από Lambros10 » Κυρ Απρ 08, 2012 11:37 pm
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):
Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 19-0, Εθνικός Πειραιά – Τρίτων Αμαρουσίου 3-0, ΝΟ Χανίων – Πανιώνιος 2-22, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 10-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χανίων 2-10, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 6-13, Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 23-0, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χανίων 16-5, ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 6-21.
Η Βαθμολογία
Πανιώνιος 12 (4 αγ.)
ΝΟ Χίου 6 (3 αγ.)
Εθνικός Π. 6 (4 αγ.)
ΝΟ Χανίων 3 (4 αγ.)
Τρίτων Αμ. 0 (3 αγ.)
Σ.Σ. Ο αγώνας που εκκρεμεί Τρίτων Αμ. – ΝΟ Χίου θα γίνει αύριο Μεγάλη Δευτέρα στις 10.30 π.μ., αλλά δεν επηρεάζει την τελική κατάταξη.
** Προκρίθηκαν οι Πανιώνιος, ΝΟ Χίου και Εθνικός.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου και Νίκαιας):
Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ρεθύμνου 6-11, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-26, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ιωνικός Νίκαιας 8-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-15, Ιωνικός Νίκαιας – ΝΕ Πατρών 16-2, ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-12, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 1-17, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός Νίκαιας 6-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 13-7, Ιωνικός Νίκαιας – Νηρέας Χαλανδρίου 5-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών 18-0, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 10-10, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός Ν. 2-7, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 27-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλ. 19-1.
Η Βαθμολογία (Τελική)
ΑΝΟ Γλυφάδας (73-23) 13
ΝΟ Βουλιαγμένης (73-25) 13
Ιωνικός Νίκαιας (38-24) 6 (12-8)
ΝΟ Ρεθύμνου (43-38) 6 (13-13)
Νηρέας Χαλ. (32-51) 6 (12-16)
ΝΕ Πατρών (6-104) 0
** Προκρίθηκαν οι ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ιωνικός Νίκαιας και ΝΟ Ρεθύμνου.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Λάκκωμα):
Ηρακλής – Μακεδονικός 26-2, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 4-9, Ηρακλής – ΠΑΟΚ 12-1, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 18-4, Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 4-18, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 0-5 (άνευ αγώνα). Ο Πανσερραϊκός δεν εμφανίστηκε στον τελευταίο του αγώνα, έτσι το ματς κατοχυρώθηκε με 5-0 υπέρ του Ηρακλή και από την ομάδα των Σερρών αφαιρέθηκε ένας βαθμός.
Η Βαθμολογία (Τελική):
Ηρακλής 9
ΠΑΟΚ 6
Πανσερραϊκός 2
Μακεδονικός 0
** Προκρίθηκαν οι Ηρακλής και ΠΑΟΚ.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Ολυμπιακός – ΟΕΑΝΑΒ 24-0, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 3-17, Ολυμπιακός – ΝΟ Λάρισας 22-4, Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 10-10, Νηρέας Λαμίας – Ολυμπιακός 4-26, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 1-13.
Η Βαθμολογία (Τελική):
Ολυμπιακός 9
ΝΟ Λάρισας 6
Νηρέας Λαμίας 1
ΟΕΑΝΑΒ 1
** Προκρίθηκαν Ολυμπιακός και ΝΟ Λάρισας.
Η Β’ φάση του Πρωταθλήματος Νεανίδων θα γίνει 29, 30 Ιουνίου και 1 Ιουλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 30 Μαϊου στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.