπος διεξαγωγής αγώνων

Οι κατηγορίες-ηλικίες είναι σε άνδρες και γυναίκες: 35-44,

45-54, και 55 και μεγαλύτεροι.

Οι αγώνες θα διεξάγονται σε αγωνιστικό χώρο μήκους 25,0μ

Η διάρκεια τους θα είναι 4 ημερίδες διάρκειας 6 λεπτών η καθεμία και με δικαίωμα 1 time out για κάθε ομάδα.

Προϋπόθεση συμμετοχής στους αγώνες που διοργανώνονται από την ΚΟΕ, ή σε κάποια άλλη διοργάνωση η οποία θα διεξαχθεί από την αιγίδα της ΚΟΕ, θα είναι οπωσδήποτε η κατοχή ατομικού δελτίου αθλητικής ιδιότητας της ΚΟΕ.
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βετεράνοι και Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

cron