Τιμωρίες Διαιτητών

Θέματα και συζήτηση που αφορούν την
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ στην Ελληνική Υδατοσφαίριση

Συντονιστής: Lambros10

Τιμωρίες Διαιτητών

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τρί Ιουν 05, 2012 4:59 pm

Με αποκλεισμό έξι μηνών ή αλλιώς 180 ημερολογιακών ημερών τιμωρήθηκαν σήμερα Τρίτη (5/6) από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας της ΚΟΕ οι διαιτητές Μιχάλης Κουρέτας και Νίκος Βασιλείου.

Οι δύο διαιτητές σφύριξαν τον τέταρτο τελικό της Α1 ανδρών μεταξύ του Ολυμπιακού και της Βουλιαγμένης και η αλήθεια είναι ότι οι αποφάσεις τους προκάλεσαν πολλές αντιδράσεις, κυρίως από την πλευρά των φιλοξενούμενων.

Έτσι, λοιπόν, οι δύο έμπειροι ρέφερι παραπέμφθηκαν από τους παρατηρητές διαιτησίας Μανώλη Πατλάκα και Χρήστο Τσαρουχά, με αποτέλεσμα να τιμωρηθούν.

Να σημειωθεί ότι η τιμωρία θα αρχίσει να ισχύει από την ημέρα που θα κοινοποιηθεί στους ενδιαφερόμενους.
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό keyzer_soze » Τετ Ιουν 06, 2012 6:41 pm

δεν το είδα το παιχνίδι , μόνο αυτά που έπαιξαν στα site..

άλλα το ότι επιτέλους πέφτουν τιμωρίες,
θα πρέπει να το γιορτάσουμε......

μπράβο κ για το σχεδόν άμεσο τις ποινής , γιατί συνήθως το καθυστερούν μέχρι να το ξεχάσει ο κόσμος κ να πει ένα , <δε βαριέσαι>

δεν θα πρέπει να έχει το αλάθητο κανένας .
keyzer_soze
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2011 5:41 pm

Δημοσίευσηαπό andr3as » Πέμ Ιουν 07, 2012 11:41 am

Καλό το ότι υπάρχουν κυρώσεις, αλλά για εμένα το θέμα είναι όμως ότι την "δουλειά" τους την έχουνε κάνει ήδη...
andr3as
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Σεπ 25, 2009 10:15 am

Δημοσίευσηαπό keyzer_soze » Κυρ Ιούλ 29, 2012 10:00 pm

Φίλοι μου η ΚΟΕ κ ΚΕΔ μας κοροιδεύουν...

πήρα ένα πρώην αθλητή μου τηλ να τον ρωτήσω πως τα πήγε στην δ που παίζει φέτος.....ήταν στον όμιλο της πάτρας. μου είπε οτί περάσαν επόμενη φάση...

αλλά είχαν παράπονα από την διαιτησία.....ακόμα κ σε παιχνίδι που κερδίζανε με πολλά λίγα, τους έδινε αποβολές ακόμα κ αντικατάσταση γιατί απλά αφου είχε σφυριχτεί η αποβολή ,ο μικρός, σηκώσε τα χέρια ψηλά.
(τυπική χειρονομία στο πολο για να δώσει έμφαση οτι είχε χέρια έξω)
ο εν λόγω διαιτητής θεώρησε ότι δεν έπρεπε να γίνει αυτή η ανάταση γιατί είπε ότι έχει πολλά χρόνια στο χώρο κ έπρεπε να τον σέβονται.....

στην επόμενη φάση ο διαιτητής συνέχισε με ένα παραλλήρημα κ ενώ το παιχνίδι έπαιζε ακόμα, πήγε στον πάγκο της αναγέννησης λαμίας κ άρχισε να φωνάζει στα 20 χρονα της λαμίας ότι είναι πολύ μικροί σε ηλικία για να αμφισβητούν τις αποφάσεις του!
ο προπονητής του είπε οτι τα παιδιά δεν φωνάξαν τπτ απλά σηκώσαν σε μια φάση τα χέρια τους δείχνοντας ένα καταφανέστατο επιθετικό φάουλ.
ανένδοτος ο διαιτητής είπε κ άλλα που δεν δικαιολογούν την θέση η την ηλικία του. κ το παιχνίδι ακόμα παιζότανε!!!
ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Κ ΜΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ!!!
ΠΗΡΑ ΜΕΤΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΤΗΛ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ Κ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ Κ Ο ΚΟΥΡΕΤΑΣ ΕΚΕΙ!!!
ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΜΩΡΙΑ???? ΣΥΝΤΑΞΗ? ΑΛΛΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?
ΠΟΣΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΗΜΑΣΤΕ??
keyzer_soze
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2011 5:41 pm

Re: Τιμωρίες Διαιτητών

Δημοσίευσηαπό pzozef » Πέμ Σεπ 06, 2012 6:57 pm

παιζει να εγινε κατι τετοιο αληθεια?
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

Re: Τιμωρίες Διαιτητών

Δημοσίευσηαπό keyzer_soze » Πέμ Σεπ 06, 2012 11:03 pm

ναι είναι γεγονος οτι η τιμωρία ήταν για τα μάτια του κοσμου. κανανε μια ένσταση όπου δεν ανακοινώθηκε κ τους επαναφέρανε....μπραβο στην κοε-κεδ μας έχουν για πολύ βλακες.
keyzer_soze
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2011 5:41 pm

Re: Τιμωρίες Διαιτητών

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Πέμ Σεπ 06, 2012 11:13 pm

Είχα ενημερωθεί ομοίως μετά την απόφαση για τους 2 διαιτητές, ότι έκαναν ένσταση κατά της ποινής καθώς στον τελευταίο πειθαρχικό κανονισμό διαιτησίας δεν υφίσταται αυτή η ποινή ..... Για αυτό το λόγο και ακυρώθηκε.....
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm


Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Διαιτησία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron