Αγωνιστικη χρονια 2010 -2011 ... Δημοσιευματα & συναφη !

Ανοικτή συζήτηση για τις μετακινήσεις αθλητών - προπονητών και άλλα μεταγραφικά θέματα στον ελληνικό και διεθνές χώρο της υδατοσφαίρισης

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό waterboys » Τετ Αύγ 11, 2010 10:53 pm

Παράθεση από goal news:

Χατζηθεοδώρου: «Προσβλητική πρόταση»

«Η πρόταση που μου έγινε είναι προσβλητική, αλλά αυτό που με πείραξε ήταν ότι είναι αδιαπραγμάτευτη», τόνισε ο αρχηγός της ομάδας πόλο του Ολυμπιακού Θοδωρής Χατζηθεοδώρου στον «Sentra 103,3» και την εκπομπή «Πρώτη Σελίδα» με τον Νίκο Μαχαίρα και την Μαρία Καούκη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου:

- Για τα παράπονα που έχει από την διοίκηση του Ερασιτέχνη Ολυμπιακού:

«Πήγα στα γραφεία για την πιο σημαντική κουβέντα της ζωής μου. Μετά από τόσα χρόνια καριέρας και προσφοράς στην ομάδα περίμενα ότι οι άνθρωποι του Ολυμπιακού θα είναι εκεί για να με υποδεχθούν και να με αντιμετωπίσουν με σεβασμό, βάσει όσων μου έλεγαν όλο αυτό το διάστημα. Αντιθέτως είδα εκεί μόνο τον μάνατζερ της ομάδας, κ. Λογοθέτη να εκπροσωπεί την διοίκηση, γιατί όλοι οι υπόλοιποι ήταν διακοπές. Κι εγώ θα μπορούσα να είχα πάει διακοπές αλλά προκειμένου να είμαι υγιέστατος, θυσίασα το καλοκαίρι μου για να γίνω καλά και για αυτό η αποθεραπεία μου πήγε εξαιρετικά και είμαι πάρα πολύ καλά. Δυστυχώς δέχτηκα μια πρόταση που θέλει 55% μείωση σε σχέση με τις περσινές μου απολαβές, αλλά το χειρότερο από όλα είναι ότι αυτό το νούμερο ήταν αδιαπραγμάτευτο. Δηλαδή δεν μου επέτρεψαν να πω κάτι διαφορετικό, άρα ήταν "ή αυτά τα παίρνεις ή δεν γίνεται τίποτα".

Μετά από αυτή την στάση, και εγώ είπα ότι έχω ένα συμβόλαιο. Όλα αυτά τα χρόνια ό,τι συμβόλαιο έχω υπογράψει το έχω τιμήσει 100% και θα πάω στην προετοιμασία και θα αγωνιστώ με αυτό το συμβόλαιο. Από εκεί και πέρα, εγώ σε καμία περίπτωση δεν πρότεινα την αποδέσμευσή μου και μάλιστα το ξεκαθάρισα στον κ.Λογοθέτη. Στη συνέχεια από μόνος του μου είπε ότι δεν μπορούν να καλύψουν το συγκεκριμένο συμβόλαιο και μοιραία θα πρέπει να με αποδεσμεύσουν. Αυτό που με ενόχλησε περισσότερο είναι το πώς με αντιμετώπισαν σαν αθλητή. Σε συνάντηση που είχα με τον κύριο Κεντ από μόνος μου πρότεινα να μειώσουμε τις αποδοχές μου, για το καλό της ομάδας. Δυστυχώς ο κ. Κεντ δεν μπόρεσε να αναλάβει το τμήμα πόλο του Ολυμπιακού, και επομένως έπαυε να ισχύει ό,τι έχει συζητηθεί εκείνη την ημέρα. Από την στιγμή που βλέπω έναν Ολυμπιακό αδιάλλακτο, πώς είναι δυνατόν εγώ να είμαι διαλλακτικός απέναντί τους;»

-Για την συμπαράσταση του κόσμου του Ολυμπιακού:

«Θέλω να πω ένα ευχαριστώ στους φίλους του Ολυμπιακού που με στηρίζουν. Στην ζωή μου έχω μάθει να λέω αλήθειες και δεν μπορεί κανείς να διαψεύσει τα όσα δηλώνω. Οπως είπα η θέση μου ήταν ότι θα είμαι στην προετοιμασία. Επειδή όμως μου πρότειναν την αποδέσμευση, απλά ζήτησα να γίνει ένα ραντεβού το συντομότερο γιατί η αποδέσμευση δεν είναι απλό πράγμα. Δεν είμαι άνθρωπος που κοιτάζει τα λεφτά και έχω πληρώσει τον ρομαντισμό μου, αλλά δεν μετανιώνω για τίποτα. Θα περιμένω την επόμενη κίνηση της διοίκησης, ελπίζω την επόμενη βδομάδα».

-Για το μέλλον του:

«Άκουσα σχόλια ότι ήδη μιλάω με τον Παναθηναϊκό. Δεν ξέρω ποιος διαδίδει κάτι τέτοιο, αλλά οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού δεν με έχουν πλησιάσει και αν το κάνουν θα αρνηθώ ευγενικά γιατί σέβομαι τους πάντες. Είμαι Ολυμπιακός μέχρι το κόκαλο και το δείχνω με τις πράξεις μου. Οι μεγαλύτερες Ολυμπιακάρες δεν είναι αυτοί που το διατυμπανίζουν, αλλά αυτοί που το δείχνουν. Αν τελειώσει το ζήτημα και αποχωρήσω θα κάνω την καλύτερη δυνατή επιλογή, που όμως δεν θα έχει σχέση με τα λεφτά. Έχω να κερδίσω πολλούς τίτλους ακόμα και αυτό θέλω να το δηλώσω. Άκουγα από όλους ότι είμαι η σημαία της ομάδας και ήμουνα ευτυχισμένος. Βλέπω όμως ότι γίνονται τα αντίθετα.

Η πρόταση που μου έγινε είναι προσβλητική, αλλά αυτό που με πείραξε ήταν ότι είναι αδιαπραγμάτευτη. Παρόλο που είχα μια πολύ καλή διάθεση στις συζητήσεις δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν οι σκέψεις μου. Γνωρίζω ότι είναι δύσκολες οι εποχές , αλλά δεν είμαι κορόιδο. Δεν μου αρμόζει τέτοια αντιμετώπιση».
Άβαταρ μέλους
waterboys
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 3:30 am

Δημοσίευσηαπό eforos » Πέμ Αύγ 12, 2010 8:15 am

ΚΡΙΜΑ
eforos
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2010 8:41 am

Δημοσίευσηαπό babakida » Πέμ Αύγ 12, 2010 9:52 pm

ΕΚΛΕΙΣΕ Ο ΜΠΛΑΝΗΣ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
Άβαταρ μέλους
babakida
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 10:18 pm
Τοποθεσία: Ουγκάντα

Δημοσίευσηαπό babakida » Τετ Αύγ 18, 2010 6:49 pm

PEREZ έγραψε:Χθεσινο ρεπορταζ απο Φιλαθλο του Κου Κορακη
Ολοι περιμενουν τον Ολυμπιακο, ο οποιος παει για μειωσεις πανω απο το 30%, φετινο μπατζετ 600.00!!!!!!! απο 1.300.000!!!!!!
Χιος παει για Γιαννη Κοχειλα, Χροσικ, Γιωργο Αφρουδακη

υγ τα ποσοστα δεν βγαινουν αλλα ετσι γραφει
http://hornets.sk/_web/index.php?option=com_content&view=article&id=149:jozef-hroik-naa-alia-posila&catid=59:uvod Ο Χροσικ στην Κοζιτσε :roll:
Άβαταρ μέλους
babakida
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 10:18 pm
Τοποθεσία: Ουγκάντα

Δημοσίευσηαπό babakida » Πέμ Αύγ 19, 2010 6:45 pm

Ο Αναστασιαδης στο ΝΟΠ :lol:
Άβαταρ μέλους
babakida
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 10:18 pm
Τοποθεσία: Ουγκάντα

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τρί Αύγ 24, 2010 5:30 pm

Καλές προτάσεις από Μαυροβούνιο και Κροατία έχει ο Βάνια Ουντόβισιτς, ο οποίος πάντως περιμένει... πιστά τον Ολυμπιακό. Το θετικό για τον ίδιον είναι πως έχει δεχτεί προτάσεις από ομάδες που του έχουν εγγυηθεί τα λεφτά του, αλλά ο ίδιος στο στενό του περιβάλλον τόνισε πως θέλει να έρθει να αγωνιστεί στην Ελλάδα έστω και για μία σεζόν, όπως και στη Βαρκελώνη που είναι το άλλο του μεγάλο όνειρο.

Ετσι περιμένει ακόμη απάντηση από τον Ολυμπιακό που είναι σε αναζήτηση χρημάτων για να τον αποκτήσει, αλλά αν δεν γίνει κάτι μέσα σ' αυτήν την εβδομάδα το πιθανότερο είναι να μετακομίσει στο Μαυροβούνιο ή την Κροατία.
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10551&subid=2&pubid=43724727

H ειδηση ειναι αλλη >>>
Την ίδια ώρα η ομοσπονδία της χώρας του παραχωρούσε συνέντευξη Τύπου για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα πόλο, αναφέροντας πως δεν υπάρχουν τα χρήματα για να ταξιδέψει στο Ζάγκρεμπ!
Μάλιστα μίλησε με συγκεκριμένα ποσά και τόνισε πως ακόμη είναι σε αναζήτηση χρημάτων, ώστε να πάει χωρίς προβλήματα η αποστολή στην Κροατία. Δεν τέθηκε πάντως θέμα αποχώρησης από το τουρνουά.
original post >>>
[url]http://www.waterpoloserbia.org/index.php?id=303&tx_ttnews[tt_news]=1796&tx_ttnews[backPid]=17&cHash=8b517d3fc342b1d0226f1b1fb78ae112[/url]
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό eforos » Πέμ Αύγ 26, 2010 1:34 pm

Για σας η βουλιαγμενη ξεκινησε . Αντε με το δεξι και οποιος στεναχωριετε ξυδι :D
eforos
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2010 8:41 am

Δημοσίευσηαπό eforos » Σάβ Αύγ 28, 2010 8:32 am

αλλη μια επιτιχια του ΤΕΟ ο Γ. ΚΑΤΣΙΑΟΥΝΗΣ φοραει ξανα το σκουφακι του νοβ :)
eforos
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2010 8:41 am

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Σάβ Αύγ 28, 2010 3:46 pm

Χαχαχα για να καρφωνομαι!!! πολυ καλη μου ακουγεται! αυτη η μεταγραφη.
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό eforos » Δευτ Αύγ 30, 2010 8:43 am

Καλημερα ο μιτελουδησς νοπ :?:
eforos
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2010 8:41 am

Δημοσίευσηαπό eforos » Τρί Αύγ 31, 2010 2:11 pm

Κατι ετοιμαζει ο ΝΟΒ σε μεταγραφει βομβα τελευτεασ στιγμης . Ξερει κανεισ κατι :?:
eforos
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2010 8:41 am

Δημοσίευσηαπό eforos » Τετ Σεπ 01, 2010 8:37 am

καλημερα και καλο μηνα σε ολους . Προς παπουδες μανατζερ και αλους δητε τα ταλεντα που τα διαχιριστηκανε ασχετοι με τον χωρο του αθλητισμου που βρισκοντε τωρα , μπορει να κανετε 2δπλο κακο και στα παιδια σας εγονια κτλ και στης ομαδες που προσπαθουν στης μικρεσ ηλικιες αλοιθια ο ΧΟΥΤΟς που πεζει φετος :roll:
eforos
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2010 8:41 am

Δημοσίευσηαπό the one » Τετ Σεπ 01, 2010 8:13 pm

Στην Παρτιζάν Βελιγραδίου θα συνεχίσει την καριέρα του ο Θοδωρής Χατζηθεοδώρου. Ο 34χρονος πολίστας είχε μείνει ελεύθερος από τον Ολυμπιακό και τελικά έδωσε τα χέρια με τους διοικούντες τον σερβικό σύλλογο.

Οι Σέρβοι έψαχναν να βρουν χρήματα για την ολοκλήρωση της μεταγραφής και τελικά κατάφεραν να πάρουν τον πρώην αρχηγό των Πειραιωτών.

Ο Χατζηθεοδώρου αναμένεται να επιστρέψει στην Αθήνα για τις τελευταίες ημέρες ξεκούρασης και θα επιστρέψει στο Βελιγράδι για να ενσωματωθεί στην προετοιμασία της Παρτιζάν ενόψει της νέας σεζόν.
ΠΗΓΗ: sport-fm.gr
the one
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2009 4:57 pm

Δημοσίευσηαπό Ypovoleas » Πέμ Σεπ 02, 2010 4:48 pm

Πότε τελειώνουν οι μεταγραφες
για Α1, Α2 και Β κατηγορία ανδρών
και πότε για τις γυναίκες Α1 και Α2 :?:
Ypovoleas
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2009 3:03 pm

Δημοσίευσηαπό babakida » Κυρ Σεπ 12, 2010 4:10 am

Κατρουτζανακης έκλεισε Χίο , Αφρουδακης Γιώργος Παναθηναϊκό και ο Κεχαγιάς θα πάει προπονητής στην Αίγυπτο :!: :!: :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
babakida
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 10:18 pm
Τοποθεσία: Ουγκάντα

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Τρί Σεπ 14, 2010 10:38 am

Ασχετο, αλλα μηπως ξερει κανεις, ο παικτης Ποντικεας του ΚΟΠΙ, παρεμεινε στα Ιλισια η πηγε αλλου
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό geotria » Τρί Σεπ 14, 2010 12:32 pm

PEREZ έγραψε:Ασχετο, αλλα μηπως ξερει κανεις, ο παικτης Ποντικεας του ΚΟΠΙ, παρεμεινε στα Ιλισια η πηγε αλλου

Ακόμα στα Ιλίσια είναι....
geotria
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Ιουν 10, 2005 3:06 pm

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Τρί Σεπ 14, 2010 7:04 pm

Ρεπορταζ απο φιλαθλο, ο Γ. Αφρουδακης με διφραγκα του κου Πατερα παει στον Παναθηναικο

Και δυστυχως εκανε δηλωσεις, οποια ανατριχιλα, οσο τεραστιος παικτης ειναι, τοσο μικρες δηλωσεις καμνει! (καλο ειναι να αναζητησει καποιους που να τον συμβουλευουν ορθως! στα της επικοινωνιας)

Τι εβγαλε ο στωμας του, οτι εδω και 15 χρονια ειχε την επιθυμια να αγωνιστει στον Παναθηναικο, οπου και ελπιζει να κλεισει την καριερα του.

Ο παικτης (που ειναι καργα επαγγελματιας-για τον κοουτς αυτο και δεν ειναι ανεκδοτο) εχει! ετος γεννησης το 1976, αρα μειον 15, εχομεν το ηλικιακον του στα 1995 ηταν! στα 19 του χρονια, αρα απο τοτε ηθελε να ηταν στην ομαδα της καρδιας του και μετα για αλλα 9 χρονια εκανε την καρδια του παξημαδι και επαιζε στο ΝΟΒ, μετα που ο νομος τον βοηθαγε πηγε στον Πανιωνιο, γιατι τοτε ο στωμας του ελεγε οτι ποτε δεν θα μπορουσε να παει στην ομαδα που τον πληγωνε τοσα χρονια και μετα 2 χρονια πηγε εκει που πληγωνοτανε και οταν οι εκει δεν εδιναν διφραγκα, πηγε στην ομαδα της καρδιας του!!!!!!!!!

Προσωπικα πιστευω, οση πικρα και αν εχει ο βουδας που καποιοι απο τον ομιλο δεν ενδιαφερθηκαν για την επιστροφη του, οτι τετοια απαξιωση του Ναυτικου Ομιλου Βουλιαγμενης δεν πρεπει ποτε να εχει γινει στην ιστορια του, ΝΤΡΟΠΗ και μονο ΝΤΡΟΠΗ.
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Τρί Σεπ 14, 2010 8:48 pm

ΑΥΤΑ που λες ειναι πολυ πικρα και ασχημα λογια για τον μεγαλυτερο
ΕΛΛΗΝΑ παιχτη ολων των εποχων για ενα αθλητη προτυπο που δεν εχει δωσει κανενα δικαιωμα σε οποια ομαδα και να εχει παει ενα προτυπο [επαγγελματια ] ερασιτεχνη που τον σεβονται ολοι οι αντιπαλοι του

eisai poly ΚΑΚΟΣ :twisted:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Τρί Σεπ 14, 2010 9:06 pm

Αναφερθηκα στις δηλωσεις του και μονον και στην ιστορια του σωματειου του (ο ιδιος ειναι ενα μερος της ιστοριας του) που και πολο εμαθε και επαιξε και χρηματα πηρε και καταξιωθηκε παγκοσμιως, αφτο το 15 χρονια τι τοθελε, αν οι φιλαθλοι της Βουλιαγμενης που και πολο ξερουν και το αγαπουν το αθλημα, ειχαν λιγη επαφη με τα καλοπαιδα του πλυτα τοτε να βλεπες αντιδρασεις επι των δηλωσεων!!!

και ποσο τοτε κακοι μπορει ναμασταν!!!!
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφικά Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron