Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2011-2012

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό statler » Τρί Μάιος 22, 2012 2:29 am

από τα ονόματα που έχω ακούσει, παίζατε άνετα φέτος Α2. Η μια θέση ανόδου φαίνεται κλεισμένη
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό pilio » Τρί Μάιος 22, 2012 11:00 am

για την καταρτιση των ομιλων και ποσοι περνανε τελικη φαση θα ξερουμε 13/6 που γινεται η κληρωση-ορισμος στην κοε
pilio
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μάιος 18, 2010 1:32 pm

Δημοσίευσηαπό keyzer_soze » Δευτ Ιουν 11, 2012 10:49 pm

καλα είστε, από μεταγραφές, αλλά είναι καλά κ άλλοι..................
μια καλή εκτίμηση θα ήτο, νικη βόλου, νελ κ νορ για το ποιός θα πάρει τα τις ανόδου σφυριγματα.....
keyzer_soze
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2011 5:41 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Ιουν 13, 2012 6:07 pm

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ ΤΗΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ


Ο 1ος στον Βόλο : ΝΟΒΑ, ΝΕ Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Καρδίτσα και Νίκη Βόλου. Προκρίνονται 3 στην τελική φάση

Ο 2ος στην Θεσσαλονίκη : Καβάλα, Ολυμπιάδα Ιωαννίνων, Ναυσίθοος Κέρκυρας, Νηρέας Κατερίνης και Οξυγόνο. Προκρίνονται 3

Ο 1ος της Αττικής : Βετεράνους, Πόρτο Ράφτη, Ολυμπιάδα Πετρούπολης και Μυτιλήνη. Προκρίνονται 2 στην τελική φάση

Ο 2ος της Αττικής : Ρέθυμνο, Ναύπλιο, Αρη Κάμπου και Νηρέα Πατρών. Προκρίνονται επίσης 2.
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Ιουν 13, 2012 6:42 pm

ωραία! και η τελική φάση πώς θα γίνει?
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό keyzer_soze » Τετ Ιουν 13, 2012 7:04 pm

δυσκολος ο ομιλος του βόλου για την ομάδα που θέλει την 3 θέση!!!!
keyzer_soze
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2011 5:41 pm

Δημοσίευσηαπό giannis.zisopoulos » Πέμ Ιουν 14, 2012 1:06 pm

Η τελική φάση θα γίνει σε δύο ομίλους των 5 ομάδων, και μετα οι πρώτοι δύο απο κάθε όμιλο θα παίξουν χιαστί για την άνοδο
giannis.zisopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 3:31 am

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Ιουν 14, 2012 2:24 pm

Να υπολογίζεται, όσοι περάσετε τελική φάση, 1 αγωνιστική μέρα παραπάνω.
Δλδ το πρόγραμμα θα ξεκινάει από Πέμπτη απόγευμα αντί για Παρασκευή, για όλες τις ομάδες(εκτός από τις 2 που θα έχουν ρεπό).

Δείτε το από τώρα με τους παίκτες για να μην έχετε προβλήματα μετά...

ΥΓ Απ΄ότι διάβασα αλλού θα υπάρχουν προβλήματα με αυτούς που είναι παίκτες και προπονητές. Μάλιστα δεν έχει σημασία αν παίζουν ή όχι. Είναι αλήθεια; Μπορείς να μας ενημερώσεις εσύ ή όποιος ήταν παρών στην κλήρωση;
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό defender » Πέμ Ιουν 14, 2012 3:18 pm

η τελικη φαση για ποτε πάει? Αυγουστιάτικο φεγγάρι;
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Πέμ Ιουν 14, 2012 4:13 pm

ρώτησα για τη τελική φάση για να δώσω έμφαση στο προγραμματισμό της. Δε θα κρίνω την ημ/νια (μάλλον για 5/08 πάει), που πολλές ομάδες δε θα έχουν παίχτες αλλά για τους πολλούς αγώνες που θα δώσουν οι ομάδες. Όντως θα προστεθεί μια αγωνιστική. Αυτή θα είναι Παρασκευή πρωί, Πέμπτη βράδυ; Το πρωί θα έχει θέμα γιατί πολλοί θα χρειαστούν άδεια, το βράδυ θα έχει θέμα γιατί θα έχει μια διανυκτέρευση παραπάνω για τις ομάδες εκτός Αθήνας. Και λέω Αθήνα γιατί δε νομίζω να υπάρχει άλλη πόλη με 2 κολυμβητήρια και πάνω από 2 ομάδες στη τελική φάση...
Μπάχαλο για άλλη μια φορά λοιπόν.
Πάμε για 2 νίκες, να σωθούμε και όσοι θέλουν να ανέβουν κατηγορία τόσο πολύ, καλά να περάσετε...
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Πέμ Ιουν 14, 2012 4:15 pm

Coach δεν ήμουν στη κλήρωση, αλλά ξέρω οτι απαγορεύεται να είσαι προπονητής και παίχτης συγχρόνως. Και αυτό δεν είναι κάτι καινούργιο. Έγινε με κάποια ομάδα αυτό πέρσι;
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Ιουν 15, 2012 2:11 pm

statler έγραψε: Όντως θα προστεθεί μια αγωνιστική. Αυτή θα είναι Παρασκευή πρωί, Πέμπτη βράδυ; Το πρωί θα έχει θέμα γιατί πολλοί θα χρειαστούν άδεια, το βράδυ θα έχει θέμα γιατί θα έχει μια διανυκτέρευση παραπάνω για τις ομάδες εκτός Αθήνας.


Φίλε statler(και πρώην συμπαίκτη... ) :wink:
Δεν βγαίνουν οι αγωνιστικές από Παρασκευή πρωί. Χρειάζεται οπωσδήποτε 5 αγωνιστικές(4 αγώνες και ένα ρεπό για κάθε ομάδα). Άρα ξεκινώντας από Πέμπτη βράδυ έχουμε: 1 αγωνιστική την Πέμπτη, 2 την Παρασκευή και 2 το Σάββατο, για να ολοκληρωθούν οι όμιλοι.
Την Κυριακή το πρωί θα γίνουν τα χιαστί και το απόγευμα οι αγώνες κατάταξης.

Βέβαια και Παρασκευή πρωί να γινόντουσαν οι αγώνες πάλι για κάποιες ομάδες θα χρειαζόταν διανυκτέρευση.

Το πιο λογικό θα ήταν να πέρναγαν μόνο 8 ομάδες στα τελικά(για να μην σου πω για 6). Γιατί;

Πρώτα απ' όλα για οικονομικούς λόγους τους οποίους τόσο πολύ επικαλούνται όλοι. Και όχι άδικα. Δεύτερον γιατί όπως πιστεύω θα παραδεχτούν οι περισσότεροι ότι και να γίνει θα ανέβουν 2 ομάδες. Όπότε δεν έχει νόημα η πρόκριση της 3ης από κάποιους ομίλους. Είναι τουλάχιστον απίθανο όποιος βγει 3ος σε κάποιον από τους 2 ομίλους να καταφέρει να βγεί 2ος στην τελική φάση. Σωστά;
Τρίτον επειδή είναι πολύ πιθανό κάποιος από αυτούς που θα προκριθεί να μην συμμετέχει στην Τελική Φάση.

Αυτά τα ολίγα για τις ομάδες που θα προκριθούν, αλλά και κάτι σχετικό με το τελευταίο: Καλό θα ήταν η ομοσπονδία στην Προκήρυξη των αγώνων να βάλει πρόβλεψη που να λέει: "Όποια ομάδα από αυτές που θα προκριθούν στην Τελική Φάση, δηλώση αδυναμία να ανταποκριθεί και να συμμετέχει, παραχωρεί αυτόματα την θέση της στην αμέσως επόμενη της κατάταξης, εφ' όσον εκείνη το επιθυμεί"

*Απο αυτή την διάταξη εξαιρείται η τελευταία ομάδα κάθε ομίλου που αυτόματα πάει στον όμιλο των play -out.

Απλά πράγματα δλδ, έτσι; Συμφωνείς;
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Ιουν 15, 2012 2:20 pm

statler έγραψε:Coach δεν ήμουν στη κλήρωση, αλλά ξέρω οτι απαγορεύεται να είσαι προπονητής και παίχτης συγχρόνως. Και αυτό δεν είναι κάτι καινούργιο. Έγινε με κάποια ομάδα αυτό πέρσι;


δεν θυμάμαι να έγινε με κάποιον πέρυσι. Και όντως αυτό ισχύει εδώ και πολλά χρόνια. Πολύ λίγες ομάδες όμως έκαναν ένσταση για αυτό, αφού μέχρι τώρα τουλάχιστον δεν υπήρχε κάποια "δικαίωση" για κάτι τέτοιο.

Εγώ δεν συμφωνώ με αυτό πάντως. Νομίζω πως όποιος θέλει να παίξει, αφού του δίνει το δικαίωμα η Ομοσπονδία που του παρέχει δελτίο, μπορεί να το κάνει. Μόνο η Ομοσπονδία μπορεί αν θέλει να τον σταματήσει, όχι όμως απαγορεύοντας εκ των υστέρων το δικαίωμα να παίξει, αφού έχει δελτίο. Μπορεί λοιπόν πολύ απλά να μην του βγάλει δελτίο και να τελειώσει εκεί το θέμα. Προκύπτουν βέβαια άλλα θέματα εκεί, αλλά είναι διαδικαστικά και δεν έχει ουσία να τα πούμε τώρα. Βασικά νομίζω πως αν υπάρχει θέληση να βρεις λύση, αυτό και κάνεις.

Τώρα για φέτος δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει και ποιοί θα κάνουν ένσταση ή θα απαγορεύσει η ΚΟΕ την συμμετοχή σε κάποιους. Πάντως έχω μια λύση για αυτούς που έχουν παίξει και τώρα θα είναι προπονητές σε κάποια ομάδα. Αλλά δεν το λέω... :lol: :lol: :P 8) 8)
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό defender » Παρ Ιουν 15, 2012 4:21 pm

απλα δε θα υπαρξει ρεπο. Πεμπτη βραδυ, Παρασκευη βραδυ και Σαββατο 2 ματς, οποτε κλεινουν τα 4 του ομιλου. Κυριακη πρωι ημιτελικοι, Κυριακη απογευμα τελικοι

COACHFK έγραψε:
statler έγραψε: Όντως θα προστεθεί μια αγωνιστική. Αυτή θα είναι Παρασκευή πρωί, Πέμπτη βράδυ; Το πρωί θα έχει θέμα γιατί πολλοί θα χρειαστούν άδεια, το βράδυ θα έχει θέμα γιατί θα έχει μια διανυκτέρευση παραπάνω για τις ομάδες εκτός Αθήνας.


Φίλε statler(και πρώην συμπαίκτη... ) :wink:
Δεν βγαίνουν οι αγωνιστικές από Παρασκευή πρωί. Χρειάζεται οπωσδήποτε 5 αγωνιστικές(4 αγώνες και ένα ρεπό για κάθε ομάδα). Άρα ξεκινώντας από Πέμπτη βράδυ έχουμε: 1 αγωνιστική την Πέμπτη, 2 την Παρασκευή και 2 το Σάββατο, για να ολοκληρωθούν οι όμιλοι.
Την Κυριακή το πρωί θα γίνουν τα χιαστί και το απόγευμα οι αγώνες κατάταξης.

Βέβαια και Παρασκευή πρωί να γινόντουσαν οι αγώνες πάλι για κάποιες ομάδες θα χρειαζόταν διανυκτέρευση.

Το πιο λογικό θα ήταν να πέρναγαν μόνο 8 ομάδες στα τελικά(για να μην σου πω για 6). Γιατί;

Πρώτα απ' όλα για οικονομικούς λόγους τους οποίους τόσο πολύ επικαλούνται όλοι. Και όχι άδικα. Δεύτερον γιατί όπως πιστεύω θα παραδεχτούν οι περισσότεροι ότι και να γίνει θα ανέβουν 2 ομάδες. Όπότε δεν έχει νόημα η πρόκριση της 3ης από κάποιους ομίλους. Είναι τουλάχιστον απίθανο όποιος βγει 3ος σε κάποιον από τους 2 ομίλους να καταφέρει να βγεί 2ος στην τελική φάση. Σωστά;
Τρίτον επειδή είναι πολύ πιθανό κάποιος από αυτούς που θα προκριθεί να μην συμμετέχει στην Τελική Φάση.

Αυτά τα ολίγα για τις ομάδες που θα προκριθούν, αλλά και κάτι σχετικό με το τελευταίο: Καλό θα ήταν η ομοσπονδία στην Προκήρυξη των αγώνων να βάλει πρόβλεψη που να λέει: "Όποια ομάδα από αυτές που θα προκριθούν στην Τελική Φάση, δηλώση αδυναμία να ανταποκριθεί και να συμμετέχει, παραχωρεί αυτόματα την θέση της στην αμέσως επόμενη της κατάταξης, εφ' όσον εκείνη το επιθυμεί"

*Απο αυτή την διάταξη εξαιρείται η τελευταία ομάδα κάθε ομίλου που αυτόματα πάει στον όμιλο των play -out.

Απλά πράγματα δλδ, έτσι; Συμφωνείς;
:wink: 8) 8)
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό keyzer_soze » Παρ Ιουν 15, 2012 9:06 pm

ειμαστε το μονο αθλημα που ακομα ασχολειται με το θέμα παιχτης -προπονητης.
ας καταλάβει η κοε οτι πρέπει να σπάσει αυγα για να κάνει ομελετα......
μπασκετ ποδοσφαιρο το σταματησε κ ησυχασανε κ βγαλανε κ ταλεντα απο τις μεσαιες κατηγοριες......
δεν μπορει ρε παιδια να παίζει η β,γ,δ εθνική μας μόνο με προπονητές....
όσο για τον αυγουστο τι να πει κανεις κ σε ποιον..
keyzer_soze
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2011 5:41 pm

Δημοσίευσηαπό pasniki » Σάβ Ιουν 16, 2012 1:37 pm

Το μπασκετ και το ποδοσφαιρο δεν βγαλανε ταλεντα επειδη δεν εχουνε παικτες-προπονητες. Βγαλανε γιατι καθε σαββατοκυριακο εχουν αγωνες (μεχρι και στο πιο απομακρυσμενο χωριο) και οχι οπως εμεις που περιμενουμε (εκτος της Α1) να παιξουμε αφου καλοκαιριασει και ολο τον χειμωνα ειμαστε σε "διακοπες". Πρεπει να αλλαξει ο τροπος διεξαγωγης των πρωταθληματων και να γινει οπως εχω ξαναγραψει με βαση τις περιφερειες .Για ποιο λογο δηλαδη να ερθει ενα παιδακι στο πολο οταν ξερει οτι θα παιξει 3-4 αγωνες των χειμωνα στα μικρα πρωταθληματα και 3-4 το καλοκαιρι με την ανδρικη ομαδα...αντι να παει σε ομαδα μπασκετ ή ποδοσφαιρου που καθε κυριακη εχουν αγωνες. Τα μικρα παιδια θελουν ΠΑΙΧΝΙΔΙ (τοσο πολυ μεγαλωσαμε που δεν το καταλαβαινουν εκει στην ΚΟΕ για να τα αλλαξουν ολα ?????). Οπως επισης πρεπει να αναπτυξουμε το πολο και σε περιοχες εκτος Αττικης-Θεσ/νικης. Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες της Γ Εθνικης. !!!!!!!!!
pasniki
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Ιουν 12, 2009 1:20 am

Δημοσίευσηαπό keyzer_soze » Σάβ Ιουν 16, 2012 8:28 pm

έχεις δικιο για την αγωνιστική απραξια των μικρών αλλα και των μεγάλων.

κάθε καλοκαιρι παίζουν 60 ομάδες σε γ , δ . κ οι μισοι στο τέλος βαριούνται να πάνε τελική φάση. κ έχουν δίκιο!!!! αυτή η μόδα με το καλοκαίρι???


πως κ γιατί..... δεν ξέρω.....δεν μπορεί να βρεθεί καμια άλλη ημερομηνια???? φεβρουάριο Μάρτιο?? εμένα η μισή ομάδα δουλευει ναυαγοσωστες μπαρμεν κτλ


κ καλά όλο το χειμώνα κολυμπάμε κ το καλοκαίρι είναι κάτι σαν ολυμπιάδα οι 2 φάσεις με διάλειμα 15 ημερών??????????

τα έχουν σκεφτεί όλα τα παππούδια της κοε!!!!!
keyzer_soze
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2011 5:41 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Δευτ Ιουν 18, 2012 12:53 am

και εγώ δε πιστεύω οτι θα υπάρξει ρεπό τη Κυριακή.
όπως δε πιστεύω οτι θα κατέβουν στη τελική φάση όλες οι ομάδες.
άρα δεν αποκλείεται και κάποια 3η ομάδα της πρώτης φάσης να τερματίσει σε καλύτερη θέση από 2η ή 1η...

ξαναλέω, το πρωτάθλημα της Γ' και Δ' κατηγορίας έχουν καταφέρει να το κάνουν πάρτυ. Μια ωραία καλοκαιρινή συνάντηση στις πισίνες για τους παλιούς και μια ωραία και εύκολη είσοδος στα επίσημα τουρνουά για τους νέους.

όσο για το 'πρώην συμπαίκτη'.... θέλω να δηλώσω οτι ήμουν μικρό άβγαλτο παιδάκι... :lol:
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Ιουν 18, 2012 11:45 pm

defender έγραψε:απλα δε θα υπαρξει ρεπο. Πεμπτη βραδυ, Παρασκευη βραδυ και Σαββατο 2 ματς, οποτε κλεινουν τα 4 του ομιλου. Κυριακη πρωι ημιτελικοι, Κυριακη απογευμα τελικοι
:wink: 8) 8)


αν καταφέρεις να μου εξηγήσεις πως όλες οι ομάδες θα κάνουν ρεπο την Παρασκευή το πρωί και όλες θα παίξουν τις υπόλοιπες αγωνιστικές, σε κερνάω ποτό το Σάββατο 30 Ιουνίου!

ΥΓ Θα σας ενημερώσουμε για περισσότερα σε λίγες μέρες
Υπομονή
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Ιουν 18, 2012 11:47 pm

statler έγραψε:και εγώ δε πιστεύω οτι θα υπάρξει ρεπό τη Κυριακή.
όπως δε πιστεύω οτι θα κατέβουν στη τελική φάση όλες οι ομάδες.
άρα δεν αποκλείεται και κάποια 3η ομάδα της πρώτης φάσης να τερματίσει σε καλύτερη θέση από 2η ή 1η...

ξαναλέω, το πρωτάθλημα της Γ' και Δ' κατηγορίας έχουν καταφέρει να το κάνουν πάρτυ. Μια ωραία καλοκαιρινή συνάντηση στις πισίνες για τους παλιούς και μια ωραία και εύκολη είσοδος στα επίσημα τουρνουά για τους νέους.

όσο για το 'πρώην συμπαίκτη'.... θέλω να δηλώσω οτι ήμουν μικρό άβγαλτο παιδάκι... :lol:


ρεπό την Κυριακή; Ποιός μίλησε για ρεπό την Κυριακή; Μήπως είστε επηρεασμένοι από το "Ποτέ την Κυριακή"; :lol: :lol: 8)

"μικρό και άβγαλτο παιδάκι" και πάντα "αμούστακο" έεεε; :lol: :lol: 8)
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron