Γ΄ΕΘΝΙΚΗ 2009 - 2010

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό statler » Δευτ Ιούλ 19, 2010 3:43 pm

Σάββατο απόγευμα
Πετρούπολη - Μυτιλήνη:
Έτσι όπως είχαν τα αποτελέσματα μέχρι εκείνη τη στιγμή, αυτός ο αγώνας θα έβγαζε κατά μεγάλο ποσοστό ποιος θα έμενε στη κατηγορία.
Ματς που έδειχνε οτι όσο περνούσε η ώρα θα το καθάριζε η Πετρούπολη, όλο και έκανε αστεία λάθη και πλησίαζε στο σκορ η Μυτιλήνη. Τελικά με πολύ άγχος και 0 φωνή στο τέλος του αγώνα από τον Βαμβακάρη (προπονητής Πετρούπολης)...

Μίλωνας - Αρίωνας:
Μέχρι αυτόν τον αγώνα ο Αρίωνας έδειχνε οτι θα ήταν η δεύτερη ομάδα που θα ακολουθούσε τη Λαμία. Με διέψευσε ο Μίλωνας όμως. Ή καλύτερα να πω ο τερματοφύλακάς της. Το παλικάρι έπιασε τα άπιαστα. Ήταν και σε κάποιες φάσεις τυχερός. Δε θέλει κι άλλο.

Λαμία - Άρης Κάμπου:
Ίσως το χειρότερο παιχνίδι του ομίλου. Άντεξα 2 οκτάλεπτα. Μου την έσπασε ο Άρης. Έντάξει, γνωρίζουμε οτι δε μπορείς να χτυπήσεις τη Λαμία, δε θα σε παρεξηγήσει κανείς. Αλλά αυτά τα γέλια στο πάγκο και η πλακίτσα σε κάθε γκολ που τρως, ξεφτιλίζουν λίγο τη κατάσταση. Ίσως και την ίδια σου την ομάδα. Μόνο ο Μικέδης ήταν σοβαρός σε αυτόν τον αγώνα. Τιμή του. Η Λαμία πήρε από νωρίς τη διαφορά κυρίως με κόντρες. Τα πιτσιρίκια της είχαν αρχίσει ήδη να πέρνουν περισσότερο χρόνο συμμετοχής. Εδώ το χαρήκαν κι όλας.

Κυριακή πρωί
Αρίωνας - Μυτιλήνη:

Μάλλον τα παιδιά του Αρίωνα ξενύχτησαν και ξύπνησαν ποτέ. Πλάκα κάνω. Τους είχε πάρει μάλλον από κάτω από τη ήττα με τον Μίλωνα και μπήκαν κάπως χαλαρά στον αγώνα. Από την άλλη πλευρά η Μυτιλήνη έπαιζε το τελευταίο της χαρτί και μπήκε πολύ δυνατά. Το σκορ ήταν συνέχεια στο γκολ. Ο Αρίωνας παίζει να έχασε 10 παραπάνω και συγχρόνως το να μείνει στο παιχνίδι πρόκρισης. Και... η Μυτιλήνη ήταν πάλι στο παιχνίδι της παραμονής.

Άρης Κάμπου - Πετρούπολη:
Το αργό παιχνίδι του Άρη μάλλον βόλεψε τη Πετρούπολη. Η Ολυμπιάδα έπαιξε πολύ έξυπνα και ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ. 2 ή 3 παίχτες του Άρη φύγαν με αντικατάσταση.

Μίλωνας - Λαμία:
Ο Μίλωνας το πήγε πολύ καλά το παιχνίδι. Πολύ καλή άμυνα ζώνη και με τερματοφύλακα που για άλλη μια φορά κατέβαζε τα πάντα. Παίζει να ήταν και η μόνη ομάδα που κατάφερε να φέρει πίσω στο σκορ τη Λαμία. 1-0. Δεν άντεξε όμως για πολύ. Τελικό σκορ νομίζω 12-5
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Δευτ Ιούλ 19, 2010 4:11 pm

Κυριακή βράδυ
Μυτιλήνη - Άρης Κάμπου:

Η Μυτιλήνη ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε 2-0. Ισοφάρισε ο Άρης. Πήγαινε το σκορ γκολ γκολ μέχρι το τελευταίο οκτάλεπτο όπου κατάφερε ο Άρης να πάρει μια διαφορα 3 γκολ και να τη κρατήσει μέχρι το τέλος. Τελικό σκορ 10 - 12.

Πετρούπολη - Μίλωνας:
Η Πετρούπολη προηγήθηκε 3 - 1 στο πρώτο οκτάλεπτο. Οι παίκτες του Μίλωνα όμως πήραν αρκετές έξυπνες αποβολές κοντά στο τέρμα τους (σε κόντρα?), μειώσαν, ξεφύγαν και εν τέλη νίκησαν με 4 ή 5 γκολ, αφού οι παίχτες της Πετρούπολης είχαν εκνευριστεί και δεν παίζαν παρά ασχολιόντουσαν με τη διαιτησία.

Γενικά σχόλια:
Η Λαμία σαφώς ξεχώριζε από τις άλλες ομάδες, κυρίως όμως λόγο της παρουσίας των Λούδη και Καλακώνα.
Ο Μίλωνας για μένα άξιος 2ος, κυρίως για τη μαχητικότητα και καλή δουλειά του Κεφαλά (προπονητής). MVP ο τερματοφύλακας. Εκεί που χρειαζόταν, κατέβαζε ρολά.
Ο Αρίωνας έδειξε πολύ καλοδουλεμένη ομάδα στα πρώτα παιχνίδια, με καλό κολύμπι και δύναμη. Μετά την ήττα όμως από το Μίλωνα, έπεσε η απόδοση κατακόρυφα.
Η Πετρούπολη, ενώ έχει παίχτες που ξέρουν πόλο και μπορούν να ξεχωρίσουν, ήταν φοβισμένη και ασύνδετη. Δεν έδειξε οτι είχε δουλέψει κάτι συγκεκριμένο. Κυρίως έπαιζε με τις εμπνεύσεις κάποιον παικτών.
Ο Άρης ήταν ο Μικέδης και οι υπόλοιποι.
Η Μυτιλήνη ενώ έδειξε πάθος και δύναμη, δίκαια έπεσε.

Α, τέλος για τους άρρωστους με τη διαιτησία... να 'ναι καλά αυτές οι κατηγορίες για να παίζουν κάποιοι που δε πρόκειται ποτέ να φτάσουν να παίξουν Α1 και Α2, όπως και για αυτούς που χρειάζονται ένα χαρτζιλίκι για να πάνε διακοπές. Όποιος έχει καλές γνωριμίες, μπορεί από εκεί που είναι έτοιμος να πέσει, να νικήσει όποιον θέλει. Αυτα...

Καλό μας καλοκαίρι!
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό LBoy » Δευτ Ιούλ 19, 2010 5:07 pm

Ποιοί ήταν διαιτητές το 3ήμερο στην Αθήνα?
Άβαταρ μέλους
LBoy
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Παρ Μάιος 19, 2006 1:27 pm

Δημοσίευσηαπό narcissos » Τρί Ιούλ 20, 2010 1:08 am

KING65 έγραψε:Καλά τα λες αλλά δεν λες ότι η Λαμία με τον αριωνα επεξαι με τα 94αρια της και μπράβο στον κ. Λαζαρίδη , για δυο ολόκληρα 8λεπτα

Αναφέρεσαι σε έναν αγώνα χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον αφού πριν από αυτόν η Λαμία ήταν σίγουρα 1η και ο Αρίωνας σίγουρα 3ος ακόμα κι αν κέρδιζε. Το γεγονός ότι τα νεαρά και ταλαντούχα παιδιά της Λαμίας, σε έναν τέτοιο αγώνα, ξέκλεψαν λίγο χρόνο συμμετοχής μόνο όταν ο Καλακώνας αποβλήθηκε με αντικατάσταση και ο πολύπειρος Λούδης, έχοντας την ανοχή των διαιτητών (έπερεπε να είχε αποβληθεί χωρίς αντικατάσταση για εν ψυχρώ γροθιά στον αμυντικό του Αρίωνα), ζήτησε εκνευρισμένος από μόνος του αλλαγή, δεν νομίζω οτι τιμούν ιδιαίτερα τις επιλογες του αξιοσέβαστου κ.Λαζαρίδη όσων αφορά τη διαχείρηση του υλικού του.
Στον αντίποδα, νομίζω τα ευσημα πρέπει να απονεμηθούν στο Νάσο Ηρειώτη, που στην παρθενική του παρουσία στους πάγκους, κατόρθωσε να μετατρέψει τον Αρίωνα από ένα "παιδομάζωμα" σε ομάδα με συνοχή και αγωνιστική ταυτότητα, που κατά την ταπεινή μου άποψη, άξιζε τουλάχιστον την παρουσία της στην τελική φάση του πρωταθλήματος.
narcissos
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 2:02 pm

Δημοσίευσηαπό KING65 » Τρί Ιούλ 20, 2010 1:38 pm

narcissos έγραψε:
KING65 έγραψε:Καλά τα λες αλλά δεν λες ότι η Λαμία με τον αριωνα επεξαι με τα 94αρια της και μπράβο στον κ. Λαζαρίδη , για δυο ολόκληρα 8λεπτα

Αναφέρεσαι σε έναν αγώνα χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον αφού πριν από αυτόν η Λαμία ήταν σίγουρα 1η και ο Αρίωνας σίγουρα 3ος ακόμα κι αν κέρδιζε. Το γεγονός ότι τα νεαρά και ταλαντούχα παιδιά της Λαμίας, σε έναν τέτοιο αγώνα, ξέκλεψαν λίγο χρόνο συμμετοχής μόνο όταν ο Καλακώνας αποβλήθηκε με αντικατάσταση και ο πολύπειρος Λούδης, έχοντας την ανοχή των διαιτητών (έπερεπε να είχε αποβληθεί χωρίς αντικατάσταση για εν ψυχρώ γροθιά στον αμυντικό του Αρίωνα), ζήτησε εκνευρισμένος από μόνος του αλλαγή, δεν νομίζω οτι τιμούν ιδιαίτερα τις επιλογες του αξιοσέβαστου κ.Λαζαρίδη όσων αφορά τη διαχείρηση του υλικού του.
Στον αντίποδα, νομίζω τα ευσημα πρέπει να απονεμηθούν στο Νάσο Ηρειώτη, που στην παρθενική του παρουσία στους πάγκους, κατόρθωσε να μετατρέψει τον Αρίωνα από ένα "παιδομάζωμα" σε ομάδα με συνοχή και αγωνιστική ταυτότητα, που κατά την ταπεινή μου άποψη, άξιζε τουλάχιστον την παρουσία της στην τελική φάση του πρωταθλήματος.

ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ , ΤΑ 94αρια ΠΑΙΞΑΝΕ ΟΛΟ ΤΟ 2ο ΟΧΤΑΛΕΠΤΟ Ο ΚΑΛΑΚΩΝΑΣ ΒΓΗΚΕ ΣΤΟ 3ο , ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΙ Ο ΑΡΙΩΝΑΣ ΑΞΙΖΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ Ο κ. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΤΩΝ ΠΑΓΚΩΝ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗ ΛΑΜΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΠΕΙΣΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ Γ' ΕΘΝΙΚΗ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΤΙΜΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
KING65
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό KING65 » Τρί Ιούλ 20, 2010 1:43 pm

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ Α ΠΑΕΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ , ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ ΑΠΟ ΠΛΟΥΣΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ?
Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ , ΚΑΘΑΡΑ ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ Η ΑΝΟΔΟΣ
KING65
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό poloxalkida7 » Τρί Ιούλ 20, 2010 2:18 pm

poloxalkida7
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 06, 2010 1:18 pm

Δημοσίευσηαπό LBoy » Τρί Ιούλ 20, 2010 3:40 pm

KING65 έγραψε:ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ Α ΠΑΕΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ , ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ ΑΠΟ ΠΛΟΥΣΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ?
Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ , ΚΑΘΑΡΑ ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ Η ΑΝΟΔΟΣ


Που είδες να αγοράζεται η άνοδος? Και ποιός λέει ότι στην Αθήνα είναι ουδέτερο (καθαρά κιόλας....) Ασε την ΚΟΕ να αποφασίσει, ξέρουν την δουλειά τους.... :D
Να δούμε και τον βόρειο όμιλο, να μαζευτούν οι 6 ομάδες κ αποφασίζουν.
Άβαταρ μέλους
LBoy
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Παρ Μάιος 19, 2006 1:27 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τρί Ιούλ 20, 2010 5:36 pm

Μουρίνιο του πόλο...??? καλό!!!

μη τρελαινόμαστε μέσα στο κατακαλόκαιρο. έξυπνος όντως ο Λαζαρίδης και έμαθε πολλά από τον Γιαννουρή αλλά μην υπερβάλουμε. Μέχρι στιγμής έχει κοουτσάρει την ήδη πρωταθλήτρια ομάδα των μικρών του Πανιωνίου και φέτος την Λαμία με το μεγαλύτερο μπάτζετ της κατηγορίας. Δεν τον έχω δει να κάνει κάτι το τρομερό. Μακάρι να βγει αλλά ας περιμένουμε λίγο. Μου θυμίζει πολύ Κρητικό η πορεία του. Άλλωστε από την ίδια ομάδα ξεκινήσαν τη προπονητική τους καριέρα. Θα ανεβάσει τη Λαμία στη Β', αν ρίξει λίγα χρήματα ακόμα θα την πάει και στην Α2 και βλέπουμε. Ελπίζω να μην την ψωνίσει και αρχίζει να μοιράζει κάρτες του σε παίχτες μετά τα πρωταθλήματα, σαν άλλους :lol:
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό david13 » Τρί Ιούλ 20, 2010 6:57 pm

Επειδή έχω δει τουλάχιστον δυο φορές παραπάνω πως ο Αριωνας έπρεπε να περάσει στην τελική φάση και ήταν άξιος και τέτοια...θα ήθελα να επισημάνω πως αν άξιζε να περάσει θα έπρεπε να καθαρίσει το πρωινό παιχνίδι με την Μυτιλήνη τουλάχιστον.Αξίζει να σημείωσω πως γενικότερα ήταν πολύ δουλεμένη ομαδά με γρήγορα και δυνατά παιδιά σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια,συγχαρητήρια στον προπονητή τους.
david13
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 05, 2007 1:38 am
Τοποθεσία: Athens, Greece

Δημοσίευσηαπό KING65 » Τρί Ιούλ 20, 2010 8:23 pm

statler έγραψε:Μουρίνιο του πόλο...??? καλό!!!

μη τρελαινόμαστε μέσα στο κατακαλόκαιρο. έξυπνος όντως ο Λαζαρίδης και έμαθε πολλά από τον Γιαννουρή αλλά μην υπερβάλουμε. Μέχρι στιγμής έχει κοουτσάρει την ήδη πρωταθλήτρια ομάδα των μικρών του Πανιωνίου και φέτος την Λαμία με το μεγαλύτερο μπάτζετ της κατηγορίας. Δεν τον έχω δει να κάνει κάτι το τρομερό. Μακάρι να βγει αλλά ας περιμένουμε λίγο. Μου θυμίζει πολύ Κρητικό η πορεία του. Άλλωστε από την ίδια ομάδα ξεκινήσαν τη προπονητική τους καριέρα. Θα ανεβάσει τη Λαμία στη Β', αν ρίξει λίγα χρήματα ακόμα θα την πάει και στην Α2 και βλέπουμε. Ελπίζω να μην την ψωνίσει και αρχίζει να μοιράζει κάρτες του σε παίχτες μετά τα πρωταθλήματα, σαν άλλους :lol:

ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΣ ΤΟΝ ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΘΑ ΗΞΕΡΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΔ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΟΜΠΑΣΜΟ , ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ , ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΛΕΩ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΟΛΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ
KING65
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό giannis.zisopoulos » Τετ Ιούλ 21, 2010 1:30 am

Να φύγεται... να πατε αλλού.. αντε και ενα magnum
giannis.zisopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 3:31 am

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Ιούλ 21, 2010 3:14 am

Πώς γίνεται να τον ξέρεις τόσο καλά έχοντας πει μαζί του 2,3 καλημέρες...
και το πόλο που παίζουν οι ομάδες του επίσης, που το έχεις δει?

τελοσπάντων, έχεις δίκιο στο οτι μπορείς να λες οτι θέλεις και γνώμη σου είναι οτι είναι ο Μουρίνιο του πόλο. Σεβαστή. Απλά άσε με να διαφωνήσω και δώστου λίγο χρόνο ακόμα να δείξει πραγματικά κάποιο έργο σε ομάδα αντρικής κατηγορίας.

Όσο για τον αν τον ξέρω καλά ή όχι, επίσης έχεις δίκιο. Τα κάποια χρόνια που τον είχα συμπαίκτη στον Πανιώνιο δε λένε τίποτα. Από αυτό ελπίζω να καταλαβαίνεις οτι δεν έχω κάτι μαζί του. Απλά περιμένω να αξιολογήσω την αξία του σαν προπονητής μετά απο 2,3 χρόνια που θα έχει δουλέψει πραγματικά την ομάδα της Λαμίας (αν παραμείνει εκεί)
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό pilio » Τετ Ιούλ 21, 2010 8:56 am

σε λιγο KING65 θα μας πεις οτι ο λαζαριδης (μουρινιο του πολο) εβγαλε αυτα τα καλοδουλεμενα 94αρια που πηραν χρονο συμμετοχης στην πρωτη φαση.καποιος αλλος δουλευε δυο χρονια στην λαμια...εμεις στον βολο ξερουμε ποιος.στην λαμια ομως ?
pilio
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μάιος 18, 2010 1:32 pm

Δημοσίευσηαπό SARONI » Τετ Ιούλ 21, 2010 11:55 am

statler έγραψε:Πώς γίνεται να τον ξέρεις τόσο καλά έχοντας πει μαζί του 2,3 καλημέρες...
και το πόλο που παίζουν οι ομάδες του επίσης, που το έχεις δει?

τελοσπάντων, έχεις δίκιο στο οτι μπορείς να λες οτι θέλεις και γνώμη σου είναι οτι είναι ο Μουρίνιο του πόλο. Σεβαστή. Απλά άσε με να διαφωνήσω και δώστου λίγο χρόνο ακόμα να δείξει πραγματικά κάποιο έργο σε ομάδα αντρικής κατηγορίας.

Όσο για τον αν τον ξέρω καλά ή όχι, επίσης έχεις δίκιο. Τα κάποια χρόνια που τον είχα συμπαίκτη στον Πανιώνιο δε λένε τίποτα. Από αυτό ελπίζω να καταλαβαίνεις οτι δεν έχω κάτι μαζί του. Απλά περιμένω να αξιολογήσω την αξία του σαν προπονητής μετά απο 2,3 χρόνια που θα έχει δουλέψει πραγματικά την ομάδα της Λαμίας (αν παραμείνει εκεί)

Για να βάζουμε τα πραγματα στη θέση τους και να μην πελαγοδρομούμε...
Ο Μουρίνιο του πόλο ειναι..........
.
.
.
.
. Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΜΟΥΡΙΝΙΟ - ΚΟΥΚΙΟΣ !!!!!!!!!!!!!
Για να τα λεμε σωστα ....
SARONI
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 01, 2008 8:04 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Τετ Ιούλ 21, 2010 3:21 pm

Ρε παιδια, εγω γιατι ειχα την εντυπωση οτι ηταν ο Κουνδουρακης??? Μηπως σας πειραξε η ζεστη?
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό KING65 » Τετ Ιούλ 21, 2010 8:10 pm

pilio έγραψε:σε λιγο KING65 θα μας πεις οτι ο λαζαριδης (μουρινιο του πολο) εβγαλε αυτα τα καλοδουλεμενα 94αρια που πηραν χρονο συμμετοχης στην πρωτη φαση.καποιος αλλος δουλευε δυο χρονια στην λαμια...εμεις στον βολο ξερουμε ποιος.στην λαμια ομως ?
εγώ δεν είπα ότι τα έχει δουλέψει αυτός αλλά ότι τους έδωσε χρόνο συμμετοχής , φυσικά δεν ξέρω τι γίνεται στη Λαμία και ούτε με νοιάζει κιολας
KING65
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 11:10 pm

Ομιλος Πατρας

Δημοσίευσηαπό frankie » Πέμ Ιούλ 22, 2010 4:12 am

Απο τον Ομιλο της Πατρας τι νεα? Πως παρουσιαστηκαν οι ομαδες? Ο ΝΟ Καλαματας ηταν τοσο καλυτερος απο ολους και πηρε ολα τα ματς?
frankie
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 22, 2010 1:19 pm

Δημοσίευσηαπό dragomanovits » Πέμ Ιούλ 22, 2010 9:28 am

όμιλος Πάτρας
Θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται αν και δεν πιστεύω να τα καταφέρω.
Λοιπόν πραγματικά και με βάση τη σταθερή απόδοσή τους πέρασαν από τον όμιλο οι δύο καλύτερες ομάδες και υποβιβάστηκε η χειρότερη. (Αυτό είναι το αντικειμενικό).
Το υποκειμενικό τώρα, η Καλαμάτα νίκησε τον Ναυσίθοο με 9-5 αφού προηγήθηκε 4-0 στο πρώτο οκτάλεπτο και πήρε ο Ναυσίθοος την πρώτη αποβολή του στα μέσα του τρίτου οκταλέπτου και ενώ η Καλαμάτα είχε ήδη πάρει 6. (σύνολο αποβολών 8-3). Για την ιστορία και μόνο να πω ότι η Καλαμάτα "θύμησε" στην ΚΟΕ την αποβολή του Ρέτση για βιαιοπραγία στην προκριματική φάση της Γ΄ πέρσι, και δυο ημέρες πριν τους αγώνες κοινοποιήθηκε μία ακόμα αγωνιστική τιμωρία (μόνο και μόνο για μην παίξει στον πρώτο αγώνα). Να πω ότι συνεδρίασε το ΔΣ της ΚΟΕ και τιμώρησε παίχτη 1 χρόνο μετά την πειθαρχική παράβαση.....
Ναύπλιο : ήταν η χειρότερη ομάδα , αλλά πιστεύω ότι έχει μέλλον, δι΄τι στηρίζεται σε μικρά παιδιά, στο παιχνίδι που κρίθηκε η κατηγορία εδειξαν ότι έχουν διαφορά από την Ιτέα και έχασαν 9-1.
Βετεράνοι : Αυτούς ξέρετε αυτούς εμπιστεύεστε χτύπησαν όλα τα παιχνίδια , έδειξαν ότι ξέρουν πόλο και ξέρουν να παραμένουν κατηγορία , επειδή αυτό θέλουν. Να είναι καλά τα παιδιά.
Ιτέα : Ωραίοι αλλά άπειροι , πιστεύω ότι αν μείνουν μαζί και απογαλακτιστούν από τους γονείς και από την "παιδική" νοοτροπία ίσως του χρόνου να χτυπήσουν άνοδο, με μια δυο προσθήκες.
Νηρέας : Σταθερή αξία , εκμεταλλέυτηκαν λάθη και δυο, τρία τέσσερα φαλτοσφυρίγματα στο παιχνίδι με το Ναυσίθοο για το ποια ομάδα θα ακολουθήσει την Καλαμάτα και νίκησαν με 9-8. (Να πω μόνο ότι αποβολή παίχτη με τρεις ποινές και βγήκε από το πλάι) δεν δόθηκε ως έπρεπε πέναλτι.
Ναυσίθοος : Όχι όπως περιμέναμε.
Διαιτησία: Κακή έως πολύ κακή. Έσπρωξε Καλαμάτα πολύ έως πάρα πολύ , έκανε πολλά λάθη σε παιχνίδια με ή χωρίς σημασία και γενικώς εκνεύρισε σε μεγάλο βαθμό όλους .
Σε παιχνίδι διαδικαστικού χαρακτήρα Ιτέα - Ναυσίθοου επέμειναν σε σημείο να διακόψουν το παιχνίδι να απομακρυνθεί από την εξέδρα ο προπονητής της Ιτέας που είχε αποβληθεί στο προηγούμενο παιχνίδι, και όλα αυτά στο τέταρτο οκτάλεπτο, ενώ μέχρι τότε ήταν πάνω από τον πάγκο.
Αυτά . Καλό καλοκαίρι και καλή συνέχεια
dragomanovits
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τετ Απρ 25, 2007 7:53 pm

Δημοσίευσηαπό SARONI » Πέμ Ιούλ 22, 2010 1:28 pm

dragomanovits έγραψε:όμιλος Πάτρας
Θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται αν και δεν πιστεύω να τα καταφέρω.
Λοιπόν πραγματικά και με βάση τη σταθερή απόδοσή τους πέρασαν από τον όμιλο οι δύο καλύτερες ομάδες και υποβιβάστηκε η χειρότερη. (Αυτό είναι το αντικειμενικό).
Το υποκειμενικό τώρα, η Καλαμάτα νίκησε τον Ναυσίθοο με 9-5 αφού προηγήθηκε 4-0 στο πρώτο οκτάλεπτο και πήρε ο Ναυσίθοος την πρώτη αποβολή του στα μέσα του τρίτου οκταλέπτου και ενώ η Καλαμάτα είχε ήδη πάρει 6. (σύνολο αποβολών 8-3). Για την ιστορία και μόνο να πω ότι η Καλαμάτα "θύμησε" στην ΚΟΕ την αποβολή του Ρέτση για βιαιοπραγία στην προκριματική φάση της Γ΄ πέρσι, και δυο ημέρες πριν τους αγώνες κοινοποιήθηκε μία ακόμα αγωνιστική τιμωρία (μόνο και μόνο για μην παίξει στον πρώτο αγώνα). Να πω ότι συνεδρίασε το ΔΣ της ΚΟΕ και τιμώρησε παίχτη 1 χρόνο μετά την πειθαρχική παράβαση.....
Ναύπλιο : ήταν η χειρότερη ομάδα , αλλά πιστεύω ότι έχει μέλλον, δι΄τι στηρίζεται σε μικρά παιδιά, στο παιχνίδι που κρίθηκε η κατηγορία εδειξαν ότι έχουν διαφορά από την Ιτέα και έχασαν 9-1.
Βετεράνοι : Αυτούς ξέρετε αυτούς εμπιστεύεστε χτύπησαν όλα τα παιχνίδια , έδειξαν ότι ξέρουν πόλο και ξέρουν να παραμένουν κατηγορία , επειδή αυτό θέλουν. Να είναι καλά τα παιδιά.
Ιτέα : Ωραίοι αλλά άπειροι , πιστεύω ότι αν μείνουν μαζί και απογαλακτιστούν από τους γονείς και από την "παιδική" νοοτροπία ίσως του χρόνου να χτυπήσουν άνοδο, με μια δυο προσθήκες.
Νηρέας : Σταθερή αξία , εκμεταλλέυτηκαν λάθη και δυο, τρία τέσσερα φαλτοσφυρίγματα στο παιχνίδι με το Ναυσίθοο για το ποια ομάδα θα ακολουθήσει την Καλαμάτα και νίκησαν με 9-8. (Να πω μόνο ότι αποβολή παίχτη με τρεις ποινές και βγήκε από το πλάι) δεν δόθηκε ως έπρεπε πέναλτι.
Ναυσίθοος : Όχι όπως περιμέναμε.
Διαιτησία: Κακή έως πολύ κακή. Έσπρωξε Καλαμάτα πολύ έως πάρα πολύ , έκανε πολλά λάθη σε παιχνίδια με ή χωρίς σημασία και γενικώς εκνεύρισε σε μεγάλο βαθμό όλους .
Σε παιχνίδι διαδικαστικού χαρακτήρα Ιτέα - Ναυσίθοου επέμειναν σε σημείο να διακόψουν το παιχνίδι να απομακρυνθεί από την εξέδρα ο προπονητής της Ιτέας που είχε αποβληθεί στο προηγούμενο παιχνίδι, και όλα αυτά στο τέταρτο οκτάλεπτο, ενώ μέχρι τότε ήταν πάνω από τον πάγκο.
Αυτά . Καλό καλοκαίρι και καλή συνέχεια

Πάλι ο Αποστόλης τους εφταιγε...
Πως δεν θυμηθηκαν και κατι που ειχε κανει όταν επαιζε με τον Αρη ...
Τέλος τωρα ποτά στο BASE φίλε και δεν τρέχει τιποτα ...
Για την Καλαμάτα έχουμε γνώση και προσωπικη εμπειρια ....
SARONI
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 01, 2008 8:04 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron